Zahraničná politika
Sergej Lavrov hovořil na online zasedání Rady bezpečnosti OSN o záměně pojmů ze strany Západu

https://www.youtube.com/watch?v=jHmkqQjg5nA


Krátké shrnutí:


Rusko prosazuje ve světě pořádek, ve kterém se spory stávají předmětem jednání, a nikoli důvodem svévolného tlaku ze strany některých zemí na jiné. A nahrazení norem mezinárodního práva některými jednostranně a ve vlastní prospěch deklarovanými pravidly. 7. května ministr zahraničí Sergej Lavrov pokračoval v této linii na online zasedání Rady bezpečnosti OSN.


"Je zarážející, že zatímco západní vůdci otevřeně podkopávají mezinárodní právo, neváhají tvrdit, že hlavním úkolem světové politiky by mělo být čelit pokusům Ruska a Číny změnit pořádek založený na pravidlech." Jinými slovy, záměna pojmů již proběhla, Západ se již nestará o normy mezinárodního práva a nyní vyžaduje, aby se každý řídil jeho pravidly a dodržoval jím stanovený řád. Navíc američtí představitelé bez zábran přiznávají, že na formulaci těchto pravidel se podílely USA a Spojené království , “uvedl ruský ministr zahraničí.


https://www.youtube.com/watch?v=jHmkqQjg5nA Krátké shrnutí: Rusko prosazuje ve světě pořádek, ve kterém se spory stávají předmětem jednání, a nikoli důvodem svévolného tlaku ze strany některých zemí na jiné. A nahrazení norem mezinárodního práva některými jednostranně a ve vlastní prospěch deklarovanými pravidly. 7. května ministr zahraničí Sergej Lavrov pokračoval v této linii na online zasedání Rady bezpečnosti OSN. "Je zarážející, že zatímco západní vůdci otevřeně podkopávají mezinárodní právo, neváhají tvrdit, že hlavním úkolem světové politiky by mělo být čelit pokusům Ruska a Číny změnit pořádek založený na pravidlech." Jinými slovy, záměna pojmů již proběhla, Západ se již nestará o normy mezinárodního práva a nyní vyžaduje, aby se každý řídil jeho pravidly a dodržoval jím stanovený řád. Navíc američtí představitelé bez zábran přiznávají, že na formulaci těchto pravidel se podílely USA a Spojené království , “uvedl ruský ministr zahraničí.

Vynikající řeč. Dokonce mi přijde přelomová. Mám pocit, že jsem ještě nikdy neslyšel vedoucí ruské politiky takto otevřeně vyjádřit pozici, že Západ není tím "světovým společenstvím", které přináší hodnoty financistické liberální demokracie nevděčným barbarům, ale že Západ se sám vyšachoval mimo civilizovaný svět mezinárodního práva a dostal se do pozice vztekajícího se batolete bušícího pěstmi do podlahy samoobsluhy, protože mu máma nechce koupit lízátko.


Vynikající řeč. Dokonce mi přijde přelomová. Mám pocit, že jsem ještě nikdy neslyšel vedoucí ruské politiky takto otevřeně vyjádřit pozici, že Západ není tím "světovým společenstvím", které přináší hodnoty financistické liberální demokracie nevděčným barbarům, ale že Západ se sám vyšachoval mimo civilizovaný svět mezinárodního práva a dostal se do pozice vztekajícího se batolete bušícího pěstmi do podlahy samoobsluhy, protože mu máma nechce koupit lízátko.

Fidelo

340
1
2
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept