Politika v SR
Fica nebudú môcť stíhať väzobne, rozhodol parlament

Poslanci podržali Fica, do väzby nepôjde. Je to najväčšia prehra Matoviča, tvrdí Sulík (graf s hlasovaním)


(Graf je na Aktualitach, no neda sa kopirovat stránka)


https://www.startitup.sk/aktualne-parlament-neodsuhlasil-vazobne-stihanie-roberta-fica/


Ešte doplnim, že, som dnes zachytila v radiu, že zavolali hlasovať nezaradeného poslanca Mičovského ktorý je po oberácii a PN, nepomohlo. Nie všetci sú krvilačný ako Matel....Fico má dobré a silné krytie, myslím, že druhá strana pracuje tiež veľmi precízne


https://dennikn.sk/minuta/2834278/
Na hlasovaní o vydaní Roberta Fica sa zúčastní aj nezaradený poslanec Ján Mičovský. Bývalý člen klubu OĽaNO je po operácii a pôvodne bol až do polovice mája z rokovania parlamentu ospravedlnený. Dá sa očakávať, že vydanie predsedu Smeru na väzobné stíhanie podporí.


**Poslanci podržali Fica, do väzby nepôjde. Je to najväčšia prehra Matoviča, tvrdí Sulík (graf s hlasovaním)** (Graf je na Aktualitach, no neda sa kopirovat stránka) https://www.startitup.sk/aktualne-parlament-neodsuhlasil-vazobne-stihanie-roberta-fica/ Ešte doplnim, že, som dnes zachytila v radiu, že zavolali hlasovať nezaradeného poslanca Mičovského ktorý je po oberácii a PN, nepomohlo. Nie všetci sú krvilačný ako Matel....Fico má dobré a silné krytie, myslím, že druhá strana pracuje tiež veľmi precízne https://dennikn.sk/minuta/2834278/ Na hlasovaní o vydaní Roberta Fica sa zúčastní aj nezaradený poslanec Ján Mičovský. Bývalý člen klubu OĽaNO je po operácii a pôvodne bol až do polovice mája z rokovania parlamentu ospravedlnený. Dá sa očakávať, že vydanie predsedu Smeru na väzobné stíhanie podporí.
Upravené 4. 5. 2022 o 18:18

Takto hlasovali.6272a7a83acb4


Takto hlasovali.![6272a7a83acb4](serve/attachment&path=6272a7a83acb4)

Požierane vlastných začína 😁


Šipoš podá návrh na vylúčenie Hatrákovej a Tabák z klubu OĽANO


"Dnes sa poslankyne Katarína Hatrákova a Romana Tabák, dve poslankyne z 50 poslancov OĽANO, svojím hlasovaním spreneverili hodnotám hnutia a programu, pod ktorý sa podpísali, a tým, že zabránili výkonu spravodlivosti, zradili drvivú väčšinu voličov OĽANO," povedal Šipoš. Pripomenul predvolebné sľuby hnutia hovoriace i to, že zákony musia platiť pre každého rovnako.


"Berieme to ako jednu zlyhanú bitku, ale je to jedna z mnohých, ktoré v tejto vojne ešte musíme zviesť," povedal líder OĽANO a minister financií Igor Matovič. Fico podľa jeho slov bude stáť pred súdom, len nebude vo väzbe.


Čo sa týka hnutia Sme rodina, ktoré sa pri hlasovaní zdržalo, podľa Matoviča môže o jeho vylúčení z koalície hovoriť len strana, ktorá už má dohodu s Hlasom-SD. Podľa jeho slov už majú avízo od SaS, že ak na vládu príde avizovaná pomoc rodinám, strana odíde z koalície. Vyjadrenia liberálov o Sme rodina sú podľa Matoviča súčasťou pripravovania si pôdy pod nohami na tento krok.


Minister financií pripomenul, že vládna koalícia je zložená z viacerých strán a treba sa podľa toho správať. Poukázal na počty potrebné na nadpolovičnú väčšinu v NR SR. Matovič nevidí dôvod, aby sa hlasovanie o Ficovi využilo ako zámienka na rozpad koalície, hovorí o talianskom manželstve.


Hatráková si nemyslí, že táto koalícia stráca kredit ako protikorupčná. Hlasovanie vnímala zo širšieho politologického pohľadu. "Nehovorím, že Fico je nadčlovek, ale že ako poslanci požívame istú mieru ochrany," povedala novinárom po hlasovaní. Medzi dôvody jej rozhodnutia patril i obsah obvinenia.


Tabák si za svojím rozhodnutím stojí. Odmieta sa podieľať na politickej pomste. Dúfa však, že Fico bude odsúdený a stratí poslanecký mandát. Dodala, že určite dostane ponuku z nejakého iného poslaneckého klubu, no nekonkretizovala to. Neuviedla ani to, či by doň vstúpila.


Plénum NR SR v stredu neodsúhlasilo žiadosť prokuratúry o vydanie Fica do väzby. Za bolo 74 poslancov, proti 49, zdržalo sa 19 a nehlasovalo osem poslancov. Za vydanie Fica do väzby boli všetci poslanci SaS a Za ľudí, ako aj väčšina poslancov OĽANO. Zdržali sa poslanci Sme rodina. Proti hlasovali členovia klubu Smer-SD i nezaradení poslanci pôsobiaci v neparlamentnom Hlase-SD. Nezaradení poslanci z ĽSNS nehlasovali.


https://www.teraz.sk/slovensko/sipos-poda-navrh-na-vylucenie-hatr/631188-clanok.html


Požierane vlastných začína

Tabák si za svojím rozhodnutím stojí. Odmieta sa podieľať na politickej pomste. Dúfa však, že Fico bude odsúdený a stratí poslanecký mandát.


Táto žena ma neprestáva prekvapovať - príjemne.... Kto by to bol povedal, ale myslím, že preukázala viac rozvážnosti ako zvyšok Pročkov.


[quote="pid:70476, uid:17"]Tabák si za svojím rozhodnutím stojí. Odmieta sa podieľať na politickej pomste. Dúfa však, že Fico bude odsúdený a stratí poslanecký mandát.[/quote] Táto žena ma neprestáva prekvapovať - príjemne.... Kto by to bol povedal, ale myslím, že preukázala viac rozvážnosti ako zvyšok Pročkov.

Táto žena ma neprestáva prekvapovať


To nie je žena. Je to muž. Volá sa Tabák. Chudákovi dali rodičia ženské meno Romana. Asi chceli mať dievčatko.


[quote="pid:70477, uid:273"]Táto žena ma neprestáva prekvapovať[/quote] To nie je žena. Je to muž. Volá sa Tabák. Chudákovi dali rodičia ženské meno Romana. Asi chceli mať dievčatko.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Táto žena ma neprestáva prekvapovať - príjemne


Aké mala číslo na kandidátke OĽANO? 44... Ešte stále si prekvapená?


[quote="pid:70477, uid:273"]Táto žena ma neprestáva prekvapovať - príjemne[/quote] Aké mala číslo na kandidátke OĽANO? 44... Ešte stále si prekvapená?

Moderátor

Aké mala číslo na kandidátke OĽANO? 44... Ešte stále si prekvapená?


To som nevedela :-) už nie, no podcenila som ju:-)


[quote="pid:70533, uid:127"]Aké mala číslo na kandidátke OĽANO? 44... Ešte stále si prekvapená?[/quote] To som nevedela :-) už nie, no podcenila som ju:-)

Smiech cez slzy
JUDr. Peter Weis dnes na svojom telegram kanále:
"Fico je prvy clovek, ktoremu tabak zachranil zivot…"
https://t.me/akwsk/2471


Smiech cez slzy JUDr. Peter Weis dnes na svojom telegram kanále: "Fico je prvy clovek, ktoremu tabak zachranil zivot…" https://t.me/akwsk/2471
1.22k
7
6
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept