Zdravie a záhrada
Vedci identifikovali kategóriu ľudí so špeciálnou imunitou voči COVID-19

Vedci identifikovali kategóriu ľudí so špeciálnou imunitou voči COVID-19


Vedci zistili u britských zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú v kontakte s „covidovými“ pacientmi, špeciálnu imunitu voči koronavírusu, ktorú nemožno určiť testami na protilátky. Uvádza sa to v štúdii publikovanej vo vedeckom časopise Nature.


Uskutočnili štúdiu imunity asi 60 zamestnancov jednej z kliník v Spojenom kráľovstve na úroveň protilátok a latentných infekcií. Podľa výsledkov rozborov sa ukázalo, že o štyri mesiace boli ich PCR testy vždy negatívne, no v krvi sa nenašli žiadne protilátky proti koronavírusu, a to ani v prípade, že ich kolegovia na klinike boli infikovaní COVID-19.


Po skúmaní krvi subjektov vedci zistili, že 20 z nich malo zvýšenú koncentráciu T buniek a u 19 ľudí našli ďalší imunitný proteín s názvom IFI27. Teoreticky to môže naznačovať, že ich telo bolo v minulosti v kontakte s COVID-19.


Vedci naznačujú, že imunita takýchto ľudí reaguje na koronavírus tak rýchlo, že za sebou nemôže zanechať ani protilátky. Zároveň sa takáto silná ochrana mohla vyvinúť po kontakte zdravotníkov s inými predtým známymi ľudskými koronavírusmi, ktoré spôsobujú nádchu.


Akademik Ruskej akadémie vied Vadim Pokrovsky už skôr povedal, že ochrana pred COVID-19 nezávisí od množstva protilátok v tele. „V skutočnosti neexistuje priame spojenie medzi množstvom protilátok a ochranou pred koronavírusom. Tu nastupuje komplexnejšia bunková imunita. Vybrali sme si však taký priemerný ukazovateľ, ktorý sa berie ako základ pre poskytovanie kódov, “uviedol.
https://lenta.ru/news/2021/11/21/covid/


Vedci identifikovali kategóriu ľudí so špeciálnou imunitou voči COVID-19 Vedci zistili u britských zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú v kontakte s „covidovými“ pacientmi, špeciálnu imunitu voči koronavírusu, ktorú nemožno určiť testami na protilátky. Uvádza sa to v štúdii publikovanej vo vedeckom časopise Nature. Uskutočnili štúdiu imunity asi 60 zamestnancov jednej z kliník v Spojenom kráľovstve na úroveň protilátok a latentných infekcií. Podľa výsledkov rozborov sa ukázalo, že o štyri mesiace boli ich PCR testy vždy negatívne, no v krvi sa nenašli žiadne protilátky proti koronavírusu, a to ani v prípade, že ich kolegovia na klinike boli infikovaní COVID-19. Po skúmaní krvi subjektov vedci zistili, že 20 z nich malo zvýšenú koncentráciu T buniek a u 19 ľudí našli ďalší imunitný proteín s názvom IFI27. Teoreticky to môže naznačovať, že ich telo bolo v minulosti v kontakte s COVID-19. Vedci naznačujú, že imunita takýchto ľudí reaguje na koronavírus tak rýchlo, že za sebou nemôže zanechať ani protilátky. Zároveň sa takáto silná ochrana mohla vyvinúť po kontakte zdravotníkov s inými predtým známymi ľudskými koronavírusmi, ktoré spôsobujú nádchu. Akademik Ruskej akadémie vied Vadim Pokrovsky už skôr povedal, že ochrana pred COVID-19 nezávisí od množstva protilátok v tele. „V skutočnosti neexistuje priame spojenie medzi množstvom protilátok a ochranou pred koronavírusom. Tu nastupuje komplexnejšia bunková imunita. Vybrali sme si však taký priemerný ukazovateľ, ktorý sa berie ako základ pre poskytovanie kódov, “uviedol. https://lenta.ru/news/2021/11/21/covid/

Vedci naznačujú, že imunita takýchto ľudí reaguje na koronavírus tak rýchlo, že za sebou nemôže zanechať ani protilátky.


Specnaz :-))


Vedci zistili u britských zdravotníckych pracovníkov


Měla bys prosím odkaz na tuto studii?


[quote="pid:44190, uid:12"]Vedci naznačujú, že imunita takýchto ľudí reaguje na koronavírus tak rýchlo, že za sebou nemôže zanechať ani protilátky.[/quote] Specnaz :-)) [quote="pid:44190, uid:12"]Vedci zistili u britských zdravotníckych pracovníkov[/quote] Měla bys prosím odkaz na tuto studii?

Studuje se pilně a to po celém světě . Není divu , když tolik lidí odevzdává svůj genetický kod .


Studuje se pilně a to po celém světě . Není divu , když tolik lidí odevzdává svůj genetický kod .

Vedci identifikovali kategóriu ľudí so špeciálnou imunitou voči COVID-19

Mno, na mne tento “speciální fenomén” působí spíše jako standardní vědecký poznatek, ale z vědy “před rokem 2019”.
Teď je to nutno vydávat za “fenomén”, aby korona-narativ nezkolaboval příliš rychle...
Protože
Akademik Ruskej akadémie vied Vadim Pokrovsky už skôr povedal, že ochrana pred COVID-19 nezávisí od množstva protilátok v tele. „V skutočnosti neexistuje priame spojenie medzi množstvom protilátok a ochranou pred koronavírusom. Tu nastupuje komplexnejšia bunková imunita. Vybrali sme si však taký priemerný ukazovateľ, ktorý sa berie ako základ pre poskytovanie kódov, “uviedol.


[quote="pid:44190, uid:12"]Vedci identifikovali kategóriu ľudí so špeciálnou imunitou voči COVID-19[/quote] Mno, na mne tento “speciální fenomén” působí spíše jako standardní vědecký poznatek, ale z vědy “před rokem 2019”. Teď je to nutno vydávat za “fenomén”, aby korona-narativ nezkolaboval příliš rychle... Protože [quote="pid:44190, uid:12"]Akademik Ruskej akadémie vied Vadim Pokrovsky už skôr povedal, že ochrana pred COVID-19 nezávisí od množstva protilátok v tele. „V skutočnosti neexistuje priame spojenie medzi množstvom protilátok a ochranou pred koronavírusom. Tu nastupuje komplexnejšia bunková imunita. Vybrali sme si však taký priemerný ukazovateľ, ktorý sa berie ako základ pre poskytovanie kódov, “uviedol.[/quote]

Mno, na mne tento “speciální fenomén” působí spíše jako standardní vědecký poznatek, ale z vědy “před rokem 2019”.
Teď je to nutno vydávat za “fenomén”, aby korona-narativ nezkolaboval příliš rychle...
Protože


Před rokem 2019-2020, tzn. Předpotopní.


[quote="pid:44267, uid:240"]Mno, na mne tento “speciální fenomén” působí spíše jako standardní vědecký poznatek, ale z vědy “před rokem 2019”. Teď je to nutno vydávat za “fenomén”, aby korona-narativ nezkolaboval příliš rychle... Protože[/quote] Před rokem 2019-2020, tzn. Předpotopní.

stale som sa nedozvedela odpoved,ako zistuju ucinnost ci neucinnost vakcin, ked tvrdia, ze protilatky po chorobe su nedostatocne, ale protilatky po ockovani su dostatocne a aj ked nie su, tak dlhodoba bunkova imunita brani skonceniu na JIP ci smrti.....az kym sa nepride na 3.davku, ale aj ta to zabezpecuje na pol roka....na 5 mesiacov....na 3 mesiace. Ako to rozlisia? teda oficialne


stale som sa nedozvedela odpoved,ako zistuju ucinnost ci neucinnost vakcin, ked tvrdia, ze protilatky po chorobe su nedostatocne, ale protilatky po ockovani su dostatocne a aj ked nie su, tak dlhodoba bunkova imunita brani skonceniu na JIP ci smrti.....az kym sa nepride na 3.davku, ale aj ta to zabezpecuje na pol roka....na 5 mesiacov....na 3 mesiace. Ako to rozlisia? teda oficialne

Ako to rozlisia?

Podľa zásob vakcín v skladoch.


[quote="pid:44600, uid:187"]Ako to rozlisia?[/quote] Podľa zásob vakcín v skladoch.

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

Souhlas s Počtářem. Jedná se o standardní poznatek, nejde o žádnou speciální imunitu. Zvládne-li nespecifická imunita vypořádat se s patogenem ještě dříve, než vůbec stačí zareagovat imunita specifická (té to trvá u zdravých jedinců 5-7 dní, pokud se s antigenem ještě nesetkala), nedojde k vytvoření protilátek. To znamená, že virové částice buď zůstaly v slizničním hlenu a vůbec nepřilnuly k buňkám, ve kterých by se mohly množit, nebo sice nějakou buňku napadly, ale napadené buňky byly včas zničeny NK buňkami, případně zapůsobily interferony, jejichž produkce se zvyšuje při napadení buňky virem a utlumí syntetické funkce, tím se neprodukují nové virové částice. NK buňky lze stimulovat podáním léku Isoprinosin - ano, je to ten, který byl u nás stáhnut z oběhu.


Souhlas s Počtářem. Jedná se o standardní poznatek, nejde o žádnou speciální imunitu. Zvládne-li nespecifická imunita vypořádat se s patogenem ještě dříve, než vůbec stačí zareagovat imunita specifická (té to trvá u zdravých jedinců 5-7 dní, pokud se s antigenem ještě nesetkala), nedojde k vytvoření protilátek. To znamená, že virové částice buď zůstaly v slizničním hlenu a vůbec nepřilnuly k buňkám, ve kterých by se mohly množit, nebo sice nějakou buňku napadly, ale napadené buňky byly včas zničeny NK buňkami, případně zapůsobily interferony, jejichž produkce se zvyšuje při napadení buňky virem a utlumí syntetické funkce, tím se neprodukují nové virové částice. NK buňky lze stimulovat podáním léku Isoprinosin - ano, je to ten, který byl u nás stáhnut z oběhu.

Budu teď trošku mimo téma, ale zaujala mne poznámka

To znamená, že virové částice buď zůstaly v slizničním hlenu

Takže on je ten hlen vlastně užitečný, ale musí se tvořit a pak odcházet pryč.


Narážím na "boj s hlenem" a "boj s vysokou teplotou" - vlastně přirozené samoléčící reakce organismu, které by se neměly zastavovat (s výjimkou extrémních situací), ale nechat přirozeně působit/podporovat - viz vykašlávat hlen, viz "pocení se".


Budu teď trošku mimo téma, ale zaujala mne poznámka [quote="pid:44617, uid:529"]To znamená, že virové částice buď zůstaly v slizničním hlenu[/quote] Takže on je ten hlen vlastně užitečný, ale musí se tvořit a pak odcházet pryč. Narážím na "boj s hlenem" a "boj s vysokou teplotou" - vlastně přirozené samoléčící reakce organismu, které by se neměly zastavovat (s výjimkou extrémních situací), ale nechat přirozeně působit/podporovat - viz vykašlávat hlen, viz "pocení se".
Upravené 23. 11. 2021 o 15:57

NK buňky lze stimulovat podáním léku Isoprinosin - ano, je to ten, který byl u nás stáhnut z oběhu.

Za stáhnutí Isoprinosinu a za informační embargo, tedy za sabotáž - tribunal.


Aktuálně dle SÚKL od 08.10.2020 dostupný, ale jen na lékařský předpis, ale ne přes internet
https://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0107676&tab=available
Důvody pro přerušení: "Kapacitní/distribuční důvody"


K tomu lékařskému předpisu: z vlastní praxe vím, že není výjimkou lékař, který ti napíše co chceš (pokud to zrovna není cyankáli :-), když mu řekneš, že si to zaplatíš sám.


[quote="pid:44617, uid:529"]NK buňky lze stimulovat podáním léku Isoprinosin - ano, je to ten, který byl u nás stáhnut z oběhu.[/quote] Za stáhnutí Isoprinosinu a za informační embargo, tedy za sabotáž - tribunal. Aktuálně dle SÚKL od 08.10.2020 dostupný, ale jen na lékařský předpis, ale ne přes internet https://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0107676&tab=available Důvody pro přerušení: "Kapacitní/distribuční důvody" K tomu lékařskému předpisu: z vlastní praxe vím, že není výjimkou lékař, který ti napíše co chceš (pokud to zrovna není cyankáli :-), **když mu řekneš, že si to zaplatíš sám**.
Upravené 23. 11. 2021 o 16:01

Narážím na "boj s hlenem"
Já celý život trpím chronickou rýmou, pořád smrkám, tak si myslím, že viry, které tam celý život mám, a jsou tam zabydleny, ty nové prostě na své území nepustí.


[quote="pid:44664, uid:240"]Narážím na "boj s hlenem"[/quote]Já celý život trpím chronickou rýmou, pořád smrkám, tak si myslím, že viry, které tam celý život mám, a jsou tam zabydleny, ty nové prostě na své území nepustí.

Počtar: neviem ako u vas, ale u nas s tym pocitat nemozeme.....osobne som prosila nasu zavodnu lekarku o predpis IVM v case prvej pandemie (aby som to mala pre rodicov po ruke), odmietla aj napriek tomu, ze som to chcela cele zaplatit a na SK uz bol povoleny, dovezeny a dokonca som jej poslala aj kod, ktory potrebuje pre system na predpis od jednej lekarky na nete. Nic nikomu nepredpise, nikto nevie ako to funguje apod. blbosti. Zohnala som si ho inak, ale toto je dokaz, ze spoliehat sa na to neda


Počtar: neviem ako u vas, ale u nas s tym pocitat nemozeme.....osobne som prosila nasu zavodnu lekarku o predpis IVM v case prvej pandemie (aby som to mala pre rodicov po ruke), odmietla aj napriek tomu, ze som to chcela cele zaplatit a na SK uz bol povoleny, dovezeny a dokonca som jej poslala aj kod, ktory potrebuje pre system na predpis od jednej lekarky na nete. Nic nikomu nepredpise, nikto nevie ako to funguje apod. blbosti. Zohnala som si ho inak, ale toto je dokaz, ze spoliehat sa na to neda

JankaS: Isoprinosin už existuje nějaký ten pátek, je registrován řadu let a jeho vedlejší účinky známy být musí, když registrace byla povolena. Takže argumenty o nějaké škodlivosti jsou jen výmluvy. Takže úplně v tom nejhorším případě nepomůže, ale ani neuškodí, když se dodrží dávkování, kontraindikace atd. Na studii, zda pomáhá bojovat proti covidu, jsem nenarazil, ale ani jsem pořádně nehledal. Mně ale stačí, že stimuluje NK buňky a cytotoxické T lymfocyty. Když někdo dokáže, že x se rovná dvakrát y pro všechna x a y, nepotřebuji, aby to někdo jiný dokazoval zvlášť pro x=100 a y=50, když už je to dokázáno obecně. Tolik k argumentům, že to nefunguje.


JankaS: Isoprinosin už existuje nějaký ten pátek, je registrován řadu let a jeho vedlejší účinky známy být musí, když registrace byla povolena. Takže argumenty o nějaké škodlivosti jsou jen výmluvy. Takže úplně v tom nejhorším případě nepomůže, ale ani neuškodí, když se dodrží dávkování, kontraindikace atd. Na studii, zda pomáhá bojovat proti covidu, jsem nenarazil, ale ani jsem pořádně nehledal. Mně ale stačí, že stimuluje NK buňky a cytotoxické T lymfocyty. Když někdo dokáže, že x se rovná dvakrát y pro všechna x a y, nepotřebuji, aby to někdo jiný dokazoval zvlášť pro x=100 a y=50, když už je to dokázáno obecně. Tolik k argumentům, že to nefunguje.

Jsme dialektici a jsme si vědomi, že stejná věc může být jak užitečná, tak škodlivá, záleží na okolnostech a míře. Tak je tomu s horečkou i s tím hlenem. Horečka zvyšuje aktivitu imunitního systému, naopak tvoří nepříznivé podmínky pro některé patogeny (ne pro všechny, viry ptačí chřipky v pohodě zvládají teplotu 42 stupňů Celsia, což je u slepice úplně normální teplota, zatímco pro lidi život ohrožující), na druhou stranu příliš vysoká nebo sice o trochu nižší, ale dlouhotrvající, může poškodit srdce. V takovém případě je namístě ji srazit. Někdy je dobré srazit horečku na noc za účelem lepšího spánku, já tak činím po dvou za sebou špatně prospaných nocích.


Jsme dialektici a jsme si vědomi, že stejná věc může být jak užitečná, tak škodlivá, záleží na okolnostech a míře. Tak je tomu s horečkou i s tím hlenem. Horečka zvyšuje aktivitu imunitního systému, naopak tvoří nepříznivé podmínky pro některé patogeny (ne pro všechny, viry ptačí chřipky v pohodě zvládají teplotu 42 stupňů Celsia, což je u slepice úplně normální teplota, zatímco pro lidi život ohrožující), na druhou stranu příliš vysoká nebo sice o trochu nižší, ale dlouhotrvající, může poškodit srdce. V takovém případě je namístě ji srazit. Někdy je dobré srazit horečku na noc za účelem lepšího spánku, já tak činím po dvou za sebou špatně prospaných nocích.

neviem ako u vas, ale u nas s tym pocitat nemozeme

Samozřejmě, že záleží na lidech.
Možná jsem zvolil špatnou formulaci
že není výjimkou lékař

ale myslel jsem, že sice ne všichni, ale že jich je dost na to, aby to mělo smysl zkusit.
Líná huba, hotové neštěstí.
:-)


[quote="pid:44711, uid:187"]neviem ako u vas, ale u nas s tym pocitat nemozeme[/quote] Samozřejmě, že záleží na lidech. Možná jsem zvolil špatnou formulaci [quote="pid:44667, uid:240"]že není výjimkou lékař[/quote] ale myslel jsem, že sice ne všichni, ale že jich je dost na to, aby to mělo smysl zkusit. Líná huba, hotové neštěstí. :-)
1.43k
14
8
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept