Mimo kategórií
Unikátní a pradávný chov včel: Milan leze po stromech a dlabe v nich brtě
Y

Postup odkoukal v Polsku a rozhodl se ho vyzkoušet. „Moc se mi líbilo přirozené opylování lesa. Jinak z jedné brtě moc medu není, jen kolem 20 kg,“ líčí Milan, který se běžnému včelaření v úlech věnuje už mnoho let.
První rok včely do brtě nalákal na kus starého rámku z úlu a přikrmoval je. Přezimovaly ve zdraví. V další sezoně už včelstvům nepomáhal. „Nechal jsem to na přírodě. Co je slabé, uhyne. Silná a životaschopná včelstva to nahradí,“ vysvětluje.
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-ostrava/677176/unikatni-a-pradavny-chov-vcel-milan-leze-po-stromech-a-dlabe-v-nich-brte.html


Postup odkoukal v Polsku a rozhodl se ho vyzkoušet. „Moc se mi líbilo přirozené opylování lesa. Jinak z jedné brtě moc medu není, jen kolem 20 kg,“ líčí Milan, který se běžnému včelaření v úlech věnuje už mnoho let. První rok včely do brtě nalákal na kus starého rámku z úlu a přikrmoval je. Přezimovaly ve zdraví. V další sezoně už včelstvům nepomáhal. „Nechal jsem to na přírodě. Co je slabé, uhyne. Silná a životaschopná včelstva to nahradí,“ vysvětluje. https://www.blesk.cz/clanek/regiony-ostrava/677176/unikatni-a-pradavny-chov-vcel-milan-leze-po-stromech-a-dlabe-v-nich-brte.html

Jinak z jedné brtě moc medu není

Aháá, tak proto medvěd brtník, brť = dutina stromu (s lesními včelami).


[quote="pid:13324, uid:68"]Jinak z jedné brtě moc medu není[/quote] Aháá, tak proto medvěd brtník, brť = dutina stromu (s lesními včelami).

Myslím si, v celej veci je viac, ako na prvý pohľad je zjavných. Počtář pusť sa do toho poriadne, zaváňa to nielen medom, ale aj matricou...


Myslím si, v celej veci je viac, ako na prvý pohľad je zjavných. Počtář pusť sa do toho poriadne, zaváňa to nielen medom, ale aj matricou...

Moderátor

Co je slabé, uhyne. Silná a životaschopná včelstva to nahradí,“ vysvětluje.


zaváňa to nielen medom, ale aj matricou...


Da se to presunout do EMP?


[quote="pid:13324, uid:68"]Co je slabé, uhyne. Silná a životaschopná včelstva to nahradí,“ vysvětluje.[/quote] [quote="pid:13339, uid:7"]zaváňa to nielen medom, ale aj matricou...[/quote] Da se to presunout do EMP?
388
3
3
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept