Veľký reset je tu: postupujte podľa peňazí ( prekladačom preložené )
Reorganizácia svetovej ekonomiky „zhora nadol“ kabalou technokratických korporativistov vedená skupinou okolo Davosového svetového ekonomického fóra - takzvaný Veľký reset alebo Agenda OSN 2030 - nie je žiadnym budúcim návrhom. Realizuje sa dobre, pretože svet zostáva v nepríčetnom uzamknutí pre vírus. Najhorúcejšou investičnou oblasťou od nástupu globálneho blokovania koronavírusov je niečo, čo sa nazýva ESG investovanie. Táto vysoko subjektívna a veľmi kontrolovaná hra dramaticky posúva globálne kapitálové toky do vybranej skupiny „schválených“ podnikových akcií a dlhopisov. Obzvlášť napreduje v dystopickej agende OSN 2030 alebo v agende WEF Great Reset. Vývoj je jedným z najnebezpečnejších a najmenej chápaných posunov najmenej v minulom storočí.
Agendu „trvalo udržateľné hospodárstvo“ OSN v tichosti realizujú tie isté globálne banky, ktoré vytvorili finančnú krízu v roku 2008. Tentokrát pripravujú Veľký reset WEF Klausa Schwaba tým, že im dajú do rúk stovky miliárd a čoskoro bilióny investícií. vybrané „prebudené“ spoločnosti a ďalej od „neprebudených“, ako sú ropné a plynárenské spoločnosti alebo uhlie.
To, čo urobili bankári a obrovské investičné fondy ako BlackRock, je vytvorenie novej investičnej infraštruktúry, ktorá vyberá „víťazov“ alebo „porazených“ pre investície podľa toho, ako vážne to spoločnosť myslí s ESG - životné prostredie, sociálne hodnoty a správa vecí verejných. Napríklad spoločnosť získava kladné hodnotenie závažnosti svojho najímania mužov a žien v oblasti riadenia a zamestnancov, alebo prijíma opatrenia na elimináciu svojej uhlíkovej „stopy“ tým, že urobí svoje zdroje energie ekologickými alebo udržateľnými pri používaní výrazu OSN. To, ako korporácie prispievajú k globálnemu udržateľnému riadeniu, je z hľadiska ESG najviac vágne a môže zahŕňať čokoľvek, od darov spoločností cez Black Lives Matter až po podporu agentúr OSN, napríklad WHO.
Zásadným ústredným cieľom stratégov ESG je vytvoriť prechod k neefektívnej a nákladnej alternatívnej energii, sľubovala utopia Zero Carbon. Je poháňaný hlavnými svetovými finančnými inštitúciami a centrálnymi bankami. Na podporu svojej zelenej investičnej agendy vytvorili oslnivú škálu organizácií.
V roku 2013, dosť pred koronavírusmi, vytvorila veľká banka na Wall Street, Morgan Stanley, vlastný inštitút pre udržateľné investovanie. Toto sa čoskoro rozšírilo v roku 2015, keď sa Morgan Stanley pripojila k riadiacemu výboru Partnerstva pre finančné účtovníctvo v oblasti uhlíka (PCAF). Na svojej webovej stránke uvádzajú,
_„PCAF je založený na pozícii Parížskej dohody o klíme, že globálne spoločenstvo by sa malo usilovať o obmedzenie globálneho otepľovania na 1,5 ° C nad úrovňami pred industrializáciou a spoločnosť by mala dekarbonizovať a dosiahnuť čisté nulové emisie do roku 2050.“
Do roku 2020 mala skupina PCAF viac ako 100 bánk a finančných inštitúcií vrátane ABN Amro, Nat West, Lloyds Bank, Barcylays, Bank of America, Citi Group, CIBC, Danske Bank a ďalších. Niekoľko členských bánk PCAF bolo obžalovaných v prípadoch prania špinavých peňazí. Ak majú veriť rétorike, teraz cítia novú rolu modelov cnosti na zmenu svetového hospodárstva. Mark Carney, predovšetkým bývalý guvernér Bank of England, je „pozorovateľ“ alebo konzultant v PCAF.
V auguste 2020 PCAF zverejnila návrh normy, v ktorej načrtáva navrhovaný prístup k globálnemu účtovaniu uhlíka. To znamená, že bankári vytvárajú svoje vlastné účtovné pravidlá pre hodnotenie alebo oceňovanie uhlíkovej stopy alebo ekologického profilu spoločnosti.
Ústredná úloha Marka Carneyho
Mark Carney je v centre reorganizácie svetových financií, aby podporil zelenú agendu OSN 2030 za WEF Davos Great Reset, kde je členom správnej rady. Je tiež poradcom generálneho tajomníka OSN ako osobitný vyslanec OSN pre klimatické opatrenia. Plán PCAF opísal takto:
„Na dosiahnutie čistej nuly potrebujeme prechod na celú ekonomiku - každá spoločnosť, každá banka, každý poisťovateľ a investor budú musieť upraviť svoje obchodné modely, vypracovať dôveryhodné plány prechodu a implementovať ich. Pre finančné spoločnosti to znamená viac ako emisie vyprodukované z ich vlastnej obchodnej činnosti. Musia merať a vykazovať emisie generované spoločnosťami, do ktorých investujú a požičiavajú im. Práca PCAF na štandardizácii prístupu k meraniu financovaných emisií je dôležitým krokom k zabezpečeniu toho, aby každé finančné rozhodnutie bralo do úvahy zmenu podnebia. “
Ako guvernérka Bank of England Carney hral kľúčovú úlohu pri získavaní svetových centrálnych bánk za zelenou agendou systému OSN 2030. Hlavné centrálne banky sveta prostredníctvom svojej zastrešujúcej Banky pre medzinárodné zúčtovanie (BIS) v Bazileji vytvorili kľúčovú súčasť rastúcej globálnej infraštruktúry, ktorá riadi investičné toky do „udržateľných“ spoločností a od tých, ako sú ropné a plynárenské spoločnosti, považuje za „neudržateľné“. Keď bol vtedajší guvernér Bank of England Mark Carney na čele rady pre finančnú stabilitu (FSB) BIS, založil v roku 2015 niečo ako pracovná skupina pre zverejňovanie informácií o zmene podnebia (TCFD).
Centrálni bankári FSB nominovali 31 ľudí na založenie TCFD. Predsedal jej miliardár Michael Bloomberg a okrem spoločnosti BlackRock zahŕňala spoločnosť JP MorganChase; Banka Barclays; HSBC; Swiss Re, druhé najväčšie zaistenie na svete; Čínska banka ICBC; Tata Steel, olej ENI, Dow Chemical, ťažobný gigant BHP a David Blood z Al Gore’s Generation Investment LLC.
Anne Finucane, podpredsedníčka Bank of America, členka PCAF a TCFD, poznamenala: „Zaviazali sme sa, že v rámci nášho podnikania zabezpečíme, aby boli riziká a príležitosti súvisiace s klímou správne riadené a že spolupracujeme s vládami. a trhy na urýchlenie požadovaných zmien ... zmena podnebia predstavuje riziko pre podnikateľskú komunitu a pre spoločnosti je dôležité formulovať, ako sú tieto riziká riadené. “
Podpredseda Bank of America popisuje, ako hodnotia riziká v portfóliu úverov na nehnuteľnosti hodnotením: „Analýza akútneho fyzického rizika na vzorke portfólia hypoték na bývanie Bank of America v USA. Každej nehnuteľnosti bolo pridelené skóre založené na úrovni rizika spojené s 12 potenciálnymi nebezpečenstvami: tornádo, zemetrasenie, tropický cyklón, krupobitie, požiar, povodeň, blesková povodeň, pobrežná povodeň, blesky, tsunami, sopka a zimná búrka. “ Investičné „riziko“ bánk v ropnom a plynárenskom priemysle a ďalších priemyselných odvetviach sa takisto hodnotí na základe kritérií Carney’s TCFD. Všetky riziká sú definované ako súvisiace s CO2, a to aj napriek tomu, že neexistujú presvedčivé vedecké dôkazy o tom, že emisie CO2 vyrobené človekom sa chystajú zničiť našu planétu globálnym otepľovaním. Skôr dôkazy o slnečnej aktivite naznačujú, že vstupujeme do nestabilného obdobia ochladzovania, Grand Solar Minimum. Finančné záujmy, ktoré budú v nadchádzajúcom desaťročí zbierať bilióny, to nijako neznepokojuje.
Ďalšou kľúčovou súčasťou finančnej prípravy na Veľký reset, zásadnú transformáciu z ekonomiky s vysokou energetickou náročnosťou na ekonomiku nízku a ekonomicky neefektívnu, je Rada pre účtovné štandardy udržateľnosti (SASB). SASB hovorí, že „poskytuje jasný súbor štandardov pre nahlasovanie informácií o udržateľnosti v širokej škále problémov ...“ Znie to upokojujúco, až kým sa nepozeráme, kto tvorí členov SASB, ktorí poskytnú Imprimatur vhodný pre klímu. Členmi sú okrem najväčšieho svetového manažéra fondov BlackRock (spravovaných viac ako 7 biliónov dolárov) aj Vanguard Funds, Fidelity Investments, Goldman Sachs, State Street Global, Carlyle Group, Rockefeller Capital Management a mnoho významných bánk ako Bank Ameriky a UBS. Mnoho z nich je zodpovedných za globálny finančný kolaps v roku 2008. Čo robí táto rámcová skupina? Podľa ich webovej stránky „Od roku 2011 pracujeme na dosiahnutí ambiciózneho cieľa, ktorým je vývoj a udržiavanie účtovných štandardov udržateľnosti pre 77 priemyselných odvetví.“
Všetko to bude smerovať k vytvoreniu siete globálne založených finančných subjektov, ktoré ovládajú kombinované bohatstvo vrátane poisťovacích a dôchodkových fondov do hodnoty, ktorú údajne majú hodnotu 100 biliónov dolárov. Stanovujú pravidlá a budú definovať spoločnosť alebo dokonca krajinu podľa stupňa vytvárania uhlíkových emisií. Ak ste čistí a zelení, môžete potenciálne získať investície. Ak sa budete považovať za znečisťovateľa uhlíka, keďže sa dnes považuje za ropný, plynárenský a uhoľný priemysel, globálne kapitálové toky sa zbavia investícií alebo sa vám vyhnú. Okamžitým cieľom tohto finančného balíka je chrbtová kosť svetového hospodárstva, ropného a plynárenského priemyslu a uhlia.
Uhľovodíky pod útokom
Okamžitým cieľom tohto finančného kartelu je chrbtová kosť svetového hospodárstva, ropného, uhoľného a zemného plynu. Analytici ropného priemyslu predpovedajú, že v priebehu nasledujúcich päť rokov alebo menej investičné toky do najväčšieho svetového energetického sektoru dramaticky poklesnú. „Vzhľadom na to, aký zásadný bude energetický prechod pre vyhliadky na rast každej spoločnosti, žiadame spoločnosti, aby zverejnili plán, ako budú ich obchodné modely kompatibilné s nulovou ekonomikou,“ uviedol predseda a výkonný riaditeľ spoločnosti BlackRock Larry Fink vo svojom liste z roku 2021 Generálnych riaditeľov. Blackrock je najväčšia svetová investičná skupina s investíciami viac ako 7 biliónov dolárov. Ďalší pracovník BlackRock na nedávnej energetickej konferencii povedal: „Kam bude BlackRock smerovať, ďalší budú nasledovať.“
„Aby sme aj naďalej priťahovali kapitál, musia sa portfóliá stavať na základných zvýhodnených aktívach - nízkonákladových, trvanlivých a nízkouhlíkových bareloch,“ uviedol Andrew Latham, viceprezident pre globálny prieskum spoločnosti WoodMac, energetická konzultantka.
Bidenova administratíva už plní svoje sľuby o postupnom ukončení ťažby ropy a zemného plynu zákazom nových prenájmov v spolkových krajinách a na mori a na ropovode Keystone XL. Ropný a plynárenský sektor a jeho deriváty, ako napríklad petrochemikálie, sú jadrom svetového hospodárstva. 50 najväčších ropných a plynárenských spoločností na svete, vrátane štátnych a verejne obchodovaných spoločností, zaznamenalo v roku 2015 tržby asi 5,4 bilióna dolárov.
Keď nová Bidenova administratíva presadí svoju ideovú opozíciu voči takzvaným fosílnym palivám, svet zaznamená prudký pokles investícií do ropy a zemného plynu. Úloha davosovských globalistov a finančných aktérov ESG to má zaručiť. A porazenými budeme my. Ceny energie budú prudko stúpať, ako tomu bolo počas nedávnych snehových búrok v Texase. Náklady na elektrinu v priemyselných krajinách sa stanú neúnosnými pre výrobný priemysel. Ale dobre odpočívajte. Toto všetko je súčasťou prebiehajúceho Veľkého resetu a jeho novej doktríny investovania ESG.
V roku 2010 vedúci pracovnej skupiny 3 Medzivládneho panelu OSN pre zmenu podnebia Dr. Otmar Edenhofer povedal anketárovi: „... treba jasne povedať, že politikou v oblasti klímy redistribuujeme de facto svetové bohatstvo. Treba sa oslobodiť od ilúzie, že medzinárodná politika v oblasti klímy je environmentálnou politikou. To už nemá takmer nič spoločné s environmentálnou politikou ... “Veľký reset WEF nie je iba veľká myšlienka Klausa Schwaba uvažujúca o ekonomickej devastácii koronavírusu. Majstri peňazí to už dlho plánovali.
F. William Engdahl je konzultantom a lektorom strategického rizika. Je absolventom politického štúdia na Princetonskej univerzite a je bestsellerom v oblasti ropy a geopolitiky, výhradne pre online časopis „New Eastern Outlook“.
https://journal-neo.org/2021/03/19/the-great-reset-is-here-follow-the-money/
**Veľký reset je tu: postupujte podľa peňazí (_ prekladačom preložené_ )
**
Reorganizácia svetovej ekonomiky „zhora nadol“ kabalou technokratických korporativistov vedená skupinou okolo Davosového svetového ekonomického fóra - takzvaný Veľký reset alebo Agenda OSN 2030 - nie je žiadnym budúcim návrhom. Realizuje sa dobre, pretože svet zostáva v nepríčetnom uzamknutí pre vírus. Najhorúcejšou investičnou oblasťou od nástupu globálneho blokovania koronavírusov je niečo, čo sa nazýva ESG investovanie. Táto vysoko subjektívna a veľmi kontrolovaná hra dramaticky posúva globálne kapitálové toky do vybranej skupiny „schválených“ podnikových akcií a dlhopisov. Obzvlášť napreduje v dystopickej agende OSN 2030 alebo v agende WEF Great Reset. Vývoj je jedným z najnebezpečnejších a najmenej chápaných posunov najmenej v minulom storočí.
Agendu „trvalo udržateľné hospodárstvo“ OSN v tichosti realizujú tie isté globálne banky, ktoré vytvorili finančnú krízu v roku 2008. Tentokrát pripravujú Veľký reset WEF Klausa Schwaba tým, že im dajú do rúk stovky miliárd a čoskoro bilióny investícií. vybrané „prebudené“ spoločnosti a ďalej od „neprebudených“, ako sú ropné a plynárenské spoločnosti alebo uhlie.
To, čo urobili bankári a obrovské investičné fondy ako BlackRock, je vytvorenie novej investičnej infraštruktúry, ktorá vyberá „víťazov“ alebo „porazených“ pre investície podľa toho, ako vážne to spoločnosť myslí s ESG - životné prostredie, sociálne hodnoty a správa vecí verejných. Napríklad spoločnosť získava kladné hodnotenie závažnosti svojho najímania mužov a žien v oblasti riadenia a zamestnancov, alebo prijíma opatrenia na elimináciu svojej uhlíkovej „stopy“ tým, že urobí svoje zdroje energie ekologickými alebo udržateľnými pri používaní výrazu OSN. To, ako korporácie prispievajú k globálnemu udržateľnému riadeniu, je z hľadiska ESG najviac vágne a môže zahŕňať čokoľvek, od darov spoločností cez Black Lives Matter až po podporu agentúr OSN, napríklad WHO.
Zásadným ústredným cieľom stratégov ESG je vytvoriť prechod k neefektívnej a nákladnej alternatívnej energii, sľubovala utopia Zero Carbon. Je poháňaný hlavnými svetovými finančnými inštitúciami a centrálnymi bankami. Na podporu svojej zelenej investičnej agendy vytvorili oslnivú škálu organizácií.
V roku 2013, dosť pred koronavírusmi, vytvorila veľká banka na Wall Street, Morgan Stanley, vlastný inštitút pre udržateľné investovanie. Toto sa čoskoro rozšírilo v roku 2015, keď sa Morgan Stanley pripojila k riadiacemu výboru Partnerstva pre finančné účtovníctvo v oblasti uhlíka (PCAF). Na svojej webovej stránke uvádzajú,
_„PCAF je založený na pozícii Parížskej dohody o klíme, že globálne spoločenstvo by sa malo usilovať o obmedzenie globálneho otepľovania na 1,5 ° C nad úrovňami pred industrializáciou a spoločnosť by mala dekarbonizovať a dosiahnuť čisté nulové emisie do roku 2050.“
Do roku 2020 mala skupina PCAF viac ako 100 bánk a finančných inštitúcií vrátane ABN Amro, Nat West, Lloyds Bank, Barcylays, Bank of America, Citi Group, CIBC, Danske Bank a ďalších. Niekoľko členských bánk PCAF bolo obžalovaných v prípadoch prania špinavých peňazí. Ak majú veriť rétorike, teraz cítia novú rolu modelov cnosti na zmenu svetového hospodárstva. Mark Carney, predovšetkým bývalý guvernér Bank of England, je „pozorovateľ“ alebo konzultant v PCAF.
V auguste 2020 PCAF zverejnila návrh normy, v ktorej načrtáva navrhovaný prístup k globálnemu účtovaniu uhlíka. To znamená, že bankári vytvárajú svoje vlastné účtovné pravidlá pre hodnotenie alebo oceňovanie uhlíkovej stopy alebo ekologického profilu spoločnosti.
**Ústredná úloha Marka Carneyho**
Mark Carney je v centre reorganizácie svetových financií, aby podporil zelenú agendu OSN 2030 za WEF Davos Great Reset, kde je členom správnej rady. Je tiež poradcom generálneho tajomníka OSN ako osobitný vyslanec OSN pre klimatické opatrenia. Plán PCAF opísal takto:
_„Na dosiahnutie čistej nuly potrebujeme prechod na celú ekonomiku - každá spoločnosť, každá banka, každý poisťovateľ a investor budú musieť upraviť svoje obchodné modely, vypracovať dôveryhodné plány prechodu a implementovať ich. Pre finančné spoločnosti to znamená viac ako emisie vyprodukované z ich vlastnej obchodnej činnosti. Musia merať a vykazovať emisie generované spoločnosťami, do ktorých investujú a požičiavajú im. Práca PCAF na štandardizácii prístupu k meraniu financovaných emisií je dôležitým krokom k zabezpečeniu toho, aby každé finančné rozhodnutie bralo do úvahy zmenu podnebia. “_
Ako guvernérka Bank of England Carney hral kľúčovú úlohu pri získavaní svetových centrálnych bánk za zelenou agendou systému OSN 2030. Hlavné centrálne banky sveta prostredníctvom svojej zastrešujúcej Banky pre medzinárodné zúčtovanie (BIS) v Bazileji vytvorili kľúčovú súčasť rastúcej globálnej infraštruktúry, ktorá riadi investičné toky do „udržateľných“ spoločností a od tých, ako sú ropné a plynárenské spoločnosti, považuje za „neudržateľné“. Keď bol vtedajší guvernér Bank of England Mark Carney na čele rady pre finančnú stabilitu (FSB) BIS, založil v roku 2015 niečo ako pracovná skupina pre zverejňovanie informácií o zmene podnebia (TCFD).
Centrálni bankári FSB nominovali 31 ľudí na založenie TCFD. Predsedal jej miliardár Michael Bloomberg a okrem spoločnosti BlackRock zahŕňala spoločnosť JP MorganChase; Banka Barclays; HSBC; Swiss Re, druhé najväčšie zaistenie na svete; Čínska banka ICBC; Tata Steel, olej ENI, Dow Chemical, ťažobný gigant BHP a David Blood z Al Gore’s Generation Investment LLC.
Anne Finucane, podpredsedníčka Bank of America, členka PCAF a TCFD, poznamenala: „Zaviazali sme sa, že v rámci nášho podnikania zabezpečíme, aby boli riziká a príležitosti súvisiace s klímou správne riadené a že spolupracujeme s vládami. a trhy na urýchlenie požadovaných zmien ... zmena podnebia predstavuje riziko pre podnikateľskú komunitu a pre spoločnosti je dôležité formulovať, ako sú tieto riziká riadené. “
Podpredseda Bank of America popisuje, ako hodnotia riziká v portfóliu úverov na nehnuteľnosti hodnotením: „Analýza akútneho fyzického rizika na vzorke portfólia hypoték na bývanie Bank of America v USA. Každej nehnuteľnosti bolo pridelené skóre založené na úrovni rizika spojené s 12 potenciálnymi nebezpečenstvami: tornádo, zemetrasenie, tropický cyklón, krupobitie, požiar, povodeň, blesková povodeň, pobrežná povodeň, blesky, tsunami, sopka a zimná búrka. “ Investičné „riziko“ bánk v ropnom a plynárenskom priemysle a ďalších priemyselných odvetviach sa takisto hodnotí na základe kritérií Carney’s TCFD. Všetky riziká sú definované ako súvisiace s CO2, a to aj napriek tomu, že neexistujú presvedčivé vedecké dôkazy o tom, že emisie CO2 vyrobené človekom sa chystajú zničiť našu planétu globálnym otepľovaním. Skôr dôkazy o slnečnej aktivite naznačujú, že vstupujeme do nestabilného obdobia ochladzovania, Grand Solar Minimum. Finančné záujmy, ktoré budú v nadchádzajúcom desaťročí zbierať bilióny, to nijako neznepokojuje.
Ďalšou kľúčovou súčasťou finančnej prípravy na Veľký reset, zásadnú transformáciu z ekonomiky s vysokou energetickou náročnosťou na ekonomiku nízku a ekonomicky neefektívnu, je Rada pre účtovné štandardy udržateľnosti (SASB). SASB hovorí, že „poskytuje jasný súbor štandardov pre nahlasovanie informácií o udržateľnosti v širokej škále problémov ...“ Znie to upokojujúco, až kým sa nepozeráme, kto tvorí členov SASB, ktorí poskytnú Imprimatur vhodný pre klímu. Členmi sú okrem najväčšieho svetového manažéra fondov BlackRock (spravovaných viac ako 7 biliónov dolárov) aj Vanguard Funds, Fidelity Investments, Goldman Sachs, State Street Global, Carlyle Group, Rockefeller Capital Management a mnoho významných bánk ako Bank Ameriky a UBS. Mnoho z nich je zodpovedných za globálny finančný kolaps v roku 2008. Čo robí táto rámcová skupina? Podľa ich webovej stránky „Od roku 2011 pracujeme na dosiahnutí ambiciózneho cieľa, ktorým je vývoj a udržiavanie účtovných štandardov udržateľnosti pre 77 priemyselných odvetví.“
Všetko to bude smerovať k vytvoreniu siete globálne založených finančných subjektov, ktoré ovládajú kombinované bohatstvo vrátane poisťovacích a dôchodkových fondov do hodnoty, ktorú údajne majú hodnotu 100 biliónov dolárov. Stanovujú pravidlá a budú definovať spoločnosť alebo dokonca krajinu podľa stupňa vytvárania uhlíkových emisií. Ak ste čistí a zelení, môžete potenciálne získať investície. Ak sa budete považovať za znečisťovateľa uhlíka, keďže sa dnes považuje za ropný, plynárenský a uhoľný priemysel, globálne kapitálové toky sa zbavia investícií alebo sa vám vyhnú. Okamžitým cieľom tohto finančného balíka je chrbtová kosť svetového hospodárstva, ropného a plynárenského priemyslu a uhlia.
**Uhľovodíky pod útokom**
Okamžitým cieľom tohto finančného kartelu je chrbtová kosť svetového hospodárstva, ropného, uhoľného a zemného plynu. Analytici ropného priemyslu predpovedajú, že v priebehu nasledujúcich päť rokov alebo menej investičné toky do najväčšieho svetového energetického sektoru dramaticky poklesnú. „Vzhľadom na to, aký zásadný bude energetický prechod pre vyhliadky na rast každej spoločnosti, žiadame spoločnosti, aby zverejnili plán, ako budú ich obchodné modely kompatibilné s nulovou ekonomikou,“ uviedol predseda a výkonný riaditeľ spoločnosti BlackRock Larry Fink vo svojom liste z roku 2021 Generálnych riaditeľov. Blackrock je najväčšia svetová investičná skupina s investíciami viac ako 7 biliónov dolárov. Ďalší pracovník BlackRock na nedávnej energetickej konferencii povedal: „Kam bude BlackRock smerovať, ďalší budú nasledovať.“
„Aby sme aj naďalej priťahovali kapitál, musia sa portfóliá stavať na základných zvýhodnených aktívach - nízkonákladových, trvanlivých a nízkouhlíkových bareloch,“ uviedol Andrew Latham, viceprezident pre globálny prieskum spoločnosti WoodMac, energetická konzultantka.
Bidenova administratíva už plní svoje sľuby o postupnom ukončení ťažby ropy a zemného plynu zákazom nových prenájmov v spolkových krajinách a na mori a na ropovode Keystone XL. Ropný a plynárenský sektor a jeho deriváty, ako napríklad petrochemikálie, sú jadrom svetového hospodárstva. 50 najväčších ropných a plynárenských spoločností na svete, vrátane štátnych a verejne obchodovaných spoločností, zaznamenalo v roku 2015 tržby asi 5,4 bilióna dolárov.
Keď nová Bidenova administratíva presadí svoju ideovú opozíciu voči takzvaným fosílnym palivám, svet zaznamená prudký pokles investícií do ropy a zemného plynu. Úloha davosovských globalistov a finančných aktérov ESG to má zaručiť. A porazenými budeme my. Ceny energie budú prudko stúpať, ako tomu bolo počas nedávnych snehových búrok v Texase. Náklady na elektrinu v priemyselných krajinách sa stanú neúnosnými pre výrobný priemysel. Ale dobre odpočívajte. Toto všetko je súčasťou prebiehajúceho Veľkého resetu a jeho novej doktríny investovania ESG.
V roku 2010 vedúci pracovnej skupiny 3 Medzivládneho panelu OSN pre zmenu podnebia Dr. Otmar Edenhofer povedal anketárovi: „... treba jasne povedať, že politikou v oblasti klímy redistribuujeme de facto svetové bohatstvo. Treba sa oslobodiť od ilúzie, že medzinárodná politika v oblasti klímy je environmentálnou politikou. To už nemá takmer nič spoločné s environmentálnou politikou ... “Veľký reset WEF nie je iba veľká myšlienka Klausa Schwaba uvažujúca o ekonomickej devastácii koronavírusu. Majstri peňazí to už dlho plánovali.
F. William Engdahl je konzultantom a lektorom strategického rizika. Je absolventom politického štúdia na Princetonskej univerzite a je bestsellerom v oblasti ropy a geopolitiky, výhradne pre online časopis „New Eastern Outlook“.
https://journal-neo.org/2021/03/19/the-great-reset-is-here-follow-the-money/