Politika v ČR
Par poznamek ke Staromaku

Nemam uplne cas psat clanek, ale myslim si, ze demonstrace 17.11.2021 na Staromaku by nemela byt hned zapomenuta, takze bych se chtel podelit o par poznamek z me osobni ucasti:


  • Prislo mi, ze vetsinou dorazili mimoprazsti, celkem odhaduju ucast na 10 000 - 15 000
  • Spolky, ktere to organizovaly, rozhodne stoji za povsimnuti. Vetsinou je jednalo o iniciativy, ktere pred volbami tristily pronarodni scenu a braly hlasy SPD, tady se naopak spojily do jednoho (samozrejme bez ucasti SPD). Z toho jsem citil nejakou levarnu
  • V jednom z prvnich, ne-li vubec prvnim, proslovu padl hned na zacatku dotaz, kdo se citi byt antivaxx. Tady jsem hned uvidel tu avizovanou levarnu. Smrdelo mi to snahou navleknout na demonstranty medialni obraz, ktery se nam prisuzuje. Reakce "publika" byla pomerne vlazna, nacez recnik to cele zahral do outu.
  • Prinosne a zajimave proslovy zdravotniku, ucitelu a jinych profesionalu se ztracely mezi krikem pseudopolitiku predevsim z Volneho bloku (jeden z recniku si i musel rypnout do SPD). Musim uznat, ze proslovy pekne hraly na emotivni stranku lidi, ale reseni neprinesly zadne. Halekani, ze se nedame a ze nas je hodne, je fakt k nicemu.
  • V tom jsem videl dalsi levarnu a pokus vybit z davu energii do ztracena, coz se dle meho znacne povedlo.
  • Lidi vlastne nevi, co chteji. Vetsina proste prijela na demonstraci. Prislo mi, ze spousta z nich to pojala formou fotbal nebo vesnicka zabava: kelimek piva v ruce, vykricet plice a hura zpatky domu. Rekl bych, ze jeste poradne nerejeme drzkou v zemi, ze pomyslne dno je jeste daleko. Bratri Slovaci maji naskok
  • Policistu bylo malo, v davu jsem rozpoznal nekolik "tajnych". Nejaky idiot zapalil dymovnici, ten taky vypadal na policejniho provokatera. Nastesti ani ted lidi neskocili do prime pasti.
  • Pochod na zaver se nesl v podobnem duchu jako demonstrace. Lide se proste ucastnili, ale jinak k nicemu. Opet me zklamala potreba provolavat nejaka bezobsazna hesla. Kousek ode me sel nejaky chlapek, pres zada ceskou vlajku, na hlave obri klobouk s trikolorou, v rukach bubinek a plechovka s pivem. Fotbal hadr. Pochodujici dav si prohlizeli a nataceli lide na ulici. Nekdo se smal a pokrikoval, sem tam nekdo tleskal, ale vetsina proste bez vyrazu zirala. Zombies hadr
  • Zaver: Lidi jsou nastvani a nespokojeni, ale nemaji koncepci, vizi, cile a konkretni kroky. Zde je velky prostor pro nas, konceptualy. Bohudik se demonstranti nenechali primo vyprovokovat a vmanipulovat do role pomatenych blaznu, byt neprimo se to castecne povedlo, a to predevsim zasluhou kazdeho jednotlivce, ktery bere situaci na lehkou vahu a dosud si neuvedomuje, ze zmena zacina prave u neho. Jestli si nekdo mysli, ze x tisic sdileni fotky masy ucastniku nekde na facebooku k necemu povede, ten se sakra myli!!! I kdybychom vytvorili souvisly dav od Staromaku po Vaclavak a holografickeho Havla vytlacili na hlavni nadrazi mezi fetaky, porad by to bylo k nicemu, pokud nekoho nechame cilene vybijet nasi energii. Doufam, ze si to nekteri ze zucastnenych uvedomili a zacali sami trochu jednat.

Nemam uplne cas psat clanek, ale myslim si, ze demonstrace 17.11.2021 na Staromaku by nemela byt hned zapomenuta, takze bych se chtel podelit o par poznamek z me osobni ucasti: - Prislo mi, ze vetsinou dorazili mimoprazsti, celkem odhaduju ucast na 10 000 - 15 000 - Spolky, ktere to organizovaly, rozhodne stoji za povsimnuti. Vetsinou je jednalo o iniciativy, ktere pred volbami tristily pronarodni scenu a braly hlasy SPD, tady se naopak spojily do jednoho (samozrejme bez ucasti SPD). Z toho jsem citil nejakou levarnu - V jednom z prvnich, ne-li vubec prvnim, proslovu padl hned na zacatku dotaz, kdo se citi byt antivaxx. Tady jsem hned uvidel tu avizovanou levarnu. Smrdelo mi to snahou navleknout na demonstranty medialni obraz, ktery se nam prisuzuje. Reakce "publika" byla pomerne vlazna, nacez recnik to cele zahral do outu. - Prinosne a zajimave proslovy zdravotniku, ucitelu a jinych profesionalu se ztracely mezi krikem pseudopolitiku predevsim z Volneho bloku (jeden z recniku si i musel rypnout do SPD). Musim uznat, ze proslovy pekne hraly na emotivni stranku lidi, ale reseni neprinesly zadne. Halekani, ze se nedame a ze nas je hodne, je fakt k nicemu. - V tom jsem videl dalsi levarnu a pokus vybit z davu energii do ztracena, coz se dle meho znacne povedlo. - Lidi vlastne nevi, co chteji. Vetsina proste prijela na demonstraci. Prislo mi, ze spousta z nich to pojala formou fotbal nebo vesnicka zabava: kelimek piva v ruce, vykricet plice a hura zpatky domu. Rekl bych, ze jeste poradne nerejeme drzkou v zemi, ze pomyslne dno je jeste daleko. Bratri Slovaci maji naskok - Policistu bylo malo, v davu jsem rozpoznal nekolik "tajnych". Nejaky idiot zapalil dymovnici, ten taky vypadal na policejniho provokatera. Nastesti ani ted lidi neskocili do prime pasti. - Pochod na zaver se nesl v podobnem duchu jako demonstrace. Lide se proste ucastnili, ale jinak k nicemu. Opet me zklamala potreba provolavat nejaka bezobsazna hesla. Kousek ode me sel nejaky chlapek, pres zada ceskou vlajku, na hlave obri klobouk s trikolorou, v rukach bubinek a plechovka s pivem. Fotbal hadr. Pochodujici dav si prohlizeli a nataceli lide na ulici. Nekdo se smal a pokrikoval, sem tam nekdo tleskal, ale vetsina proste bez vyrazu zirala. Zombies hadr - Zaver: Lidi jsou nastvani a nespokojeni, ale nemaji koncepci, vizi, cile a konkretni kroky. Zde je velky prostor pro nas, konceptualy. Bohudik se demonstranti nenechali primo vyprovokovat a vmanipulovat do role pomatenych blaznu, byt neprimo se to castecne povedlo, a to predevsim zasluhou kazdeho jednotlivce, ktery bere situaci na lehkou vahu a dosud si neuvedomuje, ze zmena zacina prave u neho. Jestli si nekdo mysli, ze x tisic sdileni fotky masy ucastniku nekde na facebooku k necemu povede, ten se sakra myli!!! I kdybychom vytvorili souvisly dav od Staromaku po Vaclavak a holografickeho Havla vytlacili na hlavni nadrazi mezi fetaky, porad by to bylo k nicemu, pokud nekoho nechame cilene vybijet nasi energii. Doufam, ze si to nekteri ze zucastnenych uvedomili a zacali sami trochu jednat.
Upravené 21. 11. 2021 o 18:46

Díky za postřehy z terénu.
Vzhledem k tomu, že dosud lidé byli i jsou zavření, i tak je úspěch, že zaplnili náměstí. Je to první fáze - osmělování a uvědomění si, že nás není až tak málo, jak nás o tom televize stále přesvědčuje.


Ti lidé přijdou domů a budou vyprávět i jiným - a to je také důležité - postupné narušování "pravdivosti obrázku" vytvářeného televizí.
Dále se takto znovu počíná uvědomovat a i posilovat národní egregor!
Lidé se počnou spojovat, více komunikovat, podporovat.


Ten poklidný až trochu pouťový průběh napoprvé je podle mě i lepší - tím je dán důraz na národ a že účastníci nejsou rváči a štváči. Až budou jindy provokace - lze na ni přímo poukázat jako na provokaci a postavit mimo hlavní proud/děj. No a postupně se lidé budou utužovat. Jsme teprve na počátku probuzení.


Díky za postřehy z terénu. Vzhledem k tomu, že dosud lidé byli i jsou zavření, i tak je úspěch, že zaplnili náměstí. Je to první fáze - osmělování a uvědomění si, že nás není až tak málo, jak nás o tom televize stále přesvědčuje. Ti lidé přijdou domů a budou vyprávět i jiným - a to je také důležité - postupné narušování "pravdivosti obrázku" vytvářeného televizí. Dále se takto znovu počíná uvědomovat a i posilovat národní egregor! Lidé se počnou spojovat, více komunikovat, podporovat. Ten poklidný až trochu pouťový průběh napoprvé je podle mě i lepší - tím je dán důraz na národ a že účastníci nejsou rváči a štváči. Až budou jindy provokace - lze na ni přímo poukázat jako na provokaci a postavit mimo hlavní proud/děj. No a postupně se lidé budou utužovat. Jsme teprve na počátku probuzení.

JabiPun
Dovol mi Ti podekovat jednak za clanek na KOB-forum.eu....KDY SKONCI COVID ?
Coz je dle meho vyborna analyza , nejen pro ty chytre ale i pro mene chytre....to hlavne nebot jich je vic a stale nerozhodne preslapuji a rozhoduji na kterou stranu se dat....
a taktez za male shrnuti demonstrace na Staromaku.....


JabiPun Dovol mi Ti podekovat jednak za clanek na KOB-forum.eu....KDY SKONCI COVID ? Coz je dle meho vyborna analyza , nejen pro ty chytre ale i pro mene chytre....to hlavne nebot jich je vic a stale nerozhodne preslapuji a rozhoduji na kterou stranu se dat.... a taktez za male shrnuti demonstrace na Staromaku.....

sorry, jeste neco, ....nevim ci jsi sam a nebo je vas skupina ??
vlastne proc jsem se rozhodl reagovat...ve svych prispevcich.... mas nadhled, schopnost vysvetlit jednoduse i slozite processy =..... a mame zde dalsiho schopneho vudce....


a protoze jsem nemel tento rok spatne vysledky...pokud se tyka investovani a ty potrebujes pridat na dobrou vec tak se ozvi...nejaky ten $$ mohu ozelit.


at se dari


sorry, jeste neco, ....nevim ci jsi sam a nebo je vas skupina ?? vlastne proc jsem se rozhodl reagovat...ve svych prispevcich.... mas nadhled, schopnost vysvetlit jednoduse i slozite processy =..... a mame zde dalsiho schopneho vudce.... a protoze jsem nemel tento rok spatne vysledky...pokud se tyka investovani a ty potrebujes pridat na dobrou vec tak se ozvi...nejaky ten $$ mohu ozelit. at se dari

Prislo mi, ze vetsinou dorazili mimoprazsti, celkem odhaduju ucast na 10 000 - 15 000

Tak k tomuto puntíku bych zkusil dát konkurenční výpočet množství lidí na Staromáku 17.11.2021, myslím tu demonstraci od 15:00.
Když tam měli "tenkrát" demonstrace chvilkoví milionáři v roce 2019, tak hlásili "cca 30 000".
https://milionchvilek.cz/pribeh


Když je tam demonstrace proti koronafašismu, tak "policie odhaduje" deset tisíc.
V obou případech stejná hustota lidí na náměstí.


Zbytek bych viděl velmi podobně.
Měl jsem tady na fóru takovou improvizovanou reportáž z průběhu, ale byl jsem trochu gramlavý a příspěvek se mi “povedlo” nenávratně smazat.


[quote="pid:44314, uid:678"]Prislo mi, ze vetsinou dorazili mimoprazsti, celkem odhaduju ucast na 10 000 - 15 000[/quote] Tak k tomuto puntíku bych zkusil dát konkurenční výpočet množství lidí na Staromáku 17.11.2021, myslím tu demonstraci od 15:00. [quote="pid:43862, uid:240"]Když tam měli "tenkrát" demonstrace chvilkoví milionáři v roce 2019, tak hlásili "cca 30 000". https://milionchvilek.cz/pribeh Když je tam demonstrace proti koronafašismu, tak "policie odhaduje" deset tisíc. V obou případech stejná hustota lidí na náměstí.[/quote] Zbytek bych viděl velmi podobně. Měl jsem tady na fóru takovou improvizovanou reportáž z průběhu, ale byl jsem trochu gramlavý a příspěvek se mi “povedlo” nenávratně smazat.

JabiPun
Tu neúčast SPD na akci vysvětloval Okamura před 17. listopadem na svých stránkách tím, že se odmítá účast kvůli Volnému.
Pořadatelé demonstrace předem zmiňovali SPD a další subjekty a osobnosti jako účastníky a pak jsem viděla video Antonína Baudyše, kde se právě SPD, právničce Janě Zwyrtek Hamplové a dalším omlouval, že je avízovali jako účastníky bez jejich potvrzení účasti.
https://www.facebook.com/baudys/videos/195988599354459
3:25 (4:04 přímo omluva SPD)


JabiPun Tu neúčast SPD na akci vysvětloval Okamura před 17. listopadem na svých stránkách tím, že se odmítá účast kvůli Volnému. Pořadatelé demonstrace předem zmiňovali SPD a další subjekty a osobnosti jako účastníky a pak jsem viděla video Antonína Baudyše, kde se právě SPD, právničce Janě Zwyrtek Hamplové a dalším omlouval, že je avízovali jako účastníky bez jejich potvrzení účasti. https://www.facebook.com/baudys/videos/195988599354459 3:25 (4:04 přímo omluva SPD)

Spolky, ktere to organizovaly, rozhodne stoji za povsimnuti. Vetsinou je jednalo o iniciativy, ktere pred volbami tristily pronarodni scenu a braly hlasy SPD, tady se naopak spojily do jednoho (samozrejme bez ucasti SPD). Z toho jsem citil nejakou levarnu


Myslím si, že se snaží převzít iniciativu/řízení anitvax (kteří aktuálně posilují) a využít to jako obvykle proti Babišovi a Zemanovi. Viz divadelní představení o Babišovi (ABC), který prý tlačil na drsný postup proti antivax a naopak zachránci v podobě Pirátů a K.Janečka (vystoupení na vyhlášení Slavíků). Viz. útoky na prezidenta a jeho zdraví (senát, atd).
Potřebují do vedení konečně dostat své lidi - 100% kolaboranty, zrádce.


Do souvislosti bych dal dění na Bělorusko-Polské hranici = provokace NATO.
Tlak na oddělení Evropy od Ruska. Snaha o prosazení projektu Trojmoří.
Ekonomická likvidace a chaos v Evropě jsou vítány. Nástup totalitárních vlád - obdoba 30. let v Německu, kdy instalovali Nacisty.
Všichni určitě tušíte, komu to vyhovuje. Ti samí se pokouší instalovat své loutky po celé Evropě. Kde došlo k uklidnění (zrušení opatření)? U nich doma. Přece si nebudou ničit vlastní ekonomiku a zdrojové zajištění.


[quote="pid:44314, uid:678"]Spolky, ktere to organizovaly, rozhodne stoji za povsimnuti. Vetsinou je jednalo o iniciativy, ktere pred volbami tristily pronarodni scenu a braly hlasy SPD, tady se naopak spojily do jednoho (samozrejme bez ucasti SPD). Z toho jsem citil nejakou levarnu[/quote] Myslím si, že se snaží převzít iniciativu/řízení anitvax (kteří aktuálně posilují) a využít to jako obvykle proti Babišovi a Zemanovi. Viz divadelní představení o Babišovi (ABC), který prý tlačil na drsný postup proti antivax a naopak zachránci v podobě Pirátů a K.Janečka (vystoupení na vyhlášení Slavíků). Viz. útoky na prezidenta a jeho zdraví (senát, atd). Potřebují do vedení konečně dostat své lidi - 100% kolaboranty, zrádce. Do souvislosti bych dal dění na Bělorusko-Polské hranici = provokace NATO. Tlak na oddělení Evropy od Ruska. Snaha o prosazení projektu Trojmoří. Ekonomická likvidace a chaos v Evropě jsou vítány. Nástup totalitárních vlád - obdoba 30. let v Německu, kdy instalovali Nacisty. Všichni určitě tušíte, komu to vyhovuje. Ti samí se pokouší instalovat své loutky po celé Evropě. Kde došlo k uklidnění (zrušení opatření)? U nich doma. Přece si nebudou ničit vlastní ekonomiku a zdrojové zajištění.

@Buran - souhlasim az na jednu vec: Myslim si, ze tyhle snahy podchytit vzrustajici pronarodni hnuti jsou rizeny lidmi od GP, na tohle jsou pasaci senatu a Piratu prilisni amateri

@delnas - diky, penez neni nikdy dost, ale temi momentalne nastesti nestradam smile

@badatel - naprosty souhlas. Vsak vime

@Počtář Tezko rict, opravdu je to jenom muj odhad

@Buran - souhlasim az na jednu vec: Myslim si, ze tyhle snahy podchytit vzrustajici pronarodni hnuti jsou rizeny lidmi od GP, na tohle jsou pasaci senatu a Piratu prilisni amateri @delnas - diky, penez neni nikdy dost, ale temi momentalne nastesti nestradam :) @badatel - naprosty souhlas. Vsak vime @Počtář Tezko rict, opravdu je to jenom muj odhad

Viz divadelní představení o Babišovi (ABC)

Nejen tohle, mám pocit, že to jede skoro všude.
Viz též obálka papírového Reflexu, vydání č. 46 z 18.11.2021, možno prohlédnout zde
https://www.reflex.cz/archiv-vydani
(Mrtvý Babiš leží v rakvi "jako živý", nápis "odkládal pátou dávku". Počítám, že jde o "parodii" na Babišem ohlášenou "brutální" provakcinační kampaň.)


[quote="pid:44375, uid:177"]Viz divadelní představení o Babišovi (ABC)[/quote] Nejen tohle, mám pocit, že to jede skoro všude. Viz též obálka papírového Reflexu, vydání č. 46 z 18.11.2021, možno prohlédnout zde https://www.reflex.cz/archiv-vydani (Mrtvý Babiš leží v rakvi "jako živý", nápis "odkládal pátou dávku". Počítám, že jde o "parodii" na Babišem ohlášenou "brutální" provakcinační kampaň.)

Myslim si, ze tyhle snahy podchytit vzrustajici pronarodni hnuti jsou rizeny lidmi od GP, na tohle jsou pasaci senatu a Piratu prilisni amateri


Já bych to rozdělení na GP a podpindose (slouhy Londýna a Clintonitů) neviděl tak jednoznačně. Podle mě se to dost často prolíná. Jedna politická figurka klidně může slouží nevědomě oběma skupinám - podle situace a pokynů, které dostává od mentora a podle svého vlastního stupně chápání a mravnosti.
Navíc si myslím, že lidí kteří u nás dokážou vyvažovat vyloženou převahu podpidosů v exekutivě (to jsou ti co chápou, že se lze opřít o bezstrukturní řízení ze strany GP a umí to realizovat), je velice málo. Napadá mě Zeman, Klaus, kdo ještě? Proč by si potom GP svým vlastním řízením, přebíráním národní iniciativy vytěsňoval své vlastní figury - zmíněné izolování SPD (to přece nejsou žádní bolševici, jedou na stávající davo-elitární koncepci). Klasu se před volbami pokusil propojit Trikoloru a SPD, vzpomínáš. SPD jsou alternativou k vyloženým podpindosím marionetám (SPOLU) a jejich posílení by mělo pomoci posílení národního směru.


[quote="pid:44384, uid:678"]Myslim si, ze tyhle snahy podchytit vzrustajici pronarodni hnuti jsou rizeny lidmi od GP, na tohle jsou pasaci senatu a Piratu prilisni amateri[/quote] Já bych to rozdělení na GP a podpindose (slouhy Londýna a Clintonitů) neviděl tak jednoznačně. Podle mě se to dost často prolíná. Jedna politická figurka klidně může slouží nevědomě oběma skupinám - podle situace a pokynů, které dostává od mentora a podle svého vlastního stupně chápání a mravnosti. Navíc si myslím, že lidí kteří u nás dokážou vyvažovat vyloženou převahu podpidosů v exekutivě (to jsou ti co chápou, že se lze opřít o bezstrukturní řízení ze strany GP a umí to realizovat), je velice málo. Napadá mě Zeman, Klaus, kdo ještě? Proč by si potom GP svým vlastním řízením, přebíráním národní iniciativy vytěsňoval své vlastní figury - zmíněné izolování SPD (to přece nejsou žádní bolševici, jedou na stávající davo-elitární koncepci). Klasu se před volbami pokusil propojit Trikoloru a SPD, vzpomínáš. SPD jsou alternativou k vyloženým podpindosím marionetám (SPOLU) a jejich posílení by mělo pomoci posílení národního směru.
1.02k
9
6
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept