Mimo kategórií
Huawei mobil bez Androidu - navod

Dan Vavra na fcbku popisal, ako fungovat na Huawei telefone bez Androidu. Davam to sem, pretoze sa to moze niekomu zist, je to sikovny navod. Sam mam starsi Huawei a je to telefon, ktory proste funguje.


Toz jeho post:


Odstřihl jsem se od Googlu. Snažím se o to už dávno, takže nepoužívám žádné gmaily, mapy ani docy od tohohle fujtajxl fízlovacího korporátu, ale doposud jsem byl nucen používat jejich android, nebo přejít k podobným dobrodějům od Apple. Zároveň jsem poslední roky používal telefony od Huawei. Jenže loni američani Huawei zařízli a vyhlásili na ně embargo, takže jejich telefony nemají Google služby a Huawei šlo na západě do prdele. Tak moc jsme na Google závislí, že bez jejich služeb na pozadí spoustu věcí nefunguje na žádném telefonu, ani na tom od Apple.
Já si před rokem koupil jejich vlajku P40 Pro+ a zkusil to bez Google už tehdy, ale bylo tam pár věcí které nefungovaly a opravdu je potřebuji - platby, launcher co používám, taxi služby a crypto burza co používám.
Pořád jsem tedy používal starý Hujvej, kde to fachalo, ale když se rozbil, musel jsem zkusit něco nového. Údajná ultimátní android vlajka Xiaomi Mi 11 Ultra je strašlivý odpad, tedy minimálně můj kus, do kterého teče voda, fotí rozmazaně a je to hnusné těžké přehřívající se pádlo. Jenže když jsem se díval po něčem jiném, tak jsem zjistil, že doposud NIKDO nepřekonal skoro dva roky starou vlajku od Hujveje. P40 Pro+ má totiž absolutně boží foťák s 10x zoomem a zpomalenými záběry s 1920 snímky za sekundu (!!!!), super displej, 512GB úložiště, turbo nabíjení, reverzní nabíjení (nabíjíte telefonem bezdrátově jiné věci), rychlé CPU, slušnou výdrž a je lehký, malý a v krásném keramickém těle s nulovým rámečkem.
A tak jsem se po roce nasral a zkusil to s P40 Pro+ znova. A zdá se, že to jde.
Jak je to tedy s tím neustálým: "Bez Google služeb budete mít s telefonem problémy?" v každé recenzi? No už ani moc ne.
90% věcí co používám (Outlook, Facebook, Twitter, messenger, Whatsapp, Telegram, hry, Skype, Seznam atd) je normálně k dostání v App Gallery od Huawei. A to včetně apek prakticky všech českých bank například, Mapy.cz a dalších. Drtivá většina uživatelů tak může být v klidu.
Co není v App gallery, najdete v obchodě Amazor Appstore a co nenajdete ani tam, tak je na APKPure. Což je alternativní zcela free kopie Google Play Storu, která je bezpečná.
Tím je vskutku vyřešeno 90% všech aplikací.
Problémem jsou ale appky vyžadující google mapy, GPay, nebo login přes Google. A to byste se divili kolik jich je. Prakticky všechny taxislužby, dovážky jídel, ale i třeba crypto burza Bitstamp, Ebay, nebo appka od iDnesu, která sice napíše, že nebude fungovat a funguje (stejně jako třeba Teams).
A co teď s tím?
Překvapivě zjistíte, že Android umí přenosné aplikace - spustíte si Uber ve webovém prohlížeči a pak si dáte jeho záložku na plochu. A světe div se, on je to vlastně zcela plnohodnotný Uber, který nejde na první pohled rozeznat. To je jeden workaroud a vcelku bez problémů tak funguje i třeba onen Bitstamp a Ebay. Ale několik apek takhle nefunguje (Liftago, Bolt, Modrý Anděl).
A pro ty je tu jedna novinka. GSpace - aplikace, která na vašem telefonu udělá virtuální zařízení, kde Google nepozná, že to je Huawei a vy přes ní můžete spouštět většinu apek, co vyžadují Google maps, přičemž jejich ikony jsou normálně na ploše a to že se pouštějí jinak vůbec nepoznáte. Takže Uber, Bolt, Modrý Anděl a Ebay, což jsou prakticky jediné appky co mi nešly jinak, jdou.
Pak je tu ještě Youtube. To taky nejde. Jde ho nahradit webem,a le je tu lepší varianta - Youtube Vanced, což je klient, který je lepší než originál aplikace od Google a pak New Pipe z hardcore undreground appstoru F-Droid.
Co tedy zbývá, jsou NFC platby mobilem. To obejít GSpace nejde. Ale na Huawei App Gallery přibyly teď dvě nové aplikace - RaiPay a Curve. Rai Pay je appka Reiffeisen banky, kterou jde platit přes NFC. Takže pokud tam máte účet, je vyhráno. A Curve je virtuální banka, kam si můžete přihodit kartu od svojí banky a s ní pak dělat NFC platby.
Tak. Jediné aplikace, které nejdou jsou Liftago (crashuje v Gspace) a Youtube Studio (nahrazeno webovou variantou).
Toliko k používání telefonu bez Google služeb.
Nutno podotknout, že ač to vypadá trochu složitě, tak nainstalování všeho bylo asi 5x rychlejší, než přenos dat ze starého P30 na Xiaomi Ultra a nejvíc času zabralo najít ty alternativy, což vy už nemusíte 🙂
A co se týče obav z toho, že mě teď budou fízlovat Číňani? Na rozdíl od Google je mi to vcelku jedno. Čína je daleko, Google má centrálu v Praze.
A jen tak pro jistotu: Si Tin Pching je dobrá prezident 🙂 🙂 🙂


Dan Vavra na fcbku popisal, ako fungovat na Huawei telefone bez Androidu. Davam to sem, pretoze sa to moze niekomu zist, je to sikovny navod. Sam mam starsi Huawei a je to telefon, ktory proste funguje. Toz jeho post: Odstřihl jsem se od Googlu. Snažím se o to už dávno, takže nepoužívám žádné gmaily, mapy ani docy od tohohle fujtajxl fízlovacího korporátu, ale doposud jsem byl nucen používat jejich android, nebo přejít k podobným dobrodějům od Apple. Zároveň jsem poslední roky používal telefony od Huawei. Jenže loni američani Huawei zařízli a vyhlásili na ně embargo, takže jejich telefony nemají Google služby a Huawei šlo na západě do prdele. Tak moc jsme na Google závislí, že bez jejich služeb na pozadí spoustu věcí nefunguje na žádném telefonu, ani na tom od Apple. Já si před rokem koupil jejich vlajku P40 Pro+ a zkusil to bez Google už tehdy, ale bylo tam pár věcí které nefungovaly a opravdu je potřebuji - platby, launcher co používám, taxi služby a crypto burza co používám. Pořád jsem tedy používal starý Hujvej, kde to fachalo, ale když se rozbil, musel jsem zkusit něco nového. Údajná ultimátní android vlajka Xiaomi Mi 11 Ultra je strašlivý odpad, tedy minimálně můj kus, do kterého teče voda, fotí rozmazaně a je to hnusné těžké přehřívající se pádlo. Jenže když jsem se díval po něčem jiném, tak jsem zjistil, že doposud NIKDO nepřekonal skoro dva roky starou vlajku od Hujveje. P40 Pro+ má totiž absolutně boží foťák s 10x zoomem a zpomalenými záběry s 1920 snímky za sekundu (!!!!), super displej, 512GB úložiště, turbo nabíjení, reverzní nabíjení (nabíjíte telefonem bezdrátově jiné věci), rychlé CPU, slušnou výdrž a je lehký, malý a v krásném keramickém těle s nulovým rámečkem. A tak jsem se po roce nasral a zkusil to s P40 Pro+ znova. A zdá se, že to jde. Jak je to tedy s tím neustálým: "Bez Google služeb budete mít s telefonem problémy?" v každé recenzi? No už ani moc ne. 90% věcí co používám (Outlook, Facebook, Twitter, messenger, Whatsapp, Telegram, hry, Skype, Seznam atd) je normálně k dostání v App Gallery od Huawei. A to včetně apek prakticky všech českých bank například, Mapy.cz a dalších. Drtivá většina uživatelů tak může být v klidu. Co není v App gallery, najdete v obchodě Amazor Appstore a co nenajdete ani tam, tak je na APKPure. Což je alternativní zcela free kopie Google Play Storu, která je bezpečná. Tím je vskutku vyřešeno 90% všech aplikací. Problémem jsou ale appky vyžadující google mapy, GPay, nebo login přes Google. A to byste se divili kolik jich je. Prakticky všechny taxislužby, dovážky jídel, ale i třeba crypto burza Bitstamp, Ebay, nebo appka od iDnesu, která sice napíše, že nebude fungovat a funguje (stejně jako třeba Teams). A co teď s tím? Překvapivě zjistíte, že Android umí přenosné aplikace - spustíte si Uber ve webovém prohlížeči a pak si dáte jeho záložku na plochu. A světe div se, on je to vlastně zcela plnohodnotný Uber, který nejde na první pohled rozeznat. To je jeden workaroud a vcelku bez problémů tak funguje i třeba onen Bitstamp a Ebay. Ale několik apek takhle nefunguje (Liftago, Bolt, Modrý Anděl). A pro ty je tu jedna novinka. GSpace - aplikace, která na vašem telefonu udělá virtuální zařízení, kde Google nepozná, že to je Huawei a vy přes ní můžete spouštět většinu apek, co vyžadují Google maps, přičemž jejich ikony jsou normálně na ploše a to že se pouštějí jinak vůbec nepoznáte. Takže Uber, Bolt, Modrý Anděl a Ebay, což jsou prakticky jediné appky co mi nešly jinak, jdou. Pak je tu ještě Youtube. To taky nejde. Jde ho nahradit webem,a le je tu lepší varianta - Youtube Vanced, což je klient, který je lepší než originál aplikace od Google a pak New Pipe z hardcore undreground appstoru F-Droid. Co tedy zbývá, jsou NFC platby mobilem. To obejít GSpace nejde. Ale na Huawei App Gallery přibyly teď dvě nové aplikace - RaiPay a Curve. Rai Pay je appka Reiffeisen banky, kterou jde platit přes NFC. Takže pokud tam máte účet, je vyhráno. A Curve je virtuální banka, kam si můžete přihodit kartu od svojí banky a s ní pak dělat NFC platby. Tak. Jediné aplikace, které nejdou jsou Liftago (crashuje v Gspace) a Youtube Studio (nahrazeno webovou variantou). Toliko k používání telefonu bez Google služeb. Nutno podotknout, že ač to vypadá trochu složitě, tak nainstalování všeho bylo asi 5x rychlejší, než přenos dat ze starého P30 na Xiaomi Ultra a nejvíc času zabralo najít ty alternativy, což vy už nemusíte

Moderator

To je sice moc hezké, ale stále jsem nepochopil jaký to má tedy operační systém. Žádnou s uvedených aplikací nepoužívám, takže to by nebyl problém, jak řešit jejich náhrady.
Rozdíl vidím hlavně v tom, že číňani venku nešmírují preventivně plošně, ale pouze cíleně zájmově. I když by měli asi daleko více možností, jako to dělají doma, kde už dávno překonali všechny možné limity.


To je sice moc hezké, ale stále jsem nepochopil jaký to má tedy operační systém. Žádnou s uvedených aplikací nepoužívám, takže to by nebyl problém, jak řešit jejich náhrady. Rozdíl vidím hlavně v tom, že číňani venku nešmírují preventivně plošně, ale pouze cíleně zájmově. I když by měli asi daleko více možností, jako to dělají doma, kde už dávno překonali všechny možné limity.

Huawei telefony bezia na Androide, nema to specialny OS, co ich odlisuje je to, ze tam niesu Google sluzby.


Nedavam to sem preto, lebo si vdaka tomu clovek uchova sukromie, to nie, kto ma smartfon, sukromie v jeho okoli neexistuje. Je to tu ako navod na obidenie Google, to sa zide. Nejak v tom svete clovek musi fungovat.


Huawei telefony bezia na Androide, nema to specialny OS, co ich odlisuje je to, ze tam niesu Google sluzby. Nedavam to sem preto, lebo si vdaka tomu clovek uchova sukromie, to nie, kto ma smartfon, sukromie v jeho okoli neexistuje. Je to tu ako navod na obidenie Google, to sa zide. Nejak v tom svete clovek musi fungovat.

Moderator

Již minulý rok jsem někde četl, že Huawei připravuje vlastní operační systém, z toho bych mohl důvodně vyvozovat, že bez Androidu, proto jsem se ptal. Jinak s Tebou plně souhlasím, co se týká soukromí a smatphone.
Mnohá udělátka Googlu v Androidu jsem odinstaloval, nic nějak zásadně nekolabuje, telefon funguje i když mě stále upozorňuje že to či ono nefunguje a je potřeba to aktivovat. Jenže to funguje, jen ta obtěžující hlášení!
Tedy jinými slovy: Uvádí jiného v omyl a jeho omylu následně využívá ve svůj prospěch. (sběr informací) Dříve na to byl paragraf v trestním zákoně!!!


Již minulý rok jsem někde četl, že Huawei připravuje vlastní operační systém, z toho bych mohl důvodně vyvozovat, že bez Androidu, proto jsem se ptal. Jinak s Tebou plně souhlasím, co se týká soukromí a smatphone. Mnohá udělátka Googlu v Androidu jsem odinstaloval, nic nějak zásadně nekolabuje, telefon funguje i když mě stále upozorňuje že to či ono nefunguje a je potřeba to aktivovat. Jenže to funguje, jen ta obtěžující hlášení! Tedy jinými slovy: Uvádí jiného v omyl a jeho omylu následně využívá ve svůj prospěch. (sběr informací) Dříve na to byl paragraf v trestním zákoně!!!
457
3
2
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept