Naši analytici
Kalvinistické pojetí predestinace jako konceptuální model západní elity

S tím článkem by se dalo souhlasit, ale nevysvětluje kořeny západní nadřazenosti před Kalvínem. Západ proti Slovanům bojuje mnohem déle, než 500 let.


S tím článkem by se dalo souhlasit, ale nevysvětluje kořeny západní nadřazenosti před Kalvínem. Západ proti Slovanům bojuje mnohem déle, než 500 let.

Článek beru jako velmi přínosný právě v tom, že nepopisuje, ale hledá. Kalvína neberu jako nějakou hranici a myslím, že ani autor ne. To, co tam vysvětluje, mohlo existovat klidně i těch 500 let před Kalvínem.


Článek beru jako velmi přínosný právě v tom, že nepopisuje, ale hledá. Kalvína neberu jako nějakou hranici a myslím, že ani autor ne. To, co tam vysvětluje, mohlo existovat klidně i těch 500 let před Kalvínem.

o, co tam vysvětluje, mohlo existovat klidně i těch 500 let před Kalvínem.

Já osobně si myslím, že je to genetického rázu a všechna tato vysvětlení se snaží tuto genetickou danost nějak filozoficky zakotvit.


[quote="pid:9768, uid:57"]o, co tam vysvětluje, mohlo existovat klidně i těch 500 let před Kalvínem.[/quote] Já osobně si myslím, že je to genetického rázu a všechna tato vysvětlení se snaží tuto genetickou danost nějak filozoficky zakotvit.

Neodporuji,ale ani nesouhlasím . Už jsem v životě poznal genetické i negenetické blby, a dosud nejsem schopen zaujmout jasné stanovisko. Že by opět něco mezi?


Neodporuji,ale ani nesouhlasím . Už jsem v životě poznal genetické i negenetické blby, a dosud nejsem schopen zaujmout jasné stanovisko. Že by opět něco mezi?
299
4
3
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept