Mimo kategórií
Jak zamezit ztrátě rozepsaného příspěvku?

Věcná otázka - opět jsem měl rozepsané téma a dávám (míchám) dohromady podklady a odkazy z několika pramenů, a stačí jen nepatrné ukliknutí a vše je ztraceno a půlhodina soustředěné práce s tím. Prostě to skočí jinam a po návratu ...
Pokud dopředu vím, že to bude rozsáhlejší materiál, vždy to raději dělávám mimo, ale tentokrát jsem to neodhadl a jsem na tento editorek zde víc než **. (ani počet 5 hvězdiček nedodržel !)


Věcná otázka - opět jsem měl rozepsané téma a dávám (míchám) dohromady podklady a odkazy z několika pramenů, a stačí jen nepatrné ukliknutí a vše je ztraceno a půlhodina soustředěné práce s tím. Prostě to skočí jinam a po návratu ... Pokud dopředu vím, že to bude rozsáhlejší materiál, vždy to raději dělávám mimo, ale tentokrát jsem to neodhadl a jsem na tento editorek zde víc než ******. (ani počet 5 hvězdiček nedodržel !)

čo sa týka ukladania rozpísaného príspevku


tak áno, je to zvláštne. Skúšal som to teraz trochu. Ak kartu v prehliadači stránky zavriem, tak koncept neuloží, aj keď pri písaní tvrdí, že uložené. Ale ak sa len prekliknem na názov a to ma hodí na hlavnú stránku, tak tam už dole vypisuje, že mám uložený rozpísaný koncept a vtedy sa k tomu dá vrátiť.


Kým sa k tomu nevyjadria kompetentní, tak tipujem, že sa na ukladanie konceptu nedá spoliehať a treba si to počas rozsiahleho písania zálohovať (kopírovať) do nejakého textového editoru a na disk. Lepšie v tomto poradí, pokiaľ človek využíva tie editorové tlačítka na formátovanie textu a nevie syntax naspamäť alebo využíva aj iné vymoženosti editoru.


Dobrá správa je, že nahrané obrázky z rozpísaného príspevku na servery ostávajú, ale tiež netuším ako dlho. Takže vložené obrázky by mohli fungovať aj po obnovení textu zo zálohy. (raz mi linky na vložené obrázky ostali platné, keď som musel písať odznova)


čo sa týka hviezdičiek


tak tie sa v tomto editore používajú na zvýraznenie písma (2 na začiatku a 2 na konci), alebo zvýraznenie písma (1 na začiatku a 1 na konci), alebo dokonca zoznam


  • prvok zoznamu
  • prvok zoznamu

    (hviezdička a medzera na začiatku každého riadku), preto je tam konflikt.


ak nevadia medzery, tak som objavil, že ak sa napíše viac krát po 5 hviezdičiek a tie skupiny sa oddelia medzerami, tak ich už toľkokrát aj napíše (i keď zvýraznene) * * * * *


alebo si nájsť na nete nejaký iný unicode znak hviezdičky, napr ★★★★★, ✹✹✹✹✹, ٭٭٭٭٭, atď
https://unicode-table.com/en/sets/star-symbols


### čo sa týka ukladania rozpísaného príspevku tak áno, je to zvláštne. Skúšal som to teraz trochu. Ak kartu v prehliadači stránky zavriem, tak koncept neuloží, aj keď pri písaní tvrdí, že _uložené_. Ale ak sa len prekliknem na názov a to ma hodí na hlavnú stránku, tak tam už dole vypisuje, že mám uložený rozpísaný koncept a vtedy sa k tomu dá vrátiť. Kým sa k tomu nevyjadria kompetentní, tak tipujem, že sa na ukladanie konceptu nedá spoliehať a treba si to počas rozsiahleho písania zálohovať (kopírovať) do nejakého textového editoru a na disk. Lepšie v tomto poradí, pokiaľ človek využíva tie editorové tlačítka na formátovanie textu a nevie syntax naspamäť alebo využíva aj iné vymoženosti editoru. Dobrá správa je, že nahrané obrázky z rozpísaného príspevku na servery ostávajú, ale tiež netuším ako dlho. Takže vložené obrázky by mohli fungovať aj po obnovení textu zo zálohy. (raz mi linky na vložené obrázky ostali platné, keď som musel písať odznova) ### čo sa týka hviezdičiek tak tie sa v tomto editore používajú na **zvýraznenie písma** (2 na začiatku a 2 na konci), alebo *zvýraznenie písma* (1 na začiatku a 1 na konci), alebo dokonca zoznam * prvok zoznamu * prvok zoznamu (hviezdička a medzera na začiatku každého riadku), **preto je tam konflikt**. ak nevadia medzery, tak som objavil, že ak sa napíše viac krát po 5 hviezdičiek a tie skupiny sa oddelia medzerami, tak ich už toľkokrát aj napíše (i keď zvýraznene) ***** ***** ***** ***** ***** alebo si nájsť na nete nejaký iný unicode znak hviezdičky, napr ★★★★★, ✹✹✹✹✹, ٭٭٭٭٭, atď https://unicode-table.com/en/sets/star-symbols
Upravené 24. 5. 2021 o 19:48

čo sa týka hviezdičiek
Děkuji za pochopení i rady.
Problém je, když člověk něco začne psát, velmi často to začíná jako krátká poznámka. Jenže jak to po sobě čtu, tak pak ještě vidím, co je málo komentované, co je nutno přepracovat, lépe vysvětlit, doložit dalšími zdroji ... A nutno začít přeskakovat mezi mnoha okny, atd., myslím, že si to každý již nejednou vyzkoušel. A i když to je v daný okamžik i "relativně krátký text" s mnoha propojenými vazbami, na kterém ale jeden strávil již i půlhodinu, a ono to pak kvůli zavadění o něco ... zdechne, to jeden potřebuje k vyjádření i mnohem více hvězdiček :-)
Př.: vždy jsem žákům na počátku práce závěrečných diplomových prací vysvětloval, co dělat a jak se jistit proti haváriím, jak vést rezervní kopie a na různých mediích a pod. Jak stále ukládat a nespoléhat se na automatiku ... a i tak se občas stalo, že před finálem přišel nešťastník - "mě klekla fleška" - jediná, nikde jinde ani čárka ...
I když jsem přišel jen o půlhodinu práce - ale ty pocity jsem měl stejné.


Ten zabudovaný editor či jeho chování by skutečně mohlo být lepší.


Vše závisí vždy na hlavním systému, a je i jedno, jaký je vnitřní "motor" programu. Ale pokud se neustále přehazují zažitá pravidla - např. pro weby je zvyklost definovat zvýraznění písma pomocí tagů, a najednou něco zavádí jiný způsob, to opravdu klidu nepřidá. Je to jako kdyby každý rok měnili na silnicích tvary, barvy i umisťování dopravních značek a pod. Anebo každý rok v autech přehazovali pedály.


[quote="pid:17069, uid:413"]čo sa týka hviezdičiek[/quote]Děkuji za pochopení i rady. Problém je, když člověk něco začne psát, velmi často to začíná jako krátká poznámka. Jenže jak to po sobě čtu, tak pak ještě vidím, co je málo komentované, co je nutno přepracovat, lépe vysvětlit, doložit dalšími zdroji ... A nutno začít přeskakovat mezi mnoha okny, atd., myslím, že si to každý již nejednou vyzkoušel. A i když to je v daný okamžik i "relativně krátký text" s mnoha propojenými vazbami, na kterém ale jeden strávil již i půlhodinu, a ono to pak kvůli zavadění o něco ... zdechne, to jeden potřebuje k vyjádření i mnohem více hvězdiček :-) Př.: vždy jsem žákům na počátku práce závěrečných diplomových prací vysvětloval, co dělat a jak se jistit proti haváriím, jak vést rezervní kopie a na různých mediích a pod. Jak stále ukládat a nespoléhat se na automatiku ... a i tak se občas stalo, že před finálem přišel nešťastník - "mě klekla fleška" - jediná, nikde jinde ani čárka ... I když jsem přišel jen o půlhodinu práce - ale ty pocity jsem měl stejné. Ten zabudovaný editor či jeho chování by skutečně mohlo být lepší. Vše závisí vždy na hlavním systému, a je i jedno, jaký je vnitřní "motor" programu. Ale pokud se neustále přehazují zažitá pravidla - např. pro weby je zvyklost definovat zvýraznění písma pomocí tagů, a najednou něco zavádí jiný způsob, to opravdu klidu nepřidá. Je to jako kdyby každý rok měnili na silnicích tvary, barvy i umisťování dopravních značek a pod. Anebo každý rok v autech přehazovali pedály.

stačí jen nepatrné ukliknutí a vše je ztraceno

Asi by to chtělo detailněji popsat situaci, kdy toto nastává.
Aby si to případný opravář (nebo někdo, kdo se bude k chybě vyjadřovat) mohl vyzkoušet na vlastní kůži. A jestli to bylo na pc nebo na mobilním zařízení, v jakém prohlížeči.
Mně se například nic podobného ještě nestalo, spíše naopak, byl jsem překvapený, že rozeditovaný příspěvek zůstal žít, i když jsem dělal psí kusy...


[quote="pid:17048, uid:49"]stačí jen nepatrné ukliknutí a vše je ztraceno[/quote] Asi by to chtělo detailněji popsat situaci, kdy toto nastává. Aby si to případný opravář (nebo někdo, kdo se bude k chybě vyjadřovat) mohl vyzkoušet na vlastní kůži. A jestli to bylo na pc nebo na mobilním zařízení, v jakém prohlížeči. Mně se například nic podobného ještě nestalo, spíše naopak, byl jsem překvapený, že rozeditovaný příspěvek zůstal žít, i když jsem dělal psí kusy...
184
3
3
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept