Videá, filmy, knihy
Liga spravedlnosti Zacka Snydera

Pozrel som si film
https://www.csfd.cz/film/865049-liga-spravedlnosti-zacka-snydera/prehled/
Ano je to neuveritelne dlhe (4 hodiny) ale nabite symbolikou kolko sa len da.
Myslienka - par hrdinov ide zachranovat planetu pred jej znicenim. Jeden satan rohaty chce algoritmus antizivota (destrukcie) pre svojho pana, ktory sa da ziskat prave na zemi. Pouzije k tomu 3 kocky (materia, informacia, miera), ktore chce na zemi spojit a tak ju vlastne "vyciciat".
Obrazy :
Batman - (bRUSe Wayne) - Rusky duch. Jeho crty su : spajanie ostatnych hrdinov do bloku proti satanovi a potom neuveritelna technicka vyspelost v oblasti zbrani.
Cyborg - niekto kto je schopny vsetko znicit alebo vytvorit prstom ovlada vsetky informacne toky - to by som skor povedal, ze je internet.
Wonder Woman - tu si niesom isty ... ale zeby to bola Europa? Povedali tam ze je stara 5000 rokov. A tiez skratka WW vieme kde sidli. Vo filme sa prezentuje ako bohyna velmi silna, ktora opustila svoju rodnu zem (tartariu?).
Flash - elektricky tipek. Podobne ako kyborg, to nie je ani obraz civilizacie ani obraz veci ale obraz zahrnujuci v sebe vsetkych "podivnych tipkov" s vynimocnymi vlastnostami. Ako dobre vieme, v poslednom case sa akoby roztrhlo vrece s detmi takeho to typu. Vela deti ma vynimocne schopnosti. Inak myslia, dokazu neuveritelne veci. Lamu hranice mozneho.
Aquaman - egoisticky zastupca civilizacie atlantidy. To je zrejme dnesna "amerika". Zevraj sa amazonky (Wonder Woman) nikdy nemali radi s Atlantanmi.
Superman - obraz Cloveka. Supermana vzkriesia pomocou hlavnej kocky (informacie?).
Lois lane (love) - obraz lasky. Ked ozivia supermana, tak ten nepozera na zbrane a utoky bloku superhrdinov, ten upriami pozornost len na Lois (na lasku). Na konci filmu aj bRus ma sen, kde je alternativna realita, ktora vykresluje totalne zlyhanie po tom ako bRus nedokazal zachranit Lois a na to superman reagoval nicenim vsetkeho (pridanim sa na stranu satana). Tiez aj vo filme zaznelo "Lois je klucom k vsetkemu".
Cely film som mal pocit, ze Satan je obrazom veku, ktory konci tjs veku vlka, (doba ryb), veku kedy sa nasa slnecna sustava dostava z oblasti vesmiru s negativnym potencialom, kde je vsetkemu vlastna destrukcia, do oblasti s potencialom tvorivosti.
Vo filme povedali, ze tie 3 kocky dokazu nie len vsetko nicit ale aj vsetko obnovit\vytvorit. Co bolo poukazanie na to, ze miera\informacia\materia su len nastroje, ktore sa mozu pouzit aj na konanie dobra aj na konanie zla.
Film hodnotim dost kladne, ma myslienku - obrodenie civilizacie po veku tmy, posledny boj so satanom, ktory nasa civilizacia uz vyhrala. Pricom zase sa spomina, ze ZEM ako planeta je vynimocna, pretoze pomaha celemu vesmiru poznat nieco co sa v inych oblastiach vesmiru poznat neda? Co to asi take moze byt? Myslim si ze to moze byt prave to striedanie veku temna a veku zlateho, pricom sa studuje ako tie 2 veky vplyvaju na civilizaciu ludi.


Vela ezoterickych obrazov vo filme som nechapal, napr tie amazonky a ich "ceremonie".
Pre mna osobne bol film velmi zaujimay. Pocas celeho filmu som sa snazil nejako rozmotat klbko ezoterickych znakov vo filme a veru ze ich tam boli tony.
Neviem ako mohli povolit holywoodu natocit takyto paradny kusok ale podarilo sa. Asi najskor ti herci a ostatni okolo nechapali skryte vyznamy jednotlivych dejov filmu.


[Ak by to chcel niekto stiahnut tak napr na sktorrentto je https://sktorrent.eu/torrent/torrents_v2.php?search=Liga+spravedlnosti+Zacka+Snydera&category=1&zaner=&active=0]


Pozrel som si film https://www.csfd.cz/film/865049-liga-spravedlnosti-zacka-snydera/prehled/ Ano je to neuveritelne dlhe (4 hodiny) ale nabite symbolikou kolko sa len da. Myslienka - par hrdinov ide zachranovat planetu pred jej znicenim. Jeden satan rohaty chce algoritmus antizivota (destrukcie) pre svojho pana, ktory sa da ziskat prave na zemi. Pouzije k tomu 3 kocky (materia, informacia, miera), ktore chce na zemi spojit a tak ju vlastne "vyciciat". Obrazy : Batman - (bRUSe Wayne) - Rusky duch. Jeho crty su : spajanie ostatnych hrdinov do bloku proti satanovi a potom neuveritelna technicka vyspelost v oblasti zbrani. Cyborg - niekto kto je schopny vsetko znicit alebo vytvorit prstom ovlada vsetky informacne toky - to by som skor povedal, ze je internet. Wonder Woman - tu si niesom isty ... ale zeby to bola Europa? Povedali tam ze je stara 5000 rokov. A tiez skratka WW vieme kde sidli. Vo filme sa prezentuje ako bohyna velmi silna, ktora opustila svoju rodnu zem (tartariu?). Flash - elektricky tipek. Podobne ako kyborg, to nie je ani obraz civilizacie ani obraz veci ale obraz zahrnujuci v sebe vsetkych "podivnych tipkov" s vynimocnymi vlastnostami. Ako dobre vieme, v poslednom case sa akoby roztrhlo vrece s detmi takeho to typu. Vela deti ma vynimocne schopnosti. Inak myslia, dokazu neuveritelne veci. Lamu hranice mozneho. Aquaman - egoisticky zastupca civilizacie atlantidy. To je zrejme dnesna "amerika". Zevraj sa amazonky (Wonder Woman) nikdy nemali radi s Atlantanmi. Superman - obraz Cloveka. Supermana vzkriesia pomocou hlavnej kocky (informacie?). Lois lane (love) - obraz lasky. Ked ozivia supermana, tak ten nepozera na zbrane a utoky bloku superhrdinov, ten upriami pozornost len na Lois (na lasku). Na konci filmu aj bRus ma sen, kde je alternativna realita, ktora vykresluje totalne zlyhanie po tom ako bRus nedokazal zachranit Lois a na to superman reagoval nicenim vsetkeho (pridanim sa na stranu satana). Tiez aj vo filme zaznelo "Lois je klucom k vsetkemu". Cely film som mal pocit, ze Satan je obrazom veku, ktory konci tjs veku vlka, (doba ryb), veku kedy sa nasa slnecna sustava dostava z oblasti vesmiru s negativnym potencialom, kde je vsetkemu vlastna destrukcia, do oblasti s potencialom tvorivosti. Vo filme povedali, ze tie 3 kocky dokazu nie len vsetko nicit ale aj vsetko obnovit\vytvorit. Co bolo poukazanie na to, ze miera\informacia\materia su len nastroje, ktore sa mozu pouzit aj na konanie dobra aj na konanie zla. Film hodnotim dost kladne, ma myslienku - obrodenie civilizacie po veku tmy, posledny boj so satanom, ktory nasa civilizacia uz vyhrala. Pricom zase sa spomina, ze ZEM ako planeta je vynimocna, pretoze pomaha celemu vesmiru poznat nieco co sa v inych oblastiach vesmiru poznat neda? Co to asi take moze byt? Myslim si ze to moze byt prave to striedanie veku temna a veku zlateho, pricom sa studuje ako tie 2 veky vplyvaju na civilizaciu ludi. Vela ezoterickych obrazov vo filme som nechapal, napr tie amazonky a ich "ceremonie". Pre mna osobne bol film velmi zaujimay. Pocas celeho filmu som sa snazil nejako rozmotat klbko ezoterickych znakov vo filme a veru ze ich tam boli tony. Neviem ako mohli povolit holywoodu natocit takyto paradny kusok ale podarilo sa. Asi najskor ti herci a ostatni okolo nechapali skryte vyznamy jednotlivych dejov filmu. [Ak by to chcel niekto stiahnut tak napr na sktorrentto je https://sktorrent.eu/torrent/torrents_v2.php?search=Liga+spravedlnosti+Zacka+Snydera&category=1&zaner=&active=0]
Upravené 21. 3. 2021 o 08:53

@Ferry

Kde lze shlédnout? Promiň, přehlédl jsem.


Na ezoteriku je tady několik, dle mého názoru velkých znalců, bylo by dobře, pokud jsou ochotni investovat čtyři hodiny do shlédnutí, aby vyjádřili svůj ezoterický rozbor. Také bych si to rád shlédnul.


@Ferry Kde lze shlédnout? Promiň, přehlédl jsem. Na ezoteriku je tady několik, dle mého názoru velkých znalců, bylo by dobře, pokud jsou ochotni investovat čtyři hodiny do shlédnutí, aby vyjádřili svůj ezoterický rozbor. Také bych si to rád shlédnul.
Upravené 21. 3. 2021 o 08:55

Pozrel som si film

@Ferry veľmi dobrý postreh ohľadom tohto filmu, naozaj je veľmi významný, pozri si na levanete sériu o správach a udalostiach, tam je rozobratý batman vs superman a aj jeho pokračovanie čo je práve liga spravodlivosti a aj tam sa dočítaš že liga spravodlivosti už nebola taká kvalitná ako batman vs superman pretože zack snyder film nedokončil a prerobil ho druhý režisér...o to že snyder dostal možnosť dokončiť ligu spravodlivosti sa (zjavne) postarali dajaké mocné znacharské klany ktoré sa nezmierili s tým že posolstvo ligy spravodlivosti nebolo také aké malo byť a v týchto covid časoch a preformátovaniu sveta je to posolstvo hádam aktuálnejšie ako pôvodne (2017)...inak, je docela škoda že zakonvremeni neurobil aj analýzu k filmu aquaman (201smile ktorý je podľa mňa takisto dosť zaujímaný a odporúčam si kuknúť aj ten

[quote="pid:8078, uid:106"]Pozrel som si film[/quote] @Ferry veľmi dobrý postreh ohľadom tohto filmu, naozaj je veľmi významný, pozri si na levanete sériu o správach a udalostiach, tam je rozobratý batman vs superman a aj jeho pokračovanie čo je práve liga spravodlivosti a aj tam sa dočítaš že liga spravodlivosti už nebola taká kvalitná ako batman vs superman pretože zack snyder film nedokončil a prerobil ho druhý režisér...o to že snyder dostal možnosť dokončiť ligu spravodlivosti sa (zjavne) postarali dajaké mocné znacharské klany ktoré sa nezmierili s tým že posolstvo ligy spravodlivosti nebolo také aké malo byť a v týchto covid časoch a preformátovaniu sveta je to posolstvo hádam aktuálnejšie ako pôvodne (2017)...inak, je docela škoda že zakonvremeni neurobil aj analýzu k filmu aquaman (2018) ktorý je podľa mňa takisto dosť zaujímaný a odporúčam si kuknúť aj ten

škoda že zakonvremeni neurobil aj analýzu k filmu aquaman (2


Analýzy filmov nerobilo zakonvremeni.ru ale ruská noosféra. Tu je aj Aquaman https://m.vk.com/wall-24830229_2859#actions. Sú tam aj iné filmy ako AD Astra...
Treba si najskôr prečítať analýzy, ktoré sú preložené na levanete a na noosfére a až potom sa pustiť do analýzy nového filmu z danej série.
Inak už vysla aj Wonder woman 1984, boli zvolené pekné obrazy procesov, stojí za zhliadnutie, akurát ten zaver je už myslím globalistický.


Ferry vďaka za upozornenie smile


[quote="pid:8084, uid:176"]škoda že zakonvremeni neurobil aj analýzu k filmu aquaman (2[/quote] Analýzy filmov nerobilo zakonvremeni.ru ale ruská noosféra. Tu je aj Aquaman https://m.vk.com/wall-24830229_2859#actions. Sú tam aj iné filmy ako AD Astra... Treba si najskôr prečítať analýzy, ktoré sú preložené na levanete a na noosfére a až potom sa pustiť do analýzy nového filmu z danej série. Inak už vysla aj Wonder woman 1984, boli zvolené pekné obrazy procesov, stojí za zhliadnutie, akurát ten zaver je už myslím globalistický. Ferry vďaka za upozornenie :)
Upravené 21. 3. 2021 o 10:16

striedanie veku temna a veku zlateho


takze po zlatom veku zas pride neskor vek temna a zas bude vsetko smerovat do .... ?


[quote="pid:8078, uid:106"]striedanie veku temna a veku zlateho[/quote] takze po zlatom veku zas pride neskor vek temna a zas bude vsetko smerovat do .... ?

Wonder Woman - tu si niesom isty ... ale zeby to bola Europa? Povedali tam ze je stara 5000 rokov. A tiez skratka WW vieme kde sidli. Vo filme sa prezentuje ako bohyna velmi silna, ktora opustila svoju rodnu zem


Tak @dasa už byla rychlejší s linkem na e-m rozbor filmu na leva-netu.
Film jsem neviděl, leva-net rozbor jsem kdysi četl, ale starýma očima, takže jako kdybych nečetl.

Takže se pokusím o “nezávislou” poznámku k Wonder Woman.


Počítám s tím, že Wonder Woman je to (ten), co tam @Ferry mu chybí. Tedy nikoliv Evropa.
Písmeno dvojité vé je anomálií v abecedě latinka bez diakritiky, která neobsahuje spřežky. Pokud ho “vypustíme”, zůstane V, což je 22. písmeno abecedy.
Kromě toho mi WW asociuje dvě jedenáctky vedle sebe, IIII, špičkami dolů.
Dále věk 5000 let = 2000 + 3000. Kam VVPj cca situuje časově vznik GP? Není to náhodou Egypt cca 3000 let př.n.l?
opustila svoju rodnu zem ~ odchod z Atlantidy do Egypta
woman ~ narážka na pravděpodobnou rituální homosexualitu mezi hierofanty

P.S.: “A tiez skratka WW vieme kde sidli.” toto nevím, co tím @Ferry myslel..., to by mohlo zamíchat kartama...

[quote="pid:8078, uid:106"]Wonder Woman - tu si niesom isty ... ale zeby to bola Europa? Povedali tam ze je stara 5000 rokov. A tiez skratka WW vieme kde sidli. Vo filme sa prezentuje ako bohyna velmi silna, ktora opustila svoju rodnu zem[/quote] Tak @dasa už byla rychlejší s linkem na e-m rozbor filmu na leva-netu. Film jsem neviděl, leva-net rozbor jsem kdysi četl, ale starýma očima, takže jako kdybych nečetl. Takže se pokusím o “nezávislou” poznámku k Wonder Woman. Počítám s tím, že Wonder Woman je to (ten), co tam @Ferry mu chybí. Tedy nikoliv Evropa. Písmeno dvojité vé je anomálií v abecedě latinka bez diakritiky, která neobsahuje spřežky. Pokud ho “vypustíme”, zůstane V, což je 22. písmeno abecedy. Kromě toho mi WW asociuje dvě jedenáctky vedle sebe, IIII, špičkami dolů. Dále věk 5000 let = 2000 + 3000. Kam VVPj cca situuje časově vznik GP? Není to náhodou Egypt cca 3000 let př.n.l? opustila svoju rodnu zem ~ odchod z Atlantidy do Egypta woman ~ narážka na pravděpodobnou rituální homosexualitu mezi hierofanty P.S.: “A tiez skratka WW vieme kde sidli.” toto nevím, co tím @Ferry myslel..., to by mohlo zamíchat kartama...
Upravené 21. 3. 2021 o 20:01

musim vidiet aj tie predtym spominane filmy, /batman, liga sparavedlnosti atd./, navazuju na seba, alebo to nevadi? tušim len vzdialene čo je batman smile


musim vidiet aj tie predtym spominane filmy, /batman, liga sparavedlnosti atd./, navazuju na seba, alebo to nevadi? tušim len vzdialene čo je batman :)

musim vidiet aj tie predtym spominane filmy, /batman, liga sparavedlnosti atd./, navazuju na seba

mala by si pozriet
Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti
http://leva-net.webnode.cz/products/o-zpravach-a-udalostech-usvit-spravedlnosti/
Wonder Woman , Wonder Woman 1984 , Aquaman
Liga spravedlnosti , Liga spravedlnosti Zacka Snydera


[quote="pid:8164, uid:163"]musim vidiet aj tie predtym spominane filmy, /batman, liga sparavedlnosti atd./, navazuju na seba[/quote] mala by si pozriet Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti http://leva-net.webnode.cz/products/o-zpravach-a-udalostech-usvit-spravedlnosti/ Wonder Woman , Wonder Woman 1984 , Aquaman Liga spravedlnosti , Liga spravedlnosti Zacka Snydera

Ja by som vyslovil ešte teóriu nad zrkadlovým obrazom protistrán. Spomeňte si na nový film Planéta opíc kde hlavný záporák bol Koba (prezívka Stalina) a hlavný klaďas bol Ceasar (rímske impérium GP). Spomínte si na starý film o bojovej ponorke, kde záporák bola osoba menom Putin! Preto stotožňovať sa a vytvárať výklady len s "dobrou" (filmovou) stranou by som bol opatrný. Skúste si odmyslieť vizuál a zamerať sa na to čo postavy hovoria a robia.


Keď si odmyslím tie negatívne intotácie v Liga spravedlnosti Zacka Snydera, tak mi obraz príde úplne opačný.


"Zlá" strana je vykreslovaná v pekelných farbách, do červených tónov (koho že bola rudá vlajka), i v tých post-apo-Kapitalistických spomienkach je rudý filter.


"Dobrá" strana stráži oddelenosť kociek, Mieru, Informáciu a Matériu a "zlá strana" sa snaží o ich spojenie(!). "Zlá" strana má armádu okrídlených agentov, ktorý kocky vycítia (ktorá že špionážna sieť je najlepšia?). Pracujú na spojení.


Uxas (ten hlavný záporák) v komiksovej predlohe vypadá úplne inak. Má tam vlasy a je skôr v modrých farbách.
Tu mi skôr pripomína ako vodcu (Putina) nemá vlasy a je mu trocha podobný, má rudé oči (ukazuje to na jeho cieľ). Všimnite si, že pri tej prvej bitke za ním stoja kňazi (pravoslávna cirkev) On jediný vo filme mal záujem získať kód slobodnej vôle(!!!).
Tu si znova všimnite, že "dobrá" strana vôbec o slobodnej vôle nediskutuje, ani sa nevyjadruje k jeje ochrane, najviac pasáži k nej, je spojených so "zlou" stranou.


Po dlhej dobe je to záporácka strana v komiksovom filme, ktorá neterorizovala civilistov, konfrontovala len ľudí, ktorý chránili kocky. Agenti operovali čisto účelovo.


Cyborg, ktorý symbolizuje digitálny koncentrák, dokáže spraviť elektrický blackout, vytvárať peniaze z ničoho, scény s virtuálnou realitou,... je posledná hrozba pre nespojenie kociek.


Ja by som vyslovil ešte teóriu nad zrkadlovým obrazom protistrán. Spomeňte si na nový film Planéta opíc kde hlavný záporák bol Koba (prezívka Stalina) a hlavný klaďas bol Ceasar (rímske impérium GP). Spomínte si na starý film o bojovej ponorke, kde záporák bola osoba menom Putin! Preto stotožňovať sa a vytvárať výklady len s "dobrou" (filmovou) stranou by som bol opatrný. Skúste si odmyslieť vizuál a zamerať sa na to čo postavy hovoria a robia. Keď si odmyslím tie negatívne intotácie v Liga spravedlnosti Zacka Snydera, tak mi obraz príde úplne opačný. "Zlá" strana je vykreslovaná v pekelných farbách, do červených tónov (koho že bola rudá vlajka), i v tých post-apo-Kapitalistických spomienkach je rudý filter. "Dobrá" strana stráži oddelenosť kociek, Mieru, Informáciu a Matériu a "zlá strana" sa snaží o ich spojenie(!). "Zlá" strana má armádu okrídlených agentov, ktorý kocky vycítia (ktorá že špionážna sieť je najlepšia?). Pracujú na spojení. Uxas (ten hlavný záporák) v komiksovej predlohe vypadá úplne inak. Má tam vlasy a je skôr v modrých farbách. Tu mi skôr pripomína ako vodcu (Putina) nemá vlasy a je mu trocha podobný, má rudé oči (ukazuje to na jeho cieľ). Všimnite si, že pri tej prvej bitke za ním stoja kňazi (pravoslávna cirkev) On jediný vo filme mal záujem získať kód slobodnej vôle(!!!). Tu si znova všimnite, že "dobrá" strana vôbec o slobodnej vôle nediskutuje, ani sa nevyjadruje k jeje ochrane, najviac pasáži k nej, je spojených so "zlou" stranou. Po dlhej dobe je to záporácka strana v komiksovom filme, ktorá neterorizovala civilistov, konfrontovala len ľudí, ktorý chránili kocky. Agenti operovali čisto účelovo. Cyborg, ktorý symbolizuje digitálny koncentrák, dokáže spraviť elektrický blackout, vytvárať peniaze z ničoho, scény s virtuálnou realitou,... je posledná hrozba pre nespojenie kociek.

musim vidiet aj tie predtym spominane filmy, /batman, liga sparavedlnosti atd./, navazuju na seba


Áno, určite je dobré vidieť čo najviac z týchto filmov a aj opakovane. Ja osobne som nevidela napr. Batmana.
K Wonder Woman:
Je dobré vidieť aj predchádzajúcu časť. https://www.csfd.cz/film/266802-wonder-woman/prehled/
V úvode je popis vzniku Amazoniek, pôvod WW pred ňou taja. Vo filme je dcérou tuším kráľovnej Amazoniek a boha Dia. Amazonky vzišli z mora (čiže z národov Zeme), predstavujú žrečestvo (v následnosti pokolení). WW ako dcéra boha Dia - má božský pôvod a teda aj nadľudské schopnosti. Ak jej zrodenie pripadá na dobu 5000 p.n.l., to znamená, že je dedičkou znalostí faraónov (resp. starých "bohov alebo polobohov" s koreňmi (fyzickými, nielen kultúrnymi) v predchádzajúcej civilizácii) a žrecov starovekého Egypta. Či je ich skutočnou dcérou, potomkom? Ktovie, možno aj to.
Ostrov, na ktorom prebývali nemusí zodpovedať konkrétnej oblasti, môže znamenať aj to, že ich existencia je pred ostatnými zahalená hustou (informačnou) hmlou.
Wonder Woman 1984 má skratku WW3, a skutočne opisuje tretiu svetovú vojnu, s počiatkom v roku 1984, a ktorej zavŕšenie je pred nami.


Súčasný GP vznikol zo žrecov boha Amona v priebehu 18. dynastie, a teda pred cca 3000 rokmi.


[quote="pid:8164, uid:163"]musim vidiet aj tie predtym spominane filmy, /batman, liga sparavedlnosti atd./, navazuju na seba[/quote] Áno, určite je dobré vidieť čo najviac z týchto filmov a aj opakovane. Ja osobne som nevidela napr. Batmana. K Wonder Woman: Je dobré vidieť aj predchádzajúcu časť. https://www.csfd.cz/film/266802-wonder-woman/prehled/ V úvode je popis vzniku Amazoniek, pôvod WW pred ňou taja. Vo filme je dcérou tuším kráľovnej Amazoniek a boha Dia. Amazonky vzišli z mora (čiže z národov Zeme), predstavujú žrečestvo (v následnosti pokolení). WW ako dcéra boha Dia - má božský pôvod a teda aj nadľudské schopnosti. Ak jej zrodenie pripadá na dobu 5000 p.n.l., to znamená, že je dedičkou znalostí faraónov (resp. starých "bohov alebo polobohov" s koreňmi (fyzickými, nielen kultúrnymi) v predchádzajúcej civilizácii) a žrecov starovekého Egypta. Či je ich skutočnou dcérou, potomkom? Ktovie, možno aj to. Ostrov, na ktorom prebývali nemusí zodpovedať konkrétnej oblasti, môže znamenať aj to, že ich existencia je pred ostatnými zahalená hustou (informačnou) hmlou. Wonder Woman 1984 má skratku WW3, a skutočne opisuje tretiu svetovú vojnu, s počiatkom v roku 1984, a ktorej zavŕšenie je pred nami. Súčasný GP vznikol zo žrecov boha Amona v priebehu 18. dynastie, a teda pred cca 3000 rokmi.

to su tie "marwelovky" ? som sa divila deckam čo na tom vidia..dobre, idem pozerat smile


to su tie "marwelovky" ? som sa divila deckam čo na tom vidia..dobre, idem pozerat :)

to su tie "marwelovky" ? som sa divila deckam čo na tom vidia..dobre, idem pozerat


Nie, marwelovky sú Iron man, Kapitám Amerika, Avengers, Doktor Strange,...


Tieto filmy sú od DC: Batman, Liga Spravodlivých, Aquaman,...


[quote="pid:8184, uid:163"]to su tie "marwelovky" ? som sa divila deckam čo na tom vidia..dobre, idem pozerat[/quote] Nie, marwelovky sú Iron man, Kapitám Amerika, Avengers, Doktor Strange,... Tieto filmy sú od DC: Batman, Liga Spravodlivých, Aquaman,...

to su tie "marwelovky" ? som sa divila deckam čo na tom vidia..dobre, idem pozerat

Pozor, toto je z dielne DC.
MARVEL je iná skupina.


@Rybana
musim vidiet aj tie predtym spominane filmy, /batman, liga sparavedlnosti atd./, navazuju na seba, alebo to nevadi? tušim len vzdialene čo je batman

Nadväzujú len voľne. Skôr by som povedal, že sa prelínajú, lebo postavy sa vyskytujú aj spolu, aj samostatne. Z pohľadu, ktorý je tu rozoberaný by bolo dobré ich vidieť všetky. Nezaškodí aj prečítať analýzu na leva nete.
http://leva-net.webnode.cz/products/o-zpravach-a-udalostech-usvit-spravedlnosti/
http://leva-net.webnode.cz/products/o-spravach-a-udalostiach-liga-spravodlivosti/


[quote="pid:8184, uid:163"]to su tie "marwelovky" ? som sa divila deckam čo na tom vidia..dobre, idem pozerat[/quote] Pozor, toto je z dielne DC. MARVEL je iná skupina. @Rybana musim vidiet aj tie predtym spominane filmy, /batman, liga sparavedlnosti atd./, navazuju na seba, alebo to nevadi? tušim len vzdialene čo je batman Nadväzujú len voľne. Skôr by som povedal, že sa prelínajú, lebo postavy sa vyskytujú aj spolu, aj samostatne. Z pohľadu, ktorý je tu rozoberaný by bolo dobré ich vidieť všetky. Nezaškodí aj prečítať analýzu na leva nete. http://leva-net.webnode.cz/products/o-zpravach-a-udalostech-usvit-spravedlnosti/ http://leva-net.webnode.cz/products/o-spravach-a-udalostiach-liga-spravodlivosti/

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

Upravené 21. 3. 2021 o 18:08

@ Um.
Prepáč, opakujem sa. Nedočítal som vlákno do konca a nevidel Tvoj príspevok.


@ Um. Prepáč, opakujem sa. Nedočítal som vlákno do konca a nevidel Tvoj príspevok.

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

Spomínte si na starý film o bojovej ponorke, kde záporák bola osoba menom Putin!

“Hon na ponorku” (v anglickém originále “The Hunt for Red October” čili “Hon na ‘Rudý říjen’”) viz zde
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hon_na_ponorku
Hlavní kla-ďas při první příležitosti zlého politruka Putina zabije jediným rychlým chvatem.
Film z roku 1990.
Zatímco reálný Putin: “V letech 1985–1990 byl činný jako příslušník sovětské tajné služby KGB v Německé demokratické republice.”
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Putin


[quote="pid:8174, uid:217"]Spomínte si na starý film o bojovej ponorke, kde záporák bola osoba menom Putin![/quote] “Hon na ponorku” (v anglickém originále “The Hunt for Red October” čili “Hon na ‘Rudý říjen’”) viz zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Hon_na_ponorku Hlavní kla-ďas při první příležitosti zlého politruka Putina zabije jediným rychlým chvatem. Film z roku 1990. Zatímco reálný Putin: “V letech 1985–1990 byl činný jako příslušník sovětské tajné služby KGB v Německé demokratické republice.” https://cs.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Putin

Ja by som vyslovil ešte teóriu nad zrkadlovým obrazom protistrán.

Počítám, že toto je důležitý postřeh, který si zapíšu do svého početníku.


Na podporu výše zmíněné teorie několik indicií.
i. Odkdy ze Západu přichází nepokroucený pohled? Viz přepisování historie apod.
ii. Kromě toho film bude dost košer viz např.:
režisér - Zack Snyder ~ Zachary Edward Snyder, viz
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zachariáš_(jméno)
produkce - Warner Bros. - Společnost založili 4. dubna 1923 čtyři bratři Warnerové (původní jméno rodiny, která emigrovala z Polska bylo Wonskolaser nebo Wonsal), viz
https://cs.wikipedia.org/wiki/Warner_Bros.


Takže z pohledu Tvojí teorie @Kyborg jsem se zde

Takže se pokusím o “nezávislou” poznámku k Wonder Woman.

trefil nebo netrefil? Připomínám, že jsem filmy neviděl, rozbor na leva-netu nečetl, vycházel jsem čistě z @Ferry ho textu zde
Pozrel som si film

[quote="pid:8174, uid:217"]Ja by som vyslovil ešte teóriu nad zrkadlovým obrazom protistrán.[/quote] Počítám, že toto je důležitý postřeh, který si zapíšu do svého početníku. Na podporu výše zmíněné teorie několik indicií. i. Odkdy ze Západu přichází nepokroucený pohled? Viz přepisování historie apod. ii. Kromě toho film bude dost košer viz např.: režisér - Zack Snyder ~ **Zachary** Edward Snyder, viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Zachariáš_(jméno) produkce - Warner Bros. - Společnost založili 4. dubna 1923 čtyři bratři Warnerové (**původní** jméno rodiny, která emigrovala **z Polska** bylo **Wonskolaser nebo Wonsal**), viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Warner_Bros. Takže z pohledu Tvojí teorie @Kyborg jsem se zde [quote="pid:8139, uid:240"]Takže se pokusím o “nezávislou” poznámku k Wonder Woman.[/quote] trefil nebo netrefil? Připomínám, že jsem filmy neviděl, rozbor na leva-netu nečetl, vycházel jsem čistě z @Ferry ho textu zde [quote="pid:8078, uid:106"]Pozrel som si film[/quote]
Upravené 21. 3. 2021 o 20:57

odporucam teraz relativne novy, dost nakladny serial


https://www.csfd.cz/film/708786-for-all-mankind/prehled/
vydalo to firma APPLE..


taka alternativna casova linia ze na Mesaici pristali prvy Rusi a nie US.


Co som si teda ja vsimol tak US su dost negativne ukazovany, perfektna bola cast ako odpsiali Von Brauna
( ukazka tvorby a vyuzivania informacneho pola ).
US tam zlotu porobil RU kozmonautovi, RU im vravia pravdu vs zamlciavanie pravdy US agenturov, poukazovanie na politicke "kampeličky" a zlyhania rakiet.


Teraz je 2 seria, som zvedavy kam sa to vyda v oblasti pribehu..


odporucam teraz relativne novy, dost nakladny serial https://www.csfd.cz/film/708786-for-all-mankind/prehled/ vydalo to firma APPLE.. taka alternativna casova linia ze na Mesaici pristali prvy Rusi a nie US. Co som si teda ja vsimol tak US su dost negativne ukazovany, perfektna bola cast ako odpsiali Von Brauna ( ukazka tvorby a vyuzivania informacneho pola ). US tam zlotu porobil RU kozmonautovi, RU im vravia pravdu vs zamlciavanie pravdy US agenturov, poukazovanie na politicke "kampeličky" a zlyhania rakiet. Teraz je 2 seria, som zvedavy kam sa to vyda v oblasti pribehu..

marwelovky[/quote
[quote="pid:8184, uid:163"]marwelovky


"Marvelovky" mají naopak úkol zmást. Nemá to vlastně hlavu a patu. Nejspíše provokačně-imitačni činnost vůči produkci studia DC.


[quote="pid:8184, uid:163"]marwelovky[/quote [quote="pid:8184, uid:163"]marwelovky[/quote] "Marvelovky" mají naopak úkol zmást. Nemá to vlastně hlavu a patu. Nejspíše provokačně-imitačni činnost vůči produkci studia DC.

trefil nebo netrefil? Připomínám, že jsem filmy neviděl, rozbor na leva-netu nečetl, vycházel jsem čistě z @Ferry ho textu zde

Aká je šanca, že sa trafíš, keď si dielo ani nepozrieš? Potom už svoj prvotný názor skresľuješ cez ďalší subjektívny názor. smile


S WW84 mám trocha iný dojem, dosť nekonvečný.


Hlavný záporák Max Lord (v EN je Good Lord - Boh, Max je maximálny - teda tá postava je asi GP, i jej činy to evokujú.).
Takú chytrú vec, že miesto aby si Max od kameňa nechal splniť jedno priane, tak si prial stať sa kamenom samotným som ešte nikdy vo filme nevidel. Veľmi ale veľmi chytré. smile


Max potom vodcom a elitám plní prianie a za to si berie ich moc pod seba, stáva sa im nadradeným. (Koho vám to v dejinách pripomína?) Jednoduchým ľudom plní ich krátkozraké priania priamo cez TV a berie si na oplátku ich životnú silu. To tiež vidíme okolo seba.


WW neprekonala Maxa, ten nadvládu ukončil až keď započul, že jeho syn je v ohrození. Teda došlo mu, že jeho pokolenie môže tiež zahynúť pod jeho činmi, preto vládu ukončil.


Samotné skutky WW mi prišla ako vedlajšia linka, aby bol nejaký dej. WW bola vždy o mnoho krokov za Maxom pozadu, nestačila mu. Súhlasím s tým, že je tam ukázané vyvrcholenie studenej vojny, ktorú vidíme teraz okolo seba.


Ešte mi prišla zaujímavá postava biorobota ženy menom Cheetah, tá keď dostala moc, tak sa z nej stal démon a chránila Maxa (jeho moc). Zaujímavé, že je Cheetah je v prekalde Gepard, Africký predátor.


6057dc7a1c4d7
6057dc7adbd4b


[quote="pid:8270, uid:240"]trefil nebo netrefil? Připomínám, že jsem filmy neviděl, rozbor na leva-netu nečetl, vycházel jsem čistě z @Ferry ho textu zde[/quote] Aká je šanca, že sa trafíš, keď si dielo ani nepozrieš? Potom už svoj prvotný názor skresľuješ cez ďalší subjektívny názor. :) S WW84 mám trocha iný dojem, dosť nekonvečný. Hlavný záporák Max Lord (v EN je Good Lord - Boh, Max je maximálny - teda tá postava je asi GP, i jej činy to evokujú.). Takú chytrú vec, že miesto aby si Max od kameňa nechal splniť jedno priane, tak si prial stať sa kamenom samotným som ešte nikdy vo filme nevidel. Veľmi ale veľmi chytré. :) Max potom vodcom a elitám plní prianie a za to si berie ich moc pod seba, stáva sa im nadradeným. (Koho vám to v dejinách pripomína?) Jednoduchým ľudom plní ich krátkozraké priania priamo cez TV a berie si na oplátku ich životnú silu. To tiež vidíme okolo seba. WW neprekonala Maxa, ten nadvládu ukončil až keď započul, že jeho syn je v ohrození. Teda došlo mu, že jeho pokolenie môže tiež zahynúť pod jeho činmi, preto vládu ukončil. Samotné skutky WW mi prišla ako vedlajšia linka, aby bol nejaký dej. WW bola vždy o mnoho krokov za Maxom pozadu, nestačila mu. Súhlasím s tým, že je tam ukázané vyvrcholenie studenej vojny, ktorú vidíme teraz okolo seba. Ešte mi prišla zaujímavá postava biorobota ženy menom Cheetah, tá keď dostala moc, tak sa z nej stal démon a chránila Maxa (jeho moc). Zaujímavé, že je Cheetah je v prekalde Gepard, Africký predátor. ![6057dc7a1c4d7](serve/attachment&path=6057dc7a1c4d7) ![6057dc7adbd4b](serve/attachment&path=6057dc7adbd4b)

Aká je šanca, že sa trafíš, keď si dielo ani nepozrieš? Potom už svoj prvotný názor skresľuješ cez ďalší subjektívny názor.

Takže netrefil?
Nebo Wonder Woman v “Liga spravedlnosti Zacka Snydera” symbolizuje něco jiného než Wonder Woman v “Wonder woman 1984”?
Jo, máš pravdu. Ale něco mě k těm filmům netáhne, je jich hodně a jsou dlouhé. Zato úvodní vyprávění od @Ferry ho mě zaujalo, nejen proto, že je kratší.
4 hodiny je hodně práce a nejsem si jistý co pak s výsledkem...

[quote="pid:8301, uid:217"]Aká je šanca, že sa trafíš, keď si dielo ani nepozrieš? Potom už svoj prvotný názor skresľuješ cez ďalší subjektívny názor.[/quote] Takže netrefil? Nebo Wonder Woman v “Liga spravedlnosti Zacka Snydera” symbolizuje něco jiného než Wonder Woman v “Wonder woman 1984”? Jo, máš pravdu. Ale něco mě k těm filmům netáhne, je jich hodně a jsou dlouhé. Zato úvodní vyprávění od @Ferry ho mě zaujalo, nejen proto, že je kratší. 4 hodiny je hodně práce a nejsem si jistý co pak s výsledkem...

Ačkoliv jsem tyto žánr dlouho ignoroval, Ferry mě přiměl abych se na ty filmy podíval. Vždy jsem to považoval za nástroj programování. Ale DC je asi jinde než Marvel.


Ačkoliv jsem tyto žánr dlouho ignoroval, Ferry mě přiměl abych se na ty filmy podíval. Vždy jsem to považoval za nástroj programování. Ale DC je asi jinde než Marvel.

Možno je to blbosť , ale tomu koho má predstavovať Wonder Woman by mohlo pomôcť to čo povedala jednej malej po záchrane keď tá povedala že raz chce byť ako ona (wonder) , tak Wonder jej odpovedala že môže byť čím chce.
Čo momentálne nie je pravda , pravda je to len v prípade že zmizne davo-elitarizmus , potom bude môcť využiť svoj genetický potenciál.
Ale pravdupovediac neviem , zmysel dáva aj rozbor autora (aj keď bRUSe je úsmevné kedže je to Bruce a pokiaľ proste bezdôvodne vymeníte jedno písmeno tu , tak môžete vymeniť akékoľvek inde a dostať čo sa vám hodí) aj rozbor iného diskutujúceho ktorý role hrdinov a zločincov otočil.
Za zmienku možno stojí aj nemčúrske meno poskoka Steppenwolf.
Aj meno Wonder Woman , kedže tá sa vola Diana Prince...


Možno je to blbosť , ale tomu koho má predstavovať Wonder Woman by mohlo pomôcť to čo povedala jednej malej po záchrane keď tá povedala že raz chce byť ako ona (wonder) , tak Wonder jej odpovedala že môže byť čím chce. Čo momentálne nie je pravda , pravda je to len v prípade že zmizne davo-elitarizmus , potom bude môcť využiť svoj genetický potenciál. Ale pravdupovediac neviem , zmysel dáva aj rozbor autora (aj keď bRUSe je úsmevné kedže je to Bruce a pokiaľ proste bezdôvodne vymeníte jedno písmeno tu , tak môžete vymeniť akékoľvek inde a dostať čo sa vám hodí) aj rozbor iného diskutujúceho ktorý role hrdinov a zločincov otočil. Za zmienku možno stojí aj nemčúrske meno poskoka Steppenwolf. Aj meno Wonder Woman , kedže tá sa vola Diana Prince...
Upravené 3. 4. 2021 o 20:49

Zdravia všetkým.
Rieši sa tu kto je Wonder woman. Údajne má päťtisíc rokov. Dcéra boha ( vinimočny jedinec, no smrteľný aj keď nie vekom) a matkou bola umelo vytvorená bytosť. Čiže vyrobená či stvorená, síce neuveriteľné silná ale ukrátená o niečo čo je vlastne každému človeku. Diana je v podstate hybrid. Treba si položiť otázku kto tvrdí: svet bol stvorený pred päťtisíc rokmi? V USA majú múzeum stvorenia sveta bohom, tam je tiež spomínaných päťtisíc rokov. Vo filme Batman Úsvit spravodlivosti na začiatku bitvy s oživením generálom Zod z Tandoru. Krátky rozhovor medzi Batmanom a Supermanom ohľadom Diany. V češtine to preložili ona je tvoja známa pýtal sa Superman Batman odpovedal ja som si myslel že je tvoja. Na to poukázala aj analýzy na tartarii a tuším aj na leva net. No v angličtine tam povedali ona je tu s tebou, odpoveď bola ja som si myslel že je tu s tebou. Diana je v gréckej mytológii panenská bohyňa lovu, bohyňa ktorá ostala vždy čistá. No to už neplatí pre hrdinku filmu. Všetky tri "kladné" postavy predstavujú tri rôzne civilizačné modely. Americký sen, Ruský svet ten ktorý sa ešte iba rodí a Wonder woman pozostatok zriadený počas štyridsatich rokoch v púšti. No je tam toho viac.


Zdravia všetkým. Rieši sa tu kto je Wonder woman. Údajne má päťtisíc rokov. Dcéra boha ( vinimočny jedinec, no smrteľný aj keď nie vekom) a matkou bola umelo vytvorená bytosť. Čiže vyrobená či stvorená, síce neuveriteľné silná ale ukrátená o niečo čo je vlastne každému človeku. Diana je v podstate hybrid. Treba si položiť otázku kto tvrdí: svet bol stvorený pred päťtisíc rokmi? V USA majú múzeum stvorenia sveta bohom, tam je tiež spomínaných päťtisíc rokov. Vo filme Batman Úsvit spravodlivosti na začiatku bitvy s oživením generálom Zod z Tandoru. Krátky rozhovor medzi Batmanom a Supermanom ohľadom Diany. V češtine to preložili ona je tvoja známa pýtal sa Superman Batman odpovedal ja som si myslel že je tvoja. Na to poukázala aj analýzy na tartarii a tuším aj na leva net. No v angličtine tam povedali ona je tu s tebou, odpoveď bola ja som si myslel že je tu s tebou. Diana je v gréckej mytológii panenská bohyňa lovu, bohyňa ktorá ostala vždy čistá. No to už neplatí pre hrdinku filmu. Všetky tri "kladné" postavy predstavujú tri rôzne civilizačné modely. Americký sen, Ruský svet ten ktorý sa ešte iba rodí a Wonder woman pozostatok zriadený počas štyridsatich rokoch v púšti. No je tam toho viac.

Jdu na poslední díl, Zack Snyders Justice League. Jsem zvědav zda se to tím uzavře či nikoliv. Je to ten samý film ale director's cut, takže je to tak jak Snyder zamýšlel, jsem na začátku, ale ten rozdíl je cítit i vidět a slyšet, jiný film, než původní Justice League z 2017.


Jdu na poslední díl, Zack Snyders Justice League. Jsem zvědav zda se to tím uzavře či nikoliv. Je to ten samý film ale director's cut, takže je to tak jak Snyder zamýšlel, jsem na začátku, ale ten rozdíl je cítit i vidět a slyšet, jiný film, než původní Justice League z 2017.
Upravené 4. 4. 2021 o 19:18

Ako prve chcem podakovat cloveku, ktory tu vyjadril nazor typu "Marvelovky boli vytvorene na zdiskreditovanie posolstva filmov serie DC." S touto myslienkou som si tak stiahol nejaky nahodny dalsi film ... reku od Zacka Snydera
https://www.csfd.cz/film/248845-sucker-punch/prehled/
Nuz ano na CSFD 61 % - to je hodnotenie slepych ludi co nevedia co znamena slovo koncepcia.
Z mojho pohladu to je umelecke dielo na urovni.
Ako prve je za potreby pochopit, ze obrazy su predavane pre divaka zapadneho typu - tjs vo vacsom mnozstve sa pouzivaju zbrane, strielacky atd ... tiez vyzyvave az priam sexisticke oblecenie zien ... ale clovek dokaze tieto detaily odfiltorvat aby cez nich videl podstatu ... a ta je velmi zaujimava. Ucinkuju :
Riaditel ustavu pre dusevne chorych - alebo v inom svete niekto ovladajuci ostatnych ludi (byvale elity USA?)
Ucitelka tanca - tu nie som si isty .... zeby GP ? GP uci ostatne narody ako "posluchat a tancovat ako niekto iny piska"
Ustav - alebo v inom svete luxusny bordel, z ktoreho niet uniku (stav vazalstva europy?)
Kopa zien nasilne drzanych v luxusnom bordeli - (kopa narodov pod tyraniou kohosi, kto si mysli, ze je vladcom na celej planete?)
Mudry bacik, ktory vedie zeny (narody) v ich "dobrodruzstvach" pri ziskavani predmetov potebnych na vyslobodenie - asi Stvoritel.
Pribeh
Do ustavu pride nove dievca (zeby rusky duch?), ktore tam kazdym krockom kuje plan ako oslobodit ostatne okolite narody z pod utlaku riaditela bordelu. Novemu dievcatu sa podari presvedcit par zien aby tiez utiekli. Nove dievca zorganizuje plan a "hlavny" tanec. Dalo by sa povedat, ze tacom odputava pozornost jednotlivych "strazcov bordelu" a tak ziskava body (predmety) pre seba. Nakoniec sa podari novemu dievcatu utiect spolu s dalsou zenou, co bola dost dlho v bordeli a uz sa jej tam aj pacilo (zeby nemecko?) Avsak utek z bordelu sa nepodari, nove dievca v bordeli ostava (pretoze sa obetovalo za tu druhu zenu) ale poslednemu dievcatu, ktore riaditel ustavu este nezlikvidoval, sa podari dostat na slobodu. Ako odmenu za utek novemu dievcatu vykonaju lobotomiu - tjs sa mu snazia vymazat pamet. Po krvavom zakroku (po krvavych teroristickych utokoch v rusku okolo roku 2000) sa Rusko zacne spravat inak. Elity USA na to reaguju s placom ako to krasne znazornil osetrujuci lekar placuci nad dievcatom so slovami "Preco uz nie si taka ako predtym?" Avsak vysledok "zakroku" je presne opacny ... Ucitelka tanca (GP) pride na to, ze riaditel ustavu (elita USA) sfalsoval jej podpis pri zakrokoch (utokoch), na co nastane odpis riaditela bordelu.
Zaujimavy fakt je vo filme ten, ze v scenke s bordelom je ucitelka tanca podriadena riaditelovi ustavu. (GP je podriadene USA) Ale v scenke s psychiatrickym ustavom je to opacne, osetrujuci psychiater je podriadeny sefke ustavu (USA su podriadene GP)
Zaujimave je, ze zase bola pouzita symbolika nam znama z Pet goat II
Obraz Noveho dievcata v bordeli bol dost podobny tomuto
6069b16ebc887
Jasna biela pokozka, krasa, pokora.


Jasne, ze detailov vo filme je viac - napriklad boj s jasterom atd .... ale nebudem prezradzat vsetko. Koho nudia spravy v TV nech si ten umelecky kusok pozrie. Moje vysveltnie nemusi byt presne, v niektorych veciach si nie som isty ... ale myslienka veznenia narodov niekym a myslienka osloboenia sa tych narodov je vo filme urcite znazornena. Treba chapat jednotlive deje filmu ako obrazy a snazit sa poskladat celkovy obraz.


Ako prve chcem podakovat cloveku, ktory tu vyjadril nazor typu "Marvelovky boli vytvorene na zdiskreditovanie posolstva filmov serie DC." S touto myslienkou som si tak stiahol nejaky nahodny dalsi film ... reku od Zacka Snydera https://www.csfd.cz/film/248845-sucker-punch/prehled/ Nuz ano na CSFD 61 % - to je hodnotenie slepych ludi co nevedia co znamena slovo koncepcia. Z mojho pohladu to je umelecke dielo na urovni. Ako prve je za potreby pochopit, ze obrazy su predavane pre divaka zapadneho typu - tjs vo vacsom mnozstve sa pouzivaju zbrane, strielacky atd ... tiez vyzyvave az priam sexisticke oblecenie zien ... ale clovek dokaze tieto detaily odfiltorvat aby cez nich videl podstatu ... a ta je velmi zaujimava. Ucinkuju : Riaditel ustavu pre dusevne chorych - alebo v inom svete niekto ovladajuci ostatnych ludi (byvale elity USA?) Ucitelka tanca - tu nie som si isty .... zeby GP ? GP uci ostatne narody ako "posluchat a tancovat ako niekto iny piska" Ustav - alebo v inom svete luxusny bordel, z ktoreho niet uniku (stav vazalstva europy?) Kopa zien nasilne drzanych v luxusnom bordeli - (kopa narodov pod tyraniou kohosi, kto si mysli, ze je vladcom na celej planete?) Mudry bacik, ktory vedie zeny (narody) v ich "dobrodruzstvach" pri ziskavani predmetov potebnych na vyslobodenie - asi Stvoritel. Pribeh Do ustavu pride nove dievca (zeby rusky duch?), ktore tam kazdym krockom kuje plan ako oslobodit ostatne okolite narody z pod utlaku riaditela bordelu. Novemu dievcatu sa podari presvedcit par zien aby tiez utiekli. Nove dievca zorganizuje plan a "hlavny" tanec. Dalo by sa povedat, ze tacom odputava pozornost jednotlivych "strazcov bordelu" a tak ziskava body (predmety) pre seba. Nakoniec sa podari novemu dievcatu utiect spolu s dalsou zenou, co bola dost dlho v bordeli a uz sa jej tam aj pacilo (zeby nemecko?) Avsak utek z bordelu sa nepodari, nove dievca v bordeli ostava (pretoze sa obetovalo za tu druhu zenu) ale poslednemu dievcatu, ktore riaditel ustavu este nezlikvidoval, sa podari dostat na slobodu. Ako odmenu za utek novemu dievcatu vykonaju lobotomiu - tjs sa mu snazia vymazat pamet. Po krvavom zakroku (po krvavych teroristickych utokoch v rusku okolo roku 2000) sa Rusko zacne spravat inak. Elity USA na to reaguju s placom ako to krasne znazornil osetrujuci lekar placuci nad dievcatom so slovami "Preco uz nie si taka ako predtym?" Avsak vysledok "zakroku" je presne opacny ... Ucitelka tanca (GP) pride na to, ze riaditel ustavu (elita USA) sfalsoval jej podpis pri zakrokoch (utokoch), na co nastane odpis riaditela bordelu. Zaujimavy fakt je vo filme ten, ze v scenke s bordelom je ucitelka tanca podriadena riaditelovi ustavu. (GP je podriadene USA) Ale v scenke s psychiatrickym ustavom je to opacne, osetrujuci psychiater je podriadeny sefke ustavu (USA su podriadene GP) Zaujimave je, ze zase bola pouzita symbolika nam znama z Pet goat II Obraz Noveho dievcata v bordeli bol dost podobny tomuto ![6069b16ebc887](serve/attachment&path=6069b16ebc887) Jasna biela pokozka, krasa, pokora. Jasne, ze detailov vo filme je viac - napriklad boj s jasterom atd .... ale nebudem prezradzat vsetko. Koho nudia spravy v TV nech si ten umelecky kusok pozrie. Moje vysveltnie nemusi byt presne, v niektorych veciach si nie som isty ... ale myslienka veznenia narodov niekym a myslienka osloboenia sa tych narodov je vo filme urcite znazornena. Treba chapat jednotlive deje filmu ako obrazy a snazit sa poskladat celkovy obraz.

Tak borcí analytičtí, když už sem dáváte i Pet goat II

Jasna biela pokozka, krasa, pokora.
je symbolem "Ruské civilizace".
a co třeba Tiffany Trump...smile
6069ccce43d12
Pak minimálně tato část výkladu, z pohledu už dnes známých jevů, bude dávat tak trochu jiný smysl, než rozbor z kterého většina z vás vychází. Celá magie dílka je totiž určena hlavně atlantický kultuře.


K Zack Snyderovi, vyškolil se na reklamě. Do krátkého časového úseku nacpat hromadu sdělení bez toho aby to byl "eintopf". Proto jeho filmy jsou takové jaké jsou...plné symbio-parazitických obrazných sub-programů. Já raději nevyšlapané cesty. Je to minimálně namáhavější a tak dávejte bacha kam šlapete...


Jim Jarmusch v roce 2016 koprodukce USA, Německo, Francie natočil film Paterson. Je to taky o změně (trans-formaci) světa kolem nás, ale jiná forma. Pro zájemce závěrečná obrazovo-lingvální porce. Řidič autobusu a básník "amatér". Paterson v rozhovoru s "turistou" z Japonska poté co pes rozkousal jeho jedinečné veršované zápisky.


"Prázdná stránka dává občas prostor novým možnostem".


Řádek
Na světě je stará píseň
kterou si můj dědeček prozpěvoval
a která měla otázku
„nebo bys byl raději rybou“
v té samé písni je ta samá otázka
ještě s mulou a prasátkem
ale tu jednu, kterou občas slyším
v mé hlavě je ta s rybou
Jen ten jeden řádek.
Byl bys raději rybou?
Jako by zbytek té písně
tam ani nemusel být


https://www.youtube.com/watch?v=udvWmV5vPY4


Tak borcí analytičtí, když už sem dáváte i Pet goat II [quote="pid:9908, uid:106"]Jasna biela pokozka, krasa, pokora.[/quote]je symbolem "Ruské civilizace". a co třeba Tiffany Trump...:) ![6069ccce43d12](serve/attachment&path=6069ccce43d12) Pak minimálně tato část výkladu, z pohledu už dnes známých jevů, bude dávat tak trochu jiný smysl, než rozbor z kterého většina z vás vychází. Celá magie dílka je totiž určena hlavně atlantický kultuře. K Zack Snyderovi, vyškolil se na reklamě. Do krátkého časového úseku nacpat hromadu sdělení bez toho aby to byl "eintopf". Proto jeho filmy jsou takové jaké jsou...plné symbio-parazitických obrazných sub-programů. Já raději nevyšlapané cesty. Je to minimálně namáhavější a tak dávejte bacha kam šlapete... Jim Jarmusch v roce 2016 koprodukce USA, Německo, Francie natočil film Paterson. Je to taky o změně (trans-formaci) světa kolem nás, ale jiná forma. Pro zájemce závěrečná obrazovo-lingvální porce. Řidič autobusu a básník "amatér". Paterson v rozhovoru s "turistou" z Japonska poté co pes rozkousal jeho jedinečné veršované zápisky. "Prázdná stránka dává občas prostor novým možnostem". Řádek Na světě je stará píseň kterou si můj dědeček prozpěvoval a která měla otázku „nebo bys byl raději rybou“ v té samé písni je ta samá otázka ještě s mulou a prasátkem ale tu jednu, kterou občas slyším v mé hlavě je ta s rybou Jen ten jeden řádek. Byl bys raději rybou? Jako by zbytek té písně tam ani nemusel být https://www.youtube.com/watch?v=udvWmV5vPY4

Vedi.Vini......

Upravené 4. 4. 2021 o 18:54

Je tam mnohem více "informací" a sdělení než v té první verzy. Je vidět, že nový režisér dostal zadání film poškodit, změnit. Proč? Aby celkové poselství bylo jiné? A ještě jedná věc, v první verzy, byla Ruská rodina, vykreslena pomalu jako degenráti, negramotové, v té nové verzy tedy v Snyderovské ti Rusové vůbec nefigurují!


Je tam mnohem více "informací" a sdělení než v té první verzy. Je vidět, že nový režisér dostal zadání film poškodit, změnit. Proč? Aby celkové poselství bylo jiné? A ještě jedná věc, v první verzy, byla Ruská rodina, vykreslena pomalu jako degenráti, negramotové, v té nové verzy tedy v Snyderovské ti Rusové vůbec nefigurují!
Upravené 4. 4. 2021 o 19:19

A ještě jedná věc, v první verzy,

Prosím Tě, o jaké první verzi uvažuješ? Chápu to správně, že Liga spravedlnosti Zacka Snydera je druhé zpracování téhož tématu? Protože už stahuju 18 GB verzi...tak jestli nestahuju něco jiného...


[quote="pid:9931, uid:149"]A ještě jedná věc, v první verzy,[/quote] Prosím Tě, o jaké první verzi uvažuješ? Chápu to správně, že Liga spravedlnosti Zacka Snydera je druhé zpracování téhož tématu? Protože už stahuju 18 GB verzi...tak jestli nestahuju něco jiného...

Dušan

zpracování téhož tématu? Protože už stahuju 18 GB verzi...tak jestli nestahuju něco jiného...
Ano je to verze DRUHÁ, kterou režíroval od A do Z Snyder s tím, že tu v roce 2017, dodělával jiný režisér. Verze z r- 2021 je režiserský střih v rukou Snydera a troufám si tvrdit, 4 hodiny, které mají co říct. Velice dobrý film i po stránce matriční. Dle slov Snydera je tento film takový, jaký ho chtěl od počátku.


Vysvětlení: https://www.fandimefilmu.cz/clanek/26667-justice-league-jak-vznikal-bezprecedentni-rezisersky-sestrih-multimilionoveho-velkofilmu


[quote="pid:9932, uid:137"]zpracování téhož tématu? Protože už stahuju 18 GB verzi...tak jestli nestahuju něco jiného...[/quote] Ano je to verze DRUHÁ, kterou režíroval od A do Z Snyder s tím, že tu v roce 2017, dodělával jiný režisér. Verze z r- 2021 je režiserský střih v rukou Snydera a troufám si tvrdit, 4 hodiny, které mají co říct. Velice dobrý film i po stránce matriční. Dle slov Snydera je tento film takový, jaký ho chtěl od počátku. Vysvětlení: https://www.fandimefilmu.cz/clanek/26667-justice-league-jak-vznikal-bezprecedentni-rezisersky-sestrih-multimilionoveho-velkofilmu
Upravené 4. 4. 2021 o 20:24

Je vidět, že nový režisér dostal zadání film poškodit, změnit.

Ahaaa uz som pochopil ... tam ti chybaju 3 slovka
Je vidět, že nový režisér dokoncujuci prvu verziu dostal zadání film poškodit, změnit.


[quote="pid:9931, uid:149"]Je vidět, že nový režisér dostal zadání film poškodit, změnit.[/quote] Ahaaa uz som pochopil ... tam ti chybaju 3 slovka Je vidět, že nový režisér **dokoncujuci prvu verziu** dostal zadání film poškodit, změnit.
Upravené 4. 4. 2021 o 20:27

Je vidět, že nový režisér dokoncujuci prvu verziu dostal zadání film poškodit, změnit.
Je to jen má doměnka smile Ale, s těmi Rusy a vykreslení těch "životních podmínek" jsem o tom přesvědčen.


[quote="pid:9936, uid:106"]Je vidět, že nový režisér dokoncujuci prvu verziu dostal zadání film poškodit, změnit.[/quote]Je to jen má doměnka :) Ale, s těmi Rusy a vykreslení těch "životních podmínek" jsem o tom přesvědčen.

OK, tak posledních 10 min. musím přehodnotit... (zase bych spoiloval)


OK, tak posledních 10 min. musím přehodnotit... (zase bych spoiloval)
Upravené 4. 4. 2021 o 20:57

"Dobrá" strana stráži oddelenosť kociek, Mieru, Informáciu a Matériu a "zlá strana" sa snaží o ich spojenie(!). "Zlá" strana má armádu okrídlených agentov, ktorý kocky vycítia (ktorá že špionážna sieť je najlepšia?). Pracujú na spojení.


Ďakujem Um. Tiež sa mi to nezdalo.


Myslím že si trafil klinec po hlavičke.


[quote="pid:8174, uid:217"]"Dobrá" strana stráži oddelenosť kociek, Mieru, Informáciu a Matériu a "zlá strana" sa snaží o ich spojenie(!). "Zlá" strana má armádu okrídlených agentov, ktorý kocky vycítia (ktorá že špionážna sieť je najlepšia?). Pracujú na spojení.[/quote] Ďakujem Um. Tiež sa mi to nezdalo. Myslím že si trafil klinec po hlavičke.

Ešte je tam jedna zaujímavá symbolika, ktorej správna formulácia mi stále vŕtala hlavou.


Ten Kyborg vstúpi do virtuálnej reality, kde najprv ako keby softwérovo začne rozdeľovať kocky.


Ono celá zápletka je symbolická: Kyborga stvorí jedna z kociek (pravdepodobne matéria, ktorá bola ukrytá zakopaním do zeme) v ktorej sa ocitá celý "moderný" svet.
Kocky vo virtuálnom svete symbolizujú rodinu, ktorú splodenec čisto len z matérie rozdeľuje a rodina sa rozpadá a jej členovia sa menia na besy.


Ešte je tam jedna zaujímavá symbolika, ktorej správna formulácia mi stále vŕtala hlavou. Ten Kyborg vstúpi do virtuálnej reality, kde najprv ako keby softwérovo začne rozdeľovať kocky. Ono celá zápletka je symbolická: Kyborga stvorí jedna z kociek (pravdepodobne matéria, ktorá bola ukrytá zakopaním do zeme) v ktorej sa ocitá celý "moderný" svet. Kocky vo virtuálnom svete symbolizujú rodinu, ktorú splodenec čisto len z matérie rozdeľuje a rodina sa rozpadá a jej členovia sa menia na besy.

"Dobrá" strana stráži oddelenosť kociek, Mieru, Informáciu a Matériu a "zlá strana" sa snaží o ich spojenie(!). "Zlá" strana má armádu okrídlených agentov, ktorý kocky vycítia (ktorá že špionážna sieť je najlepšia?). Pracujú na spojení.


Lenže tá zlá strana chce zničiť planétu a zaviesť otrokársky systém...


[quote="pid:8174, uid:217"]"Dobrá" strana stráži oddelenosť kociek, Mieru, Informáciu a Matériu a "zlá strana" sa snaží o ich spojenie(!). "Zlá" strana má armádu okrídlených agentov, ktorý kocky vycítia (ktorá že špionážna sieť je najlepšia?). Pracujú na spojení.[/quote] Lenže tá zlá strana chce zničiť planétu a zaviesť otrokársky systém...

Moderátor

Ať tak či onak, většina fanoušků je z díla Snydera nadšená, kdo ale soptí jsou mainstreamový komentátoři. Kteří jsou nemocní z celkové stopáže. Oni prostě chtějí to klipovité a kondenzované. nejlépe dvou hodinové max. a hlavně aby si z toho biorobot neodnesl nic, než pouze guláš v hlavě.


Snyder na konci filmu naznačil, kam by se to mohlo ubírat a jakou mají tedy elity vizi pro svět. (Apokalypsa)


SPOILER


Smrt Aquamena - zánik zbytků atlantské "západní" civilizace.


(Pravděpodobná) Smrt Lois a dítěte supermana - který se bude chtít pomstít. (Americké elity nechápající svůj konec)


Lex Luthor - jako člověk v pozadí apokalypsy (Korporátní fašismus)?


Batman, (Jako představitel lidské koncepce) který se, ale spojí s Jokerem a postaví se Luthorovi.


S Batmanem se také spojí Atlanťanka Mera - může to znamenat, že západní civilizace, dostane možnost se zachránit a změnit své směřování (destrukci) po boku Batmana, akorát nevím co ten Joker tam symbolizuje.


K Batmanovi se přidá i Deathstroke - který ale je podle všeho agentem Luthora a má tedy za cíl zevnitř rozbít alianci Batmana?


Ale dle všeho WB jej to nenechají natočit. Páč, možná i ti poslední ze slepých by se stali alespoň jednookými. Nicméně, Snyderovu verzi si vydupali fanoušci, může se stát, že ti podpoří Snydera i v budoucnu aby "svou" vizi zhmotnil. Skrze crewfunding.


Ať tak či onak, většina fanoušků je z díla Snydera nadšená, kdo ale soptí jsou mainstreamový komentátoři. Kteří jsou nemocní z celkové stopáže. Oni prostě chtějí to klipovité a kondenzované. nejlépe dvou hodinové max. a hlavně aby si z toho biorobot neodnesl nic, než pouze guláš v hlavě. Snyder na konci filmu naznačil, kam by se to mohlo ubírat a jakou mají tedy elity vizi pro svět. (Apokalypsa) SPOILER Smrt Aquamena - zánik zbytků atlantské "západní" civilizace. (Pravděpodobná) Smrt Lois a dítěte supermana - který se bude chtít pomstít. (Americké elity nechápající svůj konec) Lex Luthor - jako člověk v pozadí apokalypsy (Korporátní fašismus)? Batman, (Jako představitel lidské koncepce) který se, ale spojí s Jokerem a postaví se Luthorovi. S Batmanem se také spojí Atlanťanka Mera - může to znamenat, že západní civilizace, dostane možnost se zachránit a změnit své směřování (destrukci) po boku Batmana, akorát nevím co ten Joker tam symbolizuje. K Batmanovi se přidá i Deathstroke - který ale je podle všeho agentem Luthora a má tedy za cíl zevnitř rozbít alianci Batmana? Ale dle všeho WB jej to nenechají natočit. Páč, možná i ti poslední ze slepých by se stali alespoň jednookými. Nicméně, Snyderovu verzi si vydupali fanoušci, může se stát, že ti podpoří Snydera i v budoucnu aby "svou" vizi zhmotnil. Skrze crewfunding.
Upravené 7. 4. 2021 o 08:16

Lenže tá zlá strana chce zničiť planétu a zaviesť otrokársky systém...


Vymyslená faktológia GP, využívanie emócií bez ozmyslenia, aby bol ospravedlnený boj proti spojení MIM.
Aby nenastala apokalypsa - odhalenie.


[quote="pid:10166, uid:7"]Lenže tá zlá strana chce zničiť planétu a zaviesť otrokársky systém...[/quote] Vymyslená faktológia GP, využívanie emócií bez ozmyslenia, aby bol ospravedlnený boj proti spojení MIM. Aby nenastala apokalypsa - odhalenie.

https://refresher.cz/97515-Svet-Marvelu-ma-noveho-Captaina-Americu-Sam-rozcupoval-v-mediich-vladu-USA-a-dal-cernochum-hrdinu-na-ktereho-mohou-byt-hrdi


Capitán Amerika býval bílí blonďák, ale jak je vidět, Tato "amerika" je již minulostí. The Falcon and the Winter Soldier Celá minisérie byla v podstatě o tom, jak se s tím Sam smíří a co udělá pro to, aby mohl Stevův štít hrdě nosit na svých zádech a zároveň tím nezradil afroamerickou komunitu. Hold toxický Marvel.


https://refresher.cz/97515-Svet-Marvelu-ma-noveho-Captaina-Americu-Sam-rozcupoval-v-mediich-vladu-USA-a-dal-cernochum-hrdinu-na-ktereho-mohou-byt-hrdi Capitán Amerika býval bílí blonďák, ale jak je vidět, Tato "amerika" je již minulostí. The Falcon and the Winter Soldier Celá minisérie byla v podstatě o tom, jak se s tím Sam smíří a co udělá pro to, aby mohl Stevův štít hrdě nosit na svých zádech a zároveň tím nezradil afroamerickou komunitu. Hold toxický Marvel.

Patrí pod DC, tak to dám sem.
https://www.csfd.cz/film/508449-sebevrazedny-oddil/recenze/
Tati a prečo práve krysy?
Pretože sú to najnežiadanejšie a najopovrhovanejšie tvory na svete.
Ak však majú nejaký účel, tak ho máme aj my.


Tento film môžte považovať za blbosť, či správne zvrhlý, alebo ľahko úchylný, ale už len kvôli tomuto dialógu stál za to.
Inak veľmi dobre zvolená hudba.


Soundtrack:
https://ulozto.sk/file/QMBL8XTEJbZc/ost-the-suicide-squad-2021-john-murphy-soundtrack-zip#!ZGOzLGR2ZwAxBTV3LzEyAzL4LmMzAJAnLxcTqQWdJx1kAmOzBN==


Patrí pod DC, tak to dám sem. https://www.csfd.cz/film/508449-sebevrazedny-oddil/recenze/ Tati a prečo práve krysy? Pretože sú to najnežiadanejšie a najopovrhovanejšie tvory na svete. Ak však majú nejaký účel, tak ho máme aj my. Tento film môžte považovať za blbosť, či správne zvrhlý, alebo ľahko úchylný, ale už len kvôli tomuto dialógu stál za to. Inak veľmi dobre zvolená hudba. Soundtrack: https://ulozto.sk/file/QMBL8XTEJbZc/ost-the-suicide-squad-2021-john-murphy-soundtrack-zip#!ZGOzLGR2ZwAxBTV3LzEyAzL4LmMzAJAnLxcTqQWdJx1kAmOzBN==

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

Upravené 19. 11. 2021 o 03:15
3.37k
41
18
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept