KSB a DVTR
Propaganda v informačním střetnutí - postřehy

Zdravím,
možná by příspěvek více sedel v tématu od TauRus: O KOB a nejen. O činnosti Fondu konceptuálních technologií, ale z mého pohledu toto téma přesahuje. Když tak mě přesuňte/smažte.


Začnu vtipem z rádia Svobodná Evropa:
"Jaký je rozdíl mezi kanadským a šumavským dřevorubcem?
Odpověď: Žádný, oba si mohou za svoji měsíční mzdu dovolit výlet do Prahy"


Začátkem devadesátých let jsem měl to štěstí se setkat s člověkem, co se zabýval propagandou rádia Svobodná Evropa. Nejzajímavější závěr byl ten, že:
a) dobrá propaganda říká 95% pravdy a 5% lží
b) skvělá propaganda říká 99% pravdy a 1% lží
c) nejlepší propaganda nelže vůbec, jen šikovně interpretuje.


Vzhledem k tomu, že Pjakin je delší dobu pod ostrou palbou, rád si tyto příspěvky čtu, protože to třídí myšlenky a je skvělé mít možnost se na problematiku podívat z druhé strany. A posoudit kvalitu propagandy, která se vede (viz příklad s vtipem nahoře)
Toto není útok na žádného z jeho odpůrců.


Začnu jedním argumentem z diskuze (16.10 "Státní elita USA a GP):


_bod 2)
Jakou agendu historicky a i v současné době protlačuje GP a globalistické struktury? Dehumanizační a debilizační: volnou lásku, podpora LGBT a zvráceností, ohlupování, debilizaci, konzumerizaci, drogy, alkohol a tak dále. V současné době navíc agenda transhumanismu a zeleného fašismu. Globalistické struktury nebyly nikdy přistiženy, že by podporovaly tradiční rodinu, mravní růst, dlouhodobé zájmy většiny. Vždy realizovaly satanistické doktríny, hodnoceno podle vytyčených cílů.


Jaké hodnoty vyznává a zastává Trump? Tradiční rodinu, manželství muže a ženy, křesťanké hodnoty. Po svém nástupu do bílého domu stopl financování veškeré LGBT agendy bílým domem, vyrazil dveře se všemi progresivistickými aktivisty, jmenoval do nejvyššího soudu konzerativce, zastávající křesťanské ( = normální) hodnoty._


Tady je podle mě případ, kdy se (Hox promine) Hox mýlí. To, že GP propaguje a prosazuje "satanistické" a dehmumanizační hodnoty neznamená, že je sám vyznává nebo praktikuje. Navíc kdyby Trump byl něco jako hrdina nového kresleného seriálu (viz popis https://www.serialzone.cz/serial/q-force/#obsah), tj. afektovaný transvestita se rty plnými botoxu, tak ve volbách nemá šanci a to nebyl účel.


Nyní k posledním pěti klíčovým příspěvkům na leva net (7.12. - 22.12), pár poznámek:


  • obrázek řekne více, než 1000 slov. Vyobrazit Pjakina vedle Hitlera bohatě stačí a to i když je řečeno, že takto to není myšleno. Krásný podprahový program
  • Ano, USA a další země s výjimkou Ruska atd. nemají žádnou (nebo malou) vlastní konceptuální moc, Pjakin taky netvrdí nic jiného
  • Pjakin vždy tvrdil, že COVID musím mít reálný základ (tj. jen jako fikce by v dnešní době tisíců laboratoří nemohl ustát). Že Putin začal s COVIDem bojovat je nutnost (musel, stejně jako musel mraky věcí, které nechtěl), není to argument proti Pjakinovi.
  • Pjakin dost věcí nechtěl říkat a kroutil se jak hadice. Na začátku říkal, že spor s některými s VP je na úrovni popovídání u čaje (tj. nic fatálního). Buď doufal v mravnost kolegů s tím, že se to srovná nebo nechtěl odhalit karty. Mraky věcí se dozvíte z toho, jak se tváří nebo co nechce říct, vytržení z konceptu ostatních příspěvků, tónu hlasu atd. neudělá dobrou službu. Pro dost věcí nebyl čas je vynést na světlo.
  • Ano, Pjakin doporučuje číst materiály do června 2018. Nicméně dodal (na což se zapomnělo), že ostatní doporučuje číst až se znalostí teorie (tj. materiálů před datem). Klidně je čtěte :)
  • Hox tvrdí, že není koupený (vydíraný) atd. za což mu děkuji a všechna čest. Nesouhlasím ale s jeho z mého pohledu zásadním názorem:

_".......že pravidelné titulkování Pjakina není úplně to pravé a že by z pohledu osobního rozvoje a rozvoje komunity zabývající se KSB bylo lepší přestat překlady Pjakina dělat"

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/k-otazce-pjakina-a-vp-sssr/_

protože to nepřinese nic dobrého. Pokud je Pjakin takový problém, tak jeho "cenzura" nic nepřinese. Buď se postupně shodí sám a ztratí vliv/renomé nebo nikoliv. Nejlepší cesta, jak si udělat názor, je příspěvky sledovat (pokud si nejsem jist) a ne je ignorovat.

Pokud toto vede k rozštěpení konceptuálního hnutí, tak budiž (psal o tom TauRus), v Rusku se to už stalo pokud vím už 2x. Za mě doporučení:

  • sledujte Pjakina nejen co říká, ale i co neříká (spoustu věcí říct nemůže, ale naznačí), jak se tváří atd. I starší videa (2014 - 2017) pokud máte čas. Zapojte obě hemisféry :).

Zdravím, možná by příspěvek více sedel v tématu od TauRus: O KOB a nejen. O činnosti Fondu konceptuálních technologií, ale z mého pohledu toto téma přesahuje. Když tak mě přesuňte/smažte. Začnu vtipem z rádia Svobodná Evropa: "Jaký je rozdíl mezi kanadským a šumavským dřevorubcem? Odpověď: Žádný, oba si mohou za svoji měsíční mzdu dovolit výlet do Prahy" Začátkem devadesátých let jsem měl to štěstí se setkat s člověkem, co se zabýval propagandou rádia Svobodná Evropa. Nejzajímavější závěr byl ten, že: a) dobrá propaganda říká 95% pravdy a 5% lží b) skvělá propaganda říká 99% pravdy a 1% lží c) nejlepší propaganda nelže vůbec, jen šikovně interpretuje. Vzhledem k tomu, že Pjakin je delší dobu pod ostrou palbou, rád si tyto příspěvky čtu, protože to třídí myšlenky a je skvělé mít možnost se na problematiku podívat z druhé strany. A posoudit kvalitu propagandy, která se vede (viz příklad s vtipem nahoře) **Toto není útok na žádného z jeho odpůrců**. Začnu jedním argumentem z diskuze (16.10 "Státní elita USA a GP): _bod 2) Jakou agendu historicky a i v současné době protlačuje GP a globalistické struktury? Dehumanizační a debilizační: volnou lásku, podpora LGBT a zvráceností, ohlupování, debilizaci, konzumerizaci, drogy, alkohol a tak dále. V současné době navíc agenda transhumanismu a zeleného fašismu. Globalistické struktury nebyly nikdy přistiženy, že by podporovaly tradiční rodinu, mravní růst, dlouhodobé zájmy většiny. Vždy realizovaly satanistické doktríny, hodnoceno podle vytyčených cílů. Jaké hodnoty vyznává a zastává Trump? Tradiční rodinu, manželství muže a ženy, křesťanké hodnoty. Po svém nástupu do bílého domu stopl financování veškeré LGBT agendy bílým domem, vyrazil dveře se všemi progresivistickými aktivisty, jmenoval do nejvyššího soudu konzerativce, zastávající křesťanské ( = normální) hodnoty._ Tady je podle mě případ, kdy se (Hox promine) Hox mýlí. To, že GP propaguje a prosazuje "satanistické" a dehmumanizační hodnoty neznamená, že je sám vyznává nebo praktikuje. Navíc kdyby Trump byl něco jako hrdina nového kresleného seriálu (viz popis https://www.serialzone.cz/serial/q-force/#obsah), tj. afektovaný transvestita se rty plnými botoxu, tak ve volbách nemá šanci a to nebyl účel. Nyní k posledním pěti klíčovým příspěvkům na leva net (7.12. - 22.12), pár poznámek: - obrázek řekne více, než 1000 slov. Vyobrazit Pjakina vedle Hitlera bohatě stačí a to i když je řečeno, že takto to není myšleno. Krásný podprahový program - Ano, USA a další země s výjimkou Ruska atd. nemají žádnou (nebo malou) vlastní konceptuální moc, Pjakin taky netvrdí nic jiného - Pjakin vždy tvrdil, že COVID musím mít reálný základ (tj. jen jako fikce by v dnešní době tisíců laboratoří nemohl ustát). Že Putin začal s COVIDem bojovat je nutnost (musel, stejně jako musel mraky věcí, které nechtěl), není to argument proti Pjakinovi. - Pjakin dost věcí nechtěl říkat a kroutil se jak hadice. Na začátku říkal, že spor s některými s VP je na úrovni popovídání u čaje (tj. nic fatálního). Buď doufal v mravnost kolegů s tím, že se to srovná nebo nechtěl odhalit karty. Mraky věcí se dozvíte z toho, jak se tváří nebo co nechce říct, vytržení z konceptu ostatních příspěvků, tónu hlasu atd. neudělá dobrou službu. Pro dost věcí nebyl čas je vynést na světlo. - Ano, Pjakin doporučuje číst materiály do června 2018. Nicméně dodal (na což se zapomnělo), že ostatní doporučuje číst až se znalostí teorie (tj. materiálů před datem). Klidně je čtěte :) - Hox tvrdí, že není koupený (vydíraný) atd. za což mu děkuji a všechna čest. Nesouhlasím ale s jeho z mého pohledu zásadním názorem: _".......že pravidelné titulkování Pjakina není úplně to pravé a že by z pohledu osobního rozvoje a rozvoje komunity zabývající se KSB bylo lepší přestat překlady Pjakina dělat" Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/k-otazce-pjakina-a-vp-sssr/_ protože to nepřinese nic dobrého. Pokud je Pjakin takový problém, tak jeho "cenzura" nic nepřinese. Buď se postupně shodí sám a ztratí vliv/renomé nebo nikoliv. Nejlepší cesta, jak si udělat názor, je příspěvky sledovat (pokud si nejsem jist) a ne je ignorovat. Pokud toto vede k rozštěpení konceptuálního hnutí, tak budiž (psal o tom TauRus), v Rusku se to už stalo pokud vím už 2x. Za mě doporučení: - sledujte Pjakina nejen co říká, ale i co neříká (spoustu věcí říct nemůže, ale naznačí), jak se tváří atd. I starší videa (2014 - 2017) pokud máte čas. Zapojte obě hemisféry :).

Nemiešajú sa ti trochu pojmy GP, globalisti, globálne elity?


Rozmýšľam akurát o spôsoboch prístupu ku kritike.
Ak bol vplyvom okolností niekto nútený urobiť z môjho pohľadu chybný krok. Mám ho:
a) kritizovať, pretože daný krok je chybný
b) vysvetliť, prečo daný krok bol nútený spraviť a obhájiť to.


Príklad. Putin pristúpil na covid hru. Asi sa zhodneme, že nemal veľmi na výber. Mám jeho kroky kritizovať lebo dovoľuje zavádzať fašistické praktiky QR kódov, očkovaní atď. Čím by som mal teoreticky vytvárať tlak na to, aby vplyvom nových okolností bol nútený tlmiť kroky zavádzajúce covid-fašizmus v plnej paráde. Alebo mám jeho kroky obhajovať, že to vlastne bolo vynútené až sa sám ocitnem vo vynútenom digitálnom koncentráku?


Dajme tomu, že Putinova rola je celkom jasná. Ale čo Trump, Babiš, Zeman, Fico atď. Aký zvoliť u nich postoj.
A čo pre menej jasné témy? Suverenita štátu, podpora mimovládok, postoj k EÚ


Vypichnem z Hoxovho článku: vytýkat někomu, kdo pracuje na získávání suverenity a zbavování se okupace a vnějších vlivů, že nedělá to, co bude možné dělat právě po nabytí dostatečné suverenity - možno kritizujem práve preto, aby sme všetci chápali čo ešte k tej plnej suverenite potrebujeme. Tak ako rozdiel medzi Pjakinom zaoberajúcim sa VF procesmi a VP SSSR zaoberajúcimi sa NF procesmi. Každého viac tlačí niekde inde. Rozdielne kritiky sa nemusia vzájomne vylučovať ak sa na problém pozeráme cez rôznu optiku. Obrazne, aby som zatiahol ručnú brzdu a nezrazil sa s vlakom oproti, ale zároveň aby som sa nedostal do rovnakej situácie na ďalší deň v rovnakom čase.


Čo tým chcem povedať je to, že každý si našiel vlastnú palicu s ktorou sa mu lepšie kritizuje a že niektoré kritiky môžu byť prospešné.
Snáď sa chápeme.


Nemiešajú sa ti trochu pojmy GP, globalisti, globálne elity? Rozmýšľam akurát o spôsoboch prístupu ku kritike. **Ak bol vplyvom okolností niekto nútený urobiť z môjho pohľadu chybný krok. Mám ho: a) kritizovať, pretože daný krok je chybný b) vysvetliť, prečo daný krok bol nútený spraviť a obhájiť to.** Príklad. Putin pristúpil na covid hru. Asi sa zhodneme, že nemal veľmi na výber. Mám jeho kroky kritizovať lebo dovoľuje zavádzať fašistické praktiky QR kódov, očkovaní atď. Čím by som mal teoreticky vytvárať tlak na to, aby vplyvom nových okolností bol nútený tlmiť kroky zavádzajúce covid-fašizmus v plnej paráde. Alebo mám jeho kroky obhajovať, že to vlastne bolo vynútené až sa sám ocitnem vo vynútenom digitálnom koncentráku? Dajme tomu, že Putinova rola je celkom jasná. Ale čo Trump, Babiš, Zeman, Fico atď. Aký zvoliť u nich postoj. A čo pre menej jasné témy? Suverenita štátu, podpora mimovládok, postoj k EÚ Vypichnem z Hoxovho článku: _vytýkat někomu, kdo pracuje na získávání suverenity a zbavování se okupace a vnějších vlivů, že nedělá to, co bude možné dělat právě po nabytí dostatečné suverenity_ - možno kritizujem práve preto, aby sme všetci chápali čo ešte k tej plnej suverenite potrebujeme. Tak ako rozdiel medzi Pjakinom zaoberajúcim sa VF procesmi a VP SSSR zaoberajúcimi sa NF procesmi. Každého viac tlačí niekde inde. Rozdielne kritiky sa nemusia vzájomne vylučovať ak sa na problém pozeráme cez rôznu optiku. Obrazne, aby som zatiahol ručnú brzdu a nezrazil sa s vlakom oproti, ale zároveň aby som sa nedostal do rovnakej situácie na ďalší deň v rovnakom čase. Čo tým chcem povedať je to, že každý si našiel vlastnú palicu s ktorou sa mu lepšie kritizuje a že niektoré kritiky môžu byť prospešné. Snáď sa chápeme.

Nemiešajú sa ti trochu pojmy GP, globalisti, globálne elity?


Neřekl bych. Globalista nerovná se nutně GP - viz test Trupma (který prošel) a Churchilla (který zklamal). Zda je Trump globalista nebo už GP se můžeme dohadovat.
Nic proti Babišovi, Zemanovi, Ficovi atd., ale jde o lokální bojiště (ano, ale je naše). Suverenita státu je podle mě jasná, postoj k EU - to je na dlouho. Každopádně dobré postřehy a děkuji za příspěvek.


[quote="pid:49701, uid:219"]Nemiešajú sa ti trochu pojmy GP, globalisti, globálne elity?[/quote] Neřekl bych. Globalista nerovná se nutně GP - viz test Trupma (který prošel) a Churchilla (který zklamal). Zda je Trump globalista nebo už GP se můžeme dohadovat. Nic proti Babišovi, Zemanovi, Ficovi atd., ale jde o lokální bojiště (ano, ale je naše). Suverenita státu je podle mě jasná, postoj k EU - to je na dlouho. Každopádně dobré postřehy a děkuji za příspěvek.

Pjakina poslouchám už několik let v originále a nikdy jsem nezaregistroval žádný protimluv. Zato z toho Nestora mám husí kůži. Ten mi připadá jak dealer Bohemia energy.


Pjakina poslouchám už několik let v originále a nikdy jsem nezaregistroval žádný protimluv. Zato z toho Nestora mám husí kůži. Ten mi připadá jak dealer Bohemia energy.

Zato z toho Nestora mám husí kůži

Ja ho zasa vnímam ako "koncentrovaného Pjakina" určeného inému publiku.


[quote="pid:49706, uid:826"]Zato z toho Nestora mám husí kůži[/quote] Ja ho zasa vnímam ako "koncentrovaného Pjakina" určeného inému publiku.

Mám dojem, že KSB směřuje k přechodu od jednoho prediktora (čímž není splněna plná funkce řízení, protože ty mají být 2 kvůli tandemu nebo možná i více pro polytandem) k vícenázorovému řízení.


Akorát ten proces je (minimálně tak vypadá) neřízený.


Mám dojem, že KSB směřuje k přechodu od jednoho prediktora (čímž není splněna plná funkce řízení, protože ty mají být 2 kvůli tandemu nebo možná i více pro polytandem) k vícenázorovému řízení. Akorát ten proces je (minimálně tak vypadá) neřízený.
Upravené 26. 12. 2021 o 07:23

Globalista nerovná se nutně GP


V KSB jsou popsány globální procesy, globální politika a globální prediktor (GP). Když se použije význam co se nabízí sám (a stejně to bude z tisku vnímat dav), tak jsou to Ti, kteří ovlivňují globální procesy ve společnosti na planetě Zemi (někdo řídí, někdo bez znalostí narušuje). Takže to nutně nemusí být GP, ale V.V.Pjakin používá slovo ve smyslu, těch kteří pracují pod řízením GP.


[quote="pid:49703, uid:685"]Globalista nerovná se nutně GP[/quote] V KSB jsou popsány globální procesy, globální politika a globální prediktor (GP). Když se použije význam co se nabízí sám (a stejně to bude z tisku vnímat dav), tak jsou to Ti, kteří ovlivňují globální procesy ve společnosti na planetě Zemi (někdo řídí, někdo bez znalostí narušuje). Takže to nutně nemusí být GP, ale V.V.Pjakin používá slovo ve smyslu, těch kteří pracují pod řízením GP.
Upravené 26. 12. 2021 o 08:46

Na konci každého pořadu Pjakin připomíná nezbytnost čtení "tlustých knih". Pořad je primárně určen pro ruské občany, pro které je ruský jazyk mateřský, čili jím i přemýšlejí (používají mozek na vědomé úrovni podle kódu ruského jazyka). Už jsem to tu někde psal, ale zopakuji to: podle mého názoru, míra chápání KSB je přímo úměrná míře chápání ruského jazyka. Takže si myslím, že pro každého, kdo to s KSB myslí vážně a ruský jazyk není jeho jazykem rodným, je soustavné učení se ruštiny nezbytné. Protože čím víc je Skutečnost (Истина) přežvýkána, tím je to větší kaleidoskop.


Na konci každého pořadu Pjakin připomíná nezbytnost čtení "tlustých knih". Pořad je primárně určen pro ruské občany, pro které je ruský jazyk mateřský, čili jím i přemýšlejí (používají mozek na vědomé úrovni podle kódu ruského jazyka). Už jsem to tu někde psal, ale zopakuji to: podle mého názoru, míra chápání KSB je přímo úměrná míře chápání ruského jazyka. Takže si myslím, že pro každého, kdo to s KSB myslí vážně a ruský jazyk není jeho jazykem rodným, je soustavné učení se ruštiny nezbytné. Protože čím víc je Skutečnost (Истина) přežvýkána, tím je to větší kaleidoskop.

Protože čím víc je Skutečnost (Истина) přežvýkána, tím je to větší kaleidoskop.

Toto hovorí Nestor, systém (vzdelávania) ťa zámerne naučí iba prežvýkavať a nie rozumieť a konštruovať ... mimochodom Nestor to hovorí jazykom mladých ľudí - expresívne, zhustene.


je primárně určen pro ruské občany, pro které je ruský jazyk mateřský, čili jím i přemýšlejí (používají mozek na vědomé úrovni podle kódu ruského jazyka). Už jsem to tu někde psal, ale zopakuji to: podle mého názoru, míra chápání KSB je přímo úměrná míře chápání ruského jazyka.

Aká je miera chápania ruského jazyka u Slováka a u rodeného Rusa? Kedy Slovák získava "ruskú dušu", potrebnú ku kľúčovému chápaniu myšlienok KSB. Treba čítať ...


[quote="pid:49745, uid:826"]Protože čím víc je Skutečnost (Истина) přežvýkána, tím je to větší kaleidoskop.[/quote] Toto hovorí Nestor, systém (vzdelávania) ťa zámerne naučí iba prežvýkavať a nie rozumieť a konštruovať ... mimochodom Nestor to hovorí jazykom mladých ľudí - expresívne, zhustene. [quote="pid:49745, uid:826"]je primárně určen pro ruské občany, pro které je ruský jazyk mateřský, čili jím i přemýšlejí (používají mozek na vědomé úrovni podle kódu ruského jazyka). Už jsem to tu někde psal, ale zopakuji to: podle mého názoru, míra chápání KSB je přímo úměrná míře chápání ruského jazyka.[/quote] Aká je miera chápania ruského jazyka u Slováka a u rodeného Rusa? Kedy Slovák získava "ruskú dušu", potrebnú ku kľúčovému chápaniu myšlienok KSB. Treba čítať ...

... a ešte som zabudol to hlavné o ruskej duši, ako ju chápem ja: je to Božský/NHR atribút.


... a ešte som zabudol to hlavné o ruskej duši, ako ju chápem ja: je to Božský/NHR atribút.

Ja ho zasa vnímam ako "koncentrovaného Pjakina" určeného inému publiku.


To je hezký postřeh. Mně fakt vadí jeho "fekální" prezentace, ale dobře (ale kvůli zjednodušení ne úplně dostatečně) vysvětluje základní pojmy.
Nemusím ho, ale jsem velmi rád, že se překládá a rád se na něj podívám.


[quote="pid:49711, uid:136"]Ja ho zasa vnímam ako "koncentrovaného Pjakina" určeného inému publiku.[/quote] To je hezký postřeh. Mně fakt vadí jeho "fekální" prezentace, ale dobře (ale kvůli zjednodušení ne úplně dostatečně) vysvětluje základní pojmy. Nemusím ho, ale jsem velmi rád, že se překládá a rád se na něj podívám.

Ale jo, každý máme svůj názor a to je dobře. Ale to nic nemění na tom, že z něj mám pocit, jako kdyby dozorce v koncentráku přednášel o bratrské lásce.


Ale jo, každý máme svůj názor a to je dobře. Ale to nic nemění na tom, že z něj mám pocit, jako kdyby dozorce v koncentráku přednášel o bratrské lásce.

Vlákno dal @Kajuga jako tematické ,tedy k PROPAGANDĚ .Právě probíraný cca dvouletý "spor" a konflikt na ruské konceptuální scéně je dobrou ilustrační pomůckou k pochopení, co je realita a co je "propaganda" reality. Spor mezi Altají a otci zakladately mi od samého počátku přišel jako přirozený a vážící se na odchod velmi silné tmelící autority. Je to tak vždy a všude. Zažil si to i Ježíš (apoštolové) , Lenin (revoluční frakce) a zažila si to i konceptuální scéna v RF a dokonce při troše přenosu infekce i ta československá .Po Zaznobinově odchodu nešlo jen o ztrátu velmi asertivního a empatického Člověka , ale absenci přirozené respektované autority, která, aniž nějak zvlášť viditelně musela, tak držela ve svých rukách opratě potenciálních názorových frakcí , které v týmu VP určitě vždy byly přítomny. Takže určitou turbulenci v mančaftu asi každý zkušenější psycholog očekával.
Je jasné, že disciplína PROPAGANDA dostala v této chvíli plnou patrontašku munice a začala svoji práci s cílem co nejvíce oslabit a nejlépe pak rozbít velmi silný tým KSB. Nemá smysl vypočítávat, komu všemu leží Koncepce hluboko v žaludku a to nejde jen o nějakou plytkou zášť, ale o zásadní světonázorový odpor k ní. Takže PROPAGANDA (tedy její tým) využila "chvilky slabosti" a během velmi krátké doby (v řádu měsíců) porodila ex offo vnitřní konflikt v týmu KSB , doprovázený ještě krátkodobou likvidací velmi silného V.Jefimova a úderem na Pjakina. Nevím, do jaké míry nesou vinu na okamžitém zveřejnění koncepčního sporu (šlo s prominutím o formální prkotiny) samotní aktéři , ale mám o tom dost pochybnost. Není zas takový problém využít velmi deprimující osobní situace kupř. Jefimova anebo Pjakina k rozjitření emocí a vytvoření "bojových komand" pro malou občanskou válku uprostřed Koncepce. Ostatně- co se ukázalo při "infekci" v československé komunitě ? Totéž. Nejprve otřesení diskusními fóry, znejistěním komunity, pak uzavřením fóra KSBVoda a záhy na to transplantace ruského konceptuálního a v mnohém už i osobního střetu do našich československých podmínek.Vhozeno celkem 4x. Ke cti několika kolegů - tak rychlé založení několika post- Vodáckých diskusních fór a jejich rychlé zalidnění zabránilo tomu nejhoršímu . (Oracle,toto fórum a KOB forum).
Trochu optimizmu na závěr. Pokud jsme si osvojili tvůčí práci v tandemech i polytandemech, mohou se dříve ostré názorové spory postupně přetavit ve velmi hlubokou a efektivní tandemovou spolupráci. Trajektorie "názorový protivník - kolega v diskusi - názorový a tvůrčí souputník" je vždy možná.
Záměrně se v tomto úpříspěvku nezaobírám věcnou stránkou sporů. Šlo mi o něco víc. A k PROPAGANDĚ domnělých sporů a konfliktů se včas otočit zády.

Vlákno dal @Kajuga jako tematické ,tedy k PROPAGANDĚ .Právě probíraný cca dvouletý "spor" a konflikt na ruské konceptuální scéně je dobrou ilustrační pomůckou k pochopení, co je realita a co je "propaganda" reality. Spor mezi Altají a otci zakladately mi od samého počátku přišel jako přirozený a vážící se na odchod velmi silné tmelící autority. Je to tak vždy a všude. Zažil si to i Ježíš (apoštolové) , Lenin (revoluční frakce) a zažila si to i konceptuální scéna v RF a dokonce při troše přenosu infekce i ta československá .Po Zaznobinově odchodu nešlo jen o ztrátu velmi asertivního a empatického Člověka , ale absenci přirozené respektované autority, která, aniž nějak zvlášť viditelně musela, tak držela ve svých rukách opratě potenciálních názorových frakcí , které v týmu VP určitě vždy byly přítomny. Takže určitou turbulenci v mančaftu asi každý zkušenější psycholog očekával. Je jasné, že disciplína PROPAGANDA dostala v této chvíli plnou patrontašku munice a začala svoji práci s cílem co nejvíce oslabit a nejlépe pak rozbít velmi silný tým KSB. Nemá smysl vypočítávat, komu všemu leží Koncepce hluboko v žaludku a to nejde jen o nějakou plytkou zášť, ale o zásadní světonázorový odpor k ní. Takže PROPAGANDA (tedy její tým) využila "chvilky slabosti" a během velmi krátké doby (v řádu měsíců) porodila ex offo vnitřní konflikt v týmu KSB , doprovázený ještě krátkodobou likvidací velmi silného V.Jefimova a úderem na Pjakina. Nevím, do jaké míry nesou vinu na okamžitém zveřejnění koncepčního sporu (šlo s prominutím o formální prkotiny) samotní aktéři , ale mám o tom dost pochybnost. Není zas takový problém využít velmi deprimující osobní situace kupř. Jefimova anebo Pjakina k rozjitření emocí a vytvoření "bojových komand" pro malou občanskou válku uprostřed Koncepce. Ostatně- co se ukázalo při "infekci" v československé komunitě ? Totéž. Nejprve otřesení diskusními fóry, znejistěním komunity, pak uzavřením fóra KSBVoda a záhy na to transplantace ruského konceptuálního a v mnohém už i osobního střetu do našich československých podmínek.Vhozeno celkem 4x. Ke cti několika kolegů - tak rychlé založení několika post- Vodáckých diskusních fór a jejich rychlé zalidnění zabránilo tomu nejhoršímu . (Oracle,toto fórum a KOB forum). Trochu optimizmu na závěr. Pokud jsme si osvojili tvůčí práci v tandemech i polytandemech, mohou se dříve ostré názorové spory postupně přetavit ve velmi hlubokou a efektivní tandemovou spolupráci. Trajektorie "názorový protivník - kolega v diskusi - názorový a tvůrčí souputník" je vždy možná. Záměrně se v tomto úpříspěvku nezaobírám věcnou stránkou sporů. Šlo mi o něco víc. A k PROPAGANDĚ domnělých sporů a konfliktů se včas otočit zády.
1.29k
12
8
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept