Přidávám zde odkaz na knihu, která se bude hodit v situacích typu "Pomocnou ruku hledej na konci své paže".
Název knihy: Atlas liečivých rastlín a lesných plodov.
Rok vydání: 1988, toto je 3. vydání, psaná slovensky, ale názvy rostlin jsou i česky.
Informace navíc: 1. vydání z roku 1977 obsahuje i chráněné druhy rostlin, které v tomto 3. vydání nejsou. Byly vyřazeny.
Popis knihy: název rostliny (SK/CZ/lat/DE/FR/ANG), barevný obrázek (fotky to nejsou, pěkně ručně namalované květinky), popis jak rostlinka vypadá, kde roste, jak vznikl název rostlinky, účinné látky, jaké nemoci se s rostlinou dají léčit, které části se používají a jak se připravují k užití.
Informace k dokumentu: PDF verze, 17 MB, barevné obrázky, v textu se dá vyhledávat přes Ctrl+F.
Odkaz: https://uloz.to/file/Q0RpA68r446E/atlas-liecivych-rastlin-a-lesnych-plodov-1977-rar
Můj komentář: v knize je popis i naprosto běžných rostlin, které rostou všude, ale vůbec netušíme, že mají léčivé účinky. Chtěl jsem se jen podívat na cibuli a na přesličku, ale začal jsem si prohlížet i obrázky a pročítat ostatní rostlinky...strávil jsem u toho už 30 minut a tak jsem si řekl, by to zajímalo i ostatní. V knize se popisuje i vliv komonice lékarské (Melilotus officinalis (L.) Pallas) - ředí krev, takže dobrá pro lidi, co mají problémy po očkování se sraženinami krve. Myslím si, že každý si v knize najde, co potřebuje. Tímto navazuji na Yori, která tady v diskuzi dávala odkaz na použití lopuchu, což se mi moc líbilo. Jinak na knihu jsem narazil ve videu, kde o léčivých rostlinkách povídá Vladimír Vytásek.
Přidávám zde odkaz na knihu, která se bude hodit v situacích typu "Pomocnou ruku hledej na konci své paže".
**Název knihy: Atlas liečivých rastlín a lesných plodov.**
**Rok vydání**: 1988, toto je 3. vydání, psaná slovensky, ale názvy rostlin jsou i česky.
**Informace navíc**: 1. vydání z roku 1977 obsahuje i chráněné druhy rostlin, které v tomto 3. vydání nejsou. Byly vyřazeny.
**Popis knihy**: název rostliny (SK/CZ/lat/DE/FR/ANG), barevný obrázek (fotky to nejsou, pěkně ručně namalované květinky), popis jak rostlinka vypadá, kde roste, jak vznikl název rostlinky, účinné látky, jaké nemoci se s rostlinou dají léčit, které části se používají a jak se připravují k užití.
**Informace k dokumentu**: PDF verze, 17 MB, barevné obrázky, v textu se dá vyhledávat přes Ctrl+F.
**Odkaz**: https://uloz.to/file/Q0RpA68r446E/atlas-liecivych-rastlin-a-lesnych-plodov-1977-rar
**Můj komentář**: v knize je popis i naprosto běžných rostlin, které rostou všude, ale vůbec netušíme, že mají léčivé účinky. Chtěl jsem se jen podívat na cibuli a na přesličku, ale začal jsem si prohlížet i obrázky a pročítat ostatní rostlinky...strávil jsem u toho už 30 minut a tak jsem si řekl, by to zajímalo i ostatní. V knize se popisuje i vliv komonice lékarské (_Melilotus officinalis_ (L.) Pallas) - ředí krev, takže dobrá pro lidi, co mají problémy po očkování se sraženinami krve. Myslím si, že každý si v knize najde, co potřebuje. Tímto navazuji na Yori, která tady v diskuzi dávala [odkaz](https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/1324/pou%C5%BEitie-lop-uacute-chu-na-diagnostiku-a-lie%C4%8Denie/1#post-10099) na použití lopuchu, což se mi moc líbilo. Jinak na knihu jsem narazil ve videu, kde o léčivých rostlinkách povídá Vladimír Vytásek.
Upravené 13. 7. 2021 o 00:26