Zahraničná politika
Európska únia

Velký reset a násilné přerozdělení majetku: Covid je pouhá předehra.
Do osmi let bychom neměli nic vlastnit. Vše bude sdílené.
Cenná aktiva připadnou světovým korporacím. Pod rouškou dekarbonizace nám zakážou i maso?
- jak podle plánu Schwaba a jemu podobných mají být miliardy obyčejných lidí
připraveny o své majetky

a vše bude předáno do soukromého vlastnictví „zlatého milionu“ – samozvaných příjemců výhod „Velkého resetu“.
https://www.protiproud.cz/politika/6284-velky-reset-a-nasilne-prerozdeleni-majetku-covid-je-pouha-predehra-do-osmi-let-bychom-nemeli-nic-vlastnit-vse-bude-sdilene-cenna-aktiva-pripadnou-svetovym-korporacim-pod-rouskou-dekarbonizace-nam-zakazou-i-maso.htm


Velký reset a násilné přerozdělení majetku: Covid je pouhá předehra. Do osmi let bychom neměli nic vlastnit. Vše bude sdílené. Cenná aktiva připadnou světovým korporacím. Pod rouškou dekarbonizace nám zakážou i maso? -** jak podle plánu Schwaba a jemu podobných mají být miliardy obyčejných lidí připraveny o své majetky** a vše bude předáno do soukromého vlastnictví „zlatého milionu“ – samozvaných příjemců výhod „Velkého resetu“. https://www.protiproud.cz/politika/6284-velky-reset-a-nasilne-prerozdeleni-majetku-covid-je-pouha-predehra-do-osmi-let-bychom-nemeli-nic-vlastnit-vse-bude-sdilene-cenna-aktiva-pripadnou-svetovym-korporacim-pod-rouskou-dekarbonizace-nam-zakazou-i-maso.htm
Upravené 4. 3. 2022 o 09:38

EU udelala atomovou energii oficialne „zelenou“
Evropská komise ve středu oficiálně zahrnula jadernou energii a plyn do své taxonomie, která stanoví, které finanční investice jsou považovány za šetrné ke klimatu. Komisařka pro finance Mairead Mcguinnessová při prezentaci v Bruselu uvedla, že se jedná o nástroj pro finanční sektor, "ne pro energetickou politiku". Rakousko se domnívá, že je to v rozporu s agendou EU na ochranu klimatu a chce v příštích týdnech "připravit právní kroky".
Navzdory silné kritice Komise tento právní předpis přijala. Podle Mcguinnesse je Taxonomie "ukazatelem pro soukromé investory", a proto není "nástrojem energetické politiky EU". Plyn a jaderná energie by přispěly k "obtížnému přechodu ke klimatické neutralitě", uvedla komisařka. Podle Mcguinnesse jsme našli "dobrou rovnováhu" mezi zásadně odlišnými názory. "Při přechodu bychom také nemuseli akceptovat dokonalá řešení," řekla.
Rakousko - ÖVP a Zeleni i Van der Bellen proti
Francie pro.
Expert z Thinktanku Bruegel prohlasil v ORF, ze plyn a atomova energie nejsou zelene energie. "Zahrnutím jaderné energie a plynu pravděpodobně nepovede k tomu, že by se Taxonomie stala "zlatým standardem", jak už varovali institucionální investoři.
EU tak promarnila velkou příležitost, protože se mohla stát referenčním místem v této oblasti."
Othmar Karas na Twitteru napsal, že" všichni příslušní rakouští europoslanci budou mít námitky proti plánům Evropské komise". "Odmítnutí jaderné energie není stranicko-politickou otázkou, ale vždy bylo společným rakouským zájmem," uvedl místopředseda Evropského parlamentu.
zde


**EU udelala atomovou energii oficialne „zelenou“** Evropská komise ve středu oficiálně zahrnula jadernou energii a plyn do své taxonomie, která stanoví, které finanční investice jsou považovány za šetrné ke klimatu. Komisařka pro finance Mairead Mcguinnessová při prezentaci v Bruselu uvedla, že se jedná o nástroj pro finanční sektor, "ne pro energetickou politiku". Rakousko se domnívá, že je to v rozporu s agendou EU na ochranu klimatu a chce v příštích týdnech "připravit právní kroky". Navzdory silné kritice Komise tento právní předpis přijala. Podle Mcguinnesse je Taxonomie "ukazatelem pro soukromé investory", a proto není "nástrojem energetické politiky EU". Plyn a jaderná energie by přispěly k "obtížnému přechodu ke klimatické neutralitě", uvedla komisařka. Podle Mcguinnesse jsme našli "dobrou rovnováhu" mezi zásadně odlišnými názory. "Při přechodu bychom také nemuseli akceptovat dokonalá řešení," řekla. Rakousko - ÖVP a Zeleni i Van der Bellen proti Francie pro. Expert z Thinktanku Bruegel prohlasil v ORF, ze plyn a atomova energie nejsou zelene energie. "Zahrnutím jaderné energie a plynu pravděpodobně nepovede k tomu, že by se Taxonomie stala "zlatým standardem", jak už varovali institucionální investoři. EU tak promarnila velkou příležitost, protože se mohla stát referenčním místem v této oblasti." Othmar Karas na Twitteru napsal, že" všichni příslušní rakouští europoslanci budou mít námitky proti plánům Evropské komise". "Odmítnutí jaderné energie není stranicko-politickou otázkou, ale vždy bylo společným rakouským zájmem," uvedl místopředseda Evropského parlamentu. [zde](https://orf.at/stories/3245959/)
Upravené 2. 2. 2022 o 17:40

Češi mluví o výhře nad zelenou ideologií. Ale šlo o zájmy Francie a Německa
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-analyza-protestu-proti-zelenemu-jadru-odpurci-tezko-ziskaji-dost-hlasu-187335


Podstatné je toto:
"Důležitým předpokladem k tomu, aby Brusel návrh taxonomie poměrně rychle doladil a představil, byla zřejmě nepsaná dohoda mezi dvěma největšími státy EU s rozdílnými zájmy – Francií, která většinu energie získává z jádra, a Německem, které potřebovalo mírnější podmínky pro zemní plyn. Patrně není náhoda, že eurokomisařka pro finanční služby Mairead McGuinnesová, která měla přípravu taxonomie na starosti, minulý týden navštívila právě tyto dvě země. To je za a).


Za b): Zároveň ovšem Brusel přichystal pro oba zdroje tvrdé podmínky, které z nich dělají přechodnou variantu k novějším a ekologičtějším zdrojům a technologiím.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-dve-minuty-glosa-tvrde-podminky-pro-jadro-sorry-jako-v-eu-to-tak-funguje-187113
"Provozovatelé jádra a plynu reprezentovaní hlavně šéfem státem kontrolované skupiny ČEZ Danielem Benešem varují před paralýzou tuzemské energetiky a zdůrazňují, že Komise by měla akceptovat české připomínky.
Není proto férové vytvářet dojem, že se nastavení taxonomie může ještě výrazněji změnit ve prospěch českých požadavků."


Zkrátka ve smečce vlků dostane nejslabší nažrat, až když ti silnější budou sytí.


**Češi mluví o výhře nad zelenou ideologií. Ale šlo o zájmy Francie a Německa** https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-analyza-protestu-proti-zelenemu-jadru-odpurci-tezko-ziskaji-dost-hlasu-187335 Podstatné je toto: "Důležitým předpokladem k tomu, aby Brusel návrh taxonomie poměrně rychle doladil a představil, byla zřejmě nepsaná dohoda mezi dvěma největšími státy EU s rozdílnými zájmy – Francií, která většinu energie získává z jádra, a Německem, které potřebovalo mírnější podmínky pro zemní plyn. Patrně není náhoda, že eurokomisařka pro finanční služby Mairead McGuinnesová, která měla přípravu taxonomie na starosti, minulý týden navštívila právě tyto dvě země. To je za a). Za b): Zároveň ovšem Brusel přichystal pro oba zdroje tvrdé podmínky, které z nich dělají přechodnou variantu k novějším a ekologičtějším zdrojům a technologiím. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-dve-minuty-glosa-tvrde-podminky-pro-jadro-sorry-jako-v-eu-to-tak-funguje-187113 "Provozovatelé jádra a plynu reprezentovaní hlavně šéfem státem kontrolované skupiny ČEZ Danielem Benešem varují před paralýzou tuzemské energetiky a zdůrazňují, že Komise by měla akceptovat české připomínky. Není proto férové vytvářet dojem, že se nastavení taxonomie může ještě výrazněji změnit ve prospěch českých požadavků." Zkrátka ve smečce vlků dostane nejslabší nažrat, až když ti silnější budou sytí.

Katar schladil horúce hlavy v Bruseli, eurokomisárku Simsonovú v Dauhe varovali,


aby sa v prípade vojny s Ruskom nespoliehala na plyn z Perzského zálivu


Zatiaľ čo Maďarsko vďaka konštruktívnemu dialógu premiéra Viktora Orbána s ruským prezidentom Vladimirom Putinom nakupuje plyn päťkrát lacnejšie, než je jeho trhová cena, vojnoví štváči v Bruseli sa nevzdávajú svojich plánov na totálne zablokovanie obchodu s Ruskom, čo je základná podmienka rozpútania plnohodnotnej vojny na Ukrajine s perspektívou jej eskalácie v širšom priestore európskeho kontinentu
https://www.hlavnespravy.sk/katar-schladil-horuce-hlavy-v-bruseli-eurokomisarku-simsonovu-v-dauhe-varovali-aby-sa-v-pripade-vojny-s-ruskom-nespoliehala-na-plyn-z-perzskeho-zalivu/


Katar schladil horúce hlavy v Bruseli, eurokomisárku Simsonovú v Dauhe varovali, -------------------------------------------------------------------------------- ** aby sa v prípade vojny s Ruskom nespoliehala na plyn z Perzského zálivu** Zatiaľ čo Maďarsko vďaka konštruktívnemu dialógu premiéra Viktora Orbána s ruským prezidentom Vladimirom Putinom nakupuje plyn päťkrát lacnejšie, než je jeho trhová cena, vojnoví štváči v Bruseli sa nevzdávajú svojich plánov na totálne zablokovanie obchodu s Ruskom, čo je základná podmienka rozpútania plnohodnotnej vojny na Ukrajine s perspektívou jej eskalácie v širšom priestore európskeho kontinentu https://www.hlavnespravy.sk/katar-schladil-horuce-hlavy-v-bruseli-eurokomisarku-simsonovu-v-dauhe-varovali-aby-sa-v-pripade-vojny-s-ruskom-nespoliehala-na-plyn-z-perzskeho-zalivu/

preco vlastne (ale v skutocnosti, nie medialne) je Rakusko proti jadru? Viem ze postavili JE a potom ju zrusili, ze bojovali proti Mochovciam, ale vacinou maju deficit elektriny a tu dovazaju od SR a CR....tak co im realne vadi?


preco vlastne (ale v skutocnosti, nie medialne) je Rakusko proti jadru? Viem ze postavili JE a potom ju zrusili, ze bojovali proti Mochovciam, ale vacinou maju deficit elektriny a tu dovazaju od SR a CR....tak co im realne vadi?
Upravené 3. 2. 2022 o 15:40

preco vlastne (ale v skutocnosti, nie medialne) je Rakusko proti jadru? Viem ze postavili JE a potom ju zrusili, ze bojovali proti Mochovciam, ale vacinou maju deficit elektriny a tu dovazaju od SR a CR....tak co im realne vadi?

Asi to, že oba naše národy dokázali, že umíme žít i bez jejich poručnictví a dokonce jsme na tom byli za ČSSR v mnoha oblastech mnohem lépe než oni. Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale pozice ČSSR v tehdejším světě byla opravdu silná - byl to pojem. A ty elektrárny to dokazují dodnes, ale bylo toho mnohem víc - ve vědě, zdravotnictví, výzkumu vesmíru, strojírenství, zemědělství atd.


[quote="pid:55926, uid:187"]preco vlastne (ale v skutocnosti, nie medialne) je Rakusko proti jadru? Viem ze postavili JE a potom ju zrusili, ze bojovali proti Mochovciam, ale vacinou maju deficit elektriny a tu dovazaju od SR a CR....tak co im realne vadi?[/quote] Asi to, že oba naše národy dokázali, že umíme žít i bez jejich poručnictví a dokonce jsme na tom byli za ČSSR v mnoha oblastech mnohem lépe než oni. Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale pozice ČSSR v tehdejším světě byla opravdu silná - byl to pojem. A ty elektrárny to dokazují dodnes, ale bylo toho mnohem víc - ve vědě, zdravotnictví, výzkumu vesmíru, strojírenství, zemědělství atd.

Die Zeit: Orban obvinil EÚ z „džihádu“ a po prvý raz pohrozil odchodom z únie

Ak Brusel nepreukáže „toleranciu“ k politike Budapešti, „nebudeme schopní nájsť spoločnú cestu,“ uviedol vo svojom odkaze národu maďarský premiér Viktor Orbán. Pod rúškom boja za právny štát vedie EÚ „svätú vojnu, džihád“ proti tým, ktorí im nevyhovujú, zdôraznil. Die Zeit takúto ostrú rétoriku spája so začiatkom volebného boja v krajine, ako aj s dôležitým rozhodnutím Európskeho súdu.


Maďarský premiér Viktor Orbán po prvý raz pohrozil Bruselu možným odchodom z Európskej únie, uvádza Die Zeit. EÚ podľa neho pod rúškom boja za právny štát vedie „svätú vojnu, džihád“ proti tým, ktorí im nevyhovujú. Vo svojom posolstve národu žiadal, aby únia prejavila „toleranciu“ politike Budapešti: „Iné riešenie neexistuje, iba tolerancia. Len tak môžeme nájsť spoločnú cestu.“
Orbán vo svojich prejavoch už skôr kritizoval „byrokratov z Bruselu“, ale zdržal sa vyhrážok vystúpením z únie. Jeho prejav sa zhodoval so začiatkom predvolebného boja v krajine. 3. apríla si Maďari zvolia nový parlament. Strana premiéra Fidesza, ktorá je pri moci už 10 rokov, je zároveň v nezvyčajnej izolácii. Predtým boli opozičné sily rozdelené, ale teraz sa spojili do koalície a rezolútne sa postavili proti šéfovi vlády.


Premiér vystúpil s prejavom aj v predvečer najdôležitejšieho rozhodnutia Európskeho súdu. Už o pár dní by mal najvyšší súd EÚ schváliť alebo zamietnuť žalobu Maďarska a Poľska na použitie nového právneho mechanizmu, ktorý zníži rozpočtové financovanie tým krajinám EÚ, ktoré porušujú princípy právneho štátu.


Mnohé výbory EÚ a organizácie pre ľudské práva obviňujú Orbána z ničenia princípov demokracie a právneho štátu vo svojej krajine. Vyvracia to argumentom, že „právny štát je pre nich len prostriedkom, ktorým sa nás snažia vyformovať do niečoho, čo sa im podobá“.


Povedal, že Maďarsko sa nechce podobať západnej Európe. Zároveň zdôraznil, že EÚ nepožaduje od iných krajín, aby prijali maďarskú politiku v oblasti migrácie a rodiny. „Napriek rastúcej kultúrnej vzdialenosti“ chce Budapešť udržať EÚ jednotnú, vysvetlil Orbán. Preto vyzýva Brusel a Berlín, aby boli k svojej politike tolerantnejšie.


Pôvodná správa z InoTV:
https://russian.rt.com/inotv/2022-02-13/Die-Zeit-Orban-obvinil-ES


Die Zeit: **Orban obvinil EÚ z „džihádu“ a po prvý raz pohrozil odchodom z únie ** Ak Brusel nepreukáže „toleranciu“ k politike Budapešti, „nebudeme schopní nájsť spoločnú cestu,“ uviedol vo svojom odkaze národu maďarský premiér Viktor Orbán. Pod rúškom boja za právny štát vedie EÚ „svätú vojnu, džihád“ proti tým, ktorí im nevyhovujú, zdôraznil. Die Zeit takúto ostrú rétoriku spája so začiatkom volebného boja v krajine, ako aj s dôležitým rozhodnutím Európskeho súdu. Maďarský premiér Viktor Orbán po prvý raz pohrozil Bruselu možným odchodom z Európskej únie, uvádza Die Zeit. EÚ podľa neho pod rúškom boja za právny štát vedie „svätú vojnu, džihád“ proti tým, ktorí im nevyhovujú. Vo svojom posolstve národu žiadal, aby únia prejavila „toleranciu“ politike Budapešti: „Iné riešenie neexistuje, iba tolerancia. Len tak môžeme nájsť spoločnú cestu.“ Orbán vo svojich prejavoch už skôr kritizoval „byrokratov z Bruselu“, ale zdržal sa vyhrážok vystúpením z únie. Jeho prejav sa zhodoval so začiatkom predvolebného boja v krajine. 3. apríla si Maďari zvolia nový parlament. Strana premiéra Fidesza, ktorá je pri moci už 10 rokov, je zároveň v nezvyčajnej izolácii. Predtým boli opozičné sily rozdelené, ale teraz sa spojili do koalície a rezolútne sa postavili proti šéfovi vlády. Premiér vystúpil s prejavom aj v predvečer najdôležitejšieho rozhodnutia Európskeho súdu. Už o pár dní by mal najvyšší súd EÚ schváliť alebo zamietnuť žalobu Maďarska a Poľska na použitie nového právneho mechanizmu, ktorý zníži rozpočtové financovanie tým krajinám EÚ, ktoré porušujú princípy právneho štátu. Mnohé výbory EÚ a organizácie pre ľudské práva obviňujú Orbána z ničenia princípov demokracie a právneho štátu vo svojej krajine. Vyvracia to argumentom, že „právny štát je pre nich len prostriedkom, ktorým sa nás snažia vyformovať do niečoho, čo sa im podobá“. Povedal, že Maďarsko sa nechce podobať západnej Európe. Zároveň zdôraznil, že EÚ nepožaduje od iných krajín, aby prijali maďarskú politiku v oblasti migrácie a rodiny. „Napriek rastúcej kultúrnej vzdialenosti“ chce Budapešť udržať EÚ jednotnú, vysvetlil Orbán. Preto vyzýva Brusel a Berlín, aby boli k svojej politike tolerantnejšie. Pôvodná správa z InoTV: https://russian.rt.com/inotv/2022-02-13/Die-Zeit-Orban-obvinil-ES
Upravené 13. 2. 2022 o 18:40

Svět vyjadřuje pobouření, plánuje přísnější sankce proti Rusku


BRUSEL (AP) – Světoví lídři vyjádřili syrové pobouření zahalené bezmocností okamžitě přijít
na pomoc Ukrajině, aby se vyhnula velké válce v Evropě, a odsoudili ruský útok na svého souseda, když Evropská unie a další slíbily bezprecedentní sankce, aby zasáhly Kreml .
NATO posílilo své východní křídlo tváří v tvář Rusku a naplánovalo virtuální summit vůdců na pátek poté, co prezident Vladimir Putin varoval každého, kdo poslouchal, že jakékoli vměšování by „vedlo k důsledkům, jaké jste nikdy v historii neviděli“.


Člen EU a NATO Litva vyhlásily výjimečný stav, protože pobaltský stát hraničí na jihozápadě s ruskou Kaliningradskou oblastí a na východě s ruským spojencem Běloruskem.
Státy NATO mají 100 tryskových letadel a 120 lodí v nejvyšší pohotovosti
jako odstrašující prostředek
. "Nenechte se mýlit: budeme bránit každého spojence před jakýmkoli útokem na každém centimetru území NATO," řekl šéf NATO Jens Stoltenberg.
https://apnews.com/article/russia-ukraine-business-asia-europe-united-nations-8744320842fca825ae4e4ccae5acbe34


Svět vyjadřuje pobouření, plánuje přísnější sankce proti Rusku -------------------------------------------------------------- BRUSEL (AP) – Světoví lídři vyjádřili syrové pobouření zahalené bezmocností okamžitě přijít na pomoc Ukrajině, aby se vyhnula velké válce v Evropě, a odsoudili ruský útok na svého souseda, když Evropská unie a další slíbily bezprecedentní sankce, aby zasáhly Kreml . NATO posílilo své východní křídlo tváří v tvář Rusku a naplánovalo virtuální summit vůdců na pátek poté, co prezident Vladimir Putin varoval každého, kdo poslouchal, že jakékoli vměšování by „vedlo k důsledkům, jaké jste nikdy v historii neviděli“. Člen EU a NATO Litva vyhlásily výjimečný stav, protože pobaltský stát hraničí na jihozápadě s ruskou Kaliningradskou oblastí a na východě s ruským spojencem Běloruskem. **Státy NATO mají 100 tryskových letadel a 120 lodí v nejvyšší pohotovosti jako odstrašující prostředek**. "Nenechte se mýlit: budeme bránit každého spojence před jakýmkoli útokem na každém centimetru území NATO," řekl šéf NATO Jens Stoltenberg. https://apnews.com/article/russia-ukraine-business-asia-europe-united-nations-8744320842fca825ae4e4ccae5acbe34

EÚ tvrdí, že nové sankcie zbavia Rusko „prosperujúcej budúcnosti“


Blok tvrdí, že v reakcii na vojenskú akciu na Ukrajine uvalí opatrenia na 70 % ruského bankového priemyslu.
EÚ tvrdí, že nové sankcie zbavia Rusko „prosperujúcej budúcnosti“
Sídlo Európskej komisie v Bruseli, Belgicko, október 2020 © Getty Images / Nicolas Economou ; NurPhoto
Európska únia (EÚ) ohlásila sankcie zamerané na vykoľajenie ruského ropného, ​​bankového, technologického a leteckého priemyslu. Tento krok by sa zameral aj na peniaze ruskej elity v Európe, čím by diplomatom a podnikateľom odobral preferenčný prístup do EÚ.


V reakcii na vojenskú akciu Ruska na Ukrajine predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vo štvrtok oznámila balík sankcií s deklarovaným cieľom obmedziť „prístup Ruska na najdôležitejšie kapitálové trhy“.


„Teraz sa zameriavame na 70 % ruského bankového trhu, ale aj na kľúčové štátne spoločnosti vrátane oblasti obrany a tieto sankcie zvýšia ruské náklady na pôžičky, zvýšia infláciu a postupne narušia ruskú priemyselnú základňu,“ povedal von der Leyen . vyhlásil vo štvrtok a odhalil, že EÚ sa „zameriava aj na ruskú elitu tým, že obmedzuje ich vklady, aby už nemohli skrývať svoje peniaze v bezpečných prístavoch v Európe“.


Európska únia bude tiež pracovať na tom, aby bolo „nemožné, aby Rusko modernizovalo svoje ropné rafinérie“ a aby „zakázalo predaj všetkých náhradných dielov a vybavenia lietadiel ruským leteckým spoločnostiam“ v snahe „degradovať kľúčový sektor ruskej ekonomiky a konektivitu krajiny,“ prezradil von der Leyen a poznamenal, že „tri štvrtiny súčasných komerčných flotíl Ruska boli postavené v Európskej únii, USA a Kanade“.


Napokon, EÚ obmedzí prístup Ruska k „rozhodujúcim technológiám“ a „dôležitým technológiám, ktoré potrebuje na vybudovanie prosperujúcej budúcnosti“ a zbaví ruských diplomatov a podnikateľov ich „privilegovaného prístupu do Európskej únie“.


https://www.rt.com/russia/550556-eu-sanctions-strip-russia/


Zapredanci v Rusku sa majú načo tešiť


EÚ tvrdí, že nové sankcie zbavia Rusko „prosperujúcej budúcnosti“ Blok tvrdí, že v reakcii na vojenskú akciu na Ukrajine uvalí opatrenia na 70 % ruského bankového priemyslu. EÚ tvrdí, že nové sankcie zbavia Rusko „prosperujúcej budúcnosti“ Sídlo Európskej komisie v Bruseli, Belgicko, október 2020 © Getty Images / Nicolas Economou ; NurPhoto Európska únia (EÚ) ohlásila sankcie zamerané na vykoľajenie ruského ropného, ​​bankového, technologického a leteckého priemyslu. Tento krok by sa zameral aj na peniaze ruskej elity v Európe, čím by diplomatom a podnikateľom odobral preferenčný prístup do EÚ. V reakcii na vojenskú akciu Ruska na Ukrajine predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vo štvrtok oznámila balík sankcií s deklarovaným cieľom obmedziť „prístup Ruska na najdôležitejšie kapitálové trhy“. „Teraz sa zameriavame na 70 % ruského bankového trhu, ale aj na kľúčové štátne spoločnosti vrátane oblasti obrany a tieto sankcie zvýšia ruské náklady na pôžičky, zvýšia infláciu a postupne narušia ruskú priemyselnú základňu,“ povedal von der Leyen . vyhlásil vo štvrtok a odhalil, že EÚ sa „zameriava aj na ruskú elitu tým, že obmedzuje ich vklady, aby už nemohli skrývať svoje peniaze v bezpečných prístavoch v Európe“. Európska únia bude tiež pracovať na tom, aby bolo „nemožné, aby Rusko modernizovalo svoje ropné rafinérie“ a aby „zakázalo predaj všetkých náhradných dielov a vybavenia lietadiel ruským leteckým spoločnostiam“ v snahe „degradovať kľúčový sektor ruskej ekonomiky a konektivitu krajiny,“ prezradil von der Leyen a poznamenal, že „tri štvrtiny súčasných komerčných flotíl Ruska boli postavené v Európskej únii, USA a Kanade“. Napokon, EÚ obmedzí prístup Ruska k „rozhodujúcim technológiám“ a „dôležitým technológiám, ktoré potrebuje na vybudovanie prosperujúcej budúcnosti“ a zbaví ruských diplomatov a podnikateľov ich „privilegovaného prístupu do Európskej únie“. https://www.rt.com/russia/550556-eu-sanctions-strip-russia/ Zapredanci v Rusku sa majú načo tešiť

Zapredanci v Rusku sa majú načo tešiť

presne tak . sankcie budú boliet ich. Nastal čas to čistit aj zvnútra .
A dnes Rusko má najlepšie zbrane, najsilnejšiu armádu , je sobestačné v polnohospodárstve či inom odvetví , má zdroje , nerostné suroviny .
Obchoduje s BRICS , kde je cez 4 miliardy ludí . Nejakú malobritaniu,Sša či EU nepotrebuje .


[quote="pid:59692, uid:141"]Zapredanci v Rusku sa majú načo tešiť[/quote] presne tak . sankcie budú boliet ich. Nastal čas to čistit aj zvnútra . A dnes Rusko má najlepšie zbrane, najsilnejšiu armádu , je sobestačné v polnohospodárstve či inom odvetví , má zdroje , nerostné suroviny . Obchoduje s BRICS , kde je cez 4 miliardy ludí . Nejakú malobritaniu,Sša či EU nepotrebuje .
Upravené 25. 2. 2022 o 08:38

Keď už je tá EÚ tak dobre rozbehnutá, čo takto nasadiť sankcie na ukrajinských oligarchov, ktorí nedávno utiekli na Západ? 😉


Keď už je tá EÚ tak dobre rozbehnutá, čo takto nasadiť sankcie na ukrajinských oligarchov, ktorí nedávno utiekli na Západ?

Moderátor

EU zakázala dodávky eur do Ruska


Komunita také zakázala investovat do projektů spolufinancovaných z RFPI
(Ruský přímý investiční fond)
Evropská unie zakázala prodej, dodávky a vývoz bankovek denominovaných v eurech do Ruska a také investice do projektů financovaných společně s Ruským fondem přímých investic. Příslušná nařízení byla ve středu zveřejněna v Úředním věstníku EU.
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/?uri=uriserv%3AOJ.L_.2022.066.01.0001.01.CES&toc=OJ%3AL%3A2022%3A066%3ATOC
"Rada EU zakázala investovat, účastnit se nebo jinak přispívat do budoucích projektů financovaných společně s Ruským fondem přímých investic. Rada zakázala prodej, dodávky, převod nebo vývoz bankovek denominované v eurech do Ruska nebo jakékoli fyzické
nebo právnické osoby, organizace nebo orgánu v Rusku, včetně vlády a Centrální banky Ruska, nebo pro použití v Rusku.
Zároveň, jak je vysvětleno v „Úředním věstníku EU“,
je povoleno osobní použití eurobankovek jednotlivci přijíždějícími do Ruska,
jakož i diplomatickými misemi a mezinárodními organizacemi, které mají právní imunitu.

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil 24. února speciální vojenskou operaci na Ukrajině
v reakci na výzvu vůdců republik Donbasu o pomoc.
Zdůraznil, že plány Moskvy nepočítají s okupací ukrajinských území,
cílem je demilitarizace a denacifikace země. Poté USA, EU, Spojené království
a řada dalších států oznámily, že uvalují sankce na ruské fyzické a právnické osoby


https://tass.ru/ekonomika/13931947


EU zakázala dodávky eur do Ruska -------------------------------- Komunita také zakázala investovat do projektů spolufinancovaných z RFPI (Ruský přímý investiční fond) Evropská unie zakázala prodej, dodávky a vývoz bankovek denominovaných v eurech do Ruska a také investice do projektů financovaných společně s Ruským fondem přímých investic. **Příslušná nařízení byla ve středu zveřejněna v Úředním věstníku EU.** https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/?uri=uriserv%3AOJ.L_.2022.066.01.0001.01.CES&toc=OJ%3AL%3A2022%3A066%3ATOC "Rada EU zakázala investovat, účastnit se nebo jinak přispívat do budoucích projektů financovaných společně s Ruským fondem přímých investic. Rada zakázala prodej, dodávky, převod nebo vývoz bankovek denominované v eurech do Ruska nebo jakékoli fyzické nebo právnické osoby, organizace nebo orgánu v Rusku, včetně vlády a Centrální banky Ruska, nebo pro použití v Rusku. Zároveň, jak je vysvětleno v „Úředním věstníku EU“, ** je povoleno osobní použití eurobankovek jednotlivci přijíždějícími do Ruska, jakož i diplomatickými misemi a mezinárodními organizacemi, které mají právní imunitu.** Ruský prezident Vladimir Putin oznámil 24. února speciální vojenskou operaci na Ukrajině v reakci na výzvu vůdců republik Donbasu o pomoc. Zdůraznil, že plány Moskvy nepočítají s okupací ukrajinských území, cílem je demilitarizace a denacifikace země. Poté USA, EU, Spojené království a řada dalších států oznámily, že uvalují sankce na ruské fyzické a právnické osoby https://tass.ru/ekonomika/13931947

V Belgii se obávají zavření potravinářských podniků. Mohou za to vysoké ceny energií

Řada potravinářských podniků v Belgii může ukončit svůj provoz kvůli zdražování energií, surovin a dopravy. Růst cen způsobila mimo jiné i krize na Ukrajině. Oznámila to Belgická federace potravinářského průmyslu.


„Naše podniky se potýkají s historickým růstem nákladů… To může vést k tomu, že řada společností zcela nebo částečně ukončí svůj provoz, neboť se výroba stává nerentabilní,“ stojí v oznámení.


Federace poukazuje na to, že některým podnikům účty za elektřiny stouply pětinásobně, což může přivést k jejich konci. zde


**V Belgii se obávají zavření potravinářských podniků. Mohou za to vysoké ceny energií ** Řada potravinářských podniků v Belgii může ukončit svůj provoz kvůli zdražování energií, surovin a dopravy. Růst cen způsobila mimo jiné i krize na Ukrajině. Oznámila to Belgická federace potravinářského průmyslu. „Naše podniky se potýkají s historickým růstem nákladů… To může vést k tomu, že řada společností zcela nebo částečně ukončí svůj provoz, neboť se výroba stává nerentabilní,“ stojí v oznámení. Federace poukazuje na to, že některým podnikům účty za elektřiny stouply pětinásobně, což může přivést k jejich konci. [zde](https://t.me/s/SputnikCesko1)

video mi poslala kamaradka z nemecka, fragment rozhovoru s henrikem m. bröderem (nemecky publicista, spisovatel).
greenpreace predlozili navrh:
narizeny homeoffice, 2 soboty v mesici zakaz jezdeni autem, maximalni rychlost 80-100km, zreknuti se kazde 4. planovane jizdy autem. v diskusi pada otazka, kdo to vsechno bude kontrolovat, pokud se tyto pozadavky opravdu zrealizuji, policie to bude kontrolovat? odpovedi je, ze tedy pokud by to byla policie, tak toto zelene silenstvi, nas vede primo smerem policejniho statu. jakkoliv se tomu nekdo muze ted smat, rika moderatorka, pro mnoho lidi to je ohrozeni existence, zivobyti. luisa neubauer, klimaktivistka rika, ze "slunce a vitr jsou jedinymi zdroji, ktere nic nestoji". ta pani nema vubec poneti, jak je draha vyroba teto energie a jestli se vubec vyplati. henrik m. bröder, ze loni to zacalo behem corony atomizaci spolecnosti. lidi zustavali ve svych malych bytech, necestovali, zadne vylety, zadne navstevy atd. "skvely zivot", jako v severni koreji.


https://www.facebook.com/albert.fahney/videos/1217049189034817


rozhovor s luisou neubauer, aktivistkou, video s nazvem "vzdusne zamky luisy?" (davam pro nemcinare)
https://www.youtube.com/watch?v=rHht3KTCwbI


video mi poslala kamaradka z nemecka, fragment rozhovoru s henrikem m. bröderem (nemecky publicista, spisovatel). greenpreace predlozili navrh: narizeny homeoffice, 2 soboty v mesici zakaz jezdeni autem, maximalni rychlost 80-100km, zreknuti se kazde 4. planovane jizdy autem. v diskusi pada otazka, kdo to vsechno bude kontrolovat, pokud se tyto pozadavky opravdu zrealizuji, policie to bude kontrolovat? odpovedi je, ze tedy pokud by to byla policie, tak toto zelene silenstvi, nas vede primo smerem policejniho statu. jakkoliv se tomu nekdo muze ted smat, rika moderatorka, pro mnoho lidi to je ohrozeni existence, zivobyti. luisa neubauer, klimaktivistka rika, ze "slunce a vitr jsou jedinymi zdroji, ktere nic nestoji". ta pani nema vubec poneti, jak je draha vyroba teto energie a jestli se vubec vyplati. henrik m. bröder, ze loni to zacalo behem corony atomizaci spolecnosti. lidi zustavali ve svych malych bytech, necestovali, zadne vylety, zadne navstevy atd. "skvely zivot", jako v severni koreji. https://www.facebook.com/albert.fahney/videos/1217049189034817 rozhovor s luisou neubauer, aktivistkou, video s nazvem "vzdusne zamky luisy?" (davam pro nemcinare) https://www.youtube.com/watch?v=rHht3KTCwbI
Upravené 1. 4. 2022 o 08:02

Bulharský europoslanec byl sankcionován za nacistický pozdrav opsv Evrkém parlamentu
Angelovi Džambazkému bude na šest dní pozastavena výplata denních příspěvků, což odpovídá částce 2 028 eur.
Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola oznámila pokutu na úterním zahajovacím plenárním zasedání ve Štrasburku.
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/bulharsky-europoslanec-byl-sankcionovan-za-nacisticky-pozdrav-v-evropskem-parlamentu/


**Bulharský europoslanec byl sankcionován za nacistický pozdrav opsv Evrkém parlamentu** Angelovi Džambazkému bude na šest dní pozastavena výplata denních příspěvků, což odpovídá částce 2 028 eur. Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola oznámila pokutu na úterním zahajovacím plenárním zasedání ve Štrasburku. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/bulharsky-europoslanec-byl-sankcionovan-za-nacisticky-pozdrav-v-evropskem-parlamentu/

Výborná analýza závislosti EU na zdrojoch z vychodu podľa komodít, jednotlivých štátov EU aj v grafoch


Ukrajinská vojna oživuje krízu dodávateľského reťazca


Zhrnutie


Vojna na Ukrajine vyvolala ďalšiu krízu dodávateľského reťazca, práve keď sa prerušenia súvisiace s pandémiou začali uvoľňovať.


Európa závisí od Ruska, Ukrajiny a Bieloruska, pokiaľ ide o dovoz energie, ale okrem iného aj od niektorých chemikálií, olejnín, železa a ocele, hnojív, dreva, paládia a niklu.
Najmä energetická závislosť je zraniteľná, teraz, keď Rusko požaduje platby v rubľoch za svoj export. Je nepravdepodobné, že by Európa bola v krátkodobom horizonte schopná plne nahradiť ruský plyn, zatiaľ čo väčšina ruskej ropy a pevných fosílnych palív by mohla byť nahradená.
Okrem energetických tovarov, prerušené dodávky surového železa a niekoľkých ďalších výrobkov zo železa a ocele budú mať pravdepodobne najväčší vplyv na priemysel EÚ nikel a paládium.
Dodávateľské reťazce EÚ by mohli byť narušené aj prerušením výroby v tretích krajinách v dôsledku vojny. EÚ by mohla čeliť problémom pri dovoze napr. elektronických obvodov z tretích krajín, pretože si vyžadujú vstupy ako nikel a neónový plyn pochádzajúci z vojnovej zóny.
Nemecko a Taliansko sú relatívne zraniteľné voči kríze, pretože majú relatívne veľké priemyselné sektory, silnú závislosť od ruskej energie a v prípade Talianska silnú závislosť od Ruska a Ukrajiny v súvislosti s určitým dovozom železa a ocele a zemného plynu vo svojom celkovom energetickom mixe.
https://www.zerohedge.com/economics/ukraine-war-revives-supply-chain-crisis


Výborná analýza závislosti EU na zdrojoch z vychodu podľa komodít, jednotlivých štátov EU aj v grafoch Ukrajinská vojna oživuje krízu dodávateľského reťazca Zhrnutie Vojna na Ukrajine vyvolala ďalšiu krízu dodávateľského reťazca, práve keď sa prerušenia súvisiace s pandémiou začali uvoľňovať. Európa závisí od Ruska, Ukrajiny a Bieloruska, pokiaľ ide o dovoz energie, ale okrem iného aj od niektorých chemikálií, olejnín, železa a ocele, hnojív, dreva, paládia a niklu. Najmä energetická závislosť je zraniteľná, teraz, keď Rusko požaduje platby v rubľoch za svoj export. Je nepravdepodobné, že by Európa bola v krátkodobom horizonte schopná plne nahradiť ruský plyn, zatiaľ čo väčšina ruskej ropy a pevných fosílnych palív by mohla byť nahradená. Okrem energetických tovarov, prerušené dodávky surového železa a niekoľkých ďalších výrobkov zo železa a ocele budú mať pravdepodobne najväčší vplyv na priemysel EÚ nikel a paládium. Dodávateľské reťazce EÚ by mohli byť narušené aj prerušením výroby v tretích krajinách v dôsledku vojny. EÚ by mohla čeliť problémom pri dovoze napr. elektronických obvodov z tretích krajín, pretože si vyžadujú vstupy ako nikel a neónový plyn pochádzajúci z vojnovej zóny. Nemecko a Taliansko sú relatívne zraniteľné voči kríze, pretože majú relatívne veľké priemyselné sektory, silnú závislosť od ruskej energie a v prípade Talianska silnú závislosť od Ruska a Ukrajiny v súvislosti s určitým dovozom železa a ocele a zemného plynu vo svojom celkovom energetickom mixe. https://www.zerohedge.com/economics/ukraine-war-revives-supply-chain-crisis

Výrobcovia potravín sa obávajú, že ruské úrady v reakcii na sankcie EÚ zablokujú vjazd európskym nákladným vozidlám.


Žiadajú vládu, aby takéto rozhodnutie neprijala, inak zostane potravinársky priemysel, ktorý sa už teraz zmieta v dôsledku obmedzení EÚ, nakoniec bez dovážaných ingrediencií, ktoré neboli zakázané. Takýto zákaz by znamenal prerušenie výrobných reťazcov, pretože je potrebný čas na nahradenie dodávateľov surovín a vytvorenie nových logistických koridorov, varujú hráči na trhu.


Výroba nápojov je jedným z najviac dovozne závislých segmentov na trhu s potravinami, koncentrované džúsy vrátane tých pre detskú výživu a prísady do nealkoholických nápojov sa dovážajú zo zahraničia, hovorí Maxim Novikov, prezident Soyuznapitki. Podľa Vjatiča Vladimira Mamatova sa pivovarnícky priemysel zatiaľ nezaobíde bez dovážaného chmeľu, sladu a kvasníc.


Generálny riaditeľ Sojuzmoloko Artyom Belov dodal, že piaty sankčný balík EÚ zahŕňal viac ako 700 skupín produktov pre potravinársky priemysel vrátane zariadení, náhradných dielov, spotrebného materiálu a komponentov obalov.


Riadiaci partner Agro & Food Communications Ilya Bereznyuk poznamenal, že „situácia sa mení raz za dva až tri dni a obavy hráčov na trhu s potravinami týkajúce sa protisankcií sú celkom oprávnené.“


Viac na:
https://www.kommersant.ru/doc/5315788


Výrobcovia potravín sa obávajú, že ruské úrady v reakcii na sankcie EÚ zablokujú vjazd európskym nákladným vozidlám. Žiadajú vládu, aby takéto rozhodnutie neprijala, inak zostane potravinársky priemysel, ktorý sa už teraz zmieta v dôsledku obmedzení EÚ, nakoniec bez dovážaných ingrediencií, ktoré neboli zakázané. Takýto zákaz by znamenal prerušenie výrobných reťazcov, pretože je potrebný čas na nahradenie dodávateľov surovín a vytvorenie nových logistických koridorov, varujú hráči na trhu. Výroba nápojov je jedným z najviac dovozne závislých segmentov na trhu s potravinami, koncentrované džúsy vrátane tých pre detskú výživu a prísady do nealkoholických nápojov sa dovážajú zo zahraničia, hovorí Maxim Novikov, prezident Soyuznapitki. Podľa Vjatiča Vladimira Mamatova sa pivovarnícky priemysel zatiaľ nezaobíde bez dovážaného chmeľu, sladu a kvasníc. Generálny riaditeľ Sojuzmoloko Artyom Belov dodal, že piaty sankčný balík EÚ zahŕňal viac ako 700 skupín produktov pre potravinársky priemysel vrátane zariadení, náhradných dielov, spotrebného materiálu a komponentov obalov. Riadiaci partner Agro & Food Communications Ilya Bereznyuk poznamenal, že „situácia sa mení raz za dva až tri dni a obavy hráčov na trhu s potravinami týkajúce sa protisankcií sú celkom oprávnené.“ Viac na: https://www.kommersant.ru/doc/5315788

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-islamsky-stat-vyhlasil-globalni-ofenzivu-vyzyva-k-utokum-v-evrope-198770#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Islámský stát vyhlásil globální ofenzivu, vyzývá k útokům v Evropě


Zatímco „křižáci bojují proti sobě“ na Ukrajině, nastal čas na odvetu za zabití vůdce abú Ibráhíma Kurajšího. Svým stoupencům to vzkázala teroristická organizace Islámský stát.


K tomu 2 poznámky:
1) víme čí nepravidelnou armádou je IS, takže varování EU? Nepůjdeš proti medvědovi, tak shoříš?
2) na TG teď koluje následující video ze Švédska (https://t.me/absurdnisvet/16953), popíši pro ty, kteří nemají TG. Na videu jsou vidět 2 hořící policejní dodávky s nápisem Polis. Kolem spousta "plavčíků", kteří vyřvávají, že je někdo veliký... Co jsem ale hledal, tak to by ASI nemělo souviset s výzvou IS, ale dánsko-švédským politikem Rasmus Paludan, který spálil Korán a tvrdil, že to chce udělat zase (označován jako "ultra-right" politik), viz https://www.bbc.com/news/world-europe-61134734


Dozens arrested at Sweden riots sparked by planned Quran burnings


More than 40 people have been arrested after violent clashes in Sweden between police and people angry at plans by a far-right group to burn copies of the Quran.


Three people were injured in Norrkoping on Sunday when officers fired warning shots at rioters, police said.


The violence was sparked by a series of rallies organised by the Danish-Swedish politician Rasmus Paludan.


He says he has burned a copy of Islam's holy book and wants to do so again.


Muslims consider the Quran the sacred word of God and view any intentional damage or show of disrespect towards it as deeply offensive.


Saudi Arabia has condemned what it called the "deliberate abuse of the holy Quran by some extremists in Sweden, and provocation and incitement against Muslims".


Iran and Iraq earlier summoned the Swedish ambassadors to lodge protests.


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-islamsky-stat-vyhlasil-globalni-ofenzivu-vyzyva-k-utokum-v-evrope-198770#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz **Islámský stát vyhlásil globální ofenzivu, vyzývá k útokům v Evropě** Zatímco „křižáci bojují proti sobě“ na Ukrajině, nastal čas na odvetu za zabití vůdce abú Ibráhíma Kurajšího. Svým stoupencům to vzkázala teroristická organizace Islámský stát. K tomu 2 poznámky: 1) víme čí nepravidelnou armádou je IS, takže varování EU? Nepůjdeš proti medvědovi, tak shoříš? 2) na TG teď koluje následující video ze Švédska (https://t.me/absurdnisvet/16953), popíši pro ty, kteří nemají TG. Na videu jsou vidět 2 hořící policejní dodávky s nápisem Polis. Kolem spousta "plavčíků", kteří vyřvávají, že je někdo veliký... Co jsem ale hledal, tak to by ASI nemělo souviset s výzvou IS, ale dánsko-švédským politikem Rasmus Paludan, který spálil Korán a tvrdil, že to chce udělat zase (označován jako "ultra-right" politik), viz https://www.bbc.com/news/world-europe-61134734 **Dozens arrested at Sweden riots sparked by planned Quran burnings** More than 40 people have been arrested after violent clashes in Sweden between police and people angry at plans by a far-right group to burn copies of the Quran. Three people were injured in Norrkoping on Sunday when officers fired warning shots at rioters, police said. The violence was sparked by a series of rallies organised by the Danish-Swedish politician Rasmus Paludan. He says he has burned a copy of Islam's holy book and wants to do so again. Muslims consider the Quran the sacred word of God and view any intentional damage or show of disrespect towards it as deeply offensive. Saudi Arabia has condemned what it called the "deliberate abuse of the holy Quran by some extremists in Sweden, and provocation and incitement against Muslims". Iran and Iraq earlier summoned the Swedish ambassadors to lodge protests.

Nemecká ročná inflácia cien výrobcov v marci prekročila 30 %, uviedol v stredu nemecký federálny štatistický úrad. To je najvyššia úroveň, odkedy agentúra začala zbierať údaje pred 73 rokmi.


Najväčší vinník? Ceny energií, ktoré v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka vzrástli takmer o 84 %.
“ Hlavne zodpovedný za vysoký nárast cien energií bol silný nárast cien zemného plynu... ktorý bol [až] 144,8 % v marci 2021," uviedol štatistický úrad vo vyhlásení.
Ceny výrobcov len medzi februárom a marcom vzrástli o takmer 5 %.
Spotrebitelia by sa mali pripraviť. Inflácia pri bráne továrne sa premieta do maloobchodných cien a podľa stredajších údajov môžu zákazníci očakávať, že minú viac na všetko od nábytku po mäso

Nemecká inflácia spotrebiteľských cien je už na 41-ročnom maxime a minulý mesiac dosiahla 7,3 %. Prispeli k tomu najmä ceny energií, ktoré v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom vzrástli o takmer 40 %.
Západné sankcie na ruský export uhlia a ropy – a snahy Európskej únie znížiť spotrebu zemného plynu – však posunuli ceny ešte vyššie.
Nemecko doteraz odolávalo embargu na zemný plyn a má na to dobrý dôvod. Podľa Medzinárodnej energetickej agentúry sa krajina v spotrebe približne 46 % spolieha na Rusko. Náhly rozchod s najväčším dodávateľom by pravdepodobne spustil prídelový systém a spôsobil by vážne škody jeho energeticky náročnému výrobnému sektoru.
Rastúce ceny otriasli krajinou, ktorá sa už dlho pýši stabilným hospodárstvom a stále má v sebe hlboko zakorenený strach z hyperinflácie z 20. a 30. rokov, o ktorej sa všeobecne predpokladá, že pomohla nacistickej strane dostať sa k moci.
Európska centrálna banka na rozdiel od svojich náprotivkov v Spojených štátoch a Spojenom kráľovstve ešte nezvýšila úrokové sadzby , aby skrotila špirálovité ceny, a odolala výzvam, aby uviedla dátum, kedy tak urobí.
Nemecký výrobca Henkel v stredu oznámil, že v Rusku ukončí svoju činnosť. Chemický a spotrebný gigant v hodnote 25 miliárd dolárov uviedol, že bude naďalej platiť svojim 2 500 pracovníkom v krajine.
https://www.msn.com/en-us/money/markets/german-inflation-producer-price-rises-highest-since-1949/ar-AAWp9Cb


Nemecko bude musieť dovážať viac ruskej ropy, aby udržalo nízke ceny. To sa Ukrajine nebude páčiť.


**Nemecká ročná inflácia cien výrobcov v marci prekročila 30 %, uviedol v stredu nemecký federálny štatistický úrad. To je najvyššia úroveň, odkedy agentúra začala zbierať údaje pred 73 rokmi**. Najväčší vinník? Ceny energií, ktoré v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka vzrástli takmer o 84 %. “ Hlavne zodpovedný za vysoký nárast cien energií bol silný nárast cien zemného plynu... ktorý bol [až] 144,8 % v marci 2021," uviedol štatistický úrad vo vyhlásení. Ceny výrobcov len medzi februárom a marcom vzrástli o takmer 5 %. **Spotrebitelia by sa mali pripraviť. Inflácia pri bráne továrne sa premieta do maloobchodných cien a podľa stredajších údajov môžu zákazníci očakávať, že minú viac na všetko od nábytku po mäso ** Nemecká inflácia spotrebiteľských cien je už na 41-ročnom maxime a minulý mesiac dosiahla 7,3 %. Prispeli k tomu najmä ceny energií, ktoré v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom vzrástli o takmer 40 %. Západné sankcie na ruský export uhlia a ropy – a snahy Európskej únie znížiť spotrebu zemného plynu – však posunuli ceny ešte vyššie. Nemecko doteraz odolávalo embargu na zemný plyn a má na to dobrý dôvod. Podľa Medzinárodnej energetickej agentúry sa krajina v spotrebe približne 46 % spolieha na Rusko. Náhly rozchod s najväčším dodávateľom by pravdepodobne spustil prídelový systém a spôsobil by vážne škody jeho energeticky náročnému výrobnému sektoru. Rastúce ceny otriasli krajinou, ktorá sa už dlho pýši stabilným hospodárstvom a stále má v sebe hlboko zakorenený strach z hyperinflácie z 20. a 30. rokov, o ktorej sa všeobecne predpokladá, že pomohla nacistickej strane dostať sa k moci. Európska centrálna banka na rozdiel od svojich náprotivkov v Spojených štátoch a Spojenom kráľovstve ešte nezvýšila úrokové sadzby , aby skrotila špirálovité ceny, a odolala výzvam, aby uviedla dátum, kedy tak urobí. Nemecký výrobca Henkel v stredu oznámil, že v Rusku ukončí svoju činnosť. Chemický a spotrebný gigant v hodnote 25 miliárd dolárov uviedol, že bude naďalej platiť svojim 2 500 pracovníkom v krajine. https://www.msn.com/en-us/money/markets/german-inflation-producer-price-rises-highest-since-1949/ar-AAWp9Cb Nemecko bude musieť dovážať viac ruskej ropy, aby udržalo nízke ceny. To sa Ukrajine nebude páčiť.
Upravené 21. 4. 2022 o 18:54

Nemecko si požičalo ďalších 40 miliárd eur na zmiernenie následkov vojny na Ukrajine


Nemecko, ktoré je povestne averzné voči dlhu, sa rozhodlo, že si bude musieť požičať takmer 40 miliárd eur (43 miliárd dolárov), aby utlmilo svoju ekonomiku pred spätným nárazom spôsobeným vojnou na Ukrajine.
Peniaze plánujú použiť na otupenie ekonomického a finančného dopadu vojny (t. j. na ďalšie dary pre občanov krajiny), čo viedlo k prudkým nárastom cien energií, ktoré musia znášať nemecké spoločnosti a spotrebitelia, uvádza Bloomberg , ktorý citoval viaceré zdroje blízke nemeckej vláde.
Od začiatku pandémie koronavírusu nemecká vláda ukončila svoj dlhodobý odpor voči dlhu a rozpútala bezprecedentnú vlnu požičiavania si s čistým novým dlhom vo výške 130 miliárd eur v roku 2020 a rekordných 215 miliárd eur v roku 2021.
Vládna koalícia pozastavila ústavné limity na nové pôžičky na tri po sebe nasledujúce roky, aby sa vyrovnala s ekonomickým dopadom pandémie.


Okrem tejto najnovšej tranže peňazí oznámil kancelár Olaf Scholz aj špeciálny fond v hodnote 100 miliárd eur na zaplatenie masívneho zvýšenia vojenských výdavkov Nemecka, čo mu tiež pomôže splniť cieľ NATO v oblasti vojenských výdavkov vo výške 2 % ekonomického výkonu za rok. rok. Lindner uviedol, že pôžičky na financovanie fondu budú rozložené na niekoľko rokov, čo znamená, že pôžičky na rok 2022 pravdepodobne presiahnu 140 miliárd eur, v závislosti od toho, koľko peňazí z fondu bude pridelených tomuto fiškálnemu roku.
https://www.zerohedge.com/markets/germany-borrows-another-40-billion-euros-cushion-fallout-war-ukraine


Nemecko si požičalo ďalších 40 miliárd eur na zmiernenie následkov vojny na Ukrajine Nemecko, ktoré je povestne averzné voči dlhu, sa rozhodlo, že si bude musieť požičať takmer 40 miliárd eur (43 miliárd dolárov), aby utlmilo svoju ekonomiku pred spätným nárazom spôsobeným vojnou na Ukrajine. Peniaze plánujú použiť na otupenie ekonomického a finančného dopadu vojny (t. j. na ďalšie dary pre občanov krajiny), čo viedlo k prudkým nárastom cien energií, ktoré musia znášať nemecké spoločnosti a spotrebitelia, uvádza Bloomberg , ktorý citoval viaceré zdroje blízke nemeckej vláde. Od začiatku pandémie koronavírusu nemecká **vláda ukončila svoj dlhodobý odpor voči dlhu a rozpútala bezprecedentnú vlnu požičiavania si s čistým novým dlhom vo výške 130 miliárd eur v roku 2020 a rekordných 215 miliárd eur v roku 2021.** Vládna koalícia pozastavila ústavné limity na nové pôžičky na tri po sebe nasledujúce roky, aby sa vyrovnala s ekonomickým dopadom pandémie. Okrem tejto najnovšej tranže peňazí oznámil kancelár Olaf Scholz aj špeciálny fond v hodnote 100 miliárd eur na zaplatenie masívneho zvýšenia vojenských výdavkov Nemecka, čo mu tiež pomôže splniť cieľ NATO v oblasti vojenských výdavkov vo výške 2 % ekonomického výkonu za rok. rok. Lindner uviedol, že pôžičky na financovanie fondu budú rozložené na niekoľko rokov, čo znamená, že **pôžičky na rok 2022 pravdepodobne presiahnu 140 miliárd eur**, v závislosti od toho, koľko peňazí z fondu bude pridelených tomuto fiškálnemu roku. https://www.zerohedge.com/markets/germany-borrows-another-40-billion-euros-cushion-fallout-war-ukraine

Brusel se po dlouhé debatě rozhodl oficiálně zakázat svobodu projevu v EU
EU: Totalitáři z EU v čele s Jourovou a Lejnovou se po dlouhém jednání dohodli na tom, že svoboda slova se zakáže**Brusel se po dlouhé debatě rozhodl oficiálně zakázat svobodu projevu v EU** EU: Totalitáři z EU v čele s Jourovou a Lejnovou se po dlouhém jednání dohodli na tom, že svoboda slova se zakáže - Zakázána bude i kritika LGBTQ, migrace, islámu, EU a mnohých dalších témat. Názory, které nebudou souznít se „stranou a vládou“ budou v budoucnu budou v budoucnu zapovězeny. https://necenzurovanapravda.cz/2022/04/eu-se-po-dlouhe-debate-rozhodla-oficialne-zakazat-svobodu-projevu/

Rakúsko: Pozastaviť DPH na potraviny


Líderka SPÖ Pamela Rendi-Wagnerová vyzýva vládu, aby vzhľadom na prudko stúpajúce ceny zrazila DPH na potraviny na nulu. EÚ to umožnila novou smernicou a vláda by mala tento návrh implementovať, povedala v nedeľu na „hodine tlače“ ORF. Pretože „nemôže sa stať, že štát stále profituje z inflácie“.
Rendi-Wagner opäť vyzval na rýchlu akciu. Je dôležité „predchádzať sociálnej kríze“, mnohí ľudia si už nemôžu dovoliť každodenný život. Z pohľadu lídra SPÖ nepomáha ani balík pomoci, ktorý zostavili ÖVP a Zelení vo výške 3,7 miliardy eur, „problém je, že sa k ľuďom nič nedostane“.
https://orf.at/stories/3261622/


Rakúsko: Pozastaviť DPH na potraviny Líderka SPÖ Pamela Rendi-Wagnerová vyzýva vládu, aby vzhľadom na prudko stúpajúce ceny zrazila DPH na potraviny na nulu. EÚ to umožnila novou smernicou a vláda by mala tento návrh implementovať, povedala v nedeľu na „hodine tlače“ ORF. Pretože „nemôže sa stať, že štát stále profituje z inflácie“. Rendi-Wagner opäť vyzval na rýchlu akciu. Je dôležité „predchádzať sociálnej kríze“, mnohí ľudia si už nemôžu dovoliť každodenný život. Z pohľadu lídra SPÖ nepomáha ani balík pomoci, ktorý zostavili ÖVP a Zelení vo výške 3,7 miliardy eur, „problém je, že sa k ľuďom nič nedostane“. https://orf.at/stories/3261622/

EK povoluje platbu za ruský plyn v rublech


EU vidí způsob, jak platit za ruský plyn bez porušení sankcí
Brusel 22. dubna (Reuters) - Společnosti z EU mohou být schopny obejít ruský požadavek přijímat platby za plyn v rublech, aniž by porušily sankce, pokud zaplatí v eurech nebo dolarech, které jsou pak převedeny na ruskou měnu, uvedla Evropská komise v pátek.
Společnosti by také musely hledat další podmínky pro transakce, jako je prohlášení, že považují své smluvní závazky za úplné, jakmile uloží neruské měny.
Moskva varovala Evropu, že riskuje, že dodávky plynu budou přerušeny, pokud nebude platit v rublech. V březnu vydala vyhlášku, která navrhuje, aby si kupci energií otevřeli účty u Gazprombank, aby mohli provádět platby v eurech nebo dolarech, které by pak byly převedeny na rubly.


Komise začátkem tohoto měsíce uvedla, že dekret riskuje porušení sankcí EU, protože by vložil účinné dokončení nákupu - jakmile budou platby převedeny na rubly - do rukou ruských orgánů. ???
V poradním dokumentu zaslaném členským státům ve čtvrtek však Komise uvedla, že návrh Moskvy nemusí nutně bránit platebnímu procesu, který by byl v souladu se sankcemi EU proti Rusku kvůli konfliktu na Ukrajině.
Doporučení Komise není právně závazné, ale je pokusem vést diskusi, zatímco členské státy vypracovávají, jak mohou i nadále platit za ruský plyn.
Brusel v dokumentu uvedl, že existují možnosti, které by mohly společnostem umožnit pokračovat v legálním placení za plyn.
"Společnosti z EU mohou požádat své ruské protějšky, aby plnily své smluvní závazky stejným způsobem jako před přijetím vyhlášky, tj. uložením dlužné částky v eurech nebo dolarech," uvádí se v dokumentu.
Postup pro zajištění výjimek z požadavků vyhlášky však zatím není jasný, uvedla.
Před provedením plateb by hospodářské subjekty EU mohly také učinit jasné prohlášení, že považují své smluvní závazky za splněné, když uloží eura nebo dolary u Gazprombank - na rozdíl od pozdějších, poté, co je platba převedena na rubly, uvádí se v dokumentu.
"Bylo by vhodné požádat ruskou stranu o potvrzení, že tento postup je možný podle pravidel vyhlášky," uvádí se v dokumentu.
Mluvčí Evropské komise uvedl, že společnosti by se měly držet měny dohodnuté ve svých smlouvách s Gazpromem - z nichž 97% je v eurech nebo dolarech.
Režim sankcí EU nezakazuje společnostem otevírat účty u Gazprombank nebo spolupracovat s bankou, aby se pokusily najít řešení, uvádí se v dokumentu.
https://www.reuters.com/business/energy/eu-says-gas-payments-may-be-possible-under-russian-roubles-proposal-without-2022-04-22/


**EK povoluje platbu za ruský plyn v rublech** EU vidí způsob, jak platit za ruský plyn bez porušení sankcí Brusel 22. dubna (Reuters) - Společnosti z EU mohou být schopny obejít ruský požadavek přijímat platby za plyn v rublech, aniž by porušily sankce, pokud zaplatí v eurech nebo dolarech, které jsou pak převedeny na ruskou měnu, uvedla Evropská komise v pátek. Společnosti by také musely hledat další podmínky pro transakce, jako je prohlášení, že považují své smluvní závazky za úplné, jakmile uloží neruské měny. Moskva varovala Evropu, že riskuje, že dodávky plynu budou přerušeny, pokud nebude platit v rublech. V březnu vydala vyhlášku, která navrhuje, aby si kupci energií otevřeli účty u Gazprombank, aby mohli provádět platby v eurech nebo dolarech, které by pak byly převedeny na rubly. Komise začátkem tohoto měsíce uvedla, že dekret riskuje porušení sankcí EU, protože by vložil účinné dokončení nákupu - jakmile budou platby převedeny na rubly - do rukou ruských orgánů. ??? V poradním dokumentu zaslaném členským státům ve čtvrtek však Komise uvedla, že návrh Moskvy nemusí nutně bránit platebnímu procesu, který by byl v souladu se sankcemi EU proti Rusku kvůli konfliktu na Ukrajině. Doporučení Komise není právně závazné, ale je pokusem vést diskusi, zatímco členské státy vypracovávají, jak mohou i nadále platit za ruský plyn. Brusel v dokumentu uvedl, že existují možnosti, které by mohly společnostem umožnit pokračovat v legálním placení za plyn. "Společnosti z EU mohou požádat své ruské protějšky, aby plnily své smluvní závazky stejným způsobem jako před přijetím vyhlášky, tj. uložením dlužné částky v eurech nebo dolarech," uvádí se v dokumentu. Postup pro zajištění výjimek z požadavků vyhlášky však zatím není jasný, uvedla. Před provedením plateb by hospodářské subjekty EU mohly také učinit jasné prohlášení, že považují své smluvní závazky za splněné, když uloží eura nebo dolary u Gazprombank - na rozdíl od pozdějších, poté, co je platba převedena na rubly, uvádí se v dokumentu. "Bylo by vhodné požádat ruskou stranu o potvrzení, že tento postup je možný podle pravidel vyhlášky," uvádí se v dokumentu. Mluvčí Evropské komise uvedl, že společnosti by se měly držet měny dohodnuté ve svých smlouvách s Gazpromem - z nichž 97% je v eurech nebo dolarech. Režim sankcí EU nezakazuje společnostem otevírat účty u Gazprombank nebo spolupracovat s bankou, aby se pokusily najít řešení, uvádí se v dokumentu. https://www.reuters.com/business/energy/eu-says-gas-payments-may-be-possible-under-russian-roubles-proposal-without-2022-04-22/

Macron odmietol telefonát od amerického prezidenta


Joe Biden v pondelok novinárom povedal, že Macron ho po víťazstve vo voľbách urazil.


"Včera večer som sa snažil hovoriť s [Macronom]. Hovorili sme s jeho zamestnancami, ale dobre sa bavil pri Eiffelovej veži,“ povedal Biden novinárom, keď sa vracal z Delaware do Bieleho domu.
https://www.thegatewaypundit.com/2022/04/tried-talk-last-night-spoke-staff-french-president-emmanuel-macron-snubs-biden-election-win-video/


Macron odmietol telefonát od amerického prezidenta Joe Biden v pondelok novinárom povedal, že Macron ho po víťazstve vo voľbách urazil. "Včera večer som sa snažil hovoriť s [Macronom]. Hovorili sme s jeho zamestnancami, ale dobre sa bavil pri Eiffelovej veži,“ povedal Biden novinárom, keď sa vracal z Delaware do Bieleho domu. https://www.thegatewaypundit.com/2022/04/tried-talk-last-night-spoke-staff-french-president-emmanuel-macron-snubs-biden-election-win-video/

V Itálii místní obyvatelstvo protestovalo proti průvodu Ukrajinců a skandovalo protinacistická hesla.
https://www.youtube.com/watch?v=weHVcGTiESU&ab_channel=%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD


V Itálii místní obyvatelstvo protestovalo proti průvodu Ukrajinců a skandovalo protinacistická hesla. https://www.youtube.com/watch?v=weHVcGTiESU&ab_channel=%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD

@ Peter MMXX


To se dějí věci...Trumpista Musk kupuje Twitter - nástroj manipulace s veřejným míněním - hrozí, že nebude poskytovat jen ten korektní pohled na věc, Makarón ignoruje Bidena, který mu volal, aby mu popřál k vítězství, Scholz už nechce slyšet o jakékoliv pomoci Ukrajině, Orbán při své první cestě od vyhraných voleb rovnou za Papežem...s kým by měl v Evropě taky co probírat, kolektivní Rusofobie se neúčastní..


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Radeji-Ukrajincum-nic-neposilejte-jsou-slabsi-tlaci-v-Nemecku-na-Scholze-Vazne-trhliny-700011


https://www.vaticannews.va/cs/vatikan/news/2022-04/papez-prijal-madarskeho-premiera-orbana-a-ocenil-praci-pro-ukraj.html


@ Peter MMXX To se dějí věci...Trumpista Musk kupuje Twitter - nástroj manipulace s veřejným míněním - hrozí, že nebude poskytovat jen ten korektní pohled na věc, Makarón ignoruje Bidena, který mu volal, aby mu popřál k vítězství, Scholz už nechce slyšet o jakékoliv pomoci Ukrajině, Orbán při své první cestě od vyhraných voleb rovnou za Papežem...s kým by měl v Evropě taky co probírat, kolektivní Rusofobie se neúčastní.. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Radeji-Ukrajincum-nic-neposilejte-jsou-slabsi-tlaci-v-Nemecku-na-Scholze-Vazne-trhliny-700011 https://www.vaticannews.va/cs/vatikan/news/2022-04/papez-prijal-madarskeho-premiera-orbana-a-ocenil-praci-pro-ukraj.html

https://auto-mania.cz/uz-za-par-tydnu-budou-vsechna-nova-auta-povinne-hlasit-prekroceni-rychlosti-urady-si-mysli-ze-system-vymyti-piraty-silnic/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu


Už za pár týdnů budou všechna nová auta povinně hlásit překročení rychlosti. Úřady si myslí, že systém vymýtí piráty silnic


Už 6. července vejde v platnost nové nařízení Evropské unie, které automobilkám ukládá povinnost do každého vyrobeného auta instalovat inteligentní omezovač rychlosti. Ten bude řidiče upozorňovat na to, že překročil maximální povolenou rychlost. V konečném důsledku mu tomuto překročení může i zabránit, ale v tuto chvíli je jasné, že systém půjde vypnout.


Pro EU, ale fakticky i všechny úřady a policisty světa je rychlost řidičů, respektive fakt, že tu maximální povolenou neustále překračují, velký problém. A když nefungují zákony a policejní hlídky, musí fungovat přímo auta. Přesně to je cíl EU, která proto nařídila, aby auta byla schopná řidiče důrazně informovat o tom, že jede až příliš rychle. A to povinně. Ve hře je několik varování. Některým vozidlům budou vibrovat pedály, jiným volant, další pak budou mít akustické varování.


Inteligentní asistent rychlosti, jak se nově povinný systém jmenuje, pracuje s daty systému čtení dopravních značek a GPS. Jenomže podle některých je to trochu problém, protože právě systém GPS rozhodně není dokonalý. A čtení dopravních značek už vůbec ne. Kdo z vás tento systém má, jistě ví, že ne vždy ukazuje správnou maximální povolenou rychlost.


Řada odpůrců tohoto systému pak upozorňuje na to, že zavedení tohoto systému je jen prvním krokem k jeho povinnému a neustálému používání. Evropské nařízení sice říká, že systém bude samozřejmě vypínatelný, ale co až se některý z evropských úředníků rozhodně, že jeho zavedení vlastně moc nepomohlo a že by tedy bylo dobré, aby byl povinně neustále aktivní? Znamenalo by to, že nás naše auta budou hlídat více než policisté s radary a prostě nám nedovolí udělat přestupek.


EU navíc nové nařízení okořenila o požadavek, aby inteligentní asistent rychlosti byl schopen odesílat data o tom, jak s ním řidiči pracují. Sice budou anonymní, ale i tak budou úřady vědět, jak často jej řidiči vypínají, jak moc tedy překračují rychlost a kdy jej naopak aktivují. Ačkoliv bude vše spuštěno už za pár týdnů, je zatím otázkou, jakým stylem budou data odesílána. Ve hře je možnost online sdílení, ale i povinné stahování dat například při servisních prohlídkách.


https://auto-mania.cz/uz-za-par-tydnu-budou-vsechna-nova-auta-povinne-hlasit-prekroceni-rychlosti-urady-si-mysli-ze-system-vymyti-piraty-silnic/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu **Už za pár týdnů budou všechna nová auta povinně hlásit překročení rychlosti. Úřady si myslí, že systém vymýtí piráty silnic** Už 6. července vejde v platnost nové nařízení Evropské unie, které automobilkám ukládá povinnost do každého vyrobeného auta instalovat inteligentní omezovač rychlosti. Ten bude řidiče upozorňovat na to, že překročil maximální povolenou rychlost. V konečném důsledku mu tomuto překročení může i zabránit, ale v tuto chvíli je jasné, že systém půjde vypnout. Pro EU, ale fakticky i všechny úřady a policisty světa je rychlost řidičů, respektive fakt, že tu maximální povolenou neustále překračují, velký problém. A když nefungují zákony a policejní hlídky, musí fungovat přímo auta. Přesně to je cíl EU, která proto nařídila, aby auta byla schopná řidiče důrazně informovat o tom, že jede až příliš rychle. A to povinně. Ve hře je několik varování. Některým vozidlům budou vibrovat pedály, jiným volant, další pak budou mít akustické varování. Inteligentní asistent rychlosti, jak se nově povinný systém jmenuje, pracuje s daty systému čtení dopravních značek a GPS. Jenomže podle některých je to trochu problém, protože právě systém GPS rozhodně není dokonalý. A čtení dopravních značek už vůbec ne. Kdo z vás tento systém má, jistě ví, že ne vždy ukazuje správnou maximální povolenou rychlost. Řada odpůrců tohoto systému pak upozorňuje na to, že zavedení tohoto systému je jen prvním krokem k jeho povinnému a neustálému používání. Evropské nařízení sice říká, že systém bude samozřejmě vypínatelný, ale co až se některý z evropských úředníků rozhodně, že jeho zavedení vlastně moc nepomohlo a že by tedy bylo dobré, aby byl povinně neustále aktivní? Znamenalo by to, že nás naše auta budou hlídat více než policisté s radary a prostě nám nedovolí udělat přestupek. EU navíc nové nařízení okořenila o požadavek, aby inteligentní asistent rychlosti byl schopen odesílat data o tom, jak s ním řidiči pracují. Sice budou anonymní, ale i tak budou úřady vědět, jak často jej řidiči vypínají, jak moc tedy překračují rychlost a kdy jej naopak aktivují. Ačkoliv bude vše spuštěno už za pár týdnů, je zatím otázkou, jakým stylem budou data odesílána. Ve hře je možnost online sdílení, ale i povinné stahování dat například při servisních prohlídkách.

Už za pár týdnů budou všechna nová auta povinně hlásit překročení rychlosti. Úřady si myslí, že systém vymýtí piráty silnic

atd. celý článek... To je prostě megahnus. Utlačovat, buzerovat, šikanovat aby již lidé nechtěli auto. Zejména ti, co mají ještě ponětí co je svoboda. Naopak příkladní "lepšolidé" tomu budou tleskat. Změna služebníka - vozu na otrokáře - fízla. Fašos.
Inu vzhůru do středověku. Elita má kočáry a nevolník zas bude rýt klackem v zemi při jejím obdělávání.


[quote="pid:70266, uid:473"]Už za pár týdnů budou všechna nová auta povinně hlásit překročení rychlosti. Úřady si myslí, že systém vymýtí piráty silnic[/quote] atd. celý článek... To je prostě megahnus. Utlačovat, buzerovat, šikanovat aby již lidé nechtěli auto. Zejména ti, co mají ještě ponětí co je svoboda. Naopak příkladní "lepšolidé" tomu budou tleskat. Změna služebníka - vozu na otrokáře - fízla. Fašos. Inu vzhůru do středověku. Elita má kočáry a nevolník zas bude rýt klackem v zemi při jejím obdělávání.
Upravené 3. 5. 2022 o 16:40

Tak, tak. Normální by bylo nechat lidi, aby si zvolili svobodně cestu, a bylo jen na nich aby došli až tam kam chtějí, a nesli následky (nebo ovoce) svého rozhodnutí. Ale v té JEJICH tzv. demokracii se lidé, pomocí zákazů a příkazů, naženou a natěsnají do slepé uličky, a až nebudou moci dýchat, otevřou se malá vrátka vedoucí do otroctví. Za nimi spasitel každého přetáhne po zádech bičem, aby poznali, že končí veškerá sranda.


Tak, tak. Normální by bylo nechat lidi, aby si zvolili svobodně cestu, a bylo jen na nich aby došli až tam kam chtějí, a nesli následky (nebo ovoce) svého rozhodnutí. Ale v té JEJICH tzv. demokracii se lidé, pomocí zákazů a příkazů, naženou a natěsnají do slepé uličky, a až nebudou moci dýchat, otevřou se malá vrátka vedoucí do otroctví. Za nimi spasitel každého přetáhne po zádech bičem, aby poznali, že končí veškerá sranda.

Inu vzhůru do středověku.

Čím víc tohle tlačí (a že se ta geometrická křivka zvedá už solidně do polohy raketového startu),
tím více a spíše lidé začnou vzdorovat a nakonec převrhnou stůl a popadnou vidle...


[quote="pid:70315, uid:781"]Inu vzhůru do středověku.[/quote] Čím víc tohle tlačí (a že se ta geometrická křivka zvedá už solidně do polohy raketového startu), tím více a spíše lidé začnou vzdorovat a nakonec převrhnou stůl a popadnou vidle...

Nacistické kořeny 'Bruselské EU'
https://www.databazeknih.cz/knihy/nacisticke-koreny-bruselske-eu-347808

Evropskou unii založili prominentní nacisté
a kartely, které vybudovaly „Třetí říši"
http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/evropskou.htm
co nedokončili dědové - v tom pokračují jejích vnuci . . .
Duda
62721472769ee
Lauterbacher
627214727b5d1
Lindner
6272147278fb4
Šolc
62721472d0f8a
Tusk
627214731ef44
Schulz
627a3b3695cc4


**Nacistické kořeny 'Bruselské EU'** https://www.databazeknih.cz/knihy/nacisticke-koreny-bruselske-eu-347808 ** Evropskou unii založili prominentní nacisté** a kartely, které vybudovaly „Třetí říši" http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/evropskou.htm co nedokončili dědové - v tom pokračují jejích vnuci . . . Duda ![62721472769ee](serve/attachment&path=62721472769ee) Lauterbacher ![627214727b5d1](serve/attachment&path=627214727b5d1) Lindner ![6272147278fb4](serve/attachment&path=6272147278fb4) Šolc ![62721472d0f8a](serve/attachment&path=62721472d0f8a) Tusk ![627214731ef44](serve/attachment&path=627214731ef44) Schulz ![627a3b3695cc4](serve/attachment&path=627a3b3695cc4)
Upravené 10. 5. 2022 o 12:16
123
21.97k
180
49
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept