Mimo kategórií
demografia

vyvstala tu otázka s webstránkou ohľadom demografie.
Toto je stránka, kde sú aj dobré grafy - dávam link, týkajúci sa Slovenska, no je možné si navoliť ľubovoľný štát. Je tam aj možnosť si pozrieť podiel obyvateľstva podľa vekových kategórií a pohlavia. Muži po päťdesiatke sú vymierajúci druh... Je to veľmi dobrá stránka, veď posúďte sami:
http://obyvatelstvo.population.city/slovensko/


ako tento web už niekto v príslušnej diskusii uviedol, prosím admina, zmazať tento môj príspevok


vyvstala tu otázka s webstránkou ohľadom demografie. Toto je stránka, kde sú aj dobré grafy - dávam link, týkajúci sa Slovenska, no je možné si navoliť ľubovoľný štát. Je tam aj možnosť si pozrieť podiel obyvateľstva podľa vekových kategórií a pohlavia. Muži po päťdesiatke sú vymierajúci druh... Je to veľmi dobrá stránka, veď posúďte sami: http://obyvatelstvo.population.city/slovensko/ ako tento web už niekto v príslušnej diskusii uviedol, prosím admina, zmazať tento môj príspevok

Je to veľmi dobrá stránka, veď posúďte sami:


naozaj, vskutku zaujímavá. Zaujalo má, ako pri narodení v podstate do tých 35 rokov je o dosť viac mužov ako žien. Miestami až 5-7%. A teda koľko mladých žien narieka, že nevedia stretnúť toho pravého a založiť si rodinu… ešte to preštudujem.


[quote="pid:26726, uid:112"]Je to veľmi dobrá stránka, veď posúďte sami:[/quote] naozaj, vskutku zaujímavá. Zaujalo má, ako pri narodení v podstate do tých 35 rokov je o dosť viac mužov ako žien. Miestami až 5-7%. A teda koľko mladých žien narieka, že nevedia stretnúť toho pravého a založiť si rodinu… ešte to preštudujem.

Pekná stránka. Aj populácia miest.
Len tie západné štáty, počet obyvateľov narastá vďaka asfalťákom.


Pekná stránka. Aj populácia miest. Len tie západné štáty, počet obyvateľov narastá vďaka asfalťákom.

Prešiel som si fakt veľa krajín a všade do 34. roku prevyšujú v počte muži, pár výnimiek bolo len u afrických štátov a to len u niektorých vekových kategórií.


Prešiel som si fakt veľa krajín a všade do 34. roku prevyšujú v počte muži, pár výnimiek bolo len u afrických štátov a to len u niektorých vekových kategórií.

V mojom okoli sa rodia vsetko holky a to dokonca aj 2-3 ziadny chalani. Minule mi to uz nedalo a som nad tym dumal bo kazdy moj kolega kamos zkratka naokolo mna vsetci holky a jak som tak nad tym dumal, manzelka mi hovori ze co sa cudujem, tak som nechapajuc na nu pozeral a vravim jej ze ci jej to nepride cudne?! Ona na to ze vobec kedze v prekyselenom organizme (delohe) preziju iba zenske spermie. Jej nazor podlozila studiami ktore ich vyucovali na sportovej skole ktoru studovala. Zatial mi to pride vcelku logicke a je to zatial jedine vysvetlenie ktore mi dava zmysel, kedze fakt ludia co maju holky (myslim ty moji) neziju prave 2x sportowim zivotom. Neviem ci je to zaroven navodka ako si,, urobit,, holku v pripade planovaneho rodicovstva ale tej svojej som vravel, ze insie jak fast food do nej davat nebudem ked pride ta spravna doba, kedze mame v plane o dva roky spravit dajaky ten prirastok (holku pravdaze :-).


V mojom okoli sa rodia vsetko holky a to dokonca aj 2-3 ziadny chalani. Minule mi to uz nedalo a som nad tym dumal bo kazdy moj kolega kamos zkratka naokolo mna vsetci holky a jak som tak nad tym dumal, manzelka mi hovori ze co sa cudujem, tak som nechapajuc na nu pozeral a vravim jej ze ci jej to nepride cudne?! Ona na to ze vobec kedze v prekyselenom organizme (delohe) preziju iba zenske spermie. Jej nazor podlozila studiami ktore ich vyucovali na sportovej skole ktoru studovala. Zatial mi to pride vcelku logicke a je to zatial jedine vysvetlenie ktore mi dava zmysel, kedze fakt ludia co maju holky (myslim ty moji) neziju prave 2x sportowim zivotom. Neviem ci je to zaroven navodka ako si,, urobit,, holku v pripade planovaneho rodicovstva ale tej svojej som vravel, ze insie jak fast food do nej davat nebudem ked pride ta spravna doba, kedze mame v plane o dva roky spravit dajaky ten prirastok (holku pravdaze :-).
Upravené 27. 7. 2021 o 12:37

Toto je stránka, kde sú aj dobré grafy - dávam link, týkajúci sa Slovenska, no je možné si navoliť ľubovoľný štát.

Príliš optimistické výhliadky nezohľadňujúce plandematické genocídy. Ale na porovnávku dobré, čoby bolo, keby...


[quote="pid:26726, uid:112"]Toto je stránka, kde sú aj dobré grafy - dávam link, týkajúci sa Slovenska, no je možné si navoliť ľubovoľný štát.[/quote] Príliš optimistické výhliadky nezohľadňujúce plandematické genocídy. Ale na porovnávku dobré, čoby bolo, keby...

Dievčatá sa rodia chlapom ktorý pracujú s rádiotechnikou. Spôsobuje to silné rádiové, resp. elektromagnetické žiarenie. To je známy fakt. Pravdepodobne tam niekde v okolí máte silný zdroj žiarenia.


Dievčatá sa rodia chlapom ktorý pracujú s rádiotechnikou. Spôsobuje to silné rádiové, resp. elektromagnetické žiarenie. To je známy fakt. Pravdepodobne tam niekde v okolí máte silný zdroj žiarenia.

Ja mám všetky deti.
Ale 2 až 5 rokov dozadu v okolí z 10 detí 8 dievčat.


Ja mám všetky deti. Ale 2 až 5 rokov dozadu v okolí z 10 detí 8 dievčat.

Ja mám všetky deti.
Ale 2 až 5 rokov dozadu v okolí z 10 detí 8 dievčat.


Znie to ako recept na mnohoženstvo a nie, neteším sa...


[quote="pid:26794, uid:394"]Ja mám všetky deti. Ale 2 až 5 rokov dozadu v okolí z 10 detí 8 dievčat.[/quote] Znie to ako recept na mnohoženstvo a nie, neteším sa...

Moderátor

Ona na to ze vobec kedze v prekyselenom organizme (delohe) preziju iba zenske spermie.

Prosím Vás už prestaňte vymýšľať bludy o kyslom prostredí/prekyslení. Každý človek má presne nastavené Ph v jednotlivých orgánoch, tekutinách a dutinách. Ak by Ph nefungovalo správne tak Vám garantujem, že daná osoba je behom krátkej doby nebožtík. Napr. Ph v žalúdku je kyslé, ale Ph krvi je zásadité a pod. Čiže nemožno hovoriť o prekyslení organizmu kedže všetky "časti" tela majú presne stanovené PH. Dokonca aj ta pošva má kyslé prostredie dané. Tých informácii o PH je na nete "na tony". Aspoň si pozrite aké Ph majú sliny, krv, žalúdok, moč a potom bude všetko jasné.


[quote="pid:26759, uid:66"]Ona na to ze vobec kedze v prekyselenom organizme (delohe) preziju iba zenske spermie.[/quote] Prosím Vás už prestaňte vymýšľať bludy o kyslom prostredí/prekyslení. Každý človek má presne nastavené Ph v jednotlivých orgánoch, tekutinách a dutinách. Ak by Ph nefungovalo správne tak Vám garantujem, že daná osoba je behom krátkej doby nebožtík. Napr. Ph v žalúdku je kyslé, ale Ph krvi je zásadité a pod. Čiže nemožno hovoriť o prekyslení organizmu kedže všetky "časti" tela majú presne stanovené PH. Dokonca aj ta pošva má kyslé prostredie dané. Tých informácii o PH je na nete "na tony". Aspoň si pozrite aké Ph majú sliny, krv, žalúdok, moč a potom bude všetko jasné.

Každý človek má presne nastavené Ph v jednotlivých orgánoch, tekutinách a dutinách.

S tímhle souhlas.
Ale jak to vylučuje překyselení organismu, tak to mi nevychází.
Takže např. "pálení žáhy" neexistuje?


[quote="pid:26797, uid:248"]Každý človek má presne nastavené Ph v jednotlivých orgánoch, tekutinách a dutinách.[/quote] S tímhle souhlas. Ale jak to vylučuje překyselení organismu, tak to mi nevychází. Takže např. "pálení žáhy" neexistuje?

O prekysleni sa bavime, ked hodnota krvi klesne pod 7,34 a o alkaloze nad 7,45. Neumyvakin to studoval desatrocia. Sprievodne priznaky sa ukazu aj v znizenom ph slin ako aj mocu. Clovek mimo tejto miery nemoze byt zdravy.


O prekysleni sa bavime, ked hodnota krvi klesne pod 7,34 a o alkaloze nad 7,45. Neumyvakin to studoval desatrocia. Sprievodne priznaky sa ukazu aj v znizenom ph slin ako aj mocu. Clovek mimo tejto miery nemoze byt zdravy.
Upravené 27. 7. 2021 o 16:48

Príliš optimistické výhliadky nezohľadňujúce plandematické genocídy. Ale na porovnávku dobré, čoby bolo, keby...

Nad tím jsem také uvažoval.
Zde asi uvažují (z pohledu autorů stránek) demografické vyhlídky, bez nějakých radikálních zásahů ze strany řídících struktur.
Ale stejně je tam vidět, kam spějeme (postupně vymíráme).


[quote="pid:26785, uid:77"]Príliš optimistické výhliadky nezohľadňujúce plandematické genocídy. Ale na porovnávku dobré, čoby bolo, keby...[/quote] Nad tím jsem také uvažoval. Zde asi uvažují (z pohledu autorů stránek) demografické vyhlídky, bez nějakých radikálních zásahů ze strany řídících struktur. Ale stejně je tam vidět, kam spějeme (postupně vymíráme).

Zaujalo má, ako pri narodení v podstate do tých 35 rokov je o dosť viac mužov ako žien. Miestami až 5-7%.

Je to Boží záměr. Kluci již od dětských let víc riskují, účastní se nebezpečných her např. lezou po stromech, jsou to takové všetečky, které chtějí vše vyzkoušet, jsou také náchylnější na různá onemocnění.. Z toho důvodu se Bůh rozhodl, že se bude rodit trochu více chlapečků, aby se na každé děvčátko dostal ženich. Není na tom nic divného. Jde o zachováni harmonie.


[quote="pid:26733, uid:273"]Zaujalo má, ako pri narodení v podstate do tých 35 rokov je o dosť viac mužov ako žien. Miestami až 5-7%.[/quote] Je to Boží záměr. Kluci již od dětských let víc riskují, účastní se nebezpečných her např. lezou po stromech, jsou to takové všetečky, které chtějí vše vyzkoušet, jsou také náchylnější na různá onemocnění.. Z toho důvodu se Bůh rozhodl, že se bude rodit trochu více chlapečků, aby se na každé děvčátko dostal ženich. Není na tom nic divného. Jde o zachováni harmonie.

Ja teda neviem. Ja zase mám vo svojom okoli veľa deti chlapcov. Ja mám dvojičky, chlapcov, dvojvajecne.


Ja teda neviem. Ja zase mám vo svojom okoli veľa deti chlapcov. Ja mám dvojičky, chlapcov, dvojvajecne.

Jde o zachováni harmonie.
[quote="pid:26855, uid:312"]Z toho důvodu se Bůh rozhodl, že se bude rodit trochu více chlapečků, aby se na každé děvčátko dostal ženich. Není na tom nic divného. Jde o zachováni harmonie.


áno, áno je je zjavne. Len má udivili to %. Navyše dnes sú mali kluci hodne obletovaní rodičmi, tak nejake nebezpečenstvo je skôr vylúčené…


[quote="pid:26855, uid:312"]Jde o zachováni harmonie. [quote="pid:26855, uid:312"]Z toho důvodu se Bůh rozhodl, že se bude rodit trochu více chlapečků, aby se na každé děvčátko dostal ženich. Není na tom nic divného. Jde o zachováni harmonie.[/quote] áno, áno je je zjavne. Len má udivili to %. Navyše dnes sú mali kluci hodne obletovaní rodičmi, tak nejake nebezpečenstvo je skôr vylúčené…

tak nejake nebezpečenstvo je skôr vylúčené…

Ani bych neřekl, stačí rychlé auto, nebo motorka a na světě je o pár ženichů méně.


[quote="pid:26878, uid:273"]tak nejake nebezpečenstvo je skôr vylúčené…[/quote] Ani bych neřekl, stačí rychlé auto, nebo motorka a na světě je o pár ženichů méně.

Navyše dnes sú mali kluci hodne obletovaní rodičmi


toto ich schopnost prezitia po osamostatneni sa rapidne znizuje(prezitia ci samoriadenia).
choroby chrbtice a dalsich utlacanych organov pri sedeni v skole, doma za pocitacom a bez pohybu su tiez ocistnou reakciou biosfery ku zdegradovanemu druhu Homo Sapiens. ta plati bezohladu na pohlavie. a ku koristi sa dostanu hlavne silnejsi samci, takze samicky nemusia brat prve co pride do rady. pocet deti nie je najdolezitejsi, prvorade je zabezpecit geneticky zdrave pokolenie co bez zharmonizovania s biosferou nedokazeme. inak dopadneme ako asgardi z hviezdnej brany, ktori geneticky tak zdegradovali ze sa nedokazali prirodzene rozmnozovat. geneticka vakcina je len predzvest, chore pokolenie sa venuje len svojim bolestiam a nema priestor na vnimanie sirsich suvislosti. dlhe trvanie to mat nebude ale pokus tu je lebo chyba rozlisenie jelitam.


[quote="pid:26878, uid:273"]Navyše dnes sú mali kluci hodne obletovaní rodičmi[/quote] toto ich schopnost prezitia po osamostatneni sa rapidne znizuje(prezitia ci samoriadenia). choroby chrbtice a dalsich utlacanych organov pri sedeni v skole, doma za pocitacom a bez pohybu su tiez ocistnou reakciou biosfery ku zdegradovanemu druhu Homo Sapiens. ta plati bezohladu na pohlavie. a ku koristi sa dostanu hlavne silnejsi samci, takze samicky nemusia brat prve co pride do rady. pocet deti nie je najdolezitejsi, prvorade je zabezpecit geneticky zdrave pokolenie co bez zharmonizovania s biosferou nedokazeme. inak dopadneme ako asgardi z hviezdnej brany, ktori geneticky tak zdegradovali ze sa nedokazali prirodzene rozmnozovat. geneticka vakcina je len predzvest, chore pokolenie sa venuje len svojim bolestiam a nema priestor na vnimanie sirsich suvislosti. dlhe trvanie to mat nebude ale pokus tu je lebo chyba rozlisenie jelitam.

zharmonizovania s biosferou nedokazeme. inak dopadneme ako asgardi z hviezdnej brany, ktori geneticky tak zdegradovali ze sa nedokazali prirodzene rozmnozovat. geneticka vakcina je len predzvest


No presne, ved kolko parov má už dnes reálne problém počať a/alebo donosiť dieťa. Zdravé dieťa.


Netreba zabúdať, čo mužom nepridáva na mužnosti je hormonálna antikoncepcia, ktorá sa dostáva do spodných vôd. To má tiež nepriaznivý účinok na mužskú populáciu, žiaľ.


[quote="pid:26905, uid:252"]zharmonizovania s biosferou nedokazeme. inak dopadneme ako asgardi z hviezdnej brany, ktori geneticky tak zdegradovali ze sa nedokazali prirodzene rozmnozovat. geneticka vakcina je len predzvest[/quote] No presne, ved kolko parov má už dnes reálne problém počať a/alebo donosiť dieťa. Zdravé dieťa. Netreba zabúdať, čo mužom nepridáva na mužnosti je hormonálna antikoncepcia, ktorá sa dostáva do spodných vôd. To má tiež nepriaznivý účinok na mužskú populáciu, žiaľ.

Ale jak to vylučuje překyselení organismu, tak to mi nevychází.
Takže např. "pálení žáhy" neexistuje?

Este raz... Ked mas raz dane, ze tvoje Ph v zaludku je v rozmedzi 1-1,5 tak sa nemozme bavit o nejakom prekysleni organizmu lebo od prirody je tam velmi kysle prostredie. Preco by nemalo existovat palenie zahy? Ved to je v podstate spätny tok zaludocnej kyseliny,ktorej mas v zaludku z nejakeho dovodu nahromadene vacsie mnozstvo a za istych podmienok sa ti to tlaci do hrdla. Ja stale nerozumiem co je na tom nepochopitelne ze clovek ma rozne hodnoty PH ktore si telo samoreguluje tak aby bolo "prevadzky schopne" a teda neda sa hovorit o prekysleni organizmu. To je ako z teplotou tela. Ak som na slnku tak telo sa ohreje na 40°C? A ked teplota klesne tak klesne aj teplota tela? Samozrejme ze nie. Telo si to jednoducho reguluje samo..ak by to nedokazalo tak nastava "fatal error" a hrozi smrt.


[quote="pid:26798, uid:240"]Ale jak to vylučuje překyselení organismu, tak to mi nevychází. Takže např. "pálení žáhy" neexistuje?[/quote] Este raz... Ked mas raz dane, ze tvoje Ph v zaludku je v rozmedzi 1-1,5 tak sa nemozme bavit o nejakom prekysleni organizmu lebo od prirody je tam velmi kysle prostredie. Preco by nemalo existovat palenie zahy? Ved to je v podstate spätny tok zaludocnej kyseliny,ktorej mas v zaludku z nejakeho dovodu nahromadene vacsie mnozstvo a za istych podmienok sa ti to tlaci do hrdla. Ja stale nerozumiem co je na tom nepochopitelne ze clovek ma rozne hodnoty PH ktore si telo samoreguluje tak aby bolo "prevadzky schopne" a teda neda sa hovorit o prekysleni organizmu. To je ako z teplotou tela. Ak som na slnku tak telo sa ohreje na 40°C? A ked teplota klesne tak klesne aj teplota tela? Samozrejme ze nie. Telo si to jednoducho reguluje samo..ak by to nedokazalo tak nastava "fatal error" a hrozi smrt.

Clovek mimo tejto miery nemoze byt zdravy

Podla toho co som o tom uz precital tak pri poklese/stupnuti Ph v krvi o 0,3 vedie ,ak nie hned k smrti, tak urcite k zivot ohrozujucim situaciam.


[quote="pid:26834, uid:252"]Clovek mimo tejto miery nemoze byt zdravy[/quote] Podla toho co som o tom uz precital tak pri poklese/stupnuti Ph v krvi o 0,3 vedie ,ak nie hned k smrti, tak urcite k zivot ohrozujucim situaciam.

Este raz...

Běžně používaný pojem “překyselení” počítám že není úplně adekvátní.
Ale tento stav
palenie zahy? Ved to je v podstate spätny tok zaludocnej kyseliny,ktorej mas v zaludku z nejakeho dovodu nahromadene vacsie mnozstvo a za istych podmienok sa ti to tlaci do hrdla.

je běžně označován za překyselení. Tedy za porušení míry v dané oblasti.
clovek ma rozne hodnoty PH ktore si telo samoreguluje

Jelikož dochází k samoregulaci, muselo tomu předcházet porušení míry, tedy “překyselení” nebo “podkyselení”, v důsledku jednorázové nebo dlouhodobější chyby životosprávy. To porušení může být tak silné, že samoregulační mechanismus těla může nestíhat. Pak je třeba vnějšího zásahu. Aby to tělo vůbec zvládlo nebo rychleji zvládlo.
To je ako z teplotou tela. Ak som na slnku tak telo sa ohreje na 40°C? A ked teplota klesne tak klesne aj teplota tela? Samozrejme ze nie.

U teplokrevných živočichů samozřejmě že ne.
U studenokrevných živočichů samozřejmě že ano.
Celkově počítám, že věcně ve sporu nejsme, pouze jinak chápeme pojem překyselení.
O prekysleni sa bavime, ked hodnota krvi klesne pod 7,34 a o alkaloze nad 7,45. Neumyvakin to studoval desatrocia. Sprievodne priznaky sa ukazu aj v znizenom ph slin ako aj mocu. Clovek mimo tejto miery nemoze byt zdravy.


[quote="pid:26965, uid:248"]Este raz...[/quote] Běžně používaný pojem “překyselení” počítám že není úplně adekvátní. Ale tento stav [quote="pid:26965, uid:248"]palenie zahy? Ved to je v podstate spätny tok zaludocnej kyseliny,ktorej mas v zaludku z nejakeho dovodu nahromadene vacsie mnozstvo a za istych podmienok sa ti to tlaci do hrdla.[/quote] je běžně označován za překyselení. Tedy za porušení míry v dané oblasti. [quote="pid:26965, uid:248"]clovek ma rozne hodnoty PH ktore si telo samoreguluje[/quote] Jelikož dochází k samoregulaci, muselo tomu předcházet porušení míry, tedy “překyselení” nebo “podkyselení”, v důsledku jednorázové nebo dlouhodobější chyby životosprávy. To porušení může být tak silné, že samoregulační mechanismus těla může nestíhat. Pak je třeba vnějšího zásahu. Aby to tělo vůbec zvládlo nebo rychleji zvládlo. [quote="pid:26965, uid:248"]To je ako z teplotou tela. Ak som na slnku tak telo sa ohreje na 40°C? A ked teplota klesne tak klesne aj teplota tela? Samozrejme ze nie.[/quote] U teplokrevných živočichů samozřejmě že ne. U studenokrevných živočichů samozřejmě že ano. Celkově počítám, že věcně ve sporu nejsme, pouze jinak chápeme pojem překyselení. [quote="pid:26834, uid:252"]O prekysleni sa bavime, ked hodnota krvi klesne pod 7,34 a o alkaloze nad 7,45. Neumyvakin to studoval desatrocia. Sprievodne priznaky sa ukazu aj v znizenom ph slin ako aj mocu. Clovek mimo tejto miery nemoze byt zdravy.[/quote]

Tak něco ze statistik ČSÚ:
https://www.czso.cz/csu/czso/ocekavana-struktura-prirustku-obyvatel-do-roku-2100
https://www.czso.cz/staticke/animgraf/cz/index.html?lang=cz
https://www.czso.cz/csu/czso/ocekavany_vyvoj_poctu_obyvatel_do_roku_2101
To překlopení poměru muži/ženy nastává okolo věku 55let (vystihuje to skutečnost, že ženy se dožívají vyššího věku).


Co jsem se ale spíše zamyslel, tak co to je za stránky???
Sice tam uvádí odkazy na statistické úřady jednotlivých zemí, ale když jsem nahlédl na statiku obyvatelstva Číny, Ruska, SA, Indie (vícepočetné národy), tak tam probíhal neustálý přepočet obyvatelstva. Předpokládám tedy, že se to děje na základě někým zadaného algoritmu (výpočtu) a ne na základě neustálého odesílání dat z jednotlivých statistických úřadů (ČSÚ vydává údaje také až zpětně). Počet obyvatelstva je tam datován cca 60-70let nazpět, takže předpokládám, že ty algoritmy byly zadány podle vývoje za posledních cca 60-70let.
Co je ale zajímavé, tak podle těchto stránek jsou i v Evropě státy, kde bude obyvatelstvo neustále přibývat: Spojené království, Švýcarsko, Švédsko, Lucembursko (všechny státy v Evropě jsem ale nekontroloval).


Tak něco ze statistik ČSÚ: https://www.czso.cz/csu/czso/ocekavana-struktura-prirustku-obyvatel-do-roku-2100 https://www.czso.cz/staticke/animgraf/cz/index.html?lang=cz https://www.czso.cz/csu/czso/ocekavany_vyvoj_poctu_obyvatel_do_roku_2101 To překlopení poměru muži/ženy nastává okolo věku 55let (vystihuje to skutečnost, že ženy se dožívají vyššího věku). Co jsem se ale spíše zamyslel, tak co to je za stránky??? Sice tam uvádí odkazy na statistické úřady jednotlivých zemí, ale když jsem nahlédl na statiku obyvatelstva Číny, Ruska, SA, Indie (vícepočetné národy), tak tam probíhal neustálý přepočet obyvatelstva. Předpokládám tedy, že se to děje na základě někým zadaného algoritmu (výpočtu) a ne na základě neustálého odesílání dat z jednotlivých statistických úřadů (ČSÚ vydává údaje také až zpětně). Počet obyvatelstva je tam datován cca 60-70let nazpět, takže předpokládám, že ty algoritmy byly zadány podle vývoje za posledních cca 60-70let. Co je ale zajímavé, tak podle těchto stránek jsou i v Evropě státy, kde bude obyvatelstvo neustále přibývat: Spojené království, Švýcarsko, Švédsko, Lucembursko (všechny státy v Evropě jsem ale nekontroloval).

V mnoha zemích jsou zase dívky nežádoucí z finančních či různých jiných stupidních tradičních sobeckých důvodů, takže pak logicky je přebytek chlapců, pro které nevěsty nejsou ani po tom úbytku, který statisticky vždy riskantnějším chováním nastane, což vytváří mnohé sociální problémy.


Takoví frustrování mladí muži, na které žádná žena nezbyde (nikoliv tak z vybíravosti, jakožto že opravdu žádná nemá vážný zájem), pak jsou využíváni k různým sociálním nepokojům nebo na export nepokojů do jiných zemí.
Případně, pokud to tak není, jsou nevěsty dováženy z chudších blízkých zemí a problém se přesunuje tam.


V mnoha zemích jsou zase dívky nežádoucí z finančních či různých jiných stupidních tradičních sobeckých důvodů, takže pak logicky je přebytek chlapců, pro které nevěsty nejsou ani po tom úbytku, který statisticky vždy riskantnějším chováním nastane, což vytváří mnohé sociální problémy. Takoví frustrování mladí muži, na které žádná žena nezbyde (nikoliv tak z vybíravosti, jakožto že opravdu žádná nemá vážný zájem), pak jsou využíváni k různým sociálním nepokojům nebo na export nepokojů do jiných zemí. Případně, pokud to tak není, jsou nevěsty dováženy z chudších blízkých zemí a problém se přesunuje tam.

Celkově počítám, že věcně ve sporu nejsme, pouze jinak chápeme pojem překyselení.

Samotny pojem "prekyslenie" je nestastny. Ty pod nim chapes nieco ine a ja tiez. Prekyslenie podla mojho nazoru nemoze nastat nakolko si to telo samo reguluje a ak by nastalo tak je dotycny vo vacsine pripadov mrtvy..napr. pokles Ph krvi o 0,3.
Co sa tyka "palenia zahy" tak to neznamena ze si prekysleny/podkysleny/ nadkysleny a ja neviem aky este smile . Je to iba zvacsena tvorba kyseliny chlorovodikovej(tusim),ktora potrebuje rozlozit to svinsto co si pojedol/vypil. Ale s prekyslenim to nema nic nakolko ci budes mat v zaludku liter kyseliny alebo pol deci tak ph budes mat furt 1-1,5. Ak by sa ti poruchalo PH tak by si to sakra citil. Ak ti mozem odporucit,precitaj si o tom zopar prac na nete a pochopis to. Ja som tiez dlho zil v omyle zvanom prekyslenie. No ked som sa na to blizsie pozrel tak mi bolo jasne ze to je blud a niekto na nevedomosti ludi svinsky zaraba.
Co sa tyka teploty tela tak samozrejme ze to neplati pre celu zivocisnu risu. Mal som namysli len cloveka a ako priklad na pochopenie,ze jednoducho za normalnych okolnosti sa ti nezvysi teplota na 39 a ani neznizi na 31 a pod. Ved ak sa zvysi teplota cloveka len o 1°C tak to sakra citis a je ti urcite mizerne..pod.je to aj u Ph.


[quote="pid:26969, uid:240"]Celkově počítám, že věcně ve sporu nejsme, pouze jinak chápeme pojem překyselení.[/quote] Samotny pojem "prekyslenie" je nestastny. Ty pod nim chapes nieco ine a ja tiez. Prekyslenie podla mojho nazoru nemoze nastat nakolko si to telo samo reguluje a ak by nastalo tak je dotycny vo vacsine pripadov mrtvy..napr. pokles Ph krvi o 0,3. Co sa tyka "palenia zahy" tak to neznamena ze si prekysleny/podkysleny/ nadkysleny a ja neviem aky este :D . Je to iba zvacsena tvorba kyseliny chlorovodikovej(tusim),ktora potrebuje rozlozit to svinsto co si pojedol/vypil. Ale s prekyslenim to nema nic nakolko ci budes mat v zaludku liter kyseliny alebo pol deci tak ph budes mat furt 1-1,5. Ak by sa ti poruchalo PH tak by si to sakra citil. Ak ti mozem odporucit,precitaj si o tom zopar prac na nete a pochopis to. Ja som tiez dlho zil v omyle zvanom prekyslenie. No ked som sa na to blizsie pozrel tak mi bolo jasne ze to je blud a niekto na nevedomosti ludi svinsky zaraba. Co sa tyka teploty tela tak samozrejme ze to neplati pre celu zivocisnu risu. Mal som namysli len cloveka a ako priklad na pochopenie,ze jednoducho za normalnych okolnosti sa ti nezvysi teplota na 39 a ani neznizi na 31 a pod. Ved ak sa zvysi teplota cloveka len o 1°C tak to sakra citis a je ti urcite mizerne..pod.je to aj u Ph.

Ale s prekyslenim to nema nic nakolko ci budes mat v zaludku liter kyseliny alebo pol deci tak ph budes mat furt 1-1,5.

Ano toto je podstata neadekvátnosti pojmu "překyselení".
Možná, že by šlo rozlišovat "překyselení" kvalitativní (měřeno pH) a kvantitativní (půl litru vs litr).


Pokud se týká

ze to je blud a niekto na nevedomosti ludi svinsky zaraba

zde si nejsem zcela jistý, pravda ovšem je, že jsem se o to zatím zajímal pouze povrchně...


[quote="pid:27083, uid:248"]Ale s prekyslenim to nema nic nakolko ci budes mat v zaludku liter kyseliny alebo pol deci tak ph budes mat furt 1-1,5.[/quote] Ano toto je podstata neadekvátnosti pojmu "překyselení". Možná, že by šlo rozlišovat "překyselení" kvalitativní (měřeno pH) a kvantitativní (půl litru vs litr). Pokud se týká [quote="pid:27083, uid:248"]ze to je blud a niekto na nevedomosti ludi svinsky zaraba[/quote] zde si nejsem zcela jistý, pravda ovšem je, že jsem se o to zatím zajímal pouze povrchně...

Samotny pojem "prekyslenie" je nestastny.


tieto pseudovedecke dogmy propaguju aj Lovci sarlatanov a vieme za koho kopu... Ritomsky a spol.


ked je to taka hlupost tak vysvetli preco sa ludia po kure sody bikarbony zazracne liecia z roznych chorob... ak by to lekari priznali tak je po ksefte. pre nich neexistuje prekyslenie, vplyv myslienok na zdravie ani problematika parazitov v ludskom tele, hlavne ze zvieratam davaju kuru dva krat rocne...


Ale s prekyslenim to nema nic nakolko ci budes mat v zaludku liter kyseliny alebo pol deci tak ph budes mat furt 1-1,5.


vsetko zo vsetkym suvisi, ale prekyslenie nie je problem zaludka ze by produkoval viac kyseliny ale odcerpavanie zasaditych rezerv z organizmu - vapnik, sodik, horcik, draslik, zelezo... tie ziskas na ukor kosti, zubov ale aj celkovej vnutornej homeostazy. hodnota ph krvi kolise ako posledna, ale podla ph slin a moci dokazes urcit ci mas problem s prekyslenim. presne cislo neviem, ale smrt nastava ako pises pri poklese o 0,3 urcite, mozno aj menej. do takeho stadia sa ale clovek dostava roky, ak teda nie je oziareny riadioaktivitou ci chemoterapiou.


problem zaludka nastava, ked telo nedokaze vytvarat dostatocne silnu koncentraciu kyseliny. steny zaludku su pokryte vrstvou bikarbonatu, ktora chrani pred poskodenim. ked je malo bikarbonatu, moze to zapricinit aj vredy. otvoreny zvierac nie je problem len pazeraku a zaludka ale aj zaludka a dvanastnika, z ktoreho prenikaju do zaludka zasadite stavy(zlc, trypsiny...) viac by urcite vedel vysvetlil kolega Tivurtij, ale odporucam precitat knihy Neumyvakina a Bolotova, ktori sa v urcitych veciach rozchadzaju ale najdes tam co potrebujes ohladom fungovania organizmu. alebo dobry clanok od Joxa. http://leva-net.webnode.cz/products/pristup-ku-zdraviu-to-je-pristup-ku-dlhemu-a-spokojnemu-zivotu/


[quote="pid:27083, uid:248"]Samotny pojem "prekyslenie" je nestastny.[/quote] tieto pseudovedecke dogmy propaguju aj Lovci sarlatanov a vieme za koho kopu... Ritomsky a spol. ked je to taka hlupost tak vysvetli preco sa ludia po kure sody bikarbony zazracne liecia z roznych chorob... ak by to lekari priznali tak je po ksefte. pre nich neexistuje prekyslenie, vplyv myslienok na zdravie ani problematika parazitov v ludskom tele, hlavne ze zvieratam davaju kuru dva krat rocne... [quote="pid:27083, uid:248"]Ale s prekyslenim to nema nic nakolko ci budes mat v zaludku liter kyseliny alebo pol deci tak ph budes mat furt 1-1,5.[/quote] vsetko zo vsetkym suvisi, ale prekyslenie nie je problem zaludka ze by produkoval viac kyseliny ale odcerpavanie zasaditych rezerv z organizmu - vapnik, sodik, horcik, draslik, zelezo... tie ziskas na ukor kosti, zubov ale aj celkovej vnutornej homeostazy. hodnota ph krvi kolise ako posledna, ale podla ph slin a moci dokazes urcit ci mas problem s prekyslenim. presne cislo neviem, ale smrt nastava ako pises pri poklese o 0,3 urcite, mozno aj menej. do takeho stadia sa ale clovek dostava roky, ak teda nie je oziareny riadioaktivitou ci chemoterapiou. problem zaludka nastava, ked telo nedokaze vytvarat dostatocne silnu koncentraciu kyseliny. steny zaludku su pokryte vrstvou bikarbonatu, ktora chrani pred poskodenim. ked je malo bikarbonatu, moze to zapricinit aj vredy. otvoreny zvierac nie je problem len pazeraku a zaludka ale aj zaludka a dvanastnika, z ktoreho prenikaju do zaludka zasadite stavy(zlc, trypsiny...) viac by urcite vedel vysvetlil kolega Tivurtij, ale odporucam precitat knihy Neumyvakina a Bolotova, ktori sa v urcitych veciach rozchadzaju ale najdes tam co potrebujes ohladom fungovania organizmu. alebo dobry clanok od Joxa. http://leva-net.webnode.cz/products/pristup-ku-zdraviu-to-je-pristup-ku-dlhemu-a-spokojnemu-zivotu/
Upravené 28. 7. 2021 o 21:28

problematika parazitov v ludskom tele, hlavne ze zvieratam davaju kuru dva krat rocne

Tak tak.
Ale mám vysvětlení!
To jsou blechy psí, ty na člověka nelezou...
:-)


[quote="pid:27139, uid:252"]problematika parazitov v ludskom tele, hlavne ze zvieratam davaju kuru dva krat rocne[/quote] Tak tak. Ale mám vysvětlení! To jsou blechy psí, ty na člověka nelezou... :-)

To jsou blechy psí, ty na člověka nelezou...

Okrem tých počarovaných, ktoré na bývalého zaťa poslala svokra :-)


[quote="pid:27142, uid:240"]To jsou blechy psí, ty na člověka nelezou...[/quote] Okrem tých počarovaných, ktoré na bývalého zaťa poslala svokra :-)

ked je to taka hlupost tak vysvetli preco sa ludia po kure sody bikarbony zazracne liecia z roznych chorob

Nepocul som o tom a ani nemam nikoho vo svojom okoli co by to skusal. Neviem ani kto je Ritomsky a o lovcov sarlatanov som tiez nepocul/necital. Neviem ci som spravne pochopil tvoju vetu ze to co pisem su pseudovedecke dogmy??


[quote="pid:27139, uid:252"]ked je to taka hlupost tak vysvetli preco sa ludia po kure sody bikarbony zazracne liecia z roznych chorob[/quote] Nepocul som o tom a ani nemam nikoho vo svojom okoli co by to skusal. Neviem ani kto je Ritomsky a o lovcov sarlatanov som tiez nepocul/necital. Neviem ci som spravne pochopil tvoju vetu ze to co pisem su pseudovedecke dogmy??

https://www.lovcisarlatanov.sk/teoria-prekyslenia-organizmu/


clanok posluzi ako ucebna pomocka, co je podla teba pravda co loz, a ci prekruca fakty a svoje vlastne tvrdenia... teda ci je to vedecka adekvatna teoria alebo pseudovedecka dogma.


https://www.lovcisarlatanov.sk/teoria-prekyslenia-organizmu/ clanok posluzi ako ucebna pomocka, co je podla teba pravda co loz, a ci prekruca fakty a svoje vlastne tvrdenia... teda ci je to vedecka adekvatna teoria alebo pseudovedecka dogma.

Jen taková zajímavost.
Kolega v práci poslouchá Hitrádio Orion. Ve zprávách v 11hod jsem zaslechl takovou zajímavou informaci (bohužel jsem přeslechl důležité informace z úvodu). Jistá organizace vypracovala studii, kde by se nejlépe žilo po celoplanetární katastrofě. Katastrofa může být způsobená pandemií Covid-19, ekonomickým kolapsem, změnou klimatu. Ta místa byly Anglie, Nový Zéland, ..... a dál už nevím.
Ve zprávách ve 12hod už to neopakovali. Na netu se mi nepodařilo dohledat.


Jen taková zajímavost. Kolega v práci poslouchá Hitrádio Orion. Ve zprávách v 11hod jsem zaslechl takovou zajímavou informaci (bohužel jsem přeslechl důležité informace z úvodu). Jistá organizace vypracovala studii, kde by se nejlépe žilo po celoplanetární katastrofě. Katastrofa může být způsobená pandemií Covid-19, ekonomickým kolapsem, změnou klimatu. Ta místa byly Anglie, Nový Zéland, ..... a dál už nevím. Ve zprávách ve 12hod už to neopakovali. Na netu se mi nepodařilo dohledat.

Skusim pohlad lekara- v1. rade medzi pH6 a7 je 10-nasobok, tj medzi pH 5 a Ph7 je priblizne 100 nasobok. To je to, co si ludia neuvedomuju. Proste 6 sa im zda kyslejsie ako7, ale ono to nieje kyslejsie, ale RADOVO kyslejsie.


  1. vec- v zaludku ste viaceri postrehli spravne pH az pod uroven 2, ale to je pH pri TRAVENI. Zdrave pH v zaludku je blizsie neutralnemu. Teda nad pH6.

  2. vec- REFLUX je vec A) dlhodobo zvyseneho Ph v klude- mimo traveniaB) nefunkcnosti zvieracov hltanu. Tie su 3, lekari ma zvyknu opravit, ze 2, ale jeden samotny je na vstupe do zaludka. Az pri zlyhani vsetkych 3 dochadza k refluxu.

  3. Kazdy clovek ma reflux- raz rocne, to nemusis riesit, proste zhoda okolnosti. O diagnoze sa bavime, ak je to pravidelne, ale nie som gastroenterolog. Pisem len to, co si pamatam zo skoly.


Skusim pohlad lekara- v1. rade medzi pH6 a7 je 10-nasobok, tj medzi pH 5 a Ph7 je priblizne 100 nasobok. To je to, co si ludia neuvedomuju. Proste 6 sa im zda kyslejsie ako7, ale ono to nieje kyslejsie, ale RADOVO kyslejsie. 2. vec- v zaludku ste viaceri postrehli spravne pH az pod uroven 2, ale to je pH pri TRAVENI. Zdrave pH v zaludku je blizsie neutralnemu. Teda nad pH6. 3. vec- REFLUX je vec A) dlhodobo zvyseneho Ph v klude- mimo travenia B) nefunkcnosti zvieracov hltanu. Tie su 3, lekari ma zvyknu opravit, ze 2, ale jeden samotny je na vstupe do zaludka. Az pri zlyhani vsetkych 3 dochadza k refluxu. 4. Kazdy clovek ma reflux- raz rocne, to nemusis riesit, proste zhoda okolnosti. O diagnoze sa bavime, ak je to pravidelne, ale nie som gastroenterolog. Pisem len to, co si pamatam zo skoly.

Ku prekysleniu- raz nas ucil lekar, ze pacientka mala vysoko SMRTELNE HODNOTY pH. Kolega, ktory ju diagnostikoval, ju ihned zreguloval do normalu- Pacientka precitla z bezvedomia, zakyvala rodine, usmiala sa, zacala komunikovat a... skonala.


Nechcem sa tu siahodlho rozpisovat. Len tolko, ze existuje prekyslenie aj za hodnoty prezitia. Len sa nesmie rychlo kompenzovat. Ziadna zmena nieje dobra, ak je prilis rychla. Ani zmeny k lepsiemu.


Ku prekysleniu- raz nas ucil lekar, ze pacientka mala vysoko SMRTELNE HODNOTY pH. Kolega, ktory ju diagnostikoval, ju ihned zreguloval do normalu- Pacientka precitla z bezvedomia, zakyvala rodine, usmiala sa, zacala komunikovat a... skonala. Nechcem sa tu siahodlho rozpisovat. Len tolko, ze existuje prekyslenie aj za hodnoty prezitia. Len sa nesmie rychlo kompenzovat. Ziadna zmena nieje dobra, ak je prilis rychla. Ani zmeny k lepsiemu.
1.9k
33
17
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept