Mimo kategórií
Pápež - Vatikán a rôzne odnože cirkvi

Pápež očakáva, že posledné dni svojho života strávi v Ríme


Líder 1,3 miliardy katolíkov celého sveta je pokladaný za mimoriadne zdravotne ohrozeného nielen vzhľadom na svoj vek – v roku 1957 ako 21-ročný takmer zomrel.


Pápež František očakáva, že zomrie v Ríme, stále ako hlava katolíckej cirkvi. Nevráti sa do rodnej Argentíny stráviť posledné dni svojho života. Uvádza sa to v novej knihe nazvanej "The Health of Popes" (Zdravie pápežov), informovala v nedeľu tlačová agentúra AFP.


Pápež poskytol vo Vatikáne vo februári 2019 interview argentínskemu novinárovi a lekárovi Nelsonovi Castrovi pre jeho knihu. V tomto rozhovore povedal, že o smrti rozmýšľa, ale nebojí sa jej.


Pasáže z knihy boli v sobotu zverejnené v argentínskom denníku La Nación.


Na otázku, ako vidí svoje posledné dni života, 84-ročný František odpovedal: "Budem pápež, aktívny alebo emeritný, a budem v Ríme. Nevrátim sa do Argentíny."


František musel v posledných mesiacoch zrušiť niektoré podujatia, pretože ho trápil ischias, zápal sedacieho nervu, a spôsoboval mu bolesti. Nie je však známe, či to trápia aj iné vážne choroby.


Vatikán bol vždy diskrétny, pokiaľ išlo o zdravie akéhokoľvek pápeža.


Podľa novej knihy "je toto prvý raz, čo nejaký pápež hovorí o svojom zdraví s takou otvorenosťou, akú ukázal František".
Pápež, niekdajší arcibiskup argentínskeho hlavného mesta Buenos Aires, vyhlásil, že mu rodná Argentína nechýba. Narodil sa tam ako syn talianskych prisťahovalcov Jorge Mario Bergoglio.


"Nie, nechýba mi. Žil som tam 76 rokov. To, čo ma bolí, sú jej problémy," povedal František. Myslel tým ekonomické krízu, ktorá otriasa juhoamerickou krajinou.


Pápež už je zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19.


Líder 1,3 miliardy katolíkov celého sveta je pokladaný za mimoriadne zdravotne ohrozeného nielen vzhľadom na svoj vek - v roku 1957 ako 21-ročný takmer zomrel. Dostal totiž zápal pohrudnice a z toho dôvodu mu museli odstrániť časť pravej strany pľúc.
https://www.teraz.sk/zahranicie/nova-kniha-papez-ocakava-ze-posl/531470-clanok.html


**Pápež očakáva, že posledné dni svojho života strávi v Ríme** Líder 1,3 miliardy katolíkov celého sveta je pokladaný za mimoriadne zdravotne ohrozeného nielen vzhľadom na svoj vek – v roku 1957 ako 21-ročný takmer zomrel. Pápež František očakáva, že zomrie v Ríme, stále ako hlava katolíckej cirkvi. Nevráti sa do rodnej Argentíny stráviť posledné dni svojho života. Uvádza sa to v novej knihe nazvanej "The Health of Popes" (Zdravie pápežov), informovala v nedeľu tlačová agentúra AFP. Pápež poskytol vo Vatikáne vo februári 2019 interview argentínskemu novinárovi a lekárovi Nelsonovi Castrovi pre jeho knihu. V tomto rozhovore povedal, že o smrti rozmýšľa, ale nebojí sa jej. Pasáže z knihy boli v sobotu zverejnené v argentínskom denníku La Nación. Na otázku, ako vidí svoje posledné dni života, 84-ročný František odpovedal: "Budem pápež, aktívny alebo emeritný, a budem v Ríme. Nevrátim sa do Argentíny." František musel v posledných mesiacoch zrušiť niektoré podujatia, pretože ho trápil ischias, zápal sedacieho nervu, a spôsoboval mu bolesti. Nie je však známe, či to trápia aj iné vážne choroby. Vatikán bol vždy diskrétny, pokiaľ išlo o zdravie akéhokoľvek pápeža. Podľa novej knihy "je toto prvý raz, čo nejaký pápež hovorí o svojom zdraví s takou otvorenosťou, akú ukázal František". Pápež, niekdajší arcibiskup argentínskeho hlavného mesta Buenos Aires, vyhlásil, že mu rodná Argentína nechýba. Narodil sa tam ako syn talianskych prisťahovalcov Jorge Mario Bergoglio. "Nie, nechýba mi. Žil som tam 76 rokov. To, čo ma bolí, sú jej problémy," povedal František. Myslel tým ekonomické krízu, ktorá otriasa juhoamerickou krajinou. Pápež už je zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19. Líder 1,3 miliardy katolíkov celého sveta je pokladaný za mimoriadne zdravotne ohrozeného nielen vzhľadom na svoj vek - v roku 1957 ako 21-ročný takmer zomrel. Dostal totiž zápal pohrudnice a z toho dôvodu mu museli odstrániť časť pravej strany pľúc. https://www.teraz.sk/zahranicie/nova-kniha-papez-ocakava-ze-posl/531470-clanok.html
Upravené 7. 2. 2022 o 18:22

Pápež František varoval pred biblickou ekologickou katastrofou


Pontiff je presvedčený, že zmena podnebia a topenie ľadovcov by mohli viesť k novej potope


Pápež František verí, že zmena podnebia a topenie ľadovcov by mohli viesť k novej potope. S takýmto odôvodnením, poznačeným hlbokými biblickými narážkami, hovorí pontifik v novej knihe „O nerestiach a cnostiach“, ktorá vyšla v utorok v Taliansku.


Pánov hnev je namierený proti nespravodlivosti, proti satanovi, je to protest proti zlu, ale nie proti tomu, čo pochádza z ľudskej slabosti, ale proti tomu, čo vyprovokuje Satan, jeho skazenosť jednotlivcov a celých spoločností. Pán prináša spravodlivosť, je zameraný na očistenie A potopa je výsledkom Božieho hnevu, hovorí Biblia, “hovorí pápež v rozhovoroch s padovským väzenským kaplánom Donom Marcom Pozzou, ktoré tvorili základ publikácie.


Poznamenáva, že biblický príbeh je „mýtický“, ale každý mýtus treba chápať ako „formu vedomia“. Archeológovia, ako poznamenal František, našli počas svojich vykopávok stopy starodávnej povodne. "Veľká povodeň, pravdepodobne v dôsledku zvýšenia teploty a topenia sa ľadu, je v skutočnosti to, čo sa stane teraz, ak bude všetko pokračovať nezmenené. A príbeh o Noemovi ukazuje, že Pánov hnev je zdraviu prospešný," Povedal pápež.


Téma klimatických zmien a ich škodlivých dôsledkov nielen na životné prostredie, ale aj pre spoločnosť, v ktorej vedú k ešte väčšej chudobe, utrpeniu a rozdeleniu, je jednou z ústredných tém Františkovho pontifikátu. Jeho hlavné tézy na túto tému sú obsiahnuté v encyklike „Praise you“ (Laudato si?), Publikovanej v roku 2015. Pápež sa často vracia k problémom otepľovania podnebia a hovorí o nich vo svojich kázňach, v ktorých vyzýva ľudstvo, aby prevzalo zodpovednosť za Zem.
https://tass.ru/obschestvo/10819251


**Pápež František varoval pred biblickou ekologickou katastrofou** Pontiff je presvedčený, že zmena podnebia a topenie ľadovcov by mohli viesť k novej potope Pápež František verí, že zmena podnebia a topenie ľadovcov by mohli viesť k novej potope. S takýmto odôvodnením, poznačeným hlbokými biblickými narážkami, hovorí pontifik v novej knihe „O nerestiach a cnostiach“, ktorá vyšla v utorok v Taliansku. „_Pánov hnev je namierený proti nespravodlivosti, proti satanovi, je to protest proti zlu, ale nie proti tomu, čo pochádza z ľudskej slabosti, ale proti tomu, čo vyprovokuje Satan, jeho skazenosť jednotlivcov a celých spoločností. Pán prináša spravodlivosť, je zameraný na očistenie A potopa je výsledkom Božieho hnevu, hovorí Biblia,_ “hovorí pápež v rozhovoroch s padovským väzenským kaplánom Donom Marcom Pozzou, ktoré tvorili základ publikácie. Poznamenáva, že biblický príbeh je „mýtický“, ale každý mýtus treba chápať ako „formu vedomia“. Archeológovia, ako poznamenal František, našli počas svojich vykopávok stopy starodávnej povodne. "Veľká povodeň, pravdepodobne v dôsledku zvýšenia teploty a topenia sa ľadu, je v skutočnosti to, čo sa stane teraz, ak bude všetko pokračovať nezmenené. A príbeh o Noemovi ukazuje, že Pánov hnev je zdraviu prospešný," Povedal pápež. Téma klimatických zmien a ich škodlivých dôsledkov nielen na životné prostredie, ale aj pre spoločnosť, v ktorej vedú k ešte väčšej chudobe, utrpeniu a rozdeleniu, je jednou z ústredných tém Františkovho pontifikátu. Jeho hlavné tézy na túto tému sú obsiahnuté v encyklike „Praise you“ (Laudato si?), Publikovanej v roku 2015. Pápež sa často vracia k problémom otepľovania podnebia a hovorí o nich vo svojich kázňach, v ktorých vyzýva ľudstvo, aby prevzalo zodpovednosť za Zem. https://tass.ru/obschestvo/10819251
Upravené 3. 3. 2021 o 05:19

Pápež František varoval pred biblickou ekologickou katastrofou


Močiarna kreatúra sa prejavila...


[quote="pid:5569, uid:12"]Pápež František varoval pred biblickou ekologickou katastrofou[/quote] Močiarna kreatúra sa prejavila...

Moderátor

Pápež František ide navštíviť Irak


Podľa pápeža pricestuje do Iraku ako pútnik mieru. Jedným z cieľov návštevy je podpora kresťanského obyvateľstva krajiny.


Pápež František bude prvou hlavou rímskokatolíckej cirkvi, ktorá navštívi túto blízkovýchodnú krajinu.


https://russian.rt.com/world/news/839252-papa-rimskii-francisk-irak


**Pápež František ide navštíviť Irak** Podľa pápeža pricestuje do Iraku ako pútnik mieru. Jedným z cieľov návštevy je podpora kresťanského obyvateľstva krajiny. Pápež František bude prvou hlavou rímskokatolíckej cirkvi, ktorá navštívi túto blízkovýchodnú krajinu. https://russian.rt.com/world/news/839252-papa-rimskii-francisk-irak

Pápež v Iraku


Oprava: Pápež v Babylone.


[quote="pid:6017, uid:12"]Pápež v Iraku[/quote] Oprava: Pápež v Babylone.

Moderátor

Neda mi nereagovat na ten zvast co napisal papez.
Takze pride potopa ? Heeej ? Ved cela sahara je sucha, tiez gobi. Plane kazachstanu tiez miestami neoplyvaju vodou. A co tak kanony v USA? Azda nie je miesto kde tu vodu "spratat"? Tiez celosvetovo je dost velka likvidacia lesov, ktore vodu zadrziavaju. Takze tam tiez by sa dala voda spratat. Ale ocividne papez kreativne mysliet nechce. Este treba pripomenut, ze voda sa zhromazduje vzhladom na gravitacne pole - niekde je silnejsie a inde slabsie. Naposledy co bola potopa (dvihla sa hladina oceanov) tak to bolo uplne nieco ine nez topenie ladovcov. Hovori sa ze prsalo 40 dni. Tjs voda prisla z vesmiru ...najskor nejaka roztrhana kometa alebo take nieco. Tiez na svete su obrovkse oceany .. to si ozaj papez mysli, ze stopenim vsetkych ladovcov sa dvihne tak hladina vody, ze nas zahubi? Ved to musia byt kvanta vody.
Dalsi zaujimavy fakt som pochytil, ze v minulosti bol atmosfericky tlak niekolko nasobne vyssi, niekolko nasobne vyssia vlhkost vzduchu - tjs atmosfera bola tak nasytena vodnou parou, ze clovek nepotreboval ani tolko jest. Ved si spomente ako vam chuti jest v sparnych letnych dnoch. Nie velmi co?
Dalej spomeniem, ze stale nevieme ako vplyva na cloveka zvysenie atmosferickeho tlaku. Suska sa, ze hustejsia atmosfera priaznivo vplyva na take vlastnosti cloveka ako je telepatia, teleportacia atd. Co by aj davalo logiku, pretoze elektricka kapacita vzduchu sa v takomto pripade zvysuje - a myslienky su zalozene na elektrickych impulzoch... Zeby prave to vadilo papezovi ? Ze konecne ludia zacnu vo velkom vyuzivat vlastnosti ako telepatia atd? Ze konecne clovek ziska spat svoj plny potencial?


Este k tomu topeniu ladovcov. Som videl dokument o havarovanom lietadle niekedy okolo roku 1942. Neskor v roku 1992 (priblizne roky) sli to lietadlo hladat. Zo zaznamov presne vedeli kde sa to lietadlo ma nachadzat. Prisli na to miesto a ocakvali, ze tam nebude ani trochu ladu.... ale v realite samy sneh a lad. Pustili pristroje a zistili ze lietadlo je 100 metrov pod snehom v ladovej pokryvke.....


  1. Uplne to vyvratilo idiotske teorie o "topeni ladovcov"
  2. Rozflakalo to teorie o ladovcoch starych miliony rokov. Tiez to uplne znehodnotilo tie "studie vedcov" kde odvrtaju stlp ladu a neho doslova vestia minulost :D

https://www.popularmechanics.com/flight/a22575917/wwii-p-38-discovered-under-300-feet-of-ice-in-greenland/


Takze tak asi pope ... veru ze ty nic dobre pre ludsku civilizaciu nechces.


Neda mi nereagovat na ten zvast co napisal papez. Takze pride potopa ? Heeej ? Ved cela sahara je sucha, tiez gobi. Plane kazachstanu tiez miestami neoplyvaju vodou. A co tak kanony v USA? Azda nie je miesto kde tu vodu "spratat"? Tiez celosvetovo je dost velka likvidacia lesov, ktore vodu zadrziavaju. Takze tam tiez by sa dala voda spratat. Ale ocividne papez kreativne mysliet nechce. Este treba pripomenut, ze voda sa zhromazduje vzhladom na gravitacne pole - niekde je silnejsie a inde slabsie. Naposledy co bola potopa (dvihla sa hladina oceanov) tak to bolo uplne nieco ine nez topenie ladovcov. Hovori sa ze prsalo 40 dni. Tjs voda prisla z vesmiru ...najskor nejaka roztrhana kometa alebo take nieco. Tiez na svete su obrovkse oceany .. to si ozaj papez mysli, ze stopenim vsetkych ladovcov sa dvihne tak hladina vody, ze nas zahubi? Ved to musia byt kvanta vody. Dalsi zaujimavy fakt som pochytil, ze v minulosti bol atmosfericky tlak niekolko nasobne vyssi, niekolko nasobne vyssia vlhkost vzduchu - tjs atmosfera bola tak nasytena vodnou parou, ze clovek nepotreboval ani tolko jest. Ved si spomente ako vam chuti jest v sparnych letnych dnoch. Nie velmi co? Dalej spomeniem, ze stale nevieme ako vplyva na cloveka zvysenie atmosferickeho tlaku. Suska sa, ze hustejsia atmosfera priaznivo vplyva na take vlastnosti cloveka ako je telepatia, teleportacia atd. Co by aj davalo logiku, pretoze elektricka kapacita vzduchu sa v takomto pripade zvysuje - a myslienky su zalozene na elektrickych impulzoch... Zeby prave to vadilo papezovi ? Ze konecne ludia zacnu vo velkom vyuzivat vlastnosti ako telepatia atd? Ze konecne clovek ziska spat svoj plny potencial? Este k tomu topeniu ladovcov. Som videl dokument o havarovanom lietadle niekedy okolo roku 1942. Neskor v roku 1992 (priblizne roky) sli to lietadlo hladat. Zo zaznamov presne vedeli kde sa to lietadlo ma nachadzat. Prisli na to miesto a ocakvali, ze tam nebude ani trochu ladu.... ale v realite samy sneh a lad. Pustili pristroje a zistili ze **lietadlo je 100 metrov pod snehom** v ladovej pokryvke..... 1. Uplne to vyvratilo idiotske teorie o "topeni ladovcov" 2. Rozflakalo to teorie o ladovcoch starych miliony rokov. Tiez to uplne znehodnotilo tie "studie vedcov" kde odvrtaju stlp ladu a neho doslova vestia minulost :D https://www.popularmechanics.com/flight/a22575917/wwii-p-38-discovered-under-300-feet-of-ice-in-greenland/ Takze tak asi pope ... veru ze ty nic dobre pre ludsku civilizaciu nechces.

Pontiff je presvedčený, že zmena podnebia a topenie ľadovcov by mohli viesť k novej potope


žeby pre toto jednanie v štýle po nás potopa a to doslova? Žeby niečo vykypelo z vatikánskeho hermetického hrnca? Súvislosť s cyklickými dejinnými záplavami v 17. a 19. storočí čisto náhodná?

A príbeh o Noemovi ukazuje, že Pánov hnev je zdraviu prospešný," Povedal pápež.


kto bude mať tentokrát šťastie?


[quote="pid:5569, uid:12"]Pontiff je presvedčený, že zmena podnebia a topenie ľadovcov by mohli viesť k novej potope[/quote] žeby pre toto jednanie v štýle po nás potopa a to doslova? Žeby niečo vykypelo z vatikánskeho hermetického hrnca? Súvislosť s cyklickými dejinnými záplavami v 17. a 19. storočí čisto náhodná? [quote="pid:5569, uid:12"]A príbeh o Noemovi ukazuje, že Pánov hnev je zdraviu prospešný," Povedal pápež.[/quote] kto bude mať tentokrát šťastie?

Asi fakt bude poslední a nepříliš slavný...


Asi fakt bude poslední a nepříliš slavný...

El Periódico: Pápež a ajatolláh Al-Sistani vyzývajú na dialóg medzi vierami


V Iraku sa uskutočnilo historické stretnutie pápeža Františka s veľkým ajatolláhom Ali al-Sistanim, uvádza El Periódico. Počas stretnutia náboženskí vodcovia diskutovali o osude irackých kresťanov a vyzvali predstaviteľov rôznych náboženstiev, aby žili v mieri.


Na druhý deň svojej prvej návštevy Iraku navštívil pápež František starobylé mesto Ur a uskutočnil „historické stretnutie“ s veľkým ajatolláhom Ali al-Sistanim, informuje denník El Periódico.
Ako noviny poznamenávajú, cesta pápeža do Ur, kde sa podľa viery narodil prorok Abrahám, ktorého kresťania, moslimovia aj židia považujú za svätého, sa stala jednou z najdôležitejších zložiek dialógu medzi náboženstvami počas navštíviť. František sa stretol najmä s predstaviteľmi rôznych náboženských vierovyznaní - šiítmi, sunitmi, kresťanmi a ježidmi - zameraných na posilnenie mieru a vzájomného porozumenia.


„Nepriateľstvo, extrémizmus a násilie nie sú inšpirované náboženstvom: toto je zrada náboženstva,“ uviedol František a vyzval na vzdanie sa „najväčšieho rúhania - zneuctenia Božieho mena s nenávisťou voči našim bratom a sestrám“.


Pápež si tiež vypočul príbeh priateľov Daouda a Hassana, ktorí napriek príslušnosti k rôznym náboženstvám - jedno z nich je kresťanské a druhé moslimské - sú priateľmi už od detstva a dokonca si otvorili spoločný podnik.


"Nepatríme k rovnakému náboženstvu, ale veríme, že náš príklad ukazuje, že môžeme existovať spolu a byť priateľmi." Nechceme vojnu, násilie ani nenávisť. Chceme, aby ľudia v našej krajine spolupracovali a stali sa priateľmi, “cituje El Periódico Hasana.


Druhý deň štvordňovej návštevy pápeža sa však začal „historickou udalosťou“. V posvätnom meste Al-Nadžaf sa hlava rímskokatolíckej cirkvi stretla s najvplyvnejším duchovným irackých šiitov, veľkým ajatolláhom al-Sistáním, ktorého publikácia nazýva „neporovnateľnou morálnou a náboženskou autoritou Iraku“.


https://russian.rt.com/inotv/2021-03-07/El-Peridico-Papa-Rimskij-i


El Periódico: Pápež a ajatolláh Al-Sistani vyzývajú na dialóg medzi vierami V Iraku sa uskutočnilo historické stretnutie pápeža Františka s veľkým ajatolláhom Ali al-Sistanim, uvádza El Periódico. Počas stretnutia náboženskí vodcovia diskutovali o osude irackých kresťanov a vyzvali predstaviteľov rôznych náboženstiev, aby žili v mieri. Na druhý deň svojej prvej návštevy Iraku navštívil pápež František starobylé mesto Ur a uskutočnil „historické stretnutie“ s veľkým ajatolláhom Ali al-Sistanim, informuje denník El Periódico. Ako noviny poznamenávajú, cesta pápeža do Ur, kde sa podľa viery narodil prorok Abrahám, ktorého kresťania, moslimovia aj židia považujú za svätého, sa stala jednou z najdôležitejších zložiek dialógu medzi náboženstvami počas navštíviť. František sa stretol najmä s predstaviteľmi rôznych náboženských vierovyznaní - šiítmi, sunitmi, kresťanmi a ježidmi - zameraných na posilnenie mieru a vzájomného porozumenia. „Nepriateľstvo, extrémizmus a násilie nie sú inšpirované náboženstvom: toto je zrada náboženstva,“ uviedol František a vyzval na vzdanie sa „najväčšieho rúhania - zneuctenia Božieho mena s nenávisťou voči našim bratom a sestrám“. Pápež si tiež vypočul príbeh priateľov Daouda a Hassana, ktorí napriek príslušnosti k rôznym náboženstvám - jedno z nich je kresťanské a druhé moslimské - sú priateľmi už od detstva a dokonca si otvorili spoločný podnik. "Nepatríme k rovnakému náboženstvu, ale veríme, že náš príklad ukazuje, že môžeme existovať spolu a byť priateľmi." Nechceme vojnu, násilie ani nenávisť. Chceme, aby ľudia v našej krajine spolupracovali a stali sa priateľmi, “cituje El Periódico Hasana. Druhý deň štvordňovej návštevy pápeža sa však začal „historickou udalosťou“. V posvätnom meste Al-Nadžaf sa hlava rímskokatolíckej cirkvi stretla s najvplyvnejším duchovným irackých šiitov, veľkým ajatolláhom al-Sistáním, ktorého publikácia nazýva „neporovnateľnou morálnou a náboženskou autoritou Iraku“. https://russian.rt.com/inotv/2021-03-07/El-Peridico-Papa-Rimskij-i

kde odvrtaju stlp ladu a neho doslova vestia minulost

K tomu bych přidal Tisulskou princeznu nalezenou v sarkofágu pod 70 metrovou vrstvou uhelného sloje.


[quote="pid:6022, uid:106"]kde odvrtaju stlp ladu a neho doslova vestia minulost[/quote] K tomu bych přidal Tisulskou princeznu nalezenou v sarkofágu pod 70 metrovou vrstvou uhelného sloje.

Vatikán: Katolícki kňazi nemôžu požehnávať homosexuálne zväzky


Katolícka cirkev a jej kňazi nemôžu požehnávať zväzky osôb rovnakého pohlavia, pretože "Boh nemôže požehnať hriech", rozhodla v pondelok vatikánska Kongregácia pre náuku viery. Informovala o tom agentúra AP.


Dvojstranový dekrét tejto vatikánskej inštitúcie, ktorej úlohou je dohliadať na dodržiavanie katolíckej doktríny vo veciach viery a mravov, je oficiálnou odpoveďou svätej stolice na otázku, či katolícki duchovní môžu žehnať homosexuálnym zväzkom.


Toto rozhodnutie však nie je posudkom homosexuálnych osôb ako takých, pokračuje vyhlásenie, pod ktoré sa podpísal prefekt kongregácie, kardinál Luis Ladaria.


K homosexuálom sa musí spoločnosť správať s rešpektom a dôstojnosťou, ale homosexuálny pohlavný styk je napriek tomu neprirodzený, približuje AP tradičný postoj Vatikánu.


Pápež František vlani verejne podporil právnu ochranu pre registrované partnerstvá homosexuálov a odobril potrebu zákonov, ktoré takýto zväzok umožňujú. Vatikán však následne vysvetlil, že sa jeho vyjadrenia týkali len právnej oblasti, a nie oblasti cirkevnej.


https://www.teraz.sk/zahranicie/brief-katolicki-knazi-nemozu-pozeh/534929-clanok.html


**Vatikán: Katolícki kňazi nemôžu požehnávať homosexuálne zväzky** Katolícka cirkev a jej kňazi nemôžu požehnávať zväzky osôb rovnakého pohlavia, pretože "Boh nemôže požehnať hriech", rozhodla v pondelok vatikánska Kongregácia pre náuku viery. Informovala o tom agentúra AP. Dvojstranový dekrét tejto vatikánskej inštitúcie, ktorej úlohou je dohliadať na dodržiavanie katolíckej doktríny vo veciach viery a mravov, je oficiálnou odpoveďou svätej stolice na otázku, či katolícki duchovní môžu žehnať homosexuálnym zväzkom. Toto rozhodnutie však nie je posudkom homosexuálnych osôb ako takých, pokračuje vyhlásenie, pod ktoré sa podpísal prefekt kongregácie, kardinál Luis Ladaria. K homosexuálom sa musí spoločnosť správať s rešpektom a dôstojnosťou, ale homosexuálny pohlavný styk je napriek tomu neprirodzený, približuje AP tradičný postoj Vatikánu. Pápež František vlani verejne podporil právnu ochranu pre registrované partnerstvá homosexuálov a odobril potrebu zákonov, ktoré takýto zväzok umožňujú. Vatikán však následne vysvetlil, že sa jeho vyjadrenia týkali len právnej oblasti, a nie oblasti cirkevnej. https://www.teraz.sk/zahranicie/brief-katolicki-knazi-nemozu-pozeh/534929-clanok.html

Rakúski kňazi chcú bojkotovať zákaz Vatikánu


Skupina viac ako 300 liberálnych kňazov v Rakúsku má v úmysle ignorovať zákaz Vatikánu, ktorý sa týka požehnávania homosexuálnych párov.


Vatikánska Kongregácia pre náuku viery vydala v pondelok vyhlásenie, v ktorom objasňuje, že katolícka cirkev nemôže požehnávať homosexuálne zväzky. Dvojstranový dekrét tejto vatikánskej inštitúcie, ktorej úlohou je dohliadať na dodržiavanie katolíckej doktríny vo veciach viery a mravov, je oficiálnou odpoveďou Svätej stolice na otázku, či katolícki duchovní môžu žehnať homosexuálnym zväzkom.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/581437-rakuski-knazi-chcu-bojkotovat-zakaz-vatikanu/


Rakúski kňazi chcú bojkotovať zákaz Vatikánu -------------------------------------------- Skupina viac ako 300 liberálnych kňazov v Rakúsku má v úmysle ignorovať zákaz Vatikánu, ktorý sa týka požehnávania homosexuálnych párov. Vatikánska Kongregácia pre náuku viery vydala v pondelok vyhlásenie, v ktorom objasňuje, že katolícka cirkev nemôže požehnávať homosexuálne zväzky. Dvojstranový dekrét tejto vatikánskej inštitúcie, ktorej úlohou je dohliadať na dodržiavanie katolíckej doktríny vo veciach viery a mravov, je oficiálnou odpoveďou Svätej stolice na otázku, či katolícki duchovní môžu žehnať homosexuálnym zväzkom. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/581437-rakuski-knazi-chcu-bojkotovat-zakaz-vatikanu/

Rakúski kňazi chcú bojkotovať zákaz Vatikánu

Hmm, zajimavé...
Ještě jeden postřeh: když jsem četl titulek článku na stejné téma, ale na jiném serveru - už se mi nedaří to znovu najít - tak mi naskočilo slovo “schizma” a zase zmizelo


[quote="pid:7447, uid:12"]Rakúski kňazi chcú bojkotovať zákaz Vatikánu[/quote] Hmm, zajimavé... [quote="pid:7261, uid:240"]Ještě jeden postřeh: když jsem četl titulek článku na stejné téma, ale na jiném serveru - už se mi nedaří to znovu najít - tak mi naskočilo slovo “schizma” a zase zmizelo[/quote]

Pápež vymenoval obeť zneužívania do komisie na ochranu maloletých


Pápež František vymenoval v stredu bývalú obeť sexuálneho zneužívania v katolíckej cirkvi v Čile do Pápežskej komisie na ochranu maloletých. Informovali o tom agentúry DPA a ANSA.


Čiľan Juan Carlos Cruz, ktorého v detskom veku zneužíval katolícky kňaz, bol do uvedenej 16-člennej komisie vymenovaný na obdobie troch rokov.


Cruz už roky upozorňuje na utajovanie prípadov pohlavného zneužívania maloletých, ktorí sa stali obeťou pedofilných katolíckych duchovných.


Komisiu na ochranu maloletých zriadil pápež František v roku 2014. Jej úlohou je radiť mu pri zavádzaní účinných opatrení na ochranu detí a poskytovaní pastoračnej starostlivosti obetiam zneužívania. V komisii od jej vzniku pôsobilo už viacero bývalých obetí, ale mnohé z nich si želali ostať v anonymite.


Juana Carlosa Cruza v detskom veku zneužíval čilský kňaz Fernando Karadima (90), ústredná postava sexuálneho zneužívania, ktorý pred vyše desaťročím otriasol katolíckou cirkvou v Čile. Bol z prvou z mnohých Karadimových obetí, ktorá sa rozhodla o svojom utrpení verejne prehovoriť.


Vatikán uznal Karadimu v roku 2011 za vinného z desaťročia trvajúceho zneužívania desiatok detí a odsúdil ho na to, aby zvyšok života strávil v "pokání a modlitbe". V roku 2018 ho pápež František za trest prepustil z duchovného stavu.
https://www.teraz.sk/zahranicie/papez-vymenoval-obet-zneuzivania-do/537301-clanok.html


**Pápež vymenoval obeť zneužívania do komisie na ochranu maloletých** Pápež František vymenoval v stredu bývalú obeť sexuálneho zneužívania v katolíckej cirkvi v Čile do Pápežskej komisie na ochranu maloletých. Informovali o tom agentúry DPA a ANSA. Čiľan Juan Carlos Cruz, ktorého v detskom veku zneužíval katolícky kňaz, bol do uvedenej 16-člennej komisie vymenovaný na obdobie troch rokov. Cruz už roky upozorňuje na utajovanie prípadov pohlavného zneužívania maloletých, ktorí sa stali obeťou pedofilných katolíckych duchovných. Komisiu na ochranu maloletých zriadil pápež František v roku 2014. Jej úlohou je radiť mu pri zavádzaní účinných opatrení na ochranu detí a poskytovaní pastoračnej starostlivosti obetiam zneužívania. V komisii od jej vzniku pôsobilo už viacero bývalých obetí, ale mnohé z nich si želali ostať v anonymite. Juana Carlosa Cruza v detskom veku zneužíval čilský kňaz Fernando Karadima (90), ústredná postava sexuálneho zneužívania, ktorý pred vyše desaťročím otriasol katolíckou cirkvou v Čile. Bol z prvou z mnohých Karadimových obetí, ktorá sa rozhodla o svojom utrpení verejne prehovoriť. Vatikán uznal Karadimu v roku 2011 za vinného z desaťročia trvajúceho zneužívania desiatok detí a odsúdil ho na to, aby zvyšok života strávil v "pokání a modlitbe". V roku 2018 ho pápež František za trest prepustil z duchovného stavu. https://www.teraz.sk/zahranicie/papez-vymenoval-obet-zneuzivania-do/537301-clanok.html

Pápež sa poležiačky pomodlil na pamiatku Kristovho umučenia


Pápež František slávil na Veľký piatok vo vatikánskej Bazilike sv. Petra pamiatku Kristovho umučenia. Obrad sa konal v tzv. zadnej lodi Baziliky sv. Petra o 18.00 h za prítomnosti členov Rímskej kúrie a dvoch stoviek veriacich, informoval portál Vatican News.


Účasť veriacich na obrade bola značne obmedzená, rovnako ako už aj v minulom roku, a to pre opatrenia prijaté v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu, píše agentúra DPA.


Pápež zotrval pred zrakmi rehoľných sestier, kňazov, kardinálov a ďalších veriacich niekoľko minút poležiačky v modlitbe pred oltárom uprostred baziliky, ako to na Veľký piatok býva zvykom. Po tradičnom speve pašií, textov o umučení Ježiša Krista z Jánovho evanjelia, sa účastníkom bohoslužby prihovoril pápežský kazateľ Raniero Cantalamessa.
https://www.teraz.sk/zahranicie/vatikan-papez-sa-poleziacky-pomodl/539409-clanok.html


**Pápež sa poležiačky pomodlil na pamiatku Kristovho umučenia** Pápež František slávil na Veľký piatok vo vatikánskej Bazilike sv. Petra pamiatku Kristovho umučenia. Obrad sa konal v tzv. zadnej lodi Baziliky sv. Petra o 18.00 h za prítomnosti členov Rímskej kúrie a dvoch stoviek veriacich, informoval portál Vatican News. Účasť veriacich na obrade bola značne obmedzená, rovnako ako už aj v minulom roku, a to pre opatrenia prijaté v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu, píše agentúra DPA. Pápež zotrval pred zrakmi rehoľných sestier, kňazov, kardinálov a ďalších veriacich niekoľko minút poležiačky v modlitbe pred oltárom uprostred baziliky, ako to na Veľký piatok býva zvykom. Po tradičnom speve pašií, textov o umučení Ježiša Krista z Jánovho evanjelia, sa účastníkom bohoslužby prihovoril pápežský kazateľ Raniero Cantalamessa. https://www.teraz.sk/zahranicie/vatikan-papez-sa-poleziacky-pomodl/539409-clanok.html

Okrem prezidentov a premiérov vystúpi na bratislavskom Globsecu aj pápež František


Na tohtoročnej konferencii Globsec Bratislava Forum 2021 potvrdili účasť traja prezidenti, traja predsedovia vlád a 25 ministrov či ich zástupcov z rôznych štátov. Na diaľku má vystúpiť aj pápež František. Podujatie sa uskutoční od 15. do 17. júna v Bratislave. Prezident Globsecu Robert Vaas o tom informoval na tlačovej konferencii.


https://www.ta3.com/clanok/203112/okrem-prezidentov-a-premierov-vystupi-na-bratislavskom-globsecu-aj-papez-frantisek?fbclid=IwAR0SItt239aL8WCW1zY0l-QAQHc6dSKEKkavOcFGDTWRjshcLznghmMYsxc


Okrem prezidentov a premiérov vystúpi na bratislavskom Globsecu aj pápež František Na tohtoročnej konferencii Globsec Bratislava Forum 2021 potvrdili účasť traja prezidenti, traja predsedovia vlád a 25 ministrov či ich zástupcov z rôznych štátov. Na diaľku má vystúpiť aj pápež František. Podujatie sa uskutoční od 15. do 17. júna v Bratislave. Prezident Globsecu Robert Vaas o tom informoval na tlačovej konferencii. https://www.ta3.com/clanok/203112/okrem-prezidentov-a-premierov-vystupi-na-bratislavskom-globsecu-aj-papez-frantisek?fbclid=IwAR0SItt239aL8WCW1zY0l-QAQHc6dSKEKkavOcFGDTWRjshcLznghmMYsxc

Naši biskupi nechcú o návšteve pápeža nič prezradiť. Majú vraj zakázané hovoriť
Hovorí sa, že hlava cirkvi navštívi Bratislavu, Košice, Šaštín a gréckokatolíkov. Naši biskupi nechcú prezradiť, ako to vyzerá so septembrovou návštevou pápeža Františka na Slovensku. Vatikán tiež mlčí. Pontifik má do Bratislavy prísť z Budapešti, kde sa zúčastní na eucharistickom kongrese. Maďarom sa vraj nepáči, že u nich odslúži len omšu a u nás by mal stráviť niekoľko dní.
https://www.tvnoviny.sk/domace/2031222_nasi-biskupi-nechcu-o-navsteve-papeza-nic-prezradit-maju-vraj-zakazane-hovorit


**Naši biskupi nechcú o návšteve pápeža nič prezradiť. Majú vraj zakázané hovoriť** _Hovorí sa, že hlava cirkvi navštívi Bratislavu, Košice, Šaštín a gréckokatolíkov. Naši biskupi nechcú prezradiť, ako to vyzerá so septembrovou návštevou pápeža Františka na Slovensku. Vatikán tiež mlčí. Pontifik má do Bratislavy prísť z Budapešti, kde sa zúčastní na eucharistickom kongrese. Maďarom sa vraj nepáči, že u nich odslúži len omšu a u nás by mal stráviť niekoľko dní._ https://www.tvnoviny.sk/domace/2031222_nasi-biskupi-nechcu-o-navsteve-papeza-nic-prezradit-maju-vraj-zakazane-hovorit

Pápež sa poďakoval kňazovi, ktorý pracuje s ľuďmi z komunity LGBTQ


Pápež František sa listom poďakoval americkému kňazovi za "pastoračnú horlivosť", s ktorou vykonáva svoj apoštolát medzi ľuďmi z komunity LGBTQ. K zverejneniu obsahu tohto listu došlo v čase, keď je Vatikán terčom kritiky za riešenie tejto otázky.


James Martin z rehole Spoločnosti Ježišovej (SJ) v pondelok zverejnil pápežom rukou a v španielčine napísaný list na sociálnej sieti Twitter a pripojil k nemu aj anglický preklad. List dostal uplynulý víkend, počas webinára venovaného podpore komunity LGBTQ.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/592959-papez-sa-podakoval-knazovi-ktory-pracuje-s-ludmi-z-komunity-lgbtq/


Pápež sa poďakoval kňazovi, ktorý pracuje s ľuďmi z komunity LGBTQ Pápež František sa listom poďakoval americkému kňazovi za "pastoračnú horlivosť", s ktorou vykonáva svoj apoštolát medzi ľuďmi z komunity LGBTQ. K zverejneniu obsahu tohto listu došlo v čase, keď je Vatikán terčom kritiky za riešenie tejto otázky. James Martin z rehole Spoločnosti Ježišovej (SJ) v pondelok zverejnil pápežom rukou a v španielčine napísaný list na sociálnej sieti Twitter a pripojil k nemu aj anglický preklad. List dostal uplynulý víkend, počas webinára venovaného podpore komunity LGBTQ. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/592959-papez-sa-podakoval-knazovi-ktory-pracuje-s-ludmi-z-komunity-lgbtq/

Kardinál medzi 10 obviňovanými Vatikánom za finančné trestné činy
Prominentný taliansky kardinál bol medzi 10 ľuďmi, ktorí boli v sobotu súdení vo Vatikáne, obviňovaní z finančných trestných činov vrátane sprenevery, prania špinavých peňazí, podvodov, vydierania a zneužitia právomocí.


Kardinál Angelo Becciu, bývalý vysoký úradník vatikánskej správy, ako aj dvaja najvyšší predstavitelia vatikánskej finančnej spravodajskej jednotky sa 27. júla postavia pred súd pre škandál v hodnote niekoľkých miliónov eur, ktorý sa týka nákupu Vatikánu v jednej z londýnskych budov najchytrejšie okresy.


Súdny proces nevyhnutne prinesie vírenie mediálneho záujmu do malého mestského štátu obklopeného Rímom a zdá sa, že podčiarkuje odhodlanie pápeža Františka vyliečiť hnilobu vo vatikánskych financiách, aj keď zahŕňa chaotické verejné vypočutia.


Becciu (73 rokov), ktorého pápež minulý rok prepustil z funkcie vedúceho duchovného pre údajný rodinkárstvo a ktorý si počas dvojročného vyšetrovania vždy zachovával svoju nevinu, sa stáva najvyšším predstaviteľom Vatikánu, ktorý je obžalovaný z finančných trestných činov.


Podľa 487-stranovej žiadosti o obžalobu, ktorú videl agentúra Reuters, pápež minulý týždeň osobne vydal požadovaný súhlas s obvinením Becciu. Vatikán oznámil obžaloby v dvojstranovom vyhlásení.


Obvinenia proti Becciu zahŕňajú spreneveru a zneužitie právomocí. Talianka, ktorá pre neho pracovala, bola obvinená zo sprenevery a kardinálov bývalý sekretár, kňaz, bol obvinený z vydierania.


Becciu vo vyhlásení uviedol, že bol obeťou „machinácie“ a opätovne potvrdil svoju „absolútnu nevinu“.


Dvaja talianski makléri, Gianluigi Torzi a Raffaele Mincione, boli obvinení zo sprenevery, podvodu a prania špinavých peňazí. Torziho, na ktorého talianski sudcovia vydali v apríli zatykač, obvinili aj z vydierania.


Na pokusy o kontaktovanie ich právnikov neprišla okamžitá odpoveď, obaja muži však neustále popierajú priestupky.


Podľa dokumentu boli obvinené aj štyri spoločnosti spojené s jednotlivými obžalovanými, dve vo Švajčiarsku, jedna v Spojených štátoch a jedna v Slovinsku.


POLICAJSKÝ RAID


Vyšetrovanie kúpy budovy sa dostalo na verejnosť 1. októbra 2019, keď vatikánska polícia vykonala razie v kanceláriách štátneho sekretariátu, v administratívnom srdci katolíckej cirkvi a vo vatikánskom Úrade pre finančné informácie (AIF).


Vtedajší prezident AIF, Rene Bruelhart, 48-ročný Švajčiar, a bývalý taliansky riaditeľ AIF Tommaso Di Ruzza (46) boli obvinení zo zneužitia funkcie pre údajné zlyhanie v primeranej ochrane záujmov Vatikánu a poskytnutie Torziho žiadosť o obžalobu označená za „neprimeranú výhodu“.


Di Ruzza bol tiež obvinený zo sprenevery týkajúcej sa údajného nevhodného použitia jeho oficiálnej kreditnej karty a zo prezradenia dôverných informácií.


Bruelhart v textovej správe uviedol, že „moje funkcie a povinnosti vykonával vždy korektne“ a že „pravda o mojej nevine vyjde najavo“.


Di Ruzza nereagoval okamžite na hlasovú schránku požadujúcu komentár.


V roku 2014 Štátny sekretariát investoval viac ako 200 miliónov eur, veľkú časť z príspevkov veriacich, do fondu prevádzkovaného spoločnosťou Mincione, ktorý zabezpečil asi 45% obchodnej a rezidenčnej budovy na 60 Sloane Avenue v londýnskej štvrti South Kensington.


V žiadosti o obžalobu sa uvádza, že Mincione sa pokúsil oklamať Vatikán, ktorý sa v roku 2018 pokúsil vzťah ukončiť.


So žiadosťou o pomoc pri odkúpení zvyšku budovy sa obrátilo na Torziho, ktorý ho však neskôr obvinil z vydierania.


„BEŽNÉ STRATY“


V tom čase bol Becciu v poslednom roku svojho postu štátneho tajomníka pre všeobecné záležitosti, čo bola silná administratívna pozícia, ktorá nakladá so stovkami miliónov eur.


Podľa vatikánskych médií štátny sekretariát investíciu investoval do výšky viac ako 350 miliónov eur a utrpel to, čo minulý rok pre agentúru Reuters označil kardinál George Pell, bývalý vatikánsky pokladník, za „obrovské straty“.


Torzi bol uväznený vo Vatikáne v júni 2020 a strávil týždeň vo väzbe.


Podľa žiadosti o obžalobu je Becciu obvinený z piatich prípadov sprenevery, dvoch zo zneužitia funkcie a jedného z prečinu obvinenia z krivej prísahy. Asi 75 strán dokumentu je venovaných Becciu.


Uvádza sa v ňom, že Becciu sa pokúsil „výrazne odvrátiť“ vyšetrovanie vatikánskych investícií vrátane budovy Londýna, a pokúsil sa diskreditovať vyšetrujúcich sudcov prostredníctvom talianskych médií.


Becciu naďalej ovplyvňoval prevody peňazí na sekretariáte, aj keď odišiel z funkcie, uvádza sa v dokumente.


Medzi hlavné obvinenia voči Becciuovi patrí údajné financovanie peňazí a kontrakty so spoločnosťami alebo charitatívnymi organizáciami kontrolovanými jeho bratmi na ich rodnom ostrove Sardínia.


Ďalšiu Sardínčanku Ceciliu Marongu (40), ktorá pracovala pre Becciu, obvinili zo sprenevery. Jej mobil nebol pripojený.


V žiadosti o obžalobu sa uvádza, že v rokoch 2018 - 2019 dostala zo štátneho sekretariátu asi 575 000 eur.


V talianskej televízii uviedla, že peniaze poslané jej spoločnosti v Slovinsku boli na výkupné unesených misionárov v Afrike. Žiadosť o obžalobu však uviedla, že veľká časť z nich sa použila na „osobný prospech“ vrátane nákupu luxusného tovaru.
https://www.reuters.com/world/europe/vatican-judge-indicts-10-including-cardinal-alleged-financial-crimes-2021-07-03/


Kardinál medzi 10 obviňovanými Vatikánom za finančné trestné činy Prominentný taliansky kardinál bol medzi 10 ľuďmi, ktorí boli v sobotu súdení vo Vatikáne, obviňovaní z finančných trestných činov vrátane sprenevery, prania špinavých peňazí, podvodov, vydierania a zneužitia právomocí. Kardinál Angelo Becciu, bývalý vysoký úradník vatikánskej správy, ako aj dvaja najvyšší predstavitelia vatikánskej finančnej spravodajskej jednotky sa 27. júla postavia pred súd pre škandál v hodnote niekoľkých miliónov eur, ktorý sa týka nákupu Vatikánu v jednej z londýnskych budov najchytrejšie okresy. Súdny proces nevyhnutne prinesie vírenie mediálneho záujmu do malého mestského štátu obklopeného Rímom a zdá sa, že podčiarkuje odhodlanie pápeža Františka vyliečiť hnilobu vo vatikánskych financiách, aj keď zahŕňa chaotické verejné vypočutia. Becciu (73 rokov), ktorého pápež minulý rok prepustil z funkcie vedúceho duchovného pre údajný rodinkárstvo a ktorý si počas dvojročného vyšetrovania vždy zachovával svoju nevinu, sa stáva najvyšším predstaviteľom Vatikánu, ktorý je obžalovaný z finančných trestných činov. Podľa 487-stranovej žiadosti o obžalobu, ktorú videl agentúra Reuters, pápež minulý týždeň osobne vydal požadovaný súhlas s obvinením Becciu. Vatikán oznámil obžaloby v dvojstranovom vyhlásení. Obvinenia proti Becciu zahŕňajú spreneveru a zneužitie právomocí. Talianka, ktorá pre neho pracovala, bola obvinená zo sprenevery a kardinálov bývalý sekretár, kňaz, bol obvinený z vydierania. Becciu vo vyhlásení uviedol, že bol obeťou „machinácie“ a opätovne potvrdil svoju „absolútnu nevinu“. Dvaja talianski makléri, Gianluigi Torzi a Raffaele Mincione, boli obvinení zo sprenevery, podvodu a prania špinavých peňazí. Torziho, na ktorého talianski sudcovia vydali v apríli zatykač, obvinili aj z vydierania. Na pokusy o kontaktovanie ich právnikov neprišla okamžitá odpoveď, obaja muži však neustále popierajú priestupky. Podľa dokumentu boli obvinené aj štyri spoločnosti spojené s jednotlivými obžalovanými, dve vo Švajčiarsku, jedna v Spojených štátoch a jedna v Slovinsku. POLICAJSKÝ RAID Vyšetrovanie kúpy budovy sa dostalo na verejnosť 1. októbra 2019, keď vatikánska polícia vykonala razie v kanceláriách štátneho sekretariátu, v administratívnom srdci katolíckej cirkvi a vo vatikánskom Úrade pre finančné informácie (AIF). Vtedajší prezident AIF, Rene Bruelhart, 48-ročný Švajčiar, a bývalý taliansky riaditeľ AIF Tommaso Di Ruzza (46) boli obvinení zo zneužitia funkcie pre údajné zlyhanie v primeranej ochrane záujmov Vatikánu a poskytnutie Torziho žiadosť o obžalobu označená za „neprimeranú výhodu“. Di Ruzza bol tiež obvinený zo sprenevery týkajúcej sa údajného nevhodného použitia jeho oficiálnej kreditnej karty a zo prezradenia dôverných informácií. Bruelhart v textovej správe uviedol, že „moje funkcie a povinnosti vykonával vždy korektne“ a že „pravda o mojej nevine vyjde najavo“. Di Ruzza nereagoval okamžite na hlasovú schránku požadujúcu komentár. V roku 2014 Štátny sekretariát investoval viac ako 200 miliónov eur, veľkú časť z príspevkov veriacich, do fondu prevádzkovaného spoločnosťou Mincione, ktorý zabezpečil asi 45% obchodnej a rezidenčnej budovy na 60 Sloane Avenue v londýnskej štvrti South Kensington. V žiadosti o obžalobu sa uvádza, že Mincione sa pokúsil oklamať Vatikán, ktorý sa v roku 2018 pokúsil vzťah ukončiť. So žiadosťou o pomoc pri odkúpení zvyšku budovy sa obrátilo na Torziho, ktorý ho však neskôr obvinil z vydierania. „BEŽNÉ STRATY“ V tom čase bol Becciu v poslednom roku svojho postu štátneho tajomníka pre všeobecné záležitosti, čo bola silná administratívna pozícia, ktorá nakladá so stovkami miliónov eur. Podľa vatikánskych médií štátny sekretariát investíciu investoval do výšky viac ako 350 miliónov eur a utrpel to, čo minulý rok pre agentúru Reuters označil kardinál George Pell, bývalý vatikánsky pokladník, za „obrovské straty“. Torzi bol uväznený vo Vatikáne v júni 2020 a strávil týždeň vo väzbe. Podľa žiadosti o obžalobu je Becciu obvinený z piatich prípadov sprenevery, dvoch zo zneužitia funkcie a jedného z prečinu obvinenia z krivej prísahy. Asi 75 strán dokumentu je venovaných Becciu. Uvádza sa v ňom, že Becciu sa pokúsil „výrazne odvrátiť“ vyšetrovanie vatikánskych investícií vrátane budovy Londýna, a pokúsil sa diskreditovať vyšetrujúcich sudcov prostredníctvom talianskych médií. Becciu naďalej ovplyvňoval prevody peňazí na sekretariáte, aj keď odišiel z funkcie, uvádza sa v dokumente. Medzi hlavné obvinenia voči Becciuovi patrí údajné financovanie peňazí a kontrakty so spoločnosťami alebo charitatívnymi organizáciami kontrolovanými jeho bratmi na ich rodnom ostrove Sardínia. Ďalšiu Sardínčanku Ceciliu Marongu (40), ktorá pracovala pre Becciu, obvinili zo sprenevery. Jej mobil nebol pripojený. V žiadosti o obžalobu sa uvádza, že v rokoch 2018 - 2019 dostala zo štátneho sekretariátu asi 575 000 eur. V talianskej televízii uviedla, že peniaze poslané jej spoločnosti v Slovinsku boli na výkupné unesených misionárov v Afrike. Žiadosť o obžalobu však uviedla, že veľká časť z nich sa použila na „osobný prospech“ vrátane nákupu luxusného tovaru. https://www.reuters.com/world/europe/vatican-judge-indicts-10-including-cardinal-alleged-financial-crimes-2021-07-03/

„Pánov hnev je namierený proti nespravodlivosti, proti satanovi, je to protest proti zlu, ale nie proti tomu, čo pochádza z ľudskej slabosti, ale proti tomu, čo vyprovokuje Satan, jeho skazenosť jednotlivcov a celých spoločností. Pán prináša spravodlivosť, je zameraný na očistenie A potopa je výsledkom Božieho hnevu, hovorí Biblia, “hovorí pápež v rozhovoroch s padovským väzenským kaplánom Donom Marcom Pozzou, ktoré tvorili základ publikácie.


tohle rekne a prihlizi genocide, ktera se kona s ockovanim.
z jana pavla jsem citila lidskost. papez frantisek je pro mne ztelesnenim zla.


[quote="pid:5569, uid:12"]„Pánov hnev je namierený proti nespravodlivosti, proti satanovi, je to protest proti zlu, ale nie proti tomu, čo pochádza z ľudskej slabosti, ale proti tomu, čo vyprovokuje Satan, jeho skazenosť jednotlivcov a celých spoločností. Pán prináša spravodlivosť, je zameraný na očistenie A potopa je výsledkom Božieho hnevu, hovorí Biblia, “hovorí pápež v rozhovoroch s padovským väzenským kaplánom Donom Marcom Pozzou, ktoré tvorili základ publikácie.[/quote] tohle rekne a prihlizi genocide, ktera se kona s ockovanim. z jana pavla jsem citila lidskost. papez frantisek je pro mne ztelesnenim zla.

Pápeža Františka v noci operovali v Ríme.
Pápež František sa v pondelok po úspešnej operácii hrubého čreva cíti dobre, v nemocnici sa však bude zotavovať ďalších zhruba sedem dní, uviedol Vatikán. Informuje o tom agentúra AFP.


https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2032753_papez-sa-po-operacii-citi-dobre-v-nemocnici-zostane-asi-tyzden


Pápeža Františka v noci operovali v Ríme. Pápež František sa v pondelok po úspešnej operácii hrubého čreva cíti dobre, v nemocnici sa však bude zotavovať ďalších zhruba sedem dní, uviedol Vatikán. Informuje o tom agentúra AFP. https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2032753_papez-sa-po-operacii-citi-dobre-v-nemocnici-zostane-asi-tyzden

Pápež František priznal klamstvá, podporu znaku šelmy a vydieranie svetových lídrov
https://www.badatel.net/papez-frantisek-priznal-klamstva-podporu-znaku-selmy-a-vydieranie-svetovych-lidrov
(je to k téme, ale nie som si istý spoľahlivosťou a namiesto skúmania idem radšej zháňať ďalšie nové články)


**Pápež František priznal klamstvá, podporu znaku šelmy a vydieranie svetových lídrov** https://www.badatel.net/papez-frantisek-priznal-klamstva-podporu-znaku-selmy-a-vydieranie-svetovych-lidrov (je to k téme, ale nie som si istý spoľahlivosťou a namiesto skúmania idem radšej zháňať ďalšie nové články)

nevim, zda je to spravne vlakno, snad je to ok.
kai stuht, nemecky novinar, ve svem poslednim videu mluvi o arcibiskupovi vignanovi, odkazuje na toto video:


https://www.youtube.com/watch?v=Tj3JXH5AU1Q&t=0s


prelozila jsem dulezite pasaze:


"tato krize slouzi k tomu, aby se vytvorily potrebne podminky, ucinit velky reset jako nevyhnutelny. tzn. transformaci (....) ke svetu bez duse, bez korenu, bez idealu (....).
vime, ze kazdy narod, jen s velmi malo vyjimkami, prevzal okamzite ty nejabsurdnejsi zdravotni protokoly, ktere prisly od who (...). a to se stalo s odpornou spolupraci zdravotnickeho personalu - od lekaru az po nemocnicni personal - a vyprovokoval tisice umrti, ne na COVID, jak se nam snazi mainstreamova media namluvit, nybrz spatnou lecbou. (...).
vime, ze k realizaci techto zlocineckych operaci (....) bylo potreba dlouholete, systematicke provadene planovani, aby (...) se se utvoril dav slepych, hluchych a nemych spolupracovniku, kteri jiz nejsou lekari a svoji vlastni jistotu na pracovisti stavi nad svoje povinnosti, coz je lecit nemocne. hypokratova prisaha byla porusena ve jmenu profitu pro farmaceuticke koncerny a projektu socialniho inzenyrstvi. (....).
vime, ze dosahnout spolupachatelstvi lekaru a vedcu, bylo treba nejen desetileti korupce v systemu a stretu zajmu ale take rozdelovani cen a peneznich premii. napriklad: v italii dostane lekar specialista 60 euro za hodinu za podani vakcin v ockovacich centrech; obvodni lekari dostanou premii za kazdeho pacienta, ktereho naockuji; luzko na ARO je honorovano asi 3000 euro/den ze statni kasy. je zrejme, ze ani obvodni lekari, ani nemocnicni personal, ani regionalni zdravotnicke urady nemaji zajem na tom, aby si nechali ujit tak obrovske prijmy. (...).
vime, ze staty poskytly mediim penize, aby informovali o covid. v italii vlada giuseppe conteho poskytla obrovske sumy, aby narodni informacni system zachoval narativ k pandemii a kazdy jeden hlas, jiny nazor, aby byly cenzurovany. sireni adt o poctu nakazenych a umrtich, byly hrube manipulovany, tak, aby na kazdou osobu s pozitivnim vysledkem testu bylo pohlizeno jako na nemocnou (...).
vime take, kdo z hospodarskeho hlediska ma nejvetsi uzitek z pandemie: banky, ktere maji moc, podniky s pozadovanou ideologii, drzet nad vodou a zaroven utopit male pdoniky, ktere jsou prekazkou pro nastoleni noveho svetoveho radu (...). toto "nove hospodarstvi" se prosadilo s aroganci behem par tydnu v lonskem roce, to vse diky koordinovanemu zavreni obchodu a vydanemu pokynu obcanum, zustat doma (...).
konecne take vime - a to je jiste sokujici aspekt - ze take cast katolicke hierarchie se na tomto planu podili, v ktere jorge mario bergogli tvori poslusneho kazatele pandemickeho narativu a hlavniho sponzora ockovani, ktery se nezdraha, definovat "moralni povinnost", i pres vazne eticke a nabozenske obavy. bergoglio sel dokonce tak daleko, ze poskytl rozhovor, ve kterem doproucuje ockovani sirokym masam. od brezna 2020 papez ukazal, ze je v perfektnim souladu s globalistickym planem, tim, ze prikazal uzavreni kostelu a pozastaveni obradu. na druhe strane velky reset predpovida etablovani ekumenickeho, ekologickeho a malthuzianskeho univerzalniho nabozenstvi a bergoglia vnimaji jako prirozeneho vudce, jak bylo nedavno uznano svobodnymi zednari.


link v anglictine:
https://www.lifesitenews.com/opinion/abp-vigano-on-truth-over-fear-covid-19-the-vaccine-and-the-great-reset


nevim, zda je to spravne vlakno, snad je to ok. kai stuht, nemecky novinar, ve svem poslednim videu mluvi o arcibiskupovi vignanovi, odkazuje na toto video: https://www.youtube.com/watch?v=Tj3JXH5AU1Q&t=0s prelozila jsem dulezite pasaze: "tato krize slouzi k tomu, aby se vytvorily potrebne podminky, ucinit velky reset jako nevyhnutelny. tzn. transformaci (....) ke svetu bez duse, bez korenu, bez idealu (....). vime, ze kazdy narod, jen s velmi malo vyjimkami, prevzal okamzite ty nejabsurdnejsi zdravotni protokoly, ktere prisly od who (...). a to se stalo s odpornou spolupraci zdravotnickeho personalu - od lekaru az po nemocnicni personal - a vyprovokoval tisice umrti, ne na COVID, jak se nam snazi mainstreamova media namluvit, nybrz spatnou lecbou. (...). vime, ze k realizaci techto zlocineckych operaci (....) bylo potreba dlouholete, systematicke provadene planovani, aby (...) se se utvoril dav slepych, hluchych a nemych spolupracovniku, kteri jiz nejsou lekari a svoji vlastni jistotu na pracovisti stavi nad svoje povinnosti, coz je lecit nemocne. hypokratova prisaha byla porusena ve jmenu profitu pro farmaceuticke koncerny a projektu socialniho inzenyrstvi. (....). vime, ze dosahnout spolupachatelstvi lekaru a vedcu, bylo treba nejen desetileti korupce v systemu a stretu zajmu ale take rozdelovani cen a peneznich premii. napriklad: v italii dostane lekar specialista 60 euro za hodinu za podani vakcin v ockovacich centrech; obvodni lekari dostanou premii za kazdeho pacienta, ktereho naockuji; luzko na ARO je honorovano asi 3000 euro/den ze statni kasy. je zrejme, ze ani obvodni lekari, ani nemocnicni personal, ani regionalni zdravotnicke urady nemaji zajem na tom, aby si nechali ujit tak obrovske prijmy. (...). vime, ze staty poskytly mediim penize, aby informovali o covid. v italii vlada giuseppe conteho poskytla obrovske sumy, aby narodni informacni system zachoval narativ k pandemii a kazdy jeden hlas, jiny nazor, aby byly cenzurovany. sireni adt o poctu nakazenych a umrtich, byly hrube manipulovany, tak, aby na kazdou osobu s pozitivnim vysledkem testu bylo pohlizeno jako na nemocnou (...). vime take, kdo z hospodarskeho hlediska ma nejvetsi uzitek z pandemie: banky, ktere maji moc, podniky s pozadovanou ideologii, drzet nad vodou a zaroven utopit male pdoniky, ktere jsou prekazkou pro nastoleni noveho svetoveho radu (...). toto "nove hospodarstvi" se prosadilo s aroganci behem par tydnu v lonskem roce, to vse diky koordinovanemu zavreni obchodu a vydanemu pokynu obcanum, zustat doma (...). konecne take vime - a to je jiste sokujici aspekt - ze take cast katolicke hierarchie se na tomto planu podili, v ktere jorge mario bergogli tvori poslusneho kazatele pandemickeho narativu a hlavniho sponzora ockovani, ktery se nezdraha, definovat "moralni povinnost", i pres vazne eticke a nabozenske obavy. bergoglio sel dokonce tak daleko, ze poskytl rozhovor, ve kterem doproucuje ockovani sirokym masam. od brezna 2020 papez ukazal, ze je v perfektnim souladu s globalistickym planem, tim, ze prikazal uzavreni kostelu a pozastaveni obradu. na druhe strane velky reset predpovida etablovani ekumenickeho, ekologickeho a malthuzianskeho univerzalniho nabozenstvi a bergoglia vnimaji jako prirozeneho vudce, jak bylo nedavno uznano svobodnymi zednari. link v anglictine: https://www.lifesitenews.com/opinion/abp-vigano-on-truth-over-fear-covid-19-the-vaccine-and-the-great-reset

Pápež: Niektorí by chceli, aby som už bol mŕtvy


Periodikum La Civilt Cattolica zverejnilo obsah rozhovoru pápeža Františka so zástupcami slovenskej jezuitskej provincie, ktorý sa uskutočnil 12. septembra na apoštolskej nunciatúre v Bratislave. Išlo o jeden z bodov pápežovej návštevy Slovenska.


Pápež počas súkromného stretnutia so spolubratmi priznal, že vie o svojich stále hlasnejších konzervatívnych kritikoch, pričom uviedol, že ich „zlomyseľné poznámky“ sú dielom diabla.


„Ja osobne si možno tieto útoky a údery zaslúžim, pretože som hriešnik. No cirkev si toto nezaslúži. Je to diablova robota. Niektorým z nich som to aj povedal,“ uviedol pápež.


Pripustil, že občas mu „dôjde trpezlivosť. Najmä keď vynášajú súdy bez toho, aby viedli skutočný dialóg. Tam nič nezmôžem. Ja si idem za svojím, nedám sa vtiahnuť do ich sveta ideí a fantázie. Nechcem tam vstupovať a uprednostňujem kázanie, kážem“.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/601395-papez-niektori-by-chceli-aby-som-uz-bol-mrtvy/


Pápež: Niektorí by chceli, aby som už bol mŕtvy Periodikum La Civilt Cattolica zverejnilo obsah rozhovoru pápeža Františka so zástupcami slovenskej jezuitskej provincie, ktorý sa uskutočnil 12. septembra na apoštolskej nunciatúre v Bratislave. Išlo o jeden z bodov pápežovej návštevy Slovenska. Pápež počas súkromného stretnutia so spolubratmi priznal, že vie o svojich stále hlasnejších konzervatívnych kritikoch, pričom uviedol, že ich „zlomyseľné poznámky“ sú dielom diabla. „Ja osobne si možno tieto útoky a údery zaslúžim, pretože som hriešnik. No cirkev si toto nezaslúži. Je to diablova robota. Niektorým z nich som to aj povedal,“ uviedol pápež. Pripustil, že občas mu „dôjde trpezlivosť. Najmä keď vynášajú súdy bez toho, aby viedli skutočný dialóg. Tam nič nezmôžem. Ja si idem za svojím, nedám sa vtiahnuť do ich sveta ideí a fantázie. Nechcem tam vstupovať a uprednostňujem kázanie, kážem“. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/601395-papez-niektori-by-chceli-aby-som-uz-bol-mrtvy/

Dnes sa uskutočnila púť slovenského vojenského ordinariátu do Vatikánu. Starosta obce Bojná, kde sú zrejme najväčšie náleziská z doby Veľkej Maravy. Obec sa snažila spraviť tam archeopark v rámci nórskych fondov, ale neschválili im to.
Teraz starosta a vojaci dali pápežovi kópiu zvona.


Uvažujem, čo to má znamenať - týždeň po relatívne dlhej návšteve tam idú oni, dajú mu veľavravný dar (v podstate ladenie). Čiastočne to môže byť asymetrická odpoveď Naďovi na tie jeho nedávne blbé reči, že vyhodí neočkovaných. Súvis to môže mať aj s tými bojovými zástavami, ktoré dostala armáda. Koľko ich bolo? Nie náhodou 5, ako je na jednej fotke starosta+4 vojaci?
Dátum je tiež veľavravný.


Uvítam ďalšie interpretácie.


https://www.vaticannews.va/sk/cirkev/news/2021-09/slovenska-put-vojensky-ordinariat-prinasa-papezovi-zvon-z-bojnej.html


Dnes sa uskutočnila púť slovenského vojenského ordinariátu do Vatikánu. Starosta obce Bojná, kde sú zrejme najväčšie náleziská z doby Veľkej Maravy. Obec sa snažila spraviť tam archeopark v rámci nórskych fondov, ale neschválili im to. Teraz starosta a vojaci dali pápežovi kópiu zvona. Uvažujem, čo to má znamenať - týždeň po relatívne dlhej návšteve tam idú oni, dajú mu veľavravný dar (v podstate ladenie). Čiastočne to môže byť asymetrická odpoveď Naďovi na tie jeho nedávne blbé reči, že vyhodí neočkovaných. Súvis to môže mať aj s tými bojovými zástavami, ktoré dostala armáda. Koľko ich bolo? Nie náhodou 5, ako je na jednej fotke starosta+4 vojaci? Dátum je tiež veľavravný. Uvítam ďalšie interpretácie. https://www.vaticannews.va/sk/cirkev/news/2021-09/slovenska-put-vojensky-ordinariat-prinasa-papezovi-zvon-z-bojnej.html

Moderátor

slovenského vojenského ordinariátu
slovenský vojenský ordinariát (ad cirkev) patrí medzi spolupáchateľov celoplošného testovania v žalobe zo Slovenska do Haagu


[quote="pid:34231, uid:127"]slovenského vojenského ordinariátu[/quote]slovenský vojenský ordinariát (ad cirkev) patrí medzi spolupáchateľov celoplošného testovania v žalobe zo Slovenska do Haagu

Dnes sa uskutočnila púť slovenského vojenského ordinariátu do Vatikánu.

S článkem je spojená fotka obrazu “Svätý mučeník Šebastián, patrón Ordinariátu OS a OZ Slovenskej republiky”.


[quote="pid:34231, uid:127"]Dnes sa uskutočnila púť slovenského vojenského ordinariátu do Vatikánu.[/quote] S článkem je spojená fotka obrazu “Svätý mučeník Šebastián, patrón Ordinariátu OS a OZ Slovenskej republiky”.

slovenský vojenský ordinariát (ad cirkev) patrí medzi spolupáchateľov celoplošného testovania v žalobe zo Slovenska do Haagu


Vďaka Ti za doplnenie, Atevi.


[quote="pid:34239, uid:111"]slovenský vojenský ordinariát (ad cirkev) patrí medzi spolupáchateľov celoplošného testovania v žalobe zo Slovenska do Haagu[/quote] Vďaka Ti za doplnenie, Atevi.

Moderátor

Vatikán (AP)-Tři vatikánští švýcarští strážci, kteří odmítli očkování proti COVID-19 na základě rozkazů Svaté stolice, dobrovolně opustili patrový sbor a vrátili se do Švýcarska, uvedl v neděli představitel Švýcarské gardy.


Poručík Urs Breitenmoser řekl agentuře Associated Press, že všichni švýcarští strážci byli požádáni o očkování „kvůli ochraně svého zdraví a zdraví ostatních, se kterými přicházejí do styku v rámci své služby“.


„Tři členové stráže se rozhodli této žádosti vyhovět a dobrovolně opustili sbor,“ uvedl Breitenmoser v prohlášení.


Tři další strážci jsou dočasně suspendováni, zatímco čekají na očkování, řekl.


Hlavní povinností čistě mužského sboru s barevnými uniformami a opeřenými přilbami je chránit papeže. Členové stojí na stráži během papežských obřadů i u různých vchodů do malého nezávislého městského státu s opevněnými zdmi poblíž římské řeky Tibery. Během pandemie strážní ve službě nosili ochranné chirurgické masky.


Papež František, který byl očkován proti COVID-19, opakovaně zdůrazňoval altruistickou a zdravotní hodnotu obdržení výstřelů během pandemie.


Breitenmoser poznamenal, že minulý měsíc vedoucí Papežské komise městského státu Vatikán vydal nařízení, že lidé vstupující do oblastí Vatikánu potřebují buď očkování, nebo nedávný negativní test. To zahrnuje turisty, kteří chtějí vidět vatikánské poklady, včetně Michelangelových fresek v Sixtinské kapli.
https://consent.yahoo.com/v2/collectConsent?sessionId=3_cc-session_306fb3ac-7479-46ef-a42d-f3f3c4efb2ca


Vatikán (AP)-**Tři vatikánští švýcarští strážci, kteří odmítli očkování proti COVID-19 na základě rozkazů Svaté stolice, dobrovolně opustili patrový sbor a vrátili se do Švýcarska**, uvedl v neděli představitel Švýcarské gardy. Poručík Urs Breitenmoser řekl agentuře Associated Press, že všichni švýcarští strážci byli požádáni o očkování „kvůli ochraně svého zdraví a zdraví ostatních, se kterými přicházejí do styku v rámci své služby“. „Tři členové stráže se rozhodli této žádosti vyhovět a dobrovolně opustili sbor,“ uvedl Breitenmoser v prohlášení. Tři další strážci jsou dočasně suspendováni, zatímco čekají na očkování, řekl. Hlavní povinností čistě mužského sboru s barevnými uniformami a opeřenými přilbami je chránit papeže. Členové stojí na stráži během papežských obřadů i u různých vchodů do malého nezávislého městského státu s opevněnými zdmi poblíž římské řeky Tibery. Během pandemie strážní ve službě nosili ochranné chirurgické masky. Papež František, který byl očkován proti COVID-19, opakovaně zdůrazňoval altruistickou a zdravotní hodnotu obdržení výstřelů během pandemie. Breitenmoser poznamenal, že minulý měsíc vedoucí Papežské komise městského státu Vatikán vydal nařízení, že lidé vstupující do oblastí Vatikánu potřebují buď očkování, nebo nedávný negativní test. To zahrnuje turisty, kteří chtějí vidět vatikánské poklady, včetně Michelangelových fresek v Sixtinské kapli. https://consent.yahoo.com/v2/collectConsent?sessionId=3_cc-session_306fb3ac-7479-46ef-a42d-f3f3c4efb2ca

Prečo Vatikán miluje zvrhlíkov

Pápež František v prvej polovici januára poďakoval „za jej službu“ rehoľnej sestre Jeannine Gramicková, ktorá v mene rímskokatolíckej cirkvi propaguje sexuálnu zvrátenosť — podporuje hnutie LGBT.


Jeannine Gramicková je spoluzakladateľkou anglosaskej organizácie „New Ways Ministry“, ktorá sa venuje legalizácii homosexuality medzi katolíkmi a ochrane zvrhlíkov. V roku 1999 kardinál Joseph Ratzinger (neskorší pápež Benedikt) natrvalo zakázal Jeannine Gramikovej „zapájať sa do pastoračnej práce s účasťou homosexuálov“. Gramicková pápežský dekrét ignorovala. A teraz pápež František verí, že práca katolíckej mníšky a jej organizácie, ktorá podporuje sexuálnu zvrátenosť, je „charitatívna práca“. Pápež vlastnou rukou napísal list, v ktorom zablahoželal J. Gramickovej k … „50 rokom intimity, súcitu a nežnosti“ v jej „službe“.


To nie je zďaleka jediný dôkaz, že súčasný pápež podporuje zvrhlíkov. Keď bol arcibiskupom v Buenos Aires (1998-2013), obhajoval legalizáciu „zväzkov osôb rovnakého pohlavia“. V júni 2013, keď sa František vracal do Vatikánu zo Svetového stretnutia katolíckej mládeže v Rio de Janeiro, vyhlásil: „Kto som, aby som súdil homosexuálov?“ Rímsky pápež 4. februára 2021 vyznamenal „za presadzovanie ľudského bratstva“ generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa, ktorý sa zasadzuje za financovanie potratov, podporu LGBT a „práva sexuálnych menšín“.


Už keď František slúžil v Buenos Aires, jeho úsilie prispelo k tomu, že argentínsky parlament legalizoval „manželstvá“ osôb rovnakého pohlavia. Čoskoro nasledovali ďalšie štáty, najmä Nemecko (od 1. októbra 2017). Vo všeobecnosti boli počas dvoch desaťročí „manželstvá“ homosexuálov legalizované v 33 krajinách.


https://sk.news-front.info/2022/01/30/preco-vatikan-miluje-zvrhlikov/


**Prečo Vatikán miluje zvrhlíkov ** Pápež František v prvej polovici januára poďakoval „za jej službu“ rehoľnej sestre Jeannine Gramicková, ktorá v mene rímskokatolíckej cirkvi propaguje sexuálnu zvrátenosť — podporuje hnutie LGBT. Jeannine Gramicková je spoluzakladateľkou anglosaskej organizácie „New Ways Ministry“, ktorá sa venuje legalizácii homosexuality medzi katolíkmi a ochrane zvrhlíkov. V roku 1999 kardinál Joseph Ratzinger (neskorší pápež Benedikt) natrvalo zakázal Jeannine Gramikovej „zapájať sa do pastoračnej práce s účasťou homosexuálov“. Gramicková pápežský dekrét ignorovala. A teraz pápež František verí, že práca katolíckej mníšky a jej organizácie, ktorá podporuje sexuálnu zvrátenosť, je „charitatívna práca“. Pápež vlastnou rukou napísal list, v ktorom zablahoželal J. Gramickovej k … „50 rokom intimity, súcitu a nežnosti“ v jej „službe“. To nie je zďaleka jediný dôkaz, že súčasný pápež podporuje zvrhlíkov. Keď bol arcibiskupom v Buenos Aires (1998-2013), obhajoval legalizáciu „zväzkov osôb rovnakého pohlavia“. V júni 2013, keď sa František vracal do Vatikánu zo Svetového stretnutia katolíckej mládeže v Rio de Janeiro, vyhlásil: „Kto som, aby som súdil homosexuálov?“ Rímsky pápež 4. februára 2021 vyznamenal „za presadzovanie ľudského bratstva“ generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa, ktorý sa zasadzuje za financovanie potratov, podporu LGBT a „práva sexuálnych menšín“. Už keď František slúžil v Buenos Aires, jeho úsilie prispelo k tomu, že argentínsky parlament legalizoval „manželstvá“ osôb rovnakého pohlavia. Čoskoro nasledovali ďalšie štáty, najmä Nemecko (od 1. októbra 2017). Vo všeobecnosti boli počas dvoch desaťročí „manželstvá“ homosexuálov legalizované v 33 krajinách. https://sk.news-front.info/2022/01/30/preco-vatikan-miluje-zvrhlikov/

Mormóni v USA obvinení z multimiliardových podvodov


WP: Mormonská cirkev v USA zarobila 100 miliárd dolárov na podvodoch
Syn miliardára z Utahu a brat guvernéra štátu a kandidáta na amerického prezidenta Jamesa Huntsmana obvinil mormónsku cirkev Ježiša Krista Svätých neskorších dní z podvodu. Informuje o tom The Washington Post.


Podľa publikácie Huntsman podal federálnu žalobu proti cirkvi, aby vrátila dary svojej nadácii vo výške 5 miliónov dolárov. Podľa WP predstavovala cirkev v roku 2019 100 miliárd dolárov získaných prostredníctvom cirkevných desiatkov z darov.


Podľa Huntsmana vyhrané peniaze na súde pošle na podporu LGBT, Afroameričanov a žien. Obvinil cirkev, že nefinancuje náboženské, vzdelávacie alebo charitatívne aktivity prostredníctvom darov.


Viac ako 2 miliardy dolárov bolo použitých na záchranu cirkevnej poisťovne Beneficial Financial Group a na výstavbu nákupného centra City Creek Center. Fond tiež nahromadil prebytočné peniaze, ktoré neboli zdanené.


Pápež František v novembri 2021 poďakoval novinárom za zverejnenie informácií o pedofilných kňazoch a iných sexuálnych škandáloch v cirkvi. Zisťovanie informácií a boj s falzifikátmi je podľa neho poslaním novinárov.


https://lenta.ru/news/2022/02/07/typicalchurch/


**Mormóni v USA obvinení z multimiliardových podvodov** WP: Mormonská cirkev v USA zarobila 100 miliárd dolárov na podvodoch Syn miliardára z Utahu a brat guvernéra štátu a kandidáta na amerického prezidenta Jamesa Huntsmana obvinil mormónsku cirkev Ježiša Krista Svätých neskorších dní z podvodu. Informuje o tom The Washington Post. Podľa publikácie Huntsman podal federálnu žalobu proti cirkvi, aby vrátila dary svojej nadácii vo výške 5 miliónov dolárov. Podľa WP predstavovala cirkev v roku 2019 100 miliárd dolárov získaných prostredníctvom cirkevných desiatkov z darov. Podľa Huntsmana vyhrané peniaze na súde pošle na podporu LGBT, Afroameričanov a žien. Obvinil cirkev, že nefinancuje náboženské, vzdelávacie alebo charitatívne aktivity prostredníctvom darov. Viac ako 2 miliardy dolárov bolo použitých na záchranu cirkevnej poisťovne Beneficial Financial Group a na výstavbu nákupného centra City Creek Center. Fond tiež nahromadil prebytočné peniaze, ktoré neboli zdanené. Pápež František v novembri 2021 poďakoval novinárom za zverejnenie informácií o pedofilných kňazoch a iných sexuálnych škandáloch v cirkvi. Zisťovanie informácií a boj s falzifikátmi je podľa neho poslaním novinárov. https://lenta.ru/news/2022/02/07/typicalchurch/

Vatikán zvažuje stretnutie pápeža a ruského patriarchu v Jeruzaleme
Vatikán 11. apríla (TASR) - Vatikán študuje možnosť predĺženia cesty pápeža Františka do Libanonu v júni, aby mohol odletieť do Jeruzalema na stretnutie s ruským pravoslávnym patriarchom Kirillom, ktorý podporuje ruskú vojnu na Ukrajine, uviedli dva zdroje. Reuters v pondelok.


Bolo by to len ich druhé stretnutie. Ich prvý, na Kube v roku 2016, bol prvým medzi pápežom a vodcom Ruskej pravoslávnej cirkvi od Veľkej schizmy, ktorá v roku 1054 rozdelila kresťanstvo na východnú a západnú vetvu.
https://www.reuters.com/world/vatican-mulling-jerusalem-meeting-between-pope-russian-patriarch-sources-2022-04-11/


**Vatikán zvažuje stretnutie pápeža a ruského patriarchu v Jeruzaleme** Vatikán 11. apríla (TASR) - Vatikán študuje možnosť predĺženia cesty pápeža Františka do Libanonu v júni, aby mohol odletieť do Jeruzalema na stretnutie s ruským pravoslávnym patriarchom Kirillom, ktorý podporuje ruskú vojnu na Ukrajine, uviedli dva zdroje. Reuters v pondelok. Bolo by to len ich druhé stretnutie. Ich prvý, na Kube v roku 2016, bol prvým medzi pápežom a vodcom Ruskej pravoslávnej cirkvi od Veľkej schizmy, ktorá v roku 1054 rozdelila kresťanstvo na východnú a západnú vetvu. https://www.reuters.com/world/vatican-mulling-jerusalem-meeting-between-pope-russian-patriarch-sources-2022-04-11/

Pápež opísal situáciu vo svete a citoval Dostojevského
Pápež František v diskusiách o skutočnom svete citoval The Brothers Karamazov


Pápež František, keď hovoril o skutočnom svete, citoval úryvok z románu „Bratia Karamazovci“ od Fiodora Dostojevského. Informuje o tom agentúra TASS.
Pápež opísal súčasnú situáciu podobenstvom o Veľkom inkvizítorovi z knihy. Povedal, že svet je v rovnakej pasci ako v tomto románe – „lákanie falošného sveta založeného na moci, ktorý vedie k nenávisti a zrade Boha“.


„Pokoj, ktorý nám Ježiš dáva na Veľkú noc, nie je výsledkom stratégií, ktoré sa realizujú použitím sily, dobývania a rôznych foriem nátlaku. Takýto mier je len prestávkou medzi vojnami. Inkvizítor chce, aby Ježiš „povedal niečo, dokonca trpké, hrozné, ale zrazu sa ticho priblíži k starcovi a potichu ho pobozká na jeho bezkrvné deväťdesiatročné pery,“ citoval Francis román.


Pápež už skôr vyzval na veľkonočné prímerie na Ukrajine. „Zložte ruky a začnite veľkonočné prímerie. Ale nie nabiť zbrane a pokračovať v boji, to nie. Prímerie s cieľom dosiahnuť mier skutočnými rokovaniami, s ochotou priniesť aj nejaké obete pre dobro ľudí, “povedal pápež počas kázne na Námestí sv. Petra vo Vatikáne.https://lenta.ru/news/2022/04/13/pope_francis/


**Pápež opísal situáciu vo svete a citoval Dostojevského** Pápež František v diskusiách o skutočnom svete citoval The Brothers Karamazov Pápež František, keď hovoril o skutočnom svete, citoval úryvok z románu „Bratia Karamazovci“ od Fiodora Dostojevského. Informuje o tom agentúra TASS. Pápež opísal súčasnú situáciu podobenstvom o Veľkom inkvizítorovi z knihy. Povedal, že svet je v rovnakej pasci ako v tomto románe – „lákanie falošného sveta založeného na moci, ktorý vedie k nenávisti a zrade Boha“. „Pokoj, ktorý nám Ježiš dáva na Veľkú noc, nie je výsledkom stratégií, ktoré sa realizujú použitím sily, dobývania a rôznych foriem nátlaku. Takýto mier je len prestávkou medzi vojnami. Inkvizítor chce, aby Ježiš „povedal niečo, dokonca trpké, hrozné, ale zrazu sa ticho priblíži k starcovi a potichu ho pobozká na jeho bezkrvné deväťdesiatročné pery,“ citoval Francis román. Pápež už skôr vyzval na veľkonočné prímerie na Ukrajine. „Zložte ruky a začnite veľkonočné prímerie. Ale nie nabiť zbrane a pokračovať v boji, to nie. Prímerie s cieľom dosiahnuť mier skutočnými rokovaniami, s ochotou priniesť aj nejaké obete pre dobro ľudí, “povedal pápež počas kázne na Námestí sv. Petra vo Vatikáne.https://lenta.ru/news/2022/04/13/pope_francis/

Pápež povedal, že stretnutie s patriarchom Kirillom v Jeruzaleme musí byť odložené
Pápež zároveň označil svoj vzťah s prímasom Ruskej pravoslávnej cirkvi za "veľmi dobrý"
Pápež František vyjadril poľutovanie nad tým, že stretnutie plánované na jún v Jeruzaleme s patriarchom Moskvy a celého Ruska Kirillom muselo byť odložené. Uviedol to v rozhovore, ktorý v piatok zverejnilo argentínske vydanie denníka La Nacion.


Zároveň označil svoj vzťah s prímasom Ruskej pravoslávnej cirkvi za „veľmi dobrý“. "Je mi ľúto, že Vatikán musel odložiť druhé stretnutie s patriarchom Kirillom, ktoré sme plánovali na jún v Jeruzaleme. Naša diplomacia však pochopila, že naše stretnutie v tomto čase môže viesť k veľkému zmätku," povedal pápež František.


"Vždy som obhajoval medzináboženský dialóg. Keď som bol arcibiskupom v Buenos Aires, nadviazal som plodný dialóg medzi kresťanmi, židmi a moslimami. Toto bola jedna z iniciatív, na ktorú som najviac hrdý. Rovnakú politiku presadzujem aj v Vatikán. Ako ste už odo mňa veľakrát počuli, že súhlas je pre mňa dôležitejší ako konflikt,“ povedal pápež.https://tass.ru/obschestvo/14446191


Sám pápež František oznámil blížiace sa nové stretnutie s patriarchom, druhé po tom v Havane (február 2016), vlani v decembri. V nasledujúcich mesiacoch sa uskutočnila séria kontaktov vrátane cesty predsedu Oddelenia pre vonkajšie cirkevné vzťahy Moskovského patriarchátu metropolitu Hilariona z Volokolamska do Vatikánu, počas ktorej sa diskutovalo o prípravách. Podľa očakávania by sa stretnutie mohlo uskutočniť v lete v „krajine, kde ľudia trpia“. František poukázal na Blízky východ ako na miesto stretnutia. Pokračovali práce na jeho príprave, aj keď sa objavili náznaky zdržania v dôsledku udalostí na Ukrajine.


Nedávno médiá informovali, že sa skúma možnosť predĺženia plánovanej júnovej cesty pápeža Františka do Libanonu, aby mohol pápež neskôr odletieť do Jeruzalema na stretnutie s patriarchom. ROC tiež nevylúčil takúto možnosť, ale naznačil, že akékoľvek informácie v tejto veci sú predčasné. Pozoruhodné je, že pápežova cesta do Libanonu ešte nebola vo Vatikáne oficiálne ohlásená, hoci on sám takéto želanie viackrát vyjadril. Libanonské úrady uviedli, že na hlavu rímskokatolíckej cirkvi čakali 12. júna.


**Pápež povedal, že stretnutie s patriarchom Kirillom v Jeruzaleme musí byť odložené** Pápež zároveň označil svoj vzťah s prímasom Ruskej pravoslávnej cirkvi za "veľmi dobrý" Pápež František vyjadril poľutovanie nad tým, že stretnutie plánované na jún v Jeruzaleme s patriarchom Moskvy a celého Ruska Kirillom muselo byť odložené. Uviedol to v rozhovore, ktorý v piatok zverejnilo argentínske vydanie denníka La Nacion. Zároveň označil svoj vzťah s prímasom Ruskej pravoslávnej cirkvi za „veľmi dobrý“. "Je mi ľúto, že Vatikán musel odložiť druhé stretnutie s patriarchom Kirillom, ktoré sme plánovali na jún v Jeruzaleme. Naša diplomacia však pochopila, že naše stretnutie v tomto čase môže viesť k veľkému zmätku," povedal pápež František. "Vždy som obhajoval medzináboženský dialóg. Keď som bol arcibiskupom v Buenos Aires, nadviazal som plodný dialóg medzi kresťanmi, židmi a moslimami. Toto bola jedna z iniciatív, na ktorú som najviac hrdý. Rovnakú politiku presadzujem aj v Vatikán. Ako ste už odo mňa veľakrát počuli, že súhlas je pre mňa dôležitejší ako konflikt,“ povedal pápež.https://tass.ru/obschestvo/14446191 Sám pápež František oznámil blížiace sa nové stretnutie s patriarchom, druhé po tom v Havane (február 2016), vlani v decembri. V nasledujúcich mesiacoch sa uskutočnila séria kontaktov vrátane cesty predsedu Oddelenia pre vonkajšie cirkevné vzťahy Moskovského patriarchátu metropolitu Hilariona z Volokolamska do Vatikánu, počas ktorej sa diskutovalo o prípravách. Podľa očakávania by sa stretnutie mohlo uskutočniť v lete v „krajine, kde ľudia trpia“. František poukázal na Blízky východ ako na miesto stretnutia. Pokračovali práce na jeho príprave, aj keď sa objavili náznaky zdržania v dôsledku udalostí na Ukrajine. Nedávno médiá informovali, že sa skúma možnosť predĺženia plánovanej júnovej cesty pápeža Františka do Libanonu, aby mohol pápež neskôr odletieť do Jeruzalema na stretnutie s patriarchom. ROC tiež nevylúčil takúto možnosť, ale naznačil, že akékoľvek informácie v tejto veci sú predčasné. Pozoruhodné je, že pápežova cesta do Libanonu ešte nebola vo Vatikáne oficiálne ohlásená, hoci on sám takéto želanie viackrát vyjadril. Libanonské úrady uviedli, že na hlavu rímskokatolíckej cirkvi čakali 12. júna.

Veľké stretnutie pápeža a ruského patriarchu môže byť v Bratislave! Témou bude vojna na Ukrajine TASR Včera o 14:26
Oči sveta sa upreli na Bratislavu.
Stretnutie pápeža Františka s ruským patriarchom Kirillom, ktoré sa malo uskutočniť v júni v Jeruzaleme, avšak napokon bolo zrušené, by sa mohlo uskutočniť v Bratislave, napísala Catholic News Agency. Tlačová kancelária Svätej stolice však na otázku o možnom bratislavskom cirkevnom summite odpovedala, že k prípadnému stretnutiu rímskeho pápeža s moskovským patriarchom nateraz nevie poskytnúť žiadne podrobnejšie informácie.
https://www.dobrenoviny.sk/c/205132/velke-stretnutie-papeza-a-ruskeho-patriarchu-moze-byt-v-bratislave-temou-bude-vojna-na-ukrajine?utm_source=facebook&utm_medium=organic&utm_campaign=posty-april-2022&utm_content=pope-kirill-29-04-2022


**Veľké stretnutie pápeža a ruského patriarchu môže byť v Bratislave! Témou bude vojna na Ukrajine** TASR Včera o 14:26 Oči sveta sa upreli na Bratislavu. Stretnutie pápeža Františka s ruským patriarchom Kirillom, ktoré sa malo uskutočniť v júni v Jeruzaleme, avšak napokon bolo zrušené, by sa mohlo uskutočniť v Bratislave, napísala Catholic News Agency. Tlačová kancelária Svätej stolice však na otázku o možnom bratislavskom cirkevnom summite odpovedala, že k prípadnému stretnutiu rímskeho pápeža s moskovským patriarchom nateraz nevie poskytnúť žiadne podrobnejšie informácie. https://www.dobrenoviny.sk/c/205132/velke-stretnutie-papeza-a-ruskeho-patriarchu-moze-byt-v-bratislave-temou-bude-vojna-na-ukrajine?utm_source=facebook&utm_medium=organic&utm_campaign=posty-april-2022&utm_content=pope-kirill-29-04-2022
5.23k
37
14
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept