Zahraniční analytici
Činnost Pjakina nemá ve skutečnosti nic společného s KSB a jeho analytika není aplikací KSB

Zjednodušeně řečeno je Pjakin vymývač mozků. Problém je v tom, že on sám svatosvatě věří tomu co dělá a svatosvatě věří ve svojí pravdu, čímž dokáže strhnout na svou stranu a je v tom co dělá velmi přesvědčivý.


Podívejme se jeho analytice na zoubek.


Když v roce 2014 po převratu na Ukrajině naháněly popravčí komanda Janukovyče, a přežil živý jen díky tomu, že Rusko poslalo extrakční tým na jeho záchranu, tak Pjakin tvrdil, že „Putinovi se povedlo na úrovni globální politiky dosáhnout převodu Janukovyče z jurisdikce USA do jurisdikce Ruska“. Skutečně? Vždyť je to zjevná hloupost, pohádky ovčí babičky. Janukovyče se podařilo zachránit proto, že extrakční tým který poslalo Rusko byl úspěšnější, než banda zabijáků, které poslal Washington. Zamyslel se někdo tehdy nad tím, že Pjakin tvrdí úplně směšnou věc, která nevydrží banální srovnání se skutečností? Nikoliv, protože část „kouzla Pjakina“ spočívá v tom, že u svých stoupenců paralyzuje schopnost kriticky přemýšlet nad tím, co říká. Já jsem se tehdy nad touto jeho zjevnou hloupostí také nezamyslel.


Když se Rusko před pár lety zbavilo státního dluhu USA v objemu desítek miliard dolarů, tak to Pjakin označil za akci podpindosníků tj. nepřátel Ruska. Ani se mi nechce popisovat absurdnost podobného tvrzení. Prodej bezcenných papírků, dluhu který se nebude nikdy vracet, a nákup namísto toho zlata a jiných aktiv, označil Pjakin za protiruskou činnost.


Když Pjakin v jednom díle před pár lety tvrdil neověřitelné věci o atentátu na Heydricha, Lin napsala na vodaksb příspěvek (protože historie je její koníček), že Pjakin plácá úplné nesmysly a nesedí ani nic z faktů které uvádí, počínaje datumy. Že nic z toho co Pjakin tvrdí nejde nijak ověřit a nesedí to z žádnými historickými dokumenty. Reakce diskutujících? Nulová.


Mohl bych pokračovat desítkami podobných věcí, ale komu nestačí tyto tři příklady, tomu by nepomohlo ani několik desítek dalších.


Kdo si chce na vlastní pěst ověřit adekvátnost Pjakina, nechť si ověří, zda dávají smysl jeho obvinění vznášená v souvislosti s knihou Základy sociologie 6, na téma, že „VP SSSR přijal za svou definici hybridní války od Gosdepu USA“. Kniha je volně dostupná v češtině, takže tomu nic nebrání.


V roce 2018 Pjakin zaútočil ze své iniciativy na VP SSSR a označil autorský kolektiv za zrádce a kolaboranty, a oznámil, že „je ochotný převzít na sebe roli vnitřního prediktoru“. Klasické schéma převzetí řízení a převzetí kontroly nad Koncepcí. Od té doby útočí dále a tvrdí, že skutečné knihy VP SSSR jsou jen ty do roku 2018, a dále lidé mají zřejmě číst jeho knihy.


Jedna věc je, pokud by takové zásadní obvinění stály na pevných a jasných základech. Druhá věc je, pokud takové zásadní obvinění, které vyžaduje naprosto neprůstřelné základy, stojí na kompletně vymyšlených a lživých tvrzeních. Takových, které nedávají nejmenší smysl, když si je člověk začne ověřovat, a ukáží se banálně v rozporu s realitou. Ale jak říkám, ověřte si sami, jestli jeho obvinění dávají smysl. Pokud si to každý sám neprostuduje, tak aby VĚDĚL, jak se věci mají ve skutečnosti, tak je nějaká diskuse zbytečná. Jediná věc, která zde stojí na pevných a neprůstřelných základech, je analýza od VP SSSR ukazující, že Pjakin není psychicky v pořádku, protože kdyby byl, tak nemůže překrucovat realitu bez nejmenší schopnosti sebereflexe podobným způsobem, jako to dělá.


Pjakin věří, že má pravdu a že dělá správnou věc, ale to je tak všechno, co se o té situaci dá říct. Chápu že je nepříjemné když člověk zjistí že naletěl, ale čím dříve si to člověk uvědomí, tím lépe pro něj. Pokud by bylo s Pjakinem vše ok, tak by se ukázalo že i jeho obvinění na adresu VP SSSR stojí na pevných základech, je to tak? Tak si to ověřte.


Zjednodušeně řečeno je Pjakin vymývač mozků. Problém je v tom, že on sám svatosvatě věří tomu co dělá a svatosvatě věří ve svojí pravdu, čímž dokáže strhnout na svou stranu a je v tom co dělá velmi přesvědčivý. Podívejme se jeho analytice na zoubek. Když v roce 2014 po převratu na Ukrajině naháněly popravčí komanda Janukovyče, a přežil živý jen díky tomu, že Rusko poslalo extrakční tým na jeho záchranu, tak Pjakin tvrdil, že „Putinovi se povedlo na úrovni globální politiky dosáhnout převodu Janukovyče z jurisdikce USA do jurisdikce Ruska“. Skutečně? Vždyť je to zjevná hloupost, pohádky ovčí babičky. Janukovyče se podařilo zachránit proto, že extrakční tým který poslalo Rusko byl úspěšnější, než banda zabijáků, které poslal Washington. Zamyslel se někdo tehdy nad tím, že Pjakin tvrdí úplně směšnou věc, která nevydrží banální srovnání se skutečností? Nikoliv, protože část „kouzla Pjakina“ spočívá v tom, že u svých stoupenců paralyzuje schopnost kriticky přemýšlet nad tím, co říká. Já jsem se tehdy nad touto jeho zjevnou hloupostí také nezamyslel. Když se Rusko před pár lety zbavilo státního dluhu USA v objemu desítek miliard dolarů, tak to Pjakin označil za akci podpindosníků tj. nepřátel Ruska. Ani se mi nechce popisovat absurdnost podobného tvrzení. Prodej bezcenných papírků, dluhu který se nebude nikdy vracet, a nákup namísto toho zlata a jiných aktiv, označil Pjakin za protiruskou činnost. Když Pjakin v jednom díle před pár lety tvrdil neověřitelné věci o atentátu na Heydricha, Lin napsala na vodaksb příspěvek (protože historie je její koníček), že Pjakin plácá úplné nesmysly a nesedí ani nic z faktů které uvádí, počínaje datumy. Že nic z toho co Pjakin tvrdí nejde nijak ověřit a nesedí to z žádnými historickými dokumenty. Reakce diskutujících? Nulová. Mohl bych pokračovat desítkami podobných věcí, ale komu nestačí tyto tři příklady, tomu by nepomohlo ani několik desítek dalších. Kdo si chce na vlastní pěst ověřit adekvátnost Pjakina, nechť si ověří, zda dávají smysl jeho obvinění vznášená v souvislosti s knihou Základy sociologie 6, na téma, že „VP SSSR přijal za svou definici hybridní války od Gosdepu USA“. Kniha je volně dostupná v češtině, takže tomu nic nebrání. V roce 2018 Pjakin zaútočil ze své iniciativy na VP SSSR a označil autorský kolektiv za zrádce a kolaboranty, a oznámil, že „je ochotný převzít na sebe roli vnitřního prediktoru“. Klasické schéma převzetí řízení a převzetí kontroly nad Koncepcí. Od té doby útočí dále a tvrdí, že skutečné knihy VP SSSR jsou jen ty do roku 2018, a dále lidé mají zřejmě číst jeho knihy. Jedna věc je, pokud by takové zásadní obvinění stály na pevných a jasných základech. Druhá věc je, pokud takové zásadní obvinění, které vyžaduje naprosto neprůstřelné základy, stojí na kompletně vymyšlených a lživých tvrzeních. Takových, které nedávají nejmenší smysl, když si je člověk začne ověřovat, a ukáží se banálně v rozporu s realitou. Ale jak říkám, ověřte si sami, jestli jeho obvinění dávají smysl. Pokud si to každý sám neprostuduje, tak aby VĚDĚL, jak se věci mají ve skutečnosti, tak je nějaká diskuse zbytečná. Jediná věc, která zde stojí na pevných a neprůstřelných základech, je analýza od VP SSSR ukazující, že Pjakin není psychicky v pořádku, protože kdyby byl, tak nemůže překrucovat realitu bez nejmenší schopnosti sebereflexe podobným způsobem, jako to dělá. Pjakin věří, že má pravdu a že dělá správnou věc, ale to je tak všechno, co se o té situaci dá říct. Chápu že je nepříjemné když člověk zjistí že naletěl, ale čím dříve si to člověk uvědomí, tím lépe pro něj. Pokud by bylo s Pjakinem vše ok, tak by se ukázalo že i jeho obvinění na adresu VP SSSR stojí na pevných základech, je to tak? Tak si to ověřte.

@Hox, vyzerá to, že máš osobný problém s Valerijom Piakinom. Lenže my ti ho nevyriešime.

@Hox, vyzerá to, že máš osobný problém s Valerijom Piakinom. Lenže my ti ho nevyriešime.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Tohle nekonečné téma nemá smysl nadále rozmazávat . At si každý svobodně rozhodne , co sledovat chce a co nechce . Nejsme zde přeci žádná komise ministerstva pravdy-lži .


Tohle nekonečné téma nemá smysl nadále rozmazávat . At si každý svobodně rozhodne , co sledovat chce a co nechce . Nejsme zde přeci žádná komise ministerstva pravdy-lži .

Toto nie je Hox akého si pamätám z bývalej Vody...
Pred vypnutím a opätovnom zapnutí Vody a zas vypnutí, tam sa niečo zmenilo v tom Hoxovi.
Nie je to Pjakynom, je niečo s Hoxom.... a je to škoda. Lebo som rada čítala aj Tvoje analýzy.
Lúskala som levanet. Čítala a bola rada, že som konečne našla, to čo som hľadala... Informácie, kt. inde nenájdem a majú pre mňa veľkú cenu.


Tak prečo sa karta obrátila? Prečo Ti tak vadí Pjakyn? Prečo tá zloba?
Tie argumenty vyššie neberiem, tu bude iný problém.


Toto nie je Hox akého si pamätám z bývalej Vody... Pred vypnutím a opätovnom zapnutí Vody a zas vypnutí, tam sa niečo zmenilo v tom Hoxovi. Nie je to Pjakynom, je niečo s Hoxom.... a je to škoda. Lebo som rada čítala aj Tvoje analýzy. Lúskala som levanet. Čítala a bola rada, že som konečne našla, to čo som hľadala... Informácie, kt. inde nenájdem a majú pre mňa veľkú cenu. Tak prečo sa karta obrátila? Prečo Ti tak vadí Pjakyn? Prečo tá zloba? Tie argumenty vyššie neberiem, tu bude iný problém.
Upravené 23. 7. 2021 o 22:32

Já bych to vlákno chtěl chápat jako vítanou diskusi o analýzách Pjakina. Není dobré ho jak zbožťovat, tak zatracovat.
V případě řady témat lze o jeho názorech diskutovat a pochybovat, ale nemám z něj pocit, že by jednal se zlým úmyslem.


Když Pjakin v jednom díle před pár lety tvrdil neověřitelné věci o atentátu na Heydricha,


Nevzpomínám si už, co co prosím šlo?


Já třeba nesouhlasil s jeho názorem na odsun Němců...


Já bych to vlákno chtěl chápat jako vítanou diskusi o analýzách Pjakina. Není dobré ho jak zbožťovat, tak zatracovat. V případě řady témat lze o jeho názorech diskutovat a pochybovat, ale nemám z něj pocit, že by jednal se zlým úmyslem. [quote="pid:25731, uid:235"]Když Pjakin v jednom díle před pár lety tvrdil neověřitelné věci o atentátu na Heydricha,[/quote] Nevzpomínám si už, co co prosím šlo? Já třeba nesouhlasil s jeho názorem na odsun Němců...

Já bych to vlákno chtěl chápat jako vítanou diskusi o analýzách Pjakina.

Klidně jej můžeš analyzovat pod konkrétním videem. Stačí napsat minutu a svůj pohled. Hoxovy výlevy bez konkrétní citace jsou zavádějící.


[quote="pid:25743, uid:372"]Já bych to vlákno chtěl chápat jako vítanou diskusi o analýzách Pjakina.[/quote] Klidně jej můžeš analyzovat pod konkrétním videem. Stačí napsat minutu a svůj pohled. Hoxovy výlevy bez konkrétní citace jsou zavádějící.

Ty brďo, to je hodně silný kafe ... Nicméně i já jsem se přesvědčil, že je třeba prověřovat všechna Pjakinova tvrzení (viz moje osobní diskuzní konfrontace ve srovnání ekonomiky Ukrajiny a Francie, kde jsem si pěkně argumentačně naběhl ...). Ale jinak, já osobně s tím nemám až takový problém. Velice dobře vím, že obyčejný člověk byť znalý a sečtělý, není bůh, je omylný a chybující, a na svém vlastním životě vidím, jak diametrálně se měnily moje názory v čase (samozřejmě v závislosti na poznání - což mi mí přátelé neustále mlátí o hlavu ... smile ) Nicméně je pro mě trošku překvapující, ta radikalita Hoxova vyjádření ... Ale rozumím tomu a chápu to ... Ale zároveň chápu, že to může být pro mnoho naslouchajících lidí, hledající nějaký záchytný bod, být hodně matoucí a dezorientující ... Komu tedy dnes máme vlastně věřit ... ? Mám kamaráda, který se mi kvůli Pjakinovi směje a on sám našel tu jedinou a správnou pravdu u VK a na Aeronetu. Kde je nějaký učitel, profesor či nějaká pevná autorita ? Žádného teorie znalého česky píšícího Lenina či Stalina dnes nemáme. Já s tím teď osobně nemám až takový problém ... Ale obávám se, že veliké množství tu historickou a civilizační pravdu hledajících lidí by po konfrontaci s tímto naprosto legitimním Hoxovým názorem by ten problém pravděpodobně mohlo mít ... Za mně jako za laika si jen kladu otázku, zda je dobré to tak veřejně prezentovat (zda to není jen variace na moje "nešťastné memorandum MID Ruska ohledně Vrbětic"smile ), nebo zda to spíše neřešit v uzavřenějším okruhu teoreticky znalých českých analytiků KSB mezi které se samozřejmě já sám nepokládám ( smile )...


Ty brďo, to je hodně silný kafe ... Nicméně i já jsem se přesvědčil, že je třeba prověřovat všechna Pjakinova tvrzení (viz moje osobní diskuzní konfrontace ve srovnání ekonomiky Ukrajiny a Francie, kde jsem si pěkně argumentačně naběhl ...). Ale jinak, já osobně s tím nemám až takový problém. Velice dobře vím, že obyčejný člověk byť znalý a sečtělý, není bůh, je omylný a chybující, a na svém vlastním životě vidím, jak diametrálně se měnily moje názory v čase (samozřejmě v závislosti na poznání - což mi mí přátelé neustále mlátí o hlavu ... :) ) Nicméně je pro mě trošku překvapující, ta radikalita Hoxova vyjádření ... Ale rozumím tomu a chápu to ... Ale zároveň chápu, že to může být pro mnoho naslouchajících lidí, hledající nějaký záchytný bod, být hodně matoucí a dezorientující ... Komu tedy dnes máme vlastně věřit ... ? Mám kamaráda, který se mi kvůli Pjakinovi směje a on sám našel tu jedinou a správnou pravdu u VK a na Aeronetu. Kde je nějaký učitel, profesor či nějaká pevná autorita ? Žádného teorie znalého česky píšícího Lenina či Stalina dnes nemáme. Já s tím teď osobně nemám až takový problém ... Ale obávám se, že veliké množství tu historickou a civilizační pravdu hledajících lidí by po konfrontaci s tímto naprosto legitimním Hoxovým názorem by ten problém pravděpodobně mohlo mít ... Za mně jako za laika si jen kladu otázku, zda je dobré to tak veřejně prezentovat (zda to není jen variace na moje "nešťastné memorandum MID Ruska ohledně Vrbětic") ), nebo zda to spíše neřešit v uzavřenějším okruhu teoreticky znalých českých analytiků KSB mezi které se samozřejmě já sám nepokládám ( :) )...
Upravené 21. 7. 2021 o 21:12

Co chtít od někoho, kdo píše, že zvýšení úrokových sazeb zvyšuje inflaci.


Co chtít od někoho, kdo píše, že zvýšení úrokových sazeb zvyšuje inflaci.

Ale obávám se, že množství lidí by s tímto naprosto legitmním Hoxovým názorem mělo a bude mít zásadní problém ...

Jak už tady řekl kolega, Hox má osobní problém s Pjakinem. Je to v krátké době již druhý útok. Copak, ostatní analytici se nemýlí, a se vším s nimi souhlasí?
On ale útočí jen na Pjakina. Když ho tak nesnáší, ať se na něj nedívá. Já nemám rád Velička, tak se také nedívám. Ale nepíšu tady kolegům, žádné útočné příspěvky s cílem, aby se také nedívali.
A pokud chce někdo analyzovat má tady přece možnost. Každý týden je tady video Pjakina, tak ať ho zanalyzuje s uvedením času, abychom si mohli porovnat, jak kdo jakou věc pochopil.


[quote="pid:25747, uid:317"]Ale obávám se, že množství lidí by s tímto naprosto legitmním Hoxovým názorem mělo a bude mít zásadní problém ...[/quote] Jak už tady řekl kolega, Hox má osobní problém s Pjakinem. Je to v krátké době již druhý útok. Copak, ostatní analytici se nemýlí, a se vším s nimi souhlasí? On ale útočí jen na Pjakina. Když ho tak nesnáší, ať se na něj nedívá. Já nemám rád Velička, tak se také nedívám. Ale nepíšu tady kolegům, žádné útočné příspěvky s cílem, aby se také nedívali. A pokud chce někdo analyzovat má tady přece možnost. Každý týden je tady video Pjakina, tak ať ho zanalyzuje s uvedením času, abychom si mohli porovnat, jak kdo jakou věc pochopil.

Velice dobře vím, že obyčejný člověk byť znalý a sečtělý, není bůh, je omylný a chybující


Chyba nerobí, len ten kto nič nerobí.
presne tak. Ani ja s Pjakinom vo všetko nesúhlasím, ale otvoril mi oči. Začala som ho sledovat približne začiatkom roku 2016. A vždy som sa dozvedela niečo zaujímavého. Napr. že si Západ svoj genofond zničil upaľovanim a prenasledovaním čarodejníc, čo vysvetľuje mnohé (napr to, prečo je viac krásavica medzi slovanskými ženami a pod.)


navyse netreba zabudnúť, že si presiel osobnou tragédiou, zomrela mu zena a má 3 malé deti. Úprimne chlapi, keby sa to stalo niekomu z Vás, hm? To nie je vec, čo niekto ľahko rozchodí. Ono to môže a nemusí mat dopad.


[quote="pid:25747, uid:317"]Velice dobře vím, že obyčejný člověk byť znalý a sečtělý, není bůh, je omylný a chybující[/quote] Chyba nerobí, len ten kto nič nerobí. presne tak. Ani ja s Pjakinom vo všetko nesúhlasím, ale otvoril mi oči. Začala som ho sledovat približne začiatkom roku 2016. A vždy som sa dozvedela niečo zaujímavého. Napr. že si Západ svoj genofond zničil upaľovanim a prenasledovaním čarodejníc, čo vysvetľuje mnohé (napr to, prečo je viac krásavica medzi slovanskými ženami a pod.) navyse netreba zabudnúť, že si presiel osobnou tragédiou, zomrela mu zena a má 3 malé deti. Úprimne chlapi, keby sa to stalo niekomu z Vás, hm? To nie je vec, čo niekto ľahko rozchodí. Ono to môže a nemusí mat dopad.

Zo strany Hoxa je to silná káva a osobne Pjakina budem počúvať a čítať ďalej. Vyslovené si preverujem a vyhodnocujem obsah jeho analýz. Na základe toho pokladám Pjakina a jeho analýzy stále za minimálne dobre prepracované a vysoko odborné. Osobne v nich nehľadám skryté rébusy na ovplyvňovanie, ani snahu Pjakina pasovať sa za proroka. Každý má možnosť utvárať si na ním vyslovené svoj názor V myslení Hoxa sa niečo stalo, buď objavné poznanie nám neumožnené pochopiť alebo... Budem pozorne sledovať, či Hox bude ďalej spochybňovať Pjakina a akým spôsobom, alebo sa prestane hrať na tajomného guru a vyjaví nám jeho poznanie a dôvody Pjakina zatratiť.


Zo strany Hoxa je to silná káva a osobne Pjakina budem počúvať a čítať ďalej. Vyslovené si preverujem a vyhodnocujem obsah jeho analýz. Na základe toho pokladám Pjakina a jeho analýzy stále za minimálne dobre prepracované a vysoko odborné. Osobne v nich nehľadám skryté rébusy na ovplyvňovanie, ani snahu Pjakina pasovať sa za proroka. Každý má možnosť utvárať si na ním vyslovené svoj názor V myslení Hoxa sa niečo stalo, buď objavné poznanie nám neumožnené pochopiť alebo... Budem pozorne sledovať, či Hox bude ďalej spochybňovať Pjakina a akým spôsobom, alebo sa prestane hrať na tajomného guru a vyjaví nám jeho poznanie a dôvody Pjakina zatratiť.

@Hox - vidím tu jen dvě vysvětlení Tvých opakovaných vstupů s tématem Pjakin :

  • buď se přeceňuješ a projevuješ to opakovaným akcentem na totéž, přestože si už z minula dostal podle mně uspokojivou pestrou odpověď řady diskutujících
  • anebo podceňuješ schopnost samostatného myšlení těch, co nesouhlasili a upřednostnili vlastní rozum a Rozlišení.Právě tuto velkou skupinu diskutujících nebereš na vědomí, anebo se domníváš, že opakovaný apel zabere i na ně. Nevím, za sebe jsem Ti odpověděl zcela jasně už v prvním vláknu a na své odpovědi nemám co měnit. Jen mně mrzí, že si tak málo vážíš odlišných názorů a zejména názorů vycházejících z toho, co Pjakin velmi zdůrazňuje - přemýšlejte sami , v tom je to jeho podstatné sdělení.Oba dva víme, že Pjakin je zástupné téma , důvodů vidím více, ale nepatří do tohoto vlákna. Pokud bys byl ochoten k osobnímu setkání, řekl bych Ti to osobně.

@Hox - vidím tu jen dvě vysvětlení Tvých opakovaných vstupů s tématem Pjakin : - buď se přeceňuješ a projevuješ to opakovaným akcentem na totéž, přestože si už z minula dostal podle mně uspokojivou pestrou odpověď řady diskutujících - anebo podceňuješ schopnost samostatného myšlení těch, co nesouhlasili a upřednostnili vlastní rozum a Rozlišení. Právě tuto velkou skupinu diskutujících nebereš na vědomí, anebo se domníváš, že opakovaný apel zabere i na ně. Nevím, za sebe jsem Ti odpověděl zcela jasně už v prvním vláknu a na své odpovědi nemám co měnit. Jen mně mrzí, že si tak málo vážíš odlišných názorů a zejména názorů vycházejících z toho, co Pjakin velmi zdůrazňuje - přemýšlejte sami , v tom je to jeho podstatné sdělení. Oba dva víme, že Pjakin je zástupné téma , důvodů vidím více, ale nepatří do tohoto vlákna. Pokud bys byl ochoten k osobnímu setkání, řekl bych Ti to osobně.

Oba dva víme, že Pjakin je zástupné téma , důvodů vidím více, ale nepatří do tohoto vlákna.


Tak to ma zaujíma. Ja mám tiež teóriu prečo to Hox robí, ale Boletus asi bude vedieť viac.


[quote="pid:25764, uid:57"]Oba dva víme, že Pjakin je zástupné téma , důvodů vidím více, ale nepatří do tohoto vlákna.[/quote] Tak to ma zaujíma. Ja mám tiež teóriu prečo to Hox robí, ale Boletus asi bude vedieť viac.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 21. 7. 2021 o 21:46

Hoxovy výlevy bez konkrétní citace jsou zavádějící.


Pravda je, že to je z Hoxovy strany osobní, připomíná mi to zhrzenou milenku. Proto jsem psal, že já bych chtěl vlákno chápat jako diskusi o Pjakinovi. Když už je založeno... Nemusí to být jen diskuse mezi Hoxem na jedné straně a ostatními na druhé. Ale pravda, psát: protože měl na tuto či onu událost takový a makový názor, je tudíž jako analytik celkově mimo, je opravdu špatně.


Ale já nechci na druhou stranu nasazovat Hoxovi psí hlavu, už jen za levanet si to nezaslouží. Je to fórum, tak diskutujme. Já si názory a střety zde diskutujících rád přečtu, i to mě obohatí a posune dál.


Já osobně Pjakina poslouchám (lépe... čtu) a budu číst nadále. V jednotlivostech s ním souhlasit nemusím (což neznamená, že mám pravdu), občas mi připadá, že příliš straší, ale celkově ho vnímám jako mimořádně kvalitního analytika, jehož názory si rád poslechnu a který mě osobně obohatil a donutil o různých událostech a jevech přemýšlet i jinak, než jsem byl zvyklý. A mám neodbytný pocit, že v důležitých věcech se nemýlí, což nakonec prověří i čas.


Nemám tedy pocit, že by mi vymýval mozek. Naopak. Navíc, mozek můžete vymýt jen někomu, kdo není zvyklý moc přemýšlet, a Pjakin přece neustále vyzývá, abychom přemýšleli, abychom i zpochybňovali dokonce jeho analýzy. Abychom si na základě knih tvořili vlastní názor. To se s vymýváním mozků vylučuje...


[quote="pid:25746, uid:312"]Hoxovy výlevy bez konkrétní citace jsou zavádějící.[/quote] Pravda je, že to je z Hoxovy strany osobní, připomíná mi to zhrzenou milenku. Proto jsem psal, že **já bych chtěl vlákno chápat** jako diskusi o Pjakinovi. Když už je založeno... Nemusí to být jen diskuse mezi Hoxem na jedné straně a ostatními na druhé. Ale pravda, psát: protože měl na tuto či onu událost takový a makový názor, je tudíž jako analytik celkově mimo, je opravdu špatně. Ale já nechci na druhou stranu nasazovat Hoxovi psí hlavu, už jen za levanet si to nezaslouží. Je to fórum, tak diskutujme. Já si názory a střety zde diskutujících rád přečtu, i to mě obohatí a posune dál. Já osobně Pjakina poslouchám (lépe... čtu) a budu číst nadále. V jednotlivostech s ním souhlasit nemusím (což neznamená, že mám pravdu), občas mi připadá, že příliš straší, ale celkově ho vnímám jako mimořádně kvalitního analytika, jehož názory si rád poslechnu a který mě osobně obohatil a donutil o různých událostech a jevech přemýšlet i jinak, než jsem byl zvyklý. A mám neodbytný pocit, že v důležitých věcech se nemýlí, což nakonec prověří i čas. Nemám tedy pocit, že by mi vymýval mozek. Naopak. Navíc, mozek můžete vymýt jen někomu, kdo není zvyklý moc přemýšlet, a Pjakin přece neustále vyzývá, abychom přemýšleli, abychom i zpochybňovali dokonce jeho analýzy. Abychom si na základě knih tvořili vlastní názor. To se s vymýváním mozků vylučuje...

Co je zapotřebí si ujasnit?
Zaprvé, že ne vždy se najde někdo, kdo vám objasní nějaký prvek, provede nějakou analýzu.
A pokud takový analytik nebude k dispozici, tak budete hledat jiného?
Zda má takový analytik ve svém výkladu událostí pravdu či ne, také nedokážete hned určit.
Navíc tento analytik může v určitém okamžiku něco zamlčet, protože není vytvořeno potřebné informační pole, aby s tou informací vystoupil a operoval s ní. Napřed je nutné vytvořit přístupy k řešení dané otázky.
Druhá věc.
Takový analytik prostě není schopen obsáhnout všechno, něco prostě musí opominout, přestože vy byste potřebovali osvětlit právě tuto věc.
A třetí věc.
Každý analytik vždy jedná se zpožděními, což vám brání reagovat bezprostředně. Jen si přestavte takovou situaci, kdy jdete nakoupit, a aby vás někdo neošidil u pokladny, musíte požádat o pomoc nějakého cizího člověka, který se právě nachází někde úplně jinde.
Jak potom budete nakupovat?No a v životě je to úplně stejné.
Dojde k události a vy sami musíte okamžitě vyhodnotit její roli a místo, a jak na ni zareagovat.
A to můžete udělat… Pokud nechcete, aby vás ošidili v obchodě a mohli jste si jít kdykoliv nakoupit, musíte se naučit matematiku, stejně tak aby vás neošidili v životě, musíte se naučit, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy.
A tyto znalosti jsou vyloženy pouze v jednom zdroji, v pracích vnitřního prediktoru SSSR.
Čtěte je, osvojujte si je a stávejte se konceptuálně mocnými, braňte zájmy své i své rodiny.
Přeji vám mírové nebe nad hlavou a štěstí! Do příštích setkání!


V.V. Pjakin dne 12.07.2021


Co je zapotřebí si ujasnit? Zaprvé, že ne vždy se najde někdo, kdo vám objasní nějaký prvek, provede nějakou analýzu. A pokud takový analytik nebude k dispozici, tak budete hledat jiného? Zda má takový analytik ve svém výkladu událostí pravdu či ne, také nedokážete hned určit. Navíc tento analytik může v určitém okamžiku něco zamlčet, protože není vytvořeno potřebné informační pole, aby s tou informací vystoupil a operoval s ní. Napřed je nutné vytvořit přístupy k řešení dané otázky. Druhá věc. Takový analytik prostě není schopen obsáhnout všechno, něco prostě musí opominout, přestože vy byste potřebovali osvětlit právě tuto věc. A třetí věc. Každý analytik vždy jedná se zpožděními, což vám brání reagovat bezprostředně. Jen si přestavte takovou situaci, kdy jdete nakoupit, a aby vás někdo neošidil u pokladny, musíte požádat o pomoc nějakého cizího člověka, který se právě nachází někde úplně jinde. Jak potom budete nakupovat?No a v životě je to úplně stejné. Dojde k události a vy sami musíte okamžitě vyhodnotit její roli a místo, a jak na ni zareagovat. A to můžete udělat… Pokud nechcete, aby vás ošidili v obchodě a mohli jste si jít kdykoliv nakoupit, musíte se naučit matematiku, stejně tak aby vás neošidili v životě, musíte se naučit, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy. A tyto znalosti jsou vyloženy pouze v jednom zdroji, v pracích vnitřního prediktoru SSSR. Čtěte je, osvojujte si je a stávejte se konceptuálně mocnými, braňte zájmy své i své rodiny. Přeji vám mírové nebe nad hlavou a štěstí! Do příštích setkání! **V.V. Pjakin dne 12.07.2021**
Upravené 21. 7. 2021 o 21:50

Zvláštne, prečo taká tvrdá diskreditácia Pjakina prišla práve v túto neľahkú dobu, keď vo svete nastávajú obrovské zmeny? Prečo rozbíjať dobré veci?


Áno, každý je omylný, možno sa Pjakin mýli v maličkostiach (to by nám vyjasnil ale iba on, na základe akých informácií tvrdí čo tvrdí), ale v hlavných veciach má pravdu, na tom sa myslím zhodneme všetci. A keď kritizoval VP SSSR, tak myslím, že oprávnene, keď tvrdí, že v tak závažnej dobe, čo sa teraz deje, tak VP SSSR nevydal žiadnu zásadnú správu (možno vydal, neviem). Teraz by sme mohli začať každého kritizovať, napr. Putina, Fica, Orbána, Trumpa a iných, že nám vymývajú mozgy, ale ak odkopneme aj to posledné, čo máme, tak všetko sa zosype. Pretože každá z týchto osobností momentálne bojuje za blaho svojich národov s presahom pre celé ľudstvo, aj keď občas robia chyby, ale nič lepšie momentálne nemáme.


Ja z Pjakina cítim silnú autentickosť, ľudskosť, dôveru a vlastenectvo.


Myslím si, že páve teraz je tá najnevhodnejšia doba na trieštenie síl a útočenie. Príde mi to absurdné a akoby cielené (pozdrav pre Júliusa)


Na záver Ježišov citát: "Slepí vodcovia, komára preciedzate, ale ťavu prehĺtate!" Matúš 23:24


Zvláštne, prečo taká tvrdá diskreditácia Pjakina prišla práve v túto neľahkú dobu, keď vo svete nastávajú obrovské zmeny? Prečo rozbíjať dobré veci? Áno, každý je omylný, možno sa Pjakin mýli v maličkostiach (to by nám vyjasnil ale iba on, na základe akých informácií tvrdí čo tvrdí), ale v hlavných veciach má pravdu, na tom sa myslím zhodneme všetci. A keď kritizoval VP SSSR, tak myslím, že oprávnene, keď tvrdí, že v tak závažnej dobe, čo sa teraz deje, tak VP SSSR nevydal žiadnu zásadnú správu (možno vydal, neviem). Teraz by sme mohli začať každého kritizovať, napr. Putina, Fica, Orbána, Trumpa a iných, že nám vymývajú mozgy, ale ak odkopneme aj to posledné, čo máme, tak všetko sa zosype. Pretože každá z týchto osobností momentálne bojuje za blaho svojich národov s presahom pre celé ľudstvo, aj keď občas robia chyby, ale nič lepšie momentálne nemáme. Ja z Pjakina cítim silnú autentickosť, ľudskosť, dôveru a vlastenectvo. Myslím si, že páve teraz je tá najnevhodnejšia doba na trieštenie síl a útočenie. Príde mi to absurdné a akoby cielené (pozdrav pre Júliusa) Na záver Ježišov citát: "Slepí vodcovia, komára preciedzate, ale ťavu prehĺtate!" Matúš 23:24

Pjakina sice zhlédnu maximálně kousek párkrát do roka, jelikož radši se snažím vyhodnocovat nejdříve zprávy sám a poté s pomocí zdejšího souborného intelektu.
Je jasné, že Pjakin nikdy neřekne vše, co ví, ať už jsou jeho důvody jakékoliv. Obsah analýz posledních měsíců nebudu hodnotit, jelikož, jak jsem již psal, nesledoval jsem.
Docela mě dost naštval, když prohlásil, že Biden bude oproti Trumpovi lepší varianta - protože jsem si říkal, že při takovém kácení lesa bude létat hodně třísek.
A těch třísek skutečně hodně létá, což je někdy dost smutné. Zároveň, některé věci Trump opravdu nemohl, vzhledem k stavu davu, jen říci.
Je potřeba ty věci lidem ukázat v praxi.


@Hox - Je toho víc, na co bych se tě chtěl zeptat, ale na druhou stranu chápu, že zase až tak dobře mě neznáš, takže nebudu naléhat, ale můj mail máš.

Myslím si, že páve teraz je tá najnevhodnejšia doba na trieštenie síl a útočenie. Príde mi to absurdné a akoby cielené (pozdrav pre Júliusa)

Asi ho nepotěším, ale už dlouho jsem si na Julka nevzpomněl. smile


PS.: Zapomněl jsem dodat, že jsem toho názoru, že jsme rozumní lidé a kdo chce Pjakina sledovat, ať ho sleduje a souhlasím s kolegy, že není třeba s kterýmkoliv analytikem ve všem souhlasit, aby člověk získal nebo si vytříbil novou užitečnou informaci.
Například já teď sleduji hodně český mainstream, jelikož to, jak se mění jejich lži mi přijde velice zajímavé a bude dobré si vše pak později zrekapitulovat. Jde přece i o to jak a kam se nás pokouší řídit, ne jenom o robotickém přejímání toho, co píšou.


Pjakina sice zhlédnu maximálně kousek párkrát do roka, jelikož radši se snažím vyhodnocovat nejdříve zprávy sám a poté s pomocí zdejšího souborného intelektu. Je jasné, že Pjakin nikdy neřekne vše, co ví, ať už jsou jeho důvody jakékoliv. Obsah analýz posledních měsíců nebudu hodnotit, jelikož, jak jsem již psal, nesledoval jsem. Docela mě dost naštval, když prohlásil, že Biden bude oproti Trumpovi lepší varianta - protože jsem si říkal, že při takovém kácení lesa bude létat hodně třísek. A těch třísek skutečně hodně létá, což je někdy dost smutné. Zároveň, některé věci Trump opravdu nemohl, vzhledem k stavu davu, jen říci. Je potřeba ty věci lidem ukázat v praxi. @Hox - Je toho víc, na co bych se tě chtěl zeptat, ale na druhou stranu chápu, že zase až tak dobře mě neznáš, takže nebudu naléhat, ale můj mail máš. [quote="pid:25803, uid:200"]Myslím si, že páve teraz je tá najnevhodnejšia doba na trieštenie síl a útočenie. Príde mi to absurdné a akoby cielené (pozdrav pre Júliusa)[/quote] Asi ho nepotěším, ale už dlouho jsem si na Julka nevzpomněl. :) PS.: Zapomněl jsem dodat, že jsem toho názoru, že jsme rozumní lidé a kdo chce Pjakina sledovat, ať ho sleduje a souhlasím s kolegy, že není třeba s kterýmkoliv analytikem ve všem souhlasit, aby člověk získal nebo si vytříbil novou užitečnou informaci. Například já teď sleduji hodně český mainstream, jelikož to, jak se mění jejich lži mi přijde velice zajímavé a bude dobré si vše pak později zrekapitulovat. Jde přece i o to jak a kam se nás pokouší řídit, ne jenom o robotickém přejímání toho, co píšou.
Upravené 22. 7. 2021 o 01:25

viz moje osobní diskuzní konfrontace ve srovnání ekonomiky Ukrajiny a Francie...

Pjakin ale nesrovnával Ukrajinu s Francií, ale s NSR! Co si pamatuju, 2x to zmiňoval, pokaždé v jiných Otázkách a odpovědích V. Pjakina.


[quote="pid:25747, uid:317"]viz moje osobní diskuzní konfrontace ve srovnání ekonomiky Ukrajiny a Francie...[/quote] Pjakin ale nesrovnával Ukrajinu s Francií, ale s NSR! Co si pamatuju, 2x to zmiňoval, pokaždé v jiných Otázkách a odpovědích V. Pjakina.

Název tohoto vlákna je “Činnost Pjakina nemá ve skutečnosti nic společného s KSB a jeho analytika není aplikací KSB”.
Čekal bych tedy argumenty v čem spočívá to, že analytika VVPj není (nebo je) aplikací KSB.
Místo toho jsou v prvním příspěvku popsány 3 případy, kdy VVPj chybně/neadekvátně (záměrně či nezáměrně) komentoval podstatu 3 událostí.
Pokud se týká Heydricha, přiznám se, že mne to, co VVPj v této souvislosti uváděl v O-O (a bylo to nejméně 2x), také zarazilo. Zejména zmínka o hornících v souvislosti s Lidicemi. Jenomže ono to sedí:
https://spolekodboje.cz/vzpominka-na-horniky-z-lidic/
Ano, další věci v této souvislosti uváděné jsou neověřitelné, zatím.
Avšak že

nesedí to z žádnými historickými dokumenty

nelze brát jako ultimátní (proti)argument, stejně tak, jako to, že něco sedí. Protože víme kdo všechno může takové dokumenty a “dokumenty” psát. A nebo je ničit.


Beru jako fakt, že VVPj při kritice VP SSSR používá průstřelné argumenty (viz jak obviňuje na téma definice pojmu hybridní válka nebo jak kritizuje používání pojmu mafie). Ale taky beru jako fakt to, že Veličko vaří konceptuální boršč.
Nejde o příměr, je k tomu video:

Концептуальный борщ от Михаила Викторовича Величко (Konceptuálny borčš od Michaila Viktoroviča Velička):

A taky že
No a jak plyne z mého předchozího příspěvku, tak VP SSSR se neodmlčel úplně, publikuje občas aktuální poznámky a jiné materiály, ve kterých trefuje se do Pjakina nebo řeší nepodstatnosti apod., viz https://www.dotu.ru/.
Takže VP SSSR se odmlčel jedině v tom smyslu, že k důležitým procesům a událostem, jako je třeba operace covid, se prostě nevyjadřuje.


A máme tu jiné Ruské analytiky, kteří (když tak mě korigujte) o KSB ani nepípnou (Panarin, Chazin), tak proč by mělo vadit sledování VVPj?


Že se VVPj po smrti (vraždě) manželky změnil - a kdo by se nezměnil? S tím je třeba počítat, včetně toho, že ho zlomili. Ostatně nebyl to první udar, který byl na VVPj směrován.


Název tohoto vlákna je “Činnost Pjakina nemá ve skutečnosti nic společného s KSB a jeho analytika není aplikací KSB”. Čekal bych tedy argumenty v čem spočívá to, že analytika VVPj není (nebo je) aplikací KSB. Místo toho jsou v prvním příspěvku popsány 3 případy, kdy VVPj chybně/neadekvátně (záměrně či nezáměrně) komentoval podstatu 3 událostí. Pokud se týká Heydricha, přiznám se, že mne to, co VVPj v této souvislosti uváděl v O-O (a bylo to nejméně 2x), také zarazilo. Zejména zmínka o hornících v souvislosti s Lidicemi. Jenomže ono to sedí: https://spolekodboje.cz/vzpominka-na-horniky-z-lidic/ Ano, další věci v této souvislosti uváděné jsou neověřitelné, zatím. Avšak že [quote="pid:25731, uid:235"]nesedí to z žádnými historickými dokumenty[/quote] nelze brát jako ultimátní (proti)argument, stejně tak, jako to, že něco sedí. Protože víme kdo všechno může takové dokumenty a “dokumenty” psát. A nebo je ničit. Beru jako fakt, že VVPj při kritice VP SSSR používá průstřelné argumenty (viz jak obviňuje na téma definice pojmu hybridní válka nebo jak kritizuje používání pojmu mafie). Ale taky beru jako fakt to, že Veličko vaří konceptuální boršč. Nejde o příměr, je k tomu video: [quote="pid:25262, uid:623"]Концептуальный борщ от Михаила Викторовича Величко (Konceptuálny borčš od Michaila Viktoroviča Velička):[/quote] A taky že [quote="pid:23329, uid:294"]No a jak plyne z mého předchozího příspěvku, tak VP SSSR se neodmlčel úplně, publikuje občas aktuální poznámky a jiné materiály, ve kterých trefuje se do Pjakina nebo řeší nepodstatnosti apod., viz https://www.dotu.ru/. Takže VP SSSR se odmlčel jedině v tom smyslu, že k důležitým procesům a událostem, jako je třeba operace covid, se prostě nevyjadřuje.[/quote] A máme tu jiné Ruské analytiky, kteří (když tak mě korigujte) o KSB ani nepípnou (Panarin, Chazin), tak proč by mělo vadit sledování VVPj? Že se VVPj po smrti (vraždě) manželky změnil - a kdo by se nezměnil? S tím je třeba počítat, včetně toho, že ho zlomili. Ostatně nebyl to první udar, který byl na VVPj směrován.
Upravené 22. 7. 2021 o 10:40

Zdravia všetkým.
Nebudem popisovať ako ktorý analytik pracuje. Tú vzniká iný problém. Tým problémom je dialektika, súbor slov a pojmov. Každý z nás pochádza zo svojského a jedinečného prostredia. Práve preto vzniká problém v plnom vzájomnom pochopení jedincov z rôznych prostredí. Rovnaká fráza s úplne rovnakými použitými slovami môže mať rôzny význam. Zmenu významu môže ovplyvniť ton hlasu , gesto rukov, pohyb oči či akákoľvek iná reč tela. Preto je často aj preklad z jedného jazyka do druhého občas extrémne komplikované. Preto ak ten čo prekladá slová ktoré počuje ale zároveň nepozná jemne nuancie komunikácie daného regiónu nemusí zachytiť tú myšlienku ktorá bola vyjadrená. Preloží to v rámci vlastného pochopenia. Podstatu vystihuje jedna scéna z filmu Smuta kronika ťažkých čias. V scéne keď poľský biskup opustil skupinu ktorú dovtedy sprevádzal. Hejtnan sa opýtal čo mu povedal ten váš. Odpoveď mu dala "carevna" : nie je dôležité čo mu povedal ale čo on počul. Pozrieť si každého analytika stojí za to. Už len na porovnanie akým spôsobom sa ich myšlienky uberajú inak ako moje, kde sa zhodujeme a následne zvážiť prečo.
S pozdravom Peter.


Zdravia všetkým. Nebudem popisovať ako ktorý analytik pracuje. Tú vzniká iný problém. Tým problémom je dialektika, súbor slov a pojmov. Každý z nás pochádza zo svojského a jedinečného prostredia. Práve preto vzniká problém v plnom vzájomnom pochopení jedincov z rôznych prostredí. Rovnaká fráza s úplne rovnakými použitými slovami môže mať rôzny význam. Zmenu významu môže ovplyvniť ton hlasu , gesto rukov, pohyb oči či akákoľvek iná reč tela. Preto je často aj preklad z jedného jazyka do druhého občas extrémne komplikované. Preto ak ten čo prekladá slová ktoré počuje ale zároveň nepozná jemne nuancie komunikácie daného regiónu nemusí zachytiť tú myšlienku ktorá bola vyjadrená. Preloží to v rámci vlastného pochopenia. Podstatu vystihuje jedna scéna z filmu Smuta kronika ťažkých čias. V scéne keď poľský biskup opustil skupinu ktorú dovtedy sprevádzal. Hejtnan sa opýtal čo mu povedal ten váš. Odpoveď mu dala "carevna" : nie je dôležité čo mu povedal ale čo on počul. Pozrieť si každého analytika stojí za to. Už len na porovnanie akým spôsobom sa ich myšlienky uberajú inak ako moje, kde sa zhodujeme a následne zvážiť prečo. S pozdravom Peter.

Jsem v jedné tlusté knize četl takový příběh, jak se sešel dav lidí a chtěli jednoho člověka ukamenovat. Asi provedl něco moc zlého a dle místních pravidel si zasluhuje smrt. Byl tam také jeden zvláštní člověk a tomu si všichni stěžovali, proč a z jakých důvodů a že jinak to nejde. Na to jim on odpověděl něco ve smyslu, že: kdo je bez viny, ať hodí první kamenem.


Víte, já neumím anglicky, ani rusky, ani …..
Jsem tady na Vás závislý a Vy mě nejenom zde snad „pozvedáte“.


Proto bych chtěl poděkovat:
HOX – stránky LEVA-NET
IRENA ANERI – překlady Pjakina
BOLETUS – skvělé články
POČTÁŘ – super rozbory
YORI – výtahy z Panarina
paní Rychtaříková – skvělá audiopráce
ORACLE_911, OTEC, …… (omlouvám se, ale Všechny vás zde vyjmenovat nedokáži). Prostě bych chtěl poděkovat vám Všem.


Jsou tu Pjakin, Panarin, Veličko, Kedmi, Chazin, …… Každý je jiný, každý se na svět dívá svýma očima, ale pomáhají vytvářet kolektivní vědomí Ruského národa.
Že se Pjakin změnil, hlavně po smrti manželky? S tím souhlasím. Asi na sebe převzal více péče o domácnost a starosti o děti, tak proč by nemohl být více emotivní? Jenže Pjakin je pouze viditelným článkem týmu FKT a jejich činnost je asi zaměřena především pro domácí publikum, tj. pro mnohonárodnostní ruský národ (možná se mýlím a je zaměřena více pro GP a bažiny, nebo na likvidaci slouhů v Rusku).


Málem bych zapomněl.
Jak ten příběh skončil? Jestli jej ukamenovali nebo ne. No jak přeci?
To záleží na každém z nás. Na mně, na Tobě, na ……


Jsem v jedné tlusté knize četl takový příběh, jak se sešel dav lidí a chtěli jednoho člověka ukamenovat. Asi provedl něco moc zlého a dle místních pravidel si zasluhuje smrt. Byl tam také jeden zvláštní člověk a tomu si všichni stěžovali, proč a z jakých důvodů a že jinak to nejde. Na to jim on odpověděl něco ve smyslu, že: kdo je bez viny, ať hodí první kamenem. Víte, já neumím anglicky, ani rusky, ani ….. Jsem tady na Vás závislý a Vy mě nejenom zde snad „pozvedáte“. Proto bych chtěl poděkovat: HOX – stránky LEVA-NET IRENA ANERI – překlady Pjakina BOLETUS – skvělé články POČTÁŘ – super rozbory YORI – výtahy z Panarina paní Rychtaříková – skvělá audiopráce ORACLE_911, OTEC, …… (omlouvám se, ale Všechny vás zde vyjmenovat nedokáži). Prostě bych chtěl poděkovat vám Všem. Jsou tu Pjakin, Panarin, Veličko, Kedmi, Chazin, …… Každý je jiný, každý se na svět dívá svýma očima, ale pomáhají vytvářet kolektivní vědomí Ruského národa. Že se Pjakin změnil, hlavně po smrti manželky? S tím souhlasím. Asi na sebe převzal více péče o domácnost a starosti o děti, tak proč by nemohl být více emotivní? Jenže Pjakin je pouze viditelným článkem týmu FKT a jejich činnost je asi zaměřena především pro domácí publikum, tj. pro mnohonárodnostní ruský národ (možná se mýlím a je zaměřena více pro GP a bažiny, nebo na likvidaci slouhů v Rusku). Málem bych zapomněl. Jak ten příběh skončil? Jestli jej ukamenovali nebo ne. No jak přeci? To záleží na každém z nás. Na mně, na Tobě, na ……

Lin napsala na vodaksb příspěvek (protože historie je její koníček),

bez urážky, ale myslím si, že tu větu v závorce by "ten Hox" nikdy nenapsal. Stejně tak ty uvedené důvody nesahají "Hoxově" analytice ani po kotníky.


[quote="pid:25731, uid:235"]Lin napsala na vodaksb příspěvek (protože historie je její koníček),[/quote] bez urážky, ale myslím si, že tu větu v závorce by "ten Hox" nikdy nenapsal. Stejně tak ty uvedené důvody nesahají "Hoxově" analytice ani po kotníky.

Proč je Pjakin problém? Protože je to protiruský projekt, jehož cílem je zneškodnění KSB.


Považuju celkem za alarmující, že Pjakin tvrdě zaútočil na autorský kolektiv, že je označil za zrádce a kolaboranty, na základě naprosto lživých a vylhaných nesmyslů, a nikomu tady to ani v nejmenším nevadí, ani po opakovaném upozornění. Navíc je nesmírně snadné si to ověřit, stačí se podívat na příslušnou pasáž Základů sociologie 6 a porovnat to s tím, co Pjakin o tom textu tvrdí, že v něm je. Není. To je součást problému jménem Pjakin, ta neochota si to vlastnoručně věci ověřit a vyvodit důsledky.


Jeho pořady "Otázka-Odpověd" jsou hypnotizující seance, kdy Pjakin po pár vteřinách přes emoce "přetáhne" sledujícího na svou stranu a paralyzuje u něj schopnost kriticky myslet nad tím, co říká. Stejnou metodu práce s davy používal například Hitler.


Proč je Pjakin problém? Protože je to protiruský projekt, jehož cílem je zneškodnění KSB. Považuju celkem za alarmující, že Pjakin tvrdě zaútočil na autorský kolektiv, že je označil za zrádce a kolaboranty, na základě naprosto lživých a vylhaných nesmyslů, a nikomu tady to ani v nejmenším nevadí, ani po opakovaném upozornění. Navíc je nesmírně snadné si to ověřit, stačí se podívat na příslušnou pasáž Základů sociologie 6 a porovnat to s tím, co Pjakin o tom textu tvrdí, že v něm je. Není. To je součást problému jménem Pjakin, ta neochota si to vlastnoručně věci ověřit a vyvodit důsledky. Jeho pořady "Otázka-Odpověd" jsou hypnotizující seance, kdy Pjakin po pár vteřinách přes emoce "přetáhne" sledujícího na svou stranu a paralyzuje u něj schopnost kriticky myslet nad tím, co říká. Stejnou metodu práce s davy používal například Hitler.

Tady je jeho video z roku 2014, kde tvrdí tu věc s Janukovyčem:


https://www.youtube.com/watch?v=5XasgLU3NDE&t=1488s


dále tam pak tvrdí, že připojení Krymu k Rusku zorganizoval GP s cílem poškodit Rusko, což je další do nebe volající nesmysl. Ve skutečnosti Rusko pracovalo na návratu Krymu dlouhodobě. A nikdo další z VP SSSR samozřejmě nic podobného neřekl, naopak Zaznobin to viděl tak, že připojení Krymu k Rusku je sakrální událost, zlomový bod světové historie a vítězství světlých sil.


Co se týká Pjakinova tvrzení, že zbavování se amerického státního dluhu je protiruská činnost, to si jen pamatuju a dohledávat to nemám v plánu. Ale pamatuju si to velmi dobře, protože mě to tehdy zarazilo.


Co se týká Pjakinova tvrzení o tom, co je v Základech sociologie 6, všechny potřebné detaily jsou v ruštině zde:


http://dotu.ru/2020/04/12/20200412_about_fkt/


což vřele doporučuji k prostudování všem, kdo má tu možnost. Na překladu se pracuje.


Tady je jeho video z roku 2014, kde tvrdí tu věc s Janukovyčem: https://www.youtube.com/watch?v=5XasgLU3NDE&t=1488s dále tam pak tvrdí, že připojení Krymu k Rusku zorganizoval GP s cílem poškodit Rusko, což je další do nebe volající nesmysl. Ve skutečnosti Rusko pracovalo na návratu Krymu dlouhodobě. A nikdo další z VP SSSR samozřejmě nic podobného neřekl, naopak Zaznobin to viděl tak, že připojení Krymu k Rusku je sakrální událost, zlomový bod světové historie a vítězství světlých sil. Co se týká Pjakinova tvrzení, že zbavování se amerického státního dluhu je protiruská činnost, to si jen pamatuju a dohledávat to nemám v plánu. Ale pamatuju si to velmi dobře, protože mě to tehdy zarazilo. Co se týká Pjakinova tvrzení o tom, co je v Základech sociologie 6, všechny potřebné detaily jsou v ruštině zde: http://dotu.ru/2020/04/12/20200412_about_fkt/ což vřele doporučuji k prostudování všem, kdo má tu možnost. Na překladu se pracuje.

Stejnou metodu práce s davy používal například Hitler.

Toto je argument použitý v práci VP SSSR
Po dlouhé odmlce VP SSSR přišel dokument pod hlavičkou VP s velmi ostrou kritikou FKT a osobně VVPj. Zde
https://dotu.ru/2020/04/12/20200412_about_fkt/

Dokonce je tam k tomu srovnávací dvojice fotografií AH x VVPj, viz str. 77.
To jen pro úplnost.


[quote="pid:25824, uid:235"]Stejnou metodu práce s davy používal například Hitler.[/quote] Toto je argument použitý v práci VP SSSR [quote="pid:22835, uid:240"]Po dlouhé odmlce VP SSSR přišel dokument pod hlavičkou VP s velmi ostrou kritikou FKT a osobně VVPj. Zde https://dotu.ru/2020/04/12/20200412_about_fkt/[/quote] Dokonce je tam k tomu srovnávací dvojice fotografií AH x VVPj, viz str. 77. To jen pro úplnost.

Obvinění Pjakina, že VP SSSR "přijal definici hybridní války od Gosdepu" - Otázka odpověd ze 3. února 2020, čas 41:45.


Text Základů sociologie 6, o kterém je řeč a o který Pjakin opírá svoje obvinění a tvrzení:


Základy sociologie 6, kapitola 21.2.


Obvinění Pjakina, že VP SSSR "přijal definici hybridní války od Gosdepu" - Otázka odpověd ze 3. února 2020, čas 41:45. Text Základů sociologie 6, o kterém je řeč a o který Pjakin opírá svoje obvinění a tvrzení: Základy sociologie 6, kapitola 21.2.
Upravené 22. 7. 2021 o 08:57

Nemůžu si pomoct, ale na Pjakina se začalo nějak útočit z více stran nebo je to jen jedna strana? Nejdříve jej zrušil Hox na svých stránkách. Potom zrušil diskusi. Potom přišlo mazání Pjakina na youtube a nyní má útok další pokračování zde. Je to jen "náhoda"? Zjišťuješ Hoxi jak jsme s Pjakinem tady na tom my? Nemyslím si, že studenti berou Pjakina jako nějakou modlu, ale drží se Pjakinova - nevěřte mi, ověřujte si fakta a studujte tlusté knihy.


Nemůžu si pomoct, ale na Pjakina se začalo nějak útočit z více stran nebo je to jen jedna strana? Nejdříve jej zrušil Hox na svých stránkách. Potom zrušil diskusi. Potom přišlo mazání Pjakina na youtube a nyní má útok další pokračování zde. Je to jen "náhoda"? Zjišťuješ Hoxi jak jsme s Pjakinem tady na tom my? Nemyslím si, že studenti berou Pjakina jako nějakou modlu, ale drží se Pjakinova - nevěřte mi, ověřujte si fakta a studujte tlusté knihy.
Upravené 22. 7. 2021 o 09:14

Problém je v tom , že začínajúci konceptuál nemá ako vedieť kde je pravda.
Je obklopený kolegami ktorí si to teda buď nevšimli, alebo sú tiež podvodníci.
Viete o vás jednej konceptuál tvrdí tiež že ste podvodník no a ďalší to tvrdí o vás všetkých tu smile
Na Pjakinovi som si všimol posun od kľudu k nasratosti , ale to sa asi dá chápať. Obzvlášť po tom s jeho ženou.
Okrem toho neni to jedno ? Veď on neustále vyzýva na samoštúdium ,tak potom žiadneho Pjakina nepotrebujeme , čo mimochodom tiež hovoril , aby sme ho nepotrebovali.


Mimo tému , prosím vás kto viete , prečo sa Pjakin pozerá celý čas mimo kameru a na konci do kamery ?


Problém je v tom , že začínajúci konceptuál nemá ako vedieť kde je pravda. Je obklopený kolegami ktorí si to teda buď nevšimli, alebo sú tiež podvodníci. Viete o vás jednej konceptuál tvrdí tiež že ste podvodník no a ďalší to tvrdí o vás všetkých tu :D Na Pjakinovi som si všimol posun od kľudu k nasratosti , ale to sa asi dá chápať. Obzvlášť po tom s jeho ženou. Okrem toho neni to jedno ? Veď on neustále vyzýva na samoštúdium ,tak potom žiadneho Pjakina nepotrebujeme , čo mimochodom tiež hovoril , aby sme ho nepotrebovali. Mimo tému , prosím vás kto viete , prečo sa Pjakin pozerá celý čas mimo kameru a na konci do kamery ?
Upravené 22. 7. 2021 o 09:43

@Martin

Nechci aby mi někdo věřil jen proto, že něco říkám, snažím se jen říct - oveřte si, jestli obvinění Pjakina proti VP SSSR stojí na pevných základech, nebo jsou to vylhané nesmysly. To je docela zásadní otázka, nebo ne? A pokud se ukáže, že celá Pjakinova kampaň proti VP SSSR je postavena na lžích?


Co se týká toho, co o mě někdo tvrdí, to je na jejich svědomí a zodpovědnost.


@Martin Nechci aby mi někdo věřil jen proto, že něco říkám, snažím se jen říct - oveřte si, jestli obvinění Pjakina proti VP SSSR stojí na pevných základech, nebo jsou to vylhané nesmysly. To je docela zásadní otázka, nebo ne? A pokud se ukáže, že celá Pjakinova kampaň proti VP SSSR je postavena na lžích? Co se týká toho, co o mě někdo tvrdí, to je na jejich svědomí a zodpovědnost.

@Martin
Teraz popíšem môj názor je to čistá špekulácia.
Na tvoju otázku prečo sa počas takmer celej relácie nepozerá do kamery je jeden pravdepodobný dôvod. VV Pjakin je tvár FKT no vedľa kamery mimo jej zorný uhol môže sedieť jeden či viacerý analytici. Na niektorých videách je veľmi zriedkavo vidieť pri podávaní niektorých informácií veľmi dobre úkrytu neistotu či je podaná informácia správnym spôsobom. Môže byť že v miestnosti je s ním skutočný analytik s ktorým spoločné točia relácie. Je dosť pravdepodobné že ten čo číta otázky je tá tvár v úzadí. Tiež ho poopravuje ak sa Pjakin občas preriekne. Znova upozorňujem že je to moja špekulácia ktorá vôbec nemusí byť správna.
S pozdravom Peter.

@Martin Teraz popíšem môj názor je to čistá špekulácia. Na tvoju otázku prečo sa počas takmer celej relácie nepozerá do kamery je jeden pravdepodobný dôvod. VV Pjakin je tvár FKT no vedľa kamery mimo jej zorný uhol môže sedieť jeden či viacerý analytici. Na niektorých videách je veľmi zriedkavo vidieť pri podávaní niektorých informácií veľmi dobre úkrytu neistotu či je podaná informácia správnym spôsobom. Môže byť že v miestnosti je s ním skutočný analytik s ktorým spoločné točia relácie. Je dosť pravdepodobné že ten čo číta otázky je tá tvár v úzadí. Tiež ho poopravuje ak sa Pjakin občas preriekne. Znova upozorňujem že je to moja špekulácia ktorá vôbec nemusí byť správna. S pozdravom Peter.

@Peter Peto
Ja som si zas hovoril , že možno aby nepôsobil ako Barbara Bush , existuje jedno video ....
Podľa mňa ideálne by bolo pozerať sa do kamery ale neudržiavať očný kontakt vkuse.
Všimnite si Velička , ten robí presne to ako je to prirodzené podľa mňa.
Pozerá sa na nás ale sem tam sa zahľadí niekam mimo úplne a na pekných pár sekúnd.
Aspoň čo si tak pamätám nejaké video.
Pýtam sa lebo mňa v podstate ruší to ako sa pozerá inam Pjakin.
A čo keď za kamerou sedí jeho 21 kolegov smile smile

@Peter Peto Ja som si zas hovoril , že možno aby nepôsobil ako Barbara Bush , existuje jedno video .... Podľa mňa ideálne by bolo pozerať sa do kamery ale neudržiavať očný kontakt vkuse. Všimnite si Velička , ten robí presne to ako je to prirodzené podľa mňa. Pozerá sa na nás ale sem tam sa zahľadí niekam mimo úplne a na pekných pár sekúnd. Aspoň čo si tak pamätám nejaké video. Pýtam sa lebo mňa v podstate ruší to ako sa pozerá inam Pjakin. A čo keď za kamerou sedí jeho 21 kolegov :D :D
Upravené 22. 7. 2021 o 09:30

Proč je Pjakin problém? Protože je to protiruský projekt, jehož cílem je zneškodnění KSB.

Zajímalo by mne, zda jsou dostupné nějaké (oficiální nebo neoficiální) informace o financování (neziskovky?) FKT.


[quote="pid:25824, uid:235"]Proč je Pjakin problém? Protože je to protiruský projekt, jehož cílem je zneškodnění KSB.[/quote] Zajímalo by mne, zda jsou dostupné nějaké (oficiální nebo neoficiální) informace o financování (neziskovky?) FKT.

Možno sa sem teraz hodí , poznáte portál Tartaria ?
Tam sa vkuse do Pjakina obúva admin , a nazýva ho rabim. (žid, to vám je jasné asi)
To len tak ako pikoška. To by potom sedelo na protiruský projekt čo sa tu spomína.
Lenže ten admin sa obúva do Putina a podľa mňa je platený podpindosník , takže...


Možno sa sem teraz hodí , poznáte portál Tartaria ? Tam sa vkuse do Pjakina obúva admin , a nazýva ho rabim. (žid, to vám je jasné asi) To len tak ako pikoška. To by potom sedelo na protiruský projekt čo sa tu spomína. Lenže ten admin sa obúva do Putina a podľa mňa je platený podpindosník , takže...

@Martin

Pjakin svůj hlavní útok na VP opřel o to, že VP údajně přijal za svou definici hybridní války od Gosdepu USA. Která je odlišná od definice hybridní války v KSB. Ten útok opřel o text Základů sociologie 6, kapitolu 21.2, která měla údajně dokládat, že nad VP SSSR převzal po smrti Zaznobina kontrolu nepřítel a že VP SSSR se začíná zabývat imitačně-provokační činností. Není nic jednoduššího než si vzít Základy sociologie 6 a podívat se, jestli skutečně VP SSSR převzal za svou definici hybridní války od Gosdepu USA.


Dále Pjakin útočí na VP na základě toho, že VP SSSR údajně navrhuje přejít k mafiím, namísto soubornosti. Tento útok Pjakin opřel o text "O etice a její úloze v životě". Není nic jednoduššího než si text "O etice..." přečíst a podívat se, jestli VP SSSR skutečně navrhuje přejít od soubornosti k budování mafií.


@Martin Pjakin svůj hlavní útok na VP opřel o to, že VP údajně přijal za svou definici hybridní války od Gosdepu USA. Která je odlišná od definice hybridní války v KSB. Ten útok opřel o text Základů sociologie 6, kapitolu 21.2, která měla údajně dokládat, že nad VP SSSR převzal po smrti Zaznobina kontrolu nepřítel a že VP SSSR se začíná zabývat imitačně-provokační činností. Není nic jednoduššího než si vzít Základy sociologie 6 a podívat se, jestli skutečně VP SSSR převzal za svou definici hybridní války od Gosdepu USA. Dále Pjakin útočí na VP na základě toho, že VP SSSR údajně navrhuje přejít k mafiím, namísto soubornosti. Tento útok Pjakin opřel o text "O etice a její úloze v životě". Není nic jednoduššího než si text "O etice..." přečíst a podívat se, jestli VP SSSR skutečně navrhuje přejít od soubornosti k budování mafií.

Možno sa sem teraz hodí , poznáte portál Tartaria ?
Tam sa vkuse do Pjakina obúva admin , a nazýva ho rabim. (žid, to vám je jasné asi)
To len tak ako pikoška.

To je dlouhodobá záležitost, nálepka se dokonce rýmuje: "rabin Pjakin".
(nemohu vyloučit, že VVPj je jewrej, ale podle mojí heuristiky mi vychází, že není, tedy pokud vystupuje pod svým pravým jménem)
To by potom sedelo na protiruský projekt čo sa tu spomína.

A nebo taky naopak, protože
Lenže ten admin sa obúva do Putina

a podľa mňa je (admin Tartaria.sk - pozn. Počtář) platený podpindosník

Počítám s tím, že to nebude jen tak "obyčejný" podpindosník...


[quote="pid:25868, uid:324"]Možno sa sem teraz hodí , poznáte portál Tartaria ? Tam sa vkuse do Pjakina obúva admin , a nazýva ho rabim. (žid, to vám je jasné asi) To len tak ako pikoška.[/quote] To je dlouhodobá záležitost, nálepka se dokonce rýmuje: "rabin Pjakin". (nemohu vyloučit, že VVPj je jewrej, ale podle mojí heuristiky mi vychází, že není, tedy pokud vystupuje pod svým pravým jménem) [quote="pid:25868, uid:324"]To by potom sedelo na protiruský projekt čo sa tu spomína.[/quote] A nebo taky naopak, protože [quote="pid:25868, uid:324"]Lenže ten admin sa obúva do Putina[/quote] [quote="pid:25868, uid:324"]a podľa mňa je (admin Tartaria.sk - pozn. Počtář) platený podpindosník[/quote] Počítám s tím, že to nebude jen tak "obyčejný" podpindosník...
Upravené 22. 7. 2021 o 10:29

Pjakin se do VP SSSR opřel až po jejich práci na téma důchodové reformy, kde VP SSSR podryl práci Putina, zkritizoval ho a v té době to znamenalo ohrožení pro celé Rusko.


Pjakin se do VP SSSR opřel až po jejich práci na téma důchodové reformy, kde VP SSSR podryl práci Putina, zkritizoval ho a v té době to znamenalo ohrožení pro celé Rusko.

Obecnější poznámka.
Popravdě, bral bych, kdyby VVPj útočil na kolektiv VP SSSR a kdyby to VP neřešil a pokračoval v publikační činnosti "jak jsme byli zvyklí v minulosti". Ale to se neděje.


Ještě bych bral (ale už by mi to bylo divnější), kdyby VP útočil na VVPj a VVPj by to neřešil. Ale to se neděje.


Ale co mi počítadlo nebere je, že oba subjekty pracují v tandemu a naskakují na model "rozděl a panuj".
(navíc má tento jev tendenci replikovat se i do našeho prostředí)
A zároveň VVPj zapnul forsáž ve vydávání knih, zatímco VP v této oblasti dupl na brzdu.


Pokud vím (když tak mne korigujte), tak konflikt personálně ztělesňují Veličko a VVPj.
Jefimov stojí mimo - není na něho útočeno, ani sám neútočí.


Obecnější poznámka. Popravdě, bral bych, kdyby VVPj útočil na kolektiv VP SSSR a kdyby to VP neřešil a pokračoval v publikační činnosti "jak jsme byli zvyklí v minulosti". Ale to se neděje. Ještě bych bral (ale už by mi to bylo divnější), kdyby VP útočil na VVPj a VVPj by to neřešil. Ale to se neděje. Ale co mi počítadlo **nebere** je, že oba subjekty pracují v tandemu a naskakují na model "rozděl a panuj". (navíc má tento jev tendenci replikovat se i do našeho prostředí) A zároveň VVPj zapnul forsáž ve vydávání knih, zatímco VP v této oblasti dupl na brzdu. Pokud vím (když tak mne korigujte), tak konflikt personálně ztělesňují Veličko a VVPj. Jefimov stojí mimo - není na něho útočeno, ani sám neútočí.

Dobrý deň. Musím podotknúť na margo tohto vlákna jednu vec. Veľmi rád by som si zakúpil, alebo stiahol, ucelenú prácu analytiku alebo aspoň príspevok pod značkou Vnútorný prediktor ČSSR , alebo prácu vydanú pod označením autorský kolektív Spoločného Súborného Československa... Alebo niečo podobné.... Nestalo sa tak, za všetky tie roky... A mrzí ma to, že iba na pár jednotlivcov, ozaj spočítateľných na jednej ruke, prezentuje svoje práce aj v svojom mene...(za čo im patrí uznanie)
Čo sa týka Pjakina, za svoju analytiku a vydané práce ručí svojim menom, osobou a osobami svojich blízkych. Teda, osobne a menovite... Či už "majú pravdu, alebo nie",
tak isto pri knihách ktoré vydal v svojom mene... Myslím si, že z hľadiska morálky a etiky o ktorej sa tu popísal nejeden riadok, je minimálne nemiestne, bez prezentácie vlastnej analytiky, podrobenej úrovne na akej pracuje Pjakin, je veľmi mierne povedané, zbytočné...


Dobrý deň. Musím podotknúť na margo tohto vlákna jednu vec. Veľmi rád by som si zakúpil, alebo stiahol, ucelenú prácu analytiku alebo aspoň príspevok pod značkou Vnútorný prediktor ČSSR , alebo prácu vydanú pod označením autorský kolektív Spoločného Súborného Československa... Alebo niečo podobné.... Nestalo sa tak, za všetky tie roky... A mrzí ma to, že iba na pár jednotlivcov, ozaj spočítateľných na jednej ruke, prezentuje svoje práce aj v svojom mene...(za čo im patrí uznanie) Čo sa týka Pjakina, za svoju analytiku a vydané práce ručí svojim menom, osobou a osobami svojich blízkych. Teda, osobne a menovite... Či už "majú pravdu, alebo nie", tak isto pri knihách ktoré vydal v svojom mene... Myslím si, že z hľadiska morálky a etiky o ktorej sa tu popísal nejeden riadok, je minimálne nemiestne, bez prezentácie vlastnej analytiky, podrobenej úrovne na akej pracuje Pjakin, je veľmi mierne povedané, zbytočné...

Nerozumiem, preco by Pjakin tvrdil ze pripojenie Krymu zariadil GP ked v dalsich dieloch Pjakin jednoznacne obhajuje pripojenie Krymu k Rusku??? Co su to za nezmysly???


Nerozumiem, preco by Pjakin tvrdil ze pripojenie Krymu zariadil GP ked v dalsich dieloch Pjakin jednoznacne obhajuje pripojenie Krymu k Rusku??? Co su to za nezmysly???

čistá špekulácia

Nemyslím, že máš správnu úvahu. Ak si pozrieš záznamy zo "Seminár z horského Altaja" kde pred ľuďmi odpovedal na otázky tak nemám pocit že by to bolo nejako zvlášť iné ako vo videách O&O. Takýmto spôsobom sa podľa mňa ani nedá pracovať ako popisuješ.


A Prečo nepozerá do kamery? Skús si len zatelefonovať cez whats upp niekomu blízkemu a nepozeraj na obrazovku smartfónu, ale do kamery. Je to strašne neprirodzené. On nie je hlásateľ večerných správ v telke.


[quote="pid:25860, uid:14"]čistá špekulácia[/quote] Nemyslím, že máš správnu úvahu. Ak si pozrieš záznamy zo "Seminár z horského Altaja" kde pred ľuďmi odpovedal na otázky tak nemám pocit že by to bolo nejako zvlášť iné ako vo videách O&O. Takýmto spôsobom sa podľa mňa ani nedá pracovať ako popisuješ. A Prečo nepozerá do kamery? Skús si len zatelefonovať cez whats upp niekomu blízkemu a nepozeraj na obrazovku smartfónu, ale do kamery. Je to strašne neprirodzené. On nie je hlásateľ večerných správ v telke.

@Adam

Pokud si pustíš ten odkaz na pořad z roku 2014, a poslechneš si pasáž od 25. cca do 40. minuty, tak tam Pjakin tvrdí, že připojení Krymu k Rusku zařídil GP.


@Adam Pokud si pustíš ten odkaz na pořad z roku 2014, a poslechneš si pasáž od 25. cca do 40. minuty, tak tam Pjakin tvrdí, že připojení Krymu k Rusku zařídil GP.

Mimo tému , prosím vás kto viete , prečo sa Pjakin pozerá celý čas mimo kameru a na konci do kamery ?

Tak tohle asi s jistotou neodpoví nikdo, kdo není ve studiu při natáčení pořadu O-O.
:-)
Za mne pouze poznámka: mluvit spatra, udržet si soustředění po celou dobu (typicky více než 60 minut) a ještě se dívat trvale do kamery? Je to vůbec reálné?
Něco jiného je to v závěru, kdy jednak chce mít jistotu, že oslovuje diváky a jednak re-cituje (takže se nemusí tolik soustředit).


Dodatek: pokud už máme hovořit o "podezřelostech" ve vnějším chování VVPj během pořadů O-O, tak za mne tam řadím jediný faktor. A tím je jeho časté "zadrhávání" a parazitní "ééééé". To je příznak toho, že vypadává z potoku. (“работа в потоке”)


[quote="pid:25858, uid:324"]Mimo tému , prosím vás kto viete , prečo sa Pjakin pozerá celý čas mimo kameru a na konci do kamery ?[/quote] Tak tohle asi s jistotou neodpoví nikdo, kdo není ve studiu při natáčení pořadu O-O. :-) Za mne pouze poznámka: mluvit spatra, udržet si soustředění po celou dobu (typicky více než 60 minut) a ještě se dívat **trvale** do kamery? Je to vůbec reálné? Něco jiného je to v závěru, kdy jednak chce mít jistotu, že oslovuje diváky a jednak **re-cituje** (takže se nemusí tolik soustředit). Dodatek: pokud už máme hovořit o "podezřelostech" ve vnějším chování VVPj během pořadů O-O, tak za mne tam řadím jediný faktor. A tím je jeho časté "zadrhávání" a parazitní "ééééé". To je příznak toho, že vypadává z potoku. (“работа в потоке”)
Upravené 22. 7. 2021 o 11:17

To nekoukání se Pjakina do kamery má velice jednoduché vysvětlení . Pjakin při natáčení spolupracuje se svým kolegou , tzn. , že se mu dívá do obličeje .
Až když pořad končí , tak směřuje pohled na posluchače . Já se při rozhovoru také dívám lidem do obličeje , ale znám takové ,kteří to nedokážou .
S někým komunikovat a dívat se jinam , považuji za nevychovanost .
Takže Pjakin se chová přirozeně .
Všímejte si toho , jak je při každé otázce plně soustředěný . S tím pohled do obličeje tomu s kým komunikuji, to úzce souvisí .


To nekoukání se Pjakina do kamery má velice jednoduché vysvětlení . Pjakin při natáčení spolupracuje se svým kolegou , tzn. , že se mu dívá do obličeje . Až když pořad končí , tak směřuje pohled na posluchače . Já se při rozhovoru také dívám lidem do obličeje , ale znám takové ,kteří to nedokážou . S někým komunikovat a dívat se jinam , považuji za nevychovanost . Takže Pjakin se chová přirozeně . Všímejte si toho , jak je při každé otázce plně soustředěný . S tím pohled do obličeje tomu s kým komunikuji, to úzce souvisí .

Pjakinovo tvrzení , že GP je nucen spolupracovat s Putinem , spadá i do oblasti Krym .
Vzpomeňte si , když RF vyslalo v r. 2015 salvu kalibrů , tak tyto rakety letěly přes území několika států . Ten kdo o tom měl vědět , ten věděl , pro bažinu to byl překvapivý kop do kulek .
Někdo se postaral o to , aby tato informace předčasně neprosákla a to ani v okupovaném Iráku .
Co myslíte , podpořil ten Nemo-Nikdo i pokojné bezválečné připojení Krymu k RF , v rámci svého dalšího přežití ?
Jen připomenu , že tehdy vše záměrně směřovalo ke scénáři , obětujeme levé křídlo-Evropu a porazíme tak už
konečně ty rusy !
Každý proces se projevuje podle toho , jak na něj nahlížíme . Jinak z pohledu ze studny , jinak při pohledu na ploše vedle studny a jinak při pohledu z kopce .
Vtom prvním případě vidíme odsek, jako při pohledu klíčovou dirkou .
V tom druhém vidíme interiér místnosti .
Ve třetím celé město i s okolím a záleží pouze na Nás , kam svůj pohled zaostříme .


Pjakinovo tvrzení , že GP je nucen spolupracovat s Putinem , spadá i do oblasti Krym . Vzpomeňte si , když RF vyslalo v r. 2015 salvu kalibrů , tak tyto rakety letěly přes území několika států . Ten kdo o tom měl vědět , ten věděl , pro bažinu to byl překvapivý kop do kulek . Někdo se postaral o to , aby tato informace předčasně neprosákla a to ani v okupovaném Iráku . Co myslíte , podpořil ten Nemo-Nikdo i pokojné bezválečné připojení Krymu k RF , v rámci svého dalšího přežití ? Jen připomenu , že tehdy vše záměrně směřovalo ke scénáři , obětujeme levé křídlo-Evropu a porazíme tak už konečně ty rusy ! Každý proces se projevuje podle toho , jak na něj nahlížíme . Jinak z pohledu ze studny , jinak při pohledu na ploše vedle studny a jinak při pohledu z kopce . Vtom prvním případě vidíme odsek, jako při pohledu klíčovou dirkou . V tom druhém vidíme interiér místnosti . Ve třetím celé město i s okolím a záleží pouze na Nás , kam svůj pohled zaostříme .

S někým komunikovat a dívat se jinam , považuji za nevychovanost .

Pokud k tomu při rozhovoru dochází trvale, tak ano.
Pokud k tomu dochází při "nezávazné" konverzaci, tak ano.
Ale pokud jde například o vysvětlování něčeho nebo souvislejší projev spatra, tak nikoliv nevychovanost, ale pro některé lidi nutnost pro udržení soustředěnosti, podobně jako zavírání očí.
(Měl jsem jednoho učitele, který se při výkladu v hodině díval pouze na mne. Zjistil jsem, že jednak si tím udržuje soustředěnost a druhak využívá toho, že si všiml, že si sám pro sebe při jeho výkladu kývám hlavou, když rozumím a vrtím hlavou, když nerozumím nebo když udělá chybu...:-)
(A měl jsem jiného učitele, který při přednášce často "obracel oči v sloup" nebo civěl do stropu místnosti.)


[quote="pid:25896, uid:185"]S někým komunikovat a dívat se jinam , považuji za nevychovanost .[/quote] Pokud k tomu při rozhovoru dochází trvale, tak ano. Pokud k tomu dochází při "nezávazné" konverzaci, tak ano. Ale pokud jde například o vysvětlování něčeho nebo souvislejší projev spatra, tak nikoliv nevychovanost, ale pro některé lidi nutnost pro udržení soustředěnosti, podobně jako zavírání očí. (Měl jsem jednoho učitele, který se při výkladu v hodině díval pouze na mne. Zjistil jsem, že jednak si tím udržuje soustředěnost a druhak využívá toho, že si všiml, že si sám pro sebe při jeho výkladu kývám hlavou, když rozumím a vrtím hlavou, když nerozumím nebo když udělá chybu...:-) (A měl jsem jiného učitele, který při přednášce často "obracel oči v sloup" nebo civěl do stropu místnosti.)

Hox, nemyslel tym Pjakin to, ze GP pomohol Rusku pripojit Krym ako strategicke miesto, aby zabranil vojne, ktora GP momentalne nevyhovuje?


Hox, nemyslel tym Pjakin to, ze GP pomohol Rusku pripojit Krym ako strategicke miesto, aby zabranil vojne, ktora GP momentalne nevyhovuje?

ohľadom jeho nekukania do kamery - tuším hovorieva, že v štúdiu je ich viac ľudí, nielen ten, čo je blízko neho a číta mu otázky. možno tam chodia aj iní kolegovia pokukať tiež, ak už sú práve v rovnakej budove. aspoň dúfam, že sa díva na viacerých, lebo keby len na toho jedného, tak v momentoch, keď má výlevy zlostných emócií, tak všetko by smeroval na toho prísediaceho chudáka, ktorý za nič nemôže.


ohľadom jeho nekukania do kamery - tuším hovorieva, že v štúdiu je ich viac ľudí, nielen ten, čo je blízko neho a číta mu otázky. možno tam chodia aj iní kolegovia pokukať tiež, ak už sú práve v rovnakej budove. aspoň dúfam, že sa díva na viacerých, lebo keby len na toho jedného, tak v momentoch, keď má výlevy zlostných emócií, tak všetko by smeroval na toho prísediaceho chudáka, ktorý za nič nemôže.

Proboha, to je fakt podstatou téhle debaty vnější projev Pjakina (zadrhávání,koukání mimo kameru) anebo něco podstatně hlubšího ? Posedlost averzí vůči komukoliv je možné prezentovat jednoduše a srozumitelně a není k tomu třeba chodit kolem horké kaše. A nepřizývat ke spoluaverzi publikum a vždypřipravené podsírače.
Je mi z toho akorát smutno, takové sado-maso bez zjevného výsledku.


Proboha, to je fakt podstatou téhle debaty vnější projev Pjakina (zadrhávání,koukání mimo kameru) anebo něco podstatně hlubšího ? Posedlost averzí vůči komukoliv je možné prezentovat jednoduše a srozumitelně a není k tomu třeba chodit kolem horké kaše. A nepřizývat ke spoluaverzi publikum a vždypřipravené podsírače. Je mi z toho akorát smutno, takové sado-maso bez zjevného výsledku.

Rečnícke zamyslenie.
To je ten, čo sa venoval kadečomu, ale nič nedokončil, lebo vždy v polovici zmení názor?
Levašovovi, potom Védam, Koncepcii, neskôr web fórum - ktoré podľa neho nemá zmysel, tak ho sám zrušil. A teraz je to Pjakin.
Načo sem prispieva, keď fórum podľa neho nemá zmysel? Na koho ciele svojou činnosťou v skutočnosti pracuje?
Koniec rečníckeho zamyslenia.


Rečnícke zamyslenie. To je ten, čo sa venoval kadečomu, ale nič nedokončil, lebo vždy v polovici zmení názor? Levašovovi, potom Védam, Koncepcii, neskôr web fórum - ktoré podľa neho nemá zmysel, tak ho sám zrušil. A teraz je to Pjakin. Načo sem prispieva, keď fórum podľa neho nemá zmysel? Na koho ciele svojou činnosťou v skutočnosti pracuje? Koniec rečníckeho zamyslenia.

tak tam Pjakin tvrdí, že připojení Krymu k Rusku zařídil GP.

Ale to nic neříká o tom, že Pjakin pracuje proti Rusku. Prostě zkonstatoval, že bez pomoci GP a odsouhlasení Putina s GP, by k tomu nedošlo. GP potřeboval zvýšit zdrojovou stabilitu Ruska a tak Putinovi pomohl.
Mám neblahé tušení, že tady již dochází k hysterii Hoxe z toho, že se mu nedaří tady Pjakina zablokovat. Zajímalo by mě, od koho ten úkol dostal.


[quote="pid:25889, uid:235"]tak tam Pjakin tvrdí, že připojení Krymu k Rusku zařídil GP.[/quote] Ale to nic neříká o tom, že Pjakin pracuje proti Rusku. Prostě zkonstatoval, že bez pomoci GP a odsouhlasení Putina s GP, by k tomu nedošlo. GP potřeboval zvýšit zdrojovou stabilitu Ruska a tak Putinovi pomohl. Mám neblahé tušení, že tady již dochází k hysterii Hoxe z toho, že se mu nedaří tady Pjakina zablokovat. Zajímalo by mě, od koho ten úkol dostal.
Upravené 22. 7. 2021 o 17:09

Mimo tému , prosím vás kto viete , prečo sa Pjakin pozerá celý čas mimo kameru a na konci do kamery ?
Martin

Protože má Pjakin i kolegy v studiu. Moderátor na začátku zdraví kromě diváků i kolegy v studiu.


[quote="pid:25890, uid:240"]Mimo tému , prosím vás kto viete , prečo sa Pjakin pozerá celý čas mimo kameru a na konci do kamery ? Martin[/quote] Protože má Pjakin i kolegy v studiu. Moderátor na začátku zdraví kromě diváků i kolegy v studiu.

zadrhávání

Pozor, zde nejde o laciné poukazování na hendikep. Protože jde sice o jev častý, nikoliv však rovnoměrně rozložený.
To je příznak toho, že vypadává z potoku. (“работа в потоке”)

A zde nemluvím o cabrání se v nějaké stružce.
Konec konců, VVPj sleduji a sledovat budu. V tomto vlákně jsem se snažil zůstat uprostřed.


[quote="pid:25961, uid:57"]zadrhávání[/quote] Pozor, zde nejde o laciné poukazování na hendikep. Protože jde sice o jev častý, nikoliv však rovnoměrně rozložený. [quote="pid:25890, uid:240"]To je příznak toho, že vypadává z potoku. (“работа в потоке”)[/quote] A zde nemluvím o cabrání se v nějaké stružce. Konec konců, VVPj sleduji a sledovat budu. V tomto vlákně jsem se snažil zůstat uprostřed.

Moderátor na začátku zdraví kromě diváků i kolegy v studiu.


Já to chápu tak, že s kolegy probírá otázky diváků. Čili se chová přirozeně, pokud by hodinu a půl zíral do kamery, byla by to spíše hypnóza.
A přeřeky? Někdy vám prostě myšlenky letí rychleji, než pusa. Sice se zadrhne, odbočí, ale pak se vždy vrátí k tématu. Pravdou je, že lépe se zorientujete v tištěné verzi.


Je úplně jedno, jak to říká, jde o to, co. A co říká, má smysl (bez ohledu na různé názory na jednotlivosti či detaily).


[quote="pid:25978, uid:312"]Moderátor na začátku zdraví kromě diváků i kolegy v studiu.[/quote] Já to chápu tak, že s kolegy probírá otázky diváků. Čili se chová přirozeně, pokud by hodinu a půl zíral do kamery, byla by to spíše hypnóza. A přeřeky? Někdy vám prostě myšlenky letí rychleji, než pusa. Sice se zadrhne, odbočí, ale pak se vždy vrátí k tématu. Pravdou je, že lépe se zorientujete v tištěné verzi. Je úplně jedno, jak to říká, jde o to, co. A co říká, má smysl (bez ohledu na různé názory na jednotlivosti či detaily).

To se tam má Pjakin jako hodinu bavit s kamerou? Každý to má nastavené jinak, evidentně je mu přirozenější pohled na člověka, než na robota. Tohle mě opravdu v životě nenapadlo řešit, ani ta myšlenka, že se nedívá do kamery většinu času. A že je emotivnější? No tak to právě dělá to nejlepší, co může aby udržel divákovu pozornost, alespoň co se mě týče.


Z mého pohledu, když někdo neustále kouká do kamery, nebo i v životě na mě mluví a ani na vteřinu ode mě neodpoutá zrak, tak na mě působí buď jako blázen, nebo manipulátor, nebo obojí.


Představa, že Pjakin kouká skrz kameru na mě a nadává na podpindosníky, že stojej za hovno a GP je zmrd, tak bych si to asi bral i osobně, ale protože Pjakina ve studia znají, tak to berou neosobně a s klidem, ale představte si, že někdo nově objeví Pjakina a on mu "do očí" bude tvrdit, že státní elita jsou idioti a debilové...no nevím... smile


To se tam má Pjakin jako hodinu bavit s kamerou? Každý to má nastavené jinak, evidentně je mu přirozenější pohled na člověka, než na robota. Tohle mě opravdu v životě nenapadlo řešit, ani ta myšlenka, že se nedívá do kamery většinu času. A že je emotivnější? No tak to právě dělá to nejlepší, co může aby udržel divákovu pozornost, alespoň co se mě týče. Z mého pohledu, když někdo neustále kouká do kamery, nebo i v životě na mě mluví a ani na vteřinu ode mě neodpoutá zrak, tak na mě působí buď jako blázen, nebo manipulátor, nebo obojí. Představa, že Pjakin kouká skrz kameru na mě a nadává na podpindosníky, že stojej za hovno a GP je zmrd, tak bych si to asi bral i osobně, ale protože Pjakina ve studia znají, tak to berou neosobně a s klidem, ale představte si, že někdo nově objeví Pjakina a on mu "do očí" bude tvrdit, že státní elita jsou idioti a debilové...no nevím... :D

Čo sa týka tohto vlákna... Najprv sa odpísala Voda, potom zmrzol Leva net, Pjakin zmazaný na Leva nete, aj keď sa do povedomia táto stránka dostala hlavne cez Pjakinove O-O., potom likvidácia prekladov p. Ireny na nete, a teraz, odpis nicku Hox... No, nemôžem si pomôcť, ale pripadá mi to ako sústredený útok na komunitu, lepšie povedané na jej zdroje... Či je to už Pjakin, Leva net, VP SSSR, nick Hox... Koniec koncov všetko zlé, je na niečo dobré...
Je badať určité "sprofesionalizovanie" u viacerých "študentov" a v budúcnosti sa bude musieť jednať aj o zosobnenie... Teda vlastne prebratie zodpovednosti za vlastnú osobu, čomu doterajšia relatívna anonymita vlastne iba pomohla...
Tak toto vlákno beriem osobne pozitívne s ohľadom hlavne na budúCnosť...


Čo sa týka tohto vlákna... Najprv sa odpísala Voda, potom zmrzol Leva net, Pjakin zmazaný na Leva nete, aj keď sa do povedomia táto stránka dostala hlavne cez Pjakinove O-O., potom likvidácia prekladov p. Ireny na nete, a teraz, odpis nicku Hox... No, nemôžem si pomôcť, ale pripadá mi to ako sústredený útok na komunitu, lepšie povedané na jej zdroje... Či je to už Pjakin, Leva net, VP SSSR, nick Hox... Koniec koncov všetko zlé, je na niečo dobré... Je badať určité "sprofesionalizovanie" u viacerých "študentov" a v budúcnosti sa bude musieť jednať aj o zosobnenie... Teda vlastne prebratie zodpovednosti za vlastnú osobu, čomu doterajšia relatívna anonymita vlastne iba pomohla... Tak toto vlákno beriem osobne pozitívne s ohľadom hlavne na budúCnosť...

Dlouhodobě pozoruji zvýšené emoce Pjakina při komentování některých událostí.


Zvláštne, prečo taká tvrdá diskreditácia Pjakina prišla práve v túto neľahkú dobu, keď vo svete nastávajú obrovské zmeny? Prečo rozbíjať dobré veci?


2 možnosti ... aby se uvolnilo místo pro něco lepšího nebo aby jsme byli připraveni o kvalitní analýzu.


Dlouhodobě pozoruji zvýšené emoce Pjakina při komentování některých událostí. [quote="pid:25803, uid:200"]Zvláštne, prečo taká tvrdá diskreditácia Pjakina prišla práve v túto neľahkú dobu, keď vo svete nastávajú obrovské zmeny? Prečo rozbíjať dobré veci?[/quote] 2 možnosti ... aby se uvolnilo místo pro něco lepšího nebo aby jsme byli připraveni o kvalitní analýzu.

Dlouhodobě pozoruji zvýšené emoce Pjakina při komentování některých událostí.

K tomu mám jeden postřeh. K těm emocím VVPj.
Od určité doby připouštím, že tuto formu volí záměrně, že je to určeno divákům. Že vybuzuje sám sebe, že sám sebe ovládá.
Všiml jsem si, že se VVPj často “vytáčí” opakovaně nad týmiž tématy v různých dílech pořadu. A se stejnou, někdy i větší intenzitou. Počítám s tím, že přirozenější by bylo, aby intenzita s časem klesala.


[quote="pid:26053, uid:388"]Dlouhodobě pozoruji zvýšené emoce Pjakina při komentování některých událostí.[/quote] [quote="pid:23805, uid:240"]K tomu mám jeden postřeh. K těm emocím VVPj. Od určité doby připouštím, že tuto formu volí záměrně, že je to určeno divákům. Že vybuzuje sám sebe, že sám sebe ovládá. Všiml jsem si, že se VVPj často “vytáčí” opakovaně nad týmiž tématy v různých dílech pořadu. A se stejnou, někdy i větší intenzitou. Počítám s tím, že přirozenější by bylo, aby intenzita s časem klesala.[/quote]

a v budúcnosti sa bude musieť jednať aj o zosobnenie

Nikoliv nutně.
Dobré řízení není vidět.
:-)


[quote="pid:26046, uid:38"]a v budúcnosti sa bude musieť jednať aj o zosobnenie[/quote] Nikoliv nutně. Dobré řízení není vidět. :-)

Zajímalo by mě, od koho ten úkol dostal.


Alebo od čoho dostal. Lebo celé mne to pripomína posadnutosť biblicko-satanským egregorom a jeho prvé známky posadnutosti som zachytil ešte na starej diskusií, keď prišla reč na Setterfielda, ktorého považujem za šarlatána a tmára, ktorý silou mocou chce napasovať bibliu na vesmír.


[quote="pid:25977, uid:312"]Zajímalo by mě, od koho ten úkol dostal.[/quote] Alebo od čoho dostal. Lebo celé mne to pripomína posadnutosť biblicko-satanským egregorom a jeho prvé známky posadnutosti som zachytil ešte na starej diskusií, keď prišla reč na Setterfielda, ktorého považujem za šarlatána a tmára, ktorý silou mocou chce napasovať bibliu na vesmír.

Moderátor

Pozor, zde nejde o laciné poukazování na hendikep. Protože jde sice o jev častý, nikoliv však rovnoměrně rozložený.


Emocionálne napätie, lebo síce Pjakin pracuje s intelektom, ale pri prednáške sa necháva uniesť emóciami...


[quote="pid:25979, uid:240"]Pozor, zde nejde o laciné poukazování na hendikep. Protože jde sice o jev častý, nikoliv však rovnoměrně rozložený.[/quote] Emocionálne napätie, lebo síce Pjakin pracuje s intelektom, ale pri prednáške sa necháva uniesť emóciami...

Moderátor

Jeho pořady "Otázka-Odpověd" jsou hypnotizující seance, kdy Pjakin po pár vteřinách přes emoce "přetáhne" sledujícího na svou stranu a paralyzuje u něj schopnost kriticky myslet nad tím, co říká. Stejnou metodu práce s davy používal například Hitler.


Konceptuální (žrečská) moc je ze své povahy autokratická. Může být spřátelená (někdo v rámci KOBu již dosáhl toho stupně nebo to je někdo ze starých ruských žrečských / znacharských rodů, případně i HNR) nebo nepřátelská (GP).


Pjakin (ale myslím, že by se to dalo vyčíst i z DVTR) mluví o tom, že chcete-li udělat nějaký obrat jsou na to třeba "nové kádry" (v minulém pořadu odpovídal Pjakin na to, proč nebyl za víceprezidenta instalován Obama, ale Kamala Harrison). Nové kádry se nejlépe instalují jako výsledek sporu starých kádrů. Ten proces může být i vícekrokový.


Takže ve sporu VP SSSR (mluvčí Veličko) x FKT (Pjakin) může být "vítěz" Jefimov (který byl umně na začátku sporu "uklizen", takže se ho neúčastnil), ale bude spíše dočasným vítězem. Nakonec se nejspíše objeví někdo pro nás v tuto chvíli úplně neznámý. Již na začátku sporu na podzim 2018 jsem to na vodaksb krátce komentoval, že v pozadí může být generační výměna. Každopádně je faktologická podtata sporu (a o které se tu povětšinou bavíme) méně důležitá než ta konceptuální (které se v podstatě dotýká jen Hox).




Emoce, které tady lítají ohledně Pjakina, Hoxe a VP SSSR jsem osobně zažil (jako člen ODS) při dělení ODS na ODS a Unii svobody... až dodatečně jsem se setkal s tím, jak takové emoce (různých lidí i svoje) vyhodnocovat a analyzovat (dnešní mé závěry jsou tak jiné od těch původních). Pomohly mi k tomu různé zmínky např. v pracích VP SSSR nebo pořadech Pjakina o tom, jak to fungovalo v Delfské věštírně, ale i osobní zkušenosti v kontaktu s lidmi, kteří by tu roli "Pýthií" mohli dělat.




Konceptuální moc může vidět jen jiná konceptuální moc (byť třeba slabší).... je čas porodit konceptuální centrum KSB do tandemu k ruskému KOBu.


[quote="pid:25824, uid:235"]Jeho pořady "Otázka-Odpověd" jsou hypnotizující seance, kdy Pjakin po pár vteřinách přes emoce "přetáhne" sledujícího na svou stranu a paralyzuje u něj schopnost kriticky myslet nad tím, co říká. Stejnou metodu práce s davy používal například Hitler.[/quote] Konceptuální (žrečská) moc je ze své povahy autokratická. Může být spřátelená (někdo v rámci KOBu již dosáhl toho stupně nebo to je někdo ze starých ruských žrečských / znacharských rodů, případně i HNR) nebo nepřátelská (GP). Pjakin (ale myslím, že by se to dalo vyčíst i z DVTR) mluví o tom, že chcete-li udělat nějaký obrat jsou na to třeba "nové kádry" (v minulém pořadu odpovídal Pjakin na to, proč nebyl za víceprezidenta instalován Obama, ale Kamala Harrison). Nové kádry se nejlépe instalují jako výsledek sporu starých kádrů. Ten proces může být i vícekrokový. Takže ve sporu VP SSSR (mluvčí Veličko) x FKT (Pjakin) může být "vítěz" Jefimov (který byl umně na začátku sporu "uklizen", takže se ho neúčastnil), ale bude spíše dočasným vítězem. Nakonec se nejspíše objeví někdo pro nás v tuto chvíli úplně neznámý. Již na začátku sporu na podzim 2018 jsem to na vodaksb krátce komentoval, že v pozadí může být generační výměna. Každopádně je faktologická podtata sporu (a o které se tu povětšinou bavíme) méně důležitá než ta konceptuální (které se v podstatě dotýká jen Hox). ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Emoce, které tady lítají ohledně Pjakina, Hoxe a VP SSSR jsem osobně zažil (jako člen ODS) při dělení ODS na ODS a Unii svobody... až dodatečně jsem se setkal s tím, jak takové emoce (různých lidí i svoje) vyhodnocovat a analyzovat (dnešní mé závěry jsou tak jiné od těch původních). Pomohly mi k tomu různé zmínky např. v pracích VP SSSR nebo pořadech Pjakina o tom, jak to fungovalo v Delfské věštírně, ale i osobní zkušenosti v kontaktu s lidmi, kteří by tu roli "Pýthií" mohli dělat. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Konceptuální moc může vidět jen jiná konceptuální moc (byť třeba slabší).... je čas porodit konceptuální centrum KSB do tandemu k ruskému KOBu.

Konceptuální (žrečská) moc je ze své povahy autokratická.

Tohle je pro mne jeden z nejsilnějších příspěvků za obě "pjakinovská" vlákna.
Jefimov stojí mimo - není na něho útočeno, ani sám neútočí.

(2 se perou, 3. se směje)
Takže ve sporu VP SSSR (mluvčí Veličko) x FKT (Pjakin) může být "vítěz" Jefimov (který byl umně na začátku sporu "uklizen", takže se ho neúčastnil), ale bude spíše dočasným vítězem. Nakonec se nejspíše objeví někdo pro nás v tuto chvíli úplně neznámý. Již na začátku sporu na podzim 2018 jsem to na vodaksb krátce komentoval, že v pozadí může být generační výměna.


Akorát tohle

Každopádně je faktologická podtata sporu (a o které se tu povětšinou bavíme) méně důležitá než ta konceptuální (které se v podstatě dotýká jen Hox).

jsem přehlédl, mohl bys napovědět, kde se Hox dotýká?


[quote="pid:26077, uid:388"]Konceptuální (žrečská) moc je ze své povahy autokratická.[/quote] Tohle je pro mne jeden z nejsilnějších příspěvků za obě "pjakinovská" vlákna. [quote="pid:25878, uid:240"]Jefimov stojí mimo - není na něho útočeno, ani sám neútočí.[/quote] (2 se perou, 3. se směje) [quote="pid:26077, uid:388"]Takže ve sporu VP SSSR (mluvčí Veličko) x FKT (Pjakin) může být "vítěz" Jefimov (který byl umně na začátku sporu "uklizen", takže se ho neúčastnil), ale bude spíše dočasným vítězem. Nakonec se nejspíše objeví někdo pro nás v tuto chvíli úplně neznámý. Již na začátku sporu na podzim 2018 jsem to na vodaksb krátce komentoval, že v pozadí může být generační výměna.[/quote] Akorát tohle [quote="pid:26077, uid:388"]Každopádně je faktologická podtata sporu (a o které se tu povětšinou bavíme) méně důležitá než ta konceptuální (které se v podstatě dotýká jen Hox).[/quote] jsem přehlédl, mohl bys napovědět, kde se Hox dotýká?

@Počtář

Proč je Pjakin problém? Protože je to protiruský projekt, jehož cílem je zneškodnění KSB.
... a další vyjádření, např. již jednou zmíněné


Jeho pořady "Otázka-Odpověd" jsou hypnotizující seance, kdy Pjakin po pár vteřinách přes emoce "přetáhne" sledujícího na svou stranu a paralyzuje u něj schopnost kriticky myslet nad tím, co říká. Stejnou metodu práce s davy používal například Hitler.
Hox


Na mě z toho čiší čisté emoce ... které jsou však v dalším pečlivě osmyslené ... a dokáže z toho vysledovat možné cíle řízení "Je to protiruský projekt, jehož cílem je zneškodnění KSB."


@Počtář [quote="pid:25824, uid:235"]Proč je Pjakin problém? Protože je to protiruský projekt, jehož cílem je zneškodnění KSB.[/quote] ... a další vyjádření, např. již jednou zmíněné [quote="pid:26077, uid:388"]Jeho pořady "Otázka-Odpověd" jsou hypnotizující seance, kdy Pjakin po pár vteřinách přes emoce "přetáhne" sledujícího na svou stranu a paralyzuje u něj schopnost kriticky myslet nad tím, co říká. Stejnou metodu práce s davy používal například Hitler. Hox[/quote] Na mě z toho čiší čisté emoce ... které jsou však v dalším pečlivě osmyslené ... a dokáže z toho vysledovat možné cíle řízení "Je to protiruský projekt, jehož cílem je zneškodnění KSB."

Nikoliv nutně.
Dobré řízení není vidět.
:-)

Áno súhlasím... Ale bez toho, aby sa táto komunita pomaličky posúvala profesionálne"hore" a začal za svoj názor a prácu ručiť, každý svojou osobou,
mám veľké obavy, že sa nás to "neviditeľné riadenie" pomaličky posúva do polohy,
"sektových šarlatánov" a pochybných virtuálnych guru, ktorých "posvätné písmo" v prácach VP SSSR je len ďalšou pochybnou ideológiou, ktorou vlastne kamuflujú znovuzrodenie "krvavého" boľševizmu v podobe krypto Marxa, zosobneného Pjakinom v čiernej košeli a s tajomným mystickým psychologickým pôsobením na davy z ktorého niet úniku, s cieľom vybudovania, vzkriesenia svetového "červeného krypto gulagu".... Toto vlákno je vlastne dôkazom, že sa pravdepodobne úspešne likvidujeme vlastnými rukami...


[quote="pid:26061, uid:240"]Nikoliv nutně. Dobré řízení není vidět. :-)[/quote] Áno súhlasím... Ale bez toho, aby sa táto komunita pomaličky posúvala profesionálne"hore" a začal za svoj názor a prácu ručiť, každý svojou osobou, mám veľké obavy, že sa nás to "neviditeľné riadenie" pomaličky posúva do polohy, "sektových šarlatánov" a pochybných virtuálnych guru, ktorých "posvätné písmo" v prácach VP SSSR je len ďalšou pochybnou ideológiou, ktorou vlastne kamuflujú znovuzrodenie "krvavého" boľševizmu v podobe krypto Marxa, zosobneného Pjakinom v čiernej košeli a s tajomným mystickým psychologickým pôsobením na davy z ktorého niet úniku, s cieľom vybudovania, vzkriesenia svetového "červeného krypto gulagu".... Toto vlákno je vlastne dôkazom, že sa pravdepodobne úspešne likvidujeme vlastnými rukami...

K téme som sa vyjadril vo svojom prvom a druhom komentári v prvom vlákne. Piakina ani Velička nesledujem a je mi jedno kto čo pozerá.


Valerij Piakin sa díva na divákov v štúdiu, pretože sú s ním osobne. Je to tak slušné a je to aj prirodzené (narozdiel od dívania sa do kamery).


Michail Veličko sa díva do kamery a hovorí monotónne (bez emócií) ako hypnotizér. Podľa mňa je to človek s démonickým typom psychiky. Myslím si, že kvôli nemu sa do kníh dostali škodlivé elementy, ktoré Vladimír Zaznobin korigoval, aby nepresiahli únosnú mieru, ale predsa sa tam v nejakom množstve dostali. Po smrti Zaznobina sa Veličko dostal do vedenia VP ZSSR a už mu nič nebráni v prekrúcaní definícií a škodlivej (ne)činnosti (vareniu boršču...). V tomto plne súhlasím s Piakinom, že čítať tlsté knihy a analytické práce VP ZSSR iba do júna 2018. Je možné, že Veličko je pod vplyvom nejakého egregoru, alebo že bol dokonca nasadený do VP ZSSR, aby narúšal KSB zvnútra. Túto svoju domnienku neviem nijako doložiť.


Viktor Jefimov je podľa mňa najrozumnejší z celého kolektívu VP ZSSR a rád si ho pozriem. Zdá sa mi najprirodzenejší, najrozhľadenejší a najotvorenejší.


Hoxovi patrí uznanie za to, že k nám priniesol KSB a zabezpečil preklady kníh. To už mu nikto nezoberie. Začal Levašovom, potom prešiel ku KSB, potom k utajovanej histórii, nakoniec k Bliblii, koránu, Talmudu (?)... Jeho úpadok v analytike nastal, keď začal intenzívne študovať Abrahámske náboženstvá. Vtedy začal obmedzovať aj Piakinove videá. Môže to byť aj dôvod, prečo v konečnom dôsledku zrušil aj staré fórum. Je možné, že Velička obhajuje preto, že sú obidvaja vyznávačmi rovnakej viery (narozdiel od Piakina). Keď sa Piakin dostal do konfliktu s Veličkom, tak si Hox podvedome vybral svojho favorita, a teraz už len hľadá racionálne zdôvodnenie prečo Piakin koná protirusky, aj keď to tak vôbec nemusí byť. Tu podľa mňa nejde o koncepciu, ale o niečo iné, čoho si ani sám Hox nie je vedomý, alebo o niečo, čo nám dokonca tají. Môžem sa samozrejme mýliť a všetko môže byť úplne inak.


K téme som sa vyjadril vo svojom [prvom](https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/2808/m%C5%AFj-sou%C4%8Dasn-yacute-pohled-na-v-v-pjakina/2#post-24304) a [druhom](https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/2808/m%C5%AFj-sou%C4%8Dasn-yacute-pohled-na-v-v-pjakina/2#post-25262) komentári v prvom vlákne. Piakina ani Velička nesledujem a je mi jedno kto čo pozerá. Valerij Piakin sa díva na divákov v štúdiu, pretože sú s ním osobne. Je to tak slušné a je to aj prirodzené (narozdiel od dívania sa do kamery). Michail Veličko sa díva do kamery a hovorí monotónne (bez emócií) **ako hypnotizér**. Podľa mňa je to človek s démonickým typom psychiky. Myslím si, že kvôli nemu sa do kníh dostali škodlivé elementy, ktoré Vladimír Zaznobin korigoval, aby nepresiahli únosnú mieru, ale predsa sa tam v nejakom množstve dostali. Po smrti Zaznobina sa Veličko dostal do vedenia VP ZSSR a už mu nič nebráni v prekrúcaní definícií a škodlivej (ne)činnosti (vareniu boršču...). V tomto plne súhlasím s Piakinom, že čítať tlsté knihy a analytické práce VP ZSSR iba do júna 2018. Je možné, že Veličko je pod vplyvom nejakého egregoru, alebo že bol dokonca nasadený do VP ZSSR, aby narúšal KSB zvnútra. Túto svoju domnienku neviem nijako doložiť. Viktor Jefimov je podľa mňa najrozumnejší z celého kolektívu VP ZSSR a rád si ho pozriem. Zdá sa mi najprirodzenejší, najrozhľadenejší a najotvorenejší. Hoxovi patrí uznanie za to, že k nám priniesol KSB a zabezpečil preklady kníh. **To už mu nikto nezoberie.** Začal Levašovom, potom prešiel ku KSB, potom k utajovanej histórii, nakoniec k Bliblii, koránu, Talmudu (?)... Jeho úpadok v analytike nastal, keď začal intenzívne študovať Abrahámske náboženstvá. Vtedy začal obmedzovať aj Piakinove videá. Môže to byť aj dôvod, prečo v konečnom dôsledku zrušil aj staré fórum. Je možné, že Velička obhajuje preto, že sú obidvaja vyznávačmi rovnakej viery (narozdiel od Piakina). Keď sa Piakin dostal do konfliktu s Veličkom, tak si Hox podvedome vybral svojho favorita, a teraz už len hľadá racionálne zdôvodnenie prečo Piakin koná protirusky, aj keď to tak vôbec nemusí byť. Tu podľa mňa nejde o koncepciu, ale o niečo iné, čoho si ani sám Hox nie je vedomý, alebo o niečo, čo nám dokonca tají. Môžem sa samozrejme mýliť a všetko môže byť úplne inak.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 26. 7. 2021 o 14:34

Po smrti Zaznobina sa Veličko dostal do vedenia VP ZSSR a už mu nič nebráni v prekrúcaní definícií


Kde si prišiel k myšlienke, že Zaznobin alebo Veličko je vo vedení VP ZSSR?
Sú to propagátori KSB, tak ako bol napríklad generál Petrov.
Ako pre skutočne riadiaceho člena, by bolo pre teba to najhoršie sa verejne označkovať.


Je možné, že Velička obhajuje preto, že sú obidvaja vyznávačmi rovnakej viery


tak si Hox podvedome vybral svojho favorita, a teraz už len hľadá racionálne zdôvodnenie

K čomu sú dobré takéto útoky? Robíš toto aj v normálnom živote alebo v práci, že ohováraš druhých z očí do očí alebo poza ich chrbát? Či je to len nová kultúra tu na fóre?
...alebo Peter sa nám vrátil.


Odvádzať tu blbosťami kto sa ako prezentuje pred kamerou, ako keby sme každý neboli iný (aj keď určite štýl môže byť cielený, ale o tom téma predsa nie je).


Ja som ešte nikoho nevidela potvrdiť alebo vyvrátiť Hoxove argumenty s tým, že tu poslal konkrétne zdroje.


Je ale pravda, že diskusiu mal Hox začať rovno i so zdrojmi, ktoré poslal až neskôr.


[quote="pid:26095, uid:623"]Po smrti Zaznobina sa Veličko dostal do vedenia VP ZSSR a už mu nič nebráni v prekrúcaní definícií[/quote] Kde si prišiel k myšlienke, že Zaznobin alebo Veličko je vo vedení VP ZSSR? Sú to propagátori KSB, tak ako bol napríklad generál Petrov. Ako pre skutočne riadiaceho člena, by bolo pre teba to najhoršie sa verejne označkovať. [quote="pid:26095, uid:623"]Je možné, že Velička obhajuje preto, že sú obidvaja vyznávačmi rovnakej viery[/quote] [quote="pid:26095, uid:623"]tak si Hox podvedome vybral svojho favorita, a teraz už len hľadá racionálne zdôvodnenie[/quote] K čomu sú dobré takéto útoky? Robíš toto aj v normálnom živote alebo v práci, že ohováraš druhých z očí do očí alebo poza ich chrbát? Či je to len nová kultúra tu na fóre? ...alebo Peter sa nám vrátil. Odvádzať tu blbosťami kto sa ako prezentuje pred kamerou, ako keby sme každý neboli iný (aj keď určite štýl môže byť cielený, ale o tom téma predsa nie je). Ja som ešte nikoho nevidela potvrdiť alebo vyvrátiť Hoxove argumenty s tým, že tu poslal konkrétne zdroje. Je ale pravda, že diskusiu mal Hox začať rovno i so zdrojmi, ktoré poslal až neskôr.
Upravené 23. 7. 2021 o 14:45

potom k utajovanej histórii, nakoniec k Bliblii, koránu, Talmudu (?)... Jeho úpadok v analytike nastal, keď začal intenzívne študovať Abrahámske náboženstvá. Vtedy začal obmedzovať aj Piakinove videá. Môže to byť aj dôvod, prečo v konečnom dôsledku zrušil aj staré fórum. Je možné, že Velička obhajuje preto, že sú obidvaja vyznávačmi rovnakej viery (narozdiel od Piakina). Keď sa Piakin dostal do konfliktu s Veličkom, tak si Hox podvedome vybral svojho favorita, a teraz už len hľadá racionálne zdôvodnenie prečo Piakin koná protirusky, aj keď to tak vôbec nemusí byť. Tu podľa mňa vôbec nejde o koncepciu, ale o niečo iné, čoho si ani sám nie je vedomý, alebo čo nám Hox dokonca tají. Môžem sa samozrejme mýliť a všetko môže byť úplne inak.


To máš skade?


[quote="pid:26095, uid:623"] potom k utajovanej histórii, nakoniec k Bliblii, koránu, Talmudu (?)... Jeho úpadok v analytike nastal, keď začal intenzívne študovať Abrahámske náboženstvá. Vtedy začal obmedzovať aj Piakinove videá. Môže to byť aj dôvod, prečo v konečnom dôsledku zrušil aj staré fórum. Je možné, že Velička obhajuje preto, že sú obidvaja vyznávačmi rovnakej viery (narozdiel od Piakina). Keď sa Piakin dostal do konfliktu s Veličkom, tak si Hox podvedome vybral svojho favorita, a teraz už len hľadá racionálne zdôvodnenie prečo Piakin koná protirusky, aj keď to tak vôbec nemusí byť. Tu podľa mňa vôbec nejde o koncepciu, ale o niečo iné, čoho si ani sám nie je vedomý, alebo čo nám Hox dokonca tají. Môžem sa samozrejme mýliť a všetko môže byť úplne inak.[/quote] To máš skade?

Přečetla jsem jen pár příspěvků a tak se předem omlouvám za případnou duplicitu názorů. Napíšu svůj názor a svůj pohled na věc - nic víc.


Hoxe chápu a nepodezírám ho z žádných "nepravostí" a v "odpadlictví". Je to jeho věc, jeho názor. Proč nakonec zavřel "Vodu" jsem si odůvodnila tak, že se z nich pomalu staly "stránky Pjakinovy". Jiná témata či jiné názory (= odlišné od Pjakinových) už na "Vodě" neměly šanci přežít. Argumentace typu "on to řekl Pjakin" je dle mého pošetilá. A to byla - z mého hlediska - škoda. Znovu opakuju - takto jsem si vysvětlila zmizení "Vody" a je dost pravděpodobné, že chybně.


Nepatřím mezi vyznavače "jednoho slova", tj. poslouchala jsem Petrova, nedávno zmiňovaného Sidorova, taky Pjakina, Velička, Zaznobina. Ale i další a další - včetně zatracovaného Solovjova či Jakova Kedmiho. Výběr povětšinou podle diskutovaného tématu. Poslouchám dokonce i astroložku Svetlanu Dragan a je mi úplně fuk, jestli je nebo není "projekt". Ostatně - jako u každého je mi to fuk. Úplně fuk, protože stále spoléhám jen na "svůj vnitřní hlas" a dle něj se s názory buď souzní nebo ne.
Každý člověk má svůj vývoj, svůj osud a své poslaní a hlavně - každý v životě řešíme rozdílné úkoly. A k tomu potřebujeme i jiné informace, jiné okruhy a dokonce i jinaké podání. Naše trasy se setkávají v různě dlouhých průsečících - a nic z toho přece není chyba. Nic to nevypovídá ani o našem duchovním stupni, ani o naší cestě či dokonce o nějaké naší "kvalitě". Je zcela normální a zákonité (= nic proti přírodě), že nám na naší cestě v určitém čase pomůže např. Levašov, pak nám vyhovovat přestane a naopak souzní s naším "hlasem" více Sidorov. Prostě - tak je to na světě zařízené, že vše, s čím se potkáme, má pro nás v tu dobu určitý význam. Za všechno bychom měli poděkovat a vydat se dál. Tedy - pokud skutečně jdeme svou cestou.
Každý z těch zde zmiňovaných naznačil jisté směry, kudy bych mohla jít a "pátrat". Naznačil, do ničeho nenutil. Něco jsem využila, něco s díky nechala tak. A čas ukazuje, že tak je to dobře.


Přečetla jsem jen pár příspěvků a tak se předem omlouvám za případnou duplicitu názorů. Napíšu svůj názor a svůj pohled na věc - nic víc. Hoxe chápu a nepodezírám ho z žádných "nepravostí" a v "odpadlictví". Je to jeho věc, jeho názor. Proč nakonec zavřel "Vodu" jsem si odůvodnila tak, že se z nich pomalu staly "stránky Pjakinovy". Jiná témata či jiné názory (= odlišné od Pjakinových) už na "Vodě" neměly šanci přežít. Argumentace typu "on to řekl Pjakin" je dle mého pošetilá. A to byla - z mého hlediska - škoda. Znovu opakuju - **takto jsem si vysvětlila zmizení "Vody"** a je dost pravděpodobné, že chybně. Nepatřím mezi vyznavače "jednoho slova", tj. poslouchala jsem Petrova, nedávno zmiňovaného Sidorova, taky Pjakina, Velička, Zaznobina. Ale i další a další - včetně zatracovaného Solovjova či Jakova Kedmiho. Výběr povětšinou podle diskutovaného tématu. Poslouchám dokonce i astroložku Svetlanu Dragan a je mi úplně fuk, jestli je nebo není "projekt". Ostatně - jako u každého je mi to fuk. Úplně fuk, protože stále **spoléhám jen na "svůj vnitřní hlas" a dle něj se s názory buď souzní nebo ne**. Každý člověk má svůj vývoj, svůj osud a své poslaní a hlavně - **každý v životě řešíme rozdílné úkoly.** A k tomu potřebujeme i jiné informace, jiné okruhy a dokonce i jinaké podání. Naše trasy se setkávají v různě dlouhých průsečících - a nic z toho přece není chyba. Nic to nevypovídá ani o našem duchovním stupni, ani o naší cestě či dokonce o nějaké naší "kvalitě". Je zcela normální a zákonité (= nic proti přírodě), že nám na naší cestě v určitém čase pomůže např. Levašov, pak nám vyhovovat přestane a naopak souzní s naším "hlasem" více Sidorov. Prostě - tak je to na světě zařízené, že vše, s čím se potkáme, má pro nás v tu dobu určitý význam. Za všechno bychom měli poděkovat a vydat se dál. Tedy - pokud skutečně jdeme **svou** cestou. Každý z těch zde zmiňovaných naznačil jisté směry, kudy bych mohla jít a "pátrat". Naznačil, do ničeho nenutil. Něco jsem využila, něco s díky nechala tak. A čas ukazuje, že tak je to dobře.

@Um - pokud začínám diskusní vlákno, měl bych mít sám jasno, co tím diskutujícím sděluji a podle toho i volit název a expresivnost úvodu vlákna. Pokud si ho v klidu přečteš, tak asi dospěješ k závěru, zda bylo zahájeno k tématu Pjakin (osobně) anebo Pjakinova práce. Vytáhnout hned v úvodu osobně dehonestující termín "vymývač mozků" se potom obtížně zmírňuje na analytické nepřesnosti anebo chyby hodnoceného . Píši tu vlastní analýzy, ke kterým se hlásím a jsem zvyklý na oponenturu. Ale ještě mně tu nikdo nenazval"vymývačem mozků" mezi příznivci Koncepce, a že jsem se dopustil mýlek a nepřesností vícekrát. Vím , že jsem"čudla" , ale o to spíše bych čekal časté pohlavkování.
Tenhle postup nemá s věcnou kritikou ( a může být i velmi ostrá) žádný styčný bod. Tohle je prostě osobní problém povýšený na předmět diskuse velkého kolektivu lidí.
Bolí mě břicho, tak si o tom popovídejme, že..

@Um - pokud začínám diskusní vlákno, měl bych mít sám jasno, co tím diskutujícím sděluji a podle toho i volit název a expresivnost úvodu vlákna. Pokud si ho v klidu přečteš, tak asi dospěješ k závěru, zda bylo zahájeno k tématu Pjakin (osobně) anebo Pjakinova práce. Vytáhnout hned v úvodu osobně dehonestující termín "vymývač mozků" se potom obtížně zmírňuje na analytické nepřesnosti anebo chyby hodnoceného . Píši tu vlastní analýzy, ke kterým se hlásím a jsem zvyklý na oponenturu. Ale ještě mně tu nikdo nenazval"vymývačem mozků" mezi příznivci Koncepce, a že jsem se dopustil mýlek a nepřesností vícekrát. Vím , že jsem"čudla" , ale o to spíše bych čekal časté pohlavkování. Tenhle postup nemá s věcnou kritikou ( a může být i velmi ostrá) žádný styčný bod. Tohle je prostě osobní problém povýšený na předmět diskuse velkého kolektivu lidí. Bolí mě břicho, tak si o tom popovídejme, že..

Michail Veličko sa díva do kamery a hovorí monotónne (bez emócií) ako hypnotizér. Podľa mňa je to človek s démonickým typom psychiky. Myslím si, že kvôli nemu sa do kníh dostali škodlivé elementy, ktoré Vladimír Zaznobin korigoval, aby nepresiahli únosnú mieru, ale predsa sa tam v nejakom množstve dostali. Po smrti Zaznobina sa Veličko dostal do vedenia VP ZSSR a už mu nič nebráni v prekrúcaní definícií a škodlivej (ne)činnosti (vareniu boršču...). V tomto plne súhlasím s Piakinom, že čítať tlsté knihy a analytické práce VP ZSSR iba do apríla 2018. Je možné, že Veličko je pod vplyvom nejakého egregoru, alebo že bol dokonca nasadený do VP ZSSR, aby rozrušoval KSB zvnútra. Túto svoju domnienku neviem nijako doložiť.


Se nám zde s diagnózami ohledně typu psychiky roztrhl pytel, ne? "Obdivuji" tvoji odvahu-drzost.


Které elementy v pracech VP SSSR po dubnu 2018 vnímáš jako škodlivé? Uveď konkrétní tvrzení, případně celou pasáž tak, aby bylo možné vyhodnotit celý kontext.


Proč jsou podle tebe škodlivé?


Připustíme-li, že materiály VP SSSR po dubnu 2018 obsahují škodlivé elementy, na základě čeho soudíš, že se právě kvůli M. V. Veličkovi do knih dostaly škodlivé elementy?


.....


Problém s analytikou V. Pjakina jsem osobně spatřoval již na Leva-Net, a to v tom že začala vznikat poměrně velká skupina lidí, pro které bylo studium KOB ohraničeno pouze sledováním jeho videí. Přičemž sám Pjakin neustále dokola mluví o tom, že je nutné "vzít moc do svých rukou".


Místo studia materiálů (ale to ani není tak podstatné, neboť KOB je prostě pouze jedna z objektivně možných variant vývoje, a vznikla jako výsledek určitého světonázoru, přičemž je to open-source a otevřená jakékoliv korekci kýmkoliv kdo identifikuje, vyhodnotí a je schopen nabídnout řešení určitého problému/nepřesnosti - to ale každý, kdo pozorně četl DVTR musí vědět) svůj seberozvoj v oblasti řízení substituovali sledováním Pjakina a parafrázováním jeho pohledů na danou problematiku. Pjakin je jenom člověk jako my všichni, není neomylný. Tím, že někdo poukáže na nějakou diskrepanci v jeho tvrzeních, kterou vnímá, by dle mého názoru mělo dojít k normální diskusi na dané téma, tak jako když se řeší problém v případě jakékoliv jiné činnosti. Diskusi věcné, přímé ale zároveň respektující odlišné pohledy (oproštění od egoizmu).
Trochu mi někdy tvrzení "zase útoky na Pjakina" připomínají "lebo Fico".


Kdo prostě nechápe, že KOB je dynamický, vývoji otevřený (open-source) světonázorový systém, a jaké z toho plynou implikace, měl by s tím dle mého názoru něco udělat, neboť jinak celou tuto tendenci poškozuje... a ne, sledovat Pjakina/Panarina/Velička/kohokoliv a informačně parazitovat fakt nestačí. Jde hlavně o práci člověka se sebou samotným, a součástí takové práce je i sebereflexe/kritika, a to i kritika analytiků...


V opačném případě (nechce to řešit) by takový člověk měl mít tu úctu k ostatním a opustit toto diskusní fórum.


Pjakina, pokud to někdo vnímá jako pro něj potřebné, ať si sleduje, kdo chce. Je to jeho věc.


Pokud někdo vidí v Pjakinovi problém, má právo ho snad vyjádřit, ne? Trochu nerozumím tomu, proč se řeší historie Hoxe, ale ne téma, které nadnesl? Další věc je, že se zde opět vyjadřují lidé jen proto, aby něco napsali a nikoliv proto, že mají co napsat, neboť pravděpodobně danou pasáž práce adresovanou Hoxem nečetli.


Hoxi, s těmi nepřesnostmi Pjakina ve tvých tvrzeních víceméně souhlasím, a je více i jiných věcí, se kterými i Pjakina nesouhlasím, ale dál jsem to neřešil. Ten člověk byl pro mne kdysi užitečným doplněním pohledu na věc a nemyslím si, že i kdyby byl skutečně (i nevědomým) projektem proti KOB, tak že to reálně člověka, který se zajímá o problematiku nějak zásadně ovlivní... Udělal jsi chybu ve svých "radách" ať ho ostatní nesledují, to bylo velmi pošetilé a poškodilo to značně možnost vést věcnou diskusi na toto téma.


[quote="pid:26095, uid:623"]Michail Veličko sa díva do kamery a hovorí monotónne (bez emócií) ako hypnotizér. Podľa mňa je to človek s démonickým typom psychiky. Myslím si, že kvôli nemu sa do kníh dostali škodlivé elementy, ktoré Vladimír Zaznobin korigoval, aby nepresiahli únosnú mieru, ale predsa sa tam v nejakom množstve dostali. Po smrti Zaznobina sa Veličko dostal do vedenia VP ZSSR a už mu nič nebráni v prekrúcaní definícií a škodlivej (ne)činnosti (vareniu boršču...). V tomto plne súhlasím s Piakinom, že čítať tlsté knihy a analytické práce VP ZSSR iba do apríla 2018. Je možné, že Veličko je pod vplyvom nejakého egregoru, alebo že bol dokonca nasadený do VP ZSSR, aby rozrušoval KSB zvnútra. Túto svoju domnienku neviem nijako doložiť.[/quote] Se nám zde s diagnózami ohledně typu psychiky roztrhl pytel, ne? "Obdivuji" tvoji odvahu-drzost. Které elementy v pracech VP SSSR po dubnu 2018 vnímáš jako škodlivé? Uveď konkrétní tvrzení, případně celou pasáž tak, aby bylo možné vyhodnotit celý kontext. Proč jsou podle tebe škodlivé? Připustíme-li, že materiály VP SSSR po dubnu 2018 obsahují škodlivé elementy, na základě čeho soudíš, že se právě kvůli M. V. Veličkovi do knih dostaly škodlivé elementy? ..... Problém s analytikou V. Pjakina jsem osobně spatřoval již na Leva-Net, a to v tom že začala vznikat poměrně velká skupina lidí, pro které bylo studium KOB ohraničeno pouze sledováním jeho videí. Přičemž sám Pjakin neustále dokola mluví o tom, že je nutné "vzít moc do svých rukou". Místo studia materiálů (ale to ani není tak podstatné, neboť KOB je prostě pouze jedna z objektivně možných variant vývoje, a vznikla jako výsledek určitého světonázoru, přičemž je to **open-source** a **otevřená jakékoliv korekci** kýmkoliv kdo identifikuje, vyhodnotí a je schopen nabídnout řešení určitého problému/nepřesnosti - to ale každý, kdo pozorně četl DVTR musí vědět) svůj seberozvoj v oblasti _řízení_ substituovali sledováním Pjakina a parafrázováním jeho pohledů na danou problematiku. Pjakin je _jenom_ člověk jako my všichni, není neomylný. Tím, že někdo poukáže na nějakou diskrepanci v jeho tvrzeních, kterou vnímá, by dle mého názoru mělo dojít k normální diskusi na dané téma, tak jako když se řeší problém v případě jakékoliv jiné činnosti. Diskusi věcné, přímé ale zároveň respektující odlišné pohledy (oproštění od egoizmu). Trochu mi někdy tvrzení "zase útoky na Pjakina" připomínají "lebo Fico". Kdo prostě nechápe, že KOB je dynamický, vývoji otevřený (open-source) světonázorový systém, a jaké z toho plynou implikace, měl by s tím dle mého názoru něco udělat, neboť jinak celou tuto tendenci poškozuje... a ne, sledovat Pjakina/Panarina/Velička/kohokoliv a informačně parazitovat fakt nestačí. Jde hlavně o práci člověka se sebou samotným, a součástí takové práce je i sebereflexe/kritika, a to i kritika analytiků... V opačném případě (nechce to řešit) by takový člověk měl mít tu úctu k ostatním a opustit toto diskusní fórum. Pjakina, pokud to někdo vnímá jako pro něj potřebné, ať si sleduje, kdo chce. Je to jeho věc. Pokud někdo vidí v Pjakinovi problém, má právo ho snad vyjádřit, ne? Trochu nerozumím tomu, proč se řeší historie Hoxe, ale ne téma, které nadnesl? Další věc je, že se zde opět vyjadřují lidé jen proto, aby něco napsali a nikoliv proto, že mají co napsat, neboť pravděpodobně danou pasáž práce adresovanou Hoxem nečetli. Hoxi, s těmi nepřesnostmi Pjakina ve tvých tvrzeních víceméně souhlasím, a je více i jiných věcí, se kterými i Pjakina nesouhlasím, ale dál jsem to neřešil. Ten člověk byl pro mne kdysi užitečným doplněním pohledu na věc a nemyslím si, že i kdyby byl skutečně (i nevědomým) projektem proti KOB, tak že to reálně člověka, který se zajímá o problematiku nějak zásadně ovlivní... Udělal jsi chybu ve svých "radách" ať ho ostatní nesledují, to bylo velmi pošetilé a poškodilo to značně možnost vést věcnou diskusi na toto téma.

Každý člověk má svůj vývoj, svůj osud a své poslaní a hlavně - každý v životě řešíme rozdílné úkoly. A k tomu potřebujeme i jiné informace, jiné okruhy a dokonce i jinaké podání. Naše trasy se setkávají v různě dlouhých průsečících - a nic z toho přece není chyba.

Něco jsem využila, něco s díky nechala tak. A čas ukazuje, že tak je to dobře.

Vyborne, Lin, mam stejny nazor a lepe bych to nenapsala .....


[quote="pid:26116, uid:203"]Každý člověk má svůj vývoj, svůj osud a své poslaní a hlavně - každý v životě řešíme rozdílné úkoly. A k tomu potřebujeme i jiné informace, jiné okruhy a dokonce i jinaké podání. Naše trasy se setkávají v různě dlouhých průsečících - a nic z toho přece není chyba.[/quote] [quote="pid:26116, uid:203"]Něco jsem využila, něco s díky nechala tak. A čas ukazuje, že tak je to dobře.[/quote] Vyborne, Lin, mam stejny nazor a lepe bych to nenapsala .....
1234 ... 5
22.05k
331
58
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept