Politika v ČR
Pražský Hrad

Hladat ludi, ktori vedia a vidia, maju politicke a ekonomicke skusenosti (a nie len teoreticky zaklad zalozeny na liberalnej ekonomike), na ktorych nikdy neulpelo ani podozrenie a ktori vedeli preplavat tym, ze su obklopeni inymi ludmi, ktori si svoje chcu urvat, oni to mozu tak akurat kormidlovat....to znamena, ze budete tam mat takych ako mame my....cistych, pretoze sa este nestihli umazat, blbych, lebo ani nechapu co cinia a riadenych ambasadami....

Přesně chápu, co jste chtěla říci. V čele jakékoliv davo-elitární společnosti mohou být pouze lidé s alespoň minimální mírou bezohlednosti. Každý člověk s psychikou typu Člověk má určitou představu o sociálně spravedlivé společnosti. Obzvláště ti, kteří zažili předlistopadový režim, kdy zdejší stranická nomenklatura byla periferií stranické nomenklatury SSSR. I přes veškerou faleš těchto rádoby komunistů zde však jistá míra sociální spravedlnosti byla.
Třeba se pletu, ale domnívám se, že pokud se chceme "odpíchnout" směrem k SYSTÉMOVÉ ZMĚNĚ, na úplném začátku musíme začít nazývat věci pravými jmény a hledat příčiny a konkrétní viníky současné neutěšené situace (KOB je výborným manuálem). Politikům se nevěří, politici se kontrolují - jsou to naši dobře placení zaměstnanci. Já osobně se domnívám, že v ČR je jedinou stranou (hnutím), která má potenciál provést systémovou změnu, hnutí SPD. Je to jediná strana, na které neulpěla špína polistopadového marasmu. Vůbec to však neznamená, že nebudu v budoucnu pozorně a kriticky sledovat dění jejích představitelů a v případě pochybností je nevyslovím.
O situaci na Slovensku zas tak dobrý přehled nemám, tak se nebudu pouště do dlouhých úvah. Jenom podotýkám, že dle mého názoru (zformovaného čtením tlustých knih, kde se píše o spodní hranici 10 milionů obyvatel v otázce rentabilnosti financování státního aparátu) bylo rozdělení ČSSR zločinem.


[quote="pid:55591, uid:187"]Hladat ludi, ktori vedia a vidia, maju politicke a ekonomicke skusenosti (a nie len teoreticky zaklad zalozeny na liberalnej ekonomike), na ktorych nikdy neulpelo ani podozrenie a ktori vedeli preplavat tym, ze su obklopeni inymi ludmi, ktori si svoje chcu urvat, oni to mozu tak akurat kormidlovat....to znamena, ze budete tam mat takych ako mame my....cistych, pretoze sa este nestihli umazat, blbych, lebo ani nechapu co cinia a riadenych ambasadami....[/quote] Přesně chápu, co jste chtěla říci. V čele jakékoliv davo-elitární společnosti mohou být pouze lidé s alespoň minimální mírou bezohlednosti. Každý člověk s psychikou typu Člověk má určitou představu o sociálně spravedlivé společnosti. Obzvláště ti, kteří zažili předlistopadový režim, kdy zdejší stranická nomenklatura byla periferií stranické nomenklatury SSSR. I přes veškerou faleš těchto rádoby komunistů zde však jistá míra sociální spravedlnosti byla. Třeba se pletu, ale domnívám se, že pokud se chceme "odpíchnout" směrem k SYSTÉMOVÉ ZMĚNĚ, na úplném začátku musíme začít nazývat věci pravými jmény a hledat příčiny a konkrétní viníky současné neutěšené situace (KOB je výborným manuálem). Politikům se nevěří, politici se kontrolují - jsou to naši dobře placení zaměstnanci. Já osobně se domnívám, že v ČR je jedinou stranou (hnutím), která má potenciál provést systémovou změnu, hnutí SPD. Je to jediná strana, na které neulpěla špína polistopadového marasmu. Vůbec to však neznamená, že nebudu v budoucnu pozorně a kriticky sledovat dění jejích představitelů a v případě pochybností je nevyslovím. O situaci na Slovensku zas tak dobrý přehled nemám, tak se nebudu pouště do dlouhých úvah. Jenom podotýkám, že dle mého názoru (zformovaného čtením tlustých knih, kde se píše o spodní hranici 10 milionů obyvatel v otázce rentabilnosti financování státního aparátu) bylo rozdělení ČSSR zločinem.
Upravené 1. 2. 2022 o 18:26

Václav Klaus Čaputová je beznadejná ve všem
pani Nerudovou jsem viděl jednou - že by měla na prezidentku česke republiky - to by byla čaputovská beznaděj
https://www.youtube.com/watch?v=n_gTKG-rmno


https://www.blesk.cz/danuse-nerudova-volebni-program


**Václav Klaus Čaputová je beznadejná ve všem** pani Nerudovou jsem viděl jednou - že by měla na prezidentku česke republiky - to by byla čaputovská beznaděj https://www.youtube.com/watch?v=n_gTKG-rmno https://www.blesk.cz/danuse-nerudova-volebni-program

Prezident republiky zaslal dopis izraelskému prezidentovi
2.února 2022


Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 2. února 2022 dopis prezidentovi Státu Izrael Isaacu Herzogovi.


Vážený pane prezidente,


dostal se ke mně znepokojivý dokument mezinárodní organizace Amnesty International s názvem „Izraelský apartheid proti Palestincům: Krutý systém nadvlády a zločinu proti lidskosti.“
Jsem zcela zděšen tak výrazným antisemitským postojem a zcela odsuzuji takové jednostranné výroky.


Vyjadřuji Vám, pane prezidente, v této věci svou plnou podporu.
S úctou
Miloš Zeman
prezident České republiky


https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-zaslal-dopis-izraelskemu-prezidentovi-16279



"Proti všem" v EU a ČR !!
Zvláště pro ty, co tvrdí, že pan prezident mlčí !


**Prezident republiky zaslal dopis izraelskému prezidentovi** 2.února 2022 Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 2. února 2022 dopis prezidentovi Státu Izrael Isaacu Herzogovi. Vážený pane prezidente, dostal se ke mně znepokojivý dokument mezinárodní organizace Amnesty International s názvem „Izraelský apartheid proti Palestincům: Krutý systém nadvlády a zločinu proti lidskosti.“ **Jsem zcela zděšen tak výrazným antisemitským postojem a zcela odsuzuji takové jednostranné výroky.** Vyjadřuji Vám, pane prezidente, v této věci svou plnou podporu. S úctou Miloš Zeman prezident České republiky https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-zaslal-dopis-izraelskemu-prezidentovi-16279 ** "Proti všem" v EU a ČR !! Zvláště pro ty, co tvrdí, že pan prezident mlčí !**
Upravené 3. 2. 2022 o 14:14

No podpindosy makajú...
Když tam vidím tu matraci Gaislerovou, zvedá se mi kufr.


[quote="pid:55994, uid:335"]No podpindosy makajú...[/quote]Když tam vidím tu matraci Gaislerovou, zvedá se mi kufr.

Gaislerovou

Tak Zelenský taky původně hrál prezidenta...


[quote="pid:55995, uid:312"]Gaislerovou[/quote] Tak Zelenský taky původně hrál prezidenta...
Upravené 3. 2. 2022 o 22:34

Prezident republiky vystoupí v pořadu Partie 6.února 2022


Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v neděli dne 6. února 2022 v 11.00 hodin v pořadu TV Prima a CNN Prima News Partie Terezie Tománkové.


Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky


https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-vystoupi-v-poradu-partie-16282


**Prezident republiky vystoupí v pořadu Partie 6.února 2022** Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v neděli dne 6. února 2022 v 11.00 hodin v pořadu TV Prima a CNN Prima News Partie Terezie Tománkové. Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-vystoupi-v-poradu-partie-16282
Upravené 4. 2. 2022 o 16:06

Zemanův právník: Peroutkův článek existuje, Stehlíkovou žalujeme
6.února 2022


https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hrad-soud-prezident-milos-zeman-ferdinand-peroutka-dzamila-stehlikova.A220205_090946_domaci_ised


"... okolnosti Zemanovy hospitalizace mohly být ústavním pučem...


**Zemanův právník: Peroutkův článek existuje, Stehlíkovou žalujeme** 6.února 2022 https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hrad-soud-prezident-milos-zeman-ferdinand-peroutka-dzamila-stehlikova.A220205_090946_domaci_ised "... okolnosti Zemanovy hospitalizace mohly být ústavním pučem...

Zemanův právník: Peroutkův článek existuje, Stehlíkovou žalujeme

Diskuze pod článkem je ale příšerná


[quote="pid:56313, uid:270"]Zemanův právník: Peroutkův článek existuje, Stehlíkovou žalujeme[/quote] Diskuze pod článkem je ale příšerná

Diskuze pod článkem je ale příšerná


Příznivý ohlas nelze při "štouchnutí do vosího hnízda" očekávat...


[quote="pid:56316, uid:101"]Diskuze pod článkem je ale příšerná[/quote] Příznivý ohlas nelze při "štouchnutí do vosího hnízda" očekávat...

Diskuze pod článkem je ale příšerná

čo očakávat od " děsu"
Vôbec , dôležitejšie je , že to oni aj vytiskli smile


[quote="pid:56316, uid:101"]Diskuze pod článkem je ale příšerná[/quote] čo očakávat od " děsu" Vôbec , dôležitejšie je , že to oni aj vytiskli :)

Dnes o 11:00 by mal byt Zeman na Prima CNN news, kde by mal kritizovat Fialu za zrusenie povinneho vakcinazi.


Dnes o 11:00 by mal byt Zeman na Prima CNN news, kde by mal kritizovat Fialu za zrusenie povinneho vakcinazi.

Moderator

už aby zlodědek z hradu odsmrděl
už toho bylo dost


už aby zlodědek z hradu odsmrděl už toho bylo dost

Zeman podpořil Vitáskovou na Hrad.
„Zatím se do této prezidentské soutěže hlásí několik šašků." Výjimku tvoří paní Vitásková.
Podle něj se zatím „těžké váhy” do klání nepřihlásily. „Očekávám, že se to stane na levici, pravici i ve středu. Na levici bych tipoval předsedu odborů Josefa Středulu, na pravici šéfa Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého a Andrej Babiš říká, že je catch all party, tedy bere voliče zleva i zprava, a je-li v této pozici, tak by mu připadnul střed,” odhaduje prezident.


„Tito tři kandidáti, plus Alena Vitásková mají šanci býti zvoleni,” dodal.


Zatím by svůj hlas věnoval právě Babišovi. „Zatím mírně vede Andrej Babiš, i když také udělal několik chyb, kteér jsme mu do očí vytknul, aniž bych ho pomlouval v zákulisí,” reagoval na dotaz, komu zřejmě dá svůj hlas.
Pod článkem je hlasování o čtyřech kandidátech, které Zeman jmenoval. Tak tam přispějte svými hlasy.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-vidim-ctyri-tezke-vahy-na-hrad-40386275


Zeman podpořil Vitáskovou na Hrad. „Zatím se do této prezidentské soutěže hlásí několik šašků." Výjimku tvoří paní Vitásková. Podle něj se zatím „těžké váhy” do klání nepřihlásily. „Očekávám, že se to stane na levici, pravici i ve středu. Na levici bych tipoval předsedu odborů Josefa Středulu, na pravici šéfa Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého a Andrej Babiš říká, že je catch all party, tedy bere voliče zleva i zprava, a je-li v této pozici, tak by mu připadnul střed,” odhaduje prezident. „Tito tři kandidáti, plus Alena Vitásková mají šanci býti zvoleni,” dodal. Zatím by svůj hlas věnoval právě Babišovi. „Zatím mírně vede Andrej Babiš, i když také udělal několik chyb, kteér jsme mu do očí vytknul, aniž bych ho pomlouval v zákulisí,” reagoval na dotaz, komu zřejmě dá svůj hlas. Pod článkem je hlasování o čtyřech kandidátech, které Zeman jmenoval. Tak tam přispějte svými hlasy. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-vidim-ctyri-tezke-vahy-na-hrad-40386275
Upravené 6. 2. 2022 o 12:29

Tak tam přispějte svými hlasy.


Mám pocit, že jmenovaní byli touto "podporou" pana prezidenta dnes v podstatě odepsáni.


[quote="pid:56364, uid:101"]Tak tam přispějte svými hlasy.[/quote] Mám pocit, že jmenovaní byli touto "podporou" pana prezidenta dnes v podstatě odepsáni.

Tak tam přispějte svými hlasy.


přispěl jsem ani jednoho z nich volit nebudu a to ani v druhém kole


[quote="pid:56364, uid:101"]Tak tam přispějte svými hlasy.[/quote] přispěl jsem ani jednoho z nich volit nebudu a to ani v druhém kole

Mám pocit, že jmenovaní byli touto "podporou" pana prezidenta dnes v podstatě odepsáni.


trefa
tedy asi kromě babiše
říct že Zeman podpořil Vitáskovou může jedině hejhula který si nevidí na špičku nosu
Zeman se tímto rozhovorem definitivně (snad) odepsal pro vlasteneckou komunitu takže jeho výroky budou spíše negovány


[quote="pid:56365, uid:270"]Mám pocit, že jmenovaní byli touto "podporou" pana prezidenta dnes v podstatě odepsáni.[/quote] trefa tedy asi kromě babiše říct že Zeman podpořil Vitáskovou může jedině hejhula který si nevidí na špičku nosu Zeman se tímto rozhovorem definitivně (snad) odepsal pro vlasteneckou komunitu takže jeho výroky budou spíše negovány

tedy asi kromě babiše
Proč? Toho hejhulu bych nevolil za nic na světě. Kdyby nebyla jiná možnost, raději bych se voleb nezúčastnil.


[quote="pid:56368, uid:402"]tedy asi kromě babiše[/quote]Proč? Toho hejhulu bych nevolil za nic na světě. Kdyby nebyla jiná možnost, raději bych se voleb nezúčastnil.

protože Babiš má svých 1,5 milionu voličů
já bych ho nevolil taky ani za nic ale má ty svoje a ten zbytek budou ti kteří ho budou brát za menší zlo


protože Babiš má svých 1,5 milionu voličů já bych ho nevolil taky ani za nic ale má ty svoje a ten zbytek budou ti kteří ho budou brát za menší zlo

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad FTV Prima Partie Terezie Tománkové
6.února 2022
https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-ftv-prima-partie-terezie-tomankove-16284


Otázka: Jako vrchní velitel ozbrojených sil podpořil byste vyslání vojáků na Slovensko, jak chce NATO? Jakákoli vojenská pomoc.


Odpověď: Ne, určitě ne. Považuji to za zase chřestění zbraněmi.


**Rozhovor prezidenta republiky pro pořad FTV Prima Partie Terezie Tománkové 6.února 2022 **https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-ftv-prima-partie-terezie-tomankove-16284 Otázka: Jako vrchní velitel ozbrojených sil podpořil byste vyslání vojáků na Slovensko, jak chce NATO? Jakákoli vojenská pomoc. Odpověď: **Ne, určitě ne. Považuji to za zase chřestění zbraněmi.**

Středula, Dlouhý(!!! ke kterému se pozitivně vyjadřoval už dříve), Babiš....
Kdo přinesl šibenici, patří do vězení (!!)
Podepíšu pandemický zákon
Očkování mělo být povinné, zrušení je chyba


Už nebude třeba ho bránit před kavárnou, jelikož nekandiduje. Tak už si můžeme přiznat, co je Zeman vlastně zač.


Středula, Dlouhý(!!! ke kterému se pozitivně vyjadřoval už dříve), Babiš.... Kdo přinesl šibenici, patří do vězení (!!) Podepíšu pandemický zákon Očkování mělo být povinné, zrušení je chyba Už nebude třeba ho bránit před kavárnou, jelikož nekandiduje. Tak už si můžeme přiznat, co je Zeman vlastně zač.

Upřímně řečeno mně nenapadá jediná pozitivní věc, kterou Zeman pro tuhle zem udělal. Je to zvláštní, ale je to tak.


Upřímně řečeno mně nenapadá jediná pozitivní věc, kterou Zeman pro tuhle zem udělal. Je to zvláštní, ale je to tak.

Upřímně řečeno mně nenapadá jediná pozitivní věc, kterou Zeman pro tuhle zem udělal. Je to zvláštní, ale je to tak.


Tak to zase nesouhlasím. Co by se dělo, kdyby na Hradě seděl Šláfenberk nebo Drahoš? On dokázal vyvažovat působení bažiny.


Nebylo to ale nějakou láskou k Česku, prostě plány jeho pána se s našimi shodovaly v mnohem větší míře než plány pána bažiny. Jsem rád, že dvě volební období byl na hradě Zeman: To nic nemění na tom, že je jako člověk charakteru zavrženíhodného a jeho skutečné názory jsou stejně tak zavrženíhodné.


[quote="pid:56410, uid:402"]Upřímně řečeno mně nenapadá jediná pozitivní věc, kterou Zeman pro tuhle zem udělal. Je to zvláštní, ale je to tak.[/quote] Tak to zase nesouhlasím. Co by se dělo, kdyby na Hradě seděl Šláfenberk nebo Drahoš? On dokázal vyvažovat působení bažiny. Nebylo to ale nějakou láskou k Česku, prostě plány jeho pána se s našimi shodovaly v mnohem větší míře než plány pána bažiny. Jsem rád, že dvě volební období byl na hradě Zeman: To nic nemění na tom, že je jako člověk charakteru zavrženíhodného a jeho skutečné názory jsou stejně tak zavrženíhodné.

seděl Šláfenberk nebo Drahoš? On dokázal vyvažovat působení bažiny.


Já jsem přesvědčen, že tihle 2 nevyhráli protože vyhrát neměli.


[quote="pid:56413, uid:372"]seděl Šláfenberk nebo Drahoš? On dokázal vyvažovat působení bažiny.[/quote] Já jsem přesvědčen, že tihle 2 nevyhráli protože vyhrát neměli.

Prezident Miloš Zeman v nedělní Partii na CNN Prima NEWS
hovořil na téma napětí na ukrajinské hranici, vrbětické kauze, pekingské olympiády a dalších. Neobešel ani domácí problematiku, o níž se jednalo hned na úvod.
https://cz.sputniknews.com/20220206/demonstranti-s-sibenicemi-si-podle-zemana-zaslouzi-vezeni-pandemicky-zakon-nakonec-podepise-17496518.html


**Prezident Miloš Zeman v nedělní Partii na CNN Prima NEWS** hovořil na téma napětí na ukrajinské hranici, vrbětické kauze, pekingské olympiády a dalších. Neobešel ani domácí problematiku, o níž se jednalo hned na úvod. https://cz.sputniknews.com/20220206/demonstranti-s-sibenicemi-si-podle-zemana-zaslouzi-vezeni-pandemicky-zakon-nakonec-podepise-17496518.html

člověk charakteru zavrženíhodného a jeho skutečné názory jsou stejně tak zavrženíhodné.


I vy "brepto".... !


[quote="pid:56413, uid:372"]člověk charakteru zavrženíhodného a jeho skutečné názory jsou stejně tak zavrženíhodné.[/quote] I vy "brepto".... !

Očkování mělo být povinné, zrušení je chyba
Nikdo z těch, o kterých se Zeman zmínil, nebude prezidentem České republiky. Babiš nebude 100% a důvodů je mnoho a až začne kampaň na prezidenta, pak teprve uvidíte, co dělal Bbais za svého Covid managementu . Zeman a jeho projekt povinného očkování zaměřený na velmi velký problém pro zdraví většiny lidí, je to obyčejný serátor, který by chtěl vidět všechny očkované a spoustu peněz pro svou a Babišovu mafii, která to chtěla všechno zrealizovat. Stále jste nepřišel na to, kdo je Babiš a Zeman, sluhové čínské a ruské politiky.Vidíte tu olympiádu v Číně, všechna opatření toho komunisticko-bolševického systému.


[quote="pid:56403, uid:372"]Očkování mělo být povinné, zrušení je chyba[/quote]Nikdo z těch, o kterých se Zeman zmínil, nebude prezidentem České republiky. Babiš nebude 100% a důvodů je mnoho a až začne kampaň na prezidenta, pak teprve uvidíte, co dělal Bbais za svého Covid managementu . Zeman a jeho projekt povinného očkování zaměřený na velmi velký problém pro zdraví většiny lidí, je to obyčejný serátor, který by chtěl vidět všechny očkované a spoustu peněz pro svou a Babišovu mafii, která to chtěla všechno zrealizovat. Stále jste nepřišel na to, kdo je Babiš a Zeman, sluhové čínské a ruské politiky.Vidíte tu olympiádu v Číně, všechna opatření toho komunisticko-bolševického systému.

I vy "brepto".... !


Já vím, že usínáte s obrázkem Zemana na nočním stolku, ale nalijme si čistého vína, jak jsem řekl, nyní už můžeme.


Pro jistotu ještě jednou: Oceňuji, že na Hradě seděl Zeman, vzhledem k zájmům jeho pána to pro nás byl přínos a zabránil úplným katastrofám.


Nicméně, k těm zavrženíhodným názorům..


Ty se táhnou celým jeho životem, je protičeský, protilidský, povýšený. ¨
Vzpomínáte, jak působil ve Federálním shromáždění?


Například to on navrhnul změnu Dne osvobození z 9. na 8. května. Záznam:


Poslanec SN M. Zeman: Pane předsedo, pane předsedající, vážené Federální shromáždění, předkládám jediný pozměňovací návrh, který zní: "V § 2 bod d) nahradit datum 9. května datem 8. května."
Zdůvodnění: Původní název státního svátku zněl "Den osvobození Československa Sovětskou armádou". Nový název je "Den osvobození Československa od fašismu". Z hlediska obsahu je podle mého názoru tento nový název správný, z hlediska datace nikoliv. Každý národ, každý stát, má slavit svátek svého osvobození v době, kdy k němu skutečně došlo. Historicky se stalo, že v Československu bylo jako poslední od fašismu osvobozeno jeho hlavní město. Pokud známe historická fakta, víme, že se tak stalo 8. května, kdy německá armáda, vedená generálem Tovissantem složila kapitulaci do rukou České národní rady. Tento kapitulační akt Česká národní rada komentovala ještě 11. května téhož roku, kdy sdělovala tehdejší vládě, že Praha se osvobodila sama.
Fakt č. 2: Kapitulace německých vojsk byla podepsána v Remeši 7. května a vstoupila v platnost 8. května. Většina civilizovaných národů slaví právě tento den jako den ukončení 2. světové války a tedy jako den osvobození od fašismu. Výjimkou je Francie, která jej slaví již 7. května, patrně proto, že Remeš je na francouzské půdě. Naproti tomu Sovětský svaz a jeho satelité z prestižních důvodů a z důvodů historické falsifikace tento svátek vždy slavily 9. května.
Fakt č. 3: Americká armáda mohla osvobodit Prahu podle vyjádření generála Pattona již 6. května a pouze z politických, nikoliv vojenských důvodů, k tomu nedošlo, na přímý zásah Sovětského svazu, neboť Stalin si přál, aby Praha byla osvobozena Sovětskou armádou a k tomu došlo 9. května. Tím bylo zbytečně prodlužováno utrpení lidí v bojující Praze a došlo - i když v mikroměřítcích - k opakování Varšavského povstání, kdy nekomunistická opozice byla určena k likvidaci německými vojsky.
Fakt č. 4: Vojenští a političtí velitelé Pražského povstání byli počátkem 50. let právě proto, že toto povstání zvítězilo vlastními silami, i když samozřejmě v rámci obecné kapitulace, perzekuováni. Vojenský velitel Pražského povstání byl odsouzen k doživotnímu vězení, řada jeho spolupracovníků byla popravena a ostatní dostali dlouholeté tresty. Totéž se týkalo osudu tehdejší ČNR.
Vážené Federální shromáždění, domnívám se, že je naší povinností odstranit fikci stalinské historiografie. Každý národ má právo na své dějiny. Santajána kdysi napsal, že národ, který svoji minulost zapomíná, je odsouzen k tomu prožít ji znovu. Máme-li povinnost vůči lidem, kteří se účastnili Pražského povstání, vrátit jim čest, pak jim tuto čest vrátíme právě tím, když autentické datum osvobození Prahy, a to je 8. květen, vyhlásíme v zákoně o státních svátcích dnem osvobození od fašismu. Kromě toho se tímto datem začleníme do data obdobně slaveného civilizovanými evropskými státy, což je malý, ale přece jen krok k našemu návratu do Evropy. Děkuji vám za pozornost. (Potlesk.)


Mluvil o tom, že Češi jsou národ debilů.


"To, co nyní řeknu, není projevem univerzitní povýšenosti ani sarkasmu. Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. (...) Těmto lidem - je to tedy polovina národa - uniká ona složitá mnohotvárnost, komplementarita, mnohoznačnost světa,"


Jeho vláda nás v rozporu s volebním programem zatáhla do NATO.


Jeho vláda rozdala banky nadnárodním korporacím.


Jeho vláda rozdala doly.


Na jeho názory z poslední doby snad upozorňovat nemusím. Povinně očkovat, přísně trestat odpůrce, dodržovat všechna "opatření"...


Už ho nemusíme chránit před kavárnou (a před Globalisty smile), dědek už nikam kandidovat nebude. Doufám, že nový prezident (a doufám, že to nebude žádný kavárník, žádný Babiš, Středula či Dlouhý) bude mít mnohem lepší morální profil než měl Zeman.


Díky prezidentství na něj nebudu vzpomínat v tak zlém, ale Ludvíku.... nalhávat si, že to je nějakej morální obr... ale notak.


[quote="pid:56437, uid:270"]I vy "brepto".... ![/quote] Já vím, že usínáte s obrázkem Zemana na nočním stolku, ale nalijme si čistého vína, jak jsem řekl, nyní už můžeme. Pro jistotu ještě jednou: Oceňuji, že na Hradě seděl Zeman, vzhledem k zájmům jeho pána to pro nás byl přínos a zabránil úplným katastrofám. Nicméně, k těm zavrženíhodným názorům.. Ty se táhnou celým jeho životem, je protičeský, protilidský, povýšený. ¨ Vzpomínáte, jak působil ve Federálním shromáždění? Například to on navrhnul změnu Dne osvobození z 9. na 8. května. Záznam: **Poslanec SN M. Zeman:** Pane předsedo, pane předsedající, vážené Federální shromáždění, předkládám jediný pozměňovací návrh, který zní: "V § 2 bod d) nahradit datum 9. května datem 8. května." Zdůvodnění: Původní název státního svátku zněl "Den osvobození Československa Sovětskou armádou". Nový název je "Den osvobození Československa od fašismu". Z hlediska obsahu je podle mého názoru tento nový název správný, z hlediska datace nikoliv. Každý národ, každý stát, má slavit svátek svého osvobození v době, kdy k němu skutečně došlo. Historicky se stalo, že v Československu bylo jako poslední od fašismu osvobozeno jeho hlavní město. Pokud známe historická fakta, víme, že se tak stalo 8. května, kdy německá armáda, vedená generálem Tovissantem složila kapitulaci do rukou České národní rady. Tento kapitulační akt Česká národní rada komentovala ještě 11. května téhož roku, kdy sdělovala tehdejší vládě, že **Praha se osvobodila sama.** Fakt č. 2: Kapitulace německých vojsk byla podepsána v Remeši 7. května a vstoupila v platnost 8. května. Většina civilizovaných národů slaví právě tento den jako den ukončení 2. světové války a tedy jako den osvobození od fašismu. Výjimkou je Francie, která jej slaví již 7. května, patrně proto, že Remeš je na francouzské půdě.** Naproti tomu Sovětský svaz a jeho satelité z prestižních důvodů a z důvodů historické falsifikace tento svátek vždy slavily 9. května.** Fakt č. 3:** Americká armáda mohla osvobodit Prahu podle vyjádření generála Pattona již 6. května a pouze z politických, nikoliv vojenských důvodů, k tomu nedošlo, na přímý zásah Sovětského svazu, neboť Stalin si přál, aby Praha byla osvobozena Sovětskou armádou a k tomu došlo 9. května.** Tím bylo zbytečně prodlužováno utrpení lidí v bojující Praze a došlo - i když v mikroměřítcích - k opakování Varšavského povstání, kdy nekomunistická opozice byla určena k likvidaci německými vojsky. Fakt č. 4: Vojenští a političtí velitelé Pražského povstání byli počátkem 50. let právě proto, že toto povstání zvítězilo vlastními silami, i když samozřejmě v rámci obecné kapitulace, perzekuováni. Vojenský velitel Pražského povstání byl odsouzen k doživotnímu vězení, řada jeho spolupracovníků byla popravena a ostatní dostali dlouholeté tresty. Totéž se týkalo osudu tehdejší ČNR. Vážené Federální shromáždění, domnívám se, že **je naší povinností odstranit fikci stalinské historiografie. Každý národ má právo na své dějiny. Santajána kdysi napsal, že národ, který svoji minulost zapomíná, je odsouzen k tomu prožít ji znovu.** Máme-li povinnost vůči lidem, kteří se účastnili Pražského povstání, vrátit jim čest, pak jim tuto čest vrátíme právě tím, když autentické datum osvobození Prahy, a to je 8. květen, vyhlásíme v zákoně o státních svátcích dnem osvobození od fašismu. Kromě toho se tímto datem začleníme do data obdobně slaveného civilizovanými evropskými státy, což je malý, ale přece jen krok k našemu návratu do Evropy. Děkuji vám za pozornost. (Potlesk.) Mluvil o tom, že Češi jsou národ debilů. "To, co nyní řeknu, není projevem univerzitní povýšenosti ani sarkasmu. **Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt.** (...) Těmto lidem - je to tedy polovina národa - uniká ona složitá mnohotvárnost, komplementarita, mnohoznačnost světa," Jeho vláda nás v rozporu s volebním programem zatáhla do NATO. Jeho vláda rozdala banky nadnárodním korporacím. Jeho vláda rozdala doly. Na jeho názory z poslední doby snad upozorňovat nemusím. Povinně očkovat, přísně trestat odpůrce, dodržovat všechna "opatření"... Už ho nemusíme chránit před kavárnou (a před Globalisty :D), dědek už nikam kandidovat nebude. Doufám, že nový prezident (a doufám, že to nebude žádný kavárník, žádný Babiš, Středula či Dlouhý) bude mít mnohem lepší morální profil než měl Zeman. Díky prezidentství na něj nebudu vzpomínat v tak zlém, ale Ludvíku.... nalhávat si, že to je nějakej morální obr... ale notak.
Upravené 6. 2. 2022 o 22:39

t před kavárnou (a před Globalisty smile
My nemáme prezidenta je to ostuda ČR. Člověk, který rozděluje národ tam nemá co dělat.


[quote="pid:56441, uid:372"]t před kavárnou (a před Globalisty smile[/quote]My nemáme prezidenta je to ostuda ČR. Člověk, který rozděluje národ tam nemá co dělat.

y nemáme prezidenta je to ostuda ČR. Člověk, který rozděluje národ tam nemá co dělat.


FYI: on je Zeman zárukou, že ta ostuda pro ČR není tak strašná, jako kdyby tam seděl ten dement Drahoš nebo spící zrádce Šláfenberk.


Mě je ale jasný, že Globalisté by se tetelili blahem.


[quote="pid:56443, uid:747"]y nemáme prezidenta je to ostuda ČR. Člověk, který rozděluje národ tam nemá co dělat.[/quote] FYI: on je Zeman zárukou, že ta ostuda pro ČR není tak strašná, jako kdyby tam seděl ten dement Drahoš nebo spící zrádce Šláfenberk. Mě je ale jasný, že Globalisté by se tetelili blahem.

Mě je ale jasný, že Globalisté by se tetelili blahem.
Prezident, který miluje svůj lid, se pak chová mnohem jinak, když se objeví v médiích.


[quote="pid:56445, uid:372"]Mě je ale jasný, že Globalisté by se tetelili blahem.[/quote]Prezident, který miluje svůj lid, se pak chová mnohem jinak, když se objeví v médiích.
Upravené 6. 2. 2022 o 22:56

Já vím, že usínáte s obrázkem Zemana na nočním stolku,


S Fendrychem si Jiří zřejmě rozumíte, zbytečné s vámi ztrácet čas.


Zeman je ruská myš, která řve a je velmi nebezpečná. Pracuje proti naší svobodě
https://nazory.aktualne.cz/komentare/zeman-je-ruska-mys-ktera-rve-a-je-velmi-nebezpecna/r~0bb4ff7e878311ecabca0cc47ab5f122/


[quote="pid:56441, uid:372"]Já vím, že usínáte s obrázkem Zemana na nočním stolku,[/quote] S Fendrychem si Jiří zřejmě rozumíte, zbytečné s vámi ztrácet čas. Zeman je ruská myš, která řve a je velmi nebezpečná. Pracuje proti naší svobodě https://nazory.aktualne.cz/komentare/zeman-je-ruska-mys-ktera-rve-a-je-velmi-nebezpecna/r~0bb4ff7e878311ecabca0cc47ab5f122/
Upravené 7. 2. 2022 o 12:36

S Fendrychem si Jiří zřejmě rozumíte, zbytečné s vámi ztrácet čas.


Teď budu dělat, že jsem to neslyšel. Asi neumíš číst, nebo nerozumíš tomu, co píšu. Zkus to ještě jednou, pak studenej hadr a pak se nad tím zkus znovu zamyslet.


[quote="pid:56500, uid:270"]S Fendrychem si Jiří zřejmě rozumíte, zbytečné s vámi ztrácet čas.[/quote] Teď budu dělat, že jsem to neslyšel. Asi neumíš číst, nebo nerozumíš tomu, co píšu. Zkus to ještě jednou, pak studenej hadr a pak se nad tím zkus znovu zamyslet.

S Fendrychem si Jiří zřejmě rozumíte, zbytečné s vámi ztrácet čas.


ludvo a tobě nevadí že Zeman Josefa Skálu označil za šaška který se chce pouze zviditelnit? Mně to teda vadí hodně.


A ano Zeman není ruská myš Zeman je prozápadní krtek který se jen tváří jako opozice. Koneckonců kdo vyvěsil na hradě vlajku EU? Drahoš? Schwarcenberk?
A Fendrych je debil o tom snad žádná.


[quote="pid:56500, uid:270"]S Fendrychem si Jiří zřejmě rozumíte, zbytečné s vámi ztrácet čas.[/quote] ludvo a tobě nevadí že Zeman Josefa Skálu označil za šaška který se chce pouze zviditelnit? Mně to teda vadí hodně. A ano Zeman není ruská myš Zeman je prozápadní krtek který se jen tváří jako opozice. Koneckonců kdo vyvěsil na hradě vlajku EU? Drahoš? Schwarcenberk? A Fendrych je debil o tom snad žádná.

Prezident republiky zaslal dopis čínskému prezidentovi
7.února 2022


Prezident republiky Miloš Zeman zaslal dopis Si Ťin-pchingovi, prezidentovi Čínské lidové republiky.


Vážený pane prezidente Si Ťin-pchingu, můj drahý příteli,
dovolte mi, abych Vám srdečně popřál všechno nejlepší do lunárního Nového roku tygra. Tento rok má být ve znamení aktivity, činů a dynamičnosti, rok, který bude přát odvážným. Přeji proto i Vám, vážený pane prezidente, mnoho sil a kuráže ve všech oblastech Vašeho působení. Jsem si jist, že cíle, které si stanovíte budou naplněny. Důkazem toho budiž počátek lunárního roku, který se v Čínské lidové republice ponese ve znamení největšího sportovního svátku, zimních olympijských her.


Nový rok se v České republice slaví k jinému datu než v Čínské lidové republice,
ale tato data od sebe nejsou příliš vzdálená. Stejně tak od sebe nejsou vzdálené naše země,
a to nikoli v geografickém smyslu, ale ve smyslu zemí, které obě usilují o prosperitu a které
se mohou opírat o bohaté kulturní dědictví.


Čínská lidová republika dosáhla v poslední době mnoha významných úspěchů a stala se významnou technologickou velmocí.


Dovolte mi, vážený pane prezidente, abych Vám i čínskému lidu popřál pevné zdraví, mnoho úspěchů, zdaru a štěstí.


S úctou
Miloš Zeman
prezident České republiky


Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky
https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-zaslal-dopis-cinskemu-prezidentovi-16288

Otázkou je, zda ještě někdy budeme mít za prezidenta ČR člověka, který bude mít tu čest nazvat představitele hospodářsky nejmocnějšího státu světa, drahým přítelem ?!


**Prezident republiky zaslal dopis čínskému prezidentovi** 7.února 2022 Prezident republiky Miloš Zeman zaslal dopis Si Ťin-pchingovi, prezidentovi Čínské lidové republiky. Vážený pane prezidente Si Ťin-pchingu, můj drahý příteli, dovolte mi, abych Vám srdečně popřál všechno nejlepší do lunárního Nového roku tygra. Tento rok má být ve znamení aktivity, činů a dynamičnosti, rok, který bude přát odvážným. Přeji proto i Vám, vážený pane prezidente, mnoho sil a kuráže ve všech oblastech Vašeho působení. Jsem si jist, že cíle, které si stanovíte budou naplněny. Důkazem toho budiž počátek lunárního roku, který se v Čínské lidové republice ponese ve znamení největšího sportovního svátku, zimních olympijských her. Nový rok se v České republice slaví k jinému datu než v Čínské lidové republice, ale tato data od sebe nejsou příliš vzdálená. Stejně tak od sebe nejsou vzdálené naše země, a to nikoli v geografickém smyslu, ale ve smyslu zemí, které obě usilují o prosperitu a které se mohou opírat o bohaté kulturní dědictví. Čínská lidová republika dosáhla v poslední době mnoha významných úspěchů a stala se významnou technologickou velmocí. Dovolte mi, vážený pane prezidente, abych Vám i čínskému lidu popřál pevné zdraví, mnoho úspěchů, zdaru a štěstí. S úctou Miloš Zeman prezident České republiky Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-zaslal-dopis-cinskemu-prezidentovi-16288 ** Otázkou je, zda ještě někdy budeme mít za prezidenta ČR člověka, který bude mít tu čest nazvat představitele hospodářsky nejmocnějšího státu světa, drahým přítelem ?!**
Upravené 7. 2. 2022 o 14:23

a tobě nevadí že Zeman Josefa Skálu označil za šaška


Chytrému a schopnému člověku označení za šaška nevadí, neboť dobře ví, že není šašek jako šašek. Každý se plně projeví až když o něco skutečně jde...


[quote="pid:56508, uid:402"]a tobě nevadí že Zeman Josefa Skálu označil za šaška[/quote] Chytrému a schopnému člověku označení za šaška nevadí, neboť dobře ví, že není šašek jako šašek. Každý se plně projeví až když o něco skutečně jde...

Otázkou je, zda ještě někdy budeme mít za prezidenta ČR člověka, který bude mít tu čest nazvat představitele hospodářsky nejmocnějšího státu světa, drahým přítelem ?!


Skála někde říkal, že prý se s ním někde setkal krátce před rokem 1989.


[quote="pid:56526, uid:270"]Otázkou je, zda ještě někdy budeme mít za prezidenta ČR člověka, který bude mít tu čest nazvat představitele hospodářsky nejmocnějšího státu světa, drahým přítelem ?![/quote] Skála někde říkal, že prý se s ním někde setkal krátce před rokem 1989.

Rozhovor Zemana pro MF Dnes, výcuc:


Válka nebude, pro CIA je to blamáž, říká prezident Miloš Zeman


Podle informací tajných služeb Spojených států a NATO měla ve středu začít ruská invaze na Ukrajinu. Je středa 14 hodin, zatím se nic neděje. Co si o těch zprávách myslíte? Bude válka?


Už před několika dny jsem řekl, že podle mého názoru žádná válka nebude. Protože Rusové nejsou blázni, aby se pouštěli do operace, která jim přinese více škody než užitku. Pokud jde o americké tajné služby, je to jejich třetí blamáž. První byla v Iráku, kde se nenašly zbraně hromadného ničení. Druhá byla v Afghánistánu, když tvrdili, že Tálibán nikdy nedobude Kábul. No, a třetí je teď.


Co za tím podle vás je, když západní služby před útokem varují a sami Ukrajinci v čele Volodymyrem Zelenským varují, aby se nevyvolávala zbytečná panika?


Nemohu vyloučit nějaký velmi lokální konflikt na hranicích Doněcké či Luhanské republiky. Ale to je něco úplně jiného než ruská agrese vůči Ukrajině. Když se mě ptáte, proč to Západ dělá, a generální tajemník NATO Stoltenberg – který by měl odstoupit kvůli stažení se z Afghánistánu – říká, že Rusové jsou připraveni a válka může začít každý okamžik, no, tak proti tomu mluví stahování ruských jednotek. Které začalo poté, co na svém vlastním území Rusové dokončili vojenské cvičení.


A nemůže to být tak, že k útoku na Ukrajinu nedošlo právě proto, že o plánech západní tajné služby dopředu věděly a upozornily na to? Jak bývá v této souvislosti také zmiňováno...


Myslím si, že to je pokus dodatečně zakrýt zmíněnou blamáž. Já jsem dostal zprávu, že útok začne za pět dní. Tato zpráva pocházela z amerických zdrojů a přišla před pěti dny. Nu, a jak vidíte, nestalo se tak.


Jste velitelem ozbrojených sil. Sdílí s námi západní služby či NATO zdroje těchto informací?


V každém případě to byla zpráva CIA. A já se CIA neptám, jaké má informační zdroje. Pouze na základě tří uvedených případů pochybuji o kvalitě těchto zdrojů.


Také se objevily spekulace, že mohlo jít o hru ze strany amerického prezidenta Joea Bidena, který mohl chtít působit rozhodně poté, co dal pokyn k ústupu z Afghánistánu. Co soudíte o jeho roli?


Myslím, že odpovědnost jak Donalda Trumpa, tak Joea Bidena za kapitulaci Severoatlantické aliance v Afghánistánu je nedílná. A nevidím ve fámách a blamáži ohledně rusko–ukrajinského konfliktu žádnou reálnou kompenzaci této kapitulace.


Jak hodnotíte vystupování českých politiků? Třeba ministra zahraničí Jana Lipavského, jenž se nechal vyfotit ve špatně nasazené helmě na ukrajinsko–ruských hranicích, nebo primátora Prahy Zdeňka Hřiba, který odjel do Kyjeva? Váš předchůdce Václav Klaus napsal premiéru Petru Fialovi k postojům české vlády velmi tvrdý otevřený dopis...


Tak já bych pana Lipavského nekritizoval za špatně nasazenou helmu. Kritizoval bych ho za jeho výrok, že nám dal Putin vánoční dárek v tom, že můžeme místo ruského zemního plynu používat zkapalněný americký plyn. Všichni experti si po tomto výroku ťukali na čelo, protože ten zkapalněný plyn je výrazně – podle některých odhadů až třikrát – dražší než ruský zemní plyn. Čili pan Lipavský se zřejmě pokládá za polyhistora, který se zabývá i energetickou politikou. Ale protože jsem před jeho nominací Petra Fialu varoval, umyl jsem si ruce a vláda má to, co chtěla. Jinak sdílím názor Václava Klause v otevřeném dopisu Petru Fialovi. Domnívám se především, že je to konflikt, který jsem v rozhovoru s Petrem Fialou označil jako válku slov, nikoli jako válku činů. A že by na této úrovni měl zůstat.


Nyní bych se rád vrátil k vaší povolební hospitalizaci. Mimochodem, cítíte se dobře?

Je mi docela dobře.


Váš kancléř Vratislav Mynář a později právník Marek Nespala mi shodně říkali, že okolnosti, které celou hospitalizaci provázely, mohly být jakýmsi pokusem o puč. Pan Nespala dokonce tvrdil, že některé věci prověřují z právního hlediska. Myslíte si, že se mohlo jednat o pokus o puč, a máte nějaké konkrétní poznatky?


Domnívám se, že to nelze vyloučit. Koneckonců aktivity jak pana Vystrčila, tak předtím pana senátora Fischera jsou notoricky známé. Když nemocnice poslala předsedovi Senátu tehdejší diagnózu – která se mimochodem neukázala být správná, protože jsem se uzdravil – tak současně požádala předsedu Senátu, aby tato zpráva nebyla zveřejňována. Předseda Senátu Vystrčil ji přes žádost Ústřední vojenské nemocnice obratem zveřejnil. Z tohoto a několika dalších indicií usuzuji, že k jistému pokusu o puč došlo. A usmívám se neschopnosti těchto pučistů.


Budete to chtít opravdu řešit i právně?


Nemohu to vyloučit.


Představitelé pětikoalice zase chtějí hledat společného kandidáta na prezidenta, který by se mohl postavit Andreji Babišovi, s jehož kandidaturou se počítá. Dokážou se na někom shodnout?


Jen bych opakoval větu, kterou sice říkali v jiných kontextech mí političtí oponenti, ale která je pravdivá. Skutečný kandidát se nehledá, skutečný kandidát je. A pokud kandidáta hledáte, prokazujete tím pouze svoji bezmocnost.


Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-prezident-ockovani-vlada-valka-ukrajina-puc.A220216_190204_domaci_mejt?zdroj=top


Rozhovor Zemana pro MF Dnes, výcuc: **Válka nebude, pro CIA je to blamáž, říká prezident Miloš Zeman** **Podle informací tajných služeb Spojených států a NATO měla ve středu začít ruská invaze na Ukrajinu. Je středa 14 hodin, zatím se nic neděje. Co si o těch zprávách myslíte? Bude válka?** Už před několika dny jsem řekl, že podle mého názoru žádná válka nebude. Protože Rusové nejsou blázni, aby se pouštěli do operace, která jim přinese více škody než užitku. Pokud jde o americké tajné služby, je to jejich třetí blamáž. První byla v Iráku, kde se nenašly zbraně hromadného ničení. Druhá byla v Afghánistánu, když tvrdili, že Tálibán nikdy nedobude Kábul. No, a třetí je teď. **Co za tím podle vás je, když západní služby před útokem varují a sami Ukrajinci v čele Volodymyrem Zelenským varují, aby se nevyvolávala zbytečná panika?** Nemohu vyloučit nějaký velmi lokální konflikt na hranicích Doněcké či Luhanské republiky. Ale to je něco úplně jiného než ruská agrese vůči Ukrajině. Když se mě ptáte, proč to Západ dělá, a generální tajemník NATO Stoltenberg – který by měl odstoupit kvůli stažení se z Afghánistánu – říká, že Rusové jsou připraveni a válka může začít každý okamžik, no, tak proti tomu mluví stahování ruských jednotek. Které začalo poté, co na svém vlastním území Rusové dokončili vojenské cvičení. **A nemůže to být tak, že k útoku na Ukrajinu nedošlo právě proto, že o plánech západní tajné služby dopředu věděly a upozornily na to? Jak bývá v této souvislosti také zmiňováno...** Myslím si, že to je pokus dodatečně zakrýt zmíněnou blamáž. Já jsem dostal zprávu, že útok začne za pět dní. Tato zpráva pocházela z amerických zdrojů a přišla před pěti dny. Nu, a jak vidíte, nestalo se tak. **Jste velitelem ozbrojených sil. Sdílí s námi západní služby či NATO zdroje těchto informací?** V každém případě to byla zpráva CIA. A já se CIA neptám, jaké má informační zdroje. Pouze na základě tří uvedených případů pochybuji o kvalitě těchto zdrojů. **Také se objevily spekulace, že mohlo jít o hru ze strany amerického prezidenta Joea Bidena, který mohl chtít působit rozhodně poté, co dal pokyn k ústupu z Afghánistánu. Co soudíte o jeho roli?** Myslím, že odpovědnost jak Donalda Trumpa, tak Joea Bidena za kapitulaci Severoatlantické aliance v Afghánistánu je nedílná. A nevidím ve fámách a blamáži ohledně rusko–ukrajinského konfliktu žádnou reálnou kompenzaci této kapitulace. **Jak hodnotíte vystupování českých politiků? Třeba ministra zahraničí Jana Lipavského, jenž se nechal vyfotit ve špatně nasazené helmě na ukrajinsko–ruských hranicích, nebo primátora Prahy Zdeňka Hřiba, který odjel do Kyjeva? Váš předchůdce Václav Klaus napsal premiéru Petru Fialovi k postojům české vlády velmi tvrdý otevřený dopis..**. Tak já bych pana Lipavského nekritizoval za špatně nasazenou helmu. Kritizoval bych ho za jeho výrok, že nám dal Putin vánoční dárek v tom, že můžeme místo ruského zemního plynu používat zkapalněný americký plyn. Všichni experti si po tomto výroku ťukali na čelo, protože ten zkapalněný plyn je výrazně – podle některých odhadů až třikrát – dražší než ruský zemní plyn. Čili pan Lipavský se zřejmě pokládá za polyhistora, který se zabývá i energetickou politikou. Ale protože jsem před jeho nominací Petra Fialu varoval, umyl jsem si ruce a vláda má to, co chtěla. Jinak sdílím názor Václava Klause v otevřeném dopisu Petru Fialovi. Domnívám se především, že je to konflikt, který jsem v rozhovoru s Petrem Fialou označil jako válku slov, nikoli jako válku činů. A že by na této úrovni měl zůstat. **Nyní bych se rád vrátil k vaší povolební hospitalizaci. Mimochodem, cítíte se dobře? ** Je mi docela dobře. **Váš kancléř Vratislav Mynář a později právník Marek Nespala mi shodně říkali, že okolnosti, které celou hospitalizaci provázely, mohly být jakýmsi pokusem o puč. Pan Nespala dokonce tvrdil, že některé věci prověřují z právního hlediska. Myslíte si, že se mohlo jednat o pokus o puč, a máte nějaké konkrétní poznatky?** Domnívám se, že to nelze vyloučit. Koneckonců aktivity jak pana Vystrčila, tak předtím pana senátora Fischera jsou notoricky známé. Když nemocnice poslala předsedovi Senátu tehdejší diagnózu – která se mimochodem neukázala být správná, protože jsem se uzdravil – tak současně požádala předsedu Senátu, aby tato zpráva nebyla zveřejňována. Předseda Senátu Vystrčil ji přes žádost Ústřední vojenské nemocnice obratem zveřejnil. Z tohoto a několika dalších indicií usuzuji, že k jistému pokusu o puč došlo. A usmívám se neschopnosti těchto pučistů. **Budete to chtít opravdu řešit i právně?** Nemohu to vyloučit. **Představitelé pětikoalice zase chtějí hledat společného kandidáta na prezidenta, který by se mohl postavit Andreji Babišovi, s jehož kandidaturou se počítá. Dokážou se na někom shodnout?** Jen bych opakoval větu, kterou sice říkali v jiných kontextech mí političtí oponenti, ale která je pravdivá. Skutečný kandidát se nehledá, skutečný kandidát je. A pokud kandidáta hledáte, prokazujete tím pouze svoji bezmocnost. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-prezident-ockovani-vlada-valka-ukrajina-puc.A220216_190204_domaci_mejt?zdroj=top

Celý rozhovor:
https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-mf-dnes-16295


"Co podle Vás lze dělat s cenami elektrické energie, tepla a plynu?


Jsem přesvědčen, že zelený úděl pro Evropu je špatná a chybná cesta a že zdražení cen energie je v první řadě způsobeno právě zeleným údělem. To znamená jak realizovanými, tak očekávanými operacemi. Realizované operace jsou například odstavené elektrárny, Německo teď dokonce bude odstavovat dvě jaderné elektrárny. A samozřejmě se počítá se zdražením zemního plynu asi o 30 procent. Mimochodem, Maďarsko díky dobrým vztahům s Ruskou federací se tomuto riziku vyhnulo. My máme na jedné straně možnost kritizovat Viktora Orbána, kterou nám nikdo nebere. Na druhé straně jsme ale přišli o výhodnější kontrakty, pokud jde o dodávky zemního plynu. A je otázkou, co je pro českou ekonomiku a české spotřebitele cennější."


Slova pana prezidenta, která naše vládní "elita" a média těžko "stráví"....


Celý rozhovor: https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-mf-dnes-16295 "Co podle Vás lze dělat s cenami elektrické energie, tepla a plynu? **Jsem přesvědčen, že zelený úděl pro Evropu je špatná a chybná cesta a že zdražení cen energie je v první řadě způsobeno právě zeleným údělem.** To znamená jak realizovanými, tak očekávanými operacemi. Realizované operace jsou například odstavené elektrárny, Německo teď dokonce bude odstavovat dvě jaderné elektrárny. A samozřejmě se počítá se zdražením zemního plynu asi o 30 procent. **Mimochodem, Maďarsko díky dobrým vztahům s Ruskou federací se tomuto riziku vyhnulo. My máme na jedné straně možnost kritizovat Viktora Orbána, kterou nám nikdo nebere. Na druhé straně jsme ale přišli o výhodnější kontrakty, pokud jde o dodávky zemního plynu. A je otázkou, co je pro českou ekonomiku a české spotřebitele cennější."** **Slova pana prezidenta, která naše vládní "elita" a média těžko "stráví"....**

Projev prezidenta republiky při 11. schůzi Poslanecké sněmovny

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-11.-schuzi-poslanecke-snemovny-16297


"Zvýšení peněz v peněženkách znamená zvýšení množství peněz v oběhu. A množství peněz v oběhu, ti, kdo trochu znají ekonomickou teorii, vede k inflaci, tedy k pohybu cenové hladiny."


Je to od pana prezidenta "drzost". Všichni se přece máme skvěle, rádi a radostně si připlatíme za jídlo, bydlení, energie, dopravu, ošetření u lékaře a v nemocnicích, za výuku našich dětí, armádu na misích v zahraničí, zvyšující se počet úřadů a úředníků, za zvýšení jejich platů a odměn, apod. Jen tak se přece budeme mít nejlépe ze všech...


**Projev prezidenta republiky při 11. schůzi Poslanecké sněmovny ** https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-11.-schuzi-poslanecke-snemovny-16297 "Zvýšení peněz v peněženkách znamená zvýšení množství peněz v oběhu. A množství peněz v oběhu, ti, kdo trochu znají ekonomickou teorii, vede k inflaci, tedy k pohybu cenové hladiny." **Je to od pana prezidenta "drzost". Všichni se přece máme skvěle, rádi a radostně si připlatíme za jídlo, bydlení, energie, dopravu, ošetření u lékaře a v nemocnicích, za výuku našich dětí, armádu na misích v zahraničí, zvyšující se počet úřadů a úředníků, za zvýšení jejich platů a odměn, apod. Jen tak se přece budeme mít nejlépe ze všech...**

Prezident pranýřuje to , že byl zastaven zlodějský akt kradouska , vykrádání peněženek pomocí vymyšleného svinstva nazvaného superhrubá mzda . Zapomíná na to , že i on má svůj podíl na záměrném rozkradení a likvidace Našeho národního bohatství a dále záměrného posunu celé České republiky , k vazalství západnímu fašismu . Máme nejdražší energie v Evropě , dovážejí k Nám otravinový odpad za cenu luxusního zboží , ceny bytů jsou na takové úrovni , že běžný člověk nemá možnost na koupi vlastního bydlení a založení rodiny a celý národ byl předhozen v plen lichvářské mafii .
Zeman je spoluviníkem této situace . Takže ty svoje keci o tom , že je potřeba lidi škubat dohola , si může strčit do prdele .


Prezident pranýřuje to , že byl zastaven zlodějský akt kradouska , vykrádání peněženek pomocí vymyšleného svinstva nazvaného superhrubá mzda . Zapomíná na to , že i on má svůj podíl na záměrném rozkradení a likvidace Našeho národního bohatství a dále záměrného posunu celé České republiky , k vazalství západnímu fašismu . Máme nejdražší energie v Evropě , dovážejí k Nám otravinový odpad za cenu luxusního zboží , ceny bytů jsou na takové úrovni , že běžný člověk nemá možnost na koupi vlastního bydlení a založení rodiny a celý národ byl předhozen v plen lichvářské mafii . Zeman je spoluviníkem této situace . Takže ty svoje keci o tom , že je potřeba lidi škubat dohola , si může strčit do prdele .

Zeman je spoluviníkem této situace . Takže ty svoje keci o tom , že je potřeba lidi škubat dohola , si může strčit do prdele
Souhlasím. I když jsem ho volil, protože nikdo přijatelnější nebyl, v několika věcech s ním nesouhlasím. Ať je to očkování, povolení NATO v přeletu letadel k bombardování Bělehradu, přenesení dne vítězství z 9. na 8. května, a také v některých ekonomických otázkách.
Vlastně můj hlas dostal jenom z jediného důvodu a to, kvůli neutrálnímu vztahu k Rusku.


[quote="pid:58293, uid:185"]Zeman je spoluviníkem této situace . Takže ty svoje keci o tom , že je potřeba lidi škubat dohola , si může strčit do prdele[/quote]Souhlasím. I když jsem ho volil, protože nikdo přijatelnější nebyl, v několika věcech s ním nesouhlasím. Ať je to očkování, povolení NATO v přeletu letadel k bombardování Bělehradu, přenesení dne vítězství z 9. na 8. května, a také v některých ekonomických otázkách. Vlastně můj hlas dostal jenom z jediného důvodu a to, kvůli neutrálnímu vztahu k Rusku.

Rusofil, Putinovec


Promiňte, ale píšete hlouposti, které se vůbec netýkají jeho dnešního projevu v PS.
Zřejmě si ani neuvědomujete, co činíte...


Rusofil, Putinovec Promiňte, ale píšete hlouposti, které se vůbec netýkají jeho dnešního projevu v PS. Zřejmě si ani neuvědomujete, co činíte...

Promiňte, ale píšete hlouposti, které se vůbec netýkají jeho dnešního projevu v PS.
Zřejmě si ani neuvědomujete, co činíte...
Nechápu, můžeš vyvrátit některý z faktů, které jsem uvedl?


[quote="pid:58305, uid:270"]Promiňte, ale píšete hlouposti, které se vůbec netýkají jeho dnešního projevu v PS. Zřejmě si ani neuvědomujete, co činíte...[/quote]Nechápu, můžeš vyvrátit některý z faktů, které jsem uvedl?

Promiňte, ale píšete hlouposti, které se vůbec netýkají jeho dnešního projevu v PS.
Zřejmě si ani neuvědomujete, co činíte.

A copak Nám ušlo . Třeba to , že se Zeman zapomněl zmínit o protektoru CB , která Nás záměrně potápí ?
To , že Zeman byl dlouhodobě ta nejlepší varianta z toho nejhoršího výběru ještě neznamená , že Nás pro cíle někoho jiného dlouhodobě nezpracovává .
Pořád to jede podle pravidla mafie , MY se domluvíme , a ta sebranka dole to zaplatí .


[quote="pid:58305, uid:270"]Promiňte, ale píšete hlouposti, které se vůbec netýkají jeho dnešního projevu v PS. Zřejmě si ani neuvědomujete, co činíte.[/quote] A copak Nám ušlo . Třeba to , že se Zeman zapomněl zmínit o protektoru CB , která Nás záměrně potápí ? To , že Zeman byl dlouhodobě ta nejlepší varianta z toho nejhoršího výběru ještě neznamená , že Nás pro cíle někoho jiného dlouhodobě nezpracovává . Pořád to jede podle pravidla mafie , MY se domluvíme , a ta sebranka dole to zaplatí .

To , že Zeman byl dlouhodobě ta nejlepší varianta z toho nejhoršího výběru ještě neznamená , že Nás pro cíle někoho jiného dlouhodobě nezpracovává .


Přesně.
Někdy mi přijde, že toto vlákno obsluhuje Ovčáček nebo fanklub MZ. Zeman je mimochodem liberál jako z partesu, vzpomínám si, že porevoluci, ještě než byl deponován do ČSSD prohlásil, že v Německu by volil FDP.


Mimochodem, je od něj hezké, že chce sebrat daňové úlevy lidem v době, kdy stát rozdal miliardy korporacím a miliardářům. Hlavně rodiny s dětmi se na to jistě velmi těší.


[quote="pid:58451, uid:185"]To , že Zeman byl dlouhodobě ta nejlepší varianta z toho nejhoršího výběru ještě neznamená , že Nás pro cíle někoho jiného dlouhodobě nezpracovává .[/quote] Přesně. Někdy mi přijde, že toto vlákno obsluhuje Ovčáček nebo fanklub MZ. Zeman je mimochodem liberál jako z partesu, vzpomínám si, že porevoluci, ještě než byl deponován do ČSSD prohlásil, že v Německu by volil FDP. Mimochodem, je od něj hezké, že chce sebrat daňové úlevy lidem v době, kdy stát rozdal miliardy korporacím a miliardářům. Hlavně rodiny s dětmi se na to jistě velmi těší.

Prohlášení prezidenta republiky

Takže to politicky korektně zaobalil. A spláchnul.
Dle očekávání. => Nemůže to podpořit, ale nechce to přímo odsuzovat atd. jako Fiala a podobní.


[quote="pid:58973, uid:307"]Prohlášení prezidenta republiky[/quote] Takže to politicky korektně zaobalil. A spláchnul. Dle očekávání. => Nemůže to podpořit, ale nechce to přímo odsuzovat atd. jako Fiala a podobní.
Upravené 22. 2. 2022 o 11:57

Prohlášení prezidenta republiky
22.února 2022


Prezident republiky Miloš Zeman konstatuje, že vstup ruských vojsk na území separatistické Doněcké a Luhanské lidové republiky zvyšuje riziko vojenského konfliktu a naopak snižuje naději na diplomatické řešení.


Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky


https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prohlaseni-prezidenta-republiky-16301


**Prohlášení prezidenta republiky** 22.února 2022 Prezident republiky Miloš Zeman konstatuje, že vstup ruských vojsk na území separatistické Doněcké a Luhanské lidové republiky zvyšuje riziko vojenského konfliktu a naopak snižuje naději na diplomatické řešení. Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prohlaseni-prezidenta-republiky-16301
Upravené 22. 2. 2022 o 19:08

Zeman k posledním událostem. "Jedná se o akt agrese".

Nejdůležitější část projevu MZ: "No, bylo to kolik?"


[quote="pid:59400, uid:101"]Zeman k posledním událostem. "Jedná se o akt agrese".[/quote] Nejdůležitější část projevu MZ: "No, bylo to kolik?"

Zeman musel říci to co řekl ... Jinak by ho medii zfanatizovaný národ roznesl na kopytech. Západu se povedl mediální propagandistický majstrštyk a Rusko je na dlouhou dobu passé. I já na sebe začínám pociťovat velmi nepříjemný tlak okolí, protože jsem se se svými názory nikdy nijak natajil. To že Rusko udělalo to co udělalo vycházelo ze tří událostí ... Nahromadění vojsk před Donbasem a Luganskem za účelem plánovaného masakru, možný vstup ukrajiny do NATO, ale rozhodující věc zřejmě bylo získání jaderné zbraně. Jsou totiž dohady a indicie, že ukrajina si od rozpadu SSSR nějaké tajně nechala a jen se čekalo na příležitost ...


Zeman musel říci to co řekl ... Jinak by ho medii zfanatizovaný národ roznesl na kopytech. Západu se povedl mediální propagandistický majstrštyk a Rusko je na dlouhou dobu passé. I já na sebe začínám pociťovat velmi nepříjemný tlak okolí, protože jsem se se svými názory nikdy nijak natajil. To že Rusko udělalo to co udělalo vycházelo ze tří událostí ... Nahromadění vojsk před Donbasem a Luganskem za účelem plánovaného masakru, možný vstup ukrajiny do NATO, ale rozhodující věc zřejmě bylo získání jaderné zbraně. Jsou totiž dohady a indicie, že ukrajina si od rozpadu SSSR nějaké tajně nechala a jen se čekalo na příležitost ...

Zeman musel říci to co řekl ... Jinak by ho medii zfanatizovaný národ roznesl na kopytech.


Ne, nemusel. Nemusel říct třeba tohle:


"Domnívám se, že je na čase sáhnout k daleko tvrdším sankcím, než byly původně plánovány, a mám tím na mysli především sankci v oblasti takzvaného SWIFTu, což je mezinárodní bankovní či finanční síť, která by znamenala vyřazení Ruské federace z platebního styku,“ řekl Zeman. „Šílence je zapotřebí izolovat a nebránit se vůči němu pouze slovy, ale konkrétními opatřeními,“ uvedl český prezident."


Prostě se vybarvuje...


[quote="pid:59402, uid:317"]Zeman musel říci to co řekl ... Jinak by ho medii zfanatizovaný národ roznesl na kopytech.[/quote] Ne, nemusel. Nemusel říct třeba tohle: "Domnívám se, že je na čase sáhnout k daleko tvrdším sankcím, než byly původně plánovány, a mám tím na mysli především sankci v oblasti takzvaného SWIFTu, což je mezinárodní bankovní či finanční síť, která by znamenala vyřazení Ruské federace z platebního styku,“ řekl Zeman. „Šílence je zapotřebí izolovat a nebránit se vůči němu pouze slovy, ale konkrétními opatřeními,“ uvedl český prezident." Prostě se vybarvuje...

omnívám se, že je na čase sáhnout k daleko tvrdším sankcím, než byly původně plánovány, a mám tím na mysli především sankci v oblasti takzvaného SWIFTu, což je mezinárodní bankovní či finanční síť, která by znamenala vyřazení Ruské federace z platebního styku,“ řekl Zeman


toto bude Rusku vyhovovať v konečnom dôsledku.

Šílence je zapotřebí izolovat a nebránit se vůči němu pouze slovy, ale konkrétními opatřeními,“ uvedl český prezident."


to myslel Azov? či??


Popravde súhlasím s Tebou, dalo sa to povedať úplne inak.


[quote="pid:59408, uid:372"]omnívám se, že je na čase sáhnout k daleko tvrdším sankcím, než byly původně plánovány, a mám tím na mysli především sankci v oblasti takzvaného SWIFTu, což je mezinárodní bankovní či finanční síť, která by znamenala vyřazení Ruské federace z platebního styku,“ řekl Zeman[/quote] toto bude Rusku vyhovovať v konečnom dôsledku. [quote="pid:59408, uid:372"]Šílence je zapotřebí izolovat a nebránit se vůči němu pouze slovy, ale konkrétními opatřeními,“ uvedl český prezident."[/quote] to myslel Azov? či?? Popravde súhlasím s Tebou, dalo sa to povedať úplne inak.

Ukrajina je začiatok. NATO a USA budú musieť stiahnuť vojská na hranice z roku 1997 - to je nekompromisná požiadavka RF ohľadom 6. priority. Otázkou nie je "či", ale "dokedy".
Tým pádom pre naše štáty je základnou otázkou to, že akú kon epciu vlastného rozvoja chceme pre seba prijať a následne realizovať. Priateľský život konceptuálne suverénnych a sebestačných štátov, alebo konceptuálne a nesebestačné živorenie nemohúcnych území, pod dohľadom tých, kto vlastnú koncepciu rozvoja seba i sveta majú...
Toť vsjo.


Ukrajina je začiatok. NATO a USA budú musieť stiahnuť vojská na hranice z roku 1997 - to je nekompromisná požiadavka RF ohľadom 6. priority. Otázkou nie je "či", ale "dokedy". Tým pádom pre naše štáty je základnou otázkou to, že akú kon epciu vlastného rozvoja chceme pre seba prijať a následne realizovať. Priateľský život konceptuálne suverénnych a sebestačných štátov, alebo konceptuálne a nesebestačné živorenie nemohúcnych území, pod dohľadom tých, kto vlastnú koncepciu rozvoja seba i sveta majú... Toť vsjo.

"Domnívám se, že je na čase sáhnout k daleko tvrdším sankcím, než byly původně plánovány, a mám tím na mysli především sankci v oblasti takzvaného SWIFTu, což je mezinárodní bankovní či finanční síť, která by znamenala vyřazení Ruské federace z platebního styku,“
Tak si si zase kopol do Zemana a sa ti veľmi uľavilo všakže. Lenže pointa je vtom čo ty s tvojim intelektom úspešného absolventa šorošovského gymnázia nikdy nepochopíš. A toto
Šílence je zapotřebí izolovat a nebránit se vůči němu pouze slovy, ale konkrétními opatřeními,“
je pre teba rébus ktorý ty nikdy nevyriešiš


[quote="pid:59408, uid:372"]"Domnívám se, že je na čase sáhnout k daleko tvrdším sankcím, než byly původně plánovány, a mám tím na mysli především sankci v oblasti takzvaného SWIFTu, což je mezinárodní bankovní či finanční síť, která by znamenala vyřazení Ruské federace z platebního styku,“[/quote]Tak si si zase kopol do Zemana a sa ti veľmi uľavilo všakže. Lenže pointa je vtom čo ty s tvojim intelektom úspešného absolventa šorošovského gymnázia nikdy nepochopíš. A toto [quote="pid:59408, uid:372"]Šílence je zapotřebí izolovat a nebránit se vůči němu pouze slovy, ale konkrétními opatřeními,“[/quote] je pre teba rébus ktorý ty nikdy nevyriešiš

"Domnívám se, že je na čase sáhnout k daleko tvrdším sankcím, než byly původně plánovány, a mám tím na mysli především sankci v oblasti takzvaného SWIFTu, což je mezinárodní bankovní či finanční síť, která by znamenala vyřazení Ruské federace z platebního styku,“ řekl Zeman. „Šílence je zapotřebí izolovat a nebránit se vůči němu pouze slovy, ale konkrétními opatřeními,“ uvedl český prezident."

Tohle je ideální, tohle totiž Západ nemůže udělat (jak řekl Pjakin, to si rovnou můžou dát pistoli k hlavě...) a Zeman to dobře ví.
Takže teď bude chtít postupovat tvrději než NATO a tím kde koho zmate... a nebo to Západ fakt udělá a v tom případě kolaps ještě letos. smile
Tím by se potvrdila moje hypotéza, že Zeman přikládá do kotle aby bouchl.


[quote="pid:59408, uid:372"]"Domnívám se, že je na čase sáhnout k daleko tvrdším sankcím, než byly původně plánovány, a mám tím na mysli především sankci v oblasti takzvaného SWIFTu, což je mezinárodní bankovní či finanční síť, která by znamenala vyřazení Ruské federace z platebního styku,“ řekl Zeman. „Šílence je zapotřebí izolovat a nebránit se vůči němu pouze slovy, ale konkrétními opatřeními,“ uvedl český prezident."[/quote] Tohle je ideální, tohle totiž Západ nemůže udělat (jak řekl Pjakin, to si rovnou můžou dát pistoli k hlavě...) a Zeman to dobře ví. Takže teď bude chtít postupovat tvrději než NATO a tím kde koho zmate... a nebo to Západ fakt udělá a v tom případě kolaps ještě letos. :D Tím by se potvrdila moje hypotéza, že Zeman přikládá do kotle aby bouchl.

. Lenže pointa je vtom čo ty s tvojim intelektom úspešného absolventa šorošovského gymnázia nikdy nepochopíš.


Zato ty jsi chytrák. Běž s těma kecama buď do prdele, nebo mluv k věci.


Já se k Zemanovi vyjádřil, nejen v tomto vlákně, zcela konkrétně. V minulosti se jeho jednání dalo chápat různě, ale on se prostě vrátil mezi své liberály.


[quote="pid:59414, uid:85"]. Lenže pointa je vtom čo ty s tvojim intelektom úspešného absolventa šorošovského gymnázia nikdy nepochopíš.[/quote] Zato ty jsi chytrák. Běž s těma kecama buď do prdele, nebo mluv k věci. Já se k Zemanovi vyjádřil, nejen v tomto vlákně, zcela konkrétně. V minulosti se jeho jednání dalo chápat různě, ale on se prostě vrátil mezi své liberály.
Upravené 24. 2. 2022 o 13:10

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezident-zeman-ukrajina-vyveseni-vlajky-hrad-valka-na-ukrajine-posledni-rok.A220307_102650_domaci_kop?


Co další bude muset zlodědek z hradu udělat, aby ho tady přestali oslavovat. :-)))


https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezident-zeman-ukrajina-vyveseni-vlajky-hrad-valka-na-ukrajine-posledni-rok.A220307_102650_domaci_kop? Co další bude muset zlodědek z hradu udělat, aby ho tady přestali oslavovat. :-)))

překonává sám sebe

Mám jen dvě vysvětlení. Bud mu již totálně jebe v hlavě nebo na jeho dceru Kateřinu nebo jeho syna lékaře někdo míří kalašnikovem. Jinak si to nedovedu vysvětlit. A rozhodně nepřijímám nějaké spekulace o tom, jak to zase všechno geniálně vymyslel jakoby podle KSB, jak zase všechny převezl a že je vlastně všechno jinak.


[quote="pid:62171, uid:402"]překonává sám sebe[/quote] Mám jen dvě vysvětlení. Bud mu již totálně jebe v hlavě nebo na jeho dceru Kateřinu nebo jeho syna lékaře někdo míří kalašnikovem. Jinak si to nedovedu vysvětlit. A rozhodně nepřijímám nějaké spekulace o tom, jak to zase všechno geniálně vymyslel jakoby podle KSB, jak zase všechny převezl a že je vlastně všechno jinak.

Jarek

Pokud si dobře vzpomínám, československý prezident Gustáv Husák udělil Řád bílého lva šáhinšáhovi Rézovi Páhlavímu (dosazeného anglo-američany, kdy po státní převratu zorganizovaného MI-6/CIA popravili demokraticky zvoleného ministerského předsedu Mosadeka), vládci Iránu (byl u nás na mediálně velkolepě prezentovanané navštěvě), který byl v té době velmi významnou anglo-americkou kolonií. A Irán za pár týdnů po tomto vyznamenání tou kolonií přestal být. Natrvalo. A američani krátce po té z Iránu šupali tak rychle, až se za nimi prášilo. A slavný Réza z Iránu musel hanebně utéci a po té brzo skončil neslavnou smrtí (povídalo se něco o otravě). A Zeman poměrně nedávno velmi vyzdvihoval kvalitu i autora životopisu Gustava Husáka. Mám nějaký takový pocit, jako by toto naše nejvýznamnější státní vyznamenání přinášelo neštěstí a prokletí všem zahraniční potentátům, kteří ho dostanou. Navíc se vždy a zásadně změní i orientace země, ze které tito potentáti přichází ... Pro Zelenského, pokud ten řád opravdu dostane, bude finálním polibkem smrti.


https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2706683-reformator-i-tyran-pred-40-lety-uprchl-sah-pahlavi-z-iranu-islamska-republika-ted-stoji


P.S.
Nevím jak vy, ale já Zemanovi to vyznamenání Zelí schvaluju ... smile


P.P.S.
Vzpomínáte na venezualského Gauda ? Ten Zeman je jako hrobník ... Pokud pozve nějakého pučistu, nebo z puče vzešlého politika, tak ten člověk skončí ... Brzo ... Být Zelím, tak se našemu Zemanovi obloukem vyhnu ... smile


Pokud si dobře vzpomínám, československý prezident Gustáv Husák udělil Řád bílého lva šáhinšáhovi Rézovi Páhlavímu (dosazeného anglo-američany, kdy po státní převratu zorganizovaného MI-6/CIA popravili demokraticky zvoleného ministerského předsedu Mosadeka), vládci Iránu (byl u nás na mediálně velkolepě prezentovanané navštěvě), který byl v té době velmi významnou anglo-americkou kolonií. A Irán za pár týdnů po tomto vyznamenání tou kolonií přestal být. Natrvalo. A američani krátce po té z Iránu šupali tak rychle, až se za nimi prášilo. A slavný Réza z Iránu musel hanebně utéci a po té brzo skončil neslavnou smrtí (povídalo se něco o otravě). A Zeman poměrně nedávno velmi vyzdvihoval kvalitu i autora životopisu Gustava Husáka. Mám nějaký takový pocit, jako by toto naše nejvýznamnější státní vyznamenání přinášelo neštěstí a prokletí všem zahraniční potentátům, kteří ho dostanou. Navíc se vždy a zásadně změní i orientace země, ze které tito potentáti přichází ... Pro Zelenského, pokud ten řád opravdu dostane, bude finálním polibkem smrti. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2706683-reformator-i-tyran-pred-40-lety-uprchl-sah-pahlavi-z-iranu-islamska-republika-ted-stoji P.S. Nevím jak vy, ale já Zemanovi to vyznamenání Zelí schvaluju ... :) P.P.S. Vzpomínáte na venezualského Gauda ? Ten Zeman je jako hrobník ... Pokud pozve nějakého pučistu, nebo z puče vzešlého politika, tak ten člověk skončí ... Brzo ... Být Zelím, tak se našemu Zemanovi obloukem vyhnu ... :D

Neuvěřitelné. Zeman splnil přání Němcové. Zelenskyj dostane metál


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neuveritelne-Zeman-splnil-prani-Nemcove-Zelenskyj-dostane-metal-695124


Bože můj, ta "zděšená a jako troky blbá Myrka" se ještě naučí Zemana milovat ... smile smile smile Přiďte všichni na hrad, bude prdel ... smile smile smile


Neuvěřitelné. Zeman splnil přání Němcové. Zelenskyj dostane metál https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neuveritelne-Zeman-splnil-prani-Nemcove-Zelenskyj-dostane-metal-695124 Bože můj, ta "zděšená a jako troky blbá Myrka" se ještě naučí Zemana milovat ... :D :D :D Přiďte všichni na hrad, bude prdel ... :D :D :D
Upravené 7. 3. 2022 o 21:38

Na předávání vyznamenání vybral 7.březen - den narození Masaryka.
Vyznamenání dostali např.


  • bývalý velvyslanec v Rusku Vladimír Remek
  • bojovník z východní fronty druhé světové války Miloslav Masopust

„Jedna z našich poslankyň vystoupila s návrhem, abych udělil nejvyšší české vyznamenání ukrajinskému prezidentovi Zelenskému a já jsem se rozhodl tomuto návrhu vyhovět. Je tomu tak proto, protože ukrajinský prezident projevil odvahu a statečnost. A třebaže mu Spojené státy nabízely evakuaci, zůstal v hlavním městě své země, odkud řídí její obranu,” uvedl k tomu prezident.


To zní spíš jako výsměch.


Na předávání vyznamenání vybral 7.březen - den narození Masaryka. Vyznamenání dostali např. - bývalý velvyslanec v Rusku Vladimír Remek - bojovník z východní fronty druhé světové války Miloslav Masopust „Jedna z našich poslankyň vystoupila s návrhem, abych udělil nejvyšší české vyznamenání ukrajinskému prezidentovi Zelenskému a já jsem se rozhodl tomuto návrhu vyhovět. Je tomu tak proto, protože ukrajinský prezident projevil odvahu a statečnost. A třebaže mu Spojené státy nabízely evakuaci, zůstal v hlavním městě své země, odkud řídí její obranu,” uvedl k tomu prezident. To zní spíš jako výsměch.

Co další bude muset zlodědek z hradu udělat, aby ho tady přestali oslavovat. :-)))

Já bych řekl, že už je mimo a klany, které ho dostaly k moci chtějí jen vydojit maximum. Tak ho chudáka udržují v jakž takž provozuschopném stavu.


[quote="pid:62109, uid:402"]Co další bude muset zlodědek z hradu udělat, aby ho tady přestali oslavovat. :-)))[/quote] Já bych řekl, že už je mimo a klany, které ho dostaly k moci chtějí jen vydojit maximum. Tak ho chudáka udržují v jakž takž provozuschopném stavu.

Pokud si dobře vzpomínám, československý prezident Gustáv Husák udělil Řád bílého lva šáhinšáhovi Rézovi Páhlavímu

Tenkrát jsme byli latentní kolonií rossionské nomenklatury a Gusta asi jenom četl z not. Zrovna jako dnes jsme zcela zjevnou kolonií Jůesej, přitom zčásti přes mezičlánek - Německo.


[quote="pid:62190, uid:317"]Pokud si dobře vzpomínám, československý prezident Gustáv Husák udělil Řád bílého lva šáhinšáhovi Rézovi Páhlavímu[/quote] Tenkrát jsme byli latentní kolonií rossionské nomenklatury a Gusta asi jenom četl z not. Zrovna jako dnes jsme zcela zjevnou kolonií Jůesej, přitom zčásti přes mezičlánek - Německo.

Joe JumperUp, ak dovolíte .
.... a Gusta asi jenom četl z not...
No neviem - nedavno tu bol dostupný dokument - video ,možno pred rokom, ktoré som videl a kde sa nejaký bývalý politik vyjadroval o osobnosti a charaktere Gustáva . Takže v skratke , Gusto nemal priateľov , stále si udržiaval odstup , preśiel si osobne veľa vecami , myslím ako životné situácie a mal u ostatných veľký rešpekt- keď vstupoval do sály všetci stíchli ako na povel. Takže asi takto.
Neberte to ako útok na Vašu osobu , vôbec to tak nemyslím.


Joe JumperUp, ak dovolíte . .... a Gusta asi jenom četl z not... No neviem - nedavno tu bol dostupný dokument - video ,možno pred rokom, ktoré som videl a kde sa nejaký bývalý politik vyjadroval o osobnosti a charaktere Gustáva . Takže v skratke , Gusto nemal priateľov , stále si udržiaval odstup , preśiel si osobne veľa vecami , myslím ako životné situácie a mal u ostatných veľký rešpekt- keď vstupoval do sály všetci stíchli ako na povel. Takže asi takto. Neberte to ako útok na Vašu osobu , vôbec to tak nemyslím.

Gusto nemal priateľov , stále si udržiaval odstup , preśiel si osobne veľa vecami , myslím ako životné situácie a mal u ostatných veľký rešpekt- keď vstupoval do sály všetci stíchli ako na povel.

Bezpochyby byl osobnost, i v materiálech publikovaných po listopadu o něm píší s respektem. Nicméně doba byla taková a domnívám se, že takovéto rozhodnutí nemohl učinit sám, bez požehnání "shora".


Neberte to ako útok na Vašu osobu , vôbec to tak nemyslím.

Proč bych to proboha měl brát jako útok. Vždyť jsme na diskuzním fóru. Mě pouze vadí trolování a snahy (byť i nenápadné) o zavádějící výklady.


[quote="pid:62205, uid:42"]Gusto nemal priateľov , stále si udržiaval odstup , preśiel si osobne veľa vecami , myslím ako životné situácie a mal u ostatných veľký rešpekt- keď vstupoval do sály všetci stíchli ako na povel.[/quote] Bezpochyby byl osobnost, i v materiálech publikovaných po listopadu o něm píší s respektem. Nicméně doba byla taková a domnívám se, že takovéto rozhodnutí nemohl učinit sám, bez požehnání "shora". [quote="pid:62205, uid:42"]Neberte to ako útok na Vašu osobu , vôbec to tak nemyslím.[/quote] Proč bych to proboha měl brát jako útok. Vždyť jsme na diskuzním fóru. Mě pouze vadí trolování a snahy (byť i nenápadné) o zavádějící výklady.

Tak Zelenský taky původně hrál prezidenta...


Včera u Solovjova mluvil režisér Šachnazarov zrovna k Zelenskému. Řekl, že většina o Zelenském mluví, jako o klaunovi. jenže on není klaun, ale herec. A pro toho herce byla napsana role prezidenta ve filmu Slouha lidu, do které se vžil a nyni pokračuje tu roli v real time. Herec, když hraje roli, snaží se jí zahrál co nejlépe a strhnout na sebe pozornost diváka. Podle daného scénáře, samozřejmě, ale vkládá do toho duši a je přesvědčivý. Některý herec se tak vžije do své roli, že je schopen i na jevišti zemřít, ale tu roli dohraje.


Myslím si, že pindosi se Zelenským, jako hercem, mohou být spokojeny. Všímněte si, jak se mění jeho rétorika. On sám by si to v životě nedovolil takhle mluvit s prezidenty Německa nebo Francie, jak mluví dnes. Nikdo by to, kromě herce nezvládl. Nařizovat jím, co mají dělat. On hraje kino a tam se smí všechno. A přes něho pindosi mluví ke světu, co má dělat. Prohlásil Zelenský, že západ má přestat kupovat plyn a ropu a jehle, cena hned stoupla. Odkdy trhy reagují na prohlášení bezvýznamného prezidenta dnes bezvýznamné země? Od té doby, co pochopily, že ústy Zelenského mluví USA. A podívejte, jak krásně USA mohou díky Zelenskému slévat svoji inflací do kanálu. Málokoho napadne spočítat, o kolik reálně klésl dolar při takových cenách plynu, ropy pšenice, zlata atd. Protože burzovní cena dolaru buď stoupá nebo zůstává na místě. To, že stoupá cena zboží, které si za ten dolar můžete dovolit, málokterý obyvatel spojuje s jeho inflací. Spojuje to s panikou kvůli situaci na Ukrajině.
Jedno se musí anglosasům nechat - jsou místří manipulací! Přitom mají nepřeberné množství nápadů, jak někoho ošalit, podvést a vyždímat.


To je dobrá narážka na Geizlerovou a Zelenského. Je docela možné, že už nám tu prezidentku připravují. Pindosi obvykle nemění taktiku, když se jím jednou povede.
Pokud by jí měli skutečně v plánu dosadit na prezidentku (nejlépe po barevné revolucí), pro nás by to nevěštilo nic dobrého, ve smyslu krvavosti procesu. Obzvlášť, jestli pro ní připravují roli hrdinky, která povede národ na barikády. Něco na tento způsob


Už vidím pražskou kavárnu se všemi herci, jak se kolem ní shluknou a budou tahat svoji "hrdinku" z jedné barikády na druhou. Jestli volby nedopadnou podle jejích představ.


Možná přeháním, ale raději se mít před takovým scénářem na pozoru.


[quote="pid:55997, uid:810"]Tak Zelenský taky původně hrál prezidenta...[/quote] Včera u Solovjova mluvil režisér Šachnazarov zrovna k Zelenskému. Řekl, že většina o Zelenském mluví, jako o klaunovi. jenže on není klaun, ale herec. A pro toho herce byla napsana role prezidenta ve filmu Slouha lidu, do které se vžil a nyni pokračuje tu roli v real time. Herec, když hraje roli, snaží se jí zahrál co nejlépe a strhnout na sebe pozornost diváka. Podle daného scénáře, samozřejmě, ale vkládá do toho duši a je přesvědčivý. Některý herec se tak vžije do své roli, že je schopen i na jevišti zemřít, ale tu roli dohraje. Myslím si, že pindosi se Zelenským, jako hercem, mohou být spokojeny. Všímněte si, jak se mění jeho rétorika. On sám by si to v životě nedovolil takhle mluvit s prezidenty Německa nebo Francie, jak mluví dnes. Nikdo by to, kromě herce nezvládl. Nařizovat jím, co mají dělat. On hraje kino a tam se smí všechno. A přes něho pindosi mluví ke světu, co má dělat. Prohlásil Zelenský, že západ má přestat kupovat plyn a ropu a jehle, cena hned stoupla. Odkdy trhy reagují na prohlášení bezvýznamného prezidenta dnes bezvýznamné země? Od té doby, co pochopily, že ústy Zelenského mluví USA. A podívejte, jak krásně USA mohou díky Zelenskému slévat svoji inflací do kanálu. Málokoho napadne spočítat, o kolik reálně klésl dolar při takových cenách plynu, ropy pšenice, zlata atd. Protože burzovní cena dolaru buď stoupá nebo zůstává na místě. To, že stoupá cena zboží, které si za ten dolar můžete dovolit, málokterý obyvatel spojuje s jeho inflací. Spojuje to s panikou kvůli situaci na Ukrajině. Jedno se musí anglosasům nechat - jsou místří manipulací! Přitom mají nepřeberné množství nápadů, jak někoho ošalit, podvést a vyždímat. To je dobrá narážka na Geizlerovou a Zelenského. Je docela možné, že už nám tu prezidentku připravují. Pindosi obvykle nemění taktiku, když se jím jednou povede. Pokud by jí měli skutečně v plánu dosadit na prezidentku (nejlépe po barevné revolucí), pro nás by to nevěštilo nic dobrého, ve smyslu krvavosti procesu. Obzvlášť, jestli pro ní připravují roli hrdinky, která povede národ na barikády. Něco na tento způsob https://specialradio.ru/wp-content/uploads/2019/03/%D0%A1%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D1%83%D1%89%D0%B0%D1%8F-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4.jpg Už vidím pražskou kavárnu se všemi herci, jak se kolem ní shluknou a budou tahat svoji "hrdinku" z jedné barikády na druhou. Jestli volby nedopadnou podle jejích představ. Možná přeháním, ale raději se mít před takovým scénářem na pozoru.

„Jedna z našich poslankyň vystoupila s návrhem, abych udělil nejvyšší české vyznamenání ukrajinskému prezidentovi Zelenskému a já jsem se rozhodl tomuto návrhu vyhovět. Je tomu tak proto, protože ukrajinský prezident projevil odvahu a statečnost. A třebaže mu Spojené státy nabízely evakuaci, zůstal v hlavním městě své země, odkud řídí její obranu,” uvedl k tomu prezident.


Otazkou je co sa stane ked vyjde najavo ze je v Polsku a nebojuje hrdinsky v UA?!


[quote="pid:62192, uid:101"]„Jedna z našich poslankyň vystoupila s návrhem, abych udělil nejvyšší české vyznamenání ukrajinskému prezidentovi Zelenskému a já jsem se rozhodl tomuto návrhu vyhovět. Je tomu tak proto, protože ukrajinský prezident projevil odvahu a statečnost. A třebaže mu Spojené státy nabízely evakuaci, zůstal v hlavním městě své země, odkud řídí její obranu,” uvedl k tomu prezident.[/quote] Otazkou je co sa stane ked vyjde najavo ze je v Polsku a nebojuje hrdinsky v UA?!

myslim, ze Geizlerova to nebude.....mate tam Nemcovu, urcite keby prislo na lamanie chleba aj nejake tie ministerky by sa na to dali. Mam totiz pocit, ze Cesi az tak zasa tie filmy nezeru.....Ukrajinci volili Z. skor zo zufalstva, bol to novy kandidat, cisty, hovoril krasne o mieri apod. Boli varovani ale aj tak ho volili.....asi ako u nas Matovic ci Remisova......tiez ludia vedeli aky je, ale mysleli si, ze to bola len poza (a ono to bola realita)


myslim, ze Geizlerova to nebude.....mate tam Nemcovu, urcite keby prislo na lamanie chleba aj nejake tie ministerky by sa na to dali. Mam totiz pocit, ze Cesi az tak zasa tie filmy nezeru.....Ukrajinci volili Z. skor zo zufalstva, bol to novy kandidat, cisty, hovoril krasne o mieri apod. Boli varovani ale aj tak ho volili.....asi ako u nas Matovic ci Remisova......tiez ludia vedeli aky je, ale mysleli si, ze to bola len poza (a ono to bola realita)

Pro Zelenského, pokud ten řád opravdu dostane, bude finálním polibkem smrti.
Nemohol by Zeman vyznamenať aj našu Čaputovú?


[quote="pid:62190, uid:317"]Pro Zelenského, pokud ten řád opravdu dostane, bude finálním polibkem smrti.[/quote]Nemohol by Zeman vyznamenať aj našu Čaputovú?

Rozhovor se Zemanem v MF Dnes 7.4.2022.:


Výcuc:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zpravodajstvi-milos-zeman-prezident-rozhovor.A220406_200512_domaci_dou?zdroj=otvirak


Před pár dny zvítězil v parlamentních volbách v Maďarsku váš přítel Viktor Orbán. A jak řekl – zvítězil navzdory tomu, že proti němu stál mimo jiné i ukrajinský prezident Zelenskyj. Orbán ostatně zastává názor, že válka na Ukrajině není válkou, která by se týkala Maďarska. Naproti tomu další východoevropští politici včetně českých či polských říkají, že válka na Ukrajině je i naše válka, a proto musíme Ukrajině pomáhat všemi dostupnými prostředky. Zastáváte spíš názor Viktora Orbána, nebo názor Petra Fialy?


Byl jsem vychován v tom, že máme respektovat výsledky voleb, ať jsou jakékoli. A že máme respektovat i názory zahraničních politiků, ať jsou jakékoli. Pokud jde o mě, zastávám názor, že máme Ukrajině pomáhat.


Je to tedy i naše válka?


Podle mého je válka na Ukrajině především akt agrese, který mnohé z nás překvapil. Bývalý šéf Bundestagu Wolfgang Schäuble a právě dnes (ve středu – pozn. red.) i německý prezident Frank-Walter Steinmeier si stejně tak jako já sypou popel na hlavu a omlouvají se. Říkají, že neočekávali, že Putin na Ukrajinu zaútočí. Já jsem tehdy v rozhovoru právě s vámi řekl, že Rusové nejsou blázni, a proto na Ukrajinu nezaútočí. To, že zaútočili, znamená, že blázni jsou. Proto jsem mluvil o šílenství. Na tom není nejhorší hájení ruských národních zájmů. Na tom je nejhorší, že Rusko touto akcí ničí nejen Ukrajinu, ale i samo sebe. Uvědomte si, že v antice existuje příběh o delfské věštbě. „Překročíš-li řeku Halys, zničíš říši velikou.“ Ale ona to byla říše toho útočníka. Něco podobného se může stát i Rusku.


Ruská armáda už šest týdnů útočí na Ukrajině a zdá se, že konflikt hned tak neskončí. Rýsuje se podle vás nějaký scénář, který by vedl k ukončení bojů?


Záleží na vyjednavačích z obou stran. A samozřejmě také na mediátorovi. Bude-li schopný mediátor, mohl by vytvořit zlatý most pro obě strany. Mluví se o tom, že by se akceptovala relativní samostatnost Luhanské a Doněcké republiky. Ale to nechme na vyjednavačích a případném mediátorovi.


Vidíte nějakého takového mediátora?
Může to být Izrael, může to být Čína. Tyto dvě země bych považoval za nejpravděpodobnější.


Mezitím se řada zemí světa i Evropy včetně Česka zapojuje tím, že na Ukrajinu posílá zbraně. Naposledy v úterý se objevily informace o tom, že z Česka na Ukrajinu odjely tanky a bojová vozidla pěchot BVP. Co ještě bychom měli Ukrajině dodat? A existuje podle vás nějaká hranice, kam už bychom neměli jít?


Myslím si, že tanky T-72 jsou výraznou pomocí Ukrajině a naprosto nemám námitek proti této dodávce. Nejsem ale natolik vojenský odborník, abych vám mohl říci, co ještě by se mělo na Ukrajinu dodat. Kdybychom měli sami drony, doporučil bych drony. Ty už ale koupili od Turecka.


Vedlejším efektem Putinova útoku na Ukrajinu, je drastické podkopání německé pozice na mezinárodní scéně. Němci do poslední chvíle Putinovi věřili, že na Ukrajinu nezaútočí, a mysleli si, že Rusové chtějí žít v míru a dělat byznys. Proč se v Putinovi tak zmýlili a proč jste se v něm mýlil i vy?


Mýlil jsem se v něm naprosto stejně jako Němci. Podívejte se, Putin na počátku své prezidentské kariéry působil jako relativní – a pouze relativní – demokrat. Nu, vzhledem k tomu, že byl ve funkci dlouhou dobu, tak se stalo to, co se lidem v této situaci stává. To znamená, že přestal fungovat mechanismus zpětné vazby nebo kontroly. Chcete-li sebekontroly. Právě proto jsem řekl, že každý šéf státu hájí národní zájmy tohoto státu, ale že bohužel v tomto případě je agrese přímým útokem nejen na Ukrajinu, ale i na Rusko. Ano, je to iracionální. Bohužel, v lidské psychice je iracionalita někdy zakotvena a v tomto případě vybublala na povrch.



Už byla řeč o Viktoru Orbánovi, který se stal pro některé významné politiky v Česku důvodem uvažovat o likvidaci Visegrádské čtyřky. Co tomu říkáte?


Tito lidé jsou naivní, neřku-li hloupí. Nebudu teď argumentovat primárně tím, že Visegrád založil Václav Havel, ale jejich logika je založena na tom, že spojenectví několika států je vždy závislé na charakteru vlády a výsledku voleb v některém z těchto států. To je přece taková hloupost, že i vám musí dojít.


Rozhovor se Zemanem v MF Dnes 7.4.2022.: Výcuc: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zpravodajstvi-milos-zeman-prezident-rozhovor.A220406_200512_domaci_dou?zdroj=otvirak **Před pár dny zvítězil v parlamentních volbách v Maďarsku váš přítel Viktor Orbán. A jak řekl – zvítězil navzdory tomu, že proti němu stál mimo jiné i ukrajinský prezident Zelenskyj. Orbán ostatně zastává názor, že válka na Ukrajině není válkou, která by se týkala Maďarska. Naproti tomu další východoevropští politici včetně českých či polských říkají, že válka na Ukrajině je i naše válka, a proto musíme Ukrajině pomáhat všemi dostupnými prostředky. Zastáváte spíš názor Viktora Orbána, nebo názor Petra Fialy?** Byl jsem vychován v tom, že máme respektovat výsledky voleb, ať jsou jakékoli. A že máme respektovat i názory zahraničních politiků, ať jsou jakékoli. Pokud jde o mě, zastávám názor, že máme Ukrajině pomáhat. **Je to tedy i naše válka?** Podle mého je válka na Ukrajině především akt agrese, který mnohé z nás překvapil. Bývalý šéf Bundestagu Wolfgang Schäuble a právě dnes (ve středu – pozn. red.) i německý prezident Frank-Walter Steinmeier si stejně tak jako já sypou popel na hlavu a omlouvají se. Říkají, že neočekávali, že Putin na Ukrajinu zaútočí. Já jsem tehdy v rozhovoru právě s vámi řekl, že Rusové nejsou blázni, a proto na Ukrajinu nezaútočí. To, že zaútočili, znamená, že blázni jsou. Proto jsem mluvil o šílenství. Na tom není nejhorší hájení ruských národních zájmů. Na tom je nejhorší, že **Rusko touto akcí ničí nejen Ukrajinu, ale i samo sebe. Uvědomte si, že v antice existuje příběh o delfské věštbě. „Překročíš-li řeku Halys, zničíš říši velikou.“ Ale ona to byla říše toho útočníka. Něco podobného se může stát i Rusku.** **Ruská armáda už šest týdnů útočí na Ukrajině a zdá se, že konflikt hned tak neskončí. Rýsuje se podle vás nějaký scénář, který by vedl k ukončení bojů?** Záleží na vyjednavačích z obou stran. A samozřejmě také na mediátorovi. Bude-li schopný mediátor, mohl by vytvořit zlatý most pro obě strany. Mluví se o tom, že by se akceptovala relativní samostatnost Luhanské a Doněcké republiky. Ale to nechme na vyjednavačích a případném mediátorovi. **Vidíte nějakého takového mediátora?** Může to být Izrael, může to být Čína. Tyto dvě země bych považoval za nejpravděpodobnější. **Mezitím se řada zemí světa i Evropy včetně Česka zapojuje tím, že na Ukrajinu posílá zbraně. Naposledy v úterý se objevily informace o tom, že z Česka na Ukrajinu odjely tanky a bojová vozidla pěchot BVP. Co ještě bychom měli Ukrajině dodat? A existuje podle vás nějaká hranice, kam už bychom neměli jít?** Myslím si, že tanky T-72 jsou výraznou pomocí Ukrajině a naprosto nemám námitek proti této dodávce. Nejsem ale natolik vojenský odborník, abych vám mohl říci, co ještě by se mělo na Ukrajinu dodat. Kdybychom měli sami drony, doporučil bych drony. Ty už ale koupili od Turecka. **Vedlejším efektem Putinova útoku na Ukrajinu, je drastické podkopání německé pozice na mezinárodní scéně. Němci do poslední chvíle Putinovi věřili, že na Ukrajinu nezaútočí, a mysleli si, že Rusové chtějí žít v míru a dělat byznys. Proč se v Putinovi tak zmýlili a proč jste se v něm mýlil i vy?** Mýlil jsem se v něm naprosto stejně jako Němci. Podívejte se, Putin na počátku své prezidentské kariéry působil jako relativní – a pouze relativní – demokrat. Nu, vzhledem k tomu, že byl ve funkci dlouhou dobu, tak se stalo to, co se lidem v této situaci stává. To znamená, že přestal fungovat mechanismus zpětné vazby nebo kontroly. Chcete-li sebekontroly. Právě proto jsem řekl, že každý šéf státu hájí národní zájmy tohoto státu, ale že bohužel v tomto případě je agrese přímým útokem nejen na Ukrajinu, ale i na Rusko. Ano, je to iracionální. Bohužel, v lidské psychice je iracionalita někdy zakotvena a v tomto případě vybublala na povrch. ** Už byla řeč o Viktoru Orbánovi, který se stal pro některé významné politiky v Česku důvodem uvažovat o likvidaci Visegrádské čtyřky. Co tomu říkáte?** Tito lidé jsou naivní, neřku-li hloupí. Nebudu teď argumentovat primárně tím, že Visegrád založil Václav Havel, ale jejich logika je založena na tom, že spojenectví několika států je vždy závislé na charakteru vlády a výsledku voleb v některém z těchto států. To je přece taková hloupost, že i vám musí dojít.

aby sme nezabudli - zaujali ma dátumy pri oboch udalostiach:


Milošova mafie, plivnutí do ksichtu, totální šmejd, komentují politici Zemanovu milost
29.3.2022, 17:38 – Praha • Aktualizováno 29.3.2022, 18:11
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/milosova-mafie-plivnuti-do-ksichtu-politici-jsou-znechuceni-zemanovou-milosti-40392093


Mynářova hospoda v Osvětimanech v plamenech: Škoda 20 milionů, policie promluvila o příčině
29.března 2022 • 07:20
Aktualizováno - 30.března 2022 • 08:02
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/708169/mynarova-hospoda-v-osvetimanech-v-plamenech-skoda-20-milionu-policie-promluvila-o-pricine.html


aby sme nezabudli - zaujali ma dátumy pri oboch udalostiach: **Milošova mafie, plivnutí do ksichtu, totální šmejd, komentují politici Zemanovu milost** 29.3.2022, 17:38 – Praha • Aktualizováno 29.3.2022, 18:11 https://www.novinky.cz/domaci/clanek/milosova-mafie-plivnuti-do-ksichtu-politici-jsou-znechuceni-zemanovou-milosti-40392093 **Mynářova hospoda v Osvětimanech v plamenech: Škoda 20 milionů, policie promluvila o příčině** 29.března 2022 • 07:20 Aktualizováno - 30.března 2022 • 08:02 https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/708169/mynarova-hospoda-v-osvetimanech-v-plamenech-skoda-20-milionu-policie-promluvila-o-pricine.html
31.32k
303
46
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept