Zahraničná politika
Európska únia

Podľa Merkelovej vraj na samite EÚ s Covid pasmi súhlasili všetci.


Nemecká kancelárka Angela Merkelová počas štvrtkového virtuálneho stretnutia členských štátov EÚ tvrdila, že v Európskej únii existuje jednomyseľná dohoda o zavedení Covidového pasu. Pasu, ktorí potvrdzuje očkovanie vakcínou proti koronavírusu, informuje Breitbart.


Merkelová po stretnutí európskych vodcov uviedla, že „všetci súhlasili s tým, že potrebujeme digitálny očkovací preukaz“. Uistila, že takýto systém je možné zaviesť už v lete. Tvrdila však, že zavedenie očkovacieho pasu „neznamená, že môžu cestovať iba tí, ktorí majú očkovací pas“.


V rámci EÚ zatiaľ nedošlo k nijakej dohode o štandardizovanom systéme. Predsedníčka EK von der Leyenová uviedla, že Komisia pracuje na vytvorení „brány pre interoperabilitu medzi národmi“.


Takže členské štáty budú „musieť konať rýchlo,“ ak chcú začať vydávať pasy ešte pred letom. Európska únia k dnešnému dňu zaočkovala iba osem percent svojej populácie, v porovnaní s takmer 30 percentami v Británii .
https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/26/podla-merkelovej-vraj-na-samite-eu-s-covid-pasmi-suhlasili-vsetci-takze-v-lete-do-krcmy-s-pasom/


**Podľa Merkelovej vraj na samite EÚ s Covid pasmi súhlasili všetci.** Nemecká kancelárka Angela Merkelová počas štvrtkového virtuálneho stretnutia členských štátov EÚ tvrdila, že v Európskej únii existuje jednomyseľná dohoda o zavedení Covidového pasu. Pasu, ktorí potvrdzuje očkovanie vakcínou proti koronavírusu, informuje Breitbart. Merkelová po stretnutí európskych vodcov uviedla, že „všetci súhlasili s tým, že potrebujeme digitálny očkovací preukaz“. Uistila, že takýto systém je možné zaviesť už v lete. Tvrdila však, že zavedenie očkovacieho pasu „neznamená, že môžu cestovať iba tí, ktorí majú očkovací pas“. V rámci EÚ zatiaľ nedošlo k nijakej dohode o štandardizovanom systéme. Predsedníčka EK von der Leyenová uviedla, že Komisia pracuje na vytvorení „brány pre interoperabilitu medzi národmi“. Takže členské štáty budú „musieť konať rýchlo,“ ak chcú začať vydávať pasy ešte pred letom. Európska únia k dnešnému dňu zaočkovala iba osem percent svojej populácie, v porovnaní s takmer 30 percentami v Británii . https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/26/podla-merkelovej-vraj-na-samite-eu-s-covid-pasmi-suhlasili-vsetci-takze-v-lete-do-krcmy-s-pasom/
Upravené 12. 3. 2021 o 05:28

Veľvyslanci pri EÚ sa dohodli na nových sankciách za porušovanie ľudských práv
Zahŕňa jednotlivcov z rôznych krajín vrátane Číny a Ruska


Veľvyslanci 27 členských štátov EÚ sa dohodli na nových sankciách proti jednotlivcom vrátane ruských občanov, ktorí sú podľa názoru komunity zodpovední za porušovanie ľudských práv. Korešpondenta TASS o tom vo štvrtok informoval zdroj z delegácie jednej z európskych krajín v Rade EÚ.


„Stáli predstavitelia sa predtým dohodli na novej čiernej listine porušovania ľudských práv, ktorá zahŕňa jednotlivcov z rôznych krajín vrátane Číny, Líbye a Ruska,“ uviedol. Podľa diplomata sa predpokladá, že toto rozhodnutie bude schválené na nasledujúcom stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ, ktoré sa bude konať 22. marca.


Ako pre agentúru TASS uviedol ďalší zdroj z inštitúcií EÚ, nové reštriktívne opatrenia sa s najväčšou pravdepodobnosťou týkajú „porušovania ľudských práv na Kryme“. "Pokiaľ viem, Rusi sa objavujú v novom zozname, ktorý sa konkrétne týka ľudských práv na Kryme," uviedol.


2 marca Európska únia prvýkrát zaviedla sankcie ako súčasť svojho nového mechanizmu porušovania ľudských práv. Brusel zaradil na čiernu listinu štyroch ruských občanov - generálneho prokurátora Igora Krasnova, šéfa vyšetrovacieho výboru Alexandra Bastrykina, šéfa federálnej trestnej služby Alexandra Kalašnikova a veliteľa ruskej gardy Viktora Zolotova. Všetci sú podľa komunity zodpovední za presvedčenie blogera Alexeja Navaľného.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10885799


Veľvyslanci pri EÚ sa dohodli na nových sankciách za porušovanie ľudských práv Zahŕňa jednotlivcov z rôznych krajín vrátane Číny a Ruska Veľvyslanci 27 členských štátov EÚ sa dohodli na nových sankciách proti jednotlivcom vrátane ruských občanov, ktorí sú podľa názoru komunity zodpovední za porušovanie ľudských práv. Korešpondenta TASS o tom vo štvrtok informoval zdroj z delegácie jednej z európskych krajín v Rade EÚ. „Stáli predstavitelia sa predtým dohodli na novej čiernej listine porušovania ľudských práv, ktorá zahŕňa jednotlivcov z rôznych krajín vrátane Číny, Líbye a Ruska,“ uviedol. Podľa diplomata sa predpokladá, že toto rozhodnutie bude schválené na nasledujúcom stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ, ktoré sa bude konať 22. marca. Ako pre agentúru TASS uviedol ďalší zdroj z inštitúcií EÚ, nové reštriktívne opatrenia sa s najväčšou pravdepodobnosťou týkajú „porušovania ľudských práv na Kryme“. "Pokiaľ viem, Rusi sa objavujú v novom zozname, ktorý sa konkrétne týka ľudských práv na Kryme," uviedol. 2 marca Európska únia prvýkrát zaviedla sankcie ako súčasť svojho nového mechanizmu porušovania ľudských práv. Brusel zaradil na čiernu listinu štyroch ruských občanov - generálneho prokurátora Igora Krasnova, šéfa vyšetrovacieho výboru Alexandra Bastrykina, šéfa federálnej trestnej služby Alexandra Kalašnikova a veliteľa ruskej gardy Viktora Zolotova. Všetci sú podľa komunity zodpovední za presvedčenie blogera Alexeja Navaľného. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10885799
Upravené 12. 3. 2021 o 05:29

Európsky parlament (EP) vo štvrtok prijal nelegislatívne uznesenie, prostredníctvom ktorého vyhlásil celú Európsku úniu za zónu slobody pre LGBTIQ osoby.


Zo 14 slovenských europoslancov hlasovalo 12, pričom ôsmi uznesenie podporili a štyria boli proti.


https://www.teraz.sk/slovensko/slovenski-europoslanci-o-uzneseni-eu/534234-clanok.html


Európsky parlament (EP) vo štvrtok prijal nelegislatívne uznesenie, prostredníctvom ktorého vyhlásil celú Európsku úniu za zónu slobody pre LGBTIQ osoby. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zo 14 slovenských europoslancov hlasovalo 12, pričom ôsmi uznesenie podporili a štyria boli proti. https://www.teraz.sk/slovensko/slovenski-europoslanci-o-uzneseni-eu/534234-clanok.html

Borrell uviedol, že ministri zahraničných vecí EÚ budú rokovať o „vojenskej aktivite Ruska okolo Ukrajiny“


V súvislosti s vyhláseniami ukrajinskej armády o nahromadení ruských síl pri hraniciach s Ukrajinou z toho v posledných dňoch opakovane vyjadrili znepokojenie predstavitelia západných krajín.


Ministri zahraničných vecí 27 krajín EÚ budú na nasledujúcom stretnutí rokovať o údajnej „vojenskej aktivite Ruska okolo Ukrajiny“. Uviedol to v nedeľu šéf diplomacie EÚ Josep Borrell po telefonickom rozhovore so svojím ukrajinským náprotivkom Dmitrijom Kulebom.


"Hovoril som s ukrajinským ministrom zahraničných vecí Dmytrom Kulebom. S vážnymi obavami sledujem ruskú vojenskú aktivitu okolo Ukrajiny. Na budúcom stretnutí budeme s Dmytrom Kulebom a ministrami zahraničných vecí EÚ pokračovať v rokovaniach," napísal na twitteri.


V súvislosti s vyhláseniami ukrajinskej armády o nahromadení ruských síl pozdĺž hraníc s Ukrajinou z toho v posledných dňoch opakovane vyjadrili znepokojenie predstavitelia západných krajín. Ako vo štvrtok uviedol tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov, pohyb ruských vojsk cez územie Ruska by nemal obťažovať ďalšie štáty, pretože ich nijako neohrozuje. Zdôraznil tiež, že to, čo sa deje na Donbase, je vnútorný ukrajinský konflikt, ktorého sa ruské jednotky nikdy nezúčastnili.


Koncom februára sa situácia na Donbase skomplikovala, takmer každý deň sa v regióne zaznamenávali streľby, a to aj pomocou mínometov a granátometov. Strany si vzájomné zhoršenie vyčítali.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11067043


**Borrell uviedol, že ministri zahraničných vecí EÚ budú rokovať o „vojenskej aktivite Ruska okolo Ukrajiny“** V súvislosti s vyhláseniami ukrajinskej armády o nahromadení ruských síl pri hraniciach s Ukrajinou z toho v posledných dňoch opakovane vyjadrili znepokojenie predstavitelia západných krajín. Ministri zahraničných vecí 27 krajín EÚ budú na nasledujúcom stretnutí rokovať o údajnej „vojenskej aktivite Ruska okolo Ukrajiny“. Uviedol to v nedeľu šéf diplomacie EÚ Josep Borrell po telefonickom rozhovore so svojím ukrajinským náprotivkom Dmitrijom Kulebom. "Hovoril som s ukrajinským ministrom zahraničných vecí Dmytrom Kulebom. S vážnymi obavami sledujem ruskú vojenskú aktivitu okolo Ukrajiny. Na budúcom stretnutí budeme s Dmytrom Kulebom a ministrami zahraničných vecí EÚ pokračovať v rokovaniach," napísal na twitteri. V súvislosti s vyhláseniami ukrajinskej armády o nahromadení ruských síl pozdĺž hraníc s Ukrajinou z toho v posledných dňoch opakovane vyjadrili znepokojenie predstavitelia západných krajín. Ako vo štvrtok uviedol tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov, pohyb ruských vojsk cez územie Ruska by nemal obťažovať ďalšie štáty, pretože ich nijako neohrozuje. Zdôraznil tiež, že to, čo sa deje na Donbase, je vnútorný ukrajinský konflikt, ktorého sa ruské jednotky nikdy nezúčastnili. Koncom februára sa situácia na Donbase skomplikovala, takmer každý deň sa v regióne zaznamenávali streľby, a to aj pomocou mínometov a granátometov. Strany si vzájomné zhoršenie vyčítali. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11067043

EP prijal rezolúciu požadujúcu odpojenie RF od spoločnosti SWIFT v prípade jej „invázie na Ukrajinu“


Európsky parlament (EP) prijal rezolúciu o Ruskej federácii požadujúcej sankcie proti spoločnosti Nord Stream 2, spoločnosti Rosatom, „ruským oligarchom“, ako aj o odpojení Ruskej federácie od medzinárodného platobného systému SWIFT v prípade „invázie na Ukrajinu“ . “ Uvádza sa to v texte uznesenia, o schválení ktorého poslanci hlasovali vo štvrtok na schôdzi v Bruseli. Za uznesenie hlasovalo 569 poslancov zo 682 prítomných, 67 bolo proti.


„Európsky parlament požaduje, aby Európska únia znížila svoju závislosť na energetickom sektore od Ruska, a vyzýva inštitúcie EÚ a členské štáty EÚ, aby zastavili dostavbu Nord Stream 2 a zastavili výstavbu jadrových elektrární spoločnosťou Rosatom, ktoré sú dané zmiešané hodnotenia v EÚ, “uvádza sa v dokumente.


„Ak sa vojenské nasadenie [na hraniciach s Ukrajinou] zmení na inváziu Ruskej federácie na Ukrajinu, dovoz ropy a zemného plynu z Ruska by sa mal okamžite zastaviť, Rusko by malo byť vylúčené z platobného systému SWIFT, všetok majetok ruských oligarchov by mal byť zastavený. zmrazené a ich víza by mali byť EÚ zrušené, “uvádza sa v uznesení.


„Európsky parlament vyzýva krajiny a inštitúcie EÚ, aby vyvinuli maximálne úsilie na obmedzenie strategických investícií Ruska v EÚ, ktoré môžu byť použité na podvratné akcie, oslabenie demokratických procesov a inštitúcií a šírenie korupcie. EP vyzýva Cyprus, Bulharsko a Maltu zrušiť svoje „zlaté pasy“, - podčiarknuté v texte.


Obvinenia proti Ruskej federácii


V tomto uznesení kladie Európsky parlament plnú zodpovednosť za zhoršenie vzťahov medzi EÚ a Ruskom na Moskvu, vyzýva ju, aby okamžite prepustila Alexeja Navaľného, ​​dala Ukrajine kontrolu nad Krymom, zabezpečila bezplatnú prepravu v Čiernom a Azovskom mori, splnila podmienky Minské dohody, ukončenie podpory ľudových republík Donbasu a „zastavenie provokácií“ proti EÚ, ako aj zrušenie zmien a doplnení ruskej ústavy, ktoré stanovili prioritu vnútroštátnych právnych predpisov pred medzinárodnými.


Uznesenie tiež uvádza zoznam všetkých aspektov obvinení z otravy Navalného v auguste 2020, ktoré údajne organizovali ruské špeciálne služby, a výbuchov v skladoch zbraní v Českej republike v roku 2014, pričom oba obvinenia považuje Európsky parlament za preukázané, neopodstatnené.


Európsky parlament tiež obvinil Moskvu z porušovania demokracie a útokov na ľudské práva v Rusku, agresie proti Ukrajine, organizovania útokov na územie Európskej únie vrátane použitia chemických zbraní, zasahovania do volebných procesov, využívania kybernetických útokov. a šírenie dezinformácií.


Moskva opakovane poprela uvedené obvinenia a poukázala na to, že sú neopodstatnené.


Navaľného prípad


Text rezolúcie zároveň okrem iného uvádza, že Navaľnyj bol údajne odsúdený pre obvinenie z „porušenia pravidiel výkonu podmienečného trestu v okamihu, keď sa po atentáte v Nemecku zotavoval“.


Simonovský súd v Moskve medzitým 2. februára rozhodol o nahradení podmienečného trestu skutočným za to, že Navaľnyj opakovane porušil lehotu na vystúpenie pri inšpekcii dávno predtým, ako bol v auguste 2020 poslaný do Nemecka. Podľa informácií, ktoré súdu poskytla Federálna väzenská služba, sa v roku 2020 Navaľnyj najmenej šesťkrát, dokonca ani pred ochorením, nedostavil na registráciu: 13. januára, 27. januára, 3. februára, 16. marca, 6. júla, 17. augusta . Pre každé porušenie boli na neho vydané oficiálne varovania. Federálna penitenciárna služba zároveň priamo informovala, že zohľadnila skutočnosť, že od 22. augusta sa Navaľnyj podrobuje liečbe na berlínskej klinike Charite.


V tej istej časti poslanci EP osobitne zdôraznili, že keďže Navaľnyj je väzeň, ruské orgány „nesú plnú zodpovednosť za jeho život a zdravie“.


Akčný plán


Európsky parlament vyzýva krajiny EÚ, aby vypracovali komplexnú stratégiu na potlačenie Ruska a koordinovali svoje kroky so všetkými štátmi priateľskými k EÚ, najmä s USA. Európsky parlament navrhuje poskytnúť Ukrajine intenzívnejšiu podporu vrátane vojenskej podpory a požaduje, aby sa pred súd dostali všetci ruskí funkcionári, ktorí sú podľa jeho názoru viazaní na vojnové zločiny na Ukrajine.


Európsky parlament tiež vyzýva Európsku úniu a jej členské štáty, aby rozšírili európsku pomoc a financovanie aktivít ruských opozičných štruktúr a organizácií pre ľudské práva, aby zjednodušili poskytovanie víz svojim predstaviteľom a v prípade potreby azylové právo v krajinách EÚ.


Poradný charakter


Toto uznesenie Európskeho parlamentu, rovnako ako všetky ostatné, má odporúčací charakter a nie je povinné ho vykonať ani v inštitúciách EÚ.


Počas stredajšej diskusie o tomto uznesení na zasadaní v Bruseli vedúci zahraničnopolitickej služby EÚ Josep Borrell v odpovedi na otázky poslancov poznamenal, že Európska komisia nemá kompetencie odpojiť Rusko od spoločnosti SWIFT alebo zastaviť výstavba Nord Stream 2, pretože SWIFT je súkromná organizácia. a Nord Stream 2 je komerčný projekt.


Témy odpojenia Ruska od spoločnosti SWIFT a blokovania Nord Stream 2 sa v Bruseli pravidelne kladú v období prehlbovania vzťahov s Ruskom v posledných rokoch. Prvýkrát Európsky parlament vyzval na odpojenie Ruskej federácie od systému medzibankových vyrovnaní v roku 2014 v rezolúcii prijatej po zjednotení Krymu s Ruskom.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11278153


EP prijal rezolúciu požadujúcu odpojenie RF od spoločnosti SWIFT v prípade jej „invázie na Ukrajinu“ ==================================================================================================== Európsky parlament (EP) prijal rezolúciu o Ruskej federácii požadujúcej sankcie proti spoločnosti Nord Stream 2, spoločnosti Rosatom, „ruským oligarchom“, ako aj o odpojení Ruskej federácie od medzinárodného platobného systému SWIFT v prípade „invázie na Ukrajinu“ . “ Uvádza sa to v texte uznesenia, o schválení ktorého poslanci hlasovali vo štvrtok na schôdzi v Bruseli. Za uznesenie hlasovalo 569 poslancov zo 682 prítomných, 67 bolo proti. „Európsky parlament požaduje, aby Európska únia znížila svoju závislosť na energetickom sektore od Ruska, a vyzýva inštitúcie EÚ a členské štáty EÚ, aby zastavili dostavbu Nord Stream 2 a zastavili výstavbu jadrových elektrární spoločnosťou Rosatom, ktoré sú dané zmiešané hodnotenia v EÚ, “uvádza sa v dokumente. „Ak sa vojenské nasadenie [na hraniciach s Ukrajinou] zmení na inváziu Ruskej federácie na Ukrajinu, dovoz ropy a zemného plynu z Ruska by sa mal okamžite zastaviť, Rusko by malo byť vylúčené z platobného systému SWIFT, všetok majetok ruských oligarchov by mal byť zastavený. zmrazené a ich víza by mali byť EÚ zrušené, “uvádza sa v uznesení. „Európsky parlament vyzýva krajiny a inštitúcie EÚ, aby vyvinuli maximálne úsilie na obmedzenie strategických investícií Ruska v EÚ, ktoré môžu byť použité na podvratné akcie, oslabenie demokratických procesov a inštitúcií a šírenie korupcie. EP vyzýva Cyprus, Bulharsko a Maltu zrušiť svoje „zlaté pasy“, - podčiarknuté v texte. **Obvinenia proti Ruskej federáci**i V tomto uznesení kladie Európsky parlament plnú zodpovednosť za zhoršenie vzťahov medzi EÚ a Ruskom na Moskvu, vyzýva ju, aby okamžite prepustila Alexeja Navaľného, ​​dala Ukrajine kontrolu nad Krymom, zabezpečila bezplatnú prepravu v Čiernom a Azovskom mori, splnila podmienky Minské dohody, ukončenie podpory ľudových republík Donbasu a „zastavenie provokácií“ proti EÚ, ako aj zrušenie zmien a doplnení ruskej ústavy, ktoré stanovili prioritu vnútroštátnych právnych predpisov pred medzinárodnými. Uznesenie tiež uvádza zoznam všetkých aspektov obvinení z otravy Navalného v auguste 2020, ktoré údajne organizovali ruské špeciálne služby, a výbuchov v skladoch zbraní v Českej republike v roku 2014, pričom oba obvinenia považuje Európsky parlament za preukázané, neopodstatnené. Európsky parlament tiež obvinil Moskvu z porušovania demokracie a útokov na ľudské práva v Rusku, agresie proti Ukrajine, organizovania útokov na územie Európskej únie vrátane použitia chemických zbraní, zasahovania do volebných procesov, využívania kybernetických útokov. a šírenie dezinformácií. Moskva opakovane poprela uvedené obvinenia a poukázala na to, že sú neopodstatnené. **Navaľného prípad** Text rezolúcie zároveň okrem iného uvádza, že Navaľnyj bol údajne odsúdený pre obvinenie z „porušenia pravidiel výkonu podmienečného trestu v okamihu, keď sa po atentáte v Nemecku zotavoval“. Simonovský súd v Moskve medzitým 2. februára rozhodol o nahradení podmienečného trestu skutočným za to, že Navaľnyj opakovane porušil lehotu na vystúpenie pri inšpekcii dávno predtým, ako bol v auguste 2020 poslaný do Nemecka. Podľa informácií, ktoré súdu poskytla Federálna väzenská služba, sa v roku 2020 Navaľnyj najmenej šesťkrát, dokonca ani pred ochorením, nedostavil na registráciu: 13. januára, 27. januára, 3. februára, 16. marca, 6. júla, 17. augusta . Pre každé porušenie boli na neho vydané oficiálne varovania. Federálna penitenciárna služba zároveň priamo informovala, že zohľadnila skutočnosť, že od 22. augusta sa Navaľnyj podrobuje liečbe na berlínskej klinike Charite. V tej istej časti poslanci EP osobitne zdôraznili, že keďže Navaľnyj je väzeň, ruské orgány „nesú plnú zodpovednosť za jeho život a zdravie“. **Akčný plán** Európsky parlament vyzýva krajiny EÚ, aby vypracovali komplexnú stratégiu na potlačenie Ruska a koordinovali svoje kroky so všetkými štátmi priateľskými k EÚ, najmä s USA. Európsky parlament navrhuje poskytnúť Ukrajine intenzívnejšiu podporu vrátane vojenskej podpory a požaduje, aby sa pred súd dostali všetci ruskí funkcionári, ktorí sú podľa jeho názoru viazaní na vojnové zločiny na Ukrajine. Európsky parlament tiež vyzýva Európsku úniu a jej členské štáty, aby rozšírili európsku pomoc a financovanie aktivít ruských opozičných štruktúr a organizácií pre ľudské práva, aby zjednodušili poskytovanie víz svojim predstaviteľom a v prípade potreby azylové právo v krajinách EÚ. **Poradný charakter** Toto uznesenie Európskeho parlamentu, rovnako ako všetky ostatné, má odporúčací charakter a nie je povinné ho vykonať ani v inštitúciách EÚ. Počas stredajšej diskusie o tomto uznesení na zasadaní v Bruseli vedúci zahraničnopolitickej služby EÚ Josep Borrell v odpovedi na otázky poslancov poznamenal, že Európska komisia nemá kompetencie odpojiť Rusko od spoločnosti SWIFT alebo zastaviť výstavba Nord Stream 2, pretože SWIFT je súkromná organizácia. a Nord Stream 2 je komerčný projekt. Témy odpojenia Ruska od spoločnosti SWIFT a blokovania Nord Stream 2 sa v Bruseli pravidelne kladú v období prehlbovania vzťahov s Ruskom v posledných rokoch. Prvýkrát Európsky parlament vyzval na odpojenie Ruskej federácie od systému medzibankových vyrovnaní v roku 2014 v rezolúcii prijatej po zjednotení Krymu s Ruskom. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11278153

A čím bude Evropa platit za suroviny? Rublama?


A čím bude Evropa platit za suroviny? Rublama?

A čím bude Evropa platit za suroviny? Rublama?


To by bol fór...


[quote="pid:13888, uid:402"]A čím bude Evropa platit za suroviny? Rublama?[/quote] To by bol fór...

Moderátor

Člen Spolkového sněmu: Evropský parlament nemá pravomoc ukládat sankce


Evropský parlament nemá pravomoc rozhodovat o odpojení od mezinárodního platebního systému SWIFT nebo o ukončení výstavby plynovodu Nord Stream 2. Řekl to zástupce spolkového sněmu Waldemar Gerdt v rozhovoru pro „360“.


"Evropský parlament nemá pravomoc ani odpojovat SWIFT ani ukládat sankce." Nikdo mu takové povolení nedal, “zdůraznil Waldemar Gerdt.


Dodal, že v případě odmítnutí výstavby plynovodu Nord Stream 2 Německo bude muset zodpovědět. Berlín bude muset zaplatit pokutu 12 miliard eur a naléhavě hledat náhradu na pokrytí energetického deficitu. To vše vážně ovlivní ekonomickou situaci země.


„Zakáz SWIFT a zákaz Nord Streamu 2 jsou nerentabilní pro kohokoli, kromě třetí strany, která chce způsobit zmatek, devastaci a hlad,“ zdůraznil německý poslanec.
https://360tv.ru/news/mir/deputat-bundestaga-u-evroparlamenta-net-polnomochij-na-vvedenie-sanktsij/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Ještě taková maličkost. EP léta tvrdil, že RF vede proti Ukrajině na Donbasu válku. Teď už to rvrzení neplatí? Vždyť odpojení RF od SWIFT podmiňuje "invazí RF na Ukrajinu". Já už jsem měl za to, že ruská vojska na ukrajinském Donbasu dávno jsou, vždyť nás o tom léta přesvědčovala mainstreamová média. Tak jak se věci mají? Byla tam ruská vojska nebo nebyla? Lhali nám tenkrát nebo lžou teď?


Včera se u Solovjova chechtali ohledně nápadu odpojit SWIFT.
Ptali se, jak Evropa bude platit za plyn a ropu, "bude hotovost dovážet na kolečkách"? smile


Člen Spolkového sněmu: Evropský parlament nemá pravomoc ukládat sankce Evropský parlament nemá pravomoc rozhodovat o odpojení od mezinárodního platebního systému SWIFT nebo o ukončení výstavby plynovodu Nord Stream 2. Řekl to zástupce spolkového sněmu Waldemar Gerdt v rozhovoru pro „360“. "Evropský parlament nemá pravomoc ani odpojovat SWIFT ani ukládat sankce." Nikdo mu takové povolení nedal, “zdůraznil Waldemar Gerdt. Dodal, že v případě odmítnutí výstavby plynovodu Nord Stream 2 Německo bude muset zodpovědět. Berlín bude muset zaplatit pokutu 12 miliard eur a naléhavě hledat náhradu na pokrytí energetického deficitu. To vše vážně ovlivní ekonomickou situaci země. „Zakáz SWIFT a zákaz Nord Streamu 2 jsou nerentabilní pro kohokoli, kromě třetí strany, která chce způsobit zmatek, devastaci a hlad,“ zdůraznil německý poslanec. https://360tv.ru/news/mir/deputat-bundestaga-u-evroparlamenta-net-polnomochij-na-vvedenie-sanktsij/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop Ještě taková maličkost. EP léta tvrdil, že RF vede proti Ukrajině na Donbasu válku. Teď už to rvrzení neplatí? Vždyť odpojení RF od SWIFT podmiňuje "invazí RF na Ukrajinu". Já už jsem měl za to, že ruská vojska na ukrajinském Donbasu dávno jsou, vždyť nás o tom léta přesvědčovala mainstreamová média. Tak jak se věci mají? Byla tam ruská vojska nebo nebyla? Lhali nám tenkrát nebo lžou teď? Včera se u Solovjova chechtali ohledně nápadu odpojit SWIFT. Ptali se, jak Evropa bude platit za plyn a ropu, "bude hotovost dovážet na kolečkách"? :)

EP prijal rezolúciu požadujúcu odpojenie RF od spoločnosti SWIFT v prípade jej „invázie na Ukrajinu“

Príde mi to, ako keby si chromý bez 3 končatín pílil poslednú ústami.
Člen Spolkového sněmu: Evropský parlament nemá pravomoc ukládat sankce

Niektoré národnejšie orientované západné elity chápu, o čo tu ide a zdochnúť sa im za záujmy močiara nechce a korigujú.


[quote="pid:13876, uid:12"]EP prijal rezolúciu požadujúcu odpojenie RF od spoločnosti SWIFT v prípade jej „invázie na Ukrajinu“[/quote] Príde mi to, ako keby si chromý bez 3 končatín pílil poslednú ústami. [quote="pid:13929, uid:158"]Člen Spolkového sněmu: Evropský parlament nemá pravomoc ukládat sankce[/quote] Niektoré národnejšie orientované západné elity chápu, o čo tu ide a zdochnúť sa im za záujmy močiara nechce a korigujú.
Upravené 30. 4. 2021 o 12:10

https://www.hlavnespravy.sk/korupcny-skandal-v-bruseli-stelle-kyriakides-komisarke-eu-pre-zdravie-a-bezpecnost-potravin-pribudla-na-sukromnom-ucte-suma-4-miliony-eur/2519178


Korupčný škandál v Bruseli: Stelle Kyriakides, komisárke EÚ pre zdravie a bezpečnosť potravín, pribudla na súkromnom účte suma 4 milióny eur.
Správa cyperského Dvora auditorov však bez akýchkoľvek dôvodných pochybností konštatovala, že komisárka nebude schopná splatiť takú obrovskú sumu ani zo svojho platu, ani z iných zdrojov, takže ide o chabú obranu na zakrytie korupcie, ktorú zvolila po jej zadržaní.


Na Cypre sa pracuje s verziou, že tieto 4 milióny eur sú od farmaceutických spoločností za podpísanie nie obojstranne výhodných zmlúv, pretože novinári majú k dispozícii štyri zmluvy, ktoré už verejne kolujú a ich obsah je známy.


Komisárka podpisovala zmluvy so štyrmi farmaceutickými spoločnosťami v mene členských štátov Európskej únie : 1. Pfizer, 2. Moderna ( s touto spoločnosťou podpisovala zmluvu doma na Cypre ), 3. Sanofi, 4. Janssen.
Brusel mlčí, na rozdiel od Cypru to považuje iba za „podozrenie“, no a podozrenie predsa nemôže slúžiť ako dôkaz. Niekde sme to v týchto dňoch počuli, ale obrátene.
Komisárka presadzovala názor, že „Testy na COVID-19 sú stále potrebné, pretože samotné očkovanie nestačí a dala si za cieľ zvýšiť testovacie kapacity v členských štátoch EÚ a priamo pomáhať s nákupmi prostredníctvom spoločného zaobstarávania a osobitného financovania“.


Pani von der Leyen považovala pandémiu za skvelú príležitosť na rozšírenie právomocí Európskej únie. Politika v oblasti zdravia bola tradične vždy z veľkej časti vyhradená pre jednotlivé národné štáty. Pani von der Leyen však oznámila, že Európska únia teraz „buduje Európsku úniu zdravotníctva“.


Táto dáma a takisto pán Josep Borell sa môžu ocitnúť v ohrození. Jeden vysoko postavený bruselský predstaviteľ hovorí: Ak je záver, že Komisia bola nekompetentná, pokiaľ ide o otázku života a smrti, je to na rezignáciu. Bavorský politik Marcus Soder obvinil Európsku komisiu z nedostatku naliehavosti a typického byrokratického postupu Európskej únie“. Toľko citát.


https://www.hlavnespravy.sk/korupcny-skandal-v-bruseli-stelle-kyriakides-komisarke-eu-pre-zdravie-a-bezpecnost-potravin-pribudla-na-sukromnom-ucte-suma-4-miliony-eur/2519178 Korupčný škandál v Bruseli: Stelle Kyriakides, komisárke EÚ pre zdravie a bezpečnosť potravín, pribudla na súkromnom účte suma 4 milióny eur. Správa cyperského Dvora auditorov však bez akýchkoľvek dôvodných pochybností konštatovala, že komisárka nebude schopná splatiť takú obrovskú sumu ani zo svojho platu, ani z iných zdrojov, takže ide o chabú obranu na zakrytie korupcie, ktorú zvolila po jej zadržaní. Na Cypre sa pracuje s verziou, že tieto 4 milióny eur sú od farmaceutických spoločností za podpísanie nie obojstranne výhodných zmlúv, pretože novinári majú k dispozícii štyri zmluvy, ktoré už verejne kolujú a ich obsah je známy. Komisárka podpisovala zmluvy so štyrmi farmaceutickými spoločnosťami v mene členských štátov Európskej únie : 1. Pfizer, 2. Moderna ( s touto spoločnosťou podpisovala zmluvu doma na Cypre ), 3. Sanofi, 4. Janssen. Brusel mlčí, na rozdiel od Cypru to považuje iba za „podozrenie“, no a podozrenie predsa nemôže slúžiť ako dôkaz. Niekde sme to v týchto dňoch počuli, ale obrátene. Komisárka presadzovala názor, že „Testy na COVID-19 sú stále potrebné, pretože samotné očkovanie nestačí a dala si za cieľ zvýšiť testovacie kapacity v členských štátoch EÚ a priamo pomáhať s nákupmi prostredníctvom spoločného zaobstarávania a osobitného financovania“. Pani von der Leyen považovala pandémiu za skvelú príležitosť na rozšírenie právomocí Európskej únie. Politika v oblasti zdravia bola tradične vždy z veľkej časti vyhradená pre jednotlivé národné štáty. Pani von der Leyen však oznámila, že Európska únia teraz „buduje Európsku úniu zdravotníctva“. Táto dáma a takisto pán Josep Borell sa môžu ocitnúť v ohrození. Jeden vysoko postavený bruselský predstaviteľ hovorí: Ak je záver, že Komisia bola nekompetentná, pokiaľ ide o otázku života a smrti, je to na rezignáciu. Bavorský politik Marcus Soder obvinil Európsku komisiu z nedostatku naliehavosti a typického byrokratického postupu Európskej únie“. Toľko citát.

Ak je záver, že Komisia bola nekompetentná, pokiaľ ide o otázku života a smrti, je to na rezignáciu.
A následně na tribunál.


[quote="pid:13933, uid:94"]Ak je záver, že Komisia bola nekompetentná, pokiaľ ide o otázku života a smrti, je to na rezignáciu.[/quote]A následně na tribunál.

Von der Leyenová navrhla zavedení uhlíkové daně v celé EU. Ekonomové varují před sociálními otřesy


na nedávném bruselském summitu navrhla v rámci unijního klimatického balíčku celoevropské zavedení uhlíkové daně
pro odvětví dopravy a stavebnictví.
Dříve se unijní systém s emisními povolenkami omezoval jen na oblast energií, průmyslu a letectví.
Šéfka EK během jednání hlav států a předsedů vlád unijních zemí v Bruselu uvedla,
že považuje celoevropské zdanění emisí uhlíku z dopravy a z budov za nutné řešení
při dosažení Evropou stanoveného účelu snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 o 55 procent ve srovnání s úrovněmi z roku 1990.
https://cz.sputniknews.com/20210530/von-der-leyenova-navrhla-zavedeni-uhlikove-dane-v-cele-eu-ekonomove-varuji-pred-socialnimi-otresy-14663928.html


Von der Leyenová navrhla zavedení uhlíkové daně v celé EU. Ekonomové varují před sociálními otřesy ================================================================================================== na nedávném bruselském summitu navrhla v rámci unijního klimatického balíčku celoevropské zavedení uhlíkové daně pro odvětví dopravy a stavebnictví. Dříve se unijní systém s emisními povolenkami omezoval jen na oblast energií, průmyslu a letectví. Šéfka EK během jednání hlav států a předsedů vlád unijních zemí v Bruselu uvedla, že považuje celoevropské zdanění emisí uhlíku z dopravy a z budov za nutné řešení při dosažení Evropou stanoveného účelu snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 o 55 procent ve srovnání s úrovněmi z roku 1990. https://cz.sputniknews.com/20210530/von-der-leyenova-navrhla-zavedeni-uhlikove-dane-v-cele-eu-ekonomove-varuji-pred-socialnimi-otresy-14663928.html

Kam až zajde chystaná cenzura internetu, kterou zavádí Sorosovy loutky?


Nikdo totiž neví, jak daleko až cenzura hodlá zajít.
Evropská unie se chystá rozšířit svůj seznam potenciálních verbálních trestných činů a zahrnout nenávistné projevy šířené na různých internetových platformách, ale to, co EU ve skutečnosti definuje jako nenávistné projevy, by mohlo vést především ke kriminalizaci prohlášení kritických k masové muslimské invazi, islámu a multikulturalismu.


Komisař EU pro spravedlnost Didier Reynders tento týden oznámil, že Komise brzy předloží návrh na standardizaci právních předpisů o obtěžování a nenávisti na internetu v celém bloku. Až dosud byly tyto záležitosti v kompetenci jednotlivých států.
Brusel také snaží kontrolovat velké internetové společnosti, jako jsou Facebook, Twitter a Google. . . .
https://pravyprostor.cz/kam-az-zajde-chystana-cenzura-internetu-kterou-zavadi-sorosovy-loutky/


Kam až zajde chystaná cenzura internetu, kterou zavádí Sorosovy loutky? ----------------------------------------------------------------------- Nikdo totiž neví, jak daleko až cenzura hodlá zajít. Evropská unie se chystá rozšířit svůj seznam potenciálních verbálních trestných činů a zahrnout nenávistné projevy šířené na různých internetových platformách, ale to, co EU ve skutečnosti definuje jako nenávistné projevy, by mohlo vést především ke kriminalizaci prohlášení kritických k masové muslimské invazi, islámu a multikulturalismu. Komisař EU pro spravedlnost Didier Reynders tento týden oznámil, že Komise brzy předloží návrh na standardizaci právních předpisů o obtěžování a nenávisti na internetu v celém bloku. Až dosud byly tyto záležitosti v kompetenci jednotlivých států. Brusel také snaží kontrolovat velké internetové společnosti, jako jsou Facebook, Twitter a Google. . . . https://pravyprostor.cz/kam-az-zajde-chystana-cenzura-internetu-kterou-zavadi-sorosovy-loutky/
Evropská komise zažalovala Česko a Polsko. Vadí jí, že země nedovolují cizincům vstoupit do politických stran 

https://www.lidovky.cz/svet/ek-zazalovala-cesko-a-polsko-kvuli-tomu-ze-nedovoluji-cizincum-z-eu-vstupovat-d.A210609_124053_ln_zahranici_hetom


Evropská komise zažalovala Česko a Polsko. Vadí jí, že země nedovolují cizincům vstoupit do politických stran https://www.lidovky.cz/svet/ek-zazalovala-cesko-a-polsko-kvuli-tomu-ze-nedovoluji-cizincum-z-eu-vstupovat-d.A210609_124053_ln_zahranici_hetom
Upravené 10. 6. 2021 o 09:31

Vedúci predstavitelia 27 krajín EÚ dali Borrellovi pokyn, aby pripravil možnosti sankcií proti Rusku

Európska rada tiež zdôraznila svoju otvorenosť volebnému dialógu s ruskou stranou v otázkach záujmu EÚ, uvádza sa v záverečnom vyhlásení o vzťahoch s Ruskou federáciou.


Na samite v Bruseli hlavy štátov a predsedovia vlád Európskej únie poverili službu zahraničnej politiky EÚ pod vedením Josepa Borrella, aby preskúmala možnosti dialógu s Ruskom o určitých témach, ktoré zaujímajú EÚ, ako aj možnosti zavedením nových protiruských sankcií vrátane ekonomických, aby sa zabránilo možným budúcim aktivitám Ruskej federácie, ktoré považujú za škodlivé. Tvrdí to záverečné vyhlásenie o vzťahoch s Ruskom, ktoré sa prijalo v piatok po výsledkoch prvého dňa samitu EÚ.


Vedúci predstavitelia EÚ sa nedokázali dohodnúť na iniciatíve Nemecka a Francúzska usporiadať summit EÚ - Rusko, čo sa v záverečnom dokumente nezmieňuje.


„Európska únia zdôraznila potrebu ráznej a koordinovanej reakcie na akékoľvek budúce škodlivé činnosti Ruska. Európska rada za týmto účelom vyzvala Európsku komisiu a vysokého predstaviteľa [EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josepa Borrella], aby predložili možnosti ďalších reštriktívnych opatrení, vrátane ekonomických, “dokumentuje.


"Európska rada zdôraznila svoju otvorenosť voči volebnému dialógu s Ruskom o otázkach, ktoré zaujímajú EÚ. Rada poverila Európsku komisiu a [vysokého predstaviteľa EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josepa Borrella], aby vyvinuli konkrétne možnosti, ako to dosiahnuť." rokovalo s Radou o takých témach, ako je ochrana podnebia a životného prostredia, zdravotná starostlivosť, niektoré otázky zahraničnej a bezpečnostnej politiky vrátane vzťahov s Iránom, Sýriou a Líbyou, “uvádza sa v dokumente.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11748613


**Vedúci predstavitelia 27 krajín EÚ dali Borrellovi pokyn, aby pripravil možnosti sankcií proti Rusku ** Európska rada tiež zdôraznila svoju otvorenosť volebnému dialógu s ruskou stranou v otázkach záujmu EÚ, uvádza sa v záverečnom vyhlásení o vzťahoch s Ruskou federáciou. Na samite v Bruseli hlavy štátov a predsedovia vlád Európskej únie poverili službu zahraničnej politiky EÚ pod vedením Josepa Borrella, aby preskúmala možnosti dialógu s Ruskom o určitých témach, ktoré zaujímajú EÚ, ako aj možnosti zavedením nových protiruských sankcií vrátane ekonomických, aby sa zabránilo možným budúcim aktivitám Ruskej federácie, ktoré považujú za škodlivé. Tvrdí to záverečné vyhlásenie o vzťahoch s Ruskom, ktoré sa prijalo v piatok po výsledkoch prvého dňa samitu EÚ. Vedúci predstavitelia EÚ sa nedokázali dohodnúť na iniciatíve Nemecka a Francúzska usporiadať summit EÚ - Rusko, čo sa v záverečnom dokumente nezmieňuje. „Európska únia zdôraznila potrebu ráznej a koordinovanej reakcie na akékoľvek budúce škodlivé činnosti Ruska. Európska rada za týmto účelom vyzvala Európsku komisiu a vysokého predstaviteľa [EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josepa Borrella], aby predložili možnosti ďalších reštriktívnych opatrení, vrátane ekonomických, “dokumentuje. "Európska rada zdôraznila svoju otvorenosť voči volebnému dialógu s Ruskom o otázkach, ktoré zaujímajú EÚ. Rada poverila Európsku komisiu a [vysokého predstaviteľa EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josepa Borrella], aby vyvinuli konkrétne možnosti, ako to dosiahnuť." rokovalo s Radou o takých témach, ako je ochrana podnebia a životného prostredia, zdravotná starostlivosť, niektoré otázky zahraničnej a bezpečnostnej politiky vrátane vzťahov s Iránom, Sýriou a Líbyou, “uvádza sa v dokumente. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11748613

Vedúci predstavitelia 27 krajín EÚ dali Borrellovi pokyn, aby pripravil možnosti sankcií proti Rusku

Takto si ukážkovo streliť do kolena to je výkon. Ale EÚ to zase dokázala. Inak mám podozrenie či to nie sú náhodou ruskí agenti. Takto vytrvalo pracovať na svojom zničení to je výkon hodný uznania. A zároveň potvrdzovať slová vrcholných predstaviteľov Ruska o EÚ ako o partnerovi. Zdá sa, že Francúzsko a Nemecko pripravia pobaltiu, Poľsku a ďalším hlupákom veľmi tvrdé prebudenie do reality.


[quote="pid:21601, uid:12"]Vedúci predstavitelia 27 krajín EÚ dali Borrellovi pokyn, aby pripravil možnosti sankcií proti Rusku[/quote] Takto si ukážkovo streliť do kolena to je výkon. Ale EÚ to zase dokázala. Inak mám podozrenie či to nie sú náhodou ruskí agenti. Takto vytrvalo pracovať na svojom zničení to je výkon hodný uznania. A zároveň potvrdzovať slová vrcholných predstaviteľov Ruska o EÚ ako o partnerovi. Zdá sa, že Francúzsko a Nemecko pripravia pobaltiu, Poľsku a ďalším hlupákom veľmi tvrdé prebudenie do reality.

Le Drian: Európa potrebuje viesť s Ruskom dialóg na vysokej úrovni
Francúzsko trvá na tom, aby sa Európska únia zapojila do dialógu s čoraz agresívnejším Ruskom na „vysokej úrovni". V piatok to vyhlásil francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Yves Le Drian po tom, čo Paríž a Berlín nezískali medzi členskými krajinami EÚ dostatočnú podporu na obnovenie summitov Brusel-Moskva. Píše o tom agentúra AFP.


„Aj Európa musí hovoriť s Ruskom na vysokej úrovni," uviedol Le Drian na tlačovej konferencii s americkým náprotivkom Antonym Blinkenom.


Nemecká kancelárka Angela Merkelová v piatok takisto zdôraznila, že EÚ by mala mať možnosť viesť dialóg s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. V tejto súvislosti zmienila nedávny summit Putina s americkým prezidentom Joeom Bidenom. Aj Únia by podľa jej názoru „mala tiež zastupovať svoje záujmy v podobnom rozhovore".


Šéfovia vlád a štátov členských krajín EÚ vo štvrtok na spoločnom summite v Bruseli odmietli návrh Nemecka a Francúzska na obnovenie oficiálnych rozhovorov s ruským prezidentom Putinom.


Nemecko a Francúzsko ostatným členským krajinám ešte pred summitom navrhli, aby obnovili stretnutia s Putinom. Proti však bolo viacero členských krajín – najmä krajiny z východnej Európy.


Slovenský premiér Eduard Heger priblížil, že debaty o Rusku trvali niekoľko hodín, pričom lídri zdôraznili potrebu jednotného prístupu a vyslali signál do Moskvy, že „na vzťah treba dvoch", teda ruská strana musí tiež uskutočniť ústretové kroky a potom bude možné pripraviť pôdu pre ďalší pokrok v tejto agende.


Kremeľ uviedol, že ho „mrzí" rozhodnutie EÚ odmietnuť rozhovory a trvá na tom, že Putin „má naďalej záujem o nadviazanie pracovných vzťahov medzi Moskvou a Bruselom", informuje AFP.


Posledný summit lídrov členských krajín EÚ s Putinom sa konal v Bruseli v januári 2014. Putin sa stretol s Bidenom minulý týždeň v Ženeve.
https://www.teraz.sk/zahranicie/francuzsko-europa-potrebuje-viest-s/558892-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwSpr%25C3%25A1vy%253BSpr%25C3%25A1vy%253BNajnov%25C5%25A1ie%2520zo%2520Spr%25C3%25A1v


**Le Drian: Európa potrebuje viesť s Ruskom dialóg na vysokej úrovni** Francúzsko trvá na tom, aby sa Európska únia zapojila do dialógu s čoraz agresívnejším Ruskom na „vysokej úrovni". V piatok to vyhlásil francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Yves Le Drian po tom, čo Paríž a Berlín nezískali medzi členskými krajinami EÚ dostatočnú podporu na obnovenie summitov Brusel-Moskva. Píše o tom agentúra AFP. „Aj Európa musí hovoriť s Ruskom na vysokej úrovni," uviedol Le Drian na tlačovej konferencii s americkým náprotivkom Antonym Blinkenom. Nemecká kancelárka Angela Merkelová v piatok takisto zdôraznila, že EÚ by mala mať možnosť viesť dialóg s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. V tejto súvislosti zmienila nedávny summit Putina s americkým prezidentom Joeom Bidenom. Aj Únia by podľa jej názoru „mala tiež zastupovať svoje záujmy v podobnom rozhovore". Šéfovia vlád a štátov členských krajín EÚ vo štvrtok na spoločnom summite v Bruseli odmietli návrh Nemecka a Francúzska na obnovenie oficiálnych rozhovorov s ruským prezidentom Putinom. Nemecko a Francúzsko ostatným členským krajinám ešte pred summitom navrhli, aby obnovili stretnutia s Putinom. Proti však bolo viacero členských krajín – najmä krajiny z východnej Európy. Slovenský premiér Eduard Heger priblížil, že debaty o Rusku trvali niekoľko hodín, pričom lídri zdôraznili potrebu jednotného prístupu a vyslali signál do Moskvy, že „na vzťah treba dvoch", teda ruská strana musí tiež uskutočniť ústretové kroky a potom bude možné pripraviť pôdu pre ďalší pokrok v tejto agende. Kremeľ uviedol, že ho „mrzí" rozhodnutie EÚ odmietnuť rozhovory a trvá na tom, že Putin „má naďalej záujem o nadviazanie pracovných vzťahov medzi Moskvou a Bruselom", informuje AFP. Posledný summit lídrov členských krajín EÚ s Putinom sa konal v Bruseli v januári 2014. Putin sa stretol s Bidenom minulý týždeň v Ženeve. https://www.teraz.sk/zahranicie/francuzsko-europa-potrebuje-viest-s/558892-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwSpr%25C3%25A1vy%253BSpr%25C3%25A1vy%253BNajnov%25C5%25A1ie%2520zo%2520Spr%25C3%25A1v

Kremeľ vyjadril poľutovanie nad rozhodnutím lídrov Európskej únie:
Odmietli rokovať s Putinom
MOSKVA - Kremeľ vyjadril v piatok poľutovanie nad rozhodnutím lídrov EÚ, ktorí odmietli návrh na obnovenie oficiálnych rokovaní s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Uviedla to agentúra AFP.
"Prezident Putin mal a stále má záujem na nadviazaní funkčných vzťahov medzi Moskvou a Bruselom," povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov s tým,
že rozhodnutie lídrov EÚ "ľutuje".
Ukrajina s návrhom na obnovenie summitov EÚ-Rusko nesúhlasila a požaduje
v tejto veci vysvetlenie od jeho iniciátorov - Nemecka a Francúzska.
https://www.topky.sk/cl/11/2139511/Kremel-vyjadril-polutovanie-nad-rozhodnutim-lidrov-Europskej-unie--Odmietli-rokovat-s-ruskym-prezidentom?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=topky&fbclid=IwAR2ZQom3ktN6CTq3IwjqxukKIXMvACRQflEKHe8xBifQ-1_8qjFMqmRW_Jc


Kremeľ vyjadril poľutovanie nad rozhodnutím lídrov Európskej únie: Odmietli rokovať s Putinom MOSKVA - Kremeľ vyjadril v piatok poľutovanie nad rozhodnutím lídrov EÚ, ktorí odmietli návrh na obnovenie oficiálnych rokovaní s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Uviedla to agentúra AFP. "Prezident Putin mal a stále má záujem na nadviazaní funkčných vzťahov medzi Moskvou a Bruselom," povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov s tým, že rozhodnutie lídrov EÚ "ľutuje". Ukrajina s návrhom na obnovenie summitov EÚ-Rusko nesúhlasila a požaduje v tejto veci vysvetlenie od jeho iniciátorov - Nemecka a Francúzska. https://www.topky.sk/cl/11/2139511/Kremel-vyjadril-polutovanie-nad-rozhodnutim-lidrov-Europskej-unie--Odmietli-rokovat-s-ruskym-prezidentom?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=topky&fbclid=IwAR2ZQom3ktN6CTq3IwjqxukKIXMvACRQflEKHe8xBifQ-1_8qjFMqmRW_Jc

Všechno je to o souboji o líderství předevšímí staré Evropy . Londýn s podporou Washingtonu vers. osa Berlín-Paříž. Staro-atlantisté vers. novo-euroasijci Ve většině zemí zatím drží otěže podpindosí agentura staro-atlantistů.
Vedle toho běží už odlamování nové Evropy a tu lídruje Maďarsko. Rusko správně změřilo sílu podpindosí agentury v ČR a moudře nás zařadila vedle RSA mezi nepřátelské země . Lepší pobídku k pohybu nenajdeš.
jen to nejde rychle, ale s ohledem na rozložení sil je to asi maximum možného.


Všechno je to o souboji o líderství předevšímí staré Evropy . Londýn s podporou Washingtonu vers. osa Berlín-Paříž. Staro-atlantisté vers. novo-euroasijci Ve většině zemí zatím drží otěže podpindosí agentura staro-atlantistů. Vedle toho běží už odlamování nové Evropy a tu lídruje Maďarsko. Rusko správně změřilo sílu podpindosí agentury v ČR a moudře nás zařadila vedle RSA mezi nepřátelské země . Lepší pobídku k pohybu nenajdeš. jen to nejde rychle, ale s ohledem na rozložení sil je to asi maximum možného.

Merkelová vyzvala Európsku úniu, aby čelila Putinovi


Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyzvala Európsku úniu, aby v súvislosti s problémom kybernetických útokov čelila ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Cituje ju agentúra Reuters.


Podľa Merkelovej treba Putinovi priamo povedať, že Rusko nemôže splniť plodnú spoluprácu bez splnenia niekoľkých podmienok. Medzi nimi je aj uznanie zodpovednosti za hackerské útoky na krajiny EÚ, z ktorých Západ viní Moskvu.


Nemecký politik uviedol, že o týchto problémoch by sa malo tiež aktívne diskutovať na najvyššej úrovni. Teraz zástupcovia Európskej únie len diskutujú o možných formách takéhoto stretnutia, uzavrela Merkelová.


Kancelárka už navrhla rokovania medzi EÚ a Ruskom vo forme samitu a k iniciatíve sa pripojil aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Hlavy štátov a vlád asociácie však 25. júna na samite v Bruseli túto myšlienku stále odmietli.


Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov navrhol, že myšlienka pozvať Putina na samit môže súvisieť s jeho stretnutím s americkým náprotivkom Joe Bidenom v Ženeve 16. júna. Po tom, čo EÚ odmietla summit v Moskve, ruský diplomat to vysvetlil rusofóbnou politikou niektorých krajín.


https://lenta.ru/news/2021/06/28/protiv_putina/


Merkelová vyzvala Európsku úniu, aby čelila Putinovi Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyzvala Európsku úniu, aby v súvislosti s problémom kybernetických útokov čelila ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Cituje ju agentúra Reuters. Podľa Merkelovej treba Putinovi priamo povedať, že Rusko nemôže splniť plodnú spoluprácu bez splnenia niekoľkých podmienok. Medzi nimi je aj uznanie zodpovednosti za hackerské útoky na krajiny EÚ, z ktorých Západ viní Moskvu. Nemecký politik uviedol, že o týchto problémoch by sa malo tiež aktívne diskutovať na najvyššej úrovni. Teraz zástupcovia Európskej únie len diskutujú o možných formách takéhoto stretnutia, uzavrela Merkelová. Kancelárka už navrhla rokovania medzi EÚ a Ruskom vo forme samitu a k iniciatíve sa pripojil aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Hlavy štátov a vlád asociácie však 25. júna na samite v Bruseli túto myšlienku stále odmietli. Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov navrhol, že myšlienka pozvať Putina na samit môže súvisieť s jeho stretnutím s americkým náprotivkom Joe Bidenom v Ženeve 16. júna. Po tom, čo EÚ odmietla summit v Moskve, ruský diplomat to vysvetlil rusofóbnou politikou niektorých krajín. https://lenta.ru/news/2021/06/28/protiv_putina/

Merkelová tlačí na pílu cez kyberútoky mysliac, že to štáty EU nakopne. V skutočnosti vie, že Rusko nijakým spôsobom neprinúti niečo priznávať, no pokus bol dobrý...
zdá sa, že EU je totálne odpísaná a kroky ktoré povedu k ešte silnejsej destabilizácii vzťahov .Nová už spomínaná zelená kancelárka to doklepe do "šťastného konca, bude sa im sveta žiť"
Kto chce kam....


Merkelová tlačí na pílu cez kyberútoky mysliac, že to štáty EU nakopne. V skutočnosti vie, že Rusko nijakým spôsobom neprinúti niečo priznávať, no pokus bol dobrý... zdá sa, že EU je totálne odpísaná a kroky ktoré povedu k ešte silnejsej destabilizácii vzťahov .Nová už spomínaná zelená kancelárka to doklepe do "šťastného konca, bude sa im sveta žiť" Kto chce kam....
Upravené 29. 6. 2021 o 13:30

Slovinský premiér varuje: EÚ sa môže rozpadnúť ako Juhoslávia


Ak nám budete vnucovať vymyslené európske hodnoty, tak Európsku úniu čaká kolaps. Vyhlásil to premiér Slovinska Janez Janša, ktorého krajina na pol roka prevzala predsedníctvo Európskej únie


Označiť predstaviteľa Európskej komisie za prasa bolo málo. Slovinská verzia Donalda Trumpa sa ohradila proti presadzovaniu liberálnych hodnôt vedením EÚ. Ide o reakciu na kritiku maďarského zákona, ktorý zakazuje vyučovanie LGBT tematiky na školách. Pokiaľ budú západné krajiny podľa Janšu vnucovať „vymyslené európske hodnoty„ krajinám strednej a východnej Európy, môže dôjsť ku kolapsu EÚ.


Šesťdesiatdvaročný politik bol jedným z mála, kto podporil maďarského premiéra Viktora Orbána v konflikte s dánskym premiérom Markom Rutteom. Svoju politickú kariéru začínal ešte v Juhoslávii, kde bol väznený, keď presadzoval nezávislosť Slovinska.


Počas preberania predsedníctva sa Janša s novinármi podelil o skúsenosti z rozpadu Juhoslovanskej federácie, keď odpovedal na otázku o najväčších hrozbách pre EÚ. Podľa neho je vnucovanie cudzieho vnímania sveta západnými členskými krajinami „najrýchlejšou cestou ku kolapsu„.


https://www.hlavnespravy.sk/slovinsky-premier-varuje-eu-sa-moze-rozpadnut-ako-juhoslavia/2597104


**Slovinský premiér varuje: EÚ sa môže rozpadnúť ako Juhoslávia** Ak nám budete vnucovať vymyslené európske hodnoty, tak Európsku úniu čaká kolaps. Vyhlásil to premiér Slovinska Janez Janša, ktorého krajina na pol roka prevzala predsedníctvo Európskej únie Označiť predstaviteľa Európskej komisie za prasa bolo málo. Slovinská verzia Donalda Trumpa sa ohradila proti presadzovaniu liberálnych hodnôt vedením EÚ. Ide o reakciu na kritiku maďarského zákona, ktorý zakazuje vyučovanie LGBT tematiky na školách. Pokiaľ budú západné krajiny podľa Janšu vnucovať „vymyslené európske hodnoty„ krajinám strednej a východnej Európy, môže dôjsť ku kolapsu EÚ. Šesťdesiatdvaročný politik bol jedným z mála, kto podporil maďarského premiéra Viktora Orbána v konflikte s dánskym premiérom Markom Rutteom. Svoju politickú kariéru začínal ešte v Juhoslávii, kde bol väznený, keď presadzoval nezávislosť Slovinska. Počas preberania predsedníctva sa Janša s novinármi podelil o skúsenosti z rozpadu Juhoslovanskej federácie, keď odpovedal na otázku o najväčších hrozbách pre EÚ. Podľa neho je vnucovanie cudzieho vnímania sveta západnými členskými krajinami „najrýchlejšou cestou ku kolapsu„. https://www.hlavnespravy.sk/slovinsky-premier-varuje-eu-sa-moze-rozpadnut-ako-juhoslavia/2597104

Slovinský premiér varuje: EÚ sa môže rozpadnúť ako Juhoslávia


Keď to tak povedali, tak je aj pred rozpadom...


[quote="pid:23084, uid:12"]Slovinský premiér varuje: EÚ sa môže rozpadnúť ako Juhoslávia[/quote] Keď to tak povedali, tak je aj pred rozpadom...

Moderátor

Poliaci s Orbánom, Salvinim a Le Penovou vydali spoločné vyhlásenie. Keby sa spojili, boli by frakciou číslo 3
Ide o pomerne zaujímavé a očakávateľné spojenie, keby všetci signatári tvorili jednu frakciu, mali by v Europarlamente 116 poslancov a boli by treťou najsilnejšou frakciou. Pod spoločným vyhlásením sa zjednotili lídri najväčších národno-konzervatívnych a pravicovo-populistických politických strán zo 16 štátov Európy. Dokument požaduje hĺbkovú reformu Európskej únie.
https://dennikstandard.sk/92245/poliaci-s-orbanom-salvinim-a-le-penovou-vydali-spolocne-vyhlasenie-keby-sa-spojili-boli-by-frakciou-cislo-3


**Poliaci s Orbánom, Salvinim a Le Penovou vydali spoločné vyhlásenie. Keby sa spojili, boli by frakciou číslo 3** _Ide o pomerne zaujímavé a očakávateľné spojenie, keby všetci signatári tvorili jednu frakciu, mali by v Europarlamente 116 poslancov a boli by treťou najsilnejšou frakciou. Pod spoločným vyhlásením sa zjednotili lídri najväčších národno-konzervatívnych a pravicovo-populistických politických strán zo 16 štátov Európy. Dokument požaduje hĺbkovú reformu Európskej únie._ https://dennikstandard.sk/92245/poliaci-s-orbanom-salvinim-a-le-penovou-vydali-spolocne-vyhlasenie-keby-sa-spojili-boli-by-frakciou-cislo-3

EÚ vydupala ďalšiu zmenu v nových autách. Povinne ich vybaví čiernymi skrinkami, ktoré nevypneme
https://fontech.startitup.sk/eu-vydupala-dalsiu-zmenu-v-novych-autach-povinne-ich-vybavi-ciernymi-skrinkami-ktore-nevypneme


**EÚ vydupala ďalšiu zmenu v nových autách. Povinne ich vybaví čiernymi skrinkami, ktoré nevypneme** https://fontech.startitup.sk/eu-vydupala-dalsiu-zmenu-v-novych-autach-povinne-ich-vybavi-ciernymi-skrinkami-ktore-nevypneme

pri cteni tohoto tematu a prispevku mi naskocila asociace na podcast s byvalym velvyslancem novotnym


Martina: Když se podívám na mapu, tak aniž bych byla geopolitik, tak si říkám, že mít mezi Čínou a Evropou Rusko je štěstí. Řekněte mi, z čeho pochází tak obrovská nenávist a nervozita vůči Rusku, když ani tuto bezpečnostní záležitost, tuto naprosto jasnou pragmatickou čáru na mapě, nedokážeme vnímat?


Jaromír Novotný: Nevím, je to jakási posedlost anglosaských zemí, touha rozparcelovat Rusko. I Madeleine Albrightová prohlásila, že Rusko má nezasloužené množství nerostných zdrojů, a nezaslouženě velké území. Všechny koloniální mocnosti přišly po 2. světové válce o své kolonie. Rusko se rozšiřovalo, a tudíž o svá území nepřišlo.


https://www.kupredudominulosti.cz/novotny-jaromir-3d-na-uzemi-zapadni-evropy-vznikne-konflikt-mezi-muslimy-a-evropany-a-ti-budou-pred-chaosem-utikat-take-k-nam/


pri cteni tohoto tematu a prispevku mi naskocila asociace na podcast s byvalym velvyslancem novotnym Martina: Když se podívám na mapu, tak aniž bych byla geopolitik, tak si říkám, že mít mezi Čínou a Evropou Rusko je štěstí. Řekněte mi, z čeho pochází tak obrovská nenávist a nervozita vůči Rusku, když ani tuto bezpečnostní záležitost, tuto naprosto jasnou pragmatickou čáru na mapě, nedokážeme vnímat? Jaromír Novotný: Nevím, je to jakási posedlost anglosaských zemí, touha rozparcelovat Rusko. I Madeleine Albrightová prohlásila, že Rusko má nezasloužené množství nerostných zdrojů, a nezaslouženě velké území. Všechny koloniální mocnosti přišly po 2. světové válce o své kolonie. Rusko se rozšiřovalo, a tudíž o svá území nepřišlo. https://www.kupredudominulosti.cz/novotny-jaromir-3d-na-uzemi-zapadni-evropy-vznikne-konflikt-mezi-muslimy-a-evropany-a-ti-budou-pred-chaosem-utikat-take-k-nam/

nevypneme

No to by som chcel vidiet mojho suseda automechanika,ze tu skrinku nevypne smile


[quote="pid:23671, uid:413"]nevypneme[/quote] No to by som chcel vidiet mojho suseda automechanika,ze tu skrinku nevypne :D

Francie vyzvala Evropskou unii, aby neuznávala vakcíny z Ruska a Číny
Státní tajemník Ministerstva zahraničí Francie Clement Bon uvedl, že seznam vakcín, u nichž bude lidem umožněn přístup na území, byl omezen na vakcíny, o jejichž účinnosti jsou ve Francii přesvědčeni.
"V současné době existují pouze čtyři vakcíny uznávané ve Francii a Evropě, stejně jako v řadě dalších zemí." Pokud jde o další vakcíny, zejména ruské a čínské, Francie říká svým partnerům: „Buďte opatrní, řekněte těmto vakcínám ne,“ řekl Bon.
https://tass.ru/obschestvo/11852605


**Francie vyzvala Evropskou unii, aby neuznávala vakcíny z Ruska a Číny** Státní tajemník Ministerstva zahraničí Francie Clement Bon uvedl, že seznam vakcín, u nichž bude lidem umožněn přístup na území, byl omezen na vakcíny, o jejichž účinnosti jsou ve Francii přesvědčeni. "V současné době existují pouze čtyři vakcíny uznávané ve Francii a Evropě, stejně jako v řadě dalších zemí." Pokud jde o další vakcíny, zejména ruské a čínské, Francie říká svým partnerům: „Buďte opatrní, řekněte těmto vakcínám ne,“ řekl Bon. https://tass.ru/obschestvo/11852605

Francie

uz s tym neurobi nic. Nakolko je sputnik a sinopharm v Europe je. Minimalne v Madarsku. Silno pochybujem ze budu mat Madari zakazany vstup do Francuzska,prip.Cinania alebo Rusi.


[quote="pid:23750, uid:101"]Francie[/quote] uz s tym neurobi nic. Nakolko je sputnik a sinopharm v Europe je. Minimalne v Madarsku. Silno pochybujem ze budu mat Madari zakazany vstup do Francuzska,prip.Cinania alebo Rusi.

Deti zmätené LGBT aktivistami končia na klinike
Hoci zarytý Európan, známy český sexuológ Vladislav Chvála sa postavil za maďarského „diktátora“ Viktora Orbána, ktorý chce deti chrániť pred propagandou LGBT na školách a pedofíliou. Z vlastnej praxe lekár vidí, ako deti zmätené aktivistami končia na jeho klinike. Mnohí si želajú preoperovať pohlavie
https://afinabul.wordpress.com/2021/07/09/deti-zmatene-lgbt-aktivistami-koncia-na-klinike/


Deti zmätené LGBT aktivistami končia na klinike Hoci zarytý Európan, známy český sexuológ Vladislav Chvála sa postavil za maďarského „diktátora“ Viktora Orbána, ktorý chce deti chrániť pred propagandou LGBT na školách a pedofíliou. Z vlastnej praxe lekár vidí, ako deti zmätené aktivistami končia na jeho klinike. Mnohí si želajú preoperovať pohlavie https://afinabul.wordpress.com/2021/07/09/deti-zmatene-lgbt-aktivistami-koncia-na-klinike/

z Facebooku MUDr. Ivan David


Irský europoslanec Colm Markey chce krávy krmit živočišným uhlím,
aby neprděly
Dnes máme na programu Zemědělského výboru Evropského parlamentu
zase jednu z přehlídek ztraceného času.


Budeme hlasovat o Strategii EU ke snižování metanu.


Mezi 188 pozměňovacími návrhy,
které na 90 stranách předložili členové výboru, lze najít skutečné „perly“
.
Irský poslanec Colm Markey z strany Fine Gael, k
terá je součástí Evropské lidové strany, navrhuje podávat hospodářským zvířatům doplňky stravy, které by snížily jejich produkci metanu.
Při čtení jeho pozměňovacího návrhu jsem nevěděl, zda se mám smát nebo plakat. Živočišným uhlím proti globálnímu oteplování!


Je zvláštní, že takovou blbost navrhl zrovna člen Zemědělského výboru z Irska,
které patří mezi přední chovatele a exportéry hovězího.
Budu samozřejmě hlasovat proti této pitomosti.
Je sice pravda, že krávy, kozy a ovce při trávení rostlin vytváří v trávícím traktu metan. Nejde však o žádnou katastrofu. Býložravci takto tráví miliony let a doposud to nevedlo k žádné planetární katastrofě. Celý ten humbuk s údajnou změnou klimatu má za cíl hlavně rozebrání miliard eur dotací na zcela nesmyslné projekty.
A také jde o „vznešenými“ proklamacemi maskovanou snahou o zničení průmyslu a zemědělství v zemích EU.
Cílem je utlumení domácí výroby potravin a umožnění zvýšení dovozů ze třetích zemí.
Jako kdyby v jižní Americe krávy neprděly
.
Ještě zvláštnější je však fakt, že poslanec z frakce, která intenzivně prosazuje omezování živočišné výroby formálně zdůvodněné snahou o zlepšení životních podmínek zvířat, předložil pozměňovací návrh, který by způsobil rozsáhlé týrání zvířat.
Změna trávících pochodů je závažný zásah do organismu.
Má nebezpečné vedlejší účinky.
Zhoršení produkce mléka a snížení přírůstků masa, které by měly vážné ekonomické dopady na chovatele, jsou „pouze“ jejich projevem.
Jde o poškození přenosu živin z potravy do těla.
Tedy o odpornou formu jejich týrání.
Nejhorší na tom je, že kolega Markey si při předkládání tohoto nesmyslu zřejmě nepřečetl pozměňovací návrhy, které předložili ostatní poslanci.
Snadno by se mohl dozvědět, že metan biologického původu je plyn s krátkou životností. Nejpozději do 12 let se v atmosféře rozpadá.
Metan vypuštěný do atmosféry při prdění hospodářských zvířat nemá na údajnou změnu klimatu absolutně žádný vliv.
Vzniká z rostlin, které před tím pří svém růstu pohltily oxid uhličitý, který je klimatickými aktivisty pokládán za hlavního pachatele údajného globálního oteplování. Jeho uvolňování do atmosféry a následné pohlcování je přirozeným přírodním uzavřeným koloběhem.
Křečovitá snaha zavděčit se klimatickým aktivistům
u některých poslanců připomíná staré "socíkové" pořekadlo:
„Budeme bojovat za mír, dokud nezůstane kámen na kameni“.


Hlasoval jsem proti vzniku „bruselského velkého bratra“,
který by on-line sledoval co, kdo od koho a za kolik kupuje.


Europoslankyně Anja Hazekamp z holandské strany Za práva zvířat,
která je součástí frakce Zelených, v nichž působí u čeští Piráti,
navrhuje pomocí nástrojů svěřených Komisi „drasticky snížit spotřebu masa“. P
odle ní by to mělo vést ke zlepšení stavu klimatu.
A kvůli tomu navrhuje Komisi svěřit
pravomoc sestavovat závazné stravovací směrnice pro občany EU.


Zřejmě už dlouho nebyla v zemědělském provozu.
Každý sedlák by jí totiž rychle vysvětlil, že drastické snížení spotřeby masa by vedlo k drastickému snížení počtu chovaných zvířat.
Lidově řečeno k jejich hromadnému vybíjení.
Poté by logicky došlo ke snížení produkce hnoje a močůvky, které jsou jako hnoji nezbytné i v rostlinné výrobě.
Její recept je tedy návod ke způsobení hladomoru.!
https://www.facebook.com/MUdrIDavid/posts/1392336737873500!


60ebe3e99be5d


z Facebooku MUDr. Ivan David Irský europoslanec Colm Markey chce krávy krmit živočišným uhlím, aby neprděly Dnes máme na programu Zemědělského výboru Evropského parlamentu zase jednu z přehlídek ztraceného času. Budeme hlasovat o Strategii EU ke snižování metanu. =================================================== Mezi 188 pozměňovacími návrhy, které na 90 stranách předložili členové výboru, lze najít skutečné „perly“ . Irský poslanec Colm Markey z strany Fine Gael, k terá je součástí Evropské lidové strany, navrhuje podávat hospodářským zvířatům doplňky stravy, které by snížily jejich produkci metanu. Při čtení jeho pozměňovacího návrhu jsem nevěděl, zda se mám smát nebo plakat. Živočišným uhlím proti globálnímu oteplování! Je zvláštní, že takovou blbost navrhl zrovna člen Zemědělského výboru z Irska, které patří mezi přední chovatele a exportéry hovězího. Budu samozřejmě hlasovat proti této pitomosti. Je sice pravda, že krávy, kozy a ovce při trávení rostlin vytváří v trávícím traktu metan. Nejde však o žádnou katastrofu. Býložravci takto tráví miliony let a doposud to nevedlo k žádné planetární katastrofě. Celý ten humbuk s údajnou změnou klimatu má za cíl hlavně rozebrání miliard eur dotací na zcela nesmyslné projekty. A také jde o „vznešenými“ proklamacemi maskovanou snahou o zničení průmyslu a zemědělství v zemích EU. Cílem je utlumení domácí výroby potravin a umožnění zvýšení dovozů ze třetích zemí. Jako kdyby v jižní Americe krávy neprděly . Ještě zvláštnější je však fakt, že poslanec z frakce, která intenzivně prosazuje omezování živočišné výroby formálně zdůvodněné snahou o zlepšení životních podmínek zvířat, předložil pozměňovací návrh, který by způsobil rozsáhlé týrání zvířat. Změna trávících pochodů je závažný zásah do organismu. Má nebezpečné vedlejší účinky. Zhoršení produkce mléka a snížení přírůstků masa, které by měly vážné ekonomické dopady na chovatele, jsou „pouze“ jejich projevem. Jde o poškození přenosu živin z potravy do těla. Tedy o odpornou formu jejich týrání. Nejhorší na tom je, že kolega Markey si při předkládání tohoto nesmyslu zřejmě nepřečetl pozměňovací návrhy, které předložili ostatní poslanci. Snadno by se mohl dozvědět, že metan biologického původu je plyn s krátkou životností. Nejpozději do 12 let se v atmosféře rozpadá. Metan vypuštěný do atmosféry při prdění hospodářských zvířat nemá na údajnou změnu klimatu absolutně žádný vliv. Vzniká z rostlin, které před tím pří svém růstu pohltily oxid uhličitý, který je klimatickými aktivisty pokládán za hlavního pachatele údajného globálního oteplování. Jeho uvolňování do atmosféry a následné pohlcování je přirozeným přírodním uzavřeným koloběhem. Křečovitá snaha zavděčit se klimatickým aktivistům u některých poslanců připomíná staré "socíkové" pořekadlo: „Budeme bojovat za mír, dokud nezůstane kámen na kameni“. Hlasoval jsem proti vzniku „bruselského velkého bratra“, který by on-line sledoval co, kdo od koho a za kolik kupuje. Europoslankyně Anja Hazekamp z holandské strany Za práva zvířat, která je součástí frakce Zelených, v nichž působí u čeští Piráti, navrhuje pomocí nástrojů svěřených Komisi „drasticky snížit spotřebu masa“. P odle ní by to mělo vést ke zlepšení stavu klimatu. A kvůli tomu navrhuje Komisi svěřit pravomoc sestavovat závazné stravovací směrnice pro občany EU. Zřejmě už dlouho nebyla v zemědělském provozu. Každý sedlák by jí totiž rychle vysvětlil, že drastické snížení spotřeby masa by vedlo k drastickému snížení počtu chovaných zvířat. Lidově řečeno k jejich hromadnému vybíjení. Poté by logicky došlo ke snížení produkce hnoje a močůvky, které jsou jako hnoji nezbytné i v rostlinné výrobě. Její recept je tedy návod ke způsobení hladomoru.! https://www.facebook.com/MUdrIDavid/posts/1392336737873500! ![60ebe3e99be5d](serve/attachment&path=60ebe3e99be5d)
Upravené 12. 7. 2021 o 08:40

Tedy o odpornou formu jejich týrání.


jsem 20 let vegetarian - z etickych duvodu. ten, kdo se pohybuje v ochrane zvirat se na tento problem diva asi jinak.
vim, ze je utopie, aby vsichni lide byli vegetariani nebo vegani. osobne se vsak domnivam, ze lidem by neuskodilo, kdyby mene jedli maso. spotreba masa roste a zvirata jsou chovana v odpornych velkochovech. mlekarensky prumysl to je rovnez kapitola sama o sobe.
mahatma gandhi rekl, ze uroven spolecnosti se pozna podle toho, jak se chovame ke zviratum.


[quote="pid:24175, uid:78"]Tedy o odpornou formu jejich týrání.[/quote] jsem 20 let vegetarian - z etickych duvodu. ten, kdo se pohybuje v ochrane zvirat se na tento problem diva asi jinak. vim, ze je utopie, aby vsichni lide byli vegetariani nebo vegani. osobne se vsak domnivam, ze lidem by neuskodilo, kdyby mene jedli maso. spotreba masa roste a zvirata jsou chovana v odpornych velkochovech. mlekarensky prumysl to je rovnez kapitola sama o sobe. mahatma gandhi rekl, ze uroven spolecnosti se pozna podle toho, jak se chovame ke zviratum.

jsem 20 let vegetarian - z etickych duvodu. ten, kdo se pohybuje v ochrane zvirat se na tento problem diva asi jinak.

nevidela som u nás v ČR , že by sa zle zaobchádzalo zo zvieratmi, kravami, sliepkami atd...videla som ako to majú zemědelci tažké, ako splnaju bláznivé normy EU aby prežili , či že majú z výkupu 6 kč za liter mlieka .
Inak celé to haló je preto aby ludom znižili spotrebu mlieka a "elita" jedla svoje bifteky . Ludom mučné červy schválila EU .
A v prvom rade ide o zničenie našej už tak slabej potravinova sobestacnosti a ako bolo napísané v článku hore..
"Celý ten humbuk s údajnou změnou klimatu má za cíl hlavně rozebrání miliard eur dotací na zcela nesmyslné projekty.
A také jde o „vznešenými“ proklamacemi maskovanou snahou o zničení průmyslu a zemědělství v zemích EU.
Cílem je utlumení domácí výroby potravin a umožnění zvýšení dovozů ze třetích zemí. "


takže žiadna záchrana zvierat , ale sprostý byznys . Našich zničit aby západní zarábali a nahodili si aj ceny


[quote="pid:24191, uid:347"]jsem 20 let vegetarian - z etickych duvodu. ten, kdo se pohybuje v ochrane zvirat se na tento problem diva asi jinak.[/quote] nevidela som u nás v ČR , že by sa zle zaobchádzalo zo zvieratmi, kravami, sliepkami atd...videla som ako to majú zemědelci tažké, ako splnaju bláznivé normy EU aby prežili , či že majú z výkupu 6 kč za liter mlieka . Inak celé to haló je preto aby ludom znižili spotrebu mlieka a "elita" jedla svoje bifteky . Ludom mučné červy schválila EU . A v prvom rade ide o zničenie našej už tak slabej potravinova sobestacnosti a ako bolo napísané v článku hore.. "Celý ten humbuk s údajnou změnou klimatu má za cíl hlavně rozebrání miliard eur dotací na zcela nesmyslné projekty. A také jde o „vznešenými“ proklamacemi maskovanou snahou o zničení průmyslu a zemědělství v zemích EU. Cílem je utlumení domácí výroby potravin a umožnění zvýšení dovozů ze třetích zemí. " takže žiadna záchrana zvierat , ale sprostý byznys . Našich zničit aby západní zarábali a nahodili si aj ceny
Upravené 12. 7. 2021 o 11:33

nevidela som u nás v ČR , že by sa zle zaobchádzalo zo zvieratmi, kravami, sliepkami atd


vy jste to nevidela, ale realita je takova, ze k tyrani zvirat dochazi. zajimam se o ochranu zvirat a proto to vim. pokud byste mi neverila, dam vam sem hodne odkazu, ale nechci diskusi zaplavovat tim vsim.
samozrejme, ze si nedelam iluze, ze by EU slo o ochranu zvirat. ten spolek vzdy mysli jen a jen na penize. to ovsem nemeni nic na tom, ze zcela odsuzuji tyrani zvirat komplexne.


[quote="pid:24199, uid:78"]nevidela som u nás v ČR , že by sa zle zaobchádzalo zo zvieratmi, kravami, sliepkami atd[/quote] vy jste to nevidela, ale realita je takova, ze k tyrani zvirat dochazi. zajimam se o ochranu zvirat a proto to vim. pokud byste mi neverila, dam vam sem hodne odkazu, ale nechci diskusi zaplavovat tim vsim. samozrejme, ze si nedelam iluze, ze by EU slo o ochranu zvirat. ten spolek vzdy mysli jen a jen na penize. to ovsem nemeni nic na tom, ze zcela odsuzuji tyrani zvirat komplexne.

Hlasoval jsem proti vytunelování práva veta členských států v daňových otázkách
Součástí Zeleného údělu je i plán na zavádění nových daní placených rovnou do Bruselu a zvyšování již existujících daní.
Nová uhlíková daň, o níž Komise jedná, by měla být třetí daní placenou z motorových paliv vedle dosavadní spotřební daně a DPH.
Měla by fungovat podobně jako spotřební daň.
Zákazník by ji platil v ceně, ale její výnos by nepřipadal státu, ale finanční úřady by jej měly posílat rovnou do rozpočtu EU
Pokud by způsob hlasování byl změněn na většinový, mohly by k tomu být rebelské země donuceny.
Včera jsme o tomto návrhu změny směrnice o DPH hlasovali na plénu europarlamentu.
Hlasoval jsem proti této skryté formě vytunelování práva veta v daňových otázkách.
Návrh změny směrnice pokládám za odporující Smlouvě o EU a smlouvě o fungování EU,
který na úrovni unie plní stejnou funkci jako v národním státě ústava.


http://www.nwoo.org/2021/07/08/hlasoval-jsem-proti-vytunelovani-prava-veta-clenskych-statu-v-danovych-otazkach/


Hlasoval jsem proti vytunelování práva veta členských států v daňových otázkách Součástí Zeleného údělu je i plán na zavádění nových daní placených rovnou do Bruselu a zvyšování již existujících daní. Nová uhlíková daň, o níž Komise jedná, by měla být třetí daní placenou z motorových paliv vedle dosavadní spotřební daně a DPH. Měla by fungovat podobně jako spotřební daň. Zákazník by ji platil v ceně, ale její výnos by nepřipadal státu, ale finanční úřady by jej měly posílat rovnou do rozpočtu EU Pokud by způsob hlasování byl změněn na většinový, mohly by k tomu být rebelské země donuceny. Včera jsme o tomto návrhu změny směrnice o DPH hlasovali na plénu europarlamentu. Hlasoval jsem proti této skryté formě vytunelování práva veta v daňových otázkách. Návrh změny směrnice pokládám za odporující Smlouvě o EU a smlouvě o fungování EU, který na úrovni unie plní stejnou funkci jako v národním státě ústava. http://www.nwoo.org/2021/07/08/hlasoval-jsem-proti-vytunelovani-prava-veta-clenskych-statu-v-danovych-otazkach/

k tyrani zvirat dochazi.

to ano..dochadza ako aj k tyraniu deti .
Takže sa musí zmenit spoločnost .A od toho tu je KSB .
Liberáli sa držia svojich penazi a postov ako pijavice. A len tak sa nepustia.
Radšej nechaju zomriet velký počet ludí , než by oni obmedzili svoju spotrebu .
Akú maju spotrebu v USA, kolko majú odpadu v celosvetovom meriatku ?
Aku maju spotrebu energicku atd.
https://oenergetice.cz/zahranicni/spojene-staty-loni-spotrebovaly-rekordni-mnozstvi-energie
aby sa ludia zmenili , maju začat od seba . Potom príde pozitívna zmena.


[quote="pid:24203, uid:347"]k tyrani zvirat dochazi.[/quote] to ano..dochadza ako aj k tyraniu deti . Takže sa musí zmenit spoločnost .A od toho tu je KSB . Liberáli sa držia svojich penazi a postov ako pijavice. A len tak sa nepustia. Radšej nechaju zomriet velký počet ludí , než by oni obmedzili svoju spotrebu . Akú maju spotrebu v USA, kolko majú odpadu v celosvetovom meriatku ? Aku maju spotrebu energicku atd. https://oenergetice.cz/zahranicni/spojene-staty-loni-spotrebovaly-rekordni-mnozstvi-energie aby sa ludia zmenili , maju začat od seba . Potom príde pozitívna zmena.
Upravené 12. 7. 2021 o 12:53

vy jste to nevidela, ale realita je takova, ze k tyrani zvirat dochazi. zajimam se o ochranu zvirat a proto to vim. pokud byste mi neverila, dam vam sem hodne odkazu, ale nechci diskusi zaplavovat tim vsim.
samozrejme, ze si nedelam iluze, ze by EU slo o ochranu zvirat. ten spolek vzdy mysli jen a jen na penize. to ovsem nemeni nic na tom, ze zcela odsuzuji tyrani zvirat komplexne.


O ochranu zvířat skutečně EU nejde, je to jak píše Dasa výše - útok na naše zemědělství, ale i domácí malochovatele, na naši soběstačnost a nezávislost. Omezení, zákazy, nové vyhlášky, nařízení... týkající se chovů nevyřeší jednotlivé excesy týrání zvířat. Problémem je nízká mravní úroveň některých jedinců "chovatelů", kteří se k tomu sníží. Obecně se ale domnívám, že na tom v tomto ohledu nejsme hůře než jinde, spíš naopak. U nás odchované hovězí (celoroční volná pastva a ustájení - vysoká úroveň welfare zvířat) se exportuje a k nám se dováží maso z vazných ustájení ze západní Evropy. Určitě je co zlepšovat, s tím souhlasím, ale nepodporujme revoluce...


[quote="pid:24203, uid:347"]vy jste to nevidela, ale realita je takova, ze k tyrani zvirat dochazi. zajimam se o ochranu zvirat a proto to vim. pokud byste mi neverila, dam vam sem hodne odkazu, ale nechci diskusi zaplavovat tim vsim. samozrejme, ze si nedelam iluze, ze by EU slo o ochranu zvirat. ten spolek vzdy mysli jen a jen na penize. to ovsem nemeni nic na tom, ze zcela odsuzuji tyrani zvirat komplexne.[/quote] O ochranu zvířat skutečně EU nejde, je to jak píše Dasa výše - útok na naše zemědělství, ale i domácí malochovatele, na naši soběstačnost a nezávislost. Omezení, zákazy, nové vyhlášky, nařízení... týkající se chovů nevyřeší jednotlivé excesy týrání zvířat. Problémem je nízká mravní úroveň některých jedinců "chovatelů", kteří se k tomu sníží. Obecně se ale domnívám, že na tom v tomto ohledu nejsme hůře než jinde, spíš naopak. U nás odchované hovězí (celoroční volná pastva a ustájení - vysoká úroveň welfare zvířat) se exportuje a k nám se dováží maso z vazných ustájení ze západní Evropy. Určitě je co zlepšovat, s tím souhlasím, ale nepodporujme revoluce...

Řekněme si to otevřeně , vše co čtvrtá říše činí , směřuje k likvidaci Evropy jako takové . Států , národů , jazyků , kultury . Proto taky byla založena , ádopohrobky .
Tak jako Naši předci , i My ji musíme šlápnout na krk .
A zase , budeme potřebovat pomoc zvenčí , která se Nám už několik let dostává . Viz válka v Sýrii a další procesy , které se staví do cesty rychlé evropské likvidace . A tak jako tehdy , i dnes Nám pomáhají rusové , tentokrát na vyšších prioritách řízení .


Řekněme si to otevřeně , vše co čtvrtá říše činí , směřuje k likvidaci Evropy jako takové . Států , národů , jazyků , kultury . Proto taky byla založena , ádopohrobky . Tak jako Naši předci , i My ji musíme šlápnout na krk . A zase , budeme potřebovat pomoc zvenčí , která se Nám už několik let dostává . Viz válka v Sýrii a další procesy , které se staví do cesty rychlé evropské likvidace . A tak jako tehdy , i dnes Nám pomáhají rusové , tentokrát na vyšších prioritách řízení .

tyrani zvirat dochazi.


čím sa líši týranie zvierat od týrania rastlín, keď už ste taká zásadová? Prestaňte už hrať tieto hry na nadčloveka. Každý sa podieľa na týraní živých bytostí, i len liečbou svojho tela....


[quote="pid:24203, uid:347"]tyrani zvirat dochazi.[/quote] čím sa líši týranie zvierat od týrania rastlín, keď už ste taká zásadová? Prestaňte už hrať tieto hry na nadčloveka. Každý sa podieľa na týraní živých bytostí, i len liečbou svojho tela....
Upravené 12. 7. 2021 o 13:14

jsem 20 let vegetarian - z etickych duvodu

Dobré by bylo, zeptat se fyziologů a také patologů, na co máme žaludek. Zjistila bys, že v žaludku se rozkládá živočišní bílkovina tj. maso, zatím co rostlinná potrava se rozkládá jen v tenkém a hrubém střevě. Pokud by ten vývoj bezmasé stravy šel dál, náš žaludek by se postupem času změnil na střevo. To také vysvětluje potíže s konzumací masa a jeho nesnášenlivost u lidí, kteří po dlouhé době, např. jak u tebe 20 let, se pokusí zase jíst maso. Takovým lidem je špatně, nejsou schopni maso strávit.
Postupem času začne docházet k degradaci vývoje mozku u dalších generací, což je obráceným procesem, kdy se s větší konzumací masa mozek u lidí zvětšoval a tím i jeho schopnosti tvoření.
Odmítnutí masa v potravě znamená fyzickou i mentální degradaci lidského druhu.


[quote="pid:24191, uid:347"]jsem 20 let vegetarian - z etickych duvodu[/quote] Dobré by bylo, zeptat se fyziologů a také patologů, na co máme žaludek. Zjistila bys, že v žaludku se rozkládá živočišní bílkovina tj. maso, zatím co rostlinná potrava se rozkládá jen v tenkém a hrubém střevě. Pokud by ten vývoj bezmasé stravy šel dál, náš žaludek by se postupem času změnil na střevo. To také vysvětluje potíže s konzumací masa a jeho nesnášenlivost u lidí, kteří po dlouhé době, např. jak u tebe 20 let, se pokusí zase jíst maso. Takovým lidem je špatně, nejsou schopni maso strávit. Postupem času začne docházet k degradaci vývoje mozku u dalších generací, což je obráceným procesem, kdy se s větší konzumací masa mozek u lidí zvětšoval a tím i jeho schopnosti tvoření. Odmítnutí masa v potravě znamená fyzickou i mentální degradaci lidského druhu.

Zjistila bys, že v žaludku se rozkládá živočišní bílkovina tj. maso, zatím co rostlinná potrava se rozkládá jen v tenkém a hrubém střevě.

moja známa mala rakovinu , a jedla len varenú zeleninu či čerstvú
Ked mala velké problemy ( vlasy, únava. nemohla chodita adt...) bol jej doporučný doktor, ktorý jej "vynadal ,že neje maso aspon 1x za mesiac . Kludne nech si kupi starú sliepku z domáceho chovu,ktorá už neznáša vajíčka a majitel ju nenechá dostárnut za 300kg kilo ,ak jej je luto sliepočky . či ryby nech si dá. Hlavne aby začala jest maso.
roky si dá občas maso. Jej zdravotný stav sa rapídne zlepšil.
Samozrejme zeleninku si dá stáe rada. A nedopustí na červenú repu .
Len je jej jedálníček občas trošku pestrejší


[quote="pid:24253, uid:312"]Zjistila bys, že v žaludku se rozkládá živočišní bílkovina tj. maso, zatím co rostlinná potrava se rozkládá jen v tenkém a hrubém střevě.[/quote] moja známa mala rakovinu , a jedla len varenú zeleninu či čerstvú Ked mala velké problemy ( vlasy, únava. nemohla chodita adt...) bol jej doporučný doktor, ktorý jej "vynadal ,že neje maso aspon 1x za mesiac . Kludne nech si kupi starú sliepku z domáceho chovu,ktorá už neznáša vajíčka a majitel ju nenechá dostárnut za 300kg kilo ,ak jej je luto sliepočky . či ryby nech si dá. Hlavne aby začala jest maso. roky si dá občas maso. Jej zdravotný stav sa rapídne zlepšil. Samozrejme zeleninku si dá stáe rada. A nedopustí na červenú repu . Len je jej jedálníček občas trošku pestrejší

čím sa líši týranie zvierat od týrania rastlín


  • Týranie zvierat a rastlín sa líši v úrovni ich vedomia. Nesúhlasím ani s týraním zvierat, ani s týraním rastlín. Napríklad nemám rád vyryté srdiečka v kmeňoch živých stromov, týranie zvierat ani spomínať netreba.
  • To, že sú zvieratá v mnohých veľkochovoch nezmyselne týrané je fakt a je potrebné s tým niečo urobiť. Nielenže je to neľudské, ale pri týraní sa do tela zvieraťa uvoľňujú stresové hormóny, ktoré potom ovplyvňujú vedomie konzumentov tohto mäsa.

Liberálne riešenia sú hlúpe a sledujú úplne iné než ohlasované ciele. My by sme mali prísť s vlastnými, ktoré nebudú mať už spomenuté negatívne dopady, a zároveň zabránia týraniu zvierat. Situácia u nás je lepšia ako na západe, ale nie je ideálna. Ak s vlastnými riešeniami neprídeme, budú pokusy o zavádzanie riešení liberálov.


Čo sa týka jedenia mäsa - kto ho chce jesť, nech ho je, kto ho nechce jesť, nech ho neje.


[quote="pid:24227, uid:77"]čím sa líši týranie zvierat od týrania rastlín[/quote] - Týranie zvierat a rastlín sa líši v úrovni ich vedomia. Nesúhlasím ani s týraním zvierat, ani s týraním rastlín. Napríklad nemám rád vyryté srdiečka v kmeňoch živých stromov, týranie zvierat ani spomínať netreba. - To, že sú zvieratá v mnohých veľkochovoch nezmyselne týrané je fakt a je potrebné s tým niečo urobiť. Nielenže je to neľudské, ale pri týraní sa do tela zvieraťa uvoľňujú stresové hormóny, ktoré potom ovplyvňujú vedomie konzumentov tohto mäsa. Liberálne riešenia sú hlúpe a sledujú úplne iné než ohlasované ciele. My by sme mali prísť s vlastnými, ktoré nebudú mať už spomenuté negatívne dopady, a zároveň zabránia týraniu zvierat. Situácia u nás je lepšia ako na západe, ale nie je ideálna. Ak s vlastnými riešeniami neprídeme, budú pokusy o zavádzanie riešení liberálov. Čo sa týka jedenia mäsa - kto ho chce jesť, nech ho je, kto ho nechce jesť, nech ho neje.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 12. 7. 2021 o 15:12

Prestaňte už hrať tieto hry na nadčloveka.


zadne hry na "nadcloveka" nehraji. prestala jsem maso jist pote, co jsem videla, co se deje na jatkach. nikomu moji filozofii nevnucuji a neurazim nikoho, kdo ma jinou filozofii.


[quote="pid:24227, uid:77"]Prestaňte už hrať tieto hry na nadčloveka.[/quote] zadne hry na "nadcloveka" nehraji. prestala jsem maso jist pote, co jsem videla, co se deje na jatkach. nikomu moji filozofii nevnucuji a neurazim nikoho, kdo ma jinou filozofii.

nikomu moji filozofii nevnucuji

Ja jsem taky vegan uz 8 let (stejny duvod jako Ty) a taky to nikomu nevnucuju. Spis se o tom snazim nemluvit. Ale k tem argumentum, ze lidi, co nejedi maso budou mit problemy vcetne jejich deti... To je dost s otaznikem a trochu podprahovy programovani, protoze pulka Indie je po staleti vegetarianska a jde zhruba o pul mld lidi a nejak mne neprijde, ze by vedci z teto casti Indie byly degenoravany, spis naopak. Znam jich par skoro osobne. Samozrejme byt veganem a jeste eskymakem urcite nejde, ale u nas to jde. Parkrat jsem tu uz zazil pohorseni nad veg. stravou a jeji odsuzovani, a to i od Oracle, kteryho si jinak dost vazim, asi to je na KSB strankach dost kontroverzni tema.


[quote="pid:24281, uid:347"]nikomu moji filozofii nevnucuji[/quote] Ja jsem taky vegan uz 8 let (stejny duvod jako Ty) a taky to nikomu nevnucuju. Spis se o tom snazim nemluvit. Ale k tem argumentum, ze lidi, co nejedi maso budou mit problemy vcetne jejich deti... To je dost s otaznikem a trochu podprahovy programovani, protoze pulka Indie je po staleti vegetarianska a jde zhruba o pul mld lidi a nejak mne neprijde, ze by vedci z teto casti Indie byly degenoravany, spis naopak. Znam jich par skoro osobne. Samozrejme byt veganem a jeste eskymakem urcite nejde, ale u nas to jde. Parkrat jsem tu uz zazil pohorseni nad veg. stravou a jeji odsuzovani, a to i od Oracle, kteryho si jinak dost vazim, asi to je na KSB strankach dost kontroverzni tema.

asi to je na KSB strankach dost kontroverzni tema.


ano, pochopila jsem, ze toto tema zde asi neni moc vitano, proto radeji uz se k tomu vyjadrovat nebudu. stejnou situaci zazivam prakticky i v realnem zivote. ma problem s nehumannim chovanim zvirat, s transporty zivych zvirat po evrope a do arabskych zemi, s tim, ze na jatkach pracuji psychopati. eskymak nic takoveho nedela. chapeme se, ze co chci rict.


[quote="pid:24292, uid:93"]asi to je na KSB strankach dost kontroverzni tema.[/quote] ano, pochopila jsem, ze toto tema zde asi neni moc vitano, proto radeji uz se k tomu vyjadrovat nebudu. stejnou situaci zazivam prakticky i v realnem zivote. ma problem s nehumannim chovanim zvirat, s transporty zivych zvirat po evrope a do arabskych zemi, s tim, ze na jatkach pracuji psychopati. eskymak nic takoveho nedela. chapeme se, ze co chci rict.

pulka Indie je po staleti vegetarianska

Podívej se v jakém podnebním pásmu se Indie nachází a kde se nachází naše republika. Jsou to diametrálně odlišná pásma. U nás je půl roku zima, kdy nic neroste. Naši předci v zimě jedli především zelí, brambory a maso. To je udržovalo při životě. Porovnávat stravování Indů a Středoevropanů je směšné.
Indové jedí také velice ostrou stravu, co jejich organizmus ochlazuje. My naopak musíme v zimě jíst stravu, která nám dodává teplo.
Na YT se dívám na jednu osobu slovenského původu žijící v LA, která je také vegankou. Často ve svých videích vaří a když se dívám, co za suroviny používá, vstávají mi hrůzou vlasy na hlavě. Používá veganské maso, veganský sýr, veganská vejce, veganskou slaninu, veganskou šunku atd. Všechny tyto potraviny nakupuje v krabicích, ze kterých je patrné, že se jedná o průmyslově vyráběné potraviny. Co je jejich součástí ví jenom Bůh.
V mojí rodině se nesmí používat žádné průmyslově zpracované věci, tj. žádné bujony, omáčky, sypké směsi atd. Vše připravujeme z naturálních potravin, abych věděl co do toho hrnce dávám.
Samozřejmě, že s dobou jdu také a naučil jsem se dělat čokoládový krém z avokáda a další mňamky, ale základem je pro mě strava, kterou tady jedli naši předci po staletí. A její součástí bylo i maso.


[quote="pid:24292, uid:93"]pulka Indie je po staleti vegetarianska[/quote] Podívej se v jakém podnebním pásmu se Indie nachází a kde se nachází naše republika. Jsou to diametrálně odlišná pásma. U nás je půl roku zima, kdy nic neroste. Naši předci v zimě jedli především zelí, brambory a maso. To je udržovalo při životě. Porovnávat stravování Indů a Středoevropanů je směšné. Indové jedí také velice ostrou stravu, co jejich organizmus ochlazuje. My naopak musíme v zimě jíst stravu, která nám dodává teplo. Na YT se dívám na jednu osobu slovenského původu žijící v LA, která je také vegankou. Často ve svých videích vaří a když se dívám, co za suroviny používá, vstávají mi hrůzou vlasy na hlavě. Používá veganské maso, veganský sýr, veganská vejce, veganskou slaninu, veganskou šunku atd. Všechny tyto potraviny nakupuje v krabicích, ze kterých je patrné, že se jedná o průmyslově vyráběné potraviny. Co je jejich součástí ví jenom Bůh. V mojí rodině se nesmí používat žádné průmyslově zpracované věci, tj. žádné bujony, omáčky, sypké směsi atd. Vše připravujeme z naturálních potravin, abych věděl co do toho hrnce dávám. Samozřejmě, že s dobou jdu také a naučil jsem se dělat čokoládový krém z avokáda a další mňamky, ale základem je pro mě strava, kterou tady jedli naši předci po staletí. A její součástí bylo i maso.
Upravené 12. 7. 2021 o 17:47

Porovnávat stravování Indů a Středoevropanů je směšné.

Presne reakce, jak rikala Constanze. Ukoncuji diskuzi.


[quote="pid:24296, uid:312"]Porovnávat stravování Indů a Středoevropanů je směšné.[/quote] Presne reakce, jak rikala Constanze. Ukoncuji diskuzi.

Znam jich par skoro osobne.

Já jich znám 3 ne skoro, ale osobně. Pracoval jsem pro ně asi 4 roky, když koupili naší fabriku. Všechno to byli muži velice malého vzrůstu a velice hubení. Naše ženy při nich vypadaly jako obryně a my jako obři. Co se týče vztahů, vycházeli jsme spolu dobře. Stravu jsme jim vozili z místní indické restauraci. Netvrdím, že jejich strava nebyla chutná, např. kuře vindaloo mi moc chutná, ale dám si to jen občas, pokud mám na to chuť.


[quote="pid:24292, uid:93"]Znam jich par skoro osobne.[/quote] Já jich znám 3 ne skoro, ale osobně. Pracoval jsem pro ně asi 4 roky, když koupili naší fabriku. Všechno to byli muži velice malého vzrůstu a velice hubení. Naše ženy při nich vypadaly jako obryně a my jako obři. Co se týče vztahů, vycházeli jsme spolu dobře. Stravu jsme jim vozili z místní indické restauraci. Netvrdím, že jejich strava nebyla chutná, např. kuře vindaloo mi moc chutná, ale dám si to jen občas, pokud mám na to chuť.

EÚ schválila ďalší kontroverzný zákon. Pre ochranu detí na internete umožní skenovanie súkromných správ
https://fontech.startitup.sk/eu-schvalila-dalsi-kontroverzny-zakon-umozni-skenovanie-sukromnych-sprav


**EÚ schválila ďalší kontroverzný zákon. Pre ochranu detí na internete umožní skenovanie súkromných správ** https://fontech.startitup.sk/eu-schvalila-dalsi-kontroverzny-zakon-umozni-skenovanie-sukromnych-sprav

Zajímavý článek přeložený asi Cyrilem Mrakotským z FB - Le Figaro: Evropská unie se dělí na západ a východS díky sdílím od CyM 👍👇
😉 docvaklo ?
Le Figaro: Evropská unie se dělí na západ a východ
V Bruselu nikdo neočekával, že země východní Evropy budou chtít obhájit svůj názor.
"Francie a Německo byly kdysi natolik silné, aby vnucovaly svá rozhodnutí ostatním členům Evropské unie." Dnes se vše změnilo - jasně to ukázaly události z 25. června, kdy se země východní Evropy postavily proti návrhu Německa a Francie na setkání s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Ještě před několika lety však bylo slovo těchto dvou zemí zákonem pro všechny „nově příchozí“, včetně Polska a pobaltských zemí“, uvádí populární francouzský deník Le Figaro.
Noviny konstatují, že „nově příchozími“ byly země východní Evropy. Po dlouhou dobu se věřilo, že tyto země byly šťastné, že se jednoduše dostaly do Evropské unie, a nic dalšího nepotřebovaly. Dnes je jasné, že to byla jen dočasná iluze, která mizí před našimi očima.
"V době pádu Sovětského svazu jsme si naivně a mylně mysleli, že jsme navždy zvítězili. A nyní vidíme, že uvnitř samotné EU nastaly spory a rozpory“, uvedl pro Le Figaro vedoucí zahraničního výboru Národního shromáždění Jean-Louis Burlange .
Není to tak dávno, co „staré“ evropské země věřily, že mohou a mají právo prosadit svůj model demokracie celému světu, ale dnes z této důvěry zbývá jen málo. Ano, a autokratické úřady Ruska a Číny vytlačují Evropu na všech frontách, poznamenávají noviny, a to vše proto, že autokrati byli najednou účinnější než demokraté, což byla skutečná rána.
Ze všech těchto důvodů dnes „Evropa zakladatelů Evropské unie“, kterou je Francie, Německo, Belgie a další západní země, již není schopna zvítězit nad zbytkem EU, natož aby mu ukládala svá rozhodnutí.
Angela Merkelová to nazvala „vzájemnou nedůvěrou“.
Autorka Isabelle Lasserre (Isabelle Lasserre) však uvedla - skutečný problém je mnohem hlubší, protože dnešní model EU 2021 není jako Evropa na počátku devadesátých let. Poté, po skončení studené války, byli všichni plní optimismu a naděje. A dnes je Evropská unie rozdělena podle problémů a postoj k Rusku není největší z nich.
Druhým dělícím tématem je přistěhovalectví. Pokusy Francie a Německa donutit východní Evropu přijmout rozdělení migrační zátěže přidělením „polské“ nebo „maďarské“ kvóty pro přijímání migrantů nepřinesly nic. Polovina Evropy považuje multikulturalismus vnucený EU za anti-standard svého chování a jedná striktně proti doporučením „multikultury“, píše Isabel Lasser.
Další dělicí čarou je morálka a sexuální chování, připomíná Le Figaro . V západní Evropě se každý považuje za pokrokového, zastává transsexuální práva a podporuje manželství osob stejného pohlaví. A ve východní Evropě o tom všem nechtějí ani slyšet. A Maďarsko není ve svém protestu samo. Došlo to k bodu, že v Evropském parlamentu byla vytvořena aliance národních vlastenců, která zahrnovala nejen maďarského premiéra Viktora Orbana , ale také francouzskou političku Marine Le Penovou a bývalého italského ministra vnitra Matteo Salviniho .
Kromě toho se v Evropské unii objevily neshody týkající se historie a dokonce i zeměpisu. Jde o to, že vzpomínka na historické tragédie minulého století je v západní a východní Evropě odlišná a nelze s tím nic dělat, nelze to změnit, zdůrazňuje Isabel Lasserová. Všechny tyto rozpory, které se spojují, však hrozí rozdělením Evropy a linie rozdělení často neprocházejí hranicemi států, ale uvnitř jednotlivých rodin. Zatímco Jean-Louis Boulange trvá na tom, že „Evropská unie může fungovat pouze na základě obecného konsensu“ , který dnes neexistuje.
"Na východě Evropy se zjevně vaří vzpoura proti grandees EU. A uklidnit toto povstání bude vyžadovat něco vážnějšího, než přechod k hlasování prostou většinou bez vetování jednotlivých zemí. Nesmíme dopustit, aby dvě části Evropy byly jako dva extrémy, které si navzájem nemohou dívat do očí, “
Zajímavý článek přeložený asi Cyrilem Mrakotským z FB - Le Figaro: Evropská unie se dělí na západ a východ > S díky sdílím od CyM

Evropská centrální banka učinila první krok ke spuštění digitálního eura


Evropská centrální banka (ECB) ve středu učinila první krok ke spuštění digitálního eura. Její plány souvisejí s globální snahou uspokojit rostoucí poptávku po elektronických platebních prostředcích, podle agentury Reuters se tak ale chce i vypořádat s boomem kryptoměn. Digitální euro jako elektronický ekvivalent bankovek a mincí bude mít pravděpodobně podobu digitální peněženky, kterou budou moci občané eurozóny držet u ECB, nikoliv u komerčních bank.


Hlavním cílem této iniciativy je zabránit tomu, aby digitální platby kontroloval soukromý sektor, zejména pokud začne ubývat používání fyzické hotovosti, jako se to stalo ve Švédsku.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/evropska-centralni-banka-ucinila-prvni-krok-ke-spusteni-digitalniho-eura-40366294


Evropská centrální banka učinila první krok ke spuštění digitálního eura Evropská centrální banka (ECB) ve středu učinila první krok ke spuštění digitálního eura. Její plány souvisejí s globální snahou uspokojit rostoucí poptávku po elektronických platebních prostředcích, podle agentury Reuters se tak ale chce i vypořádat s boomem kryptoměn. Digitální euro jako elektronický ekvivalent bankovek a mincí bude mít pravděpodobně podobu digitální peněženky, kterou budou moci občané eurozóny držet u ECB, nikoliv u komerčních bank. Hlavním cílem této iniciativy je zabránit tomu, aby digitální platby kontroloval soukromý sektor, zejména pokud začne ubývat používání fyzické hotovosti, jako se to stalo ve Švédsku. https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/evropska-centralni-banka-ucinila-prvni-krok-ke-spusteni-digitalniho-eura-40366294

Liberálne riešenia sú hlúpe a sledujú úplne iné než ohlasované ciele. My by sme mali prísť s vlastnými, ktoré nebudú mať už spomenuté negatívne dopady, a zároveň zabránia týraniu zvierat. Situácia u nás je lepšia ako na západe, ale nie je ideálna. Ak s vlastnými riešeniami neprídeme, budú pokusy o zavádzanie riešení liberálov.


Čo sa týka jedenia mäsa - kto ho chce jesť, nech ho je, kto ho nechce jesť, nech ho neje.


S liberálními řešeními - souhlas.
I proto o tom, že nejím maso a z živočišných produktů jen med, nemluvím, dokud na to opravdu nepřijde řeč nebo většinou spíše dokud někam nejedu a neřeším, co tam budu jíst. Nemám zájem být s nimi v jednom pytli.
A ano, z pragmaticky reálného pohledu, omezování živočisné výroby u nás, respektive v rámci EU, zatímco
zbytek světa jede dál - to je sebevražda stejně jako emisní a další eko limity, zatímco Čína a další si jedou svoje - je to, jak se říká, takové prdnutí do lesa.


Nu...
Kdo viděl zvířata i jinak, než usmívající se prasátko na etiketě šunky, musel si všimnout, že ač možná jejich společenství nejsou tak komplikovaná a vyvinutá jako to naše (i když v některých případech bych i pochyboval), tak...
Nevím, zda má cenu vysvětlovat, je nutné se podívat, však i na internetu je spousta videí ze života. Nebo někam zajděte za zvířaty osobně. Jestli nějaká doma máte, tak víte. Jsou jako malé děti.
Také znají přátelství, lásku, milují svoji rodinu... Chtějí být se svými dětmi, ne se například válet v ho...hnoji a plakat nad dětmi, které jim byly ukradeny.
(Ano, je spousta zvířat, ne všechna jsou sociálním chováním stejná.)


Možná, že konzumace masa je zpočátku krizová záležitost, z nouze ctnost, na kterou jsme si zvykli? Kdo vyvolal tu krizi?


K mozku - co jsem zaznamenal od té doby, co nejím maso - mnohem lepší kontrola vzteku a jiných podobných emocí.


Slyšel jsem různá strašení, třeba od trenéra, který říkal, že při vyšší fyzické zátěži můžu kvůli nedostatku bílkovin umřít a podobné bláboly.
Přitom sám brzo na to šel do nemocnice kvůli nemoci související s životosprávou.


Nechci tohle vlákno strhávat k diskusi o tom, jaká strava vede k největší dlouhověkosti.
Jenom jsem si jistý tím, že ač chci žít dlouho, tak způsobem, se kterým bude spokojené i moje svědomí.


Pro někoho, třeba Rockefellera, je v pořádku nechat si transplantovat sedm srdcí z nedobrovolných dárců.


Silně pochybuji o tom, že zvířata chtějí žít v otřesných podmínkách velkochovů jenom proto, aby je někdo mohl sníst.


[quote="pid:24270, uid:623"]Liberálne riešenia sú hlúpe a sledujú úplne iné než ohlasované ciele. My by sme mali prísť s vlastnými, ktoré nebudú mať už spomenuté negatívne dopady, a zároveň zabránia týraniu zvierat. Situácia u nás je lepšia ako na západe, ale nie je ideálna. Ak s vlastnými riešeniami neprídeme, budú pokusy o zavádzanie riešení liberálov. Čo sa týka jedenia mäsa - kto ho chce jesť, nech ho je, kto ho nechce jesť, nech ho neje.[/quote] S liberálními řešeními - souhlas. I proto o tom, že nejím maso a z živočišných produktů jen med, nemluvím, dokud na to opravdu nepřijde řeč nebo většinou spíše dokud někam nejedu a neřeším, co tam budu jíst. Nemám zájem být s nimi v jednom pytli. A ano, z pragmaticky reálného pohledu, omezování živočisné výroby u nás, respektive v rámci EU, zatímco zbytek světa jede dál - to je sebevražda stejně jako emisní a další eko limity, zatímco Čína a další si jedou svoje - je to, jak se říká, takové prdnutí do lesa. Nu... Kdo viděl zvířata i jinak, než usmívající se prasátko na etiketě šunky, musel si všimnout, že ač možná jejich společenství nejsou tak komplikovaná a vyvinutá jako to naše (i když v některých případech bych i pochyboval), tak... Nevím, zda má cenu vysvětlovat, je nutné se podívat, však i na internetu je spousta videí ze života. Nebo někam zajděte za zvířaty osobně. Jestli nějaká doma máte, tak víte. Jsou jako malé děti. Také znají přátelství, lásku, milují svoji rodinu... Chtějí být se svými dětmi, ne se například válet v ho...hnoji a plakat nad dětmi, které jim byly ukradeny. (Ano, je spousta zvířat, ne všechna jsou sociálním chováním stejná.) Možná, že konzumace masa je zpočátku krizová záležitost, z nouze ctnost, na kterou jsme si zvykli? Kdo vyvolal tu krizi? K mozku - co jsem zaznamenal od té doby, co nejím maso - mnohem lepší kontrola vzteku a jiných podobných emocí. Slyšel jsem různá strašení, třeba od trenéra, který říkal, že při vyšší fyzické zátěži můžu kvůli nedostatku bílkovin umřít a podobné bláboly. Přitom sám brzo na to šel do nemocnice kvůli nemoci související s životosprávou. Nechci tohle vlákno strhávat k diskusi o tom, jaká strava vede k největší dlouhověkosti. Jenom jsem si jistý tím, že ač chci žít dlouho, tak způsobem, se kterým bude spokojené i moje svědomí. Pro někoho, třeba Rockefellera, je v pořádku nechat si transplantovat sedm srdcí z nedobrovolných dárců. Silně pochybuji o tom, že zvířata chtějí žít v otřesných podmínkách velkochovů jenom proto, aby je někdo mohl sníst.
Upravené 15. 7. 2021 o 23:02

keď už tu polemizujete o tom stravovaní... smile


60f2eca4e6ee8


(ale nereagujte na to, ešte budem mať zle smile)


keď už tu polemizujete o tom stravovaní... (wasntme) ![60f2eca4e6ee8](serve/attachment&path=60f2eca4e6ee8) (ale nereagujte na to, ešte budem mať zle :D)
Upravené 17. 7. 2021 o 16:53

Je pomenovaný scenár možného rozpadu Európskej únie


Európska únia (EÚ) by sa mohla rozpadnúť, ak by jej krajiny organizácie ako Maďarsko a Poľsko „ublížili“. Takýto možný scenár vývoja udalostí pomenoval bývalý šéf Európskej rady Donald Tusk v rozhovore pre poľskú televíznu stanicu TVN24.


Diskutujúc o spore medzi poľskými orgánmi a Európskou úniou o práci poľskej disciplinárnej komory a dodržiavaní rozhodnutí vydaných Súdom Európskej únie, pripustil, že došlo k dôslednému sprísňovaniu vzťahov medzi Poľskom a Európskou úniou a jej inštitúciami .


To by podľa jeho názoru mohlo viesť k oslabeniu Európskej únie, narušeniu autority organizácie a v konečnom dôsledku k vystúpeniu Poľska z EÚ. "Toto nie je len v Poľsku, máme Maďarsko, v ňom nechýba napätie," dodal Tusk.


Podľa jeho názoru, ak sa objavia ďalšie krajiny, ktoré budú trvať na poškodzovaní Európskej únie, mohlo by to znamenať koniec organizácie. "Tí, ktorí sú pri moci v Poľsku a Maďarsku, vedome alebo nevedomky, pracujú ruka v ruke s Kremľom, čo sa netají tým, že oslabenie Európskej únie je jej strategickým cieľom," uviedol Tusk.


Bývalý šéf Európskej rady poznamenal, že ku kolapsu nedôjde zajtra a podobný scenár by sa mohol vyvinúť roky. Pripomenul však rozhovor s bývalým britským premiérom Davidom Cameronom, ktorý mu sľúbil, že britský štát určite neopustí EÚ, ale k brexitu došlo o šesť mesiacov neskôr.


Predtým sa uvádzalo, že Európska komisia sa vyhrážala súdnym orgánom v Maďarsku a Poľsku kvôli platným zákonom v krajine, ktoré zasahujú do LGBT komunity.


https://lenta.ru/news/2021/07/18/tusk/


Je pomenovaný scenár možného rozpadu Európskej únie Európska únia (EÚ) by sa mohla rozpadnúť, ak by jej krajiny organizácie ako Maďarsko a Poľsko „ublížili“. Takýto možný scenár vývoja udalostí pomenoval bývalý šéf Európskej rady Donald Tusk v rozhovore pre poľskú televíznu stanicu TVN24. Diskutujúc o spore medzi poľskými orgánmi a Európskou úniou o práci poľskej disciplinárnej komory a dodržiavaní rozhodnutí vydaných Súdom Európskej únie, pripustil, že došlo k dôslednému sprísňovaniu vzťahov medzi Poľskom a Európskou úniou a jej inštitúciami . To by podľa jeho názoru mohlo viesť k oslabeniu Európskej únie, narušeniu autority organizácie a v konečnom dôsledku k vystúpeniu Poľska z EÚ. "Toto nie je len v Poľsku, máme Maďarsko, v ňom nechýba napätie," dodal Tusk. Podľa jeho názoru, ak sa objavia ďalšie krajiny, ktoré budú trvať na poškodzovaní Európskej únie, mohlo by to znamenať koniec organizácie. "Tí, ktorí sú pri moci v Poľsku a Maďarsku, vedome alebo nevedomky, pracujú ruka v ruke s Kremľom, čo sa netají tým, že oslabenie Európskej únie je jej strategickým cieľom," uviedol Tusk. Bývalý šéf Európskej rady poznamenal, že ku kolapsu nedôjde zajtra a podobný scenár by sa mohol vyvinúť roky. Pripomenul však rozhovor s bývalým britským premiérom Davidom Cameronom, ktorý mu sľúbil, že britský štát určite neopustí EÚ, ale k brexitu došlo o šesť mesiacov neskôr. Predtým sa uvádzalo, že Európska komisia sa vyhrážala súdnym orgánom v Maďarsku a Poľsku kvôli platným zákonom v krajine, ktoré zasahujú do LGBT komunity. https://lenta.ru/news/2021/07/18/tusk/

EÚ sprísni regulácie kryptomien. Ich posielanie bude výrazne náročnejšie
zatiaľ návrh, v konečnom dôsledku to môže prísť až o dva roky
https://fontech.startitup.sk/eu-sprisni-regulacie-kryptomien-ich-posielanie-bude-vyrazne-narocnejsie


**EÚ sprísni regulácie kryptomien. Ich posielanie bude výrazne náročnejšie** zatiaľ návrh, _v konečnom dôsledku to môže prísť až o dva roky_ https://fontech.startitup.sk/eu-sprisni-regulacie-kryptomien-ich-posielanie-bude-vyrazne-narocnejsie

EÚ sprísni regulácie kryptomien. Ich posielanie bude výrazne náročnejšie
zatiaľ návrh, v konečnom dôsledku to môže prísť až o dva roky


Za predpokladu, že EU do tej doby bude existovať inak, ako na len papieri...


[quote="pid:25693, uid:413"]EÚ sprísni regulácie kryptomien. Ich posielanie bude výrazne náročnejšie zatiaľ návrh, v konečnom dôsledku to môže prísť až o dva roky[/quote] Za predpokladu, že EU do tej doby bude existovať inak, ako na len papieri...

Moderátor

Asociácia európskych novinárov žiada zákaz sledovacieho softvéru Pegasus v EÚ


Prečo, kazí to ich obchod s odobranými orgánmi, ženami, deťmi a drogami?


[quote="pid:26437, uid:413"]Asociácia európskych novinárov žiada zákaz sledovacieho softvéru Pegasus v EÚ[/quote] Prečo, kazí to ich obchod s odobranými orgánmi, ženami, deťmi a drogami?

Moderátor

Klausův Weigl vystřelil z Aurory? (viz datum a čas zveřejnění) (tentokrát nemohu jinak než v plném znění)


"KOMENTÁŘ: Rozdělme Evropskou unii – Jiří Weigl"
22.7.2021, 11:22
https://www.novinky.cz/komentare/clanek/komentar-rozdelme-evropskou-unii-jiri-weigl-40366899
"Minulý týden zveřejněný plán Evropské komise na zelený „velký skok“ ve svatém boji za záchranu klimatu definitivně potvrdil, že názorová, ideová a zájmová propast mezi západem EU a jejím postkomunistickým východem dosáhla nepřekonatelného rozměru."


"Západ EU ovládající Brusel a všechny evropské struktury zcela podlehl fantasmagorické progresivistické ideologii a není vůbec ochoten o ní diskutovat, ale naopak ji chce na sílu vnutit všem bez ohledu na jejich názory. Hrozí nám něco silně připomínajícího Bílou horu a po ní následující oktrojované Obnovené zřízení zemské, tj. netolerantní cizí nadvláda, vnucený ideologický monopol, perzekuce nesouhlasících, odnárodňování a znevolňování.
To není přehánění. Progresivistická antihumánní pseudozáchrana planety se bez podobných kroků a potlačení nesouhlasu silou nemůže obejít.
Hypoteticky se nabízejí tyto možné reakce:


  • podrobení se a spoléhání se na to, že to zase nějak přežijeme. To v dnešním světě už vyjít nemusí.
  • bojovat v rámci EU. Nerealistický scénář, protože přesvědčit Brusel a západ EU o nutnosti změny současné politiky nemá šanci.
  • spolu s ostatními nespokojenými respektovat rozložení sil a dohodnout rozdělení celku, jehož směřování nám nevyhovuje, s tím, že zachováme maximum pozitivního ze společné minulosti.
  • vystoupit individuálně, což za dnešní konstelace není realistický projekt, na který bychom měli sílu.

Musíme respektovat, že naši západoevropští partneři znechucení dnešní přemírou svého bohatství vidí smysluplnou budoucnost pouze v chudobě, obětech a odříkání v zájmu planety. Respektujme, že se chtějí zříci konzumu, létání a osobní dopravy, požívání masa, plození dětí a dalších životních radostí. Smiřme se s tím, že místo rodiny u nich zaujme polyamorie a manželství pro všechny. Dopřejme našim západním přátelům požitky z konání dobrých skutků při otevření hranic a pečování o všechny, kteří k nim ze světa zamíří za snazším životem. Umožněme jim žít v multikulturní poislámštělé společnosti se svobodnou volbou pohlaví a totální rovností všech myslitelných minorit, chráněných dohledem inkviziční politické korektnosti. Dopřejme jim získat vlastní zkušenost s omezením občanských práv a svobod a jedinou povolenou ideologií.
Tvrdě však od nich požadujme, aby oni respektovali, že my – Češi, Maďaři, Poláci a Slováci a další Středo- a Východoevropané – v takové společnosti žít nechceme, že jsme do EU s takovými cíli nevstupovali a ani nám tehdy nebyly nastíněny. Máme vlastní zkušenosti s totalitou a sociálními utopiemi a nechceme je opakovat. Chceme si žít po svém a ne pod cizím diktátem.
Snažme se hrozícímu konfliktu a zničení evropské spolupráce zabránit racionálně – rozdělme dnešní EU s respektem k tomu druhému a uchovejme maximum dobrého, co nás spojuje. Pouze tak se nám podaří překonat dnešní pnutí, které hrozí zničit celou současnou vratkou evropskou konstrukci. My Češi a Slováci k tomu můžeme mít co podstatného říci. Podobným krokem jsme předešli závažným hrozbám po pádu komunismu.
Setrvávat na Titaniku i po srážce s ledovcem se, jak víme, nikomu nevyplatilo. Evropská komise takový ledovec do cesty EU sama staví. Pokusme se z lodi, kterou nemůžeme zastavit, dostat za každou cenu, záleží-li nám na budoucnosti našich dětí. Planeta to přežije.


Autor je výkonný ředitel Institutu Václava Klause"


Klausův Weigl vystřelil z Aurory? (viz datum a čas zveřejnění) (tentokrát nemohu jinak než v plném znění) "KOMENTÁŘ: **Rozdělme Evropskou unii** – Jiří Weigl" **22**.7.2021, **11:22** https://www.novinky.cz/komentare/clanek/komentar-rozdelme-evropskou-unii-jiri-weigl-40366899 "Minulý týden zveřejněný plán Evropské komise na zelený „velký skok“ ve svatém boji za záchranu klimatu definitivně potvrdil, že názorová, ideová a zájmová propast mezi západem EU a jejím postkomunistickým východem dosáhla nepřekonatelného rozměru." "Západ EU ovládající Brusel a všechny evropské struktury zcela podlehl fantasmagorické progresivistické ideologii a není vůbec ochoten o ní diskutovat, ale naopak ji chce na sílu vnutit všem bez ohledu na jejich názory. Hrozí nám něco silně připomínajícího Bílou horu a po ní následující oktrojované Obnovené zřízení zemské, tj. netolerantní cizí nadvláda, vnucený ideologický monopol, perzekuce nesouhlasících, odnárodňování a znevolňování. To není přehánění. Progresivistická antihumánní pseudozáchrana planety se bez podobných kroků a potlačení nesouhlasu silou nemůže obejít. Hypoteticky se nabízejí tyto možné reakce: * podrobení se a spoléhání se na to, že to zase nějak přežijeme. To v dnešním světě už vyjít nemusí. * bojovat v rámci EU. Nerealistický scénář, protože přesvědčit Brusel a západ EU o nutnosti změny současné politiky nemá šanci. * spolu s ostatními nespokojenými respektovat rozložení sil a dohodnout rozdělení celku, jehož směřování nám nevyhovuje, s tím, že zachováme maximum pozitivního ze společné minulosti. * vystoupit individuálně, což za dnešní konstelace není realistický projekt, na který bychom měli sílu. Musíme respektovat, že naši západoevropští partneři znechucení dnešní přemírou svého bohatství vidí smysluplnou budoucnost pouze v chudobě, obětech a odříkání v zájmu planety. Respektujme, že se chtějí zříci konzumu, létání a osobní dopravy, požívání masa, plození dětí a dalších životních radostí. Smiřme se s tím, že místo rodiny u nich zaujme polyamorie a manželství pro všechny. Dopřejme našim západním přátelům požitky z konání dobrých skutků při otevření hranic a pečování o všechny, kteří k nim ze světa zamíří za snazším životem. Umožněme jim žít v multikulturní poislámštělé společnosti se svobodnou volbou pohlaví a totální rovností všech myslitelných minorit, chráněných dohledem inkviziční politické korektnosti. Dopřejme jim získat vlastní zkušenost s omezením občanských práv a svobod a jedinou povolenou ideologií. Tvrdě však od nich požadujme, aby oni respektovali, že my – Češi, Maďaři, Poláci a Slováci a další Středo- a Východoevropané – v takové společnosti žít nechceme, že jsme do EU s takovými cíli nevstupovali a ani nám tehdy nebyly nastíněny. Máme vlastní zkušenosti s totalitou a sociálními utopiemi a nechceme je opakovat. Chceme si žít po svém a ne pod cizím diktátem. Snažme se hrozícímu konfliktu a zničení evropské spolupráce zabránit racionálně – rozdělme dnešní EU s respektem k tomu druhému a uchovejme maximum dobrého, co nás spojuje. Pouze tak se nám podaří překonat dnešní pnutí, které hrozí zničit celou současnou vratkou evropskou konstrukci. **My Češi a Slováci** k tomu můžeme mít co podstatného říci. Podobným krokem jsme předešli závažným hrozbám po pádu komunismu. Setrvávat na Titaniku i po srážce s ledovcem se, jak víme, nikomu nevyplatilo. Evropská komise takový ledovec do cesty EU sama staví. Pokusme se z lodi, kterou nemůžeme zastavit, dostat **za každou cenu**, záleží-li nám na budoucnosti našich dětí. Planeta to přežije. Autor je výkonný ředitel Institutu Václava Klause"

A zakázali hrát a zakázali zpívat… a zakázali jíst maso


Jako údajná Zelená vlna se rozlévá po západní Evropě včetně Švýcarska veganská a vegetariánská strava v podnikových jídelnách a studentských menzách a kantýnách. Je přece správné nejíst maso, chov dobytka zanechává velkou uhlíkovou stopu,
neboť „krávy prdí“, kdežto sója ne.
Po podnikové jídelně ve Volkswagenu jsou to především studentské menzy, které vyřazují nebo výrazně omezují pokrmy z masa s tím, že „studenti to žádají“:
„Studenti na univerzitách v Berlíně se od podzimu namísto currywurstů a řízků dočkají luštěnin a semínek.
Menzy v německém hlavním městě škrtají z jídelníčků maso a ryby. Důvodem je stále vyšší podíl veganů mezi posluchači i snaha institucí stát se klimaticky neutrálními“, jak píše web Idnes. V článku se přitom dočteme, že jako vegani se deklaruje 13,5 % studentů, dalších 33 % jako vegetariáni. Přesto bude veganská strava tvořit plných 68 %, z 28 % bude vegetariánská, na maso a ryby budou tedy zbývat 4 %.
Masožrouti, styďte se, či jak se píše v diskusi pod článkem ve WELTu, ze kterého Idnes čerpá, přineste si do menzy například Leberkäse (známou bavorskou sekanou)
a snězte ji tam na protest.
Stejnou politiku „klimaneutrality“ razí i menza univerzity ve švýcarském Lucernu, která dokonce maso vyškrtla z jídelníčku na příští semestry úplně
. „Vegetarián nebo vegan - v jídelně Univerzity v Lucernu se nepodává nic jiného“, píše švýcarský lokální web Zentralplus a pokračuje: „Toto rozhodnutí bylo učiněno v souvislosti se zařazením jídelny do gastronomického podniku Curyšského ženského sdružení (ZFV), provozovatele dalších restaurací a kantýn. Toto ženské sdružení, které vychází z postulátů protestantského kazatele Ulrica Zwingliho, proslulo zejména bojem proti alkoholu, a to včetně zákazu podávání alkoholu ve svých restauracích. Součástí předání studentského stravování tomuto spolku byla i dohoda o implementaci nového, vegansko-vegetariánského gastro konceptu se zaměřením na udržitelnost, regionálnost a sezónnost.“
Na univerzitě v Lucernu však prý existuje i odpor vůči diktátu nabídky.
Radní kantonu Luzern za liberální stranu (FDP) Rosa Schmidová zpochybňuje rozhodnutí univerzity: „Pokud se soukromé instituce nebo restaurace spoléhají na koncept vegetariánské výživy, je to naprosto v pořádku. Veřejná instituce, jako je univerzita, však nemusí zkoušet nové nutriční koncepty, pokud chce něco otestovat. Může to udělat ve stávajícím rozsahu“, řekla radní pro Zentralplus. Dokonce vyzvala vládu kantonu Luzern, aby zabránila omezení svobody konzumace v institucích s kantonální účastí.
Stejně špatné je podle radní Schmidové nenabízet veganské a vegetariánské pokrmy. „Důležitá je rovnováha mezi všemi formami výživy“, říká Schmidová
a vysvětluje pozadí své kritiky nového jídelního plánu univerzity. Maso je nejen podle ní důležitou součástí vyvážené stravy pro velkou část populace. Schmidová dokonce hovoří o „vyloučení“ a „diskriminaci“ některých lidí kvůli jejich stravovacím návykům.
A dodává, že bezmasá strava nemusí být nutně šetrnější ke klimatu:
„Veganská strava není vždy sezónní nebo regionální, jak tvrdí univerzita.
Všechna avokáda, cizrna a sójové produkty nepocházejí ze Švýcarska.“
To skutečně ne, sója se dováží přes půl světa, stejně jako avokáda a další suroviny, především luštěniny, nezbytné pro výrobu kvalitní veganské stravy. Uhlíková stopa nám tedy jako důvod odpadá. Respektive je to nedostatečný důvod.
Studenti se vrátí ze zahraničních dovolených a pobytů a aby snížili svou uhlíkovou stopu, budou jíst sójové burgery. Kolik sóji bude vypěstované v Evropě a kolik dovezené z Brazílie, USA, Kanady či dokonce Číny, to dané menzy těžko zjistí. I pokud je sója dodávaná německou společností, může klidně jít o jakoukoli sóju. Příklad z ČR - sója „pro radost ze zdraví“, obsažená v tofu od společnosti VET ECO pochází ze tří zdrojů: Kanady, Číny a Francie. Původ sóji je vždy uveden v průvodních dokladech dodávky spolu s dalšími údaji, nicméně tento údaj nemá charakter nějakého zvláštního certifikátu. Takže čínská sója místo švýcarských a německých krav – to je redukce CO2 přímo vzorová. S ostatními surovinami je to stejné. Výrobce totiž nemá povinnost informovat spotřebitele o tom, odkud jeho surovina pochází prapůvodně. Uvede jen zemi původu, ve které byla zpracována surovina, případně finální produkt.
Je jistě každého věc, jak se stravuje, pokud je to dospělý člověk. Kdo se rozhodně nejíst maso a živočišné produkty, měl by dostat odpovídající nabídku. Něco jiného je ovšem ve jménu „vyššího dobra“ nutit lidi s jinými preferencemi, aby se přizpůsobili módním trendům, vyvěrajícím z ideologie – nenechme zvířata trpět. Nejlépe jim bude, když nebudou chována vůbec. Nejenže je to ideologie nesmyslná, ale i škodlivá – jsou studie, dokazující vliv živočišných bílkovin na vývoj lidského mozku, a to jak u dětí, tak u druhu Homo sapiens během jeho vývoje vůbec. Bez masa bychom asi „sapiens“ vůbec nebyli.
Za módní vlnou a reklamami na veganské „burgery“ a „klobásy“ se tak pravděpodobně opět skrývají něčí zájmy. Konkrétně těch, kdo chtějí utlumit živočišnou výrobu v Evropě, zemědělství celkově, a rozjet dovoz hovězího a dalšího masa z třetích zemí, především z jižní Ameriky. Smlouvy jsou připravené. A vsaďme se, že jakmile budou podepsány, náhle se zjistí, že maso je zdravé a je třeba ho jíst.
Vědci se budou předhánět v popisech blahodárného působení masa na lidský organismus, reklamy budou nabízet burgery ze zaručeně zdravého jihoamerického masa. Které ovšem pochází z dobytka, chovaného v podmínkách, o nichž spotřebitelé nic nevědí. To není v zájmu obchodu. Taková jihoamerická kráva, vezená přes půl světa na lodi a tam také poražená a zpracovaná, ta zaručeně netrpí! Ani neprdí, zřejmě.
V Německu se na základních školách vlivem stoupajícího počtu muslimských dětí
omezuje vepřové maso. Maso se ovšem nabízí, protože muslimové maso rozhodně jedí,

jen ne vepřové. Co řeknou muslimští studenti na vysokých školách na sníženou nabídku masa, to by mě zajímalo.
Jedině že by jich tam bylo značně méně než na školách základních?
https://www.facebook.com/MUdrIDavid/?__tn__=k*F&tn-str=k*F
Nová studie: Bez masa by lidstvo nedosáhlo rozvoje mozku ani současné míry inteligence
https://eurodenik.cz/veda/nova-studie-bez-masa-by-lidstvo-nedosahlo-rozvoje-mozku-ani-soucasne-miry-inteligence?fbclid=IwAR0rvqgWPb17OWdwu3uavfWOvDoFH9GiApvG9FOcJVnp4-NIBtMNi00R0IE


Berlínské menzy škrtají z menu maso. Kvůli klimatu i veganským studentům
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-berlin-univerzity-jidelny-veganska-strava-studenti.A210831_091025_zahranicni_misl?


### A zakázali hrát a zakázali zpívat… a zakázali jíst maso Jako údajná Zelená vlna se rozlévá po západní Evropě včetně Švýcarska veganská a vegetariánská strava v podnikových jídelnách a studentských menzách a kantýnách. Je přece správné nejíst maso, chov dobytka zanechává velkou uhlíkovou stopu, neboť „krávy prdí“, kdežto sója ne. Po podnikové jídelně ve Volkswagenu jsou to především studentské menzy, které vyřazují nebo výrazně omezují pokrmy z masa s tím, že „studenti to žádají“: „Studenti na univerzitách v Berlíně se od podzimu namísto currywurstů a řízků dočkají luštěnin a semínek. Menzy v německém hlavním městě škrtají z jídelníčků maso a ryby. Důvodem je stále vyšší podíl veganů mezi posluchači i snaha institucí stát se klimaticky neutrálními“, jak píše web Idnes. V článku se přitom dočteme, že jako vegani se deklaruje 13,5 % studentů, dalších 33 % jako vegetariáni. Přesto bude veganská strava tvořit plných 68 %, z 28 % bude vegetariánská, na maso a ryby budou tedy zbývat 4 %. Masožrouti, styďte se, či jak se píše v diskusi pod článkem ve WELTu, ze kterého Idnes čerpá, přineste si do menzy například Leberkäse (známou bavorskou sekanou) a snězte ji tam na protest. Stejnou politiku „klimaneutrality“ razí i menza univerzity ve švýcarském Lucernu, která dokonce maso vyškrtla z jídelníčku na příští semestry úplně . „Vegetarián nebo vegan - v jídelně Univerzity v Lucernu se nepodává nic jiného“, píše švýcarský lokální web Zentralplus a pokračuje: „Toto rozhodnutí bylo učiněno v souvislosti se zařazením jídelny do gastronomického podniku Curyšského ženského sdružení (ZFV), provozovatele dalších restaurací a kantýn. Toto ženské sdružení, které vychází z postulátů protestantského kazatele Ulrica Zwingliho, proslulo zejména bojem proti alkoholu, a to včetně zákazu podávání alkoholu ve svých restauracích. Součástí předání studentského stravování tomuto spolku byla i dohoda o implementaci nového, vegansko-vegetariánského gastro konceptu se zaměřením na udržitelnost, regionálnost a sezónnost.“ Na univerzitě v Lucernu však prý existuje i odpor vůči diktátu nabídky. Radní kantonu Luzern za liberální stranu (FDP) Rosa Schmidová zpochybňuje rozhodnutí univerzity: „Pokud se soukromé instituce nebo restaurace spoléhají na koncept vegetariánské výživy, je to naprosto v pořádku. Veřejná instituce, jako je univerzita, však nemusí zkoušet nové nutriční koncepty, pokud chce něco otestovat. Může to udělat ve stávajícím rozsahu“, řekla radní pro Zentralplus. Dokonce vyzvala vládu kantonu Luzern, aby zabránila omezení svobody konzumace v institucích s kantonální účastí. Stejně špatné je podle radní Schmidové nenabízet veganské a vegetariánské pokrmy. „Důležitá je rovnováha mezi všemi formami výživy“, říká Schmidová a vysvětluje pozadí své kritiky nového jídelního plánu univerzity. Maso je nejen podle ní důležitou součástí vyvážené stravy pro velkou část populace. Schmidová dokonce hovoří o „vyloučení“ a „diskriminaci“ některých lidí kvůli jejich stravovacím návykům. A dodává, že bezmasá strava nemusí být nutně šetrnější ke klimatu: „Veganská strava není vždy sezónní nebo regionální, jak tvrdí univerzita. ** Všechna avokáda, cizrna a sójové produkty nepocházejí ze Švýcarska.“** To skutečně ne, sója se dováží přes půl světa, stejně jako avokáda a další suroviny, především luštěniny, nezbytné pro výrobu kvalitní veganské stravy. Uhlíková stopa nám tedy jako důvod odpadá. Respektive je to nedostatečný důvod. **Studenti se vrátí ze zahraničních dovolených a pobytů a aby snížili svou uhlíkovou stopu, budou jíst sójové burgery. Kolik sóji bude vypěstované v Evropě a kolik dovezené z Brazílie, USA, Kanady či dokonce Číny, to dané menzy těžko zjistí. I pokud je sója dodávaná německou společností, může klidně jít o jakoukoli sóju. Příklad z ČR - sója „pro radost ze zdraví“, obsažená v tofu od společnosti VET ECO pochází ze tří zdrojů: Kanady, Číny a Francie.** Původ sóji je vždy uveden v průvodních dokladech dodávky spolu s dalšími údaji, nicméně tento údaj nemá charakter nějakého zvláštního certifikátu. Takže čínská sója místo švýcarských a německých krav – to je redukce CO2 přímo vzorová. S ostatními surovinami je to stejné. Výrobce totiž nemá povinnost informovat spotřebitele o tom, odkud jeho surovina pochází prapůvodně. Uvede jen zemi původu, ve které byla zpracována surovina, případně finální produkt. Je jistě každého věc, jak se stravuje, pokud je to dospělý člověk. Kdo se rozhodně nejíst maso a živočišné produkty, měl by dostat odpovídající nabídku. Něco jiného je ovšem ve jménu „vyššího dobra“ nutit lidi s jinými preferencemi, aby se přizpůsobili módním trendům, vyvěrajícím z ideologie – nenechme zvířata trpět. Nejlépe jim bude, když nebudou chována vůbec. Nejenže je to ideologie nesmyslná, ale i škodlivá – jsou studie, dokazující vliv živočišných bílkovin na vývoj lidského mozku, a to jak u dětí, tak u druhu Homo sapiens během jeho vývoje vůbec. Bez masa bychom asi „sapiens“ vůbec nebyli. Za módní vlnou a reklamami na veganské „burgery“ a „klobásy“ se tak pravděpodobně opět skrývají něčí zájmy. Konkrétně těch, kdo chtějí utlumit živočišnou výrobu v Evropě, zemědělství celkově, a rozjet dovoz hovězího a dalšího masa z třetích zemí, především z jižní Ameriky. Smlouvy jsou připravené. A vsaďme se, že jakmile budou podepsány, náhle se zjistí, že maso je zdravé a je třeba ho jíst. Vědci se budou předhánět v popisech blahodárného působení masa na lidský organismus, reklamy budou nabízet burgery ze zaručeně zdravého jihoamerického masa. Které ovšem pochází z dobytka, chovaného v podmínkách, o nichž spotřebitelé nic nevědí. To není v zájmu obchodu. Taková jihoamerická kráva, vezená přes půl světa na lodi a tam také poražená a zpracovaná, ta zaručeně netrpí! Ani neprdí, zřejmě. **V Německu se na základních školách vlivem stoupajícího počtu muslimských dětí omezuje vepřové maso. Maso se ovšem nabízí, protože muslimové maso rozhodně jedí,** jen ne vepřové. Co řeknou muslimští studenti na vysokých školách na sníženou nabídku masa, to by mě zajímalo. Jedině že by jich tam bylo značně méně než na školách základních? https://www.facebook.com/MUdrIDavid/?__tn__=k*F&tn-str=k*F **Nová studie: Bez masa by lidstvo nedosáhlo rozvoje mozku ani současné míry inteligence** https://eurodenik.cz/veda/nova-studie-bez-masa-by-lidstvo-nedosahlo-rozvoje-mozku-ani-soucasne-miry-inteligence?fbclid=IwAR0rvqgWPb17OWdwu3uavfWOvDoFH9GiApvG9FOcJVnp4-NIBtMNi00R0IE Berlínské menzy škrtají z menu maso. Kvůli klimatu i veganským studentům https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-berlin-univerzity-jidelny-veganska-strava-studenti.A210831_091025_zahranicni_misl?
Upravené 7. 9. 2021 o 10:21

A zakázali hrát a zakázali zpívat

Cosi jsem cetla, ze v A nebudou deti zpivat a cvicit jen venku ...


[quote="pid:32165, uid:78"]A zakázali hrát a zakázali zpívat[/quote] Cosi jsem cetla, ze v A nebudou deti zpivat a cvicit jen venku ...

Jako údajná Zelená vlna se rozlévá po západní Evropě včetně Švýcarska veganská a vegetariánská strava v podnikových jídelnách a studentských menzách a kantýnách. Je přece správné nejíst maso, chov dobytka zanechává velkou uhlíkovou stopu,
neboť „krávy prdí“, kdežto sója ne.

A za vegánskou stravou budú nasledovať múčne červy ktoré nám toť nedávno schválili v hlavnom stane. A aby sme neskončili ako vo VB chorobou šialených kráv kde ich najprv začali kŕmiť dajakým sajrajtom a až potom očkovať keď videli čo z nich tá výdatná strava robí. Tak na nás to idú aplikovať obrátene najprv vakcína na prípravu organizmu na múčne červy ktoré budú nasledovať keďže sú už schválené. Čo myslíte je to šialená teória alebo cieľ tých vládnucich jelit.


[quote="pid:32165, uid:78"]Jako údajná Zelená vlna se rozlévá po západní Evropě včetně Švýcarska veganská a vegetariánská strava v podnikových jídelnách a studentských menzách a kantýnách. Je přece správné nejíst maso, chov dobytka zanechává velkou uhlíkovou stopu, neboť „krávy prdí“, kdežto sója ne.[/quote] A za vegánskou stravou budú nasledovať múčne červy ktoré nám toť nedávno schválili v hlavnom stane. A aby sme neskončili ako vo VB chorobou šialených kráv kde ich najprv začali kŕmiť dajakým sajrajtom a až potom očkovať keď videli čo z nich tá výdatná strava robí. Tak na nás to idú aplikovať obrátene najprv vakcína na prípravu organizmu na múčne červy ktoré budú nasledovať keďže sú už schválené. Čo myslíte je to šialená teória alebo cieľ tých vládnucich jelit.

A za vegánskou stravou budú nasledovať múčne červy ktoré nám toť nedávno schválili v hlavnom stane.

Žlté múčne červy potravinou: krajiny EÚ schválili návrh
https://www.aktuality.sk/clanok/887961/zlte-mucne-cervy-potravinou-krajiny-eu-schvalili-navrh/
fuj smile No, maju v pláne maso pro boháče a pro plebs červy a kořínky


[quote="pid:32168, uid:85"]A za vegánskou stravou budú nasledovať múčne červy ktoré nám toť nedávno schválili v hlavnom stane.[/quote] Žlté múčne červy potravinou: krajiny EÚ schválili návrh https://www.aktuality.sk/clanok/887961/zlte-mucne-cervy-potravinou-krajiny-eu-schvalili-navrh/ fuj :( No, maju v pláne maso pro boháče a pro plebs červy a kořínky

Vliv bílkovin na růst a vývoj dětí
V období růstu je potřeba bílkovin téměř dvojnásobná, než je v dospělosti, ale je velice důležité zajistit optimálně vyvážený přísun nejen živočišných, ale i rostlinných bílkovin.
Při dodržování zásad pestré stravy je doporučovaná jako dostatečná konzumace masa 3-4x týdně. Nenahrazujte však maso uzeninami.
https://vyzivadeti.cz/pro-lekare-a-sestry/odborne-clanky/vliv-bilkovin-na-rust-a-vyvoj-deti/


**Vliv bílkovin na růst a vývoj dětí** V období růstu je potřeba bílkovin téměř dvojnásobná, než je v dospělosti, ale je velice důležité zajistit optimálně vyvážený přísun nejen živočišných, ale i rostlinných bílkovin. Při dodržování zásad pestré stravy je doporučovaná jako dostatečná konzumace masa 3-4x týdně. Nenahrazujte však maso uzeninami. https://vyzivadeti.cz/pro-lekare-a-sestry/odborne-clanky/vliv-bilkovin-na-rust-a-vyvoj-deti/

nemusi ist o maso z Juznej Ameriky, moze ist o USA a to je aj pravdepodobnejsie. Je ale zaujimave, ze europske elity sa nevedia tymto natlakovym akciam branit a este tomu vychadzaju v ustrety. Obdobne ako Astra Zeneca, sice Pfizer ma 3x horsie vedlajsie ucinky, ale vsetci kricali len na Astru, pritom tu Europa zasponzorovala, bola lacna....hej, nie je to mRNA mnamka, je tam opici gen v adenoviruse ale aj tak. Nikto nekrici ani neupozornuje.....a ja nechapem. To ani v ramci konkurencneho boja sa dotknuta firma neozve?


nemusi ist o maso z Juznej Ameriky, moze ist o USA a to je aj pravdepodobnejsie. Je ale zaujimave, ze europske elity sa nevedia tymto natlakovym akciam branit a este tomu vychadzaju v ustrety. Obdobne ako Astra Zeneca, sice Pfizer ma 3x horsie vedlajsie ucinky, ale vsetci kricali len na Astru, pritom tu Europa zasponzorovala, bola lacna....hej, nie je to mRNA mnamka, je tam opici gen v adenoviruse ale aj tak. Nikto nekrici ani neupozornuje.....a ja nechapem. To ani v ramci konkurencneho boja sa dotknuta firma neozve?

Nenahrazujte však maso uzeninami.

Údeniny už v predajniach nekúpite len imitáciu údenia, sám som jednu takú linku montoval v Mecome pred asi 25timy rokmi.
Popíšem: údenie je proces konzervovania dymom ktorý vzniká horením dreva v domácnosti sa ešte stále používa. Ale ktorý bol vo veľkovýrobe zamenený za sprchovanie vodným roztokom napusteným dymu podobnou arómou. Ak si položíte otázku že prečo by to robili tak odpovedám tak ako vtedy oni mne. Pri klasickom údení mali stratu na váhe 10-20 percent, pri sprchovaní majú prírastok 10-20percent. Takže zisk až do 40percent a za to sa už oplatí otráviť kde koho. A hlavne legálne so súhlasom tých istých zdravotníckych úradov ktoré teraz týmto hochštaplerom odsúhlasili covid vakcíny lenže už s nezmerateľným ziskom. A za to sa oplatí už aj zabíjať čo sa aj deje


[quote="pid:32200, uid:78"]Nenahrazujte však maso uzeninami.[/quote] Údeniny už v predajniach nekúpite len imitáciu údenia, sám som jednu takú linku montoval v Mecome pred asi 25timy rokmi. Popíšem: údenie je proces konzervovania dymom ktorý vzniká horením dreva v domácnosti sa ešte stále používa. Ale ktorý bol vo veľkovýrobe zamenený za sprchovanie vodným roztokom napusteným dymu podobnou arómou. Ak si položíte otázku že prečo by to robili tak odpovedám tak ako vtedy oni mne. Pri klasickom údení mali stratu na váhe 10-20 percent, pri sprchovaní majú prírastok 10-20percent. Takže zisk až do 40percent a za to sa už oplatí otráviť kde koho. A hlavne legálne so súhlasom tých istých zdravotníckych úradov ktoré teraz týmto hochštaplerom odsúhlasili covid vakcíny lenže už s nezmerateľným ziskom. A za to sa oplatí už aj zabíjať čo sa aj deje

Ale ktorý bol vo veľkovýrobe zamenený za sprchovanie vodným roztokom napusteným dymu podobnou arómou.


A nie je to aj s posvätením EÚ? Ako údajne bojuje proti karcinogénom a akrylamidom? Veď takto przia aj chlieb, nesmie mať tmavú kôrku, čo na tom, že je nedopečený a škodí?


[quote="pid:32239, uid:85"]Ale ktorý bol vo veľkovýrobe zamenený za sprchovanie vodným roztokom napusteným dymu podobnou arómou.[/quote] A nie je to aj s posvätením EÚ? Ako údajne bojuje proti karcinogénom a akrylamidom? Veď takto przia aj chlieb, nesmie mať tmavú kôrku, čo na tom, že je nedopečený a škodí?

Moderátor


Nová stratégia eurokomisie „Z farmy na vidličku" identifikuje hmyz ako alternatívny zdroj bielkovín, ktorý môže podporiť prechod EÚ na udržateľnejší potravinový systém. V budúcnosti by mohol predstavovať potenciálne lacný a udržateľný zdroj potravy.
Podľa EK milióny ľudí už konzumujú hmyz každý deň a Organizácia OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) navyše označila hmyz za zdroj zdravých a výživných potravín s vysokým obsahom tukov, bielkovín, vitamínov, vláknin a minerálov.
https://www.aktuality.sk/clanok/887961/zlte-mucne-cervy-potravinou-krajiny-eu-schvalili-navrh/Vyzerá to tak, že polygonom pre konzumáciu hmyzu bola Ázia (Čína a Indočína). Tam sa naučili jesť takéto veci (z kuraťa nejedia hlavné veci, ale to, čo Európania nejedia, to čo sa po zavraždení kuraťa vyhadzuje). Teraz to salámovou metódou prenášajú do Eu.
Hovädzie, bravčové a kuracie si "elita" asi plánuje nechať len pre seba. A davu len vegánsku stravu alebo červy.


> Nová stratégia eurokomisie „Z farmy na vidličku" identifikuje hmyz ako alternatívny zdroj bielkovín, ktorý môže podporiť prechod EÚ na udržateľnejší potravinový systém. V budúcnosti by mohol predstavovať potenciálne lacný a udržateľný zdroj potravy. Podľa EK milióny ľudí už konzumujú hmyz každý deň a Organizácia OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) navyše označila hmyz za zdroj zdravých a výživných potravín s vysokým obsahom tukov, bielkovín, vitamínov, vláknin a minerálov. https://www.aktuality.sk/clanok/887961/zlte-mucne-cervy-potravinou-krajiny-eu-schvalili-navrh/ Vyzerá to tak, že polygonom pre konzumáciu hmyzu bola Ázia (Čína a Indočína). Tam sa naučili jesť takéto veci _(z kuraťa nejedia hlavné veci, ale to, čo Európania nejedia, to čo sa po zavraždení kuraťa vyhadzuje)_. Teraz to salámovou metódou prenášajú do Eu. Hovädzie, bravčové a kuracie si "elita" asi plánuje nechať len pre seba. A davu len vegánsku stravu alebo červy.
Upravené 7. 9. 2021 o 19:53

A davu len vegánsku stravu alebo červy.

Počítám, že teď by jeden mohl říct, že se do toho elitám vloudila chybička: jak jde dohromady vegetariánství/veganství s pojídáním živočichů (hmyzu)?
Ale chyba lávky: je to naprosto v pořádku, protože je to v souladu s (jejich) principem "doublethink" (podvojné myšlení).
https://en.wikipedia.org/wiki/Doublethink


[quote="pid:32278, uid:6"]A davu len vegánsku stravu alebo červy.[/quote] Počítám, že teď by jeden mohl říct, že se do toho elitám vloudila chybička: jak jde dohromady vegetariánství/veganství s pojídáním živočichů (hmyzu)? Ale chyba lávky: je to naprosto v pořádku, protože je to v souladu s (jejich) principem "doublethink" (podvojné myšlení). https://en.wikipedia.org/wiki/Doublethink

údenie je proces konzervovania dymom ktorý vzniká horením dreva v domácnosti sa ešte stále používa. Ale ktorý bol vo veľkovýrobe zamenený za sprchovanie vodným roztokom napusteným dymu podobnou arómou
ak by to niekoho zaujímalo, tak v tomto videu je ukázané ako prebieha nastrekovanie mäsa (údeniny) - je to od cca 01:15 min. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15192/266236


[quote="pid:32239, uid:85"]údenie je proces konzervovania dymom ktorý vzniká horením dreva v domácnosti sa ešte stále používa. Ale ktorý bol vo veľkovýrobe zamenený za sprchovanie vodným roztokom napusteným dymu podobnou arómou[/quote] ak by to niekoho zaujímalo, tak v tomto videu je ukázané ako prebieha nastrekovanie mäsa (údeniny) - je to od cca 01:15 min. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15192/266236

Šialenstvo v Bruseli dosiahlo ďalší stupeň. Úplne odtrhnutie od reality, už blúznia. Vraj v roku 2046 si vystačí Európa iba so slnečnou a veternou energiou a ako palivo do áut bude iba vodík. Je ha už nie elektrické autá ale spaľovanie vodíka. https://www.hlavnespravy.sk/europa-sa-vzda-plynovodu-nord-stream-2-uz-zverejnili-termin/2666882


Šialenstvo v Bruseli dosiahlo ďalší stupeň. Úplne odtrhnutie od reality, už blúznia. Vraj v roku 2046 si vystačí Európa iba so slnečnou a veternou energiou a ako palivo do áut bude iba vodík. Je ha už nie elektrické autá ale spaľovanie vodíka. https://www.hlavnespravy.sk/europa-sa-vzda-plynovodu-nord-stream-2-uz-zverejnili-termin/2666882

ako prebieha nastrekovanie mäsa (údeniny)

Stará známá technologie Tricatel:
https://www.youtube.com/watch?v=yxXTH3CYHSw


[quote="pid:32288, uid:469"]ako prebieha nastrekovanie mäsa (údeniny)[/quote] Stará známá technologie Tricatel: https://www.youtube.com/watch?v=yxXTH3CYHSw

Počítám, že teď by jeden mohl říct, že se do toho elitám vloudila chybička: jak jde dohromady vegetariánství/veganství s pojídáním živočichů (hmyzu)?

Nijako! Môžeš si vybrať jedno ALEBO druhé :-) Podľa toho či si zeleninožrút alebo mäsožrút.


Veď ako sa hovorí medzi kresťanmi, keď zješ červivú čerešňu: nevadí, veď dnes nie je piatok... (v piatok praví kresťania nejedia mäso).


[quote="pid:32286, uid:240"]Počítám, že teď by jeden mohl říct, že se do toho elitám vloudila chybička: jak jde dohromady vegetariánství/veganství s pojídáním živočichů (hmyzu)?[/quote] Nijako! Môžeš si vybrať jedno ALEBO druhé :-) Podľa toho či si zeleninožrút alebo mäsožrút. Veď ako sa hovorí medzi kresťanmi, keď zješ červivú čerešňu: nevadí, veď dnes nie je piatok... (v piatok praví kresťania nejedia mäso).

v piatok praví kresťania nejedia mäso


Praví kresťania chápu prečo v piatok nejedia mäso. Tí, čo sa na kresťanov iba hrajú, to dodržiavajú dogmaticky bez pochopenia podstaty. Rovnako je to s odpočinkom v nedeľu. Mimochodom, prečo židia nepracujú v sobotu a nie v nedeľu? Súvisí to s vplyvom Saturna (Saturday - deň Saturna) a jeho vplyvom na Zem. Získavajú tak výhodu oproti ostatným, ktorí nepracujú v nedeľu, keď sú energie iné a nie až také vhodné na načerpanie sily.


[quote="pid:32386, uid:6"]v piatok praví kresťania nejedia mäso[/quote] Praví kresťania chápu prečo v piatok nejedia mäso. Tí, čo sa na kresťanov iba hrajú, to dodržiavajú dogmaticky bez pochopenia podstaty. Rovnako je to s odpočinkom v nedeľu. Mimochodom, prečo židia nepracujú v sobotu a nie v nedeľu? Súvisí to s vplyvom Saturna (Saturday - deň Saturna) a jeho vplyvom na Zem. Získavajú tak výhodu oproti ostatným, ktorí nepracujú v nedeľu, keď sú energie iné a nie až také vhodné na načerpanie sily.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 8. 9. 2021 o 20:51
123
21.97k
180
49
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept