Mimo kategórií
Koniec BigTech na dohľad

Mnohé sociálne siete(FB, Twitter, WhatsUp) či iné spoločnosti ako Google(youtube) tak dlho tlačili na pílu cenzúry, až im strunka praskla a vznikajú nové platformy, ktoré si ctia pôvodné zásady slobody Internetu. A tak tu máme VK, Gab, Telegram... a najnovšie aj ourtube, ktorý prináša všade zakazované video o de-bilnom netvorovi brán.


https://ourtube.co.uk/watch/UIawpstyY9TbHFv?fbclid=IwAR0SibVMcFhmHLStkqqape1lKScOY9fhAvM4xMh8nP-gcireBmka8OGr1kM


Mnohé sociálne siete(FB, Twitter, WhatsUp) či iné spoločnosti ako Google(youtube) tak dlho tlačili na pílu cenzúry, až im strunka praskla a vznikajú nové platformy, ktoré si ctia pôvodné zásady slobody Internetu. A tak tu máme VK, Gab, Telegram... a najnovšie aj ourtube, ktorý prináša všade zakazované video o de-bilnom netvorovi brán. https://ourtube.co.uk/watch/UIawpstyY9TbHFv?fbclid=IwAR0SibVMcFhmHLStkqqape1lKScOY9fhAvM4xMh8nP-gcireBmka8OGr1kM
Upravené 1. 2. 2021 o 21:27

Ku gatesovi len par poznamok


  • On nic nema spolocne s IT sektorom. (Ani nahodou nevie programovat).
  • Windows je nepodarena kopia linuxu - tjs je to doslova satanistami ukradnuta technologia zarabajuca im neskutocne peniaze
  • Sa mi zda ze gates uz nema nic spolocne s microsoftom, oficialne tam nema ziadnu funkciu.
  • Firma MS je taka velka len preto, ze Gates je dajaka daleka rodina s rotschildovcami - tjs nase dieta chcelo byt miliardaraom tak mu k tomu pomohli ti stryckovia "co maju penazi dost"
  • Vsetok ostatny jeho satanizmus pochadza od tych klanov - tjs ockovanie, "dobrocinnost" (skor by som to nazval zlocinnost), myslienky o preludneni planety a v poslednom case aj myslienky o tom, ze pandemie budu nasim kazdodennym zivotom.

Ku gatesovi len par poznamok - On nic nema spolocne s IT sektorom. (Ani nahodou nevie programovat). - Windows je nepodarena kopia linuxu - tjs je to doslova satanistami ukradnuta technologia zarabajuca im neskutocne peniaze - Sa mi zda ze gates uz nema nic spolocne s microsoftom, oficialne tam nema ziadnu funkciu. - Firma MS je taka velka len preto, ze Gates je dajaka daleka rodina s rotschildovcami - tjs nase dieta chcelo byt miliardaraom tak mu k tomu pomohli ti stryckovia "co maju penazi dost" - Vsetok ostatny jeho satanizmus pochadza od tych klanov - tjs ockovanie, "dobrocinnost" (skor by som to nazval zlocinnost), myslienky o preludneni planety a v poslednom case aj myslienky o tom, ze pandemie budu nasim kazdodennym zivotom.

Windows je nepodarena kopia linuxu
Slušnej blábol. Linus Torvalds jako diplomku přepsal jádro OS UNIX z RISC architektury (procesory s redukovanou instrukční sadou) na architekturu x86 (reálný režim) První Linux začal šlapat ofiko v roce 1995 (Win95)
Wokna to je Xerox ne Mrkwosoft. WindowsNT je převlečenej UNIX, tak jako OSX je Nexstep a to je taky UNIX nejdřív na PowerPC (RISC) a později Intel (x86). Prdel je, že Apple M1 je ARM.....celej cyklus


[quote="pid:2188, uid:106"]Windows je nepodarena kopia linuxu[/quote]Slušnej blábol. Linus Torvalds jako diplomku přepsal jádro OS UNIX z RISC architektury (procesory s redukovanou instrukční sadou) na architekturu x86 (reálný režim) První Linux začal šlapat ofiko v roce 1995 (Win95) Wokna to je Xerox ne Mrkwosoft. WindowsNT je převlečenej UNIX, tak jako OSX je Nexstep a to je taky UNIX nejdřív na PowerPC (RISC) a později Intel (x86). Prdel je, že Apple M1 je ARM.....celej cyklus

Vedi.Vini......

Slušnej blábol. Linus Torvalds jako diplomku přepsal jádro OS UNIX z RISC architektury (procesory s redukovanou instrukční sadou) na architekturu x86 (reálný režim) První Linux začal šlapat ofiko v roce 1995 (Win95)
Wokna to je Xerox ne Mrkwosoft. WindowsNT je převlečenej UNIX, tak jako OSX je Nexstep a to je taky UNIX nejdřív na PowerPC (RISC) a později Intel (x86). Prdel je, že Apple M1 je ARM.....celej cyklus


Keď už tu máme historické okienko IT...


To je tiež nepresne.


Torvalds sa inšpiroval akademickým Minixom, ale to s inštrukčnou sadou nemá nič spoločné, pre Minix ako akademický systém to nebolo podstatné, Torvalds chcel systém pre svoje PC. Linux má však podstatne inú architektúru jadra: Minix bol mikrokernel, Linux je monolit. Z týchto rodielných názorov vznikla hádka medzi Torvaldsom a Tannenbaumom (tvorcom Minixu). Povedať, že Linux bol port Minixu je veľmi nepresné. Linux bol všeobecne funkčný a distribúcie dostupné už cca v rokoch 1992-93; pre bežných majiteľov PC to bola jedna z mála možností, ako sa dostať k systému Unixového typu, resp. ako využiť všetky možnosti PC bez barličiek typu DOS Extender, ktoré boli potrebné v tom čase v MS-DOSe. Napríklad využitie chráneného režimu, ktoré mali x86 už od čias 286 (t.j. žiadny reálny režim).


Windows si tiež prešiel svojim vývojom - na rozdiel od Linuxu sa neinšpiroval u akademického systému, ale u partnerov a konkurentov Microsoftu: na začiatku si popožičiaval od OS/2 (s IBM pôvodne pracovali na OS/2 ako na nástupcovi MS-DOS), od Apple si požičal koncepty grafického rozhrania a niektoré základné črty WinAPI. Neskôr, pre jadro NT, si požičali koncepty VMS od Digitalu spolu s jeho hlavným návrhárom. Sieťové rozhranie (kvôli rozmáhajúcemu sa Internetu, dovtedy Microsoft pretláčal svoju vlastnú "Microsoft Network" - MSN) si požičali z BSD Unixu. Ono celkovo historicky byť partnerom Microsoftu a spolupracovať s nimi na nejakej technológii bývalo pre danú firmu dosť osudné.


Tak ako vznikli, tak až dodnes sú Linux aj Windows svojou architektúrou veľmi rozdielne; Microsoft sa obzvlášť snažil, aby boli iní, ako boli bežné Unixové systémy, resp. aby programy bežiace na Windows boli ťažko prenosné na iné systémy.


Pravdou je, že OS X je následník NextStep - ale NextStep bolo Jobsovo dieťa, tak si ho zobral so sebou, keď sa vrátil do Apple. NextStep vznikol na Motorolách (rovnako, ako boli pôvodné Macintoshe, alebo aj Amigy - ako zaujímavosť, na tieto počítače bolo embrargo na vývoz do východného bloku, pretože rovnaký procesor mali rakety Pershing), neskôr behal na Inteloch, Sparcoch a HP PA-RISC, ale na PowerPC až vo forme OS X, nikdy nie ako NextStep. To, že M1 je ARM by som nevidel nijako úsmevne, Apple bol jeden z troch spoluzakladateľov ARM. Ako spoluzakladateľ majú licencie a práva, na aké dnes nedosiahne už žiadna iná firma, ani také ako Samsung alebo Qualcomm.


[quote="pid:2276, uid:190"]Slušnej blábol. Linus Torvalds jako diplomku přepsal jádro OS UNIX z RISC architektury (procesory s redukovanou instrukční sadou) na architekturu x86 (reálný režim) První Linux začal šlapat ofiko v roce 1995 (Win95) Wokna to je Xerox ne Mrkwosoft. WindowsNT je převlečenej UNIX, tak jako OSX je Nexstep a to je taky UNIX nejdřív na PowerPC (RISC) a později Intel (x86). Prdel je, že Apple M1 je ARM.....celej cyklus[/quote] Keď už tu máme historické okienko IT... To je tiež nepresne. Torvalds sa inšpiroval akademickým Minixom, ale to s inštrukčnou sadou nemá nič spoločné, pre Minix ako akademický systém to nebolo podstatné, Torvalds chcel systém pre svoje PC. Linux má však podstatne inú architektúru jadra: Minix bol mikrokernel, Linux je monolit. Z týchto rodielných názorov [vznikla hádka medzi Torvaldsom a Tannenbaumom](https://en.wikipedia.org/wiki/Tanenbaum%E2%80%93Torvalds_debate) (tvorcom Minixu). Povedať, že Linux bol port Minixu je veľmi nepresné. Linux bol všeobecne funkčný a distribúcie dostupné už cca v rokoch 1992-93; pre bežných majiteľov PC to bola jedna z mála možností, ako sa dostať k systému Unixového typu, resp. ako využiť všetky možnosti PC bez barličiek typu DOS Extender, ktoré boli potrebné v tom čase v MS-DOSe. Napríklad využitie chráneného režimu, ktoré mali x86 už od čias 286 (t.j. žiadny reálny režim). Windows si tiež prešiel svojim vývojom - na rozdiel od Linuxu sa neinšpiroval u akademického systému, ale u partnerov a konkurentov Microsoftu: na začiatku si popožičiaval od OS/2 (s IBM pôvodne pracovali na OS/2 ako na nástupcovi MS-DOS), od Apple si požičal koncepty grafického rozhrania a niektoré základné črty WinAPI. Neskôr, pre jadro NT, si požičali koncepty VMS od Digitalu spolu s jeho hlavným návrhárom. Sieťové rozhranie (kvôli rozmáhajúcemu sa Internetu, dovtedy Microsoft pretláčal svoju vlastnú "Microsoft Network" - MSN) si požičali z BSD Unixu. Ono celkovo historicky byť partnerom Microsoftu a spolupracovať s nimi na nejakej technológii bývalo pre danú firmu dosť osudné. Tak ako vznikli, tak až dodnes sú Linux aj Windows svojou architektúrou veľmi rozdielne; Microsoft sa obzvlášť snažil, aby boli iní, ako boli bežné Unixové systémy, resp. aby programy bežiace na Windows boli ťažko prenosné na iné systémy. Pravdou je, že OS X je následník NextStep - ale NextStep bolo Jobsovo dieťa, tak si ho zobral so sebou, keď sa vrátil do Apple. NextStep vznikol na Motorolách (rovnako, ako boli pôvodné Macintoshe, alebo aj Amigy - ako zaujímavosť, na tieto počítače bolo embrargo na vývoz do východného bloku, pretože rovnaký procesor mali rakety Pershing), neskôr behal na Inteloch, Sparcoch a HP PA-RISC, ale na PowerPC až vo forme OS X, nikdy nie ako NextStep. To, že M1 je ARM by som nevidel nijako úsmevne, Apple bol jeden z troch spoluzakladateľov ARM. Ako spoluzakladateľ majú licencie a práva, na aké dnes nedosiahne už žiadna iná firma, ani také ako Samsung alebo Qualcomm.

Keď už tu máme historické okienko IT...


Ještě bych vypíchnul koncept počítačů řady Amiga, která vyrostla z řady Commorode na platformě procesorů MOS Technology 6510. Pak přes Commodore 128 přibyly čipy 2 (8502) a navíc RGBI výstup, grafická nadstavba GEOS. Nebudu sepisovat celý vývoj, každopádně vznikla řada počítačů, která v době, kdy se IBM trápilo s pár barvama a pochybným výkonem za šílené ceny (Amiga caa 12 000, IBM 80 000), nabízela tato platforma vysoký grafický výkon, dobrý zvuk a přehledný uživatelský systém. Dlouho mi nešlo na rozum, že firma a vývoj skončili. Teď už chápu. A ještě musím zmínit platformu Atari, která byla koncipována hlavně na zvuk a zvuková studia a skončila stejně neslavně.


[quote="pid:2289, uid:89"]Keď už tu máme historické okienko IT...[/quote] Ještě bych vypíchnul koncept počítačů řady Amiga, která vyrostla z řady Commorode na platformě procesorů MOS Technology 6510. Pak přes Commodore 128 přibyly čipy 2 (8502) a navíc RGBI výstup, grafická nadstavba GEOS. Nebudu sepisovat celý vývoj, každopádně vznikla řada počítačů, která v době, kdy se IBM trápilo s pár barvama a pochybným výkonem za šílené ceny (Amiga caa 12 000, IBM 80 000), nabízela tato platforma vysoký grafický výkon, dobrý zvuk a přehledný uživatelský systém. Dlouho mi nešlo na rozum, že firma a vývoj skončili. Teď už chápu. A ještě musím zmínit platformu Atari, která byla koncipována hlavně na zvuk a zvuková studia a skončila stejně neslavně.

On nic nema spolocne s IT sektorom. (Ani nahodou nevie programovat).
Windows je nepodarena kopia linuxu - tjs je to doslova satanistami ukradnuta technologia zarabajuca im neskutocne peniaze


Toto sú žvásty.
Prvý OS si Gates naprogramoval ešte na VŠ tuším v C, kde i nejakú dobu dokonca kradol VŠ výpočetné minúty.
(bola to tak ranná doba, že len na niektorých VŠ boli iba terminále, ktoré sa pripájali na servery a VŠ platili veľké pálky za každú minútu výpočtového výkonu servera.
Gates bol introvertný, mal vysoké IQ a veľké ego a videl príležitosť. Odporúčam audio knihu Inovátori je tam o ňom celá jedna kapitola. Ta kniha dobre popisuje vznik celého IT až od tkalcovských strojov.


Tomu v akom "klube" je teraz Gates sa ani nečudujem, z neho sršala nadradenosť, už na VŠ škole jednal s riaditeľmi korporátov ako sebe rovnými, ba ich prevyšujúci (i keď v tej dobe to bol obchodný bluf). Tá kniha ho dobre popisuje.


Aby som sa moc nerozpisoval, tak v skratke ARM je budúcnosť. (Ak by sme mali ísť do detailu tak ARM je skôr ako celá doska a nie len procesor. Je osadená cpu, gpu radičom v jedom bloku, atď)
Na ARM procesory má liecencie Apple, ale už i mnoho ďalších (inžinieri ktorý v Applu M1 navrhly sa odtrhli a teraz pracujú na serverovej verzii) ale reálne ho vedia vyrábať len dve firmy. Ale vlastník licencií je tuším aktuálne nVidia, ktorá ich kúpila od SoftBank ktorý kúpila firmu ktorá AMR vynašla ale roky to nevedela zúžitkovať, tu sa ukázala sila Apple, ktorý má hardware i software, tak keď niekto chce, tak pretlačia inovácie.


Intel si alokoval kapacity u TSMC na výrobu 3nm procesorov, ktoré sa začnú vyrábať budúci rok. Doteraz si vždy robil procesory vo vlastných továrňach. To o niečom vypovedá... Vo svojich továrňach sa dostal na hranicu možností s 14 nm výrobnou technológiou.
I AMD čipy sa robia u TSMC.
Apple M1 je 5nm procesor a 90% kapacít TSMC u 5nm výrobného procesu má práve Apple.
ARMy vie ešte masovo vyrábať Samsung ale ten trocha zaostava kvalitou oproti TSMC.


Posledné roky bol v podstate výkon PC hermetizovaný, AMD len vylepšilo staré postupy.
ARMy spôsobia skokový nárast výkonu.


[quote="pid:2188, uid:106"]On nic nema spolocne s IT sektorom. (Ani nahodou nevie programovat). Windows je nepodarena kopia linuxu - tjs je to doslova satanistami ukradnuta technologia zarabajuca im neskutocne peniaze[/quote] Toto sú žvásty. Prvý OS si Gates naprogramoval ešte na VŠ tuším v C, kde i nejakú dobu dokonca kradol VŠ výpočetné minúty. (bola to tak ranná doba, že len na niektorých VŠ boli iba terminále, ktoré sa pripájali na servery a VŠ platili veľké pálky za každú minútu výpočtového výkonu servera. Gates bol introvertný, mal vysoké IQ a veľké ego a videl príležitosť. Odporúčam audio knihu Inovátori je tam o ňom celá jedna kapitola. Ta kniha dobre popisuje vznik celého IT až od tkalcovských strojov. Tomu v akom "klube" je teraz Gates sa ani nečudujem, z neho sršala nadradenosť, už na VŠ škole jednal s riaditeľmi korporátov ako sebe rovnými, ba ich prevyšujúci (i keď v tej dobe to bol obchodný bluf). Tá kniha ho dobre popisuje. Aby som sa moc nerozpisoval, tak v skratke ARM je budúcnosť. (Ak by sme mali ísť do detailu tak ARM je skôr ako celá doska a nie len procesor. Je osadená cpu, gpu radičom v jedom bloku, atď) Na ARM procesory má liecencie Apple, ale už i mnoho ďalších (inžinieri ktorý v Applu M1 navrhly sa odtrhli a teraz pracujú na serverovej verzii) ale reálne ho vedia vyrábať len dve firmy. Ale vlastník licencií je tuším aktuálne nVidia, ktorá ich kúpila od SoftBank ktorý kúpila firmu ktorá AMR vynašla ale roky to nevedela zúžitkovať, tu sa ukázala sila Apple, ktorý má hardware i software, tak keď niekto chce, tak pretlačia inovácie. Intel si alokoval kapacity u TSMC na výrobu 3nm procesorov, ktoré sa začnú vyrábať budúci rok. Doteraz si vždy robil procesory vo vlastných továrňach. To o niečom vypovedá... Vo svojich továrňach sa dostal na hranicu možností s 14 nm výrobnou technológiou. I AMD čipy sa robia u TSMC. Apple M1 je 5nm procesor a 90% kapacít TSMC u 5nm výrobného procesu má práve Apple. ARMy vie ešte masovo vyrábať Samsung ale ten trocha zaostava kvalitou oproti TSMC. Posledné roky bol v podstate výkon PC hermetizovaný, AMD len vylepšilo staré postupy. ARMy spôsobia skokový nárast výkonu.

Bill Gates bol v prvom rade technologická výkladná skriňa USA.
Rovnako ako bol v minulosti napríklad Edison, dnes je to Ellon Musk.
Globálne zákulisie má v každom období nejakú figúrku, nástroj na zhromažďovanie technológií, výkladná skriňa a modla technologického kúltu.
Sú to len nástroje na usmerňovanie vývoja v technosféry želaným smerom.
Pravda Bill časom postúpil o level vyššie.


Bill Gates bol v prvom rade technologická výkladná skriňa USA. Rovnako ako bol v minulosti napríklad Edison, dnes je to Ellon Musk. Globálne zákulisie má v každom období nejakú figúrku, nástroj na zhromažďovanie technológií, výkladná skriňa a modla technologického kúltu. Sú to len nástroje na usmerňovanie vývoja v technosféry želaným smerom. Pravda Bill časom postúpil o level vyššie.

Prvý OS si Gates naprogramoval ešte na VŠ tuším v C, kde i nejakú dobu dokonca kradol VŠ výpočetné minúty.
(bola to tak ranná doba, že len na niektorých VŠ boli iba terminále, ktoré sa pripájali na servery a VŠ platili veľké pálky za každú minútu výpočtového výkonu servera.
Gates bol introvertný, mal vysoké IQ a veľké ego a videl príležitosť. Odporúčam audio knihu Inovátori je tam o ňom celá jedna kapitola. Ta kniha dobre popisuje vznik celého IT až od tkalcovských strojov.


Až na toto vcelku súhlasím lebo podľa toho čo som počul, tak to je propaganda. V skutočnosti tento synátor bankára na VŠ celé dni hral poker a keď sa mu zachcelo byť softwareovým guru, tak mu to rodičia zariadili.


[quote="pid:2322, uid:217"]Prvý OS si Gates naprogramoval ešte na VŠ tuším v C, kde i nejakú dobu dokonca kradol VŠ výpočetné minúty. (bola to tak ranná doba, že len na niektorých VŠ boli iba terminále, ktoré sa pripájali na servery a VŠ platili veľké pálky za každú minútu výpočtového výkonu servera. Gates bol introvertný, mal vysoké IQ a veľké ego a videl príležitosť. Odporúčam audio knihu Inovátori je tam o ňom celá jedna kapitola. Ta kniha dobre popisuje vznik celého IT až od tkalcovských strojov.[/quote] Až na toto vcelku súhlasím lebo podľa toho čo som počul, tak to je propaganda. V skutočnosti tento synátor bankára na VŠ celé dni hral poker a keď sa mu zachcelo byť softwareovým guru, tak mu to rodičia zariadili.

Moderátor

Ohledně

Prvý OS si Gates naprogramoval ešte na VŠ tuším v C, kde i nejakú dobu dokonca kradol VŠ výpočetné minúty.

se musím připojit k
Až na toto vcelku súhlasím lebo podľa toho čo som počul, tak to je propaganda.


Počítám s tím, že se jedná o "urban legend". Doporučuji ke shlédnutí následující video.


Bill Gates - madailónek "geniálního programátora", "self-made-man" podnikatele a "nezištného" filantropa (nic není vzdálenějšího realitě) (a členem "Americké eugenické společnosti" byl Gatesův děda - otec byl až v přejmenované "Společnosti pro plánované rodičovství" - protože AH trochu zkazil reputaci pojmu "eugenika" )
https://www.youtube.com/watch?v=61qJVvi3TsA


Aktualizace: žel, uvedený kanál už byl demokraticky vaporizován


Aktualizace2: tohle je taky dobré, s českými titulky, sice 38 minut, ale stojí to za zbourání téhle Potěmkinovy vesnice...(pro knihomoly je pod videem i přepis titulků, nicméně vidět to i s obrázky je k nezaplacení ;-)
https://otevrisvoumysl.cz/kdo-je-bill-gates-odhaleni-temne-agendy-a-ideologie-cast-4/


Zbývající (předchozí) 3 díly jsou na téma Bill a zdravotnictví/očkování/depopulace.


Ohledně [quote="pid:2322, uid:217"]Prvý OS si Gates naprogramoval ešte na VŠ tuším v C, kde i nejakú dobu dokonca kradol VŠ výpočetné minúty.[/quote] se musím připojit k [quote="pid:2326, uid:7"]Až na toto vcelku súhlasím lebo podľa toho čo som počul, tak to je propaganda.[/quote] Počítám s tím, že se jedná o "urban legend". Doporučuji ke shlédnutí následující video. Bill Gates - madailónek "geniálního programátora", "self-made-man" podnikatele a "nezištného" filantropa (nic není vzdálenějšího realitě) (a členem "Americké eugenické společnosti" byl Gatesův děda - otec byl až v přejmenované "Společnosti pro plánované rodičovství" - protože AH trochu zkazil reputaci pojmu "eugenika" ) https://www.youtube.com/watch?v=61qJVvi3TsA Aktualizace: žel, uvedený kanál už byl demokraticky vaporizován Aktualizace2: tohle je taky dobré, s českými titulky, sice 38 minut, ale stojí to za zbourání téhle Potěmkinovy vesnice...(pro knihomoly je pod videem i přepis titulků, nicméně vidět to i s obrázky je k nezaplacení ;-) https://otevrisvoumysl.cz/kdo-je-bill-gates-odhaleni-temne-agendy-a-ideologie-cast-4/ Zbývající (předchozí) 3 díly jsou na téma Bill a zdravotnictví/očkování/depopulace.
Upravené 3. 2. 2021 o 12:56

AMD len vylepšilo staré postupy


Stare postupy? Trosku sa vyznam do tych CPU a asembleru a AMD spravilo obrovsky krok v CPU hlavne s radou 5000 - pretoze to je prva rada, ktora realne robi 3 loady a 2 store - co je masaker. Intel za 10 rokov nedokazal nieco podobne. Suska sa, ze Intel bude musiet skopirovat urcitu cast AMD architektury aby bol ako tak konkurencie schopny (podobne ako to urobili s x64). To ze teraz dobehuje amd CPU s spickovou spotrebou okolo 250 W mozeme nazvat ubohym pokusom topiaceho sa.


O ARM by som nebol taky presvedceny. Kazdy hardver aj SW je urceny na nejaku operaciu. Osobne programujem CAD softvery, mam masinu neuveritelne nadupanu s i9 9900 K a je mi to malo ... kedy ARM dosiahne taky vykon v desktope? No najskor nikdy, pretoze ARM je cieleny na uplne ine ulohy a na iny trh.


Vidim ze mas dost velke rezervy v CPU tak ti odporucam


https://www.agner.org/optimize/


Studuj!


PS poprosim nabuduce za zdrz obmedzenych komentarov typu "Toto su zvasty". Kazdy clovek ma pravo na svoj nazor, nikto nie je dokonaly. A ako vieme "Pre hlupaka kazdy hloupy".


[quote="pid:2322, uid:217"]AMD len vylepšilo staré postupy[/quote] Stare postupy? Trosku sa vyznam do tych CPU a asembleru a AMD spravilo obrovsky krok v CPU hlavne s radou 5000 - pretoze to je prva rada, ktora realne robi 3 loady a 2 store - co je masaker. Intel za 10 rokov nedokazal nieco podobne. Suska sa, ze Intel bude musiet skopirovat urcitu cast AMD architektury aby bol ako tak konkurencie schopny (podobne ako to urobili s x64). To ze teraz dobehuje amd CPU s spickovou spotrebou okolo 250 W mozeme nazvat ubohym pokusom topiaceho sa. O ARM by som nebol taky presvedceny. Kazdy hardver aj SW je urceny na nejaku operaciu. Osobne programujem CAD softvery, mam masinu neuveritelne nadupanu s i9 9900 K a je mi to malo ... kedy ARM dosiahne taky vykon v desktope? No najskor nikdy, pretoze ARM je cieleny na uplne ine ulohy a na iny trh. Vidim ze mas dost velke rezervy v CPU tak ti odporucam https://www.agner.org/optimize/ Studuj! PS poprosim nabuduce za zdrz obmedzenych komentarov typu "Toto su zvasty". Kazdy clovek ma pravo na svoj nazor, nikto nie je dokonaly. A ako vieme "Pre hlupaka kazdy hloupy".
Upravené 3. 2. 2021 o 12:44

kedy ARM dosiahne taky vykon v desktope?


M1 pre Apple mobily má výkon väčší ako x86 od Intelu v tom macbooku:
https://arstechnica.com/gadgets/2020/11/hands-on-with-the-apple-m1-a-seriously-fast-x86-competitor/
https://www.androidauthority.com/apple-m1-test-benchmark-performance-thermal-1185988/
https://www.youtube.com/watch?v=pgdj0TClgNw


[quote="pid:2335, uid:106"]kedy ARM dosiahne taky vykon v desktope?[/quote] M1 pre Apple mobily má výkon väčší ako x86 od Intelu v tom macbooku: https://arstechnica.com/gadgets/2020/11/hands-on-with-the-apple-m1-a-seriously-fast-x86-competitor/ https://www.androidauthority.com/apple-m1-test-benchmark-performance-thermal-1185988/ https://www.youtube.com/watch?v=pgdj0TClgNw

Moderátor

Upravené 3. 2. 2021 o 14:25

mobily


Uz len nech mi taky CPU vydaju aj pre desktop a budem nadseny smile


[quote="pid:2353, uid:7"]mobily[/quote] Uz len nech mi taky CPU vydaju aj pre desktop a budem nadseny :)

@Ferry zhruba pred rokom som zachytil info že Ruska pošta začala dávať do svojich PC Ruske procesory. Nevieš niečo bližšie o tých procesoroch trebárs kedy vznikli a kde sa vyrábajú

@Ferry zhruba pred rokom som zachytil info že Ruska pošta začala dávať do svojich PC Ruske procesory. Nevieš niečo bližšie o tých procesoroch trebárs kedy vznikli a kde sa vyrábajú

Tiez som nieco take postrehol. Najskor to bude


Elbrus-16S


http://www.dsl.sk/article.php?article=24372


To tiez je na dlhy sprint. Ale ktovie ci to nebude konkurencia k Apple M1 a ostanym ARM procesorom.


Inak sa mi zda ze oni ten CPU pouzivaju v armadnej technike. (Ani sa im necudujem, kedze intel ma zadne vratka pre CIA na 100 % a amd - mozno).


Tiez som nieco take postrehol. Najskor to bude Elbrus-16S http://www.dsl.sk/article.php?article=24372 To tiez je na dlhy sprint. Ale ktovie ci to nebude konkurencia k Apple M1 a ostanym ARM procesorom. Inak sa mi zda ze oni ten CPU pouzivaju v armadnej technike. (Ani sa im necudujem, kedze intel ma zadne vratka pre CIA na 100 % a amd - mozno).

Jeff Bezos konci ako CEO Amazonu a prejde do roly vykonneho predsedu (from CEO to executive chair). Aky je v tom rozdiel netusim. Chce sa venovat svojim nadaciam a novinam: Day 1 Fund, the Bezos Earth Fund, Blue Origin, The Washington Post


www.nbcnews.com/tech/tech-news/jeff-bezos-steps-down-amazon-ceo-n1256540


Jeff Bezos konci ako CEO Amazonu a prejde do roly vykonneho predsedu (from CEO to executive chair). Aky je v tom rozdiel netusim. Chce sa venovat svojim nadaciam a novinam: Day 1 Fund, the Bezos Earth Fund, Blue Origin, The Washington Post [www.nbcnews.com/tech/tech-news/jeff-bezos-steps-down-amazon-ceo-n1256540](http://www.nbcnews.com/tech/tech-news/jeff-bezos-steps-down-amazon-ceo-n1256540)

Moderator

Stare postupy? Trosku sa vyznam do tych CPU a asembleru a AMD spravilo obrovsky krok v CPU hlavne s radou 5000 - pretoze to je prva rada, ktora realne robi 3 loady a 2 store - co je masaker.


A to je i koniec, vrchol socketovej architektúry.


Celý deň som kvôli vám hľadal tento článok:
https://debugger.medium.com/why-is-apples-m1-chip-so-fast-3262b158cba2


Máš to tam všetko fakt do podrobna rozpísané. V skratke najväčším prekliatím socketov je že, spracuvajú inštrukcie v rozmedzí 1 - 15 bajtov a u ARMov je to vždy pevne dané na 4 bajty. Tam potom u socketov vzniká problém pri paralernej práci dekóderov inštrukcií. Už sa to viac u socketov nedá nafúknuť, preto som to tak písal o AMD socketoch.
Stačí si prečítať ten článok a budeš v obraze. Ja som nechápal ako môžu byť tie nové Macbooky s M1 tak dobré, toto to plne objasňuje. Nižšie posielam i testy.


Kazdy hardver aj SW je urceny na nejaku operaciu. Osobne programujem CAD softvery

Sockety práve kvôli takýmto potrebám samozrejme nevymiznú. Aj hráči budú stále živiť sockety. ARMy sú uzavretý systém, bez možnosti upgradu. Zatiaľ...


kedy ARM dosiahne taky vykon v desktope? No najskor nikdy, pretoze ARM je cieleny na uplne ine ulohy a na iny trh.


Veď už ho dosiahol. Prečo som písal o tej M1? Zisťoval si si benchmarky, keď toto tvrdíš alebo robil si si vôbec nejaký prieskum?
https://tech.ssut.me/apple-m1-chip-benchmarks-focused-on-the-real-world-programming/


Parametrovo ten nadupaný Ryzen 3900X vs M1
TDP: 110W vs 10 W (!!!)
Cache: 6 + 64 Mb vs 2 + 16 MB
Výrobné náklady: ~$200 vs $60


Máš tam porovnanie Macbook Air (bez chladiča) M1 s 8GB RAM vs AMD Ryzen 3900X s 32 GB RAM.
Tá M1 i v "desktope" (vieš si nahodiť už i Win) bez aktívneho chladenia poráža ten Ryzen i v Jave, ktorá je žravá na pamäť. Máš tam test kopec jazykov a knižníc ktoré sú spoločne nad C.
Máš plno youtube benchmarkov a keby si neveril tak na Githube si môžeš naklonovať repozitáre a testami a porovnať si to sám. Porovnaj si pomer cena/spotreba/efektívnosť.


Keby robíš také testy s pasívnym chladičom na tom Ryzenu ako kolujú na youtube, tak ho asi upečieš, detto o iných nadupaných socketoch. Znova, stačí si pozrieť testy.


Teraz nastala situácia, že u NTB sa bežnému spotrebiteľovi neoplatí kupovať nič iné ako Macbooky, pretože cena/efektivita je tam o 1/3 lepšia ako u všetkého na socketoch.


A tu sadostávam k účelu M1 a to sú notebooky, kde ide hlavne o efektívnosť využívania energie batérie a tomu sa tam všetko podriaďuje, to treba chápať.
3Q 2021 majú prísť iMacy, čo sú stolné PC, kde už spotrebu energie tak neriešiš, tak som zvedavý čo nám Apple ukáže, ale tuším, že skokovo utečie socketom. Viz to porovnanie a keby obrazne M1 nafúknu.


Vidim ze mas dost velke rezervy v CPU tak ti odporucam
https://www.agner.org/optimize/
Studuj!


Ja o voze a ty o koze. Mnoho socket "odborníkov" sa smeje, ako môžem predávať Apple notebook M1 len s 8GB RAM, ale ARMy pracujú úplne inak a je to úplne iná architektúra (a viz tie testy), tak je volovina ju hodnotiť cez socket okuliare. Stačí si prečítať ten článok, ktorý rozdiely medzi socketom a ARM architektúrou popisuje.


PS poprosim nabuduce za zdrz obmedzenych komentarov typu "Toto su zvasty". Kazdy clovek ma pravo na svoj nazor, nikto nie je dokonaly. A ako vieme "Pre hlupaka kazdy hloupy".


Ospravedlňujem sa. Snáď som všetko podložil.


K tomu, že Gates nevie programovať ste mi ešte nič zaujímavé nedodali. Ja som vás zato odkázal na dobrý zdroj, snáď sa dá i free stiahnuť.


A teraz k ARMu ako ku globálnemu procesu.
V prírode sa všetko snaží byť energeticky čo najviac efektívne v tomto ide správnym smerom.
Ale bohužiaľ to ide správnym smerom i pre GP, pretože ak je jeho cieľom digitálny koncentrák, tak pre svet IoT (internet vecí) bude potrebovať naozaj obrovskú masu energeticky efektívnych čipov. Takže podporiť rozmach ARMov je i v jeho záujmu. I veľké cloudy bežia len na ARMoch kvôli tým ekonomickým pomerom čo som písal vyššie.


A ako ďalšiu indíciu, že to ide týmto smerom môžeme vidieť paralelu u superpočítačov. Kedysi sa stavali na socketoch (alebo ich odnožiach) a bola to predzvesť čo o pár rokov príde medzi spotrebiteľov.
Dnes sa stavajú superpočítače na ARMoch a dokonca ten najvýkonejší v rebríčku TOP500 z 2020 sa stal Fujitsu A64FX ktorý je na ARMe.


[quote="pid:2335, uid:106"]Stare postupy? Trosku sa vyznam do tych CPU a asembleru a AMD spravilo obrovsky krok v CPU hlavne s radou 5000 - pretoze to je prva rada, ktora realne robi 3 loady a 2 store - co je masaker.[/quote] A to je i koniec, vrchol socketovej architektúry. Celý deň som kvôli vám hľadal tento článok: https://debugger.medium.com/why-is-apples-m1-chip-so-fast-3262b158cba2 Máš to tam všetko fakt do podrobna rozpísané. V skratke najväčším prekliatím socketov je že, spracuvajú inštrukcie v rozmedzí 1 - 15 bajtov a u ARMov je to vždy pevne dané na 4 bajty. Tam potom u socketov vzniká problém pri paralernej práci dekóderov inštrukcií. Už sa to viac u socketov nedá nafúknuť, preto som to tak písal o AMD socketoch. Stačí si prečítať ten článok a budeš v obraze. Ja som nechápal ako môžu byť tie nové Macbooky s M1 tak dobré, toto to plne objasňuje. Nižšie posielam i testy. [quote="pid:2335, uid:106"]Kazdy hardver aj SW je urceny na nejaku operaciu. Osobne programujem CAD softvery[/quote] Sockety práve kvôli takýmto potrebám samozrejme nevymiznú. Aj hráči budú stále živiť sockety. ARMy sú uzavretý systém, bez možnosti upgradu. Zatiaľ... [quote="pid:2335, uid:106"]kedy ARM dosiahne taky vykon v desktope? No najskor nikdy, pretoze ARM je cieleny na uplne ine ulohy a na iny trh.[/quote] Veď už ho dosiahol. Prečo som písal o tej M1? Zisťoval si si benchmarky, keď toto tvrdíš alebo robil si si vôbec nejaký prieskum? https://tech.ssut.me/apple-m1-chip-benchmarks-focused-on-the-real-world-programming/ Parametrovo ten nadupaný Ryzen 3900X vs M1 TDP: 110W vs 10 W (!!!) Cache: 6 + 64 Mb vs 2 + 16 MB Výrobné náklady: ~$200 vs $60 Máš tam porovnanie Macbook Air (bez chladiča) M1 s 8GB RAM vs AMD Ryzen 3900X s 32 GB RAM. Tá M1 i v "desktope" (vieš si nahodiť už i Win) bez aktívneho chladenia poráža ten Ryzen i v Jave, ktorá je žravá na pamäť. Máš tam test kopec jazykov a knižníc ktoré sú spoločne nad C. Máš plno youtube benchmarkov a keby si neveril tak na Githube si môžeš naklonovať repozitáre a testami a porovnať si to sám. Porovnaj si pomer cena/spotreba/efektívnosť. Keby robíš také testy s pasívnym chladičom na tom Ryzenu ako kolujú na youtube, tak ho asi upečieš, detto o iných nadupaných socketoch. Znova, stačí si pozrieť testy. Teraz nastala situácia, že u NTB sa bežnému spotrebiteľovi neoplatí kupovať nič iné ako Macbooky, pretože cena/efektivita je tam o 1/3 lepšia ako u všetkého na socketoch. A tu sadostávam k účelu M1 a to sú notebooky, kde ide hlavne o efektívnosť využívania energie batérie a tomu sa tam všetko podriaďuje, to treba chápať. 3Q 2021 majú prísť iMacy, čo sú stolné PC, kde už spotrebu energie tak neriešiš, tak som zvedavý čo nám Apple ukáže, ale tuším, že skokovo utečie socketom. Viz to porovnanie a keby obrazne M1 nafúknu. [quote="pid:2335, uid:106"]Vidim ze mas dost velke rezervy v CPU tak ti odporucam https://www.agner.org/optimize/ Studuj![/quote] Ja o voze a ty o koze. Mnoho socket "odborníkov" sa smeje, ako môžem predávať Apple notebook M1 len s 8GB RAM, ale ARMy pracujú úplne inak a je to úplne iná architektúra (a viz tie testy), tak je volovina ju hodnotiť cez socket okuliare. Stačí si prečítať ten článok, ktorý rozdiely medzi socketom a ARM architektúrou popisuje. [quote="pid:2335, uid:106"]PS poprosim nabuduce za zdrz obmedzenych komentarov typu "Toto su zvasty". Kazdy clovek ma pravo na svoj nazor, nikto nie je dokonaly. A ako vieme "Pre hlupaka kazdy hloupy".[/quote] Ospravedlňujem sa. Snáď som všetko podložil. K tomu, že Gates nevie programovať ste mi ešte nič zaujímavé nedodali. Ja som vás zato odkázal na dobrý zdroj, snáď sa dá i free stiahnuť. A teraz k ARMu ako ku globálnemu procesu. V prírode sa všetko snaží byť energeticky čo najviac efektívne v tomto ide správnym smerom. Ale bohužiaľ to ide správnym smerom i pre GP, pretože ak je jeho cieľom digitálny koncentrák, tak pre svet IoT (internet vecí) bude potrebovať naozaj obrovskú masu energeticky efektívnych čipov. Takže podporiť rozmach ARMov je i v jeho záujmu. I veľké cloudy bežia len na ARMoch kvôli tým ekonomickým pomerom čo som písal vyššie. A ako ďalšiu indíciu, že to ide týmto smerom môžeme vidieť paralelu u superpočítačov. Kedysi sa stavali na socketoch (alebo ich odnožiach) a bola to predzvesť čo o pár rokov príde medzi spotrebiteľov. Dnes sa stavajú superpočítače na ARMoch a dokonca ten najvýkonejší v rebríčku TOP500 z 2020 sa stal Fujitsu A64FX ktorý je na ARMe.

Apple bol takto vpredu už dávnejšie. Pamätám si na chipy Motorola (PowerPC G4), ktoré v podstate obsahovali 128bitovú architektúru, keď 64 bit ešte len začínal.


Pracoval som na tom stroji, zvládal toho naozaj veľa (a mimoriadne dlho), retuš veľkých obrázkov, pričom na môj stroj bol pripnutý kolega a riešiť podobnú úlohu s 200MB TIFF obrázkom, niekedy aj dvaja a stroj sa nezakuckal.


Pre úplnosť, písal sa rok 2000.


Aj toto bol jeden z dôvodov, prečo sa Apple vybral cestou viac konzumných produktov, pretože rovnako ako SilliconGraphics mal také mašiny, ktoré nebolo treba roky upgradovať. To znamená 0 obrat.


Apple bol takto vpredu už dávnejšie. Pamätám si na chipy Motorola (PowerPC G4), ktoré v podstate obsahovali 128bitovú architektúru, keď 64 bit ešte len začínal. Pracoval som na tom stroji, zvládal toho naozaj veľa (a mimoriadne dlho), retuš veľkých obrázkov, pričom na môj stroj bol pripnutý kolega a riešiť podobnú úlohu s 200MB TIFF obrázkom, niekedy aj dvaja a stroj sa nezakuckal. Pre úplnosť, písal sa rok 2000. Aj toto bol jeden z dôvodov, prečo sa Apple vybral cestou viac konzumných produktov, pretože rovnako ako SilliconGraphics mal také mašiny, ktoré nebolo treba roky upgradovať. To znamená 0 obrat.

Moderátor

A to je i koniec, vrchol socketovej architektúry.

Mozes mi prosim ta uviest tvoje povolanie (v pripade ze je to IT tak co konkretne robis v praci)? Aby som vedel ako odborne mam dalej pokracovat v diskusii, na kolko mam vysvetlovat veci do hlbky.


[quote="pid:2461, uid:217"]A to je i koniec, vrchol socketovej architektúry.[/quote] Mozes mi prosim ta uviest tvoje povolanie (v pripade ze je to IT tak co konkretne robis v praci)? Aby som vedel ako odborne mam dalej pokracovat v diskusii, na kolko mam vysvetlovat veci do hlbky.

Prvý OS si Gates naprogramoval ešte na VŠ tuším v C

To mi príde, ako hlúposť! C nie je vhodný na tvorbu OS. Leda nejakého primitívneho.


[quote="pid:2322, uid:217"]Prvý OS si Gates naprogramoval ešte na VŠ tuším v C[/quote] To mi príde, ako hlúposť! C nie je vhodný na tvorbu OS. Leda nejakého primitívneho.

To mi príde, ako hlúposť! C nie je vhodný na tvorbu OS. Leda nejakého primitívneho.


toto nie je hlupost, C sa pouzivalo a aj pouziva na tvorbu operacneho systemu, je to systemovy jazyk a bolo v nom naprogramovane 90% kodu OS UNIX, vyhodovou je ze je nezavisly na konkretnom procesore, je to nizkourovnovy jazyk na komunikaciu s hardverom


[quote="pid:2541, uid:6"]To mi príde, ako hlúposť! C nie je vhodný na tvorbu OS. Leda nejakého primitívneho.[/quote] toto nie je hlupost, C sa pouzivalo a aj pouziva na tvorbu operacneho systemu, je to systemovy jazyk a bolo v nom naprogramovane 90% kodu OS UNIX, vyhodovou je ze je nezavisly na konkretnom procesore, je to nizkourovnovy jazyk na komunikaciu s hardverom

bolo v nom naprogramovane 90% kodu OS UNIX

Nehádam sa, ale po pravde si to neviem moc dobre predstaviť. V minulosti som v C a C++ programoval, no šlo o klasické desktopové aplikácie, nič nízkoúrovňové. Celkom rád by som tie kódy videl, aj aký preprocesor a kompilátor na to používali.


[quote="pid:2543, uid:1"]bolo v nom naprogramovane 90% kodu OS UNIX[/quote] Nehádam sa, ale po pravde si to neviem moc dobre predstaviť. V minulosti som v C a C++ programoval, no šlo o klasické desktopové aplikácie, nič nízkoúrovňové. Celkom rád by som tie kódy videl, aj aký preprocesor a kompilátor na to používali.

V minulosti som v C a C++ programoval


Ano, mozem potvrdit, ze velka cast kernelu linuxu je napisana v C. Ide o to, ze C++ pouziva triedy a oop. Lenze pouzitie oop vedie k vytvaraniu obrovskych struktur, ktore sa vlacia kade tade po kode - pre CPU to znamena, ze spolu s tvojou premennou sa taha tona dat , ktore ty vlastne ani nepotrebujes. Tiez oop prinasa dost velky kontext so sebou - tjs ak mas v C++ metodku triedy, tak netusis co to robi, pretoze zalezi na aktualnom stave triedy. Kdezto v C ak mas metodku, tak jej vystup vzhladom na vstup je jednoznacne predikovatelny - moze byt zavisly maximlane tak na nejakych vonkajsich static veciach (ale ked static nepouzijes tak je kod ovela cistejsi). Z mojho pohladu preto pouzili C aby bol kernel ovela citatelnejsi, jednoduchsi a samozrejme "lahsi" pre CPU. Dneska sa uz aj C++ pouziva v kerneli, ale to len tak okrajovo. Pretoze v C++ mozes napisat neskutocne hrozny kod ked si umelec smile a autori kernelu neradi vidia take lajna v kodoch.


Ohladom gatesa a "vlastneho OS" - treba si uvedomit, ze napisat vlasny OS a este v C vyzaduje neuveritelnu znalost, tjs clovek musi ovladat ako SW a HW spolu komunikuju - jednoducho to musi byt borec v IT. Takeho cloveka bavi tvorit novy sw, vylepsovat jadro OS. Ten clovek sa ti bude sprtat v programoch cely zivot a skutocny uzivatelia ani nebudu vediet, ze on v skutocnsoti robi taketo veci. Vid Linus Torvalds alebo Dennis Ritchie - o ktorom nikto nevie.
Taky clovek nepotrebuje miliardy na svojom konte, nadacie pomahajuce ockovat deti v afrike, a neviem este ake bohatlicke prebytky. Ak by vtedy realne gates naprogramoval zaklady OS tak teraz by realne sedel niekde v MS a bol by tam tech leadom, tjs stale by mal tuzbu riadit vyvoj kernelu aby tam neprisel nejaky hovnic a nezhovnil to (ako to teraz indi robia). Ale co vidime u gatesa ... ved on uz je len vlastnik toho korporatu - nezastava ziadnu realnu funkciu.
U programatorov funguje jedno pravidlo - ak si na hovno programator tak bud sa stanes testerom alebo managerom smile U nas v korporate vsetci manageri su byvali programatori, ktori prisli na to, ze na realne programovanie nemaju dostatocne rozvinute myslenie (samy mi to povedali ked som bol v USA). To iste by som povedal o gatesovi. On ked programoval tak maximalne okopcil nejaky kod, dopisal tam jednu podmienku a tvaril sa ze to je jeho - ved viem z vysky ako to funguje na tych "vysokych skolach".


[quote="pid:2547, uid:6"]V minulosti som v C a C++ programoval[/quote] Ano, mozem potvrdit, ze velka cast kernelu linuxu je napisana v C. Ide o to, ze C++ pouziva triedy a oop. Lenze pouzitie oop vedie k vytvaraniu obrovskych struktur, ktore sa vlacia kade tade po kode - pre CPU to znamena, ze spolu s tvojou premennou sa taha tona dat , ktore ty vlastne ani nepotrebujes. Tiez oop prinasa dost velky kontext so sebou - tjs ak mas v C++ metodku triedy, tak netusis co to robi, pretoze zalezi na aktualnom stave triedy. Kdezto v C ak mas metodku, tak jej vystup vzhladom na vstup je jednoznacne predikovatelny - moze byt zavisly maximlane tak na nejakych vonkajsich static veciach (ale ked static nepouzijes tak je kod ovela cistejsi). Z mojho pohladu preto pouzili C aby bol kernel ovela citatelnejsi, jednoduchsi a samozrejme "lahsi" pre CPU. Dneska sa uz aj C++ pouziva v kerneli, ale to len tak okrajovo. Pretoze v C++ mozes napisat neskutocne hrozny kod ked si umelec :D a autori kernelu neradi vidia take lajna v kodoch. Ohladom gatesa a "vlastneho OS" - treba si uvedomit, ze napisat vlasny OS a este v C vyzaduje neuveritelnu znalost, tjs clovek musi ovladat ako SW a HW spolu komunikuju - jednoducho to musi byt borec v IT. Takeho cloveka bavi tvorit novy sw, vylepsovat jadro OS. Ten clovek sa ti bude sprtat v programoch cely zivot a skutocny uzivatelia ani nebudu vediet, ze on v skutocnsoti robi taketo veci. Vid Linus Torvalds alebo Dennis Ritchie - o ktorom nikto nevie. Taky clovek nepotrebuje miliardy na svojom konte, nadacie pomahajuce ockovat deti v afrike, a neviem este ake bohatlicke prebytky. Ak by vtedy realne gates naprogramoval zaklady OS tak teraz by realne sedel niekde v MS a bol by tam tech leadom, tjs stale by mal tuzbu riadit vyvoj kernelu aby tam neprisel nejaky hovnic a nezhovnil to (ako to teraz indi robia). Ale co vidime u gatesa ... ved on uz je len vlastnik toho korporatu - nezastava ziadnu realnu funkciu. U programatorov funguje jedno pravidlo - ak si na hovno programator tak bud sa stanes testerom alebo managerom :D U nas v korporate vsetci manageri su byvali programatori, ktori prisli na to, ze na realne programovanie nemaju dostatocne rozvinute myslenie (samy mi to povedali ked som bol v USA). To iste by som povedal o gatesovi. On ked programoval tak maximalne okopcil nejaky kod, dopisal tam jednu podmienku a tvaril sa ze to je jeho - ved viem z vysky ako to funguje na tych "vysokych skolach".

pre Ferry


To

Windows je nepodarena kopia linuxu
nemáš pravdu a už to bolo vysvetlené dub-om


Mňa skôr zaujalo to že pracuješ na programovaní CAD-u a ja používam výhradne linux..... Dalo by sa nejako skontaktovať?


pre Ferry To [quote="pid:2188, uid:106"]Windows je nepodarena kopia linuxu[/quote] nemáš pravdu a už to bolo vysvetlené dub-om Mňa skôr zaujalo to že pracuješ na programovaní CAD-u a ja používam výhradne linux..... Dalo by sa nejako skontaktovať?

Celkom rád by som tie kódy videl, aj aký preprocesor a kompilátor na to používali.


skus tu
https://archive.org/details/ATTUNIXSystemVRelease4Version2


[quote="pid:2547, uid:6"]Celkom rád by som tie kódy videl, aj aký preprocesor a kompilátor na to používali.[/quote] skus tu https://archive.org/details/ATTUNIXSystemVRelease4Version2

Mňa skôr zaujalo to že pracuješ na programovaní CAD-u a ja používam výhradne linux..... Dalo by s


Samozrejme mam taky mail co aj tu mozem dat marcelmacuf@gmail.com


[quote="pid:2601, uid:202"]Mňa skôr zaujalo to že pracuješ na programovaní CAD-u a ja používam výhradne linux..... Dalo by s[/quote] Samozrejme mam taky mail co aj tu mozem dat marcelmacuf@gmail.com

Ohladom gatesa a "vlastneho OS" - treba si uvedomit, ze napisat vlasny OS a este v C vyzaduje neuveritelnu znalost, tjs clovek musi ovladat ako SW a HW spolu komunikuju - jednoducho to musi byt borec v IT. Takeho cloveka bavi tvorit novy sw, vylepsovat jadro OS. Ten clovek sa ti bude sprtat v programoch cely zivot a skutocny uzivatelia ani nebudu vediet, ze on v skutocnsoti robi taketo veci. Vid Linus Torvalds alebo Dennis Ritchie - o ktorom nikto nevie.
Taky clovek nepotrebuje miliardy na svojom konte, nadacie pomahajuce ockovat deti v afrike, a neviem este ake bohatlicke prebytky. Ak by vtedy realne gates naprogramoval zaklady OS tak teraz by realne sedel niekde v MS a bol by tam tech leadom, tjs stale by mal tuzbu riadit vyvoj kernelu aby tam neprisel nejaky hovnic a nezhovnil to (ako to teraz indi robia). Ale co vidime u gatesa ... ved on uz je len vlastnik toho korporatu - nezastava ziadnu realnu funkciu.

Zlatá slova, tesám si do kamene.
Omlouvám se za tapetování, ale je to silnější než já...
https://otevrisvoumysl.cz/kdo-je-bill-gates-odhaleni-temne-agendy-a-ideologie-cast-4/
Bill Gates - video medailónek "geniálního programátora", "self-made-man" podnikatele a "nezištného" filantropa (38 minut)


[quote="pid:2563, uid:106"]Ohladom gatesa a "vlastneho OS" - treba si uvedomit, ze napisat vlasny OS a este v C vyzaduje neuveritelnu znalost, tjs clovek musi ovladat ako SW a HW spolu komunikuju - jednoducho to musi byt borec v IT. Takeho cloveka bavi tvorit novy sw, vylepsovat jadro OS. Ten clovek sa ti bude sprtat v programoch cely zivot a skutocny uzivatelia ani nebudu vediet, ze on v skutocnsoti robi taketo veci. Vid Linus Torvalds alebo Dennis Ritchie - o ktorom nikto nevie. Taky clovek nepotrebuje miliardy na svojom konte, nadacie pomahajuce ockovat deti v afrike, a neviem este ake bohatlicke prebytky. Ak by vtedy realne gates naprogramoval zaklady OS tak teraz by realne sedel niekde v MS a bol by tam tech leadom, tjs stale by mal tuzbu riadit vyvoj kernelu aby tam neprisel nejaky hovnic a nezhovnil to (ako to teraz indi robia). Ale co vidime u gatesa ... ved on uz je len vlastnik toho korporatu - nezastava ziadnu realnu funkciu.[/quote] Zlatá slova, tesám si do kamene. Omlouvám se za tapetování, ale je to silnější než já... https://otevrisvoumysl.cz/kdo-je-bill-gates-odhaleni-temne-agendy-a-ideologie-cast-4/ Bill Gates - video medailónek "geniálního programátora", "self-made-man" podnikatele a "nezištného" filantropa (38 minut)
Upravené 5. 2. 2021 o 13:33

Hostují u hostingové společnosti SkySilk.com, na kterou je registrován IP rozsah. Dříve použitý DDOS-Guard nyní nikde "nesvítí".


Hostují u hostingové společnosti SkySilk.com, na kterou je registrován IP rozsah. Dříve použitý DDOS-Guard nyní nikde "nesvítí".

uz fb pochopil ze panom sveta je niekto iny?

Neradujme se předčasně, citace z článku:
“Sociálna sieť najmä zmazala správy o mechanizmoch vakcíny a umiestnení očkovacích miest.
...
Spoločnosť Facebook problém uznala a uistila, že obsah obnoví.”


[quote="pid:4562, uid:106"]uz fb pochopil ze panom sveta je niekto iny?[/quote] Neradujme se předčasně, citace z článku: “Sociálna sieť najmä zmazala správy o mechanizmoch vakcíny a umiestnení očkovacích miest. ... Spoločnosť Facebook problém uznala a uistila, že obsah obnoví.”

Lidi, řekněte mi upřímně, k čemu ten fuckbook potřebujete??? Abyste ostatním dali na vědomí, že máte nové auto nebo novou přítelkyni? On vám na to někdo přispěl? Ať už finančně a nebo jinak? Ne! Tak snadno ztrácet a poskytovat své soukromí je kontraproduktivní! Kolik lidí z těch "přátel" skutečně osobně znáte? 10%? Nebo snad víc 15%? Osobní kontakt je osobní kontakt. Je to nástroj sebedestrukce! Mění řebříček hodnot, řekl bych až do krajní perverze.
Žiji v zemi, kde si lidé kupují Ferarri nebo Lamborghini proto, aby s ním jeli do kavárny, tam ho zaparkovali před vchodem a ukazovali, že na to mají. A pak zase rychle do garaže. Silniční daň je 3886 Euro za rok a pojistka začíná na 5 tisících. Takže ke kupní ceně okolo 70 tisíc (koupí to z druhé ruky z Anglie) jsou to fajn náklady. A na co? Aby se ukázal? Nebo si koupí jachtu, kapitánský zkoušky nemá a tak jachta kotví v Maríně deset let, za 800 Euro měsíčně. K čemu? Co je komu do toho, co máte a kolik to stálo? To je vaše soukromí!!!! A navíc, proč to má mít nějaká Cukrová Hora někde v Americe ve vaší složce? Důvod?


Lidi, řekněte mi upřímně, k čemu ten fuckbook potřebujete??? Abyste ostatním dali na vědomí, že máte nové auto nebo novou přítelkyni? On vám na to někdo přispěl? Ať už finančně a nebo jinak? Ne! Tak snadno ztrácet a poskytovat své soukromí je kontraproduktivní! Kolik lidí z těch "přátel" skutečně osobně znáte? 10%? Nebo snad víc 15%? Osobní kontakt je osobní kontakt. Je to nástroj sebedestrukce! Mění řebříček hodnot, řekl bych až do krajní perverze. Žiji v zemi, kde si lidé kupují Ferarri nebo Lamborghini proto, aby s ním jeli do kavárny, tam ho zaparkovali před vchodem a ukazovali, že na to mají. A pak zase rychle do garaže. Silniční daň je 3886 Euro za rok a pojistka začíná na 5 tisících. Takže ke kupní ceně okolo 70 tisíc (koupí to z druhé ruky z Anglie) jsou to fajn náklady. A na co? Aby se ukázal? Nebo si koupí jachtu, kapitánský zkoušky nemá a tak jachta kotví v Maríně deset let, za 800 Euro měsíčně. K čemu? Co je komu do toho, co máte a kolik to stálo? To je vaše soukromí!!!! A navíc, proč to má mít nějaká Cukrová Hora někde v Americe ve vaší složce? Důvod?

https://www.breitbart.com/tech/2021/03/16/russia-gives-twitter-30-days-to-remove-child-porn-or-face-ban/?fbclid=IwAR0UToi4NsGsT8A5mlm6P7prPSu46PQaFmJYE3vTwcArk7i4rNr6m0B599s


Rusko zakaze twiter ked nevymaze pedofilny obsah a obsah navadzjuci na samovrazdu. Tiez ziadaju vymazat navalneho propagandu. Tento krok mi pride ako karma pre twiter za to co robil Trumpovi. Tiez cely svet bude suhlasit s tymto krokom a bude na strane Ruska, pretoze pedofilny obsah to je velmi tvrde obvinenie ... kludne sa moze stat ze potom Rusko budu nasledovat aj ine krajiny.


Medzicasom facebook bude platit australskym spolocnostiam za obsah. Ked sa tak zamyslim, tak vlastne maju pravdu. Facebook nevytvara ziadne hodnoty, hodnoty vytvaraju len jeho uzivatelia. Facebook by mal platit kazdemu kto ho pouziva.
https://www.hlavnespravy.sk/facebook-bude-platit-dvom-australskym-medialnym-spolocnostiam-za-obsah/2470522


https://www.breitbart.com/tech/2021/03/16/russia-gives-twitter-30-days-to-remove-child-porn-or-face-ban/?fbclid=IwAR0UToi4NsGsT8A5mlm6P7prPSu46PQaFmJYE3vTwcArk7i4rNr6m0B599s Rusko zakaze twiter ked nevymaze pedofilny obsah a obsah navadzjuci na samovrazdu. Tiez ziadaju vymazat navalneho propagandu. Tento krok mi pride ako karma pre twiter za to co robil Trumpovi. Tiez cely svet bude suhlasit s tymto krokom a bude na strane Ruska, pretoze pedofilny obsah to je velmi tvrde obvinenie ... kludne sa moze stat ze potom Rusko budu nasledovat aj ine krajiny. Medzicasom facebook bude platit australskym spolocnostiam za obsah. Ked sa tak zamyslim, tak vlastne maju pravdu. Facebook nevytvara ziadne hodnoty, hodnoty vytvaraju len jeho uzivatelia. Facebook by mal platit kazdemu kto ho pouziva. https://www.hlavnespravy.sk/facebook-bude-platit-dvom-australskym-medialnym-spolocnostiam-za-obsah/2470522

Tento krok mi pride ako karma pre twiter za to co robil Trumpovi.

Hovoří o tom VVPj zde
Валерий Пякин. Вопрос-Ответ от 15 марта 2021 г.

Možná karma, možná nekarma. Dle VVPj má se dít s požehnáním/podporou pana Nikdo...


[quote="pid:7504, uid:106"]Tento krok mi pride ako karma pre twiter za to co robil Trumpovi.[/quote] Hovoří o tom VVPj zde [quote="pid:7299, uid:12"]Валерий Пякин. Вопрос-Ответ от 15 марта 2021 г.[/quote] Možná karma, možná nekarma. Dle VVPj má se dít s požehnáním/podporou pana Nikdo...

Lidi, řekněte mi upřímně, k čemu ten fuckbook potřebujete

Já nejsem na žádné (a)sociální síti. Nejsem zaregistrován ani na YT.


[quote="pid:4569, uid:311"]Lidi, řekněte mi upřímně, k čemu ten fuckbook potřebujete[/quote] Já nejsem na žádné (a)sociální síti. Nejsem zaregistrován ani na YT.
Upravené 17. 3. 2021 o 17:27

No po vyhláseniach Twitteru ako je v uvedenom článku( v zmysle detská pornografia neporušuje ich pravidlá) budú rýchlo odstavený:


https://www.breitbart.com/tech/2021/01/21/lawsuit-twitter-states-that-child-porn-video-didnt-violate-policies/


No po vyhláseniach Twitteru ako je v uvedenom článku( v zmysle detská pornografia neporušuje ich pravidlá) budú rýchlo odstavený: https://www.breitbart.com/tech/2021/01/21/lawsuit-twitter-states-that-child-porn-video-didnt-violate-policies/
Upravené 17. 3. 2021 o 18:43

Rozpad korporátnej mediálnej propagandistickej mašinérie v plnom prúde - odchod 1,5 miliardy užívateľov od FaceBooku a takmer polovica divákov od CNN za posledné mesiace.


Rozpad korporátnej mediálnej propagandistickej mašinérie v plnom prúde - odchod 1,5 miliardy užívateľov od FaceBooku a takmer polovica divákov od CNN za posledné mesiace.
3.24k
36
17
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept