Mimo kategórií
Titulky pro zdejší dokumenty

Dobrý den všem ve spolek, jsou zde odkazy na mnoho zajímavých dokumentů, které mají české a nebo slovenské titulky. Chtěl jsem některé z nich, konkrétně "Ti slabší musejí zemřít" a také pana profesora Reďka, přeložit do řečtiny. Problém však vidím v množství investovaného času do přepsání textu do češtiny a pak překlad.


Má snad někdo ty titulky ve formátu *.srt nebo jiném podobném??? Ušetřilo vy to ohromné množství času a myslím, že komunita 11 milionu osob by v sobě nalezla porozné diváky.


Děkuji předem.


Dobrý den všem ve spolek, jsou zde odkazy na mnoho zajímavých dokumentů, které mají české a nebo slovenské titulky. Chtěl jsem některé z nich, konkrétně "Ti slabší musejí zemřít" a také pana profesora Reďka, přeložit do řečtiny. Problém však vidím v množství investovaného času do přepsání textu do češtiny a pak překlad. Má snad někdo ty titulky ve formátu *.srt nebo jiném podobném??? Ušetřilo vy to ohromné množství času a myslím, že komunita 11 milionu osob by v sobě nalezla porozné diváky. Děkuji předem.

Děkuji děvčata, je to polovina práce. Respektive jen překlad bez časování. Perfektní pomoc!!!!


Děkuji děvčata, je to polovina práce. Respektive jen překlad bez časování. Perfektní pomoc!!!!

@Irena, ako robíš titulky a ako ich vkladáš do videa?

@Irena, ako robíš titulky a ako ich vkladáš do videa?
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

@Irena, ako robíš titulky a ako ich vkladáš do videa?

toto presne som sa chcel opytat, v akom programe titulkujete videa? Chcel by som si vyskusat spravit parodicke video hitlera z bunkru.

[quote="pid:45831, uid:623"]@Irena, ako robíš titulky a ako ich vkladáš do videa?[/quote] toto presne som sa chcel opytat, v akom programe titulkujete videa? Chcel by som si vyskusat spravit parodicke video hitlera z bunkru.

Moderator

@ Ogar Valach


Subtitle Workshop


ale přiznám se, že mám dnes problém, už jsem udělal "Ti slabší..", seděl jsem nad tím celé odpoledne až do teď a nedělá mi to UNICODE a tudíž to ukazuje rozsypaný čaj. Posledně jsem dělal "Gulag" a šlo to jedna báseň. Tak nevím, možná jsem jen unavený a dělám někde chybu.
A na koukání pak požívám BESTplayer, kde lze nastavvit velikost a umístění titulků, barvu i typ písma.


@ Ogar Valach Subtitle Workshop ale přiznám se, že mám dnes problém, už jsem udělal "Ti slabší..", seděl jsem nad tím celé odpoledne až do teď a nedělá mi to UNICODE a tudíž to ukazuje rozsypaný čaj. Posledně jsem dělal "Gulag" a šlo to jedna báseň. Tak nevím, možná jsem jen unavený a dělám někde chybu. A na koukání pak požívám BESTplayer, kde lze nastavvit velikost a umístění titulků, barvu i typ písma.
Upravené 30. 11. 2021 o 21:17

Zkusím to ještě zítra na poctivých XP.


Zkusím to ještě zítra na poctivých XP.

Subtitle Workshop


Ďakujem.


A na koukání pak požívám BESTplayer, kde lze nastavvit velikost a umístění titulků, barvu i typ písma.


Skôr ma zaujíma, ako ich vložiť priamo do videa, ako to robí Irena.


Zkusím to ještě zítra na poctivých XP.


Myslím si, že ti to nepomôže. Napíš mi správu, možno na niečo prídeme.


[quote="pid:45939, uid:311"]Subtitle Workshop[/quote] Ďakujem. [quote="pid:45939, uid:311"]A na koukání pak požívám BESTplayer, kde lze nastavvit velikost a umístění titulků, barvu i typ písma.[/quote] Skôr ma zaujíma, ako ich vložiť priamo do videa, ako to robí Irena. [quote="pid:45941, uid:311"]Zkusím to ještě zítra na poctivých XP.[/quote] Myslím si, že ti to nepomôže. Napíš mi správu, možno na niečo prídeme.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

"Ti slabší musejí zemřít"
https://aeronet.cz/news/video-rusky-lekar-a-profesor-sokoval-divaky-kdyz-narovinu-vysvetloval-ze-rusky-sputnik-v-se-v-nicem-nelisi-od-zapadnich-vakcin-a-teror-v-rusku-spojeny-s-povinnym-ockovanim/


[quote="pid:45566, uid:311"]"Ti slabší musejí zemřít"[/quote]https://aeronet.cz/news/video-rusky-lekar-a-profesor-sokoval-divaky-kdyz-narovinu-vysvetloval-ze-rusky-sputnik-v-se-v-nicem-nelisi-od-zapadnich-vakcin-a-teror-v-rusku-spojeny-s-povinnym-ockovanim/

komunita 11 milionu osob

Zajímavé :-)
ČR 10.7 mil. (2020) (docela’s to trefil)
SR 5.5 mil. (2020)
(pro úplnost: jsme na Slovenském fóru :-)


[quote="pid:45566, uid:311"]komunita 11 milionu osob[/quote] Zajímavé :-) ČR 10.7 mil. (2020) (docela’s to trefil) SR 5.5 mil. (2020) (pro úplnost: jsme na Slovenském fóru :-)

toto presne som sa chcel opytat, v akom programe titulkujete videa? Chcel by som si vyskusat spravit parodicke video hitlera z bunkru.

Skúste sa jej to spýtať pod jej článkom na kob-forum.eu . Možno si túto tému nevšimla a ani vašu otázku. Viem že kedysi titulky s videom kompilovala v programe Avirecomp. Lenže ten pracuje iba s "avi" kontajnerom, takže to bolo komplikovanejšie, lebo po stiahnutí videa z YT, ktoré je v mp4, si to najprv musel previesť do avi, potom do toho nakompilovať titulky, a nakoniec to znova nahrať na YT.


Ja som hľadal programy, ktoré pracujú hneď s mp4 kontajnerom. Takých je veľa, ale väčšina free programov má rôzne nedostatky a v nich zapustené titulky nevyzerajú moc dobre. Najviac sa mi osvedčil program "movavi converter", ktorý ale nie je celkom zadarmo a voľná verzia má obmedzenia. Ale robí kvalitné videá a má všetky potrebné vlastnosti na nastavenie atribútov tituliek vo videu. Výsledné video je trochu veľké (má len zjednodušené možnosti nastavenia videa. Nie je tam prístup do pokročilých nastavení codecu, kde by sa to dalo nastaviť optimálne), ale na druhú stranu YT má veľmi optimalizovaný algoritmus, takže keď výsledné video nahráš na YT, tak ten si to video aj tak prekompiluje vlastným algoritmom, a keď si ho potom odtiaľ stiahneš, tak už bude mať aj optimálnu veľkosť a nebude zbytočne veľké. Môžeš si ho archivovať, aby nezaberalo príliš veľa miesta na HDD.


Na tvorbu titulkov je tiež veľa programov. Ja napríklad používam SubtitleEdit, ale sú aj iné. Tu je veľa pokročilých nastavení a možností. Vie to dokonca aj čítať obrázkové titulky z vob súborov (ocr metoda).


[quote="pid:45918, uid:10"]toto presne som sa chcel opytat, v akom programe titulkujete videa? Chcel by som si vyskusat spravit parodicke video hitlera z bunkru.[/quote] Skúste sa jej to spýtať pod jej článkom na kob-forum.eu . Možno si túto tému nevšimla a ani vašu otázku. Viem že kedysi titulky s videom kompilovala v programe Avirecomp. Lenže ten pracuje iba s "avi" kontajnerom, takže to bolo komplikovanejšie, lebo po stiahnutí videa z YT, ktoré je v mp4, si to najprv musel previesť do avi, potom do toho nakompilovať titulky, a nakoniec to znova nahrať na YT. Ja som hľadal programy, ktoré pracujú hneď s mp4 kontajnerom. Takých je veľa, ale väčšina free programov má rôzne nedostatky a v nich zapustené titulky nevyzerajú moc dobre. Najviac sa mi osvedčil program "movavi converter", ktorý ale nie je celkom zadarmo a voľná verzia má obmedzenia. Ale robí kvalitné videá a má všetky potrebné vlastnosti na nastavenie atribútov tituliek vo videu. Výsledné video je trochu veľké _(má len zjednodušené možnosti nastavenia videa. Nie je tam prístup do pokročilých nastavení codecu, kde by sa to dalo nastaviť optimálne)_, ale na druhú stranu YT má veľmi optimalizovaný algoritmus, takže keď výsledné video nahráš na YT, tak ten si to video aj tak prekompiluje vlastným algoritmom, a keď si ho potom odtiaľ stiahneš, tak už bude mať aj optimálnu veľkosť a nebude zbytočne veľké. Môžeš si ho archivovať, aby nezaberalo príliš veľa miesta na HDD. Na tvorbu titulkov je tiež veľa programov. Ja napríklad používam SubtitleEdit, ale sú aj iné. Tu je veľa pokročilých nastavení a možností. Vie to dokonca aj čítať obrázkové titulky z vob súborov (ocr metoda).

@Počtář

(pro úplnost: jsme na Slovenském fóru :-)

Prepáč, myslel som, že na Československom, ale myslím, že keď nám volačo dávaju z cudziny v aglickom jazyke, možem to poslat dalej aj v iných jazykoch, ktorých poznam. Nie je to na škodu.


Neexistuje špionáž, jen boj o informace :-)


@Počtář [quote] (pro úplnost: jsme na Slovenském fóru :-)[/quote] Prepáč, myslel som, že na Československom, ale myslím, že keď nám volačo dávaju z cudziny v aglickom jazyke, možem to poslat dalej aj v iných jazykoch, ktorých poznam. Nie je to na škodu. Neexistuje špionáž, jen boj o informace :-)
Upravené 1. 12. 2021 o 22:41

VisualSubSync na titulky a AviReComp na jejich zapsání do videa


VisualSubSync na titulky a AviReComp na jejich zapsání do videa

Nevzpomene si někdo z těch co ještě sledují TV respektive CT jak se jmenoval film z něhož je zde ukázka?????


https://rumble.com/vq820p-ako-sa-vytvra-faizmus.html


Nevzpomene si někdo z těch co ještě sledují TV respektive CT jak se jmenoval film z něhož je zde ukázka????? https://rumble.com/vq820p-ako-sa-vytvra-faizmus.html
Upravené 4. 12. 2021 o 20:16

Nevzpomene si někdo z těch co ještě sledují TV respektive CT jak se jmenoval film z něhož je zde ukázka?????


I ako Ikaros (1979) [ČSFD]


Experimenter (2015) [ČSFD]


Filmy sú o skutočnom, tzv. Milgramovom experimente podriadenia sa autorite.


[quote="pid:46698, uid:311"]Nevzpomene si někdo z těch co ještě sledují TV respektive CT jak se jmenoval film z něhož je zde ukázka?????[/quote] **[I ako Ikaros](https://www.csfd.sk/film/38775-i-comme-icare/prehlad/)** (1979) [ČSFD] **[Experimenter](https://www.csfd.sk/film/376788-experimenter/prehlad/)** (2015) [ČSFD] Filmy sú o skutočnom, tzv. Milgramovom experimente podriadenia sa autorite.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 4. 12. 2021 o 20:28
890
16
8
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept