Egregoriálno-matričné riadenie
E-M udalosť ukazujúca budúcnosť Maďarska?

"Pätnásť ľudí utrpelo v piatok nadránom zranenia pri nehode autobusu pri meste Dunaújváros, ležiacom 65 kilometrov južne od Budapešti. Informovala o tom agentúra MTI s odvolaním sa na políciu Stoličnobelehradskej župy. Autobus prevážajúci robotníkov zišiel z vozovky a v priekope sa prevrátil na bok. Nehoda sa stala na štátnej ceste č. 62 medzi Dunaújvárosom a obcou Perkáta. Polícia cestu č. 62 uzatvorila a dopravu presmerovala na obchádzku smerom na Adony." Pravda.sk 11. decembra 2020
Dunaújváros - predtým SZTALINVÁROS (Stalinovo mesto) = ruský svet, ruská koncepcia, ruská globalizácia
Stoličný Belehrad - kráľovské mesto SLOVANSKÉHO Uhorska
Autobus (a vodič) - maďarská elita
Robotníci - maďarský národ
Rozuzlenie: Maďarsko neutečie ruskej sfére vplyvu, Veľké Maďarsko sa konať nebude, zjavne budú uvoľnené informácie o minulosti či už ohľadom II. svetovej vojny alebo SLOVANSKÉHO Uhorska čo pre Maďarov bude tak či onak "zranenie" a značne to zmení ich názory a predstavy v ktorých žili...
PS: Mám pocit že som nerozlúštil všetko...


_"Pätnásť ľudí utrpelo v piatok nadránom zranenia pri nehode autobusu pri meste Dunaújváros, ležiacom 65 kilometrov južne od Budapešti. Informovala o tom agentúra MTI s odvolaním sa na políciu Stoličnobelehradskej župy. Autobus prevážajúci robotníkov zišiel z vozovky a v priekope sa prevrátil na bok. Nehoda sa stala na štátnej ceste č. 62 medzi Dunaújvárosom a obcou Perkáta. Polícia cestu č. 62 uzatvorila a dopravu presmerovala na obchádzku smerom na Adony."_ Pravda.sk 11. decembra 2020 Dunaújváros - predtým SZTALINVÁROS (Stalinovo mesto) = ruský svet, ruská koncepcia, ruská globalizácia Stoličný Belehrad - kráľovské mesto SLOVANSKÉHO Uhorska Autobus (a vodič) - maďarská elita Robotníci - maďarský národ Rozuzlenie: Maďarsko neutečie ruskej sfére vplyvu, Veľké Maďarsko sa konať nebude, zjavne budú uvoľnené informácie o minulosti či už ohľadom II. svetovej vojny alebo SLOVANSKÉHO Uhorska čo pre Maďarov bude tak či onak "zranenie" a značne to zmení ich názory a predstavy v ktorých žili... PS: Mám pocit že som nerozlúštil všetko...

Mám dosť kontaktov v HU, viem aj ich reč. Z rozhovorov sa dozvedám, že sa postupne mentálne vysporadúvajú s Trianónom a nečakajú návrat územií Uhorska. Začínajú si uvedomovať aj vlastnú horkokrvnosť a že Trianón bol čiastočne aj toho dôsledkom.
To je nazeranie napríklad Maďarov, ktorí žijú na juhu Slovenska, pričom ich deti študujú alebo žijú v Pešti.


Vidím v tom jedno úskalie. Ak sa zmieriš s osudom a minulosťou, oslobodíš sa a práve v takých chvíľach ti to predtým stratené územie môže pripadnúť. Možno to poznáte, ak prestanete pachtiť po niečom, nakoniec to dostanete práve preto, že ste to pustili.


Mám dosť kontaktov v HU, viem aj ich reč. Z rozhovorov sa dozvedám, že sa postupne mentálne vysporadúvajú s Trianónom a nečakajú návrat územií Uhorska. Začínajú si uvedomovať aj vlastnú horkokrvnosť a že Trianón bol čiastočne aj toho dôsledkom. To je nazeranie napríklad Maďarov, ktorí žijú na juhu Slovenska, pričom ich deti študujú alebo žijú v Pešti. Vidím v tom jedno úskalie. Ak sa zmieriš s osudom a minulosťou, oslobodíš sa a práve v takých chvíľach ti to predtým stratené územie môže pripadnúť. Možno to poznáte, ak prestanete pachtiť po niečom, nakoniec to dostanete práve preto, že ste to pustili.

Moderátor

tak to je sice pravda, ale fakt je aj ten, ze vacsina Slovakov je pomerne dost nekompatibilna s Madarskom (madarcina, historia apod. Az na vynimky sa malo Slovakov vracia k uhorskym historickym korenom ako zdroja sily, Madarsko nastastie nie je ekonomicky silnejsie ako Slovensko (az teda na nejake tie statne podnmiky, ktore este nesprivatizovali), takze keby si nas delili, mali by u seba narod, ktory je proti....iste, casom by to zdolali, cast ludi by emigrovala do Ciech alebo na Zapad, ale aj tak.
Okrem madarskej mensiny (aj to su skor politici, ktori vidia perspektivu ziskania vacsej moci) nie je vela Slovakov, ktori by chceli byt sucastou Madarska. Rakuska ano, peniaze, silnejsi stat, ale Madarska, to som ani nepocula. Tak isto ako som nepocula ani ze by chceli byt sucastou Polska


tak to je sice pravda, ale fakt je aj ten, ze vacsina Slovakov je pomerne dost nekompatibilna s Madarskom (madarcina, historia apod. Az na vynimky sa malo Slovakov vracia k uhorskym historickym korenom ako zdroja sily, Madarsko nastastie nie je ekonomicky silnejsie ako Slovensko (az teda na nejake tie statne podnmiky, ktore este nesprivatizovali), takze keby si nas delili, mali by u seba narod, ktory je proti....iste, casom by to zdolali, cast ludi by emigrovala do Ciech alebo na Zapad, ale aj tak. Okrem madarskej mensiny (aj to su skor politici, ktori vidia perspektivu ziskania vacsej moci) nie je vela Slovakov, ktori by chceli byt sucastou Madarska. Rakuska ano, peniaze, silnejsi stat, ale Madarska, to som ani nepocula. Tak isto ako som nepocula ani ze by chceli byt sucastou Polska

nečakajú návrat územií Uhorska. Začínajú si uvedomovať aj vlastnú horkokrvnosť a že Trianón bol čiastočne aj toho dôsledkom.

Navyše Maďari si tiež uvedomujú, že sú osamotení a potrebujú sa s niekym spojiť, aby prežili. To, že sa vyrovnajú s minulosťou a zabudnú na elitárne sny a Veľkom Maďarsku im prinesie do vienka pôvodné Uhorsko - nie ako skutočnú obnovu Uhorska ako krajiny, ale pevnú a vzájomne vyváženú spoluprácu so Slovenskom. Ohľadom Sedmohradska nevylučujem jeho opätovné pripojenie k Maďarsku.
Ak V.Orbán bude rozumný a Slováci nebudú predpojato o Maďarsku zmýšľať, ako o tom píše JankaS, a opäť nenaletia Viedni ako štúrovci, ešte sa dožijeme znovuzjednotenia v podobe úzkej spolupráce krajín pôvodného Uhorska z obdobia pred povstaním Juraja Dóžu a následne sa môžu naplniť snahy Mateja Korvína a Jiŕího z Poděbrad - spojiť Uhorsko (Slovensko a Maďarsko) s Českom a následne vytvoriť zväz európskych národov - základ mierovej a slobodnej Európy.


[quote="pid:2484, uid:127"]nečakajú návrat územií Uhorska. Začínajú si uvedomovať aj vlastnú horkokrvnosť a že Trianón bol čiastočne aj toho dôsledkom.[/quote] Navyše Maďari si tiež uvedomujú, že sú osamotení a potrebujú sa s niekym spojiť, aby prežili. To, že sa vyrovnajú s minulosťou a zabudnú na elitárne sny a Veľkom Maďarsku im prinesie do vienka pôvodné Uhorsko - nie ako skutočnú obnovu Uhorska ako krajiny, ale pevnú a vzájomne vyváženú spoluprácu so Slovenskom. Ohľadom Sedmohradska nevylučujem jeho opätovné pripojenie k Maďarsku. Ak V.Orbán bude rozumný a Slováci nebudú predpojato o Maďarsku zmýšľať, ako o tom píše JankaS, a opäť nenaletia Viedni ako štúrovci, ešte sa dožijeme znovuzjednotenia v podobe úzkej spolupráce krajín pôvodného Uhorska z obdobia pred povstaním Juraja Dóžu a následne sa môžu naplniť snahy Mateja Korvína a Jiŕího z Poděbrad - spojiť Uhorsko (Slovensko a Maďarsko) s Českom a následne vytvoriť zväz európskych národov - základ mierovej a slobodnej Európy.
526
3
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept