Mimo kategórií
Myslienky dna

Máš pravdu, no to bude zaujímavá prax... Staršie domy sa elektrinou neoplatí vykurovať, bolo by to ekonomicky likvidačné.


Máš pravdu, no to bude zaujímavá prax... Staršie domy sa elektrinou neoplatí vykurovať, bolo by to ekonomicky likvidačné.

Ďakujem


Tento príspevok bude možno netradičný ale aj také sú. Chcel by som poďakovať Stvoriteľovi áno dobre čítate, poďakovať. Prečo? Pretože ako sa aj v KSB spomína, všetko čo sa deje sa deje v tom najlepšom variante pre nás vzhľadom na našu morálku. Aj ja som bol mladý a sprostý, aj ja som chcel to a hento a tamto. Veľa krát sa mi stalo, že to čo som chcel sa "nepodarilo", alebo to viedlo kdesi do mútna, do ničoho. Samozrejme, že keď sa dostavil nezdar, tak sa človek opýta "prečo ja, prečo nemôžem to a hento a tamto, mať život ako ostaní". Odpoveď vtedy akosi neprichádza. Ostáva také nevyplnené ticho. Nepochopenie situácie z mojej strany a neochota prezradiť plán zo strany Stvoriteľa. Ale to si netreba mýliť s absenciou Lásky. Ani Rodičia vás nepustia na skok z lietadla, pretože vedia, že to nezvládnete. Preto aj Stvoriteľ vám niekedy nedopraje to čo chcete, lebo na to nie ste pripravení alebo dokonca váš obraz o veci, osobe môže byť veľmi skreslený a vo výsledku by ste po pretriezvení boli veľmi prekvapení čo ste to vlastne vtedy chceli a či ste si vlasntne boli istý vašou túžbou .... ktorá bola falošná, túžba po obraze čo nezodpovedal realite. Ale je geniálne, že Stvoriteľ vie o vašej skreslenej túžbe a nedopraje jej vyplneniu. Po čase však príde pochopenie a človek pochopí aké krivé boli jeho priania, aké krivé boli jeho túžby, pochopí, že vlastne Stvoriteľ ho celý ten čas chránil a chránil veru veľmi múdro, lebo to čo sme boli schopní zvládnuť samy, to nám nechal si "vytrpieť" ale to čo by sme nezvládli, to veru oddialil od nás, prípadne nedopustil takú situáciu. A tak po rokoch človek pozrie dozadu, pozrie na vtedajšie svoje túžby, prehodnotí ich a povie si "Vďaka ti Stvoriteľ, že si mi vtedy nedopustil naplnenie mojích prianí, lebo veru teraz by som bol niekde úplne inde a veru že dobré by to nebolo". Musí nás mať stvoriteľ veľmi rád keď nás tak múdro chráni pred sebou samím.
Pekne napísal Lev v jednej knižke "nepríputavajte sa k človeku, ktorý zabrzdí váš duchovný vývoj". A predstavte si, že keď takú osobu stretnete tak nastane "nezdar". Vy by ste chceli ostať s tým človekom do konca sveta a predsa nastane rozchod. Nechápete vtedy čo sa vlastne stalo, prečo sa to stalo. Ale Stvoriteľ vie, on vie, že keby ste s dotyčným človekom ostali celý život tak by ste nečítali tú a tú knihu, nepochopili by ste to a to. A tak po čase sedíte na návšteve, vyprávate príbeh z knihy, ktorú by ste nikdy nečítali, keby že ostanete s vysnívanou osobou. A tak si uvedomíte ... viedol ma Stvoriteľ cestou mnou nepochopenou ale teraz vidím, chápem že to nebolo len tak pre nič za nič, že to malo myšlienku oveľa vyššiu než prianie vlastného ega ostať do konca života s vysnívanou osobou. Vysvetľujúc konceptuálne veci na návšteve jednoduchým jazykom pomáhajúc iným ľuďom, človek pomôže niekoľko násobne viac iným ľudom, niekoľko násobne viac poteší svoju dušu, než by ho potešilo splnenie jeho neadekvátnych túžieb. A potom príde človek do práca, vidí tam množstvo ľudí, ktorým môže pomôcť, a veru že by tým ľudom nepomohol, keby silou mocou chcel ísť cestou "vysnívanou", ktorú mu ktosi nedoprial šľapať. Tak veru, Stvoriteľ nedoprial, pretože si pre vás pripravil niečo väčšie, geniálnejšie ... a čo vám ostáva robiť počas nezdaru? Veriť Stvoriteľovi. Najprv viera slepá, potom viera slepá ale chápajúca nejaké súvislosti a nakoniec viera na základe vedomostí. Vtedy človek neverí, vtedy človek vie. Jeho vedomosti a viera sú to isté.


Ďakujem Tento príspevok bude možno netradičný ale aj také sú. Chcel by som poďakovať Stvoriteľovi áno dobre čítate, poďakovať. Prečo? Pretože ako sa aj v KSB spomína, všetko čo sa deje sa deje v tom najlepšom variante pre nás vzhľadom na našu morálku. Aj ja som bol mladý a sprostý, aj ja som chcel to a hento a tamto. Veľa krát sa mi stalo, že to čo som chcel sa "nepodarilo", alebo to viedlo kdesi do mútna, do ničoho. Samozrejme, že keď sa dostavil nezdar, tak sa človek opýta "prečo ja, prečo nemôžem to a hento a tamto, mať život ako ostaní". Odpoveď vtedy akosi neprichádza. Ostáva také nevyplnené ticho. Nepochopenie situácie z mojej strany a neochota prezradiť plán zo strany Stvoriteľa. Ale to si netreba mýliť s absenciou Lásky. Ani Rodičia vás nepustia na skok z lietadla, pretože vedia, že to nezvládnete. Preto aj Stvoriteľ vám niekedy nedopraje to čo chcete, lebo na to nie ste pripravení alebo dokonca váš obraz o veci, osobe môže byť veľmi skreslený a vo výsledku by ste po pretriezvení boli veľmi prekvapení čo ste to vlastne vtedy chceli a či ste si vlasntne boli istý vašou túžbou .... ktorá bola falošná, túžba po obraze čo nezodpovedal realite. Ale je geniálne, že Stvoriteľ vie o vašej skreslenej túžbe a nedopraje jej vyplneniu. Po čase však príde pochopenie a človek pochopí aké krivé boli jeho priania, aké krivé boli jeho túžby, pochopí, že vlastne Stvoriteľ ho celý ten čas chránil a chránil veru veľmi múdro, lebo to čo sme boli schopní zvládnuť samy, to nám nechal si "vytrpieť" ale to čo by sme nezvládli, to veru oddialil od nás, prípadne nedopustil takú situáciu. A tak po rokoch človek pozrie dozadu, pozrie na vtedajšie svoje túžby, prehodnotí ich a povie si "Vďaka ti Stvoriteľ, že si mi vtedy nedopustil naplnenie mojích prianí, lebo veru teraz by som bol niekde úplne inde a veru že dobré by to nebolo". Musí nás mať stvoriteľ veľmi rád keď nás tak múdro chráni pred sebou samím. Pekne napísal Lev v jednej knižke "nepríputavajte sa k človeku, ktorý zabrzdí váš duchovný vývoj". A predstavte si, že keď takú osobu stretnete tak nastane "nezdar". Vy by ste chceli ostať s tým človekom do konca sveta a predsa nastane rozchod. Nechápete vtedy čo sa vlastne stalo, prečo sa to stalo. Ale Stvoriteľ vie, on vie, že keby ste s dotyčným človekom ostali celý život tak by ste nečítali tú a tú knihu, nepochopili by ste to a to. A tak po čase sedíte na návšteve, vyprávate príbeh z knihy, ktorú by ste nikdy nečítali, keby že ostanete s vysnívanou osobou. A tak si uvedomíte ... viedol ma Stvoriteľ cestou mnou nepochopenou ale teraz vidím, chápem že to nebolo len tak pre nič za nič, že to malo myšlienku oveľa vyššiu než prianie vlastného ega ostať do konca života s vysnívanou osobou. Vysvetľujúc konceptuálne veci na návšteve jednoduchým jazykom pomáhajúc iným ľuďom, človek pomôže niekoľko násobne viac iným ľudom, niekoľko násobne viac poteší svoju dušu, než by ho potešilo splnenie jeho neadekvátnych túžieb. A potom príde človek do práca, vidí tam množstvo ľudí, ktorým môže pomôcť, a veru že by tým ľudom nepomohol, keby silou mocou chcel ísť cestou "vysnívanou", ktorú mu ktosi nedoprial šľapať. Tak veru, Stvoriteľ nedoprial, pretože si pre vás pripravil niečo väčšie, geniálnejšie ... a čo vám ostáva robiť počas nezdaru? Veriť Stvoriteľovi. Najprv viera slepá, potom viera slepá ale chápajúca nejaké súvislosti a nakoniec viera na základe vedomostí. Vtedy človek neverí, vtedy človek vie. Jeho vedomosti a viera sú to isté.

Biblia vyhnanie z raja.


Docela zaujímavú úvahu som čítal ohľadom vyhnania z raja.
Ako dobre vieme existujú rôzne koncepcie. Dneska vo svete prevláda koncepcia dobra a zla - rozdeľuj a panuj. Rozdelíš národ na očkovaných a neočkovaných, Slovákov a maďarov, bohu vyvolených a bohu nemilých, vzdelaných a nevzdelaných, kresťanov a silamistov .... a poštveš ich proti sebe aby sa zabíjali.


Potom existuje koncepcia o level vyššie - koncepcia ľúbosti (lásky). Tá hovorí, že máš sa snažiť pochopiť aj hlúpych aj islamistov, aj maďarov, aj očkovaných ... a namiesto rozoštvávania máš sa snažiť im pomôcť aby sa vyvíjali.


V biblii sa presne to spomína, keď adam a eva spoznali, že existuje dobo a zlo, keď začali rozdeľovať ľudí na rôzne skupiny namiesto toho aby im pomáhali, tak vtedy sa skončil raj. Obrazne povedané, adam a eva boli vykázaní z raja pretože zamenili koncepciu ľúbosti za koncepciu dobra a zla.


Biblia vyhnanie z raja. Docela zaujímavú úvahu som čítal ohľadom vyhnania z raja. Ako dobre vieme existujú rôzne koncepcie. Dneska vo svete prevláda koncepcia dobra a zla - rozdeľuj a panuj. Rozdelíš národ na očkovaných a neočkovaných, Slovákov a maďarov, bohu vyvolených a bohu nemilých, vzdelaných a nevzdelaných, kresťanov a silamistov .... a poštveš ich proti sebe aby sa zabíjali. Potom existuje koncepcia o level vyššie - koncepcia ľúbosti (lásky). Tá hovorí, že máš sa snažiť pochopiť aj hlúpych aj islamistov, aj maďarov, aj očkovaných ... a namiesto rozoštvávania máš sa snažiť im pomôcť aby sa vyvíjali. V biblii sa presne to spomína, keď adam a eva spoznali, že existuje dobo a zlo, keď začali rozdeľovať ľudí na rôzne skupiny namiesto toho aby im pomáhali, tak vtedy sa skončil raj. Obrazne povedané, adam a eva boli vykázaní z raja pretože zamenili koncepciu ľúbosti za koncepciu dobra a zla.
Upravené 20. 11. 2021 o 21:38

keď adam a eva spoznali,
....Tento príbeh je napísaný metaforicky,v podobenstvách.Tie stvorené bytosti ktoré ich predstavujú žili v dobre,v raji,v pozitívnom stave bytia.No v jednom bode niečasu a niepriestoru vznikla v ich mysliach otázka:Čo keď ten život čo žijeme nie je skutočný,nie je pozitívny,nie je to to najlepšie,nie je to raj aj keď nás o tom ubezpečuje náš Otec,HNR?Veď vlastne nič iné,nejaký iný stav bytia nepoznáme,nemôžme si zvoliť nič iné...A tak "odtrhli plod zo stromu poznania dobra a zla


[quote="pid:44154, uid:106"]keď adam a eva spoznali,[/quote]....Tento príbeh je napísaný metaforicky,v podobenstvách.Tie stvorené bytosti ktoré ich predstavujú žili v dobre,v raji,v pozitívnom stave bytia.No v jednom bode niečasu a niepriestoru vznikla v ich mysliach otázka:Čo keď ten život čo žijeme nie je skutočný,nie je pozitívny,nie je to to najlepšie,nie je to raj aj keď nás o tom ubezpečuje náš Otec,HNR?Veď vlastne nič iné,nejaký iný stav bytia nepoznáme,nemôžme si zvoliť nič iné...A tak "odtrhli plod zo stromu poznania dobra a zla
Upravené 20. 11. 2021 o 22:09

plod zo stromu poznania dobra a zla
..Tým pádom bol aktivovaný proces nie neustáleho približovania sa k Absolútnemu ale naopak vzďaľovania sa. Už sa síce opakujem,písal som o týchto záležitostiach viackrát,no pamäť je dvojtýždňová.


[quote="pid:44159, uid:191"]plod zo stromu poznania dobra a zla[/quote]..Tým pádom bol aktivovaný proces nie neustáleho približovania sa k Absolútnemu ale naopak vzďaľovania sa. Už sa síce opakujem,písal som o týchto záležitostiach viackrát,no pamäť je dvojtýždňová.

Obrazne povedané, adam a eva boli vykázaní z raja pretože zamenili koncepciu ľúbosti za koncepciu dobra a zla.

Tomu veľmi nerozumiem, kde Adam a Eva v raji rozdeľovali ľudí na skupiny, a boli preto vykázaní z raja?


Tu mi napadá taká vec, že z raja boli vyhnaní preto, aby sa mohli naučiť poznávať dobro a zlo. Boli poslaní na miesto, kde dobro aj zlo ožilo, a mohli ho pocítiť na vlastnej koži, získať skúsenosť, po ktorej v raji zatúžili a Boh im vyhovel. V raji, pochopiteľne, zlo ožiť nemohlo, muselo sa to odohrať inde.
No a až tento "tréning" skončí, budú sa môcť do raja vrátiť. Ale len tí, ktorí si na zemi zachovali "Ľudskosť". S tým, že peklo ako večné utrpenie je len cirkevný výmysel. Prekrútená skomolenina. Tak ako mnoho iných vecí. Takto by to celé dávalo zmysel. A samozrejme za predpokladu, že po smrti je len tma, a Boh by si mohol oživiť, koho by chcel.


[quote="pid:44154, uid:106"]Obrazne povedané, adam a eva boli vykázaní z raja pretože zamenili koncepciu ľúbosti za koncepciu dobra a zla.[/quote] Tomu veľmi nerozumiem, kde Adam a Eva v raji rozdeľovali ľudí na skupiny, a boli preto vykázaní z raja? Tu mi napadá taká vec, že z raja boli vyhnaní preto, aby sa mohli naučiť poznávať dobro a zlo. Boli poslaní na miesto, kde dobro aj zlo ožilo, a mohli ho pocítiť na vlastnej koži, získať skúsenosť, po ktorej v raji zatúžili a Boh im vyhovel. V raji, pochopiteľne, zlo ožiť nemohlo, muselo sa to odohrať inde. No a až tento "tréning" skončí, budú sa môcť do raja vrátiť. Ale len tí, ktorí si na zemi zachovali "Ľudskosť". S tým, že peklo ako večné utrpenie je len cirkevný výmysel. Prekrútená skomolenina. Tak ako mnoho iných vecí. Takto by to celé dávalo zmysel. A samozrejme za predpokladu, že po smrti je len tma, a Boh by si mohol oživiť, koho by chcel.

z raja boli vyhnaní preto, aby sa mohli naučiť poznávať dobro a zlo


Na tento mýtus o Adamovi, Evě a jablku poznání, lze nasadit mnoho výkladů. Myslím, že prvotní cíl od Satana při prezentaci tohoto mýtu je blokovat poznávání. Začali trpět, jakmile se začali učit rozlišovat. Je to trik, jak blokovat rozvoj lidstva, od raného věku odklánět od poznávání - žijte blaze, tak jak Vám to nastavím (Satan) a pokud je něco špatně, tak jenom proto, že do toho strkáte nos (lidstvo).


Pokud na to nasadím pohled KSB, tak souhlasím s @jardob. "Vyhnání z ráje" je kvůli získání rozlišení, ale je to něco jako vyhnat děti z pece, aby se něco naučili a šli něco dělat. A přidávám tam ještě další vrstvu, že z ráje jsme vyhnáni nikdy nebyli, jsme v něm stále, akorát jsme si ho znečistili a udělali z něj peklo, ale můžeme si ho zase uklidit a bude to zase ráj na zemi.

[quote="pid:44265, uid:6"]z raja boli vyhnaní preto, aby sa mohli naučiť poznávať dobro a zlo[/quote] Na tento mýtus o Adamovi, Evě a jablku poznání, lze nasadit mnoho výkladů. Myslím, že prvotní cíl od Satana při prezentaci tohoto mýtu je blokovat poznávání. Začali trpět, jakmile se začali učit rozlišovat. Je to trik, jak blokovat rozvoj lidstva, od raného věku odklánět od poznávání - žijte blaze, tak jak Vám to nastavím (Satan) a pokud je něco špatně, tak jenom proto, že do toho strkáte nos (lidstvo). Pokud na to nasadím pohled KSB, tak souhlasím s @jardob. "Vyhnání z ráje" je kvůli získání rozlišení, ale je to něco jako vyhnat děti z pece, aby se něco naučili a šli něco dělat. A přidávám tam ještě další vrstvu, že z ráje jsme vyhnáni nikdy nebyli, jsme v něm stále, akorát jsme si ho znečistili a udělali z něj peklo, ale můžeme si ho zase uklidit a bude to zase ráj na zemi.
Upravené 22. 11. 2021 o 20:31

"odtrhli plod zo stromu poznania dobra a zla
...znamená že "zlo"-negatívny stav bol až do tohto bodu v spiacom,neaktívnom stave v sebauvedomelých mysliach ako integrovaná súčasť slobody voľby prijať a nasledovať Boha alebo ho odmietnuť.Len jedna voľba nie je žiadna voľba.Aktiváciou odmietnutia napriek ubezpečeniam(prvý hriech)sa uviedol proces do pohybu.


[quote="pid:44159, uid:191"]"odtrhli plod zo stromu poznania dobra a zla[/quote]...znamená že "zlo"-negatívny stav bol až do tohto bodu v spiacom,neaktívnom stave v sebauvedomelých mysliach ako integrovaná súčasť slobody voľby prijať a nasledovať Boha alebo ho odmietnuť.Len jedna voľba nie je žiadna voľba.Aktiváciou odmietnutia napriek ubezpečeniam(prvý hriech)sa uviedol proces do pohybu.

"Vyhnání z ráje" je kvůli získání rozlišení, ale je to něco jako vyhnat děti z pece, aby se něco naučili a šli něco dělat.

Je to analógia toho, ako keď v rozprávkach (ale aj realite) šli jedného dňa deti do sveta (na "skusy" ), aby nazbierali skúsenosti. Vyliezli z inkubátora a zbavili sa naivnosti. A poučení sa vždy vracali domov, do rodnej dediny.


[quote="pid:44275, uid:426"]"Vyhnání z ráje" je kvůli získání rozlišení, ale je to něco jako vyhnat děti z pece, aby se něco naučili a šli něco dělat.[/quote] Je to analógia toho, ako keď v rozprávkach (ale aj realite) šli jedného dňa deti do sveta (na "skusy" ), aby nazbierali skúsenosti. Vyliezli z inkubátora a zbavili sa naivnosti. A poučení sa vždy vracali domov, do rodnej dediny.

A přidávám tam ještě další vrstvu, že z ráje jsme vyhnáni nikdy nebyli, jsme v něm stále, akorát jsme si ho znečistili a udělali z něj peklo, ale můžeme si ho zase uklidit a bude to zase ráj na zemi.
Presne tak som to chcel vyjadriť.


Tomu veľmi nerozumiem, kde Adam a Eva v raji rozdeľovali ľudí na skupiny, a boli preto vykázaní z raja?
Vysvetlím - Existujú dva pohľady na svet


    1. pohľad dobra a zla
    1. pohľad ľúbosti (lásky), v ktorom sa skutky merajú mierou (lásky)

Ak rozmýšľaš ako 1 tak rozdeľuješ, toto je zlé toto je dobré, toto pekné toto škaredé, toto múdre toto hlúpe....
Ale ak rozmýšľaš ako 2 tak nerozdeľujš, ohodnocuješ okolitý svet pomocou mieri (lásky). Škaredé je absencia krásy, hlúposť je absencia informácie v psychike človeka, nervozita je absencia sebavedomia, nadutosť je absencia pochopenia iného človeka .... všetko "zlé" je vlastne vyjadrením absencie (ľúbosti, mieri)
Ale medzi týmito 2 pohľadmi je obrovský rozdiel. Pretože používajúc pohľad 1 odsudzuješ človeka, skutok, vec ... nevediac o tom čo by sa malo stať aby človek, skutok, vec ... sa priklonili k "dobru". Ty len proste skonštatuješ, toto je z mojho pohľadu zlé a koniec. Povieš cigánovi, že je zlé kradnúť a koniec. Nevysvetlíš mu prečo to je zlé, takže tvoje ohodnotenie "kradnúť je zlé" ostane bez poučenia, nikomu to nepomôže.
Používajúc pohľad 2 skonštatuješ, že tomuto chýba miera (láska, ľúbosť, krása). Vôbec nepoužiješ slovo "zlé, dobré" ale uvedieš čo chýba človeku, veci, skutku .... aby bol viac v harmónii so Stvorením, s božím zámerom. Cigána neoznačíš za zlého, ale povieš "nikto ho nenaučil, že kradnúť sa nemá" - keď to započuje niekto, kto spolupracuje s cigánami, tak ich začne učiť "prečo sa kradnúť nemá". Z toho vyplýva, že slovo "zlé, dobré" nahrádza reálne ohodnotenie veci, ktoré by mohlo pomôcť inému človeku, svetu.


Ďalších pár príkladov vyjadrení pomocou koncepcie 1 a koncepcie 2.
1 Korona je zlá.
2 Korona núti ľudí myslieť, meniť sa.


1 Matelko je šialenec.
2 Matelko koná tak aby prežil útoky z oboch politický krídel.


1 Pes je zlý.
2 Pes je nevychovaný (málo mieri lásky) a zrejme viac agresívny od narodenia (genetika).


1 Choroba je čisté zlo.
2 Choroba je dar (z lásky) od Stvoriteľa, ktorým nám vysvetľuje čo v živote sme spravili zle.


1 Fico je hlupák.
2 Fico koná tak ako najlepšie vie, pričom môže vedieť viac ako my a preto nám nedávajú zmysel jeho kroky.
.......


Proste skonštatovať, že je niečo "zlé" to vie každý a nikomu tým nepôžete. Ale neskonštatovať, že je niečo "zlé", to už dokáže len veľmi málo jedincov, a ešte aby k tomu aj povedali prečo je niečo "zlé" - to už sa skoro ani nevidí v spoločnosti.
Tým, že niečo označíš ako "zlé" si ochudobnil okolitý svet o informáciu "prečo to je podľa teba zlé", neprejavil si ľúbosť, nevyjadril si mieru. Tým pádom nikto nemôže korigovať tvoje vyjadrenie a nikde sa so svetonázorom nepohneš. Ale keď mieru vyjadríš, povieš prečo je to a to zlé, tak okolitý svet môže reagovať, može sa zmeniť (zmeniť mieru) alebo sa zmeníš ty (tvoj pohľad na vec).
Vlastne ja už vôbec v živote nepoužívam slovo "dobré" a "zlé". Ak človek má určitú informačnú základňu, tak vie veľa vecí korektne opísať a potom nie je potreba povedať "korona je zlá", poviem "korona je len nástroj nepohodlnej transformácie spoločnosti". Aký je medzi tým rozdiel? V procom prípade sa pridal ku korone negatívny obraz, negatívna emócia ale v druhom prípade informácia ostala bez emócie, každý má možnosť si ohodnotiť informáciu sám. Pritom veľmi dobre vieme ako rýchlo sa šíri v spoločnosti informácia s negatívnou emóciou. A ľudia takú informáciu už preberú, emocionálne zafarbenú, a v 99 % prípadov neoddelia informáciu od emócie ale pošlú ďalej informáciu s negatívou emóciou, pričom sa zmení ich vnútorný emocionálny stav v smere energetikz emócie. Ale keď sa informácia dostane k tomu 1 % čo vie oddeliť informáciu od jej emócie, tak ten človek, buď úplne zničí informáciu typu "Fico je tupec" pretože ta informácia nemá žiadny výpovedný charakter, nesie len emóciu nasranosti, povyšenosti atď. Alebo preformátujeme informáciu tak aby stratila emocionálne zafarbenie - "Ficové kroky nám nedávajú zmysel, je možné, že Fico vie viac ako my a koná podľa toho."


[quote="pid:44275, uid:426"]A přidávám tam ještě další vrstvu, že z ráje jsme vyhnáni nikdy nebyli, jsme v něm stále, akorát jsme si ho znečistili a udělali z něj peklo, ale můžeme si ho zase uklidit a bude to zase ráj na zemi.[/quote] Presne tak som to chcel vyjadriť. [quote="pid:44265, uid:6"]Tomu veľmi nerozumiem, kde Adam a Eva v raji rozdeľovali ľudí na skupiny, a boli preto vykázaní z raja?[/quote] Vysvetlím - Existujú dva pohľady na svet - 1. pohľad dobra a zla - 2. pohľad ľúbosti (lásky), v ktorom sa skutky merajú mierou (lásky) Ak rozmýšľaš ako 1 tak rozdeľuješ, toto je zlé toto je dobré, toto pekné toto škaredé, toto múdre toto hlúpe.... Ale ak rozmýšľaš ako 2 tak nerozdeľujš, ohodnocuješ okolitý svet pomocou mieri (lásky). Škaredé je absencia krásy, hlúposť je absencia informácie v psychike človeka, nervozita je absencia sebavedomia, nadutosť je absencia pochopenia iného človeka .... všetko "zlé" je vlastne vyjadrením absencie (ľúbosti, mieri) Ale medzi týmito 2 pohľadmi je obrovský rozdiel. Pretože používajúc pohľad 1 odsudzuješ človeka, skutok, vec ... nevediac o tom čo by sa malo stať aby človek, skutok, vec ... sa priklonili k "dobru". Ty len proste skonštatuješ, toto je z mojho pohľadu zlé a koniec. Povieš cigánovi, že je zlé kradnúť a koniec. Nevysvetlíš mu prečo to je zlé, takže tvoje ohodnotenie "kradnúť je zlé" ostane bez poučenia, nikomu to nepomôže. Používajúc pohľad 2 skonštatuješ, že tomuto chýba miera (láska, ľúbosť, krása). Vôbec nepoužiješ slovo "zlé, dobré" ale uvedieš čo chýba človeku, veci, skutku .... aby bol viac v harmónii so Stvorením, s božím zámerom. Cigána neoznačíš za zlého, ale povieš "nikto ho nenaučil, že kradnúť sa nemá" - keď to započuje niekto, kto spolupracuje s cigánami, tak ich začne učiť "prečo sa kradnúť nemá". Z toho vyplýva, že slovo "zlé, dobré" nahrádza reálne ohodnotenie veci, ktoré by mohlo pomôcť inému človeku, svetu. Ďalších pár príkladov vyjadrení pomocou koncepcie 1 a koncepcie 2. 1 Korona je zlá. 2 Korona núti ľudí myslieť, meniť sa. 1 Matelko je šialenec. 2 Matelko koná tak aby prežil útoky z oboch politický krídel. 1 Pes je zlý. 2 Pes je nevychovaný (málo mieri lásky) a zrejme viac agresívny od narodenia (genetika). 1 Choroba je čisté zlo. 2 Choroba je dar (z lásky) od Stvoriteľa, ktorým nám vysvetľuje čo v živote sme spravili zle. 1 Fico je hlupák. 2 Fico koná tak ako najlepšie vie, pričom môže vedieť viac ako my a preto nám nedávajú zmysel jeho kroky. ....... Proste skonštatovať, že je niečo "zlé" to vie každý a nikomu tým nepôžete. Ale **neskonštatovať**, že je niečo "zlé", to už dokáže len veľmi málo jedincov, a ešte aby k tomu aj povedali prečo je niečo "zlé" - to už sa skoro ani nevidí v spoločnosti. Tým, že niečo označíš ako "zlé" si ochudobnil okolitý svet o informáciu "prečo to je podľa teba zlé", neprejavil si ľúbosť, nevyjadril si mieru. Tým pádom nikto nemôže korigovať tvoje vyjadrenie a nikde sa so svetonázorom nepohneš. Ale keď mieru vyjadríš, povieš prečo je to a to zlé, tak okolitý svet môže reagovať, može sa zmeniť (zmeniť mieru) alebo sa zmeníš ty (tvoj pohľad na vec). Vlastne ja už vôbec v živote nepoužívam slovo "dobré" a "zlé". Ak človek má určitú informačnú základňu, tak vie veľa vecí korektne opísať a potom nie je potreba povedať "korona je zlá", poviem "korona je len nástroj nepohodlnej transformácie spoločnosti". Aký je medzi tým rozdiel? V procom prípade sa pridal ku korone negatívny obraz, negatívna emócia ale v druhom prípade informácia ostala bez emócie, každý má možnosť si ohodnotiť informáciu sám. Pritom veľmi dobre vieme ako rýchlo sa šíri v spoločnosti informácia s negatívnou emóciou. A ľudia takú informáciu už preberú, emocionálne zafarbenú, a v 99 % prípadov neoddelia informáciu od emócie ale pošlú ďalej informáciu s negatívou emóciou, pričom sa zmení ich vnútorný emocionálny stav v smere energetikz emócie. Ale keď sa informácia dostane k tomu 1 % čo vie oddeliť informáciu od jej emócie, tak ten človek, buď úplne zničí informáciu typu "Fico je tupec" pretože ta informácia nemá žiadny výpovedný charakter, nesie len emóciu nasranosti, povyšenosti atď. Alebo preformátujeme informáciu tak aby stratila emocionálne zafarbenie - "Ficové kroky nám nedávajú zmysel, je možné, že Fico vie viac ako my a koná podľa toho."

Tým, že niečo označíš ako "zlé" si ochudobnil okolitý svet o informáciu "prečo to je podľa teba zlé", neprejavil si ľúbosť, nevyjadril si mieru.

Tuhle větu si dávám tlustým písmem.


[quote="pid:44379, uid:106"]Tým, že niečo označíš ako "zlé" si ochudobnil okolitý svet o informáciu "prečo to je podľa teba zlé", neprejavil si ľúbosť, nevyjadril si mieru.[/quote] Tuhle větu si dávám tlustým písmem.

problem je ze ) casto nevieme v com je skutocne jadro problemu (typicky choroba je fajn, ze je to dar od HNR, ale ked dotycneho vsetko boli a ma chronicke neduhy, tak on vie, ze si za to moze sam - koniec koncov kto iny-ale ked to nevies vyriesit a najst to, co to vrati do rovnovahy a zaroven najst aj to, cim si to z tej rovnovahy vyvadzal, tak je to tazke a je tazke sa na to aj divat
2) Cigana neoznacis ako zleho, ale nikto ho nenaucil, ze sa kradnut nema.....toto robia aj mnohe verzie pozitivneho myslenia apod. Nic ti to neda, potlacis ten svoj hnev dovnutra. Pretoze samozrejme, ze mas pravdu, nikto Cigana nenaucil, ze sa kradnut nema, ale to nie je o tom. Aj oni vedia, ze ked su okradnuti, tak sa im to nepaci, ale nevidia inu cestu.....a tu by si im musel ukazat. Ale to znamena, ze by si sa venoval im cely svoj zivot a vo vysledku by to mohlo znamenat, ze aj tak budu kradnut (pretoze je to pre nich jednoduchsie a rychlejsie). Clovek sa hneva vlastne na seba, ze tomu nevedel zabranit, ale je jedno, na koho smeruje hnev, ci von alebo dnu (dnu to moze mat nciivejsie dosledky ako von). Jedine co moze pomoct je prijat, ze bol okradnuty........ked je to kradez len tak, tak moze byt, problem je, ked ide o nasilie na dusi ci tele....takej znasilnenej zene povedat, ze nech to prijme s lubostou moze znamenat pre nu popchnutie k samovrazde


problem je ze ) casto nevieme v com je skutocne jadro problemu (typicky choroba je fajn, ze je to dar od HNR, ale ked dotycneho vsetko boli a ma chronicke neduhy, tak on vie, ze si za to moze sam - koniec koncov kto iny-ale ked to nevies vyriesit a najst to, co to vrati do rovnovahy a zaroven najst aj to, cim si to z tej rovnovahy vyvadzal, tak je to tazke a je tazke sa na to aj divat 2) Cigana neoznacis ako zleho, ale nikto ho nenaucil, ze sa kradnut nema.....toto robia aj mnohe verzie pozitivneho myslenia apod. Nic ti to neda, potlacis ten svoj hnev dovnutra. Pretoze samozrejme, ze mas pravdu, nikto Cigana nenaucil, ze sa kradnut nema, ale to nie je o tom. Aj oni vedia, ze ked su okradnuti, tak sa im to nepaci, ale nevidia inu cestu.....a tu by si im musel ukazat. Ale to znamena, ze by si sa venoval im cely svoj zivot a vo vysledku by to mohlo znamenat, ze aj tak budu kradnut (pretoze je to pre nich jednoduchsie a rychlejsie). Clovek sa hneva vlastne na seba, ze tomu nevedel zabranit, ale je jedno, na koho smeruje hnev, ci von alebo dnu (dnu to moze mat nciivejsie dosledky ako von). Jedine co moze pomoct je prijat, ze bol okradnuty........ked je to kradez len tak, tak moze byt, problem je, ked ide o nasilie na dusi ci tele....takej znasilnenej zene povedat, ze nech to prijme s lubostou moze znamenat pre nu popchnutie k samovrazde

no je to pohladenie duše.
A toto vám nevadí " až celá zem sa spojí a nájde odvahu ZOMRIEŤ" tak kde je kontrolka vo vašom vnútri prečo už nebliká ale ešte nám to tu aj vnucujete ako Čaptavá svoj výrok "aby sa tu ľudia nebáli ZOMIERAŤ". Takže o čom je celá pesnička ak nie o programovaní na vyhladenie ľudí a ostala len tá vysnená pol miliarda. A toto propagujete tu na stránkach KSB ?


[quote="pid:44418, uid:94"]no je to pohladenie duše.[/quote]A toto vám nevadí " až celá zem sa spojí a nájde odvahu ZOMRIEŤ" tak kde je kontrolka vo vašom vnútri prečo už nebliká ale ešte nám to tu aj vnucujete ako Čaptavá svoj výrok "aby sa tu ľudia nebáli ZOMIERAŤ". Takže o čom je celá pesnička ak nie o programovaní na vyhladenie ľudí a ostala len tá vysnená pol miliarda. A toto propagujete tu na stránkach KSB ?

@Ferry
Áno, máš v mnohom pravdu. Veľavravná je táto veta:

Tým, že niečo označíš ako "zlé" si ochudobnil okolitý svet o informáciu "prečo to je podľa teba zlé",

Ale vlastne tým naznačuješ, že dôležitá je správna miera spolupráce oboch pohľadov na svet, t.j. vysvetľovanie, prečo je daná vec zlá...


Vieš mne ide len o to, aby sa verzia č.2 nepreklopila do chronického ospravedlňovania akéhokoľvek objektívneho zla, t.j. všetkého konkrétnych skutkov, ktoré v každom konkrétnom prípade škodia človeku alebo spoločnosti. To by bolo slniečkárstvo.


Lavírovanie medzi obomi verziami pohľadu na svet je o hľadaní správnej miery a výbere vhodného riadiaceho impulzu (silnejšieho alebo slabšieho, povrchnejšieho alebo hĺbkovejšieho).


Asi sotva nájdeme v histórii väčšie stelesnenie ľubosti, ako bol Ježiš. Hoci nikdy nikomu fyzicky neublížil, neviem si predstaviť, že by sa vyhýbal pomenovaniu toho čo je zlé, hriešne... že by zahmlieval hriešnosť farizejov alebo tých, čo zvádzajú na zlé... žeby miesto vyliečenia hovoril ľuďom o pozitívnych stránkach ich choroby...


Chápeme sa? Ak začnú v novinách propagovať pedofíliu, nemôžem na tom hľadať pozitívne stránky, ale mám povinnosť poukázať na neprípustnosť takýchto činov, a môžem aj vysvetliť čo takéto zlé kroky spôsobujú. Nedá sa jednať čisto len podľa jednej alebo druhej verzie. Treba nájsť vždy tú mieru, ktorá je v danej situácii vhodná... Niekedy to môže byť ľavý extrem, pravý extrém, alebo niečo medzi nimi. Vždy podľa situácie.
Označenie zločinu a vysvetlenie jeho dopadu na spoločnosť predsa nie je absencia Ľúbosti. Vždy je len efektívnejší a menej efektívny spôsob komunikácie, a teda riadenia procesu v danej situácii. To vidíme aj v rôznych polemikách, že niekto situáciu len zhorší a druhý vie vybrať také slová, ktoré pomáhajú nájsť cestu von.


@Ferry Áno, máš v mnohom pravdu. Veľavravná je táto veta: [quote="pid:44379, uid:106"]Tým, že niečo označíš ako "zlé" si ochudobnil okolitý svet o informáciu "prečo to je podľa teba zlé",[/quote] Ale vlastne tým naznačuješ, že dôležitá je správna miera spolupráce oboch pohľadov na svet, t.j. vysvetľovanie, prečo je daná vec zlá... Vieš mne ide len o to, aby sa verzia č.2 nepreklopila do chronického ospravedlňovania akéhokoľvek objektívneho zla, t.j. všetkého konkrétnych skutkov, ktoré v každom konkrétnom prípade škodia človeku alebo spoločnosti. To by bolo slniečkárstvo. Lavírovanie medzi obomi verziami pohľadu na svet je o hľadaní správnej miery a výbere vhodného riadiaceho impulzu (silnejšieho alebo slabšieho, povrchnejšieho alebo hĺbkovejšieho). Asi sotva nájdeme v histórii väčšie stelesnenie ľubosti, ako bol Ježiš. Hoci nikdy nikomu fyzicky neublížil, neviem si predstaviť, že by sa vyhýbal pomenovaniu toho čo je zlé, hriešne... že by zahmlieval hriešnosť farizejov alebo tých, čo zvádzajú na zlé... žeby miesto vyliečenia hovoril ľuďom o pozitívnych stránkach ich choroby... Chápeme sa? Ak začnú v novinách propagovať pedofíliu, nemôžem na tom hľadať pozitívne stránky, ale mám povinnosť poukázať na neprípustnosť takýchto činov, a môžem aj vysvetliť čo takéto zlé kroky spôsobujú. Nedá sa jednať čisto len podľa jednej alebo druhej verzie. Treba nájsť vždy tú mieru, ktorá je v danej situácii vhodná... Niekedy to môže byť ľavý extrem, pravý extrém, alebo niečo medzi nimi. Vždy podľa situácie. Označenie zločinu a vysvetlenie jeho dopadu na spoločnosť predsa nie je absencia Ľúbosti. Vždy je len efektívnejší a menej efektívny spôsob komunikácie, a teda riadenia procesu v danej situácii. To vidíme aj v rôznych polemikách, že niekto situáciu len zhorší a druhý vie vybrať také slová, ktoré pomáhajú nájsť cestu von.

Veľavravná je táto veta:

Tak to je dobré, jak jsme se shodli :-)
Tuhle větu si dávám tlustým písmem.


[quote="pid:44494, uid:6"]Veľavravná je táto veta:[/quote] Tak to je dobré, jak jsme se shodli :-) [quote="pid:44395, uid:240"]Tuhle větu si dávám tlustým písmem.[/quote]

Dá sa napríklad k tomuto vyjadriť s ľúbosťou?
https://t.me/nocommentsk/299


Jedine tak, že by som bol ticho a modlil sa za tých ľudí aj toho vraha. No ospravedlňovať by som ho nemohol. Je to naozaj príšerné!


Dá sa napríklad k tomuto vyjadriť s ľúbosťou? https://t.me/nocommentsk/299 Jedine tak, že by som bol ticho a modlil sa za tých ľudí aj toho vraha. No ospravedlňovať by som ho nemohol. Je to naozaj príšerné!

Je to naozaj príšerné!
K tomuto je jedna príhoda.
Letí lietadlo so 150 pasažiermi na palube. Odrazu mu začne nad horami zlyhávať motor. Jeden a potom druhý. Jeden človek v lietadle sa začne modliť k bohu. Hovorí "bože nedopusť aby toto lietadlo spadlo, veď nie som tu len ja hriešny ale ešte ďalších 149 nevinných nehriešnych ľudí .... ". Na to boh mu odpovedá "a ty si vieš predstaviť koľko námahy mi to dalo kým som vás všektých 150 hriešnikov strepal do toho istého jediného lietadla????"
Podobne kamarátka v USA sedela s kamarátom na lavičke. Okolo nich kopa ľudí. Odrazu prišiel asi nafetovaný černoch a každému dal päsťov. Jednému, druhému, tretiemu ... zrazu prišla tvár kamaráta a kamáratky .... a predstavte si, on sa normalne zasekol .... ich dvoch preskočil a bil ďalších čo mu prišli pod ruku.
Tiež aj zo Sýrie bola zaujímavá štatistika ... jeden človek veriaci, spravodlivý, silný duchom, dokáže nastoliť kľud v spoločnosti o veľkosti až 10 tis ľudí. (Tak funguje noosféra).
Tým som nechcel ospravelniť čin toho šialenca čo tam zrazil ľudí v dave. Ale som sa snažil vysvetliť prečo sa to stalo. A keď už vieš prečo sa také niečo mohlo stať odrazu mizne hnev. Áno, ten šialenec si zarobil karmu ... možno už poslednú, možno aj jeho o pár rokov niekto prejde autom. A možno práve niekto z tých, čo ich zranil autom v dave.
Mohli by sme toho šialenca raz dva odsúdiť, "je to sviňa, feťák, hajzel, nech ho chytia a zbijú ...." a k čomu by také nadávky boli dobré? No k ničomu. Len by sme pošírili nenávisť a hnev v spoločnosti. Áno viem, niekto žije z takýchto emocionálnych výbuchov. Ale to škodí nie len jemu ale aj ľudom, ktorým negatívnu emóciu ukázal, posunul.


Osobne strašne nemám rád keď takéto videá rozširujú po internetoch. K čomu je to dobré? Ako návod na prechádzanie davom? Preto nepozerám TV. Na milión obyvateľov máme tak tisícku psychicky narušených ... ale v TV len o nich sú správy. Prečo? Azda nie je také lákave informovať o dobrých veciach čo vykonal zvyšok ľudskej populácie? A potom prídem k babke a tá hovorí "svet je zlý, lietadlá padajú, šialenci vraždia ľudí...." jej obraz o svete, ktorý nadobudla z TV nemá nič spoločné s reálnym svetom. Pochytala milión strachov, zmenila sa na kĺbko večne zlostného človeka, mysliaceho si, že na každom kroku ho chce niekto zabiť.


Označenie zločinu a vysvetlenie jeho dopadu na spoločnosť predsa nie je absencia Ľúbosti.
Len keby nebol zvyk potom osobne odsúdiť človeka na celý život, "je to kriminálnik, aj keď sa zmení o 180 stupňov aj tak to bude kriminálnik". Práve na to som chcel poukázať. V mnohých prípadoch sa niekto postaví do role Stvoriteľa a ako boh začne súdiť (dobré-zlé) "ten je hajzel, ten je sviňa, ten je kriminálnik, ten je retardovaný ..." pritom vôbec sa nesnaží nejako rozpitvať príčinu a následok stavu, ktorý nastal. Alebo dokonca niekedy vedome\nevedome zamlčí opačnú stránku veci a vznikne nepravdivý obraz. Tiež ešte dodám, že nie stále je možné jednoducho určiť, čo je zlé a čo dobré, pretože každé zlo je na niečo dobré. Ale ten čo sa postavil do role sudcu, ten má vo všetkom jasno, "tento je vrah hajzel, nehľadiac na to že zabil nafetovaného človeka v sebaobrane."
Nemám nič proti tomu aby sa jasne povedalo, "tento človek vykonal to a to" ale stále treba zahrnúť k tomu čím viac faktov, aby sme pochopili celú situáciu, prečo tak človek konal a čo je výsledkom jeho činnosti, akú bude mať "odmenu". Samozremje, že slniečkárstvo je chyba, pretože tváriť sa, že sa skutok nestal je proti realite. Ale tiež je chyba začať prskať emócie bez pochopenia podstaty. Myslím si, že @jardob myslíme to isté len vyjadrujeme každý inu hranu\pravdu istiny.

[quote="pid:44514, uid:6"]Je to naozaj príšerné![/quote] K tomuto je jedna príhoda. Letí lietadlo so 150 pasažiermi na palube. Odrazu mu začne nad horami zlyhávať motor. Jeden a potom druhý. Jeden človek v lietadle sa začne modliť k bohu. Hovorí "bože nedopusť aby toto lietadlo spadlo, veď nie som tu len ja hriešny ale ešte ďalších 149 nevinných nehriešnych ľudí .... ". Na to boh mu odpovedá "a ty si vieš predstaviť koľko námahy mi to dalo kým som vás všektých 150 hriešnikov strepal do toho istého jediného lietadla????" Podobne kamarátka v USA sedela s kamarátom na lavičke. Okolo nich kopa ľudí. Odrazu prišiel asi nafetovaný černoch a každému dal päsťov. Jednému, druhému, tretiemu ... zrazu prišla tvár kamaráta a kamáratky .... a predstavte si, on sa normalne zasekol .... ich dvoch preskočil a bil ďalších čo mu prišli pod ruku. Tiež aj zo Sýrie bola zaujímavá štatistika ... jeden človek veriaci, spravodlivý, silný duchom, dokáže nastoliť kľud v spoločnosti o veľkosti až 10 tis ľudí. (Tak funguje noosféra). Tým som nechcel ospravelniť čin toho šialenca čo tam zrazil ľudí v dave. Ale som sa snažil vysvetliť prečo sa to stalo. A keď už vieš prečo sa také niečo mohlo stať odrazu mizne hnev. Áno, ten šialenec si zarobil karmu ... možno už poslednú, možno aj jeho o pár rokov niekto prejde autom. A možno práve niekto z tých, čo ich zranil autom v dave. Mohli by sme toho šialenca raz dva odsúdiť, "je to sviňa, feťák, hajzel, nech ho chytia a zbijú ...." a k čomu by také nadávky boli dobré? No k ničomu. Len by sme pošírili nenávisť a hnev v spoločnosti. Áno viem, niekto žije z takýchto emocionálnych výbuchov. Ale to škodí nie len jemu ale aj ľudom, ktorým negatívnu emóciu ukázal, posunul. Osobne strašne nemám rád keď takéto videá rozširujú po internetoch. K čomu je to dobré? Ako návod na prechádzanie davom? Preto nepozerám TV. Na milión obyvateľov máme tak tisícku psychicky narušených ... ale v TV len o nich sú správy. Prečo? Azda nie je také lákave informovať o dobrých veciach čo vykonal zvyšok ľudskej populácie? A potom prídem k babke a tá hovorí "svet je zlý, lietadlá padajú, šialenci vraždia ľudí...." jej obraz o svete, ktorý nadobudla z TV nemá nič spoločné s reálnym svetom. Pochytala milión strachov, zmenila sa na kĺbko večne zlostného človeka, mysliaceho si, že na každom kroku ho chce niekto zabiť. [quote="pid:44494, uid:6"]Označenie zločinu a vysvetlenie jeho dopadu na spoločnosť predsa nie je absencia Ľúbosti.[/quote] Len keby nebol zvyk potom osobne odsúdiť človeka na celý život, "je to kriminálnik, aj keď sa zmení o 180 stupňov aj tak to bude kriminálnik". Práve na to som chcel poukázať. V mnohých prípadoch sa niekto postaví do role Stvoriteľa a ako boh začne súdiť (dobré-zlé) "ten je hajzel, ten je sviňa, ten je kriminálnik, ten je retardovaný ..." pritom vôbec sa nesnaží nejako rozpitvať príčinu a následok stavu, ktorý nastal. Alebo dokonca niekedy vedome\nevedome zamlčí opačnú stránku veci a vznikne nepravdivý obraz. Tiež ešte dodám, že nie stále je možné jednoducho určiť, čo je zlé a čo dobré, pretože každé zlo je na niečo dobré. Ale ten čo sa postavil do role sudcu, ten má vo všetkom jasno, "tento je vrah hajzel, nehľadiac na to že zabil nafetovaného človeka v sebaobrane." Nemám nič proti tomu aby sa jasne povedalo, "tento človek vykonal to a to" ale stále treba zahrnúť k tomu čím viac faktov, aby sme pochopili celú situáciu, prečo tak človek konal a čo je výsledkom jeho činnosti, akú bude mať "odmenu". Samozremje, že slniečkárstvo je chyba, pretože tváriť sa, že sa skutok nestal je proti realite. Ale tiež je chyba začať prskať emócie bez pochopenia podstaty. Myslím si, že @jardob myslíme to isté len vyjadrujeme každý inu hranu\pravdu istiny.
Upravené 22. 11. 2021 o 23:04

Ak je niekto v hocijakej pozícii je potrebné prejaviť pochopenie,akceptovanie,súcit,milosrdenstvo,empatiu k jeho úlohe a role ktorú tu vykonáva.Napriek tomu sa ho z takej pozície ktorú vykonáva nekompetentne priam až ubližujúc ostatným a tým pádom aj sebe(klesá duchovne,duševne aj fyzicky)snažíme dostať,odstrániť,ubližovaniu brániť a nasmerovať do pozície duchovného,duševného a fyzického rastu smerom k Človeku.


Ak je niekto v hocijakej pozícii je potrebné prejaviť pochopenie,akceptovanie,súcit,milosrdenstvo,empatiu k jeho úlohe a role ktorú tu vykonáva.Napriek tomu sa ho z takej pozície ktorú vykonáva nekompetentne priam až ubližujúc ostatným a tým pádom aj sebe(klesá duchovne,duševne aj fyzicky)snažíme dostať,odstrániť,ubližovaniu brániť a nasmerovať do pozície duchovného,duševného a fyzického rastu smerom k Človeku.

Myslím si, že @jardob myslíme to isté len vyjadrujeme každý inu hranu\pravdu istiny.

Áno, každý z nás opisujeme jednu zo strán tej istej mince. Mne išlo hlavne o poukázanie na opačný extrém, ktorý by pri takomto pohľade mohol nastať. Ty zasa opisuješ opačný extrém, ku ktorému dochádza. Pravda bude v správnej miere niekde uprostred. Vždy v závislosti od konkrétnej situácie.


Ja som za socíku mával rád tie reportáže z výroby a fabrík, o tom ako sa darí napredovať v rôznych odvetviach. Bolo to vždy komentované s optimizmom a víziou svetlej budúcnosti.


[quote="pid:44522, uid:106"]Myslím si, že @jardob myslíme to isté len vyjadrujeme každý inu hranu\pravdu istiny.[/quote] Áno, každý z nás opisujeme jednu zo strán tej istej mince. Mne išlo hlavne o poukázanie na opačný extrém, ktorý by pri takomto pohľade mohol nastať. Ty zasa opisuješ opačný extrém, ku ktorému dochádza. Pravda bude v správnej miere niekde uprostred. Vždy v závislosti od konkrétnej situácie. Ja som za socíku mával rád tie reportáže z výroby a fabrík, o tom ako sa darí napredovať v rôznych odvetviach. Bolo to vždy komentované s optimizmom a víziou svetlej budúcnosti.

Ty zasa opisuješ opačný extrém, ku ktorému dochádza.
To mi pripomenulo prvotné kresťanstvo, ktoré bolo postavené skor ako ezoterické učenie a nakoniec po tisicke rokov z neho vznikol akýsi odvar bez chuti. Avšak keď človek znalý začne vysvetlovať pôvodné princípy kresťanstva, (nie tie výmysly, ktoré dneska oficiálne hlása kadekto), tak to je veľmi zaujímavé. Len to je stále problém - úroveň chápania. Ak niekto vezme doslovne vetu "kto do teba kameňom ty do neho chlebom" tak to nebude dobré. Ale zase ani nie je dobré, keď každému budeme všetko oplácať bez náznaku možnosti odpustenia.
Myslím si, že to každé učenie má ten problém - neznalí ho kazia, pretože je vysoko konceptuálne založené. Avšak keby nebolo vysoko konceptuálne založené, tak znalí ľudia by v ňom videli len brzdu vývoja. Hľadá sa balanc, akási stredná cesta.


[quote="pid:44681, uid:6"]Ty zasa opisuješ opačný extrém, ku ktorému dochádza.[/quote]To mi pripomenulo prvotné kresťanstvo, ktoré bolo postavené skor ako ezoterické učenie a nakoniec po tisicke rokov z neho vznikol akýsi odvar bez chuti. Avšak keď človek znalý začne vysvetlovať pôvodné princípy kresťanstva, (nie tie výmysly, ktoré dneska oficiálne hlása kadekto), tak to je veľmi zaujímavé. Len to je stále problém - úroveň chápania. Ak niekto vezme doslovne vetu "kto do teba kameňom ty do neho chlebom" tak to nebude dobré. Ale zase ani nie je dobré, keď každému budeme všetko oplácať bez náznaku možnosti odpustenia. Myslím si, že to každé učenie má ten problém - neznalí ho kazia, pretože je vysoko konceptuálne založené. Avšak keby nebolo vysoko konceptuálne založené, tak znalí ľudia by v ňom videli len brzdu vývoja. Hľadá sa balanc, akási stredná cesta.

"kto do teba kameňom ty do neho chlebom"

Áno, to je jasná metafora.


Ale toto nižšie, napríklad, metafora nie je. Aj keď cirkev sa z toho snaží urobiť metaforu. Ježiš to myslel doslova.



7. Beda svetu pre pohoršenie. Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človeku, skrze ktorého pohoršenie prichádza. 8. Ak ťa zvádza tvoja ruka alebo noha, odtni ju a odhoď od seba. Lepšie ti bude vojsť do života okyptený alebo chromý, ako byť hodený s oboma rukami alebo oboma nohami do večného ohňa. 9. A ak ťa zvádza na hriech tvoje oko, vylúp ho a odhoď od seba. Lepšie ti bude vojsť do života s jedným okom, ako byť hodený s oboma očami do ohnivého pekla. (Matúš, 18:7)



(Zaujímavé je, že Ježiš tu hovorí o hodení človeka do pekla aj s telom - rukami, nohami, očami. Zrejme sa pod tým pojmom "peklo" myslí niečo celkom iné, než tvrdí cirkev. A tých chýb tam asi bude viacej).


[quote="pid:44689, uid:106"]"kto do teba kameňom ty do neho chlebom"[/quote] Áno, to je jasná metafora. Ale toto nižšie, napríklad, metafora nie je. Aj keď cirkev sa z toho snaží urobiť metaforu. Ježiš to myslel doslova. > **7.** Beda svetu pre pohoršenie. Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človeku, skrze ktorého pohoršenie prichádza. **8.** Ak ťa zvádza tvoja ruka alebo noha, odtni ju a odhoď od seba. Lepšie ti bude vojsť do života okyptený alebo chromý, ako byť hodený s oboma rukami alebo oboma nohami do večného ohňa. **9.** A ak ťa zvádza na hriech tvoje oko, vylúp ho a odhoď od seba. Lepšie ti bude vojsť do života s jedným okom, ako byť hodený s oboma očami do ohnivého pekla. (Matúš, 18:7) (Zaujímavé je, že Ježiš tu hovorí o hodení človeka do pekla aj s telom - rukami, nohami, očami. Zrejme sa pod tým pojmom "peklo" myslí niečo celkom iné, než tvrdí cirkev. A tých chýb tam asi bude viacej).

Ale toto nižšie,
Pod peklom chápem stav duše, kedy duša trpí kvôli nepochopeniu človekom nakopených priestupkov proti etickým zákonom. Alebo inak povedané, človek koná skutky, za skutky po čase prichádza odmena. Ak človek konal zlo, tak odmena prichádza trpká. A keď človek nechápe za aký pristupok mu pršla táto odplata, tak sa nepochopenia nakopujú nakopujú až z toho zošalie - skončí v pekle večných múk. (Áno, cirkev vysvetľuje peklo inak.) Niekto má peklo tu na zemi, niekto po smrti.


K odseku. Ježiš chcel povedať "musíte sa naučiť vedome ovládať reakcie, pudy pruchádzajúce z podvedomia". V tom čase však tam prítomný ľud nevedel čo je vedomie a čo podvedomie, tak im to vysvetlil na takomto primitívnom príklade - čo ťa zvádza k hriechu to odtni, vylúp. Ale dneska by to tak nepovedal, by vysvetlil, že človek sa má naučiť ovládať pudy a reakcie prichádzajúce z podvedomia. Veď keby človek mal reálne odtínať čo ho k hriechu zvádza, tak matelko, hegels, mikas atd asi by bez hláv ostali. Ale to nie je cieľ, cieľom je naučiť sa ovládať informácie vychádzajúce z podvedomia. Tiež pekne Ježiš povedal, že pohoršenia musia prísť, pretože nikto sa nerodí dokonalý, stále sa človek musí naučiť ovládať sám seba. To je vlastne podstata evolúcie. Keby že pohoršenia neprichádzajú tak to už by nebolo čo riešiť, koniec smile
Tiež v tom odseku je zaujímavé, že ježiš opisuje ako sa rodia chromí.
V prvej reinkarnácii spravíš

Ak ťa zvádza tvoja ruka alebo noha, odtni ju a odhoď od seba.
a v ďalšej inkarnácii budeš chromý
Lepšie ti bude vojsť do života okyptený alebo chromý,
ale už keď budeš chromý tak pochopíš na čo ti ta noha bola, že nebola určená na konanie hriechu, pohoršenia ale na účl iný (aby si mohol chodiť).


[quote="pid:44713, uid:6"]Ale toto nižšie,[/quote]Pod peklom chápem stav duše, kedy duša trpí kvôli nepochopeniu človekom nakopených priestupkov proti etickým zákonom. Alebo inak povedané, človek koná skutky, za skutky po čase prichádza odmena. Ak človek konal zlo, tak odmena prichádza trpká. A keď človek nechápe za aký pristupok mu pršla táto odplata, tak sa nepochopenia nakopujú nakopujú až z toho zošalie - skončí v pekle večných múk. (Áno, cirkev vysvetľuje peklo inak.) Niekto má peklo tu na zemi, niekto po smrti. K odseku. Ježiš chcel povedať "musíte sa naučiť vedome ovládať reakcie, pudy pruchádzajúce z podvedomia". V tom čase však tam prítomný ľud nevedel čo je vedomie a čo podvedomie, tak im to vysvetlil na takomto primitívnom príklade - čo ťa zvádza k hriechu to odtni, vylúp. Ale dneska by to tak nepovedal, by vysvetlil, že človek sa má naučiť ovládať pudy a reakcie prichádzajúce z podvedomia. Veď keby človek mal reálne odtínať čo ho k hriechu zvádza, tak matelko, hegels, mikas atd asi by bez hláv ostali. Ale to nie je cieľ, cieľom je naučiť sa ovládať informácie vychádzajúce z podvedomia. Tiež pekne Ježiš povedal, že pohoršenia musia prísť, pretože nikto sa nerodí dokonalý, stále sa človek musí naučiť ovládať sám seba. To je vlastne podstata evolúcie. Keby že pohoršenia neprichádzajú tak to už by nebolo čo riešiť, koniec :D Tiež v tom odseku je zaujímavé, že ježiš opisuje ako sa rodia chromí. V prvej reinkarnácii spravíš [quote="pid:44713, uid:6"]Ak ťa zvádza tvoja ruka alebo noha, odtni ju a odhoď od seba.[/quote]a v ďalšej inkarnácii budeš chromý [quote="pid:44713, uid:6"]Lepšie ti bude vojsť do života okyptený alebo chromý,[/quote]ale už keď budeš chromý tak pochopíš na čo ti ta noha bola, že nebola určená na konanie hriechu, pohoršenia ale na účl iný (aby si mohol chodiť).

Existuje viacero verzií pohľadov na posmrtný život (vychádzajúce zo svetových náboženstiev). Keďže tieto veci sa v tomto živote nedajú plnohodnotne overiť, tak pracujem z viacerými verziami, ktoré sa zdajú byť pravdepodobné.
Najzákladnejšie sú asi dve:


  1. existuje reinkarnácia a človek po smrti nestráca vedomie, ale žije ako duch a čaká na ďalšiu inkarnáciu. Cieľom je pravdepodobne zdokonaľovať svoju mravnosť a svoje znalosti, a tým stúpať bližšie a bližšie k Bohu, až sa v ňom človek rozplynie. Tu sa predpokladá, že skutočné "ja" (to najhlbšie oživujúce "ja") každej živej bytosti je vlastne Boh sám, a cez ne vníma a prežíva svoje tvorenie. Ale počas inkarnácie musí na dobu pozemského života zabudnúť na to kým je, podstúpiť amnéziu (podobne ako herec, ktorý hrá nejakú rolu, zabúda na seba a vžíva sa len do postavy), a tu sa začína hľadanie toho kým som, a čo tu na zemi robím. Predpokladá sa, že inkarnácie sa rozvíjajú do takej miery, až sa ich mravnosť a znalosti budú podobať Božím, a pochopia kým sú a čo tu robia.
  2. reinkarnácia neexistuje a človek krátko po smrti stráca vedomie (po zastavení srdca ešte môže mozog a myseľ niekoľko minút fungovať, a prežívať rôzne zaujímavé stavy až kým nakoniec nestratí vedomie). Toto je verzia vychádzajúca z Abrahámovských náboženstiev a pointa je taká, že momentálne je Zem vo fáze polygonu, ktorý slúži na to, aby sa ľudia zoznámili s dobrom aj zlom. Táto fáza sa začala po tom, ako sa ľudia rozhodli pre "spoznanie dobra a zla" a museli teda opustiť raj a prejsť na skúšobný polygon. Presne kvôli tomuto účelu bolo stvorených určité množstvo anjelov, ktorých zlomila pýcha, a rozhodli sa ľuďom to zlo vykonávať a zvádzať ich k nemu. Kvôli tomu sa rodí aj určité množstvo ľudí, ktorí sa nechajú zlom pohltiť a nie sú schopní ľutosti (psychopati nemajú svedomie). Pointa je v tom, že až sa skončí kurz "poznania dobra a zla", tak ten koniec (posledné kruté časy) prežijú len skutoční Ľudia, všetci ostatní zahynú... Potom Boh vzkriesi mŕtvych spravodlivých a spolu s preživšími pôjdu bez súdu na nejaké miesto, kde bude 1000 ročné kráľovstvo, kde sa budú môcť pýtať Boha na čo len chcú. Po 1000 rokoch budú vzkriesení aj nespravodliví, bude znova vypustený Satan aby ich pokúšal, ale nakoniec sa stane nejaká globálna udalosť, ktorá spáli celú Zem na popol aj s ľuďmi aj s démonmi. A táto udalosť je to peklo, ktoré zažijú všetci nespravodliví, ale bude trvať len určitý čas, potom znova zomrú, stratia vedomie, a už sa nikdy nezobudia. Ani ľudia, ani zlí duchovia. Je to férovejšia možnosť, ako večné mučenie. Po tomto všetkom má byť Zem nanovo postavená, a na nej budú pokračovať život spravodliví. Bude to zlatý vek a začiatok spravodlivej spoločnosti.

Za tých 2000 rokov cirkev pôvodné Kristovo učenie brutálne prekrútila. Vymyslela si večné peklo, cirkev ustanovenú udajne Petrom s kňazmi, biskupmi a omšami, vymyslela si spoveď, uctievanie Márie a jej neporušené panenstvo, nanebovzatie Márie a mnoho ďalšieho. Dokonca zrušila 2. prikázanie (nevyrobíš si modlu) (aby mohla sama vyrábať a predávať sväté sošky a nechať ľudí sa im klaňať) a posledné prikázanie rozdelila na dve. Takisto zrušila slávenie soboty ako siedmeho dňa, a nahradila to všeobecnou frázou, že treba sláviť sviatky. V tejto verzii je nejasné akurát "Ježišovo Božstvo". Či už by bol alebo nebol, stále vyvstávajú nejasnosti.


V podstate je to tak, že až po smrti sa dozvieme, ako to naozaj s posmrtným životom je. Ale po preskúmaní oboch verzii sa dá prísť k záveru, že predsa len majú niečo spoločné. Obe majú spoločné to, že tým najdôležitejším v živote človeka je jeho mravnosť: jeho zmysel pre pravdu, etiku, spravodlivosť, milosrdnosť. Obe verzie hodnotia vysokú mravnosť ako základný predpoklad pre postup do ďalšieho levelu. Týmto teda človek nič nepokazí.


Existuje viacero verzií pohľadov na posmrtný život (vychádzajúce zo svetových náboženstiev). Keďže tieto veci sa v tomto živote nedajú plnohodnotne overiť, tak pracujem z viacerými verziami, ktoré sa zdajú byť pravdepodobné. Najzákladnejšie sú asi dve: 1. existuje reinkarnácia a človek po smrti nestráca vedomie, ale žije ako duch a čaká na ďalšiu inkarnáciu. Cieľom je pravdepodobne zdokonaľovať svoju mravnosť a svoje znalosti, a tým stúpať bližšie a bližšie k Bohu, až sa v ňom človek rozplynie. Tu sa predpokladá, že skutočné "ja" (to najhlbšie oživujúce "ja") každej živej bytosti je vlastne Boh sám, a cez ne vníma a prežíva svoje tvorenie. Ale počas inkarnácie musí na dobu pozemského života zabudnúť na to kým je, podstúpiť amnéziu (podobne ako herec, ktorý hrá nejakú rolu, zabúda na seba a vžíva sa len do postavy), a tu sa začína hľadanie toho kým som, a čo tu na zemi robím. Predpokladá sa, že inkarnácie sa rozvíjajú do takej miery, až sa ich mravnosť a znalosti budú podobať Božím, a pochopia kým sú a čo tu robia. 2. reinkarnácia neexistuje a človek krátko po smrti stráca vedomie _(po zastavení srdca ešte môže mozog a myseľ niekoľko minút fungovať, a prežívať rôzne zaujímavé stavy až kým nakoniec nestratí vedomie)_. Toto je verzia vychádzajúca z Abrahámovských náboženstiev a pointa je taká, že momentálne je Zem vo fáze polygonu, ktorý slúži na to, aby sa ľudia zoznámili s dobrom aj zlom. Táto fáza sa začala po tom, ako sa ľudia rozhodli pre "spoznanie dobra a zla" a museli teda opustiť raj a prejsť na skúšobný polygon. Presne kvôli tomuto účelu bolo stvorených určité množstvo anjelov, ktorých zlomila pýcha, a rozhodli sa ľuďom to zlo vykonávať a zvádzať ich k nemu. Kvôli tomu sa rodí aj určité množstvo ľudí, ktorí sa nechajú zlom pohltiť a nie sú schopní ľutosti (psychopati nemajú svedomie). Pointa je v tom, že až sa skončí kurz "poznania dobra a zla", tak ten koniec (posledné kruté časy) prežijú len skutoční Ľudia, všetci ostatní zahynú... Potom Boh vzkriesi mŕtvych spravodlivých a spolu s preživšími pôjdu bez súdu na nejaké miesto, kde bude 1000 ročné kráľovstvo, kde sa budú môcť pýtať Boha na čo len chcú. Po 1000 rokoch budú vzkriesení aj nespravodliví, bude znova vypustený Satan aby ich pokúšal, ale nakoniec sa stane nejaká globálna udalosť, ktorá spáli celú Zem na popol aj s ľuďmi aj s démonmi. A táto udalosť je to peklo, ktoré zažijú všetci nespravodliví, ale bude trvať len určitý čas, potom znova zomrú, stratia vedomie, a už sa nikdy nezobudia. Ani ľudia, ani zlí duchovia. Je to férovejšia možnosť, ako večné mučenie. Po tomto všetkom má byť Zem nanovo postavená, a na nej budú pokračovať život spravodliví. Bude to zlatý vek a začiatok spravodlivej spoločnosti. Za tých 2000 rokov cirkev pôvodné Kristovo učenie brutálne prekrútila. Vymyslela si večné peklo, cirkev ustanovenú udajne Petrom s kňazmi, biskupmi a omšami, vymyslela si spoveď, uctievanie Márie a jej neporušené panenstvo, nanebovzatie Márie a mnoho ďalšieho. Dokonca zrušila 2. prikázanie (nevyrobíš si modlu) (aby mohla sama vyrábať a predávať sväté sošky a nechať ľudí sa im klaňať) a posledné prikázanie rozdelila na dve. Takisto zrušila slávenie soboty ako siedmeho dňa, a nahradila to všeobecnou frázou, že treba sláviť sviatky. V tejto verzii je nejasné akurát "Ježišovo Božstvo". Či už by bol alebo nebol, stále vyvstávajú nejasnosti. V podstate je to tak, že až po smrti sa dozvieme, ako to naozaj s posmrtným životom je. Ale po preskúmaní oboch verzii sa dá prísť k záveru, že predsa len majú niečo spoločné. Obe majú spoločné to, že tým najdôležitejším v živote človeka je jeho mravnosť: jeho zmysel pre pravdu, etiku, spravodlivosť, milosrdnosť. Obe verzie hodnotia vysokú mravnosť ako základný predpoklad pre postup do ďalšieho levelu. Týmto teda človek nič nepokazí.
Upravené 24. 11. 2021 o 17:17

Predpokladá sa, že inkarnácie sa rozvíjajú do takej miery, až sa ich mravnosť a znalosti budú podobať Božím, a pochopia kým sú a čo tu robia.


A ked to dosiahnu, co bude dalej?


[quote="pid:44862, uid:6"]Predpokladá sa, že inkarnácie sa rozvíjajú do takej miery, až sa ich mravnosť a znalosti budú podobať Božím, a pochopia kým sú a čo tu robia.[/quote] A ked to dosiahnu, co bude dalej?

tak Steiner to napr. vo svojich prognozach/proroctvach defacto skombinoval:-) On napr. hovori, ze vsetci vratane anjelov sa vyvijame v case, aj ked kazdy na inej urovni a inej urovni plynutia casu (comu nasvedcuje pad anjelov ako povod zla). A v kazdej etape vyvoja vznikne skupina, ktora je tak povediac opozdena. Kedze Steiner definuje zlo ako dobro v nespravnom case alebo na nespravnom mieste, tak aj zlo je prostriedok pre obe strany (teda na koho posobi aj cez koho posobi) pre buduci vyvoj. A prave ti "zli" anjeli potom v dalsom kruhu vyvoja po spirale potom sa snazia pomoct tym, ktorych "zviedli". Ludia dostali moznost spoznania dobra i zla, maju slobodnu volu, resp. vidia dosledky, ked ju nepouzivaju. Ale ludska dusa sa ma povzniest na uroven anjela (aj ked to este nejake tie cykly potrva, najblizsie by sme sa mali snazit aby nasa 8.cakra, ktora je nad hlavou sa stala sucastou nasho tela, momentalne zrejme jemnohmotneho, v buducnosti hmotneho, ak hmota bude).
Peklo je stav duse, v ktorom sa mu zastavuje cas.....kedy sa moce v myslienkach hnevu ci strachu, ktore mal aj predtym, ale teraz su z vonku. Raz som si to tak uvedomila, mala som zlu skusenost s jednym architektom a chapala som to cele ako podvod.....motala som sa v bezmocnosti, nechat to, hnev ze to musim znasat, atd. Clovek si vedel povedat, ze vsak sa na to vykasli, ale nevedel to urobit. Potom som prechadzala cez cestu a uvedomila som si, ze keby som v tomto stave zomrela pod kolesami aut, tak presne tak prekrocim prah smrti....a vlastne ocitnem sa v pekle, pretoze ten hnev vnutri sa stane ohnom z vonku. Okamzite som to cele pustila a vyriesilo sa to same. Ale verim, ze keby som tak zomrela, tak by to trvalo dost dlho, nez by som sa z toho vedela dostat. A v tom je aj problem tychto dusi....kto im pomoze pochopit, z coho vyviera to, co ich obklopuje, ako to cele pustit atd. Ak nie je pomoc zhora, sami si tazko poradia, ale tito ludia casto su odrezani od vyssich sfer, takze aj tie im mozu pomoct zrejme len sprostredkovane


tak Steiner to napr. vo svojich prognozach/proroctvach defacto skombinoval:-) On napr. hovori, ze vsetci vratane anjelov sa vyvijame v case, aj ked kazdy na inej urovni a inej urovni plynutia casu (comu nasvedcuje pad anjelov ako povod zla). A v kazdej etape vyvoja vznikne skupina, ktora je tak povediac opozdena. Kedze Steiner definuje zlo ako dobro v nespravnom case alebo na nespravnom mieste, tak aj zlo je prostriedok pre obe strany (teda na koho posobi aj cez koho posobi) pre buduci vyvoj. A prave ti "zli" anjeli potom v dalsom kruhu vyvoja po spirale potom sa snazia pomoct tym, ktorych "zviedli". Ludia dostali moznost spoznania dobra i zla, maju slobodnu volu, resp. vidia dosledky, ked ju nepouzivaju. Ale ludska dusa sa ma povzniest na uroven anjela (aj ked to este nejake tie cykly potrva, najblizsie by sme sa mali snazit aby nasa 8.cakra, ktora je nad hlavou sa stala sucastou nasho tela, momentalne zrejme jemnohmotneho, v buducnosti hmotneho, ak hmota bude). Peklo je stav duse, v ktorom sa mu zastavuje cas.....kedy sa moce v myslienkach hnevu ci strachu, ktore mal aj predtym, ale teraz su z vonku. Raz som si to tak uvedomila, mala som zlu skusenost s jednym architektom a chapala som to cele ako podvod.....motala som sa v bezmocnosti, nechat to, hnev ze to musim znasat, atd. Clovek si vedel povedat, ze vsak sa na to vykasli, ale nevedel to urobit. Potom som prechadzala cez cestu a uvedomila som si, ze keby som v tomto stave zomrela pod kolesami aut, tak presne tak prekrocim prah smrti....a vlastne ocitnem sa v pekle, pretoze ten hnev vnutri sa stane ohnom z vonku. Okamzite som to cele pustila a vyriesilo sa to same. Ale verim, ze keby som tak zomrela, tak by to trvalo dost dlho, nez by som sa z toho vedela dostat. A v tom je aj problem tychto dusi....kto im pomoze pochopit, z coho vyviera to, co ich obklopuje, ako to cele pustit atd. Ak nie je pomoc zhora, sami si tazko poradia, ale tito ludia casto su odrezani od vyssich sfer, takze aj tie im mozu pomoct zrejme len sprostredkovane

A ked to dosiahnu, co bude dalej?

Budhisti ten bod, ku ktorému speje vývoj osobnosti nazývajú nirvána (stav blaženosti). Ezoterici by túto cestu naspäť k Bohu (z ktorého vyšli) nazvali "Cesta domov k Otcovi". Tam sa predpokladá, že keď sa duša (presnejšie nemateriálna "božia iskra" ) vráti späť k Bohu, bude to ako keď sa prebudíš zo sna naspäť do reality. Spomenieš si, že si bol bohom, budeš poznať odpovede na všetky otázky, budeš znova blažený. Len je otázka, či "božia iskra" zostane po návrate v Bohu ako individualizované vedomie (jedna z miliárd iskier - t.j. vedomí - v Bohu; čo sa podobá konceptu Jedného Boha a mnohých osôb v ňom, ako je to v kresťanstve a jeho tromi božskými osobami), alebo to vedomie skrátka iba zanikne a rozplynie sa v jedinom Bohu a jeho jedinej osobe (podobne, ako keď spisovateľ tvorí knihu, tak sa pri písaní vžíva do mnohých osôb románu, čím ich oživuje, ale to nemení nič na tom, že spisovateľ je len jedna osoba, a tie postavy románu žijú v ňom, keď na nich myslí).


[quote="pid:44908, uid:254"]A ked to dosiahnu, co bude dalej?[/quote] Budhisti ten bod, ku ktorému speje vývoj osobnosti nazývajú nirvána (stav blaženosti). Ezoterici by túto cestu naspäť k Bohu (z ktorého vyšli) nazvali "Cesta domov k Otcovi". Tam sa predpokladá, že keď sa duša (presnejšie nemateriálna "božia iskra" ) vráti späť k Bohu, bude to ako keď sa prebudíš zo sna naspäť do reality. Spomenieš si, že si bol bohom, budeš poznať odpovede na všetky otázky, budeš znova blažený. Len je otázka, či "božia iskra" zostane po návrate v Bohu ako individualizované vedomie _(jedna z miliárd iskier - t.j. vedomí - v Bohu; čo sa podobá konceptu Jedného Boha a mnohých osôb v ňom, ako je to v kresťanstve a jeho tromi božskými osobami)_, alebo to vedomie skrátka iba zanikne a rozplynie sa v jedinom Bohu a jeho jedinej osobe _(podobne, ako keď spisovateľ tvorí knihu, tak sa pri písaní vžíva do mnohých osôb románu, čím ich oživuje, ale to nemení nič na tom, že spisovateľ je len jedna osoba, a tie postavy románu žijú v ňom, keď na nich myslí)_.

Je celkom zaujímavé, že aj stúpenci filozofie reinkarnácie majú svoj názor a odpovede na všetky aspekty biblického-koranického pohľadu na posmrtný život. A takisto stúpenci filozofie biblicko-koranického pohľadu na posmrtný život majú svoj názor a odpovede na všetky aspekty filozofie reinkarnácie a budhizmu. Naozaj na všetky, teda aj na zážitky ľudí po klinickej smrti a podobne.


Ešte zaujímavejšie je sledovať tieto filozofie z nadhľadu. Bez zaujatosti a pripútanosti k jednej z nich.


Pravdu sa naozaj človek dozvie až po smrti, skutočnej smrti, keď z jeho tela zostanú len kosti.


Je celkom zaujímavé, že aj stúpenci filozofie reinkarnácie majú svoj názor a odpovede na všetky aspekty biblického-koranického pohľadu na posmrtný život. A takisto stúpenci filozofie biblicko-koranického pohľadu na posmrtný život majú svoj názor a odpovede na všetky aspekty filozofie reinkarnácie a budhizmu. Naozaj na všetky, teda aj na zážitky ľudí po klinickej smrti a podobne. Ešte zaujímavejšie je sledovať tieto filozofie z nadhľadu. Bez zaujatosti a pripútanosti k jednej z nich. Pravdu sa naozaj človek dozvie až po smrti, skutočnej smrti, keď z jeho tela zostanú len kosti.

Pravdu sa naozaj človek dozvie až po smrti, skutočnej smrti, keď z jeho tela zostanú len kosti.

Ksb má přeci také odpvěďi na posmrtný život a karmu, sám si můžeš ověřit kruhy matric tvých předků, jakou matrici a fázi zrovna prožíváš, můžeš do ní vstoupit a začít ji řídit(čistit). Jsou to kruhy a vyřešením stoupáš po spirále.
Příklad: Ogar tady štěká a ví kulový o egregorech a matricích. Nic neřídí, jenom se plaví v řečišti božího dopuštění, jak to může skončit, když ho nevede láska?
Já to vím, on má možnost z této matrice vystoupit, ale protože na to nevěří, bude trestán tím co prosazuje, bratry Slovany. Neškodí, dělá nám službu, ale sám v tom boji shoří.
Trochu mě mrzí, že konceptuálové nejvíc sledují kovid film, podepisují petice v systému naser si a čekají co loutkovodič přinese. Opravdu nikoho nenapadlo, že tohle je odvedení pozornosti od práce na vnitřním člověku, spojení na společném vektoru, čas, hvězdy a my? Akce Korona, svatozář, napojení na zdroj, nic?


[quote="pid:45056, uid:6"]Pravdu sa naozaj človek dozvie až po smrti, skutočnej smrti, keď z jeho tela zostanú len kosti.[/quote] Ksb má přeci také odpvěďi na posmrtný život a karmu, sám si můžeš ověřit kruhy matric tvých předků, jakou matrici a fázi zrovna prožíváš, můžeš do ní vstoupit a začít ji řídit(čistit). Jsou to kruhy a vyřešením stoupáš po spirále. Příklad: Ogar tady štěká a ví kulový o egregorech a matricích. Nic neřídí, jenom se plaví v řečišti božího dopuštění, jak to může skončit, když ho nevede láska? Já to vím, on má možnost z této matrice vystoupit, ale protože na to nevěří, bude trestán tím co prosazuje, bratry Slovany. Neškodí, dělá nám službu, ale sám v tom boji shoří. Trochu mě mrzí, že konceptuálové nejvíc sledují kovid film, podepisují petice v systému naser si a čekají co loutkovodič přinese. Opravdu nikoho nenapadlo, že tohle je odvedení pozornosti od práce na vnitřním člověku, spojení na společném vektoru, čas, hvězdy a my? Akce Korona, svatozář, napojení na zdroj, nic?

Tady bych poukázal na jednu zajímavou věc, kterou si tady nikdo nevšiml. Podívejte se na to, jak je pochovávána elita a jak plebs. Už od starověkého Egypta, je elita (myslím tím monarchové a vyšší šlechta) pohřbívána do sarkofágu u nás se mu říká hrobka. Plebs je strčen do země nebo spálen a šlus. Toto se týká jak západní tak východní elity. Co oni vědí, co my ne?


Tady bych poukázal na jednu zajímavou věc, kterou si tady nikdo nevšiml. Podívejte se na to, jak je pochovávána elita a jak plebs. Už od starověkého Egypta, je elita (myslím tím monarchové a vyšší šlechta) pohřbívána do sarkofágu u nás se mu říká hrobka. Plebs je strčen do země nebo spálen a šlus. Toto se týká jak západní tak východní elity. Co oni vědí, co my ne?

Ksb má přeci také odpvěďi na posmrtný život a karmu

Keď si prečítaš prvý zväzok Mŕtvej vody, tak VP ZSSR sa k týmto otázkam vyjadruje veľmi opatrne a neurčito. Svojim spôsobom len ukazuje aké názory v tejto oblasti panujú. A to je v podstate správne, lebo konkrétne tvrdenia by nemal ako dokázať. To, že Veličko v "rozhovoroch o živote" uvádza aj nejaké detaily, tak to je jeho osobný názor, ktorý ale tiež uvádza ako existujúce tradície, ktoré také niečo tvrdia.


To, že náš život prebieha v určitých akoby scenároch, je jedna vec. Nič nám to ale neprezrádza o tom, čo reálne bude po smrti. Či naše vedomie bude pokračovať po smrti aj naďalej, dni, roky, storočia, alebo či po pár minutách, hodinách vypne.


Napriek tomu, že cirkev rada hovorí o nesmrteľnej duši, tak v židovskej ani kresťanskej biblii ani v koráne nikde nie je zmienka o tom, žeby duša bola nesmrteľná. O duši alebo duchu sa tam píše veľakrát, ale nikde ani zmienka o nesmrteľnosti duše. To je taký zaujímavý paradox.


[quote="pid:45079, uid:641"]Ksb má přeci také odpvěďi na posmrtný život a karmu[/quote] Keď si prečítaš prvý zväzok Mŕtvej vody, tak VP ZSSR sa k týmto otázkam vyjadruje veľmi opatrne a neurčito. Svojim spôsobom len ukazuje aké názory v tejto oblasti panujú. A to je v podstate správne, lebo konkrétne tvrdenia by nemal ako dokázať. To, že Veličko v "rozhovoroch o živote" uvádza aj nejaké detaily, tak to je jeho osobný názor, ktorý ale tiež uvádza ako existujúce tradície, ktoré také niečo tvrdia. To, že náš život prebieha v určitých akoby scenároch, je jedna vec. Nič nám to ale neprezrádza o tom, čo reálne bude po smrti. Či naše vedomie bude pokračovať po smrti aj naďalej, dni, roky, storočia, alebo či po pár minutách, hodinách vypne. Napriek tomu, že cirkev rada hovorí o nesmrteľnej duši, tak v židovskej ani kresťanskej biblii ani v koráne nikde nie je zmienka o tom, žeby duša bola nesmrteľná. O duši alebo duchu sa tam píše veľakrát, ale nikde ani zmienka o nesmrteľnosti duše. To je taký zaujímavý paradox.

Už od starověkého Egypta, je elita (myslím tím monarchové a vyšší šlechta) pohřbívána do sarkofágu u nás se mu říká hrobka. Plebs je strčen do země nebo spálen a šlus. Toto se týká jak západní tak východní elity. Co oni vědí, co my ne?

Je im dopriavaný luxus ako starovekým Židom, ktorí tiež pochovávali do zapečatených jaskýň (prirodzených alebo vytesaných). Židia verili v zmrtvychvstanie. Iste bude lepšie vyliezať z jaskyne, než vyliezať z násypu zeminy v hrobe (v prípade platnosti tejto verzie).


Z tohto pohľadu tie hollywoodske trháky o zomiách vyliezajúcich z hrobu, ktorých je plné mesto, by mohli byť pravdivé. Len s tým rozdielom, že by boli normálne pri vedomí so zdravým telom a triezvym rozumom, a nejedli by ľudský mozog. No ak by zmrtvychvstali všetci doteraz zomrelí (s výnimkou pár miliónov spravodlivých), tak by ich na Zemi bola zrazu taká obrovská kopa, že by od hladu možno nakoniec aj začali jesť jeden druhého (čo by ich ale nezabilo, podľa písem smrť všetkých prinesie až oheň z neba). Oveľa viacej miliárd, než je dnes živých ľudí na Zemi. (zemský povrch teoreticky pojme tisícky miliárd ľudí) Najprv by zažili humanitárne peklo, a potom astrogeologické, ktoré by celý ten thriller ukončilo. (teoreticky by stačila dočasná strata magnetického poľa Zeme a o zbytok sa postará slnečný vietor).


PS: Lucifer je v niektorých pasážach nazývaný ranná hviezda - zornica. Zornica je v skutočnosti Venuša. No a na venuši je skutočne horúco. Tam atmosféra doslova horí. (Venuša má len veľmi slabé magnetické pole, ktoré ju dostatočne nechráni pred slnečným vetrom).


[quote="pid:45081, uid:312"]Už od starověkého Egypta, je elita (myslím tím monarchové a vyšší šlechta) pohřbívána do sarkofágu u nás se mu říká hrobka. Plebs je strčen do země nebo spálen a šlus. Toto se týká jak západní tak východní elity. Co oni vědí, co my ne?[/quote] Je im dopriavaný luxus ako starovekým Židom, ktorí tiež pochovávali do zapečatených jaskýň (prirodzených alebo vytesaných). Židia verili v zmrtvychvstanie. Iste bude lepšie vyliezať z jaskyne, než vyliezať z násypu zeminy v hrobe (v prípade platnosti tejto verzie). Z tohto pohľadu tie hollywoodske trháky o zomiách vyliezajúcich z hrobu, ktorých je plné mesto, by mohli byť pravdivé. Len s tým rozdielom, že by boli normálne pri vedomí so zdravým telom a triezvym rozumom, a nejedli by ľudský mozog. No ak by zmrtvychvstali všetci doteraz zomrelí (s výnimkou pár miliónov spravodlivých), tak by ich na Zemi bola zrazu taká obrovská kopa, že by od hladu možno nakoniec aj začali jesť jeden druhého _(čo by ich ale nezabilo, podľa písem smrť všetkých prinesie až oheň z neba)_. Oveľa viacej miliárd, než je dnes živých ľudí na Zemi. _(zemský povrch teoreticky pojme tisícky miliárd ľudí)_ Najprv by zažili humanitárne peklo, a potom astrogeologické, ktoré by celý ten thriller ukončilo. _(teoreticky by stačila dočasná strata magnetického poľa Zeme a o zbytok sa postará slnečný vietor)_. PS: Lucifer je v niektorých pasážach nazývaný ranná hviezda - zornica. Zornica je v skutočnosti Venuša. No a na venuši je skutočne horúco. Tam atmosféra doslova horí. _(Venuša má len veľmi slabé magnetické pole, ktoré ju dostatočne nechráni pred slnečným vetrom)_.

Keď si prečítaš prvý zväzok Mŕtvej vody, tak VP ZSSR sa k týmto otázkam vyjadruje veľmi opatrne a neurčito. Svojim spôsobom len ukazuje aké názory v tejto oblasti panujú. A to je v podstate správne, lebo konkrétne tvrdenia by nemal ako dokázať.

Ten důkaz si můžeš obstarat sám, aby to bylo odvážné a určité. Vidět auru(barevný obal energie těla) lze naučit. Svatozář taky, ale člověk u kterého to uvidíš musí být vnitřně čistý, píšu o dosažené mravnosti. V dětství jsem viděl auru, ale svatozář měl člověk, který do místnosti přišel, ten co mě učil vidět ji neměl. Neviděl jsem to sám, takže žádný halušky to nejsou.


Chápu, že tohle tě nepřesvědčí, ale já už nevím, jak jinak vás nasměrovat k tomu, že v KSB není označení HNR zkratka tří písmen na vrcholu pyramidy, ale že s její pomocí se k němu dostaneš. Kdybys viděl svatozář, už nebudeš psát, že musíme být opatrní v tom na co se v meditaci můžeš napojit, to je z mého pohledu chyba a stopka na cestě, kterou musíš projet, strachem se nikam nepřipojíš.
Ogar nebo jiná entita žijící ve světě sobectví a nelásky se napojí max. do astrálu, tam tě může potkat ledacos, ale proto KSB apeluje na mravnost, neplést si mravnost s otcem Školastikem.
Bez astrologie a meditací(patří do znalostí KSB) můžeš použít KSB skoro na všechno, ale boha nenajdeš, to ale neznamená, že mu nemůžeš věřit.
Abych ti dal alespoň trochu přivonět, koukni na J. Duška s Mudr. Vojáčkem, myslím, že patří do skupiny lidí, kteří mají aktivované třetí oko a umí spousty kousků, v jiné DušiK jsem viděl i děti. Změnit systém revolucí nebo rozumem je přechod do další připravené chodbičky Matrixu, který chrání sebe a lidi využívá jako zdroje.
Ještě dotaz, proč tě zajímá co bude po životě? To se ptá rozum, ale kde je teda srdce?


[quote="pid:45088, uid:6"]Keď si prečítaš prvý zväzok Mŕtvej vody, tak VP ZSSR sa k týmto otázkam vyjadruje veľmi opatrne a neurčito. Svojim spôsobom len ukazuje aké názory v tejto oblasti panujú. A to je v podstate správne, lebo konkrétne tvrdenia by nemal ako dokázať.[/quote] Ten důkaz si můžeš obstarat sám, aby to bylo odvážné a určité. Vidět auru(barevný obal energie těla) lze naučit. Svatozář taky, ale člověk u kterého to uvidíš musí být vnitřně čistý, píšu o dosažené mravnosti. V dětství jsem viděl auru, ale svatozář měl člověk, který do místnosti přišel, ten co mě učil vidět ji neměl. Neviděl jsem to sám, takže žádný halušky to nejsou. Chápu, že tohle tě nepřesvědčí, ale já už nevím, jak jinak vás nasměrovat k tomu, že v KSB není označení HNR zkratka tří písmen na vrcholu pyramidy, ale že s její pomocí se k němu dostaneš. Kdybys viděl svatozář, už nebudeš psát, že musíme být opatrní v tom na co se v meditaci můžeš napojit, to je z mého pohledu chyba a stopka na cestě, kterou musíš projet, strachem se nikam nepřipojíš. Ogar nebo jiná entita žijící ve světě sobectví a nelásky se napojí max. do astrálu, tam tě může potkat ledacos, ale proto KSB apeluje na mravnost, neplést si mravnost s otcem Školastikem. Bez astrologie a meditací(patří do znalostí KSB) můžeš použít KSB skoro na všechno, ale boha nenajdeš, to ale neznamená, že mu nemůžeš věřit. Abych ti dal alespoň trochu přivonět, koukni na J. Duška s Mudr. Vojáčkem, myslím, že patří do skupiny lidí, kteří mají aktivované třetí oko a umí spousty kousků, v jiné DušiK jsem viděl i děti. Změnit systém revolucí nebo rozumem je přechod do další připravené chodbičky Matrixu, který chrání sebe a lidi využívá jako zdroje. Ještě dotaz, proč tě zajímá co bude po životě? To se ptá rozum, ale kde je teda srdce?
Upravené 26. 11. 2021 o 09:49

pohřbívána do sarkofágu u nás se mu říká hrobka.
Som čítal ako niekde v púšti objavili hrobku s veľmi zachovalým zabalzamovaným telom blond ženy, zrejme slovanskej. Vek odhadovali na 7000 rokov. Boli prekvapený, že po počítačových úpravách bola ta kostra "pekná". A teraz otázka..... čo mala tá zomretá z toho? 7000 rokov prešlo a nič. Jediné čo sa stalo bolo, že ju vzkopal nejaký pelak a dal do múzea. Mohli by sme povedať, že z tela sa da extrahovať DNA a oživiť. Teoreticky. Ale to akobz si PC pripojil k elektrine po 7000 rokoch. Áno ožil by, kontrolky by svietili ale operačný systém by z disku už dávno zmizol a možno ani bios by sa neukázal. Proste informačné zabezpečenie (duša, duch) by tam nebolo. Ale predsa nám to o niečom hovorí. Tá žena bola pred 7000 rokmi pochovaná v myšlienke, že si zoberie materiálne statky ako zlato, drahokami, pekné telo, do posmrtného života. Ale očividne si ich nezobrala, pretože stále ostali v tom hrobe. Pametať si treba jedno, do posmrtného (alebo ďalšieho) života si žiadne materiálne statky so sebou nevezmete. Ale nakopené skúsenosti a dosiahnutý stupienok vývoja ducha, áno. Takže nie na nakopovanie materiálnych statkov sa treba zamerať, ale na nakopovanie duchovných skúseností.
Inak aj na slovensku je taká múdrosť - dojdze jak cigan v trune. V minulosti sa veľa krát stávalo, že pochovali ešte nie úplne mŕtveho človeka a ten sa mohol v truhle prebudiť. Dneska máme vyspelú techniku, ktorá tomu predchádza.
Tiež padla myšlienka, že nevieme či hneď po smrti je koniec. Čo ja viem z vlasntých skúseností, nie je koniec. Ako aj védy hovoria, 40 dní trvá kým sa telo úplne oddelí od ducha. V ten čas sa dajú pozorovať rôzne "nevysvetlitelné" veci.
Tiež si pametám ako 6 ročný som sedel za stolom, pozerám, otec huláka po sestre, že nevie čítať a ani sa nechce učiť, a povedal som si "čo to robí ten somár, veď to je úplne zle, to sa tak nerobí". Ako môže mať 6 ročné decko lepší pohľad na vec ako "dospelý" 40 ročný?? Nuž jedine tak, že sú rôzneho úrovňa duchovného vývoja, jeden si prežil 10 životov a druhý 1000. Aj nám chýba určitá mierka ako merať duchovný vývoj človeka. Áno viem, to by potom viedlo ku kastovaniu atď, ale zaujímavé bz bolo pozerať aký to ma vplyv na beh spoločnosti. Napríklad by sa tlačil matelko do čela štátu ale nikde by sa nedostal, lebo v testoch by sa prišlo na to, že je duchovný mrzák.


Ešte by som chcel uviesť aký vplyv ma viera v reinkarnáciu na človeka. Veeeeeľa krát idem okolo zúboženého človeka a poviem si "nuž asi žije 5 - 10 tý život, tak sa trápi, nevie, ale naučí sa, ja mu môžem pomôcť". Ale keď človek verí len v jeden život tak si nič také nevie povedať. Najskôr povie s nepochopením - mal ten človek somlu, nešťastie - čo vôbec nevysvetľuje to čo videl.


[quote="pid:45081, uid:312"]pohřbívána do sarkofágu u nás se mu říká hrobka.[/quote]Som čítal ako niekde v púšti objavili hrobku s veľmi zachovalým zabalzamovaným telom blond ženy, zrejme slovanskej. Vek odhadovali na 7000 rokov. Boli prekvapený, že po počítačových úpravách bola ta kostra "pekná". A teraz otázka..... čo mala tá zomretá z toho? 7000 rokov prešlo a nič. Jediné čo sa stalo bolo, že ju vzkopal nejaký pelak a dal do múzea. Mohli by sme povedať, že z tela sa da extrahovať DNA a oživiť. Teoreticky. Ale to akobz si PC pripojil k elektrine po 7000 rokoch. Áno ožil by, kontrolky by svietili ale operačný systém by z disku už dávno zmizol a možno ani bios by sa neukázal. Proste informačné zabezpečenie (duša, duch) by tam nebolo. Ale predsa nám to o niečom hovorí. Tá žena bola pred 7000 rokmi pochovaná v myšlienke, že si zoberie materiálne statky ako zlato, drahokami, pekné telo, do posmrtného života. Ale očividne si ich nezobrala, pretože stále ostali v tom hrobe. Pametať si treba jedno, do posmrtného (alebo ďalšieho) života si žiadne materiálne statky so sebou nevezmete. Ale nakopené skúsenosti a dosiahnutý stupienok vývoja ducha, áno. Takže nie na nakopovanie materiálnych statkov sa treba zamerať, ale na nakopovanie duchovných skúseností. Inak aj na slovensku je taká múdrosť - dojdze jak cigan v trune. V minulosti sa veľa krát stávalo, že pochovali ešte nie úplne mŕtveho človeka a ten sa mohol v truhle prebudiť. Dneska máme vyspelú techniku, ktorá tomu predchádza. Tiež padla myšlienka, že nevieme či hneď po smrti je koniec. Čo ja viem z vlasntých skúseností, nie je koniec. Ako aj védy hovoria, 40 dní trvá kým sa telo úplne oddelí od ducha. V ten čas sa dajú pozorovať rôzne "nevysvetlitelné" veci. Tiež si pametám ako 6 ročný som sedel za stolom, pozerám, otec huláka po sestre, že nevie čítať a ani sa nechce učiť, a povedal som si "čo to robí ten somár, veď to je úplne zle, to sa tak nerobí". Ako môže mať 6 ročné decko lepší pohľad na vec ako "dospelý" 40 ročný?? Nuž jedine tak, že sú rôzneho úrovňa duchovného vývoja, jeden si prežil 10 životov a druhý 1000. Aj nám chýba určitá mierka ako merať duchovný vývoj človeka. Áno viem, to by potom viedlo ku kastovaniu atď, ale zaujímavé bz bolo pozerať aký to ma vplyv na beh spoločnosti. Napríklad by sa tlačil matelko do čela štátu ale nikde by sa nedostal, lebo v testoch by sa prišlo na to, že je duchovný mrzák. Ešte by som chcel uviesť aký vplyv ma viera v reinkarnáciu na človeka. Veeeeeľa krát idem okolo zúboženého človeka a poviem si "nuž asi žije 5 - 10 tý život, tak sa trápi, nevie, ale naučí sa, ja mu môžem pomôcť". Ale keď človek verí len v jeden život tak si nič také nevie povedať. Najskôr povie s nepochopením - mal ten človek somlu, nešťastie - čo vôbec nevysvetľuje to čo videl.
Upravené 26. 11. 2021 o 07:57

Som čítal ako niekde v púšti objavili hrobku s veľmi zachovalým zabalzamovaným telom blond ženy, zrejme slovanskej.
Myslím, že si nepochopil, kam jsem tím příspěvkem směřoval.
Nešlo mi o materiální statky ukládané do komor vedle pohřbeného. Šlo mi o samotný prostor, kde a jak bylo tělo uloženo. Jestli to nemá souvislost s tím, co se s tělem a duší děje po smrti. Jestli náhodou spalováním těla, nebo pohřbením do země nedochází k nějakým dějům, které souvisí s posmrtným životem.


[quote="pid:45106, uid:106"]Som čítal ako niekde v púšti objavili hrobku s veľmi zachovalým zabalzamovaným telom blond ženy, zrejme slovanskej.[/quote]Myslím, že si nepochopil, kam jsem tím příspěvkem směřoval. Nešlo mi o materiální statky ukládané do komor vedle pohřbeného. Šlo mi o samotný prostor, kde a jak bylo tělo uloženo. Jestli to nemá souvislost s tím, co se s tělem a duší děje po smrti. Jestli náhodou spalováním těla, nebo pohřbením do země nedochází k nějakým dějům, které souvisí s posmrtným životem.

k nějakým dějům
Napríklad pri spalovaní, sa nestihne prepísať informácia z tela do noosféry? To by mohlo byť teoreticky. Ale po urcitom čase, napr tých 40 dní, už je celá informácia prepísaná. Duša už nie je vo fyzickom tele.


[quote="pid:45126, uid:312"]k nějakým dějům[/quote]Napríklad pri spalovaní, sa nestihne prepísať informácia z tela do noosféry? To by mohlo byť teoreticky. Ale po urcitom čase, napr tých 40 dní, už je celá informácia prepísaná. Duša už nie je vo fyzickom tele.

Ještě dotaz, proč tě zajímá co bude po životě? To se ptá rozum, ale kde je teda srdce?

Pretože chcel by som vedieť, odkiaľ som prišiel a kam idem. Prakticky všetky náboženstvá hovoria, že smrťou život nekončí. Z tohto pohľadu sa človek môže cítiť ako niekto, kto utrpel amnéziu a nevie, kto naozaj je, kde je, prečo tu je, a čo sa stane po živote...


Moje srdce túži po poznaní pravdy; po živote vo vesmíre, kde nie je násilie a smrť. Želám si, aby Boh bol skutočne spravodlivý, milosrdný a múdry Otec, s ktorým by som sa mohol kedykoľvek priamo rozprávať a on by mi priamo odpovedal.


[quote="pid:45100, uid:641"]Ještě dotaz, proč tě zajímá co bude po životě? To se ptá rozum, ale kde je teda srdce?[/quote] Pretože chcel by som vedieť, odkiaľ som prišiel a kam idem. Prakticky všetky náboženstvá hovoria, že smrťou život nekončí. Z tohto pohľadu sa človek môže cítiť ako niekto, kto utrpel amnéziu a nevie, kto naozaj je, kde je, prečo tu je, a čo sa stane po živote... Moje srdce túži po poznaní pravdy; po živote vo vesmíre, kde nie je násilie a smrť. Želám si, aby Boh bol skutočne spravodlivý, milosrdný a múdry Otec, s ktorým by som sa mohol kedykoľvek priamo rozprávať a on by mi priamo odpovedal.

Pretože chcel by som vedieť, odkiaľ som prišiel a kam idem.
..úplne detailne odkiaľ sme prišli,kto sme a kam pôjdeme -kým plníme svoju rolu,ilustračnú misiu,"experimentálnu"úlohu na tejto planéte v tomto druhu tela sa nedozvieme.Myslím že reinkarnácia nie je, no inkarnácia do určitého predom zvoleného stavu,miesta,času či priestoru áno.Zablokovanie pamäte sa pred touto inkarnáciou udialo no vlastnou voľbou len na čas ilustrácie, po ukončení odblokovanie a pokračovanie do ďalšieho zvoleného stavu smerom k Absolútnu.


[quote="pid:45234, uid:6"]Pretože chcel by som vedieť, odkiaľ som prišiel a kam idem.[/quote]..úplne detailne odkiaľ sme prišli,kto sme a kam pôjdeme -kým plníme svoju rolu,ilustračnú misiu,"experimentálnu"úlohu na tejto planéte v tomto druhu tela sa nedozvieme.Myslím že reinkarnácia nie je, no inkarnácia do určitého predom zvoleného stavu,miesta,času či priestoru áno.Zablokovanie pamäte sa pred touto inkarnáciou udialo no vlastnou voľbou len na čas ilustrácie, po ukončení odblokovanie a pokračovanie do ďalšieho zvoleného stavu smerom k Absolútnu.

Bez astrologie a meditací(patří do znalostí KSB) můžeš použít KSB skoro na všechno, ale boha nenajdeš, to ale neznamená, že mu nemůžeš věřit.


Boh sa prihovára všetkým aj formou životných okolností. Uvedomenie si tohto prejavu Božej spravodlivosti prináša pohľad, kedy človek sám poznáva Boha a svoje úlohy. Takto si človek postupne formuje vieru a učí sa pracovať s intuíciou.


Rovzoj astrológie a meditácie v súlade s Božím zámerom je súčasťou zdravého rozvoja genetického potenciálu človeka a rozšírovania jeho poznania a chápania na ceste životom, čo ale neznamená, že človek s lepšími meditačnými schopnosťami a znalosťami je automaticky nejak bližšie k Bohu. Boh meria spravodlivo a On je Ten, Kto rozlíšenie človeku dáva alebo nedáva.


Áno, človeku sa k Bohu lepšie načúva, keď sa utíši, ukľudní, ale Bohu nič nestojí v ceste, aby sa človeku prihovoril. Keď si človek ničí svoj genetický potenciál, alebo doslova si pestuje vnútornú nepohodu, môže mu to komplikovať jeho pohľad k Bohu, čo ale je len ľudským pričinením, lebo Boh neustále načúva každému a nikdy neodvráti svoj pohľad od nikoho.


Bez Rozlíšenia niet života,
zostane len dogma a temnota.


[quote="pid:45100, uid:641"]Bez astrologie a meditací(patří do znalostí KSB) můžeš použít KSB skoro na všechno, ale boha nenajdeš, to ale neznamená, že mu nemůžeš věřit.[/quote] Boh sa prihovára všetkým aj formou životných okolností. Uvedomenie si tohto prejavu Božej spravodlivosti prináša pohľad, kedy človek sám poznáva Boha a svoje úlohy. Takto si človek postupne formuje vieru a učí sa pracovať s intuíciou. Rovzoj astrológie a meditácie v súlade s Božím zámerom je súčasťou zdravého rozvoja genetického potenciálu človeka a rozšírovania jeho poznania a chápania na ceste životom, čo ale neznamená, že človek s lepšími meditačnými schopnosťami a znalosťami je automaticky nejak bližšie k Bohu. Boh meria spravodlivo a On je Ten, Kto rozlíšenie človeku dáva alebo nedáva. Áno, človeku sa k Bohu lepšie načúva, keď sa utíši, ukľudní, ale Bohu nič nestojí v ceste, aby sa človeku ****_prihovoril_****. Keď si človek ničí svoj genetický potenciál, alebo doslova si pestuje vnútornú nepohodu, môže mu to komplikovať jeho pohľad k Bohu, čo ale je len ľudským pričinením, lebo Boh neustále načúva každému a nikdy neodvráti svoj pohľad od nikoho. **_Bez Rozlíšenia niet života, zostane len dogma a temnota._**

Pretože chcel by som vedieť, odkiaľ som prišiel a kam idem.

Rozumím ti a chápu, proto jsme tady, aby jsme něco našli. Když jsem byl dítě přišlo mi normální, že svět je tvořen z Lásky, měl jsem na chvilku dobrého učitele a ochránce, až život mě naučil strachu a ostražitosti. Něco mi vzali a já přestal hledat, svět nabízí tolik potěšení, stačí ztratit paměť a řízení je v tahu, egregory tě pak točí v kruzích nevyřešených dramat, jiné kulisy, stejná hra. Tohle by měla být naše práce, s pomocí koncepce kruhy najít, zachytit v čase a zpracovat. Do matric vstupovat s Láskou jako řídí silou(už to tady na fóru zaznělo, myslím od Ferryho).


Podle mě jsme přišli na tenhle svět z energie Lásky, aby jsme ji zažili ve fyzickém těle. Pokud se ti podaří ještě navíc najít osudového partnera opačného pohlaví, můžeš v tomto těle, na tomto světě prožít tu energii, kterou jsme před a po životě, budeš VĚDĚT kam se vracíš.
Rodové egregory(karma, osud, xy...) jsou zkoušky, projdeš můžeš řešit vyšší, sám program minimum, s partnerem v tandemu maximum.


Člověk, který nenávidí nebo nic v životě nezpracoval, musí prožívat po smrti peklosmile


[quote="pid:45234, uid:6"]Pretože chcel by som vedieť, odkiaľ som prišiel a kam idem.[/quote] Rozumím ti a chápu, proto jsme tady, aby jsme něco našli. Když jsem byl dítě přišlo mi normální, že svět je tvořen z Lásky, měl jsem na chvilku dobrého učitele a ochránce, až život mě naučil strachu a ostražitosti. Něco mi vzali a já přestal hledat, svět nabízí tolik potěšení, stačí ztratit paměť a řízení je v tahu, egregory tě pak točí v kruzích nevyřešených dramat, jiné kulisy, stejná hra. Tohle by měla být naše práce, s pomocí koncepce kruhy najít, zachytit v čase a zpracovat. Do matric vstupovat s Láskou jako řídí silou(už to tady na fóru zaznělo, myslím od Ferryho). Podle mě jsme přišli na tenhle svět z energie Lásky, aby jsme ji zažili ve fyzickém těle. Pokud se ti podaří ještě navíc najít osudového partnera opačného pohlaví, můžeš v tomto těle, na tomto světě prožít tu energii, kterou jsme před a po životě, budeš VĚDĚT kam se vracíš. Rodové egregory(karma, osud, xy...) jsou zkoušky, projdeš můžeš řešit vyšší, sám program minimum, s partnerem v tandemu maximum. Člověk, který nenávidí nebo nic v životě nezpracoval, musí prožívat po smrti peklo:)
Upravené 26. 11. 2021 o 23:58

Pro @jardob .
Někdy slova nestačí, rozum má svá omezení a technické typy to mají o dost těžší, možná obraz pomůže, zkus si pustit i pet goat 2 a vidět srdcem. Teorii znáš, dá se s tím pracovat, informací je tam hodně, nová míra.
Meditace použij hlavně na kontrolu myšlenek, klid, dýchání, smyslem je dostat se za myšlenky.
Žádný příšery tě tam nečekaj, je to něco jako šlofík, ale jsi vzhůru, Jung to popisoval v nějaký knize, dost technicky přijatelně, ale už nevím kde to najít, každej si musí najít to svoje, astrál můžeš navštívit ve snu, to když ty myšlenky umlčíš a sebe taky, usneš. 0 myšlenek, snadné napsat, v praxi je to k......y těžké. Jestli to dáš, budou i odpovědi.
Někdy z toho nebude nic, protože pres, stres, stihnout vše co píšou o Koroně, není čas, loutka u tabule to ví, až se opotila, děti sledují divadlo, neučí se.
Upřímná otázka: Je možné, aby loutkovodič pojmenoval akci skutečným názvem záměru?

https://www.mojevideo.sk/video/1e508/i_pet_goat_ii_by_heliofant_vsetko_v_symboloch.html


Pro @jardob . Někdy slova nestačí, rozum má svá omezení a technické typy to mají o dost těžší, možná obraz pomůže, zkus si pustit i pet goat 2 a vidět srdcem. Teorii znáš, dá se s tím pracovat, informací je tam hodně, nová míra. Meditace použij hlavně na kontrolu myšlenek, klid, dýchání, smyslem je dostat se za myšlenky. Žádný příšery tě tam nečekaj, je to něco jako šlofík, ale jsi vzhůru, Jung to popisoval v nějaký knize, dost technicky přijatelně, ale už nevím kde to najít, každej si musí najít to svoje, astrál můžeš navštívit ve snu, to když ty myšlenky umlčíš a sebe taky, usneš. 0 myšlenek, snadné napsat, v praxi je to k......y těžké. Jestli to dáš, budou i odpovědi. Někdy z toho nebude nic, protože pres, stres, stihnout vše co píšou o Koroně, není čas, loutka u tabule to ví, až se opotila, děti sledují divadlo, neučí se. Upřímná otázka: Je možné, aby loutkovodič pojmenoval akci skutečným názvem záměru? https://www.mojevideo.sk/video/1e508/i_pet_goat_ii_by_heliofant_vsetko_v_symboloch.html
Upravené 27. 11. 2021 o 01:25

po živote vo vesmíre, kde nie je násilie a smrť
Smrť je (z)smena mernosti (mieri) tvorenia. Je to istý prechod z jedného sveta do sveta iného. Avšak keď je možná cesta tam tak je možná aj cesta späť. Som sa tak rozprával s mamou. Debata sa zaujímavo dostala k smrti a veciam okolo a ona vyslovila vetu "ale šak ja sebe eščik chcem požic". Vôbec mi tá veta nedávala zmysel. Veď tá veta jasne vyjadrije pripútanosť k materiálnym statkom tohto sveta. Akoby po smrti bolo len niečo horšie. A potom sa celý život človek niečoho bojí, tu smrti, tu cigana, tu .... vlastne ani nežije život, len sa bojí. Obávajúc sa smrti o svoj život príde, premrhá ho strachom. Kto svoj život stratil ten našiel ho a kto sa o svoj život bojí ten ho už stratil. Alebo ? [Kto nájde svoj život, stratí ho, a kto stratí svoj život pre mňa, nájde ho.]


Násilie ... zabije lev antilopu - je to násilie? No asi nie. Je to záKon Stvorenia. Tak funguje lev. Keby neprejavil násilie na antilope, tak by zomrel.
Ide večer vonku slečna v takej krátkej minisukni, že jej skoro vidno holý zadok. V uličke ju zbadá chlap. Okamžite v ňom vyvolá túžbu. Samozrejme, že sa nedokáže ovládnuť a dá jej jej presne to, na čo ta žena myslela, keď sa tak chcela vyzývavo obliecť - pohlavný styk. Je to násilie? Mohli by sme povedať, že áno, veď ju znásilnil. Ale žena jasne použila zákon Stvorenia, ktorý hovorí, že žena odkrývaním svojich kriviek, obnažovaním tela, vyvoláva túžbu u muža, vytvára obraz, že chce mať s ním deti, je pripravená. Preto má na sebe len krátku sukničku a kratký top, všetko ostatné obnažné. Aké násilie? Nevidím násilie, len nechápanie záKonov Stvorenia.
Násilie na neočkovaných? A prečo vyvolávaš hneď konflikt? Vieš, že systém musí padnúť aby padol kapitalizmus, preto mu nič nie je sveté. Prečo sa hádať s policajtom? Povieš mu "nevedl som o semafore, nevedel som o vyhláškach, ani vy ich nesledujete každý deň". Vyvoláva policajt násilie alebo neočkovaný? Dá sa odísť bez pokuty s tichým porozumením a súhlasením policajta s vaším názorom? Dá ....
Takže je to o pohľade na svet.

Želám si, aby Boh bol skutočne spravodlivý, milosrdný a múdry Otec
Minule som tak čítal knižku od Leva a čo ma prekvapilo bolo, že medzi najvačšími priestupkami voči Stvoriteľovi je práve jeho obviňovanie a vyčítanie mu kade čoho. Svet je spravodlivý. Každá akcia vyvoláva reakciu. Svet funguje na záKonoch. Tu nastáva deštrukcia, tu zase sa tvorí niečo nové. Na to aby mohlo vzniknúť niečo nové musí sa niečo zničiť, zdeštruovať. Boh je milosrdný, to len ľudia a rôzne rasy nie sú už také milosrdné.


So Stvoriteľom sa môžeš rozprávať kedy chceš. Napríklad môj rozhovor.


  1. Stvoriťeľ , som správne v mojej práci? Pomáham dostatočne tomuto svetu sedením za PC? Mal by som zmeniť povolanie?

Nedočkavý človek by hneď začal čakať akýsi hlas v hlave hovoriaci "ooooo mój zlatý, áno, si dobre tam kde si, pokračuj v tom čo robíš, posielam ti hneď vyrozumenie s podpisom rovno do poštovej schranánky, choď sa pozrieť do schránky už to tam bude" - metaforicky smile


Reálne, za 2 dni po prosbe som v práci pomohol viac ľudom ako predtým za celý mesiac. A pritom to nebola moja aktivita, proste ľudia ma začali žiadať o pomoc sami.


Po dvoch dňoch dalšia modlitba. "Ďakujem ti Stvoriteľ, že si mi ukázal cestu, budem v nej pokračovať."


Ako sa aj v KSB píše, jazyk Stvoriťeľa je jazyk životných okolností. Nie len sa treba pýtať Stvoriteľa ale aj mu načúvať, načúvať čo vo svete si Stvoriteľ vyberie na sprostredkúvanie informácie k tebe. Lebo odpoveď stále príde. Len my ju nevidíme, pozeráme tam kde nie je, očakávame ju na zlom nástupišti a pritom prefrčala na nástupišti vedľajšom pár cm od náas, a nevideli sme ...


[quote="pid:45234, uid:6"]po živote vo vesmíre, kde nie je násilie a smrť[/quote]Smrť je (z)smena mernosti (mieri) tvorenia. Je to istý prechod z jedného sveta do sveta iného. Avšak keď je možná cesta tam tak je možná aj cesta späť. Som sa tak rozprával s mamou. Debata sa zaujímavo dostala k smrti a veciam okolo a ona vyslovila vetu "ale šak ja sebe eščik chcem požic". Vôbec mi tá veta nedávala zmysel. Veď tá veta jasne vyjadrije pripútanosť k materiálnym statkom tohto sveta. Akoby po smrti bolo len niečo horšie. A potom sa celý život človek niečoho bojí, tu smrti, tu cigana, tu .... vlastne ani nežije život, len sa bojí. Obávajúc sa smrti o svoj život príde, premrhá ho strachom. Kto svoj život stratil ten našiel ho a kto sa o svoj život bojí ten ho už stratil. Alebo ? [Kto nájde svoj život, stratí ho, a kto stratí svoj život pre mňa, nájde ho.] Násilie ... zabije lev antilopu - je to násilie? No asi nie. Je to záKon Stvorenia. Tak funguje lev. Keby neprejavil násilie na antilope, tak by zomrel. Ide večer vonku slečna v takej krátkej minisukni, že jej skoro vidno holý zadok. V uličke ju zbadá chlap. Okamžite v ňom vyvolá túžbu. Samozrejme, že sa nedokáže ovládnuť a dá jej jej presne to, na čo ta žena myslela, keď sa tak chcela vyzývavo obliecť - pohlavný styk. Je to násilie? Mohli by sme povedať, že áno, veď ju znásilnil. Ale žena jasne použila zákon Stvorenia, ktorý hovorí, že žena odkrývaním svojich kriviek, obnažovaním tela, vyvoláva túžbu u muža, vytvára obraz, že chce mať s ním deti, je pripravená. Preto má na sebe len krátku sukničku a kratký top, všetko ostatné obnažné. Aké násilie? Nevidím násilie, len nechápanie záKonov Stvorenia. Násilie na neočkovaných? A prečo vyvolávaš hneď konflikt? Vieš, že systém musí padnúť aby padol kapitalizmus, preto mu nič nie je sveté. Prečo sa hádať s policajtom? Povieš mu "nevedl som o semafore, nevedel som o vyhláškach, ani vy ich nesledujete každý deň". Vyvoláva policajt násilie alebo neočkovaný? Dá sa odísť bez pokuty s tichým porozumením a súhlasením policajta s vaším názorom? Dá .... Takže je to o pohľade na svet. [quote="pid:45234, uid:6"]Želám si, aby Boh bol skutočne spravodlivý, milosrdný a múdry Otec[/quote]Minule som tak čítal knižku od Leva a čo ma prekvapilo bolo, že medzi najvačšími priestupkami voči Stvoriteľovi je práve jeho obviňovanie a vyčítanie mu kade čoho. Svet je spravodlivý. Každá akcia vyvoláva reakciu. Svet funguje na záKonoch. Tu nastáva deštrukcia, tu zase sa tvorí niečo nové. Na to aby mohlo vzniknúť niečo nové musí sa niečo zničiť, zdeštruovať. Boh je milosrdný, to len ľudia a rôzne rasy nie sú už také milosrdné. So Stvoriteľom sa môžeš rozprávať kedy chceš. Napríklad môj rozhovor. 1. Stvoriťeľ , som správne v mojej práci? Pomáham dostatočne tomuto svetu sedením za PC? Mal by som zmeniť povolanie? Nedočkavý človek by hneď začal čakať akýsi hlas v hlave hovoriaci "ooooo mój zlatý, áno, si dobre tam kde si, pokračuj v tom čo robíš, posielam ti hneď vyrozumenie s podpisom rovno do poštovej schranánky, choď sa pozrieť do schránky už to tam bude" - metaforicky :D Reálne, za 2 dni po prosbe som v práci pomohol viac ľudom ako predtým za celý mesiac. A pritom to nebola moja aktivita, proste ľudia ma začali žiadať o pomoc sami. Po dvoch dňoch dalšia modlitba. "Ďakujem ti Stvoriteľ, že si mi ukázal cestu, budem v nej pokračovať." Ako sa aj v KSB píše, jazyk Stvoriťeľa je jazyk životných okolností. Nie len sa treba pýtať Stvoriteľa ale aj mu načúvať, načúvať čo vo svete si Stvoriteľ vyberie na sprostredkúvanie informácie k tebe. Lebo odpoveď stále príde. Len my ju nevidíme, pozeráme tam kde nie je, očakávame ju na zlom nástupišti a pritom prefrčala na nástupišti vedľajšom pár cm od náas, a nevideli sme ...

Prečo sa hádať s policajtom? Povieš mu "nevedl som o semafore, nevedel som o vyhláškach, ani vy ich nesledujete každý deň". Vyvoláva policajt násilie alebo neočkovaný? Dá sa odísť bez pokuty s tichým porozumením a súhlasením policajta s vaším názorom? Dá ....

Záleží aké máš zásady. Ja sa snažím v živote neklamať. Pritom pripúšťam aj takú možnosť, že poviem slová, ktoré sú síce pravdivé, ale umožňujú nesprávny výklad u danej osoby a tá si to vysvetlí po svojom (to sú situácie na hrane, keď ma niekto núti k odpovedi na veci, do ktorých ho nič, a keď aj mlčaním alebo výhovorkou by som sa prezradil a dal tomu človeku možnosť mi uškodiť). Napr. otázka: "Si očkovaný?" Odpoviem "Áno!". On myslel či som očkovaný na kovid, ale neopýtal sa správne. A ja hovorím "áno" a myslím na to, že ma pred pár rokmi očkovali proti tetanu.
Ale to sú situácie, ktoré sa nestávajú často.


Vieš, uvedomil som si, že keď naozaj túžim poznať pravdu, a je to pre mňa priorita, tak potom nesmiem sám klamať. Klamár nemá nárok dožadovať sa od Boha pravdy.


Násilie ... zabije lev antilopu - je to násilie? No asi nie. Je to záKon Stvorenia. Tak funguje lev. Keby neprejavil násilie na antilope, tak by zomrel.

To sú zákony tohto sveta, nie celej objektívnej reality. Pri násilí v živočíšnej ríši má človek najväčší sklon súcitiť s tými zvieratmi, ktoré podobne ako človek prejavujú emócie. So zvieratami, ktoré dokážu prejavovať bolesť, strach. Psy a mačky navyše prejavujú aj radosť a pestrú škálu pozitívnych citov. Často sa im dá čítať v očiach ako sa cítia. Ak by som si predstavil násilie na nich, hneď by sa začalo búriť srdce.


U hmyzu takýto problém so súcitením nemám. Podľa Biblie, napríklad, spočiatku boli všetky zvieratá bylinožravé. Mäsožravosť prišla až neskôr a súvisela s padlými anjelmi a ich fyzickou činnosťou na zemi.


Nikde nie je napísané, že ten systém, aký platí na zemi je jediný možný v celej objektívnej realite. Verím, že môže existovať posmrtná realita, kde je príroda so zvieratami, ktoré sa navzájom nezabíjajú (okrem hmyzu) a kde sú ľudia priateľmi a bratmi.


Je tu jeden zaujímavý detail. Ak chce človek žiť večne, potom by sa mal vzdať možnosti plodiť potomkov. Lebo potomstvo je náhrada za seba po smrti. (dve deti sú náhrada za matku a otca). U zvierat by asi život nemal zmysel, ak by sa nemnožili. Potom ale zákonite musia umierať, aby sa zachovala rovnováha v biosfére. U človeka to môže byť ináč. Ak by na zemi existovala miliarda priateľských ľudí, tak by si dokázali nájsť záujmovú činnosť aj na tisíc rokov. Stále sa dá niečo spoznávať a tvoriť. A navyše čas strávený s priateľmi v láskavom duchu je vždy zmysluplný a vzácny.


Narážam na to, že teraz v tomto živote sa ženíme a máme rodinu, deti. Ale v budúcom živote to tak nemusí byť. Šťastím je to keď sme s tými, ktorých milujeme.


[quote="pid:45298, uid:106"]Prečo sa hádať s policajtom? Povieš mu "nevedl som o semafore, nevedel som o vyhláškach, ani vy ich nesledujete každý deň". Vyvoláva policajt násilie alebo neočkovaný? Dá sa odísť bez pokuty s tichým porozumením a súhlasením policajta s vaším názorom? Dá ....[/quote] Záleží aké máš zásady. Ja sa snažím v živote neklamať. Pritom pripúšťam aj takú možnosť, že poviem slová, ktoré sú síce pravdivé, ale umožňujú nesprávny výklad u danej osoby a tá si to vysvetlí po svojom _(to sú situácie na hrane, keď ma niekto núti k odpovedi na veci, do ktorých ho nič, a keď aj mlčaním alebo výhovorkou by som sa prezradil a dal tomu človeku možnosť mi uškodiť)_. Napr. otázka: "Si očkovaný?" Odpoviem "Áno!". On myslel či som očkovaný na kovid, ale neopýtal sa správne. A ja hovorím "áno" a myslím na to, že ma pred pár rokmi očkovali proti tetanu. Ale to sú situácie, ktoré sa nestávajú často. Vieš, uvedomil som si, že keď naozaj túžim poznať pravdu, a je to pre mňa priorita, tak potom nesmiem sám klamať. Klamár nemá nárok dožadovať sa od Boha pravdy. [quote="pid:45298, uid:106"]Násilie ... zabije lev antilopu - je to násilie? No asi nie. Je to záKon Stvorenia. Tak funguje lev. Keby neprejavil násilie na antilope, tak by zomrel.[/quote] To sú zákony tohto sveta, nie celej objektívnej reality. Pri násilí v živočíšnej ríši má človek najväčší sklon súcitiť s tými zvieratmi, ktoré podobne ako človek prejavujú emócie. So zvieratami, ktoré dokážu prejavovať bolesť, strach. Psy a mačky navyše prejavujú aj radosť a pestrú škálu pozitívnych citov. Často sa im dá čítať v očiach ako sa cítia. Ak by som si predstavil násilie na nich, hneď by sa začalo búriť srdce. U hmyzu takýto problém so súcitením nemám. Podľa Biblie, napríklad, spočiatku boli všetky zvieratá bylinožravé. Mäsožravosť prišla až neskôr a súvisela s padlými anjelmi a ich fyzickou činnosťou na zemi. Nikde nie je napísané, že ten systém, aký platí na zemi je jediný možný v celej objektívnej realite. Verím, že môže existovať posmrtná realita, kde je príroda so zvieratami, ktoré sa navzájom nezabíjajú (okrem hmyzu) a kde sú ľudia priateľmi a bratmi. Je tu jeden zaujímavý detail. Ak chce človek žiť večne, potom by sa mal vzdať možnosti plodiť potomkov. Lebo potomstvo je náhrada za seba po smrti. (dve deti sú náhrada za matku a otca). U zvierat by asi život nemal zmysel, ak by sa nemnožili. Potom ale zákonite musia umierať, aby sa zachovala rovnováha v biosfére. U človeka to môže byť ináč. Ak by na zemi existovala miliarda priateľských ľudí, tak by si dokázali nájsť záujmovú činnosť aj na tisíc rokov. Stále sa dá niečo spoznávať a tvoriť. A navyše čas strávený s priateľmi v láskavom duchu je vždy zmysluplný a vzácny. Narážam na to, že teraz v tomto živote sa ženíme a máme rodinu, deti. Ale v budúcom živote to tak nemusí byť. Šťastím je to keď sme s tými, ktorých milujeme.
Upravené 27. 11. 2021 o 21:57

Ide večer vonku slečna v takej krátkej minisukni, že jej skoro vidno holý zadok. V uličke ju zbadá chlap. Okamžite v ňom vyvolá túžbu. Samozrejme, že sa nedokáže ovládnuť a dá jej jej presne to, na čo ta žena myslela, keď sa tak chcela vyzývavo obliecť - pohlavný styk. Je to násilie? Mohli by sme povedať, že áno, veď ju znásilnil. Ale žena jasne použila zákon Stvorenia, ktorý hovorí, že žena odkrývaním svojich kriviek, obnažovaním tela, vyvoláva túžbu u muža, vytvára obraz, že chce mať s ním deti, je pripravená. Preto má na sebe len krátku sukničku a kratký top, všetko ostatné obnažné. Aké násilie? Nevidím násilie, len nechápanie záKonov Stvorenia.

Chápem, ako to myslíš. Z terminologického hľadiska: násilie je konanie proti vôli iného človeka. Takže tu o násilie samozrejme šlo. Z pohľadu porušovania etických zákonov sa prehrešili obaja. Aj polonahá žena v mini sa prehrešila tým, že šírila pohoršenie (netreba si mýliť krásu s pornografiou, t.j. vnucovania iným svojej sexuality). Aj muž spáchal zločin tým, že ju znásilnil. On dostal basu, ona psychickú traumu.
Aj keď je to v dnešnej spoločnosti norma, no obliekať sa "sexy" nie je mravné ani etické a plodí to svoje negatívne následky v spoločnosti. Netreba nosiť burky ako moslimovia, ale netreba ísť s (ne)obliekaním ani do extrému. Skrátka sa obliekať vkusne a slušne.
A to isté platí aj pre tých, čo nevedia ovládať svoje sexuálne a iné pudy. To by sa mal človek naučiť zvládať ešte pred pubertou. Inak nebude Človekom.


[quote="pid:45298, uid:106"]Ide večer vonku slečna v takej krátkej minisukni, že jej skoro vidno holý zadok. V uličke ju zbadá chlap. Okamžite v ňom vyvolá túžbu. Samozrejme, že sa nedokáže ovládnuť a dá jej jej presne to, na čo ta žena myslela, keď sa tak chcela vyzývavo obliecť - pohlavný styk. Je to násilie? Mohli by sme povedať, že áno, veď ju znásilnil. Ale žena jasne použila zákon Stvorenia, ktorý hovorí, že žena odkrývaním svojich kriviek, obnažovaním tela, vyvoláva túžbu u muža, vytvára obraz, že chce mať s ním deti, je pripravená. Preto má na sebe len krátku sukničku a kratký top, všetko ostatné obnažné. Aké násilie? Nevidím násilie, len nechápanie záKonov Stvorenia.[/quote] Chápem, ako to myslíš. Z terminologického hľadiska: násilie je konanie proti vôli iného človeka. Takže tu o násilie samozrejme šlo. Z pohľadu porušovania etických zákonov sa prehrešili obaja. Aj polonahá žena v mini sa prehrešila tým, že šírila pohoršenie _(netreba si mýliť krásu s pornografiou, t.j. vnucovania iným svojej sexuality)_. Aj muž spáchal zločin tým, že ju znásilnil. On dostal basu, ona psychickú traumu. Aj keď je to v dnešnej spoločnosti norma, no obliekať sa "sexy" nie je mravné ani etické a plodí to svoje negatívne následky v spoločnosti. Netreba nosiť burky ako moslimovia, ale netreba ísť s (ne)obliekaním ani do extrému. Skrátka sa obliekať vkusne a slušne. A to isté platí aj pre tých, čo nevedia ovládať svoje sexuálne a iné pudy. To by sa mal človek naučiť zvládať ešte pred pubertou. Inak nebude Človekom.

Ja sa snažím v živote neklamať.
Trochu to "démonicky" rozvedu...snažím se neklamat sebe. Pokud se vědomě rozhodnu klamat okolní prostředí vulgo chci si zjednodušit cestu k cíli musím počítat se všemi známými i neznámými (mě) následky v případě nezdaru operace a hlavně!!!! Musím být připraven dostát všech závazků z toho plynoucích....bezezbytku "smile
To je princip svobodné vůle a ta může být jak sebedestruktivní, tak i seberozvíjející. Tady a teď, to není karmické plynutí dobrozla, dvou duálních parametrů, to je čistá Láska-Božský parametr bez duality......přichází čas jiné duchovní magie smile


[quote="pid:45381, uid:6"]Ja sa snažím v živote neklamať.[/quote]Trochu to "démonicky" rozvedu...snažím se neklamat sebe. Pokud se vědomě rozhodnu klamat okolní prostředí vulgo chci si zjednodušit cestu k cíli musím počítat se všemi známými i neznámými (mě) následky v případě nezdaru operace a hlavně!!!! Musím být připraven dostát všech závazků z toho plynoucích....bezezbytku ") To je princip svobodné vůle a ta může být jak sebedestruktivní, tak i seberozvíjející. Tady a teď, to není karmické plynutí dobrozla, dvou duálních parametrů, to je čistá Láska-Božský parametr bez duality......přichází čas jiné duchovní magie :)

Vedi.Vini......

Upravené 28. 11. 2021 o 11:42

Trochu to "démonicky" rozvedu...snažím se neklamat sebe. Pokud se vědomě rozhodnu klamat okolní prostředí vulgo chci si zjednodušit cestu k cíli musím počítat se všemi známými i neznámými (mě) následky v případě nezdaru operace a hlavně!!!! Musím být připraven dostát všech závazků z toho plynoucích....bezezbytku "


To mi připomnělo jeden kruh, který jsem nedávno uzavřel bez ztráty nadhledu a energie. Vnímal jsem JŽO a s jeho pomocí nechal plynout události s důvěrou v HNR.


Seděl jsem letos v létě s pár sousedy na zahradě a rozprávěli o životě. Řeč přišla na televizi, já řekl, že ty sračky nesleduji a bednu nemám(zajímavé je, že když to člověk řekne ve skupině tele připojených okamžitě dostane nabídku na výhodnou koupi, se přeci bez ní nedá žít WW84), ale chápu, že ji někdo má a třídí si co sleduje. Soused(lišák) se ptá, to jako neplatíš poplatky? Odpověděl jsem mu ve smyslu, že nekonzumuji, nesouhlasím, neplatím. Týden na to mi přišel dopis z ČT zaplaťte 2 tisíce za roky 2015 a 2016 jinak vás dáme k soudu, poslední šance, věříme, že se rozhodnete tak a tak, máme vás rádi.
Sedl jsem a napsal dopis milé televizi, když jsem to chtěl odeslat a začít boj(prachy jsem si odhadl, včetně soudů) věděl jsem, že jsem v právu a tentokrát i se všemi jejich kličkami nemaj šanci, došlo mi něco většího.
Dopis jsem neodeslal a poslal lhářům peníze. JŽO mi totiž těsně před touto lekcí nabídl jinou zkoušku.
Řešil jsem obchodní spor a potřeboval analýzu stavu s.r.o., právník co ji zpracoval je liberální nedouk(rouška i v uzavřené místnosti 1 na jednoho, prosil mě o solidaritu, systémovej vychcánek, právo jako podnikání). Za 20 tisíc mi udělal analýzu bez čísel, nepoužitelnou, vymlouval se na nedorozumění a za další prachy bude pracovat s čísly, hodiny už přeci odpracoval a jako reklamaci objednané práce to neusoudím. Kluzkej jako úhoř, s každým mým krokem by on bohatnul a já prohrával, ok, já vůl, já blázen, nechal jsem se přechytračit, nedal jsem si do smlouvy, že analýza hospodaření s.r.o. musí obsahovat čísla.


Mohl jsem si schladit žáhu na milované ČT, ale stop, vždyť jsem to já kdo před lišákem říkal, že neplatím za něco co nemám, moje vina. Jsem v právu, ale věřím špatné osobě, vybírej srdcem.
Chyba byla, že jsem důvěřoval špatné osobě, nejmíň milionkrát. Kdybych věřil HNR dopadlo by to jinak, mohl bych do matrice vstoupit?
Podle HNR bych měl nechat věci plynout a nebojovat silou, ale Láskou, tady se vrátím k Archalovi: _Musím být připraven dostát všech závazků z toho plynoucích....bezezbytku


Právník dostal, 20 000
Soused Lišák s ČT, 2 000


Městská policie, 300


Nevím co to přinese právníkovi a nepřeju mu nic zlého, jeho život, jeho kruhy, ale soused Lišák dostal od HNR pěkně za vyučenou. Ono by se mu možná nic moc nestalo, jenže už dříve asi udal jiného souseda, že neplatí něco k nájmu, co on platí.
Předtím nechodil snad 20 let do práce, jeho žena vydělala na nájem a jídlo, on je skromný, stačila mu navíc káva, štamprle, telka a sem tam cígo na zahrádce.
Teď měl skoro 2 měsíce chřipečku a chodí s tím do práce
Musí dělat 12 hodin na vrátnici na různý směny, za peníze, který jsou necelou půlkou platu jeho ženy.
Když jsem ho nedávno potkal(myslel jsem, že se odstěhovali), říkal, že pokaždé, když zazvoní budík ve 4:30 umírá/každý den znova, zestárl a on sám to vidí dál černě.


Každý dostal svoje a musel zaplatit, do budoucna lépe volit svá přání. Dávat pozor na sny druhých, aby jsme se navzájem nezraňovali, HNR ty nepoučitelné srovná sám, když budeme bojovat větší silou, jen posilujeme energii boje, systém vyhrává.


doplnění JŽO - Městská policie, 300,-Kč
V pátek ráno jsem přišel k autu, botička smile, všechno ukazovalo na drama, protože ty boty byly celkem 3. , volám MP a při čekání myslím na JŽO, mezitím dorazí další dvě oběti a trhlá sousedka co nás udala přijíždí se svým autem, aby mohla hrotit situaci, den předtím dostala 600 pokutu za to samé kousek dál+ jí možná praskla cévka, radostně mi oznamuje, že teď si to nemám nechat líbit a vyřešíme je. Vyprskl jsem smíchy a řekl jí, že v tomhle s ní rozhodně nejedu, kdyby věděla.
Dal jsme policajtovi 3 stovky, vizitku, pokecali jsme, možná ještě udělá objednávku. Těch 22000 se mi už vrátilo, zvláštní náhodou.


_


[quote="pid:45413, uid:190"]Trochu to "démonicky" rozvedu...snažím se neklamat sebe. Pokud se vědomě rozhodnu klamat okolní prostředí vulgo chci si zjednodušit cestu k cíli musím počítat se všemi známými i neznámými (mě) následky v případě nezdaru operace a hlavně!!!! Musím být připraven dostát všech závazků z toho plynoucích....bezezbytku "[/quote] To mi připomnělo jeden kruh, který jsem nedávno uzavřel bez ztráty nadhledu a energie. Vnímal jsem JŽO a s jeho pomocí nechal plynout události s důvěrou v HNR. Seděl jsem letos v létě s pár sousedy na zahradě a rozprávěli o životě. Řeč přišla na televizi, já řekl, že ty sračky nesleduji a bednu nemám(zajímavé je, že když to člověk řekne ve skupině tele připojených okamžitě dostane nabídku na výhodnou koupi, se přeci bez ní nedá žít WW84), ale chápu, že ji někdo má a třídí si co sleduje. Soused(lišák) se ptá, to jako neplatíš poplatky? Odpověděl jsem mu ve smyslu, že nekonzumuji, nesouhlasím, neplatím. Týden na to mi přišel dopis z ČT zaplaťte 2 tisíce za roky 2015 a 2016 jinak vás dáme k soudu, poslední šance, věříme, že se rozhodnete tak a tak, máme vás rádi. Sedl jsem a napsal dopis milé televizi, když jsem to chtěl odeslat a začít boj(prachy jsem si odhadl, včetně soudů) věděl jsem, že jsem v právu a tentokrát i se všemi jejich kličkami nemaj šanci, došlo mi něco většího. Dopis jsem neodeslal a poslal lhářům peníze. JŽO mi totiž těsně před touto lekcí nabídl jinou zkoušku. Řešil jsem obchodní spor a potřeboval analýzu stavu s.r.o., právník co ji zpracoval je liberální nedouk(rouška i v uzavřené místnosti 1 na jednoho, prosil mě o solidaritu, systémovej vychcánek, právo jako podnikání). Za 20 tisíc mi udělal analýzu bez čísel, nepoužitelnou, vymlouval se na nedorozumění a za další prachy bude pracovat s čísly, hodiny už přeci odpracoval a jako reklamaci objednané práce to neusoudím. Kluzkej jako úhoř, s každým mým krokem by on bohatnul a já prohrával, ok, já vůl, já blázen, nechal jsem se přechytračit, nedal jsem si do smlouvy, že analýza hospodaření s.r.o. musí obsahovat čísla. Mohl jsem si schladit žáhu na milované ČT, ale stop, vždyť jsem to já kdo před lišákem říkal, že neplatím za něco co nemám, moje vina. Jsem v právu, ale věřím špatné osobě, vybírej srdcem. Chyba byla, že jsem důvěřoval špatné osobě, nejmíň milionkrát. Kdybych věřil HNR dopadlo by to jinak, mohl bych do matrice vstoupit? Podle HNR bych měl nechat věci plynout a nebojovat silou, ale Láskou, tady se vrátím k Archalovi: _Musím být připraven dostát všech závazků z toho plynoucích....bezezbytku Právník dostal, 20 000 Soused Lišák s ČT, 2 000 Městská policie, 300 Nevím co to přinese právníkovi a nepřeju mu nic zlého, jeho život, jeho kruhy, ale soused Lišák dostal od HNR pěkně za vyučenou. Ono by se mu možná nic moc nestalo, jenže už dříve asi udal jiného souseda, že neplatí něco k nájmu, co on platí. Předtím nechodil snad 20 let do práce, jeho žena vydělala na nájem a jídlo, on je skromný, stačila mu navíc káva, štamprle, telka a sem tam cígo na zahrádce. Teď měl skoro 2 měsíce chřipečku a chodí s tím do práce Musí dělat 12 hodin na vrátnici na různý směny, za peníze, který jsou necelou půlkou platu jeho ženy. Když jsem ho nedávno potkal(myslel jsem, že se odstěhovali), říkal, že pokaždé, když zazvoní budík ve 4:30 umírá/každý den znova, zestárl a on sám to vidí dál černě. Každý dostal svoje a musel zaplatit, do budoucna lépe volit svá přání. Dávat pozor na sny druhých, aby jsme se navzájem nezraňovali, HNR ty nepoučitelné srovná sám, když budeme bojovat větší silou, jen posilujeme energii boje, systém vyhrává. doplnění JŽO - Městská policie, 300,-Kč V pátek ráno jsem přišel k autu, botička :), všechno ukazovalo na drama, protože ty boty byly celkem 3. , volám MP a při čekání myslím na JŽO, mezitím dorazí další dvě oběti a trhlá sousedka co nás udala přijíždí se svým autem, aby mohla hrotit situaci, den předtím dostala 600 pokutu za to samé kousek dál+ jí možná praskla cévka, radostně mi oznamuje, že teď si to nemám nechat líbit a vyřešíme je. Vyprskl jsem smíchy a řekl jí, že v tomhle s ní rozhodně nejedu, kdyby věděla. Dal jsme policajtovi 3 stovky, vizitku, pokecali jsme, možná ještě udělá objednávku. Těch 22000 se mi už vrátilo, zvláštní náhodou. _

Řešil jsem obchodní spor a potřeboval analýzu stavu s.r.o.
A to ses nemohl podívat do OR na rozvahu, výsledovku a výroční zprávu? Tam to všechno je i s číslama.


[quote="pid:45463, uid:641"]Řešil jsem obchodní spor a potřeboval analýzu stavu s.r.o.[/quote]A to ses nemohl podívat do OR na rozvahu, výsledovku a výroční zprávu? Tam to všechno je i s číslama.

HNR ty nepoučitelné srovná sám
Toto raz múro Lev vysvetlil. Každý človek má určitú úroveň duchovného vývoja. Niekto rastie pomaly, niekto rýchlo. Ale stále po prekonaní určitej úrovne príde skúška. Ako v škole koncoročné testy. Tak aj HNR testuje. A práve ten test preukáže či si schopný ďalšieho ročníka alebo nie. Ak už máš dosť vysoký level, tak negatívni ľudia sa na tebe polámu ako vlny na skalách. Všetko zlé čo chceli tebe sa od teba odrazí a potom sú radi, keď sa to odrazí k nim len takou istou silou. Lebo pri odraze sa môže sila zvačšiť a to mnohonásobne, a to už adresát dosť silno oľutuje, že ti chcel niečo zle.


Nejaký ten čas do zadu mi niekto zazvonil na dvere bytu. Otvorím, tam tetka a spustila na mňa zvýšeným hlasom. "Ja za vás platím už 2 roky koncesionárkse poplatky a teraz mi prišla exekúcia...." Z tej jej hlasného prejavu vzišlo, že ta tetka je bývalá vlastníčka mojho bytu ale aj tak jej chodili šeky na RTVS, ktoré mali byť akože moje. Nechápvavo som na ňu pozrel, petože ja som si koncesionárske poplatky platil aj keď TV a radio nepočúvam. Ale v ten čas som pri sebe papier nemal. Takže som jej to nedokázal obiť o hlavu. Bol to test od HNR. Reagoval som kľudne. Povedal som jej, že o žiadnej povinnosti odhlasovať starého vlastníka bytu som nevedel a že budem to riešiť. Nedávalo mi zmysel aby som ja niekoho mal odhlasovať z poplatkov RTVS ... veď ja ani neviem ako sa volala ta tetka. Odchádzala od mojích dverí so slovami "pošlem na vás právnika, budete to riešiť s ním". Nuž rozrušilo ma to. Ihneď som pohľadal papier o zavedení povinnosti platenia RTVS. Našiel som. HNR mi napovedalo "choď na poštu, tam je bačik, ten ti pomôže". Neváhal som ani chvíľu. Na pošte prázdno, akoby tam báčik čakal len na mňa. Bačik vysvetlil, že ten čo sa odhlasuje od odberu elektriny, ten si musí aj odhlásiť RTVS. Inak bude platiť ďalej, šeky budú naďalej chodiť. Ešte mi odporučil aby sa to ďalej riešilo cez RTVS telefonicky. Keďže tetka isto platila RTVS za nové odberné miesto, tak to čo akože mala zaplatiť za mňa by jej mali odpustiť. Nikto nemôže platiť RTVS 2X. Múdrejší som sa vybral za tetkou s dokladom o tom, že RTVS platím. Tipol som si, že bude sedieť u susedky. Zaklopal som, suseda otvorila, spýtal som sa slušne "nie je u vás náhodou tá tetka čo bývala niekedy v mojom byte?" Bola tam. Len čo podišla k dverám som na ňu spustil všetko čo som sa dozvedel. Použil som presne také isté množstvo energie ako ona vo svojom "nakladacom prejave" + som pridal niečo svojej energie. Narozdiel od nej som tú energiu použil nie na bohapusté nahnevané nakladanie, výčitky atď ale na to aby som jej kompletne objasnil situáciu. Doslova som ju zasypal informáciami. Jej výraz tváre bol úplne strnulý. Nechápala čo sa stalo. Veď ona len svojím štandardným prístupom k životu nakladla, nakričala na niekoho a sa jej to dvojnásobnou silou vrátilo. Jej krik na mňa sa jej dvojnásobne vrátil tak do pol hodiny. Odchádzal som od nej s radou "volajte RTVS a im vysvetlite, že vy už koncesionárske poplatky platíte, len ste sa zabudli odhlásiť zo starého miesta, oni vám tie poplatky odpustia." Sa mi zda, že aj poďakovala, že som jej všetko vysvetlil. Len čo zatvorila dvere som si v duchu povedal "nechcem ťa už v živote vidieť".
O čo tu išlo. Tetka žije ako žije. Isto to nie je jej prvý takýto problém. Isto už niekoľko krát musela riešiť podobné veci, keďže sa hneď právnikom oháňala. Ale tento krát jej HNR chcelo dat priúčku. Ale na priúčku sa musel nájsť človek, čo aj jej dokáže správne podať, vysvetliť, kde je chyba. Pre mňa to bola skúška, pre ňu trest. Ja som to ako tak ustál, nečakal som na jej právnika, konal som rýchlo, zistil čo bolo potrebné a aj som jej podal ďalej informáciu. To bola moja úloha. Pre ňu to bol trest, myslela si že na niekoho hodí svoju chybu a ten si to vyžere za ňu. Tento krát však vyrozumenie k nej prišlo oveľa skôr ako sa nazdala. Právnik ku mne nedošiel ani žiadne ďalšie opletačky ohľadom jej RTVS poplatkov. Videl som ju potom ešte raz o 2 mesiace. Vystupovala z výťahu. Pozdravil som. Odzdravila dosť "unaveným" hlasom. Len čo prešla okolo mňa tak som zacítil závan alkoholu. Leda chodiť vedela. Razilo z nej jak z koňa. Očividne ju HNR ďalej učí ako žiť ale ona si poradiť nedá, učiť sa nechce.


[quote="pid:45463, uid:641"]HNR ty nepoučitelné srovná sám[/quote]Toto raz múro Lev vysvetlil. Každý človek má určitú úroveň duchovného vývoja. Niekto rastie pomaly, niekto rýchlo. Ale stále po prekonaní určitej úrovne príde skúška. Ako v škole koncoročné testy. Tak aj HNR testuje. A práve ten test preukáže či si schopný ďalšieho ročníka alebo nie. Ak už máš dosť vysoký level, tak negatívni ľudia sa na tebe polámu ako vlny na skalách. Všetko zlé čo chceli tebe sa od teba odrazí a potom sú radi, keď sa to odrazí k nim len takou istou silou. Lebo pri odraze sa môže sila zvačšiť a to mnohonásobne, a to už adresát dosť silno oľutuje, že ti chcel niečo zle. Nejaký ten čas do zadu mi niekto zazvonil na dvere bytu. Otvorím, tam tetka a spustila na mňa zvýšeným hlasom. "Ja za vás platím už 2 roky koncesionárkse poplatky a teraz mi prišla exekúcia...." Z tej jej hlasného prejavu vzišlo, že ta tetka je bývalá vlastníčka mojho bytu ale aj tak jej chodili šeky na RTVS, ktoré mali byť akože moje. Nechápvavo som na ňu pozrel, petože ja som si koncesionárske poplatky platil aj keď TV a radio nepočúvam. Ale v ten čas som pri sebe papier nemal. Takže som jej to nedokázal obiť o hlavu. Bol to test od HNR. Reagoval som kľudne. Povedal som jej, že o žiadnej povinnosti odhlasovať starého vlastníka bytu som nevedel a že budem to riešiť. Nedávalo mi zmysel aby som ja niekoho mal odhlasovať z poplatkov RTVS ... veď ja ani neviem ako sa volala ta tetka. Odchádzala od mojích dverí so slovami "pošlem na vás právnika, budete to riešiť s ním". Nuž rozrušilo ma to. Ihneď som pohľadal papier o zavedení povinnosti platenia RTVS. Našiel som. HNR mi napovedalo "choď na poštu, tam je bačik, ten ti pomôže". Neváhal som ani chvíľu. Na pošte prázdno, akoby tam báčik čakal len na mňa. Bačik vysvetlil, že ten čo sa odhlasuje od odberu elektriny, ten si musí aj odhlásiť RTVS. Inak bude platiť ďalej, šeky budú naďalej chodiť. Ešte mi odporučil aby sa to ďalej riešilo cez RTVS telefonicky. Keďže tetka isto platila RTVS za nové odberné miesto, tak to čo akože mala zaplatiť za mňa by jej mali odpustiť. Nikto nemôže platiť RTVS 2X. Múdrejší som sa vybral za tetkou s dokladom o tom, že RTVS platím. Tipol som si, že bude sedieť u susedky. Zaklopal som, suseda otvorila, spýtal som sa slušne "nie je u vás náhodou tá tetka čo bývala niekedy v mojom byte?" Bola tam. Len čo podišla k dverám som na ňu spustil všetko čo som sa dozvedel. Použil som presne také isté množstvo energie ako ona vo svojom "nakladacom prejave" + som pridal niečo svojej energie. Narozdiel od nej som tú energiu použil nie na bohapusté nahnevané nakladanie, výčitky atď ale na to aby som jej kompletne objasnil situáciu. Doslova som ju zasypal informáciami. Jej výraz tváre bol úplne strnulý. Nechápala čo sa stalo. Veď ona len svojím štandardným prístupom k životu nakladla, nakričala na niekoho a sa jej to dvojnásobnou silou vrátilo. Jej krik na mňa sa jej dvojnásobne vrátil tak do pol hodiny. Odchádzal som od nej s radou "volajte RTVS a im vysvetlite, že vy už koncesionárske poplatky platíte, len ste sa zabudli odhlásiť zo starého miesta, oni vám tie poplatky odpustia." Sa mi zda, že aj poďakovala, že som jej všetko vysvetlil. Len čo zatvorila dvere som si v duchu povedal "nechcem ťa už v živote vidieť". O čo tu išlo. Tetka žije ako žije. Isto to nie je jej prvý takýto problém. Isto už niekoľko krát musela riešiť podobné veci, keďže sa hneď právnikom oháňala. Ale tento krát jej HNR chcelo dat priúčku. Ale na priúčku sa musel nájsť človek, čo aj jej dokáže správne podať, vysvetliť, kde je chyba. Pre mňa to bola skúška, pre ňu trest. Ja som to ako tak ustál, nečakal som na jej právnika, konal som rýchlo, zistil čo bolo potrebné a aj som jej podal ďalej informáciu. To bola moja úloha. Pre ňu to bol trest, myslela si že na niekoho hodí svoju chybu a ten si to vyžere za ňu. Tento krát však vyrozumenie k nej prišlo oveľa skôr ako sa nazdala. Právnik ku mne nedošiel ani žiadne ďalšie opletačky ohľadom jej RTVS poplatkov. Videl som ju potom ešte raz o 2 mesiace. Vystupovala z výťahu. Pozdravil som. Odzdravila dosť "unaveným" hlasom. Len čo prešla okolo mňa tak som zacítil závan alkoholu. Leda chodiť vedela. Razilo z nej jak z koňa. Očividne ju HNR ďalej učí ako žiť ale ona si poradiť nedá, učiť sa nechce.

A to ses nemohl podívat do OR na rozvahu, výsledovku a výroční zprávu?

Teď jsi mě pobavil smile, to by v překladu znamenalo, že jsem nejenom naletěl právníkovi, ale že jsem taky retard a mohl jsme to sfouknout na netu sám zadarmo.
Je to trochu složitější, ale stejně díky, za snahu.


[quote="pid:45473, uid:312"]A to ses nemohl podívat do OR na rozvahu, výsledovku a výroční zprávu?[/quote] Teď jsi mě pobavil :), to by v překladu znamenalo, že jsem nejenom naletěl právníkovi, ale že jsem taky retard a mohl jsme to sfouknout na netu sám zadarmo. Je to trochu složitější, ale stejně díky, za snahu.

K tomu bumerangu mám moc hezký příběh. Máme tady na vesnici jednu paní. Má dvě děti a kdysi tady žila i se svým mužem. Byla to taková normální, ničím nápadní rodina. Muž se postupem času vypracoval na vysokého manažera a jak to chodí, zamiloval se do zlatokopky. Manželka to, jak to už bývá zjistila jako poslední a to tak, že ji zavolala kamarádka té zlatokopky a vše ji vyzvonila.
Ta manželka nebyla schopna žádného odporu, nechala to na manželovi, jak se rozhodne, jestli pro rodinu, nebo zlatokopku. Rozhodl se pro zlatokopku, sám podal návrh na rozvod, no a protože děti byly již velké, tak je celkem rychle rozvedli. Co vím z řečí, všichni odkopnuté manželce radili, ať bojuje, ať to těm dvěma "osladí", ať se pomstí. Paní se ale na vše vybodla, podle mě, neměla síly vzdorovat a nějak se mstít.
Uběhl čas, bývalý manžel se se svojí zlatokopkou oženil. Co se ale stalo, asi týden před svatbou náhle zemřela máma ženicha. Myslím, že to bylo asi jedno z mnoha upozornění od HNR, aby se hoch vzpamatoval. Ale i tak se oženil. Pak za nějaký čas byl odvolán ze své manažerské funkce a stal se jen řadovým pracovníkem. Mezitím se mu narodili dvě děti a začal podnikat. Po několika letech mu podnikání zkrachovalo a dostal se do dluhů.
Asi před dvěma lety jsem náhodou v krámu zaslechl od místních drben, že milá zlatokopka se na něj vykašlala, odešla od něj přičemž mu na krku nechala obě děti. To by nebylo až tak strašné, no chlapík na svoji mladou ženu přepsal i půl baráku.
Ještě větší problém je, že nemá ani tucha, kde je, takže i rozvod a dělení majetku je v nedohlednu. Nejlepší je ale současná situace. Již dospělé děti z předchozího manželství jsou přes FB bombardovány učiteli těch dvou malých dětí, ať pomohou svému otci s výchovou svých nevlastních sourozenců. Celý příběh se odehrával asi v průběhu 15 let. Tady je vidět, že HNR pracuje pomalu, ale jistě. Opuštěná a ponížená žena nemusela ani hnout prstem a nehodný dostal to co zasloužil.


K tomu bumerangu mám moc hezký příběh. Máme tady na vesnici jednu paní. Má dvě děti a kdysi tady žila i se svým mužem. Byla to taková normální, ničím nápadní rodina. Muž se postupem času vypracoval na vysokého manažera a jak to chodí, zamiloval se do zlatokopky. Manželka to, jak to už bývá zjistila jako poslední a to tak, že ji zavolala kamarádka té zlatokopky a vše ji vyzvonila. Ta manželka nebyla schopna žádného odporu, nechala to na manželovi, jak se rozhodne, jestli pro rodinu, nebo zlatokopku. Rozhodl se pro zlatokopku, sám podal návrh na rozvod, no a protože děti byly již velké, tak je celkem rychle rozvedli. Co vím z řečí, všichni odkopnuté manželce radili, ať bojuje, ať to těm dvěma "osladí", ať se pomstí. Paní se ale na vše vybodla, podle mě, neměla síly vzdorovat a nějak se mstít. Uběhl čas, bývalý manžel se se svojí zlatokopkou oženil. Co se ale stalo, asi týden před svatbou náhle zemřela máma ženicha. Myslím, že to bylo asi jedno z mnoha upozornění od HNR, aby se hoch vzpamatoval. Ale i tak se oženil. Pak za nějaký čas byl odvolán ze své manažerské funkce a stal se jen řadovým pracovníkem. Mezitím se mu narodili dvě děti a začal podnikat. Po několika letech mu podnikání zkrachovalo a dostal se do dluhů. Asi před dvěma lety jsem náhodou v krámu zaslechl od místních drben, že milá zlatokopka se na něj vykašlala, odešla od něj přičemž mu na krku nechala obě děti. To by nebylo až tak strašné, no chlapík na svoji mladou ženu přepsal i půl baráku. Ještě větší problém je, že nemá ani tucha, kde je, takže i rozvod a dělení majetku je v nedohlednu. Nejlepší je ale současná situace. Již dospělé děti z předchozího manželství jsou přes FB bombardovány učiteli těch dvou malých dětí, ať pomohou svému otci s výchovou svých nevlastních sourozenců. Celý příběh se odehrával asi v průběhu 15 let. Tady je vidět, že HNR pracuje pomalu, ale jistě. Opuštěná a ponížená žena nemusela ani hnout prstem a nehodný dostal to co zasloužil.

Teď jsi mě pobavil , to by v překladu znamenalo, že jsem nejenom naletěl právníkovi, ale že jsem taky retard a mohl jsme to sfouknout na netu sám zadarmo.
Je to trochu složitější, ale stejně díky, za snahu.

Nechtěl jsem tě nijak urazit, ale výsledek by byl přinejmenším stejný, nebo lepší a zadarmo.


[quote="pid:45482, uid:641"]Teď jsi mě pobavil , to by v překladu znamenalo, že jsem nejenom naletěl právníkovi, ale že jsem taky retard a mohl jsme to sfouknout na netu sám zadarmo. Je to trochu složitější, ale stejně díky, za snahu.[/quote] Nechtěl jsem tě nijak urazit, ale výsledek by byl přinejmenším stejný, nebo lepší a zadarmo.

Nechtěl jsem tě nijak urazit, ale výsledek by byl přinejmenším stejný, nebo lepší a zadarmo.

Nic se nestalo, nejsem uražený smile, vážím si tvojí práce.
Moje chyba, měl jsem na tvůj dotaz reagovat lépe.


Celý příběh se odehrával asi v průběhu 15 let. Tady je vidět, že HNR pracuje pomalu, ale jistě.

Těch kruhů v rodině roztočil hodně, nic moc, hlavně pro ty děti. Dostával od života všechno, chtěl pořád víc, jako v pohádce O rybářově ženě, kdyby věřil, mohl se zastavit v okamžiku kdy mu vědomější žena dala svobodu volby, cítit srdcem, jít životem po spirále, program maximum v tandemu, ale on si raději vybral zlatý tele, matrix. Celý kruh mohl zastavit a roztočit jiným směrem, kdyby se stal na ten krátký okamžik člověkem.


[quote="pid:45485, uid:312"]Nechtěl jsem tě nijak urazit, ale výsledek by byl přinejmenším stejný, nebo lepší a zadarmo.[/quote] Nic se nestalo, nejsem uražený :), vážím si tvojí práce. Moje chyba, měl jsem na tvůj dotaz reagovat lépe. [quote="pid:45484, uid:312"]Celý příběh se odehrával asi v průběhu 15 let. Tady je vidět, že HNR pracuje pomalu, ale jistě.[/quote] Těch kruhů v rodině roztočil hodně, nic moc, hlavně pro ty děti. Dostával od života všechno, chtěl pořád víc, jako v pohádce O rybářově ženě, kdyby věřil, mohl se zastavit v okamžiku kdy mu vědomější žena dala svobodu volby, cítit srdcem, jít životem po spirále, program maximum v tandemu, ale on si raději vybral zlatý tele, matrix. Celý kruh mohl zastavit a roztočit jiným směrem, kdyby se stal na ten krátký okamžik člověkem.

https://is.mediadelivery.fi/img/658/35a58d7a6c5d4077b2c7f6c20f73f94d.jpg.webp


”Mä räjäytän tämän”, sanoi suomalainen Tuomas
"Vyhodím to do vzduchu," řekl Tuomas


    - a udělal to


https://images.almatalent.fi/cx12,cy0,cw855,ch641,650x/https://assets.almatalent.fi/image/0f5a9c95-65f8-5d3f-8bbd-595b657d6c79


istý Fín Tuomas Katainen,
si kúpil ojazdenú Teslu Model S z roku 2013
stihol na ňom prejsť 1 500 km,
keď ... ( **keskustelu suomi 24. fi )
auto začalo „házet” různé chyby, až přestalo sloužit zcela.
( autoforum cz )


Nešťastný majitel se rozhodl vyřešit svůj problém
vyhozením automobilu do povětří v bývalém lomu.
Tým dovnitř vozu vložil také figurínu generálního ředitele Tesly Elona Muska
https://elektrickevozy.cz/clanky/nastvany-majitel-tesly-odpalil-elektromobil-i-s-elonem-muskem-to-musite-videt


**Tuo Tesla Model S maksoi vuonna 2013 noin 120 000€.
Auton arvo siis putosi 8 vuodessa 120 000 euroa puhtaaseen nollaan euroon.
Tesla tekee uusia ennätyksiä koko ajan 😄
///
Tesla Model S stála v roku 2013 približne 120 000 eur.
Hodnota auta tak za 8 rokov klesla zo 120-tisíc eur na čistú nulu eur.
Tesla neustále vytvára nové rekordy 😄


autoforum cz:
Není skutečně nic ekologického na autě, které slouží 8 let a 160 tisíc km
a pak potřebuje vyměnit,
to je pravý opak účelného nakládání se zdroji,
které byly na výrobu vozu spotřebovány.
Však sami víte, co máte doma za vůz
taková dvakrát starší Octavia II se 160 tisíci km
může být dnes stále perspektivní auto,
tato Tesla Model S bude v době dosažení stejného stáří 8 let po smrti.
Tedy vlastně po rozmetání na kousky.


Katainen si s dokumentací celé akce vyhrál.
Snad to pár lidem otevře oči, když už nic jiného
Tohle je opravdu stále přehlížený a přitom naprosto zásadní problém.


https://is.mediadelivery.fi/img/658/35a58d7a6c5d4077b2c7f6c20f73f94d.jpg.webp ”Mä räjäytän tämän”, sanoi suomalainen Tuomas "Vyhodím to do vzduchu," řekl Tuomas - a udělal to https://cdn.wionews.com/sites/default/files/styles/story_page/public/2021/12/20/227682-tesla-blow.jpg https://images.almatalent.fi/cx12,cy0,cw855,ch641,650x/https://assets.almatalent.fi/image/0f5a9c95-65f8-5d3f-8bbd-595b657d6c79 istý Fín Tuomas Katainen, si kúpil ojazdenú Teslu Model S z roku 2013 stihol na ňom prejsť 1 500 km, keď ... ( **keskustelu suomi 24. fi ) auto začalo „házet” různé chyby, až přestalo sloužit zcela. ( autoforum cz ) Nešťastný majitel se rozhodl vyřešit svůj problém vyhozením automobilu do povětří v bývalém lomu. Tým dovnitř vozu vložil také figurínu generálního ředitele Tesly Elona Muska https://elektrickevozy.cz/clanky/nastvany-majitel-tesly-odpalil-elektromobil-i-s-elonem-muskem-to-musite-videt **Tuo Tesla Model S maksoi vuonna 2013 noin 120 000€. Auton arvo siis putosi 8 vuodessa 120 000 euroa puhtaaseen nollaan euroon. Tesla tekee uusia ennätyksiä koko ajan

Snažím se něco doma tvořit, u toho mi na YouTube v seznamu skladeb vyskočil poprvé remix, kde jsou mimo jiné úryvky z filmu Nekonečný příběh...
A jedna věta, která zarezonovala a zapnula bdělost....


"Lidé, kteří nemají žádnou naději, jsou snadno ovladatelní."


Vím, není to nic nového.
Ale to ani skoro nic z toho, co se děje v téhle době.


Snažím se něco doma tvořit, u toho mi na YouTube v seznamu skladeb vyskočil poprvé remix, kde jsou mimo jiné úryvky z filmu Nekonečný příběh... A jedna věta, která zarezonovala a zapnula bdělost.... **"Lidé, kteří nemají žádnou naději, jsou snadno ovladatelní."** Vím, není to nic nového. Ale to ani skoro nic z toho, co se děje v téhle době.

Nie je to myšlienka, ale postreh.


Denník N-eandrtalcov píše o Žilinkovi a jeho ceste do Moskvy na slávnosti 300.výročia prokuratúry


Zaujal ma jeden odsek kde akýsi pisálek Pataj píše



. Generálny prokurátor naozaj patrí do Moskvy
Maroš Žilinka bol na rokovaní zahraničného výboru parlamentu, kam si ho zavolali pre jeho návštevu v Moskve, počas ktorej oslavoval výročie zločineckej organizácie, ktorou ruská prokuratúra je, a stretol sa s jej šéfom, ktorý je na sankčných zoznamoch pre prenasledovanie politických oponentov Vladimira Putina. Z rokovania nakoniec nič nebolo, pretože výbor nebol uznášaniaschopný.>



Označiť ruskú prokuratúru za zločineckú je prinajlepšom opovážlivosť a klamstvo.


Pán pisálek by mal dodať v článku aj povestné B....to sa žial nedočkáme a preto tieto krátke vhozy do témy Žilinka, vyznejú ako hoaxy ..... a bludy skrachovaného rusofóba


Nie je to myšlienka, ale postreh. Denník N-eandrtalcov píše o Žilinkovi a jeho ceste do Moskvy na slávnosti 300.výročia prokuratúry Zaujal ma jeden odsek kde akýsi pisálek Pataj píše > . Generálny prokurátor naozaj patrí do Moskvy Maroš Žilinka bol na rokovaní zahraničného výboru parlamentu, kam si ho zavolali pre jeho návštevu v Moskve, počas ktorej **oslavoval výročie zločineckej organizácie, ktorou ruská prokuratúra je, a stretol sa s jej šéfom, ktorý je na sankčných zoznamoch pre prenasledovanie politických oponentov Vladimira Putina.** Z rokovania nakoniec nič nebolo, pretože výbor nebol uznášaniaschopný.> Označiť ruskú prokuratúru za zločineckú je prinajlepšom opovážlivosť a klamstvo. Pán pisálek by mal dodať v článku aj povestné B....to sa žial nedočkáme a preto tieto krátke vhozy do témy Žilinka, vyznejú ako hoaxy ..... a bludy skrachovaného rusofóba

Ako sa kazia názory.


Tak ako každý aj ja mám svoje názory, niektoé prebraté od kadekoho, niektoé čisto moje. Ale jeden názor mi pokazil Lev. Ako každý som si myslel, že každé rano vstať a ísť do ROBOTy je normálne. Až kým Lev v knižke nevysvetlil múdro a jednoducho čo to tá robota vlastne je. Ako vieme, každý vo svojej práci zanechá niečo zo seba, jednak svoj čas a potom v jeho diele je odzrkadlená aj jeho mravnosť. To sa dá aj pekne vidieť na pracovisku, kde sú pre zamestnaváteľa najviac užitoční práve zamestnanci s najvyššou mravnosťou. Samozrejme, sú aj oblasti ako napríklad politika - kde je mravnosť nežiadúca ale nateraz to nebudeme brať do úvahy. Takže človek ide do tej roboty, maká tam na niečom, dajme tomu programuje, tvorí tony kódu a za to dostane akože zaplatené. Za plácu si môže kúpiť chleba. A tu nastáva problém číslo jedna. Zoberme si, že máme zamestanca mravnostne založeného a potom zamestnanca s veľmi nízkou mravnosťou. Samozrejme, že zamestnávateľ toho mravnostne viac založeného uplatí vyšším platom o 200 E ale to má byť akože náhrada za jedinečný vklad zamestnanca do práce? Takže vlastne vysokú mravnosť ohodnotil zamestnávateľ na 200 E? Za 200 E si kúpim 20 obedov + nové topánky a nemám nič. Ale zamestnávateľovi ostane môj vklad do práce, ktorý svoju hodnotu nestráca - kým spoločnosť nezavrhne výsledok mojho tvorenia, kým neprestane používať moju aplikáciu, kým nezbúra bytovku, ktorú som pomáhal postaviť, kým nedá zošrotovať auto ktoré som navrhol .... Chcem tým povedať, že jednak mravnostný vklad do spoločného diela sa nedá vyplatiť nijako, pretože peniaze majú hodnotu len dočasnú, ale váš vklad do spoločného diela môže byť aj večný - napr stavitelia rimskeho kolosea by sa mohli dodnes hrdiť tým čo postavili.
Problém druhý vychádza z problému prvého - dôchodkový vek. Dajme tomu, že celý život predávame svoj čas, energiu, mravnú prácu za peniaze a potom v starobe akože dostaneme dôchodok. Veľa ľudí sa sťažuje - celý život som drel a tu na starobu mám takýto nízky dôchodok. Akosi podvedome ľudia chápu, že niekto ich obral o život. Ale čo sa to vlastne stalo? No presne to, že peniaze hodnotu nemajú - ale váš vklad do spločnosti, spoločného diela má cenu stále. Bytovka, ktorú ste ako 20 ročný za komunistov pomahali stavať stojí stále, cenu už má 100 násobnú oproti vtedajšej, a peniaze, ktoré ste vtedy dostali za prácu - 2000 korún československých, teraz to je okolo 66 E, keď pripočítame infláciu, tak 6600E - zauímavé peniaze, ale zase , kúpite si za nich čo potrebujete na dôchodku, jedlo na pár rokov, a zase peniaze nemáte .... ale vaše dielo stále stojí a niekto má z neho osoh. A aj ten kábel, ktorý ste poctivo uložili do steny stále funguje, nie ako ten kábel čo uložil do steny darebák a už dávno vyhorel a museli ho vymeniť. A to píšem len o jednej bytovke čo ste stavali, ale človek takých bytoviek môže za život postaviť desiatky, a na starobu mu aj tak nič neostane. Ktosi mu kradne ovocie jeho práce. A to je ten problém - zámena práce za peniaze. Práca sa jednoducho peniazmi oceniť nedá. Mohli by sme povedať - a ako inak má spoločnosť fungovať? Nuž tak ako na dedine, každý pomohol každému, každý všetko mal, a na starobu nie z dôchodku žil človek ale z úcty, ktorú mu prejavovali ľudia používajúci v spoločnosti výsledky jeho práce, či už bytovku, počítačový program, auto alebo iný výstup práce. V dnešných čaosch by sa to dalo pozmeniť trochu, pretože svet je postavený len na peniazoch. Ale dajme tomu, že človek je murár, stavia bytovku. Dostane zaplatené 1000 E. Všetky tie peniaze nevyužije. Mesačne potrebuje 500 E - to dá na chlieb, na nájom ... a 500 E mu stráca hodnotu na účte. Malou záplatou by bolo, že namiesto 500 E by dostal akcie tej bytovky. Ale ani to nie je dokonalé, pretože tak by človek mohol nazbierať akcie z niekoľkých bytoviek, alebo z veľkého množstva materiálnych vecí, čo už by sa mohlo stať neprehľadným. Nehovoriac o tom, že práca duševná ako napríklad vývoj novej súčiastky by sa takto ohodnotiť nedal. Nemôže byť na jednej súčiastke milión akcionárov. A čo ak súčiastka sa nahradí novou, potom už starú nikto nebude potrebovať. Vynálezca akoby príde o svoje akcie... ale veď na základe jeho súčiastky bol vytvorená nová súčiastka a ako preniesť prínos starej súčiastky do novej? No proste číslami sa nedá ohonostiť žiadna práca, či už na úrovni materiálnej alebo duchovnej. Jedine spoločnosť môže oceniť prácu jednotlivca, ale nie tým, že mu postaví luxusné vily ale tým, že sa postará o jeho základné potreby po celý život. Aj keď v starobe už budú bytovky zbúrané tak murár stale dostane právo na dôstojný život, dostnae od spoločnosti chlieb, bývanie atď pretože spoločnosť si bude pamätať koľko ľudí sa vystriedalo v bytovke, na ktorej pracoval, koľko detí tam bolo vychovaných, koľko umeleckých diel napísaných.....


A takto idem každý deň do práce a toto mi vŕta hlavou. Dalo by sa povedať, že jedno veľmi dobré vysvetlenie mi dosť rozbilo názor na svet. Áno je to nepohodlné, neustále vŕtanie v hlave .... ale to sa nazýva evolúcia. Už viem prečo liberáli a ostané brzdy nechcú počúvať niektoré informácie, napr tie o tom, že SŠA sú teroristi medzinárodní - pretože by to spravilo s ich psychikou veľmi neblahé veci.


### Ako sa kazia názory. Tak ako každý aj ja mám svoje názory, niektoé prebraté od kadekoho, niektoé čisto moje. Ale jeden názor mi pokazil Lev. Ako každý som si myslel, že každé rano vstať a ísť do ROBOTy je normálne. Až kým Lev v knižke nevysvetlil múdro a jednoducho čo to tá robota vlastne je. Ako vieme, každý vo svojej práci zanechá niečo zo seba, jednak svoj čas a potom v jeho diele je odzrkadlená aj jeho mravnosť. To sa dá aj pekne vidieť na pracovisku, kde sú pre zamestnaváteľa najviac užitoční práve zamestnanci s najvyššou mravnosťou. Samozrejme, sú aj oblasti ako napríklad politika - kde je mravnosť nežiadúca ale nateraz to nebudeme brať do úvahy. Takže človek ide do tej roboty, maká tam na niečom, dajme tomu programuje, tvorí tony kódu a za to dostane akože zaplatené. Za plácu si môže kúpiť chleba. A tu nastáva problém číslo jedna. Zoberme si, že máme zamestanca mravnostne založeného a potom zamestnanca s veľmi nízkou mravnosťou. Samozrejme, že zamestnávateľ toho mravnostne viac založeného uplatí vyšším platom o 200 E ale to má byť akože náhrada za jedinečný vklad zamestnanca do práce? Takže vlastne vysokú mravnosť ohodnotil zamestnávateľ na 200 E? Za 200 E si kúpim 20 obedov + nové topánky a nemám nič. Ale zamestnávateľovi ostane môj vklad do práce, ktorý svoju hodnotu nestráca - kým spoločnosť nezavrhne výsledok mojho tvorenia, kým neprestane používať moju aplikáciu, kým nezbúra bytovku, ktorú som pomáhal postaviť, kým nedá zošrotovať auto ktoré som navrhol .... Chcem tým povedať, že jednak mravnostný vklad do spoločného diela sa nedá vyplatiť nijako, pretože peniaze majú hodnotu len dočasnú, ale váš vklad do spoločného diela môže byť aj večný - napr stavitelia rimskeho kolosea by sa mohli dodnes hrdiť tým čo postavili. Problém druhý vychádza z problému prvého - dôchodkový vek. Dajme tomu, že celý život predávame svoj čas, energiu, mravnú prácu za peniaze a potom v starobe akože dostaneme dôchodok. Veľa ľudí sa sťažuje - celý život som drel a tu na starobu mám takýto nízky dôchodok. Akosi podvedome ľudia chápu, že niekto ich obral o život. Ale čo sa to vlastne stalo? No presne to, že peniaze hodnotu nemajú - ale váš vklad do spločnosti, spoločného diela má cenu stále. Bytovka, ktorú ste ako 20 ročný za komunistov pomahali stavať stojí stále, cenu už má 100 násobnú oproti vtedajšej, a peniaze, ktoré ste vtedy dostali za prácu - 2000 korún československých, teraz to je okolo 66 E, keď pripočítame infláciu, tak 6600E - zauímavé peniaze, ale zase , kúpite si za nich čo potrebujete na dôchodku, jedlo na pár rokov, a zase peniaze nemáte .... ale vaše dielo stále stojí a niekto má z neho osoh. A aj ten kábel, ktorý ste poctivo uložili do steny stále funguje, nie ako ten kábel čo uložil do steny darebák a už dávno vyhorel a museli ho vymeniť. A to píšem len o jednej bytovke čo ste stavali, ale človek takých bytoviek môže za život postaviť desiatky, a na starobu mu aj tak nič neostane. Ktosi mu kradne ovocie jeho práce. A to je ten problém - zámena práce za peniaze. Práca sa jednoducho peniazmi oceniť nedá. Mohli by sme povedať - a ako inak má spoločnosť fungovať? Nuž tak ako na dedine, každý pomohol každému, každý všetko mal, a na starobu nie z dôchodku žil človek ale z úcty, ktorú mu prejavovali ľudia používajúci v spoločnosti výsledky jeho práce, či už bytovku, počítačový program, auto alebo iný výstup práce. V dnešných čaosch by sa to dalo pozmeniť trochu, pretože svet je postavený len na peniazoch. Ale dajme tomu, že človek je murár, stavia bytovku. Dostane zaplatené 1000 E. Všetky tie peniaze nevyužije. Mesačne potrebuje 500 E - to dá na chlieb, na nájom ... a 500 E mu stráca hodnotu na účte. Malou záplatou by bolo, že namiesto 500 E by dostal akcie tej bytovky. Ale ani to nie je dokonalé, pretože tak by človek mohol nazbierať akcie z niekoľkých bytoviek, alebo z veľkého množstva materiálnych vecí, čo už by sa mohlo stať neprehľadným. Nehovoriac o tom, že práca duševná ako napríklad vývoj novej súčiastky by sa takto ohodnotiť nedal. Nemôže byť na jednej súčiastke milión akcionárov. A čo ak súčiastka sa nahradí novou, potom už starú nikto nebude potrebovať. Vynálezca akoby príde o svoje akcie... ale veď na základe jeho súčiastky bol vytvorená nová súčiastka a ako preniesť prínos starej súčiastky do novej? No proste číslami sa nedá ohonostiť žiadna práca, či už na úrovni materiálnej alebo duchovnej. Jedine spoločnosť môže oceniť prácu jednotlivca, ale nie tým, že mu postaví luxusné vily ale tým, že sa postará o jeho základné potreby po celý život. Aj keď v starobe už budú bytovky zbúrané tak murár stale dostane právo na dôstojný život, dostnae od spoločnosti chlieb, bývanie atď pretože spoločnosť si bude pamätať koľko ľudí sa vystriedalo v bytovke, na ktorej pracoval, koľko detí tam bolo vychovaných, koľko umeleckých diel napísaných..... A takto idem každý deň do práce a toto mi vŕta hlavou. Dalo by sa povedať, že jedno veľmi dobré vysvetlenie mi dosť rozbilo názor na svet. Áno je to nepohodlné, neustále vŕtanie v hlave .... ale to sa nazýva evolúcia. Už viem prečo liberáli a ostané brzdy nechcú počúvať niektoré informácie, napr tie o tom, že SŠA sú teroristi medzinárodní - pretože by to spravilo s ich psychikou veľmi neblahé veci.
Upravené 14. 2. 2022 o 09:23

Harmmónia.


Kde tu počujem, že človek by mal žiť v súlade s prírodou, v harmónii. Pretože jedine tak je možná existencia atď .... Tak som sa zamyslel nad jednoduchým príkladom. Dajme tomu, že chcem mať v záhrade posed. Proste miesto kde si môžem sadnúť. V určitej výške od zeme. A teraz ako taký posed spraviť aby bol v súlade s prírodou? Ako vieme lavička z dreva podlieha kazu ... pretože to drevo už je mŕtve. Môžeme použiť laky a iné chemikálie na konzerváciu lavičky ale to len plátame dôsledok a neriešime príčinu - neživé drevo. A teraz ako oživiť lavičku? A tak mi napadlo. Veď strom keď rastie tak sa dá tvarovať, či to už vyrovnať alebo pokriviť. Takže správna cesta, aj keď zdĺhavá je posadiť stromček a počas niekoľkých rokov kým rastie, tak riadiť jeho rast tak aby vznikol posed.
620ec034347eb
Je to živé? Nuž áno, taka lavička môže prežiť niekoľko generácií ľudí. Je to v harmónii s prírodou? Dalo by sa povedať, že áno ... síce poloha stromu nie je prirodzená ale nebude nás za to strom žalovať na špeciálnom súde u lipšica .


### Harmmónia. Kde tu počujem, že človek by mal žiť v súlade s prírodou, v harmónii. Pretože jedine tak je možná existencia atď .... Tak som sa zamyslel nad jednoduchým príkladom. Dajme tomu, že chcem mať v záhrade posed. Proste miesto kde si môžem sadnúť. V určitej výške od zeme. A teraz ako taký posed spraviť aby bol v súlade s prírodou? Ako vieme lavička z dreva podlieha kazu ... pretože to drevo už je mŕtve. Môžeme použiť laky a iné chemikálie na konzerváciu lavičky ale to len plátame dôsledok a neriešime príčinu - neživé drevo. A teraz ako oživiť lavičku? A tak mi napadlo. Veď strom keď rastie tak sa dá tvarovať, či to už vyrovnať alebo pokriviť. Takže správna cesta, aj keď zdĺhavá je posadiť stromček a počas niekoľkých rokov kým rastie, tak riadiť jeho rast tak aby vznikol posed. ![620ec034347eb](serve/attachment&path=620ec034347eb) Je to živé? Nuž áno, taka lavička môže prežiť niekoľko generácií ľudí. Je to v harmónii s prírodou? Dalo by sa povedať, že áno ... síce poloha stromu nie je prirodzená ale nebude nás za to strom žalovať na špeciálnom súde u lipšica .

Pri rozhovoroch na dnešnú vyhrotenú situáciu s pár kamošmi (1) , ma napadla myšlienka, že dnes má spoločnosť jedinečnú príležitosť ukázať, ako sa mentálne vyvinula. Že je pred nás postavená podobná situácia (úloha) ako pred sto rokmi, a či sme teda nejak postúpili v tom vývoji. Nechcem s nimi isť do konfliktu, tak sa s nimi bavím len v metaforách, aj sa nad tým zamyslia, ale ktovie, či ich napadne to, čo tým chce človek povedať (2).


(1) liberálnymi, samozrejme tri krát zaočkovanými.
(2) že je to dôsledok západnej civilizácie a tiež každého, kto svojím konaním podporuje tento systém.


Pri rozhovoroch na dnešnú vyhrotenú situáciu s pár kamošmi (1) , ma napadla myšlienka, že dnes má spoločnosť jedinečnú príležitosť ukázať, ako sa mentálne vyvinula. Že je pred nás postavená podobná situácia (úloha) ako pred sto rokmi, a či sme teda nejak postúpili v tom vývoji. Nechcem s nimi isť do konfliktu, tak sa s nimi bavím len v metaforách, aj sa nad tým zamyslia, ale ktovie, či ich napadne to, čo tým chce človek povedať (2). (1) liberálnymi, samozrejme tri krát zaočkovanými. (2) že je to dôsledok západnej civilizácie a tiež každého, kto svojím konaním podporuje tento systém.

@Ferry, uvažovať o tom, ako správne žiť v čase, keď všetko úsilie venujeme odvráteniu toho, aby sme nežili horšie, je netypické, ale veľmi potrebné. Raz tu všetko zlé skončí, aj keď to ešte nejaký čas potrvá. Potom bude potrebné, aby sme už vedeli čo a ako. Zlatý Vek nastúpi. To je isté. Je to len otázka času a spôsobu. A nie každý sa do neho dostane.

@Ferry, uvažovať o tom, ako správne žiť v čase, keď všetko úsilie venujeme odvráteniu toho, aby sme nežili horšie, je netypické, ale veľmi potrebné. Raz tu všetko zlé skončí, aj keď to ešte nejaký čas potrvá. Potom bude potrebné, aby sme už vedeli čo a ako. Zlatý Vek nastúpi. To je isté. Je to len otázka času a spôsobu. A nie každý sa do neho dostane.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

dnes má spoločnosť jedinečnú príležitosť ukázať, ako sa mentálne vyvinula.

ved to aj ukazuju... s klapkami na ociach nemali problem schytit babku alebo invalida na poste a vysmarit ju na ulicu za to, ze nemala na ustach rusko. mengele lekari nemali problem odmietnut osetrit a vysetrit ludi, ktori odmietli koncentrak vakcins macht frei... ti isti fasouni si dnes davaju na podniky - rusom vstup zakazany, zakazte rusom cestovat, rusi su dezolati... len slovo ockovany sa zamenilo za slovo rus. na profilovke a odznaciku uz nie je all for jan, je suis charlie ani som ockovany ale vlajka... co s tymi ludmi budeme robit? je ich sice vacsina a najviac pocut ale oni svojim pochabym mozgom rozhoduju o nas vsetkych...
mohlo by sa toto diat na ukrajine ak by ukrajinci citali Koncepciu? u nas detto... nikto tu pracu za nas nespravi. nemam iluzie, ze touto krizou a tlakom na psychiku by sa ti bioroboti rozhodli zacat zaujimat o to ako lepsie riadit svoje zivoty a spolocnost. len si najdu nove "autority" ktore ich rady popasu. nerad do pisem, ale satanizmus zatial v spolocnosti dominuje a necinnostou sa ani nestrati.


[quote="pid:61016, uid:868"]dnes má spoločnosť jedinečnú príležitosť ukázať, ako sa mentálne vyvinula.[/quote] ved to aj ukazuju... s klapkami na ociach nemali problem schytit babku alebo invalida na poste a vysmarit ju na ulicu za to, ze nemala na ustach rusko. mengele lekari nemali problem odmietnut osetrit a vysetrit ludi, ktori odmietli koncentrak vakcins macht frei... ti isti fasouni si dnes davaju na podniky - rusom vstup zakazany, zakazte rusom cestovat, rusi su dezolati... len slovo ockovany sa zamenilo za slovo rus. na profilovke a odznaciku uz nie je all for jan, je suis charlie ani som ockovany ale vlajka... co s tymi ludmi budeme robit? je ich sice vacsina a najviac pocut ale oni svojim pochabym mozgom rozhoduju o nas vsetkych... mohlo by sa toto diat na ukrajine ak by ukrajinci citali Koncepciu? u nas detto... nikto tu pracu za nas nespravi. nemam iluzie, ze touto krizou a tlakom na psychiku by sa ti bioroboti rozhodli zacat zaujimat o to ako lepsie riadit svoje zivoty a spolocnost. len si najdu nove "autority" ktore ich rady popasu. nerad do pisem, ale satanizmus zatial v spolocnosti dominuje a necinnostou sa ani nestrati.

nikto tu pracu za nas nespravi. nemam iluzie, ze touto krizou a tlakom na psychiku by sa ti bioroboti rozhodli zacat zaujimat o to ako lepsie riadit svoje zivoty a spolocnost.


Ovplyvniť stroj psychiky a korigovať jeho vývoj je výchova. U osobností s ukončeným vývinom, tzv. diferencovaných osobností je to veľký problém. Nízkofrekvenčný proces. Súvisí s genetikou rodu, psychotypmi rodu, morálkou a ochotou učiť sa.
Táto apokalypsa je ako konečné sito ľudí - človekov na konci časov pred prichodom kľúčových zmien od ostatných ne-ľudí. Takto to cítim. Každý bojuje za seba a rodinu a ten kto má moc, aj za ostatných. Je to veľká zodpovednosť. Keď si zoberieme len mieru rozvodovostí 60-70%, tak rodinné príklady pre deti sa výrazne zužujú spolu s nízkou morálkou. Tí, čo na nižšej úrovni bez viditeľného tlaku a manévrov bezštruktúrne riadia spoločnosť to dobre vedia.
To čo je kľúčové, to sú neviditeľné riadiace štruktúry. Tie sa bezštruktúrne nedajú vymeniť, nakolko oni vedia o čo ide. Tých sa dá len vykopať alebo poraziť v boji. To sa deje teraz, preto tá panika. Vedia, že Rusi to vedia tiež...


[quote="pid:61053, uid:252"]nikto tu pracu za nas nespravi. nemam iluzie, ze touto krizou a tlakom na psychiku by sa ti bioroboti rozhodli zacat zaujimat o to ako lepsie riadit svoje zivoty a spolocnost.[/quote] Ovplyvniť stroj psychiky a korigovať jeho vývoj je výchova. U osobností s ukončeným vývinom, tzv. diferencovaných osobností je to veľký problém. Nízkofrekvenčný proces. Súvisí s genetikou rodu, psychotypmi rodu, morálkou a ochotou učiť sa. Táto apokalypsa je ako konečné sito ľudí - človekov na konci časov pred prichodom kľúčových zmien od ostatných ne-ľudí. Takto to cítim. Každý bojuje za seba a rodinu a ten kto má moc, aj za ostatných. Je to veľká zodpovednosť. Keď si zoberieme len mieru rozvodovostí 60-70%, tak rodinné príklady pre deti sa výrazne zužujú spolu s nízkou morálkou. Tí, čo na nižšej úrovni bez viditeľného tlaku a manévrov bezštruktúrne riadia spoločnosť to dobre vedia. To čo je kľúčové, to sú neviditeľné riadiace štruktúry. Tie sa bezštruktúrne nedajú vymeniť, nakolko oni vedia o čo ide. Tých sa dá len vykopať alebo poraziť v boji. To sa deje teraz, preto tá panika. Vedia, že Rusi to vedia tiež...
Upravené 1. 3. 2022 o 20:30

či sme teda nejak postúpili v tom vývoji.

ti isti fasouni si dnes davaju na podniky

V r. 1935 si Německo odsouhlasilo "rasově čisté" norimberské zákony, u nás v době protektorátu se plnily vyhláškou z r. 1939.
Mohli jste číst nápisy:
Nákupní doba pro židy od 16 do 17 hodin, Židy zde nestříháme, Židům vstup zakázán, Zákaz používání telefonní budky židům, V naší škole židy nevyučujeme, Židy přepravujeme pouze od 9 do 10 hodin a od 16 do 17 hodin....
Když dosadíš místo slova "žid" slovo "neočkovaný" nebo "Rus" - vidíš nějaký rozdíl?
A stejně jako tenkrát jsou i dnes "myslitelé" kteří všechna taková nařízení nejen schvalují, ale ještě je i vymýšlejí.


[quote="pid:61016, uid:868"]či sme teda nejak postúpili v tom vývoji.[/quote] [quote="pid:61053, uid:252"]ti isti fasouni si dnes davaju na podniky[/quote] V r. 1935 si Německo odsouhlasilo "rasově čisté" norimberské zákony, u nás v době protektorátu se plnily vyhláškou z r. 1939. Mohli jste číst nápisy: Nákupní doba pro židy od 16 do 17 hodin, Židy zde nestříháme, Židům vstup zakázán, Zákaz používání telefonní budky židům, V naší škole židy nevyučujeme, Židy přepravujeme pouze od 9 do 10 hodin a od 16 do 17 hodin.... Když dosadíš místo slova "žid" slovo "neočkovaný" nebo "Rus" - vidíš nějaký rozdíl? A stejně jako tenkrát jsou i dnes "myslitelé" kteří všechna taková nařízení nejen schvalují, ale ještě je i vymýšlejí.
Upravené 1. 3. 2022 o 21:00

"PARADIGMA DOBY"


Při "resetu" společnosti pravidelně prováděným GP a kdy dochází také k přemísťování center řízení, je typický "modus operandy" bez strukturního řízení tento:


Likvidace starší generace novou mladší generací, které se poskytla nová ideologie , čili nová obálka biblické koncepce (mysleli jsme to dobře a dopadlo jako vždycky).


Co je tedy teď jinak než dříve:


1) IDEOLOGIE
Není ideologie, která by oslovila novou generaci, ta je zasažena liberalismem, ale to je taková ideologie ne-ideologie, spíše bych to nazval hezky zabalené "všedovolování" (to přirovnávám k mravnímu průjmu - když je dovoleno vše, tak to taky podle toho vypadá a smrdí). Takže tato dřívější obálka vše-dovolování, učinila mladou generaci neschopnou nějakým změn nebo boje (rozložila a rozmazlila ji). Nejblíže nové ideologii v mém okolí je asi Allatra, ale ta nemá potenciál oslovit většinovou populaci.


2) MLADÁ GENERACE
Jestliže dříve za subjektivně spravedlivější věc bojovali mladí proti starým, kteří obsadili pozice (viz. myší ráj). Dnes úplnému rozkladu brání naopak starší, protože mladí jsou okouzleni vše-dovolováním a nejsou schopni za cokoli bojovat (viz. bod 1)


3) NEZODPOVĚDNOST ELIT
Elity díky technologiím a jimi vytvořenému nadbytku, zcela ztratili řídící schopnosti, nikdy nebyla doba, kdy mohli elity být tak nezodpovědné. Dříve se řešila nějaká kvalita řízení bojem elit, schopnější vyhrál. Jenže v globalizovaném světě již nejsou samostatné elity, které by nezávisle mohly spravovat svoji oblast a tam prokázat svůj um. Pouze v Rusku, ale to je druhá civilizace - to je boj mezi civilizacemi Egyptskou a Ruskou. Uvnitř Egyptské (kolektivní západ) již není žádná vnitřní konkurence možná a to se odráží na zoufalém nedostatku kádrů, jsou pouze herci a šašci a kurátoři už to nestačí kočírovat.


4) PŘEVLÉKÁNÍ KABÁTŮ Elity (to jsem si do nedávna trošku myslel) nebudou chtít převléci kabáty, bude to podobné jako v Rusku budou se lísat k páníčkovi. Je to důsledkem také toho, že nic neumí a proto vlastně není v novém světě pro ně místo. Musí vzniknout noví konceptuálně zdatní řídící pracovníci. Druhý aspekt je, že za socialistického bloku elity systém nenáviděli a jenom naoko předstírali věrnost. To co přichází není pro lháře, zrádce a zloděje vhodné prostředí a oni to cítí. Takže je konec určité morální (nebo spíše nemorální etapy) lidstva a pro jejich styl života již není místo a mnozí z nich budou bojovat do hořkého konce, a uvažovat takto "když nemohu být první a ten hlavní (alespoň v poslední vesnici a za to budu všem nahoře líbat zadek), tak radši mrtvý". Další faktor, který hraje proti převlékání kabátů je, že dříve na to byli připravovány druhou stranou, kdežto teď budou muset reagovat na životní okolnosti. A v tom moc dobří nejsou, jakkoliv by se mohlo zdát, že v tom umí chodit. Převlékat kabáty byla dříve cesta z kopce, ale teď je to cesta do prudkého kopce.


5) KONKURENČNÍ KONCEPCE to navazuje na bod 4 v tom, že elity se budou zuby nehty bránit nové spravedlivé koncepci. Je to zakořeněno v jejich psychice bez ohledu jak si to uvědomují. Jejich pro mně odporný svět umírá (museli jsme si tím projít, aby jsme měli zrcadlo a neskončili jako oni, což při vyšších technologiích již není možné).


Závěr:
Z toho mi vychází, že to bude poměrně úmorný dlouhý boj. Sice teď se láme chleba a snad vojensky bude zlomen odpor západu tak, že si nedovolí v této oblasti ani pípnout. Pak ale nastane tvrdý boj proti ožebračení a zbídačení obyvatel jejich elitami, což už se děje. Elity nebudou jako dříve vybíjeny, kdy jeden rod vyvraždil jiný rod, aby nebyl žádný potomek, který by se mohl hlásit o práva na řízení země, ale je potřeba je postupně vyhladovět (symbolický egregor vyhladovění je např. v románu Hrabě Monte Cristo - chtěli jste vyhladovět obyvatelstvo, tak za to sami budete v nouzi a poznáte jaké to je na vlastní kůži).


"PARADIGMA DOBY" Při "resetu" společnosti pravidelně prováděným GP a kdy dochází také k přemísťování center řízení, je typický "modus operandy" bez strukturního řízení tento: Likvidace starší generace novou mladší generací, které se poskytla nová ideologie , čili nová obálka biblické koncepce (mysleli jsme to dobře a dopadlo jako vždycky). Co je tedy teď jinak než dříve: 1) IDEOLOGIE Není ideologie, která by oslovila novou generaci, ta je zasažena liberalismem, ale to je taková ideologie ne-ideologie, spíše bych to nazval hezky zabalené "všedovolování" (to přirovnávám k mravnímu průjmu - když je dovoleno vše, tak to taky podle toho vypadá a smrdí). Takže tato dřívější obálka vše-dovolování, učinila mladou generaci neschopnou nějakým změn nebo boje (rozložila a rozmazlila ji). Nejblíže nové ideologii v mém okolí je asi Allatra, ale ta nemá potenciál oslovit většinovou populaci. 2) MLADÁ GENERACE Jestliže dříve za subjektivně spravedlivější věc bojovali mladí proti starým, kteří obsadili pozice (viz. myší ráj). Dnes úplnému rozkladu brání naopak starší, protože mladí jsou okouzleni vše-dovolováním a nejsou schopni za cokoli bojovat (viz. bod 1) 3) NEZODPOVĚDNOST ELIT Elity díky technologiím a jimi vytvořenému nadbytku, zcela ztratili řídící schopnosti, nikdy nebyla doba, kdy mohli elity být tak nezodpovědné. Dříve se řešila nějaká kvalita řízení bojem elit, schopnější vyhrál. Jenže v globalizovaném světě již nejsou samostatné elity, které by nezávisle mohly spravovat svoji oblast a tam prokázat svůj um. Pouze v Rusku, ale to je druhá civilizace - to je boj mezi civilizacemi Egyptskou a Ruskou. Uvnitř Egyptské (kolektivní západ) již není žádná vnitřní konkurence možná a to se odráží na zoufalém nedostatku kádrů, jsou pouze herci a šašci a kurátoři už to nestačí kočírovat. 4) PŘEVLÉKÁNÍ KABÁTŮ Elity (to jsem si do nedávna trošku myslel) nebudou chtít převléci kabáty, bude to podobné jako v Rusku budou se lísat k páníčkovi. Je to důsledkem také toho, že nic neumí a proto vlastně není v novém světě pro ně místo. Musí vzniknout noví konceptuálně zdatní řídící pracovníci. Druhý aspekt je, že za socialistického bloku elity systém nenáviděli a jenom naoko předstírali věrnost. To co přichází není pro lháře, zrádce a zloděje vhodné prostředí a oni to cítí. Takže je konec určité morální (nebo spíše nemorální etapy) lidstva a pro jejich styl života již není místo a mnozí z nich budou bojovat do hořkého konce, a uvažovat takto "když nemohu být první a ten hlavní (alespoň v poslední vesnici a za to budu všem nahoře líbat zadek), tak radši mrtvý". Další faktor, který hraje proti převlékání kabátů je, že dříve na to byli připravovány druhou stranou, kdežto teď budou muset reagovat na životní okolnosti. A v tom moc dobří nejsou, jakkoliv by se mohlo zdát, že v tom umí chodit. Převlékat kabáty byla dříve cesta z kopce, ale teď je to cesta do prudkého kopce. 5) KONKURENČNÍ KONCEPCE to navazuje na bod 4 v tom, že elity se budou zuby nehty bránit nové spravedlivé koncepci. Je to zakořeněno v jejich psychice bez ohledu jak si to uvědomují. Jejich pro mně odporný svět umírá (museli jsme si tím projít, aby jsme měli zrcadlo a neskončili jako oni, což při vyšších technologiích již není možné). Závěr: Z toho mi vychází, že to bude poměrně úmorný dlouhý boj. Sice teď se láme chleba a snad vojensky bude zlomen odpor západu tak, že si nedovolí v této oblasti ani pípnout. Pak ale nastane tvrdý boj proti ožebračení a zbídačení obyvatel jejich elitami, což už se děje. Elity nebudou jako dříve vybíjeny, kdy jeden rod vyvraždil jiný rod, aby nebyl žádný potomek, který by se mohl hlásit o práva na řízení země, ale je potřeba je postupně vyhladovět (symbolický egregor vyhladovění je např. v románu Hrabě Monte Cristo - chtěli jste vyhladovět obyvatelstvo, tak za to sami budete v nouzi a poznáte jaké to je na vlastní kůži).
Upravené 6. 3. 2022 o 20:38

Ahoj. Vyhlásime mier? Ty budeš ignorovať mňa a ja teba. Prestaneme do seba rýpať. Ak nesúhlasíš, už si viackrát ukázal, že ti to veľmi nemyslíš

"PARADIGMA DOBY"


Veľmi dobre napísané. Noc Svaroga končí a tieto veci budú čoraz viditeľnejšie.


Ahoj. Vyhlásime mier? Ty budeš ignorovať mňa a ja teba. Prestaneme do seba rýpať. Ak nesúhlasíš, už si viackrát ukázal, že ti to veľmi nemyslíš [quote="pid:61982, uid:426"]"PARADIGMA DOBY"[/quote] Veľmi dobre napísané. Noc Svaroga končí a tieto veci budú čoraz viditeľnejšie.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

"PARADIGMA DOBY"

Ahoj, @Atom , môžeš sa prosím pozrieť do súkromnej správy?

[quote="pid:61982, uid:426"]"PARADIGMA DOBY"[/quote] Ahoj, @Atom , môžeš sa prosím pozrieť do súkromnej správy?

BEZODPADOVOST VESMÍRU ?


Občas v mysli zabrousím k myšlenkám, jak se to stalo, že Slovanská světlá říše mohla podlehnout Satanské (Egyptské), když měla obrovský morální a etický náskok před okolím světem.


Napadl mě v souvislosti s aktuálním děním vzorec "vydědění", protože občas ve společnosti našli jedinci, které společnost od sebe odvrhla a ty odešli do "pustin" nebo do druhých civilizačních center. Odpad se hromadil a hromadil a hromadil po tisíciletí v okolních civilizacích až se egregor nenávisti "vyděděnců" rozrostl natolik, že začal ohrožovat svůj původní domov.


No a teď ten po mnoho tisíciletí přehlížený problém dohnal v posledních dvou tisíc letech potomky původní civilizace (Rusko) a ta ho musí ho řešit ve vynuceném režimu.


S tím souvisí i další příbuzná otázka "věčné zatracení", i to podle mě nemůže nastat, problém se nakonec musí vyřešit a svoboda subjektu je v tom, že může v zatracení setrvávat libovolně dlouho až do doby, kdy se rozhodne, že už nechce subjekt být zatracen (pak se musí subjekt vydat na dlouhou cestu domů, tak dlouhou jak daleko sešel).


Vše nakonec musí být přeměněno na něco co je v souladu s Božím plánem a vše má zde nějaký účel a proto nic nelze úplně zatratit. Snaha okolí se problému vyhnout začne zvyšovat tlak a musí se to nakonec vyřešit. Např. zavrhnout zločince a někam je uklidit a nevšímat si toho. Možná bylo pro starobylou společnost výhodnější o své "nepodarky" se starat a věznit je než je vyhánět.


BEZODPADOVOST VESMÍRU ? Občas v mysli zabrousím k myšlenkám, jak se to stalo, že Slovanská světlá říše mohla podlehnout Satanské (Egyptské), když měla obrovský morální a etický náskok před okolím světem. Napadl mě v souvislosti s aktuálním děním vzorec "vydědění", protože občas ve společnosti našli jedinci, které společnost od sebe odvrhla a ty odešli do "pustin" nebo do druhých civilizačních center. Odpad se hromadil a hromadil a hromadil po tisíciletí v okolních civilizacích až se egregor nenávisti "vyděděnců" rozrostl natolik, že začal ohrožovat svůj původní domov. No a teď ten po mnoho tisíciletí přehlížený problém dohnal v posledních dvou tisíc letech potomky původní civilizace (Rusko) a ta ho musí ho řešit ve vynuceném režimu. S tím souvisí i další příbuzná otázka "věčné zatracení", i to podle mě nemůže nastat, problém se nakonec musí vyřešit a svoboda subjektu je v tom, že může v zatracení setrvávat libovolně dlouho až do doby, kdy se rozhodne, že už nechce subjekt být zatracen (pak se musí subjekt vydat na dlouhou cestu domů, tak dlouhou jak daleko sešel). Vše nakonec musí být přeměněno na něco co je v souladu s Božím plánem a vše má zde nějaký účel a proto nic nelze úplně zatratit. Snaha okolí se problému vyhnout začne zvyšovat tlak a musí se to nakonec vyřešit. Např. zavrhnout zločince a někam je uklidit a nevšímat si toho. Možná bylo pro starobylou společnost výhodnější o své "nepodarky" se starat a věznit je než je vyhánět.
Upravené 17. 3. 2022 o 06:30

Odpad se hromadil a hromadil a hromadil po tisíciletí
Evolúcia ľudského druhu nie je založená na likvidácii vadných jedincov ale na ich prevýchove. Tjs ty musíš mať vedomosti o tom, čo sa deje s tým vadným jedincom a musíš mu vedieť pomôcť. Ak to spravíš tak najskôr nebude potom nutné vyčleniť jedinca mimo spoločnosti. Ale nastáva ďalší problém. Ako vieme každý človek má rôznu úroveň mravnosti. Niekto schvaľuje bombardovanie vodných rezervoárov a vyhladovanie civilistov (západ), a niekto to zase považuje za neprípustné (Rusi). A tak môže v spoločnosti nastať veľmi veľký kontrast medzi jedincami. To môže viesť k tomu, že jedinci s vyššou mravnosťou sa unavia neustálym vysvetľovaním vecí mravným mrzákom a po čase jednoducho začnú ignorovať priestupky darebákov. Povedia si "to nie je moja vec". A tu nastáva problém, lebo presne v tej chvíli sa zastavuje evolúcia spoločnosti ako celku a začne sa šíriť nihlizmus, idiotizmus, mravné opustenie a podobne.
Liek na to je vytvorenie občiny, kruhu ľudí, obce ako celku pre zachovanie vývoja všetkých jedincov. Kľúč spočíva v tom, že každý človek po dosiahnutí svojho veku si bude hľadať občinu mravnosti jemu zodpovedajúcej. Pričom počas života bude môcť zostúpiť do občiny s nižšou mravnosťou ale tiež bude môcť prejsť do občiny s mravnosťou vyššou. Avšak aj okolité občiny musia na seba navzájom dohliadať aby sa mravnosť v občine ako celku nezačala znížovať. Nie je prirodzené aby sa mravnosť skokovo znížila u veľkého počtu jedincov. Je to možné len vtedy keď občina ako celok začne ignorovať jedincov nemravných - zastaví sa evolúcia. Vtedy by mali prísť na pomoc okolité občiny a začať presúvať nemravných jedincov do občín im prislúchajúcim - pomôcť občine, lebo tá sa očividne nedokázala vysporiadať s nánosom nemravnosti. Dalo by sa povedať, že okolité občiny pomôžu chorej občine zbaviť sa parazitov, lebo tí nemravní jedinci nič do občiny neprinášali, oni len brali, využívali vyššie mravné princípy vo voj prospech. Ale v občine s nižšou mravnosťou také princípy neexistujú, tam by ten nemravník nemohol parazitovať, nebolo by tam na čom parazitovať a bol by nútený začať sa vyvíjať.
Príklad občín rôznych mravnostných úrovní.
Občina A - vysoká mravnosť, nikto nekradne, nikto sa neháda, nikto nevedie spory.. - napr dedina gádžov
Občina B - nízka mravnosť, štandard je si chrániť majetok trezorom, plotami, psami, nosiť zbraň, občas niekoho zabiť v "sebaobrane" - napr cigánska dedina.
Teraz človek z občiny B už budem mať po krk toho násilia, tak sa dočasne pozdvihne, presťahuje sa do občiny A. Bude mu to umožnené vzhľadom na pekné slová čo povie a vzhľadom na jeho pokrok za posledný rok. Avšak časom si ten nemravník v občine A uvedomí, že tam nikto nemá ploty, nikto si nechráni úrodu, obilie a pod. Nemravníka to bude lákať - a nakoniec sa podvolí a začne porušovať mravné princípy v občine A. Začne kradnúť. Samozrejme to vyvolá nepokoj v občine, pretože nikto v občine nevie kto kradne. Začne sa šíriť panika, ľudia po sebe začnú podozrievavo pozerať. Nezhoda sa začne meniť na nenávisť a pod. Vtedy je ten správny čas na silu premiestniť nemravníka z občiny A späť do občiny B. Tam naučený kradnúť dostane aj adekvátnu odpoveď - chytia ho, zmlátia, možno aj zabijú. Tam platia iné mravnostné zákony - zvieracie.
Áno v občine A zvieracie zákony neplatia. Tam sa každý snaží pomôcť inému a nie ho ihneď trestať. Samozrejme jeden nemravník nemôže položiť celú občinu. ALE! Tu je aj odpoveď na to prečo sa tak znížila mravnosť populácie na planéte. Umelo boli odstraňovaní jedinci, ktorí dohliadali na mravnostné princípy a stav mravnosti v občine. Prišla tretia sila, ktorá bránila nemravníka v občine B - tam kde nemal čo hľadať. Tá sila dlhodobo blokovala evolúciu ľudského druhu tým, že zabíjala najviac mravných jedincov v populácii (upaľovanie čarodejníc a križiacke výpravy), odstraňovala ich z vedúcich pozícií. Ďalej tá sila bránila darebáka pred odplatou za svoje svinské činy a pomáhala mu v konaní neprávosti. Ba čo viac tá sila zrušila občinu ako prostredie pre evolúciu a založila akýsi systém (fašistický) kde každý nenávidí každého. Tiež tá sila "pomiešala jazyky" aby si ľudia nerozumeli, aby jeden druhého nenávideli. Aj v biblii sa o tom píše. Tá sila nám zobrala runové písmo a neskôr aj azbuku aby sme nedokázali vyjadrovať svoje myšlienky - nezhoda je základ konfliktu. Používanie pravidla rozdeľuj a panuj je pre tú silu normou. Keď sa pozriem okolo seba tak vidím milión umelých zásahov do civilizácie ako celku, ktoré spôsobili likvidáciu spoločenstiev a pozastavenie vývoja.
Je možné, že to bolo spravené náročky, aby sa civilizácia ľudí naučila čeliť klamstvu, nenávisti, násiliu, pretože to všetko je človeku cudzie od detstva (malé deti sa červenajú keď klamú). Aj keby to bolo myslené v dobrom, tak si myslím, že je to cez čiaru. Ten čo vedome zabrzdil evolúciu si vyžerie ovocie svojich činov. Obrat už nastal. Ľudom sa oči otvárajú. Tretia sila, ak tu ešte vôbec je prítomná, tak dostane odmenu za svoje činy. Ak tu prítomná nie je tak karma si ju nájde a zomelie.


[quote="pid:63775, uid:426"]Odpad se hromadil a hromadil a hromadil po tisíciletí[/quote]Evolúcia ľudského druhu nie je založená na likvidácii vadných jedincov ale na ich prevýchove. Tjs ty musíš mať vedomosti o tom, čo sa deje s tým vadným jedincom a musíš mu vedieť pomôcť. Ak to spravíš tak najskôr nebude potom nutné vyčleniť jedinca mimo spoločnosti. Ale nastáva ďalší problém. Ako vieme každý človek má rôznu úroveň mravnosti. Niekto schvaľuje bombardovanie vodných rezervoárov a vyhladovanie civilistov (západ), a niekto to zase považuje za neprípustné (Rusi). A tak môže v spoločnosti nastať veľmi veľký kontrast medzi jedincami. To môže viesť k tomu, že jedinci s vyššou mravnosťou sa unavia neustálym vysvetľovaním vecí mravným mrzákom a po čase jednoducho začnú ignorovať priestupky darebákov. Povedia si "to nie je moja vec". A tu nastáva problém, lebo presne v tej chvíli sa zastavuje evolúcia spoločnosti ako celku a začne sa šíriť nihlizmus, idiotizmus, mravné opustenie a podobne. Liek na to je vytvorenie občiny, kruhu ľudí, obce ako celku pre zachovanie vývoja všetkých jedincov. Kľúč spočíva v tom, že každý človek po dosiahnutí svojho veku si bude hľadať občinu mravnosti jemu zodpovedajúcej. Pričom počas života bude môcť zostúpiť do občiny s nižšou mravnosťou ale tiež bude môcť prejsť do občiny s mravnosťou vyššou. Avšak aj okolité občiny musia na seba navzájom dohliadať aby sa mravnosť v občine ako celku nezačala znížovať. Nie je prirodzené aby sa mravnosť skokovo znížila u veľkého počtu jedincov. Je to možné len vtedy keď občina ako celok začne ignorovať jedincov nemravných - zastaví sa evolúcia. Vtedy by mali prísť na pomoc okolité občiny a začať presúvať nemravných jedincov do občín im prislúchajúcim - pomôcť občine, lebo tá sa očividne nedokázala vysporiadať s nánosom nemravnosti. Dalo by sa povedať, že okolité občiny pomôžu chorej občine zbaviť sa parazitov, lebo tí nemravní jedinci nič do občiny neprinášali, oni len brali, využívali vyššie mravné princípy vo voj prospech. Ale v občine s nižšou mravnosťou také princípy neexistujú, tam by ten nemravník nemohol parazitovať, nebolo by tam na čom parazitovať a bol by nútený začať sa vyvíjať. Príklad občín rôznych mravnostných úrovní. Občina A - vysoká mravnosť, nikto nekradne, nikto sa neháda, nikto nevedie spory.. - napr dedina gádžov Občina B - nízka mravnosť, štandard je si chrániť majetok trezorom, plotami, psami, nosiť zbraň, občas niekoho zabiť v "sebaobrane" - napr cigánska dedina. Teraz človek z občiny B už budem mať po krk toho násilia, tak sa dočasne pozdvihne, presťahuje sa do občiny A. Bude mu to umožnené vzhľadom na pekné slová čo povie a vzhľadom na jeho pokrok za posledný rok. Avšak časom si ten nemravník v občine A uvedomí, že tam nikto nemá ploty, nikto si nechráni úrodu, obilie a pod. Nemravníka to bude lákať - a nakoniec sa podvolí a začne porušovať mravné princípy v občine A. Začne kradnúť. Samozrejme to vyvolá nepokoj v občine, pretože nikto v občine nevie kto kradne. Začne sa šíriť panika, ľudia po sebe začnú podozrievavo pozerať. Nezhoda sa začne meniť na nenávisť a pod. Vtedy je ten správny čas na silu premiestniť nemravníka z občiny A späť do občiny B. Tam naučený kradnúť dostane aj adekvátnu odpoveď - chytia ho, zmlátia, možno aj zabijú. Tam platia iné mravnostné zákony - zvieracie. Áno v občine A zvieracie zákony neplatia. Tam sa každý snaží pomôcť inému a nie ho ihneď trestať. Samozrejme jeden nemravník nemôže položiť celú občinu. ALE! Tu je aj odpoveď na to prečo sa tak znížila mravnosť populácie na planéte. Umelo boli odstraňovaní jedinci, ktorí dohliadali na mravnostné princípy a stav mravnosti v občine. Prišla tretia sila, ktorá bránila nemravníka v občine B - tam kde nemal čo hľadať. Tá sila dlhodobo blokovala evolúciu ľudského druhu tým, že zabíjala najviac mravných jedincov v populácii (upaľovanie čarodejníc a križiacke výpravy), odstraňovala ich z vedúcich pozícií. Ďalej tá sila bránila darebáka pred odplatou za svoje svinské činy a pomáhala mu v konaní neprávosti. Ba čo viac tá sila zrušila občinu ako prostredie pre evolúciu a založila akýsi systém (fašistický) kde každý nenávidí každého. Tiež tá sila "pomiešala jazyky" aby si ľudia nerozumeli, aby jeden druhého nenávideli. Aj v biblii sa o tom píše. Tá sila nám zobrala runové písmo a neskôr aj azbuku aby sme nedokázali vyjadrovať svoje myšlienky - nezhoda je základ konfliktu. Používanie pravidla rozdeľuj a panuj je pre tú silu normou. Keď sa pozriem okolo seba tak vidím milión umelých zásahov do civilizácie ako celku, ktoré spôsobili likvidáciu spoločenstiev a pozastavenie vývoja. Je možné, že to bolo spravené náročky, aby sa civilizácia ľudí naučila čeliť klamstvu, nenávisti, násiliu, pretože to všetko je človeku cudzie od detstva (malé deti sa červenajú keď klamú). Aj keby to bolo myslené v dobrom, tak si myslím, že je to cez čiaru. Ten čo vedome zabrzdil evolúciu si vyžerie ovocie svojich činov. Obrat už nastal. Ľudom sa oči otvárajú. Tretia sila, ak tu ešte vôbec je prítomná, tak dostane odmenu za svoje činy. Ak tu prítomná nie je tak karma si ju nájde a zomelie.

Ahojte,
viem, že dnes doba pretlakovaná, veľa informácií, sme v jednom kolotoči… Každý niečo riešime, frajerky, vakcíny, boje, zásoby, tých informácií je nekonečne, je to ako voda, ktorá sa nedá zastaviť… Sme asi prvá generácia, čo vôbec niečo také zažíva – vďaka internetu.
Zároveň sa ukazuje, ako dôležité je mať nastavený vnútorný filter, keďže všetci sme postavení pred nevyhnutné rozhodnutia.
Niekedy mám pocit, že žijeme akýsi experiment, niečo, čoho výsledok ešte nie je jasný… A to ako nás to všetkých ovplivní zistíme až za 20-30 rokov. Čo si o tom myslíte? Žijeme naozaj v zlomovej dobe? Láme sa teraz chlieb? Končí éra bezbrehého materializmu? Nakoľko v živote sme založení na tom materializme, a nakoľko sme ochotní vzdať sa všetkých tých nepotrebných blbostí (prípadne za akú cenu)… A ako by dnes vyzeral súčasný Ježiš? Lietal by hore-dole po planéte? Používal Facebook? Youtube? Mal miliardu followerov? Bol by antivaxer, alebo vaxer? Ako dnes pozerajú ľudia na človeka, ktorý si nezakladá na materiálnych veciach, cestovaní, zážitkoch… Cítia niektorí ľudia, že musí prísť "nejaká" zmena, ale čo je to tá zmena? Osvieti nás Vesmír? Alebo príde nejaká apokalypsa a zmetie nás zo zeme? Prežijeme (alebo zomrieme) nakoniec vďaka dobre (zle) nastavenému filtru?


Berte to všetko ako rečnícke otázky, asi som mal ráno potrebu toto napísať, veď sú to predsa myšlienky dňa :-)


Ahojte, viem, že dnes doba pretlakovaná, veľa informácií, sme v jednom kolotoči… Každý niečo riešime, frajerky, vakcíny, boje, zásoby, tých informácií je nekonečne, je to ako voda, ktorá sa nedá zastaviť… Sme asi prvá generácia, čo vôbec niečo také zažíva – vďaka internetu. Zároveň sa ukazuje, ako dôležité je mať nastavený vnútorný filter, keďže všetci sme postavení pred nevyhnutné rozhodnutia. Niekedy mám pocit, že žijeme akýsi experiment, niečo, čoho výsledok ešte nie je jasný… A to ako nás to všetkých ovplivní zistíme až za 20-30 rokov. Čo si o tom myslíte? Žijeme naozaj v zlomovej dobe? Láme sa teraz chlieb? Končí éra bezbrehého materializmu? Nakoľko v živote sme založení na tom materializme, a nakoľko sme ochotní vzdať sa všetkých tých nepotrebných blbostí (prípadne za akú cenu)… A ako by dnes vyzeral súčasný Ježiš? Lietal by hore-dole po planéte? Používal Facebook? Youtube? Mal miliardu followerov? Bol by antivaxer, alebo vaxer? Ako dnes pozerajú ľudia na človeka, ktorý si nezakladá na materiálnych veciach, cestovaní, zážitkoch… Cítia niektorí ľudia, že musí prísť "nejaká" zmena, ale čo je to tá zmena? Osvieti nás Vesmír? Alebo príde nejaká apokalypsa a zmetie nás zo zeme? Prežijeme (alebo zomrieme) nakoniec vďaka dobre (zle) nastavenému filtru? Berte to všetko ako rečnícke otázky, asi som mal ráno potrebu toto napísať, veď sú to predsa myšlienky dňa :-)
Upravené 22. 3. 2022 o 09:16

Kto sa pýta tomu bude odpovedané.
Áno, doba je informačná. Informácii je pretlak. Filter je mravnosť človeka.
Vidím informáciu v denníku N o tom, že Rusi bombardovali nemocnicu na ukrojine. Moja mravnosť takýto čin odsudzuje, ale moja mravnosť aj odsudzuje šírenie klamstiev. Tak nič iné neostáva len sa dať na telegram a iné kanály a hľadať pravdu. A tam sa človek dozvie, že Rusi dopredu informovali o príprave provokácii nacistov, kedy bude nacistická streľba po nemocnici hodená na Ruskú armádu. Potom človek nájde informáciu o tom, ako Ruská armáda jasne vyhlásila, že bude strielať len po vojenských cieľoch. To máme 1 : 2 v neprospech denníka N. Informáciu necháme v karanténe. V aktuálnom čase neviem vyhodnotiť či je pravdivá alebo nie. Pomer nie je rozhodujúci. A potom víde na javo, že denník N ako aj kzjevský režim klamal o tom, že Rusi vyzabíjali ukrajinských vojakov na ostrove zmij. Tak sa skóre mení na 0:2. Potom ďalšie klamstvo, že rusi použili Točku U proti civilistom - Rusi Točku U vyradili z výzbroje X rokov dozadu. To máme -1:2 ... a tak to ide ďalej až denník N nazbiera také množstvo -, že človek vyhodnotí ich správy za škodlivé pre vlasnú pszchiku a prestane navštevovať ten dezinformčný portál. A po čase sa to isté stane s TV správami. Tak človek prestane pozerať TV. Potom si človek uveomí, že hlavne spravy len burcujú emócie, vypúšťajú tlak, tak aj to obmedzí. A odrazu človeku ostane tona voľného času na dačo ... na študovanie a duševný vývoj.
Áno táto doba je apokalypsa, ale v pravom slova zmysle - ZMENA. Apokalypsa neznamená, že všetci zomrú, zomrú len tí čo sa nebudú vedieť zmeniť k lepšiemu.
Táto informačná doba dosť ovplyvní našu civilizáciu. Informácia je sila, ktorá tvorí svet. Treba sa zamyslieť - Ukrajinský nacista vyhodí do vzduchu nemocnicu. BBC spolu s ostanými mainstream médiami hodia zodpovednosť na Ruskú armádu. Polka sveta začne nenávidieť Rusko a polka nevie čo si má myslieť. Ale veď reálne nacista vyhodil do vzduchu nemocnicu a nie Rusi! Ako je možné, že všetci preto uvalili sankcie na Rusko - na základe nepravdivej INFORMÁCIE. Áno pretože informácia je sila, ktorá mení svet. Matéria - informácia - miera.


Našej civilizácii sa uvoľnil nástroj na opravu spoločnosti, je ňou informácia. V minulosti informácie neboli šírené ani dostupné. Malo to za výsledok degradáciu spoločnosti. Si predstavte, že je teraz stredovek. Ako si overíte bez internetu hoax o nemocnici bombardovanej Rusmi? No nijak. Budete veriť jedinej informácii, ktorú máte. Tak sa vaše ponímanie sveta pokrivý a vás to dokaličí.


Čo by robil Ježiš? To isté čo robil aj vtedy, chodil by pomedzi ľudí a by im vysvetľoval čo je to láska, načo slúži a aký ma vplyv na evolúciu človeka. Tie informácie čo vtedy Ježiš šíril sa odvtedy tak pokrivili, že už ani nevieme čo je to láska, tolerancia atď. Lásku západ zamieňa so sexom. Toleranciu zamieňa za bezbrehé dovoľovanie si všetkého. Potrebujeme znova vysvetliť ľudom ako funguje svet. Poznanie sveta je jediné. Dneska je x malých odvetví, ktoré vysvetľujú svet po svojom. Ale predsa musí existovať jediné vysvetlenie. Ono existuje. Ale je skryté v mnohých náboženstvách a prikryté nánosmi bahna. Preto kresťan správajúci sa podľa biblie je robot. On nedokáže odfiltrovať Ježišovo učnie od toho bahna a hlúposti čo sú v biblii popísané. Jednoducho povedané Ježiš by aj v dnešnej dobe Učil jednotlivcom stať sa človekom. Bol by v TV, médiách ?.... asi nie. TV média a celý západ nenávidia pravdu. Najskor by ježiš napísal KSB 2 a ta by sa šírila. Neskôr ľudia bojaci sa apokalypsy by zorganizovali križiacke výpravy proti Ježišovi, proti jeho nasledovateľom, proti jedincom čo dosiahli kvalít človeka.


Ako sa zmení svet? Ľudia prestanú dôverovať vláde, náboženstvám, oficiálnym autoritám .... pretože stačí jedna informácia potvrdzujúca krivý charakter a hneď dôvera padá. Na čom stoja peniaze, vlády, organizácie, náboženstvá ... ? Na dôvere. Kde nie je dôvera, viera, tam všetko hynie. Podľa mňa všetky súčasné organizácie spoločnosti padnú.
Napríklad taká vláda od nás pýta dane aby mohla fungovať .... ale veď predsa ja keď chcem aby ma niekto zastupoval, tak mu peniaze dám, ale keď nechcem, tak mu peniaze nedám. To má byť dobrovoľné, v opačnom prípade je to násilná krádež. A tak by sme videli, že caputova po 2 mesiacoch je bez platu spolu s 3/4 parmalnetu. A vlastne samotný parlament je načo? Azda ľudia sú retardovaný, že nevedia sami organizovať štát? No presne tak. Vláda je na to, aby nás ovládala. V skutočnosti má byť chod štátu postavený na samoorganizácii. Tjs každý sa stará o to o čo môže. Niektorí jedinci by sa starali o obnovu jayzka, lebo ich to baví. Niektorí o výrobu zbraní. Niektorí o diplomaciu ... lebo ich to baví. A ľudia s vďakou a nie s odporom by im zabezpečovali základné potreby. Takže áno, štát v takomto stave ako je teraz je súci do koša. A čo zdraovtníctvo? To isté - do koša. Namiesto neho budú existovať centrá výuky o ľudskom tele a ochrane zdravia. Náboženstvo - to isté do koša. Namiesto neho budú existovať centrá duševného vývoja .....
Treba sa vzdelávať aby človek vedel ako nahradiť akúkoľvek dnešnú vadnú inštitúciu. Potom neisté otázky odpadnú a ostane len práca na sebe samom a okolitom svete. Ale keď človek nevie, tak tápe, je neistý, bojí sa.
Či sme ochotný vzdať sa blbostí? To je otázka pre každého. Potrebuje dnešný človek obrovské nákupné centrá? Potrebuje facebook? Potrebuje auto, TV, najnovší PC? Potrebuje milión druhov čokolády... ? Nie nepotrebuje. Človek potrebuje uspokojiť základné životné potreby (milion druhov čokolády nie je základná životná potreba) medzi ktoré spadá potreba mať pri sebe blížneho človeka.


Áno, dneska sa rodia ľudia, ktorí nevidia žiadnu cenu v umelých západných hodnotách ... ostaní bioroboti sa na nich pozerajú s nevraživosťou .... ale to stále tak bolo .... ide vývoj ... jedni su vzadu a iní zase vpredu. Povinnosťou tých vpredu je ťahať tých vzadu aj keď sa na vás škaredo pozerajú. A keď sa ťahať nedajú tak ich nechať na pospas apokalypse v ich slova zmysle - koniec ich sveta a existencie - čo nie je samozrejme koniec nášho sveta.


Kto sa pýta tomu bude odpovedané. Áno, doba je informačná. Informácii je pretlak. Filter je mravnosť človeka. Vidím informáciu v denníku N o tom, že Rusi bombardovali nemocnicu na ukrojine. Moja mravnosť takýto čin odsudzuje, ale moja mravnosť aj odsudzuje šírenie klamstiev. Tak nič iné neostáva len sa dať na telegram a iné kanály a hľadať pravdu. A tam sa človek dozvie, že Rusi dopredu informovali o príprave provokácii nacistov, kedy bude nacistická streľba po nemocnici hodená na Ruskú armádu. Potom človek nájde informáciu o tom, ako Ruská armáda jasne vyhlásila, že bude strielať len po vojenských cieľoch. To máme 1 : 2 v neprospech denníka N. Informáciu necháme v karanténe. V aktuálnom čase neviem vyhodnotiť či je pravdivá alebo nie. Pomer nie je rozhodujúci. A potom víde na javo, že denník N ako aj kzjevský režim klamal o tom, že Rusi vyzabíjali ukrajinských vojakov na ostrove zmij. Tak sa skóre mení na 0:2. Potom ďalšie klamstvo, že rusi použili Točku U proti civilistom - Rusi Točku U vyradili z výzbroje X rokov dozadu. To máme -1:2 ... a tak to ide ďalej až denník N nazbiera také množstvo -, že človek vyhodnotí ich správy za škodlivé pre vlasnú pszchiku a prestane navštevovať ten dezinformčný portál. A po čase sa to isté stane s TV správami. Tak človek prestane pozerať TV. Potom si človek uveomí, že hlavne spravy len burcujú emócie, vypúšťajú tlak, tak aj to obmedzí. A odrazu človeku ostane tona voľného času na dačo ... na študovanie a duševný vývoj. Áno táto doba je apokalypsa, ale v pravom slova zmysle - ZMENA. Apokalypsa neznamená, že všetci zomrú, zomrú len tí čo sa nebudú vedieť zmeniť k lepšiemu. Táto informačná doba dosť ovplyvní našu civilizáciu. Informácia je sila, ktorá tvorí svet. Treba sa zamyslieť - Ukrajinský nacista vyhodí do vzduchu nemocnicu. BBC spolu s ostanými mainstream médiami hodia zodpovednosť na Ruskú armádu. Polka sveta začne nenávidieť Rusko a polka nevie čo si má myslieť. Ale veď reálne nacista vyhodil do vzduchu nemocnicu a nie Rusi! Ako je možné, že všetci preto uvalili sankcie na Rusko - na základe nepravdivej INFORMÁCIE. Áno pretože informácia je sila, ktorá mení svet. Matéria - informácia - miera. Našej civilizácii sa uvoľnil nástroj na opravu spoločnosti, je ňou informácia. V minulosti informácie neboli šírené ani dostupné. Malo to za výsledok degradáciu spoločnosti. Si predstavte, že je teraz stredovek. Ako si overíte bez internetu hoax o nemocnici bombardovanej Rusmi? No nijak. Budete veriť jedinej informácii, ktorú máte. Tak sa vaše ponímanie sveta pokrivý a vás to dokaličí. Čo by robil Ježiš? To isté čo robil aj vtedy, chodil by pomedzi ľudí a by im vysvetľoval čo je to láska, načo slúži a aký ma vplyv na evolúciu človeka. Tie informácie čo vtedy Ježiš šíril sa odvtedy tak pokrivili, že už ani nevieme čo je to láska, tolerancia atď. Lásku západ zamieňa so sexom. Toleranciu zamieňa za bezbrehé dovoľovanie si všetkého. Potrebujeme znova vysvetliť ľudom ako funguje svet. Poznanie sveta je jediné. Dneska je x malých odvetví, ktoré vysvetľujú svet po svojom. Ale predsa musí existovať jediné vysvetlenie. Ono existuje. Ale je skryté v mnohých náboženstvách a prikryté nánosmi bahna. Preto kresťan správajúci sa podľa biblie je robot. On nedokáže odfiltrovať Ježišovo učnie od toho bahna a hlúposti čo sú v biblii popísané. Jednoducho povedané Ježiš by aj v dnešnej dobe Učil jednotlivcom stať sa človekom. Bol by v TV, médiách ?.... asi nie. TV média a celý západ nenávidia pravdu. Najskor by ježiš napísal KSB 2 a ta by sa šírila. Neskôr ľudia bojaci sa apokalypsy by zorganizovali križiacke výpravy proti Ježišovi, proti jeho nasledovateľom, proti jedincom čo dosiahli kvalít človeka. Ako sa zmení svet? Ľudia prestanú dôverovať vláde, náboženstvám, oficiálnym autoritám .... pretože stačí jedna informácia potvrdzujúca krivý charakter a hneď dôvera padá. Na čom stoja peniaze, vlády, organizácie, náboženstvá ... ? Na dôvere. Kde nie je dôvera, viera, tam všetko hynie. Podľa mňa všetky súčasné organizácie spoločnosti padnú. Napríklad taká vláda od nás pýta dane aby mohla fungovať .... ale veď predsa ja keď chcem aby ma niekto zastupoval, tak mu peniaze dám, ale keď nechcem, tak mu peniaze nedám. To má byť dobrovoľné, v opačnom prípade je to násilná krádež. A tak by sme videli, že caputova po 2 mesiacoch je bez platu spolu s 3/4 parmalnetu. A vlastne samotný parlament je načo? Azda ľudia sú retardovaný, že nevedia sami organizovať štát? No presne tak. Vláda je na to, aby nás ovládala. V skutočnosti má byť chod štátu postavený na samoorganizácii. Tjs každý sa stará o to o čo môže. Niektorí jedinci by sa starali o obnovu jayzka, lebo ich to baví. Niektorí o výrobu zbraní. Niektorí o diplomaciu ... lebo ich to baví. A ľudia s vďakou a nie s odporom by im zabezpečovali základné potreby. Takže áno, štát v takomto stave ako je teraz je súci do koša. A čo zdraovtníctvo? To isté - do koša. Namiesto neho budú existovať centrá výuky o ľudskom tele a ochrane zdravia. Náboženstvo - to isté do koša. Namiesto neho budú existovať centrá duševného vývoja ..... Treba sa vzdelávať aby človek vedel ako nahradiť akúkoľvek dnešnú vadnú inštitúciu. Potom neisté otázky odpadnú a ostane len práca na sebe samom a okolitom svete. Ale keď človek nevie, tak tápe, je neistý, bojí sa. Či sme ochotný vzdať sa blbostí? To je otázka pre každého. Potrebuje dnešný človek obrovské nákupné centrá? Potrebuje facebook? Potrebuje auto, TV, najnovší PC? Potrebuje milión druhov čokolády... ? Nie nepotrebuje. Človek potrebuje uspokojiť základné životné potreby (milion druhov čokolády nie je základná životná potreba) medzi ktoré spadá potreba mať pri sebe blížneho človeka. Áno, dneska sa rodia ľudia, ktorí nevidia žiadnu cenu v umelých západných hodnotách ... ostaní bioroboti sa na nich pozerajú s nevraživosťou .... ale to stále tak bolo .... ide vývoj ... jedni su vzadu a iní zase vpredu. Povinnosťou tých vpredu je ťahať tých vzadu aj keď sa na vás škaredo pozerajú. A keď sa ťahať nedajú tak ich nechať na pospas apokalypse v ich slova zmysle - koniec ich sveta a existencie - čo nie je samozrejme koniec nášho sveta.
Upravené 22. 3. 2022 o 10:32
123
17.53k
217
37
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept