Zahraničná politika
Ministerstvo zahraničí RF: Rusko nepovažuje odstranění pomníku Koněva za důvod přezkoumání smlouvy o přátelství s ČR

Rusko nepovažuje situaci s odstraněním pomníku maršála Ivana Koněva za důvod přezkoumávání smlouvy z roku 1993 o přátelských vztazích a spolupráci, uvedl v rozhovoru pro Sputnik ředitel třetího Evropského odboru ruského ministerstva zahraničí Oleg Tjapkin.
Diplomat poznamenal, že česká strana po odstranění pomníku maršála Koněva porušila ustanovení dvoustranné dohody.


„Prahu jsme na to několikrát upozorňovali, mimo jiné i v létě 2020, kdy jsme navrhli provést dvoustranné konzultace. Avšak doposud k nim nedošlo. Doufáme, že naši čeští partneři nabídnou rozumný kompromis, který se stane důstojným řešením problému, který jsme my nevytvořili,“ uvedl.


"Jsme nakloněni současnou situaci nevnímat jako důvod pro přezkoumání smlouvy z roku 1993, která je základním dokumentem současných rusko-českých vztahů, ale jako základ pro hledání řešení, která by vyhovovala oběma stranám v rámci stávající právní oblasti,“ dodal.
https://cz.sputniknews.com/svet/2021011313048063-ministerstvo-zahranici-rf-rusko-nepovazuje-odstraneni-pomniku-koneva-za-duvod-prezkoumani-smlouvy-o/


Rusko nepovažuje situaci s odstraněním pomníku maršála Ivana Koněva za důvod přezkoumávání smlouvy z roku 1993 o přátelských vztazích a spolupráci, uvedl v rozhovoru pro Sputnik ředitel třetího Evropského odboru ruského ministerstva zahraničí Oleg Tjapkin. Diplomat poznamenal, že česká strana po odstranění pomníku maršála Koněva porušila ustanovení dvoustranné dohody. „Prahu jsme na to několikrát upozorňovali, mimo jiné i v létě 2020, kdy jsme navrhli provést dvoustranné konzultace. Avšak doposud k nim nedošlo. Doufáme, že naši čeští partneři nabídnou rozumný kompromis, který se stane důstojným řešením problému, který jsme my nevytvořili,“ uvedl. "Jsme nakloněni současnou situaci nevnímat jako důvod pro přezkoumání smlouvy z roku 1993, která je základním dokumentem současných rusko-českých vztahů, ale jako základ pro hledání řešení, která by vyhovovala oběma stranám v rámci stávající právní oblasti,“ dodal. https://cz.sputniknews.com/svet/2021011313048063-ministerstvo-zahranici-rf-rusko-nepovazuje-odstraneni-pomniku-koneva-za-duvod-prezkoumani-smlouvy-o/

To vypadá na odložení dlouho očekávané schůzky Hradu a Kremlu , která měla být přikryta právě touto kauzou . Zdá se, že příchodem Bidona se bude měnit i středoevropská politika jak v dvoustranném, tak i evropském měřítku. Uvidíme.


To vypadá na odložení dlouho očekávané schůzky Hradu a Kremlu , která měla být přikryta právě touto kauzou . Zdá se, že příchodem Bidona se bude měnit i středoevropská politika jak v dvoustranném, tak i evropském měřítku. Uvidíme.
341
1
2
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept