Mimo kategórií
Kandik psi zub
Y

Je extrémně vzácný a na Medníku u zlatého naleziště kvete brzy zjara.
Malá růžovofialová rostlina kandík psí zub je rozšířená hlavně v jižní Evropě a v Asii. V Česku je ale mimořádně vzácná a chráněná zákonem, roste tu totiž pouze na jediném místě – na úbočí středočeského vrchu Medník v Posázaví. Kandík kvete brzy na jaře, právě v těchto dnech.
https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/je-extremne-vzacny-a-na-medniku-u-zlateho-naleziste-kvete-brzy-zjara-podivejte-se-na-kandik-psi-zub.A210321_133603_ln-zajimavosti_vag


Je extrémně vzácný a na Medníku u zlatého naleziště kvete brzy zjara. Malá růžovofialová rostlina kandík psí zub je rozšířená hlavně v jižní Evropě a v Asii. V Česku je ale mimořádně vzácná a chráněná zákonem, roste tu totiž pouze na jediném místě – na úbočí středočeského vrchu Medník v Posázaví. Kandík kvete brzy na jaře, právě v těchto dnech. https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/je-extremne-vzacny-a-na-medniku-u-zlateho-naleziste-kvete-brzy-zjara-podivejte-se-na-kandik-psi-zub.A210321_133603_ln-zajimavosti_vag

Je extrémně vzácný a na Medníku u zlatého naleziště kvete brzy zjara.


Trochu mne to vrta hlavou, jestli by nepatrilo do EMP.


[quote="pid:8158, uid:68"]Je extrémně vzácný a na Medníku **u zlatého naleziště** kvete brzy zjara.[/quote] Trochu mne to vrta hlavou, jestli by nepatrilo do EMP.

Trochu mne to vrta hlavou, jestli by nepatrilo do EMP.


Řekl bych, že ano.


"Nakonec ne nadarmo trampové nedalekou Sázavu překřtili na Zlatou řeku."


[quote="pid:8297, uid:68"]Trochu mne to vrta hlavou, jestli by nepatrilo do EMP.[/quote] Řekl bych, že ano. "Nakonec ne nadarmo trampové nedalekou Sázavu překřtili na Zlatou řeku."

Před dvěma lety jsem si koupil 6 cibulí (kvete růžově a žlutě). A už se mi na zahradě rozrůstají. Bohužel jeho cibule chutnají myším. Právě včera jsem zjistil, že se cibulky nějaké zvíře pokoušelo vyhrabat.


Před dvěma lety jsem si koupil 6 cibulí (kvete růžově a žlutě). A už se mi na zahradě rozrůstají. Bohužel jeho cibule chutnají myším. Právě včera jsem zjistil, že se cibulky nějaké zvíře pokoušelo vyhrabat.
297
3
3
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept