KSB a DVTR
Okna Overtona v podání Vladimíra Putina ???

Všiml si někdo další, jak poctivě a pečlivě jede Putin Overtonova okna s programem "Hektar" ???


Když Putin nastupoval do prezidentské funkce, obyvatelstvo v důsledku 70 let SSSR nemohlo vlastnit jakoukoliv půdu.
Žít na vlastním kus vlasti (a ten zvelebovat) bylo tehdy nemyslitelné.


Toto vlastní zákonodárnou iniciativou v roce 2001 změnil a lidé mohli začít nabývat půdu. Pozdějšími úpravami zákon změnil do víceméně použitelné podoby.


V roce 2017 rozjel program Dálněvýchodní hektar.
V roce 2021 oznámil spolu s Šojgu výstavbu nových měst na Sibiři.
a nyní rozjel program Arktický hektar.


https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-sibir-podnikani-moskva-dalny-vychod-cukotka-arktida.A220203_151203_zahranicni_dtt




Připomněl bych, že VPSSSR dospěl k názoru, že ve velkých městech není možné vychovat dítě se strojem psychiky Člověk. Člověk jakožto biologický druh totiž potřebuje kontakt s nějakou biologickou nikou.
Mít vlastní půdu tedy sice není záruka výchovy dítěte v Člověka, ale je to podmínkou nutnou (bez toho je to téměř vyloučeno).


Putin pro realizace civilizace lidskosti dělá další a další velmi důležité postupné kroky.


Jediným problémem, který tato Putinova snaha má, je nezájem obyvatel - jen cca 80 tisíc jich to využilo.
To ale podle mě není chyba Putina, ale naše. Je potřeba to zpropagovat.


např. takto: https://www.youtube.com/watch?v=WHVlRVd5hjA


Všiml si někdo další, jak poctivě a pečlivě jede Putin Overtonova okna s programem "Hektar" ??? Když Putin nastupoval do prezidentské funkce, obyvatelstvo v důsledku 70 let SSSR nemohlo vlastnit jakoukoliv půdu. Žít na vlastním kus vlasti (a ten zvelebovat) bylo tehdy nemyslitelné. Toto vlastní zákonodárnou iniciativou v roce 2001 změnil a lidé mohli začít nabývat půdu. Pozdějšími úpravami zákon změnil do víceméně použitelné podoby. V roce 2017 rozjel program Dálněvýchodní hektar. V roce 2021 oznámil spolu s Šojgu výstavbu nových měst na Sibiři. a nyní rozjel program Arktický hektar. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-sibir-podnikani-moskva-dalny-vychod-cukotka-arktida.A220203_151203_zahranicni_dtt --------------------------------------------------------- Připomněl bych, že VPSSSR dospěl k názoru, že ve velkých městech není možné vychovat dítě se strojem psychiky Člověk. Člověk jakožto biologický druh totiž potřebuje kontakt s nějakou biologickou nikou. Mít vlastní půdu tedy sice není záruka výchovy dítěte v Člověka, ale je to podmínkou nutnou (bez toho je to téměř vyloučeno). Putin pro realizace civilizace lidskosti dělá další a další velmi důležité postupné kroky. Jediným problémem, který tato Putinova snaha má, je nezájem obyvatel - jen cca 80 tisíc jich to využilo. To ale podle mě není chyba Putina, ale naše. Je potřeba to zpropagovat. např. takto: https://www.youtube.com/watch?v=WHVlRVd5hjA
Upravené 7. 2. 2022 o 09:22

Zcela určitě má na vývoj psychiky a osobnosti člověka vliv prostředí. A čím větší hustota lidí, tím více deprivantů. Takže ano - souhlasím s těmi překrásnými projekty bydlení budoucnosti. Ale...
Naše země je malinkatá, vesnička vedle vesničky a místa pomálu. Zvláště pokud bychom chtěli i soběstačnost v jídle. A má otázka tedy je, zda jsou ty projekty v našich podmínkách realizovatelné. Neumím si totiž představit, že by se bouraly dosavadní vesnice nebo města. Možná že někdy ano - ale v současnosti si to představit neumím.
Něco jiného je Rusko se svými obrovskými prostorami a s velkým podílem půdy ve státních "rukách". Tam jsou takové projekty lépe realizovatelné.
A zas tu mám "ale"...
I naše vesnice kdysi splňovala parametry pro úspěšný rozvoj člověka. Za minulého režimu byly vesnice živé a hojně obydlené, neboť tu byla práce a nabídka služeb se velmi blížila té městské. Každá větší vesnice měla svého lékaře, školu, školku, nákupní středisko a kulturní dům. Možná jsem na něco zapomněla, ale myslím tím základní služby, aby "vesnický život" nebyl je o dojíždění, kdy se "vesničané" jezdí domů prakticky jen vyspat. Pak fakt nemají sílu ani vůli cosi na vsi vylepšovat, organizovat... a často si i cosi vypěstovat.
To je ten základní problém, že dneska nejen že chybí na vesnici práce, ale chybí tam veškeré služby, i kvůli nákupu se musí "jezdit". A ten samý problém je i v Rusku. Proto lidé nechtějí ten "hektar", protože málokdo se pustí do dobrodružství samoobživy a samozásobení. Tohle opravdu není život pro každého. Navíc za situace, kdy je vesnice prakticky "mrtvá", nic tu není. Šance by byla ve znovuslučování do družstev - ale za předpokladu, že bude zajištěný nějaký odbyt či zpracování výpěstků (např. neumím si představit, že budu sama doma mlít zrno na mouku).
A když jsme u toho Ruska, tak tam mnoho překrásných vsí umírá. Mnoho půdy opět planí, mnoho domů podléhá zkáze a není nikdo, kdo by tam chtěl žít. A právě pro tu nedostupnost, nedosažitelnost výdělku, bez lékaře, školy, obchodu... Vypisuju to hlavně proto, že bychom se měli bavit i o prioritách při obnově venkovského života.
Mám moc ráda videa z tohoto kanálu - i když je to často smutný pohled:
https://www.youtube.com/watch?v=LDSR7LglaQg


Zcela určitě má na vývoj psychiky a osobnosti člověka vliv prostředí. A čím větší hustota lidí, tím více deprivantů. Takže ano - souhlasím s těmi překrásnými projekty bydlení budoucnosti. Ale... Naše země je malinkatá, vesnička vedle vesničky a místa pomálu. Zvláště pokud bychom chtěli i soběstačnost v jídle. A má otázka tedy je, zda jsou ty projekty v našich podmínkách realizovatelné. Neumím si totiž představit, že by se bouraly dosavadní vesnice nebo města. Možná že někdy ano - ale v současnosti si to představit neumím. Něco jiného je Rusko se svými obrovskými prostorami a s velkým podílem půdy ve státních "rukách". Tam jsou takové projekty lépe realizovatelné. A zas tu mám "ale"... I naše vesnice kdysi splňovala parametry pro úspěšný rozvoj člověka. Za minulého režimu byly vesnice živé a hojně obydlené, neboť tu byla práce a nabídka služeb se velmi blížila té městské. Každá větší vesnice měla svého lékaře, školu, školku, nákupní středisko a kulturní dům. Možná jsem na něco zapomněla, ale myslím tím základní služby, aby "vesnický život" nebyl je o dojíždění, kdy se "vesničané" jezdí domů prakticky jen vyspat. Pak fakt nemají sílu ani vůli cosi na vsi vylepšovat, organizovat... a často si i cosi vypěstovat. To je ten základní problém, že dneska nejen že chybí na vesnici práce, ale chybí tam veškeré služby, i kvůli nákupu se musí "jezdit". A ten samý problém je i v Rusku. Proto lidé nechtějí ten "hektar", protože málokdo se pustí do dobrodružství samoobživy a samozásobení. Tohle opravdu není život pro každého. Navíc za situace, kdy je vesnice prakticky "mrtvá", nic tu není. Šance by byla ve znovuslučování do družstev - ale za předpokladu, že bude zajištěný nějaký odbyt či zpracování výpěstků (např. neumím si představit, že budu sama doma mlít zrno na mouku). A když jsme u toho Ruska, tak tam mnoho překrásných vsí umírá. Mnoho půdy opět planí, mnoho domů podléhá zkáze a není nikdo, kdo by tam chtěl žít. A právě pro tu nedostupnost, nedosažitelnost výdělku, bez lékaře, školy, obchodu... Vypisuju to hlavně proto, že bychom se měli bavit i o prioritách při obnově venkovského života. Mám moc ráda videa z tohoto kanálu - i když je to často smutný pohled: https://www.youtube.com/watch?v=LDSR7LglaQg

tak pre mna je hlavnym problemom, ze ak sa zivot ma sustredovat hlavne v dedinach/mesteckach, tak proste tam vyssiu matematiku nikto potrebovat nebude (este tak mozno ako hobby), ziadny vyskum, ziadny rozvoj, ziadne umenie. A nemylme sa, je to otrocina. Iste nejake spojenie s tym, ze vyroba nie je ako virtualny zivot a ze potraviny sa dorabaju "v pote tvare" treba, ale zasa aby clovek sa vracal defacto do stavu pred 2.sv.vojnou, to sa mi nezda. Moji stari rodicia (ako vacsina) boli sedliaci a boli nakoniec radi, ked vzniklo JRD (aj ked dedko tam vstupoval ako jeden z poslednych a este tesne predtym kupoval pole, hoci nemal pre svoje deti na kabat.....nie ze by bol odlud, proste taka bola doba....poda bola pre neho vyrobny nastroj, na ktorom sa ale len vsetci zodrali). A ani velku techniku nenasadis pri takychto "malych" hospodarstvach


tak pre mna je hlavnym problemom, ze ak sa zivot ma sustredovat hlavne v dedinach/mesteckach, tak proste tam vyssiu matematiku nikto potrebovat nebude (este tak mozno ako hobby), ziadny vyskum, ziadny rozvoj, ziadne umenie. A nemylme sa, je to otrocina. Iste nejake spojenie s tym, ze vyroba nie je ako virtualny zivot a ze potraviny sa dorabaju "v pote tvare" treba, ale zasa aby clovek sa vracal defacto do stavu pred 2.sv.vojnou, to sa mi nezda. Moji stari rodicia (ako vacsina) boli sedliaci a boli nakoniec radi, ked vzniklo JRD (aj ked dedko tam vstupoval ako jeden z poslednych a este tesne predtym kupoval pole, hoci nemal pre svoje deti na kabat.....nie ze by bol odlud, proste taka bola doba....poda bola pre neho vyrobny nastroj, na ktorom sa ale len vsetci zodrali). A ani velku techniku nenasadis pri takychto "malych" hospodarstvach

tak pre mna je hlavnym problemom, ze ak sa zivot ma sustredovat hlavne v dedinach/mesteckach, tak proste tam vyssiu matematiku nikto potrebovat nebude (este tak mozno ako hobby), ziadny vyskum, ziadny rozvoj, ziadne umenie.


Nesúhlasím tak celkom lebo:


  • nedefinuješ čo je dedina a mestečko;
  • vyššia matematika ako hobby nie je zlá vec a aplikácia pre nich v priemysle sa nájdu;
  • veľké mestá sa začínajú vyľudňovať lebo väčšina tamojších obyvateľov začína chápať, že sú smrteľnými pascami.

[quote="pid:56559, uid:187"]tak pre mna je hlavnym problemom, ze ak sa zivot ma sustredovat hlavne v dedinach/mesteckach, tak proste tam vyssiu matematiku nikto potrebovat nebude (este tak mozno ako hobby), ziadny vyskum, ziadny rozvoj, ziadne umenie.[/quote] Nesúhlasím tak celkom lebo: - nedefinuješ čo je dedina a mestečko; - vyššia matematika ako hobby nie je zlá vec a aplikácia pre nich v priemysle sa nájdu; - veľké mestá sa začínajú vyľudňovať lebo väčšina tamojších obyvateľov začína chápať, že sú smrteľnými pascami.

Moderátor

velkých městech není možné vychovat dítě se strojem psychiky Člověk

Ahoj Juro. Tvoje logika tech velkych mest a moznosti vzniku lidskeho typu psychiky je skoro neprustrelna. Uz jsi o tom psal na KOBu a se zajmem jsem si Tvuj prispevek precetl.
Pokud teda VP-SSSR tady v tom ma pravdu. V dobe, kdy to psali tam byla opravdu vyznamna korelace.
Dneska je doba jina.


  1. Lidsky typ psychiky neni podle mne 100% zavisly od prostredi. Jenom castecne.
  2. Spousta rodin ma na venkove chalupy nebo rodice. Tech cistokrevnych obyvatelu mest, kteri nemaji toto spojeni neni ani zdaleka 50%.
  3. Diky home officum se zase vetsi mnozstvi lidi stehuje na vesnici, protoze nedojizdi kazdy den do prace. I kdyz HO fakt nepodporuju.
  4. Tim, ze pomalu konci era globalizace, se nam zacne vracet vyroba zpatky domu a pak se zacnou obnovovat nebo vytvaret nove vyrobni podniky aspon v mensich mestech a lidi na vesnici budou zase mit nejakou rozumnou pracovni prilezitost ve svem okoli. Kdyz jsem vyrustal, tak v dosahu 20km od vetsiny vesnic bylo nejake mestecko, ktere dokazalo zamestnat lidi z vesnic. Navic v kazde vetsi vesnici bylo JZD nebo JRD. JRD se zabyvali i vyrobou kovo-obrabecich stroju treba.
  5. Dnes us JZD nepotrebuje skoro nikoho, protoze par lidi s vykonnymi stroji je schopno zasit a sklidit desitky a vic hektaru.
  6. Vyrobni podniky. Tam je prace spis pro administrativu a serizovace a designery/konstruktery. Vetsine stroju je rizena pocitacem, takze lidske prace je potreba vyrazne mene, nez drive.

Z toho, co jsem napsal v bodech 5-6 se zda, ze mechanicke prace a fyzicke driny uz neni na tomhletom stupni vyvoje tolik potreba. Ale nejak se musi zamestnat i lidi, co nemaji VS vzdelani nebo neumeji programovat. A tito lide pro mne nejsou v zadnem pripade mene hodnotni nez lidi s VS. To bude ten ukol do hodne blizke budoucnosti. Dam vsem lidem pocit realizace a rozumne ohodnocenou praci, ze ktere budou mit radost. Vidim to na 5-6 hodinovy pracovni den, neodsavani zdroju parazitama, samo-vzdelavani nebo osobni tvurci cinnost v dobe po praci. Jako to chtel prosadit Stalin.
A chapu stejne jako Ty ten zacarovany kruh, ze aspon velke procento by melo byt Clovekem, aby tahle vize bylo pruchozi.
Podle myho to pujde, jak tady spousta lidi pise, pres osobni inicitaivu v pusobeni na okoli a taky pres informace nadkritickeho poctu (ne procenta) lidi, kteri tvori v noosfere vizi noveho sveta.


[quote="pid:56470, uid:388"]velkých městech není možné vychovat dítě se strojem psychiky Člověk[/quote] Ahoj Juro. Tvoje logika tech velkych mest a moznosti vzniku lidskeho typu psychiky je skoro neprustrelna. Uz jsi o tom psal na KOBu a se zajmem jsem si Tvuj prispevek precetl. Pokud teda VP-SSSR tady v tom ma pravdu. V dobe, kdy to psali tam byla opravdu vyznamna korelace. Dneska je doba jina. 1. Lidsky typ psychiky neni podle mne 100% zavisly od prostredi. Jenom castecne. 2. Spousta rodin ma na venkove chalupy nebo rodice. Tech cistokrevnych obyvatelu mest, kteri nemaji toto spojeni neni ani zdaleka 50%. 3. Diky home officum se zase vetsi mnozstvi lidi stehuje na vesnici, protoze nedojizdi kazdy den do prace. I kdyz HO fakt nepodporuju. 4. Tim, ze pomalu konci era globalizace, se nam zacne vracet vyroba zpatky domu a pak se zacnou obnovovat nebo vytvaret nove vyrobni podniky aspon v mensich mestech a lidi na vesnici budou zase mit nejakou rozumnou pracovni prilezitost ve svem okoli. Kdyz jsem vyrustal, tak v dosahu 20km od vetsiny vesnic bylo nejake mestecko, ktere dokazalo zamestnat lidi z vesnic. Navic v kazde vetsi vesnici bylo JZD nebo JRD. JRD se zabyvali i vyrobou kovo-obrabecich stroju treba. 5. Dnes us JZD nepotrebuje skoro nikoho, protoze par lidi s vykonnymi stroji je schopno zasit a sklidit desitky a vic hektaru. 6. Vyrobni podniky. Tam je prace spis pro administrativu a serizovace a designery/konstruktery. Vetsine stroju je rizena pocitacem, takze lidske prace je potreba vyrazne mene, nez drive. Z toho, co jsem napsal v bodech 5-6 se zda, ze mechanicke prace a fyzicke driny uz neni na tomhletom stupni vyvoje tolik potreba. Ale nejak se musi zamestnat i lidi, co nemaji VS vzdelani nebo neumeji programovat. A tito lide pro mne nejsou v zadnem pripade mene hodnotni nez lidi s VS. To bude ten ukol do hodne blizke budoucnosti. Dam vsem lidem pocit realizace a rozumne ohodnocenou praci, ze ktere budou mit radost. Vidim to na 5-6 hodinovy pracovni den, neodsavani zdroju parazitama, samo-vzdelavani nebo osobni tvurci cinnost v dobe po praci. Jako to chtel prosadit Stalin. A chapu stejne jako Ty ten zacarovany kruh, ze aspon velke procento by melo byt Clovekem, aby tahle vize bylo pruchozi. Podle myho to pujde, jak tady spousta lidi pise, pres osobni inicitaivu v pusobeni na okoli a taky pres informace nadkritickeho poctu (ne procenta) lidi, kteri tvori v noosfere vizi noveho sveta.

A ani velku techniku nenasadis pri takychto "malych" hospodarstvach
Pěstuji zeleninu bez kopání na vyvýšených záhonech. kromě obilí prakticky všechno. Pozemek kolem 2000 m, včetně sadu s hodně stromy a keři. Jako podsadbu keřů a stromů mám lesní jahody. Záhony jsou umístěny na slunných místech mezi stromy. Dýně a hroznové víno se mi šplhají po stromech. Brambory pěstuji ve 20 litrových vědrech, zapuštěných 10 cm do země. Vědra jsou roztroušena na místech, kde není stín, ale nevejde se mi tam záhon. Nemusím je okopávat, zahrabávat, nic, jenom zalévat.
Úroda zeleniny a ovoce v minulém roce dobrá. Nemám šanci to všechno sníst. Přitom se zahradě věnuji sám s občasnou pomocí dětí a ještě chodím do práce. Silně mulčuji.
Přes zimu třídím: vaječné skořápky, slupky od brambor, cibulovou slupku, banánové slupky, vysušené kosti. Toto vše používám jako hnojivo. V průměru věnuji zahradě cca 1,5 hod. denně.
Výborné rady pro pěstování najdete na tomto kanálu, tam čerpám všechna moudra:
https://www.youtube.com/c/Procvetok


[quote="pid:56559, uid:187"]A ani velku techniku nenasadis pri takychto "malych" hospodarstvach[/quote]Pěstuji zeleninu bez kopání na vyvýšených záhonech. kromě obilí prakticky všechno. Pozemek kolem 2000 m, včetně sadu s hodně stromy a keři. Jako podsadbu keřů a stromů mám lesní jahody. Záhony jsou umístěny na slunných místech mezi stromy. Dýně a hroznové víno se mi šplhají po stromech. Brambory pěstuji ve 20 litrových vědrech, zapuštěných 10 cm do země. Vědra jsou roztroušena na místech, kde není stín, ale nevejde se mi tam záhon. Nemusím je okopávat, zahrabávat, nic, jenom zalévat. Úroda zeleniny a ovoce v minulém roce dobrá. Nemám šanci to všechno sníst. Přitom se zahradě věnuji sám s občasnou pomocí dětí a ještě chodím do práce. Silně mulčuji. Přes zimu třídím: vaječné skořápky, slupky od brambor, cibulovou slupku, banánové slupky, vysušené kosti. Toto vše používám jako hnojivo. V průměru věnuji zahradě cca 1,5 hod. denně. Výborné rady pro pěstování najdete na tomto kanálu, tam čerpám všechna moudra: https://www.youtube.com/c/Procvetok

tak pre mna je hlavnym problemom, ze ak sa zivot ma sustredovat hlavne v dedinach/mesteckach, tak proste tam vyssiu matematiku nikto potrebovat nebude (este tak mozno ako hobby), ziadny vyskum, ziadny rozvoj, ziadne umenie.


A co Agrokombinát Slušovice (rozbitý pod osobním dohledem Václava Havla)?
Dostihová dráha - to už je nějaká kultura.
Postavili první počítače v ČSSR. Následnická organizace naprogramovala T602, která svého času byla lepší než Word.
Na tom venkově musí být práce nejen v zemědělství - a to oni tehdy zvládli.


A nemylme sa, je to otrocina.

Ten pozemek nějakých 0,4 až hektar je primárně na soběstačnost a kvůli výchově dětí v přírodním prostředí.
Dnes samozřejmě plně (a i ve světlé budoucnosti doufejme jen částečně) bude třeba řešit i obživu-peníze. Tj. nějakou ekonomickou činnost. Ta může, ale nejspíše nebude vycházet z toho pozemku, a ani nemusí být ze zemědělství.
Pokud se bude někdo zabývat zemědělstvím, tak na jiných pozemcích - za vesnicí.


Jednoduché to samozřejmě nebude. V podstatě je to přímo utopické. Ale nevím, jestli nás při čekání na Green Deal čeká něco jednoduššího.


[quote="pid:56559, uid:187"]tak pre mna je hlavnym problemom, ze ak sa zivot ma sustredovat hlavne v dedinach/mesteckach, tak proste tam vyssiu matematiku nikto potrebovat nebude (este tak mozno ako hobby), ziadny vyskum, ziadny rozvoj, ziadne umenie.[/quote] A co Agrokombinát Slušovice (rozbitý pod osobním dohledem Václava Havla)? Dostihová dráha - to už je nějaká kultura. Postavili první počítače v ČSSR. Následnická organizace naprogramovala T602, která svého času byla lepší než Word. Na tom venkově musí být práce nejen v zemědělství - a to oni tehdy zvládli. [quote="pid:56559, uid:187"]A nemylme sa, je to otrocina.[/quote] Ten pozemek nějakých 0,4 až hektar je primárně na soběstačnost a kvůli výchově dětí v přírodním prostředí. Dnes samozřejmě plně (a i ve světlé budoucnosti doufejme jen částečně) bude třeba řešit i obživu-peníze. Tj. nějakou ekonomickou činnost. Ta může, ale nejspíše nebude vycházet z toho pozemku, a ani nemusí být ze zemědělství. Pokud se bude někdo zabývat zemědělstvím, tak na jiných pozemcích - za vesnicí. Jednoduché to samozřejmě nebude. V podstatě je to přímo utopické. Ale nevím, jestli nás při čekání na Green Deal čeká něco jednoduššího.

Lidsky typ psychiky neni podle mne 100% zavisly od prostredi. Jenom castecne.


Máš pravdu ... ten článek by měl mít již sepsané pokračování o druhových objektivních náležitostech, kam patří život v tlupách (komunitách), ale ještě ho nemá.


Víc člověka v Člověka vychová společenství ostatních lidí ... tj. komunita. Právě komunita je nositelkou kultury (vztahů mezi lidmi, spolupráce nebo soupeření, vypravování příběhů, společné svátky, škola, ...).
A právě tahle zorganizovaná kultura může matkám pomoci pří výchově dětí v Člověka.
A jinak řečeno - když je rozbitá komunita, tak její kulturní funkce přebírá televize a ostatní masmédia.


Ale ten koncept od VP SSSR toto implicitně obsahuje.


[quote="pid:56567, uid:93"]Lidsky typ psychiky neni podle mne 100% zavisly od prostredi. Jenom castecne.[/quote] Máš pravdu ... ten článek by měl mít již sepsané pokračování o druhových objektivních náležitostech, kam patří život v tlupách (komunitách), ale ještě ho nemá. Víc člověka v Člověka vychová společenství ostatních lidí ... tj. komunita. Právě komunita je nositelkou kultury (vztahů mezi lidmi, spolupráce nebo soupeření, vypravování příběhů, společné svátky, škola, ...). A právě tahle zorganizovaná kultura může matkám pomoci pří výchově dětí v Člověka. A jinak řečeno - když je rozbitá komunita, tak její kulturní funkce přebírá televize a ostatní masmédia. Ale ten koncept od VP SSSR toto implicitně obsahuje.
Upravené 7. 2. 2022 o 21:27

Vypisuju to hlavně proto, že bychom se měli bavit i o prioritách při obnově venkovského života.


Alfou a omegou je nejspíše zajištění práce v blízkosti (nutnost dojíždění likviduje komunitní život). Tj. něco, jako byl Agrokombinát Slušovice.


O ten hektar v Rusku mají zájem zejména podnikatelé, kteří si ji přinesou s sebou


  • někteří na těch pozemcích přímo podnikají - ekoturistika apod.
  • a samozřejmě i takoví, kteří tam umístí své manželky s rodinou a sami podnikají jiným způsobem.Bohužel tam zatím zůstávají často sami bez sousedů.

[quote="pid:56532, uid:203"]Vypisuju to hlavně proto, že bychom se měli bavit i o prioritách při obnově venkovského života.[/quote] Alfou a omegou je nejspíše zajištění práce v blízkosti (nutnost dojíždění likviduje komunitní život). Tj. něco, jako byl Agrokombinát Slušovice. O ten hektar v Rusku mají zájem zejména podnikatelé, kteří si ji přinesou s sebou - někteří na těch pozemcích přímo podnikají - ekoturistika apod. - a samozřejmě i takoví, kteří tam umístí své manželky s rodinou a sami podnikají jiným způsobem. Bohužel tam zatím zůstávají často sami bez sousedů.
1.63k
9
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept