Zahraničná politika
Orbán: Migrace nejde zastavit, řekla mi Merkelová. Tak se dívejte, odpověděl jsem. Vrbětice, to je takto
V4

Orbán mluvil hned o několika tématech, která rezonují i v Česku, například o vztahu k EU, k V4, veřejnoprávním médiím, migraci a Německu a Rusku. Podle Orbána bude muset střední Evropa spolupracovat, jinak špatně dopadne. I ve vztahu k Rusku
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Orban-Migrace-nejde-zastavit-rekla-mi-Merkelova-Tak-se-divejte-odpovedel-jsem-Vrbetice-to-je-takto-663108
Když chtějí Němci k sobě vpustit několik milionů muslimů a budovat multikulturní společnost, je to jejich rozhodnutí, jejich osud. Já od ní chtěl jen, aby uznala naše právo na svobodné rozhodnutí. To je jiné než to německé. My nechceme takovou společnost. . . .


Podle Orbána Němci věří, že když spolu budou žít křesťanské hodnoty opouštějící Němci a muslimští migranti, tak se nakonec smísí a vznikne nová společnost, tzv. otevřená společnost. Dle Orbána nakonec vzniknou paralelně žijící společnosti, a to bude působit další problémy. Říká také, že záleží na tom, zda chtějí Němci německou Evropu nebo evropské Německo. Pokud to první, tak dle maďarského premiéra to znamená, že chtějí menším národům určovat, co mají dělat a jak mají žít. V tomto směru vzpomenul na kancléře Helmuta Kohla, který naopak usiloval o pluralismus a uznával právo menších národů si o svém osudu rozhodovat. , . .
Posteskl si, že tyto nuance se dnes ztrácí a že současná evropská politika je o sloganech, heslech a mobilizaci, ne o přesvědčení. „Proto je o dost prostodušší než před třiceti lety,“ poznamenal. Také vysvětlil, že si uvědomuje a přijímá, že se svět mění. Ale otázka zní,
co přinést z minulosti do budoucnosti. . . .
Prostě a jednoduše máme společný osud. Otázkou jenom je, kdo zorganizuje střední Evropu. Němci, Rusové, Američani anebo my, kteří tu žijeme?“ Reportéři se pak zeptali, zda se toho nechce ujmout, ale Orbán odvětil, že tou vlajkovou lodí je Polsko, protože bez něj nemají ostatní členové V4 dostatečnou váhu. I Slovensko prý hraje důležitou úlohu, jako spojník mezi Polskem a Maďarskem. Dodal, že právě proto vždy slovenským premiérům klade na srdce, aby se severo-jižní propojení prohloubilo. „Nemáme dálnice, železnice, i plynové potrubí vede jinak,“ posteskl si.


Padla otázka na vztah k Rusku, který je v zemích V4 rozdílný. Dle Orbána je nutné skloubit bezpečnostní záruky požadované Polskem s požadavky na maďarsko-ruskou spolupráci. „Každá země si bude určovat svůj vztah k Rusku, ale musíme si být schopni poskytnout vzájemné záruky vůči Rusku. Když teď Češi žádali stanovisko solidarity, tak bez ohledu na to, co si o té věci myslím, okamžitě jsme ho Čechům poskytli,“ uvedl maďarský premiér.


Na to dostal otázku, co si tedy myslí. „Ptal jsem se českých představitelů, zda se událo to, co jsem se dočetl. Dostal jsem odpověď, že je to „highly likely“, vysoce pravděpodobné. Takže to si o tom myslím,“ odpověděl. . . .
Dodal, že dosud EU fungovala na ose Francie–Německo. Ale očekává, že přibude třetí osa a tou bude V4. „Obchod mezi V4 a Německem má dvakrát větší objem než mezi Německem a Francií a je třikrát tak velký než mezi Německem a Itálií,“ podotkl. Prý už je tato trojpólovost poznat v otázkách migrace a rozpočtu.


Orbán mluvil hned o několika tématech, která rezonují i v Česku, například o vztahu k EU, k V4, veřejnoprávním médiím, migraci a Německu a Rusku. Podle Orbána bude muset střední Evropa spolupracovat, jinak špatně dopadne. I ve vztahu k Rusku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Orban-Migrace-nejde-zastavit-rekla-mi-Merkelova-Tak-se-divejte-odpovedel-jsem-Vrbetice-to-je-takto-663108 Když chtějí Němci k sobě vpustit několik milionů muslimů a budovat multikulturní společnost, je to jejich rozhodnutí, jejich osud. Já od ní chtěl jen, aby uznala naše právo na svobodné rozhodnutí. To je jiné než to německé. My nechceme takovou společnost. . . . Podle Orbána Němci věří, že když spolu budou žít křesťanské hodnoty opouštějící Němci a muslimští migranti, tak se nakonec smísí a vznikne nová společnost, tzv. otevřená společnost. Dle Orbána nakonec vzniknou paralelně žijící společnosti, a to bude působit další problémy. Říká také, že záleží na tom, zda chtějí Němci německou Evropu nebo evropské Německo. Pokud to první, tak dle maďarského premiéra to znamená, že chtějí menším národům určovat, co mají dělat a jak mají žít. V tomto směru vzpomenul na kancléře Helmuta Kohla, který naopak usiloval o pluralismus a uznával právo menších národů si o svém osudu rozhodovat. , . . Posteskl si, že tyto nuance se dnes ztrácí a že současná evropská politika je o sloganech, heslech a mobilizaci, ne o přesvědčení. „Proto je o dost prostodušší než před třiceti lety,“ poznamenal. Také vysvětlil, že si uvědomuje a přijímá, že se svět mění. Ale otázka zní, co přinést z minulosti do budoucnosti. . . . Prostě a jednoduše máme společný osud. Otázkou jenom je, kdo zorganizuje střední Evropu. Němci, Rusové, Američani anebo my, kteří tu žijeme?“ Reportéři se pak zeptali, zda se toho nechce ujmout, ale Orbán odvětil, že tou vlajkovou lodí je Polsko, protože bez něj nemají ostatní členové V4 dostatečnou váhu. I Slovensko prý hraje důležitou úlohu, jako spojník mezi Polskem a Maďarskem. Dodal, že právě proto vždy slovenským premiérům klade na srdce, aby se severo-jižní propojení prohloubilo. „Nemáme dálnice, železnice, i plynové potrubí vede jinak,“ posteskl si. Padla otázka na vztah k Rusku, který je v zemích V4 rozdílný. Dle Orbána je nutné skloubit bezpečnostní záruky požadované Polskem s požadavky na maďarsko-ruskou spolupráci. „Každá země si bude určovat svůj vztah k Rusku, ale musíme si být schopni poskytnout vzájemné záruky vůči Rusku. Když teď Češi žádali stanovisko solidarity, tak bez ohledu na to, co si o té věci myslím, okamžitě jsme ho Čechům poskytli,“ uvedl maďarský premiér. Na to dostal otázku, co si tedy myslí. „Ptal jsem se českých představitelů, zda se událo to, co jsem se dočetl. Dostal jsem odpověď, že je to „highly likely“, vysoce pravděpodobné. Takže to si o tom myslím,“ odpověděl. . . . Dodal, že dosud EU fungovala na ose Francie–Německo. Ale očekává, že přibude třetí osa a tou bude V4. „Obchod mezi V4 a Německem má dvakrát větší objem než mezi Německem a Francií a je třikrát tak velký než mezi Německem a Itálií,“ podotkl. Prý už je tato trojpólovost poznat v otázkách migrace a rozpočtu.

Ale očekává, že přibude třetí osa a tou bude V4.

To je ono: třetí osa.
Ale kde je ta druhá?


Chvíli jsem to počítal, ale nakonec jsou tři:
i. Německo - Francie
ii. Německo - Itálie
iii. Německo - V4


Obchod mezi V4 a Německem

A není to trochu vznešený název pro přesun zboží z německých montoven do říše?


[quote="pid:14759, uid:78"]Ale očekává, že přibude třetí osa a tou bude V4.[/quote] To je ono: třetí osa. Ale kde je ta druhá? Chvíli jsem to počítal, ale nakonec jsou tři: i. Německo - Francie ii. Německo - Itálie iii. Německo - V4 [quote="pid:14759, uid:78"]Obchod mezi V4 a Německem[/quote] A není to trochu vznešený název pro přesun zboží z německých montoven do říše?

„Obchod mezi V4 a Německem má dvakrát větší objem než mezi Německem a Francií a je třikrát tak velký než mezi Německem a Itálií,“


Mňo, já nevím, dá se to nazvat obchod, možná v Maďarsku, ale jinde?


[quote="pid:14759, uid:78"]„Obchod mezi V4 a Německem má dvakrát větší objem než mezi Německem a Francií a je třikrát tak velký než mezi Německem a Itálií,“[/quote] Mňo, já nevím, dá se to nazvat obchod, možná v Maďarsku, ale jinde?
861
3
4
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept