Politika v SR
P-rezidentka využije kontakty, aby sa vakcína vyrábala aj na Slovensku

Prezidentka Zuzana Čaputová využije všetky svoje medzinárodné kontakty, aby sa výroba vakcíny proti ochoreniu COVID-19 na Slovensku stala realitou. O tejto možnosti vo štvrtok diskutovala s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽANO). Vyrábať vakcíny aj na Slovensku a zvýšiť ich dostupnosť musí byť podľa nej strategický cieľ. Informovala o tom na sociálnej sieti.


"Aktuálna situácia s ich nedostatkom a výskyt nových mutácií vírusu ukazujú, že sa musíme na budúcnosť lepšie pripraviť. Spoločný európsky nákup vakcín bol v čase ich vývoja nevyhnutný, musíme sa však rýchlo pripraviť na situáciu, keď tie isté vakcíny dokážeme so zapojením našich kapacít vyrábať aj na Slovensku," povedala Čaputová. Slovensko má podľa jej slov potrebných expertov a expertky, ako aj výrobné zariadenia, ktoré sa za predpokladu modernizácie môžu uchádzať o licenciu na výrobu.


https://www.teraz.sk/slovensko/prezidentka-vyuzije-medzinarodne-kont/525646-clanok.html


Prezidentka Zuzana Čaputová využije všetky svoje medzinárodné kontakty, aby sa výroba vakcíny proti ochoreniu COVID-19 na Slovensku stala realitou. O tejto možnosti vo štvrtok diskutovala s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽANO). Vyrábať vakcíny aj na Slovensku a zvýšiť ich dostupnosť musí byť podľa nej strategický cieľ. Informovala o tom na sociálnej sieti. "_Aktuálna situácia s ich nedostatkom a výskyt nových mutácií vírusu ukazujú, že sa musíme na budúcnosť lepšie pripraviť. Spoločný európsky nákup vakcín bol v čase ich vývoja nevyhnutný, musíme sa však rýchlo pripraviť na situáciu, keď tie isté vakcíny dokážeme so zapojením našich kapacít vyrábať aj na Slovensku,_" povedala Čaputová. Slovensko má podľa jej slov potrebných expertov a expertky, ako aj výrobné zariadenia, ktoré sa za predpokladu modernizácie môžu uchádzať o licenciu na výrobu. https://www.teraz.sk/slovensko/prezidentka-vyuzije-medzinarodne-kont/525646-clanok.html

Je to síce pekné, ale pochybujem o je kontaktoch. Sú to kontakty riadiacich dôstojníkov MI-6 a podobných, ktorí riadia jej "poradcov".


Nedostatok vakcín je myslím riadený. A nie nieje to o navýšení ceny.


ps. asi si nevšimla u nás vyvinutej vakcíny a tú ani nespomenula. Keby som si myslel, že to je starý lišiak tak by som to chápal tak že "Budeme sa hrať na nebezpečné vakcíny zo zahraničia ale potichu si otestujeme našu vlastnú a vytrieme zlovoľným ľud zrak".


ps2. ak to nebude vakcína Sputnik V tak mi je to jedno


Je to síce pekné, ale pochybujem o je kontaktoch. Sú to kontakty riadiacich dôstojníkov MI-6 a podobných, ktorí riadia jej "poradcov". Nedostatok vakcín je myslím riadený. A nie nieje to o navýšení ceny. ps. asi si nevšimla u nás vyvinutej vakcíny a tú ani nespomenula. Keby som si myslel, že to je starý lišiak tak by som to chápal tak že "Budeme sa hrať na nebezpečné vakcíny zo zahraničia ale potichu si otestujeme našu vlastnú a vytrieme zlovoľným ľud zrak". ps2. ak to nebude vakcína Sputnik V tak mi je to jedno

Ta husička pracuje už v novém vektoru řízení . Evropa a i její zatím kohezně ideologicky poslušná východní enkláva otáčí vědomě(nevědomě) dosud naprosto nesuverénní oblast řízení (odpadlá malobritánie + komiksující RSA) konečně ve směru příznivém pro Evropany. Nejde o to, který "siropčik" to bude. jde o to, že se o tom bude jednat na půdě Evropy.
posílám link na toto téma přímo z centrály Londýna. Trafalgar -podzim 2020
https://www.youtube.com/watch?v=aXKZbiN5gDg


Ta husička pracuje už v novém vektoru řízení . Evropa a i její zatím kohezně ideologicky poslušná východní enkláva otáčí vědomě(nevědomě) dosud naprosto nesuverénní oblast řízení (odpadlá malobritánie + komiksující RSA) konečně ve směru příznivém pro Evropany. Nejde o to, který "siropčik" to bude. jde o to, že se o tom bude jednat na půdě Evropy. posílám link na toto téma přímo z centrály Londýna. Trafalgar -podzim 2020 https://www.youtube.com/watch?v=aXKZbiN5gDg
Upravené 5. 2. 2021 o 10:19

Trafalgar -podzim 2020

Uf, tak to bylo silné. I když to chvílemi nešlo úplně hladce.
Zaznělo tam snad úplně všechno.
Až se skoro zdráhám uvěřit, že je něco takového v centrále bažiny vůbec možné.
Přijde mi to skoro jako "Ktož sú boží bojovníci" původních (předanglosaských) Britů...


[quote="pid:2583, uid:57"]Trafalgar -podzim 2020[/quote] Uf, tak to bylo **silné**. I když to chvílemi nešlo úplně hladce. Zaznělo tam snad úplně všechno. Až se skoro zdráhám uvěřit, že je něco takového v centrále bažiny vůbec možné. Přijde mi to skoro jako "Ktož sú boží bojovníci" původních (předanglosaských) Britů...

Až se skoro zdráhám uvěřit, že je něco takového v centrále bažiny vůbec možné.
Přijde mi to skoro jako "Ktož sú boží bojovníci" původních (předanglosaských) Britů...


Možné to je, a asi vieme, že kto mal v tom prsty a môžeme aj hádať, že ako sa to skončí a GP asi šťastný nebude.


[quote="pid:2590, uid:240"]Až se skoro zdráhám uvěřit, že je něco takového v centrále bažiny vůbec možné. Přijde mi to skoro jako "Ktož sú boží bojovníci" původních (předanglosaských) Britů...[/quote] Možné to je, a asi vieme, že kto mal v tom prsty a môžeme aj hádať, že ako sa to skončí a GP asi šťastný nebude.

Moderátor

381
4
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept