Videá, filmy, knihy
Nadčasový a myšlenek plný československý film a pohádka

Nadčasový a myšlenek plný československý film a pohádka "Šíleně smutná princezna"


Hlášky, které v dialozích vypouští pan "X" a pan "Y" typu: "To se náš pan král nesmí dozvědět ! Naopak ! Musí !" to je "tvůrčí dialog" obou křídel GP samotného jako vyšitý ... Hláška: "Tatínku, kdo to je ? Toho, se Vašku neboj, to je nepřítel ..." Úžasný a nadčasový film ... ! A závěr je také fenomenální: Obě křídla GP se utkají v ringu před zraky všech obyvatelů království v přímém střetu ... A po té ? Pan X a Y se drhnou v řece (vodě) a diskutují: "Co teď budeme dělat ? Překladatele ... No ale vždyť u vás se mluví stejně jako u nás ... Pssst ! Toho si ještě nikdo nevšiml ... A ten zpěv obou pánů X, Y. Kujme pikle, obvyklé a neobvyklé ..., Vlákame je do sítí a budeme dál pikliti ...


Nadčasový a myšlenek plný československý film a pohádka "Šíleně smutná princezna" Hlášky, které v dialozích vypouští pan "X" a pan "Y" typu: "To se náš pan král nesmí dozvědět ! Naopak ! Musí !" to je "tvůrčí dialog" obou křídel GP samotného jako vyšitý ... Hláška: "Tatínku, kdo to je ? Toho, se Vašku neboj, to je nepřítel ..." Úžasný a nadčasový film ... ! A závěr je také fenomenální: Obě křídla GP se utkají v ringu před zraky všech obyvatelů království v přímém střetu ... A po té ? Pan X a Y se drhnou v řece (vodě) a diskutují: "Co teď budeme dělat ? Překladatele ... No ale vždyť u vás se mluví stejně jako u nás ... Pssst ! Toho si ještě nikdo nevšiml ... A ten zpěv obou pánů X, Y. Kujme pikle, obvyklé a neobvyklé ..., Vlákame je do sítí a budeme dál pikliti ...
Upravené 29. 12. 2021 o 18:28

Tak to ses mi trefil do vkusu. Od dětství mám tenhle pohádkový muzikál moc ráda. A hudba mladičkého Jana Hammera je prostě - nadčasová... je moc málo takových písniček - navíc z naší dílny. Hudba nadčasová stejně jako celý muzikál. Ti dva "piklíci" - když tak nad tím přemýšlím - jsou opravdu předobrazem - odrazem GP.
Snad nebude vadit, když sem dám své dvě nejoblíbenější:
https://www.youtube.com/watch?v=03Qa-3Gs3XA


https://www.youtube.com/watch?v=DF_rsaGjqwM


Tak to ses mi trefil do vkusu. Od dětství mám tenhle pohádkový muzikál moc ráda. A hudba mladičkého Jana Hammera je prostě - nadčasová... je moc málo takových písniček - navíc z naší dílny. Hudba nadčasová stejně jako celý muzikál. Ti dva "piklíci" - když tak nad tím přemýšlím - jsou opravdu předobrazem - odrazem GP. Snad nebude vadit, když sem dám své dvě nejoblíbenější: https://www.youtube.com/watch?v=03Qa-3Gs3XA https://www.youtube.com/watch?v=DF_rsaGjqwM

Hezké, jen témat jak v "Hloupém domě". Aby sis vzal do volenou na VF procesy.


Chápu ... smile Jisté kruhy tyto staré a národem milované věci hodně sejří ... Ale Davide, jsou Vánoce a potěším tě. Nové pohádky, natočené po roce 1989 jsou už příkladně myšlenkově inertní a poskytovateli grantů na jejich produkci pěkně vypucované. Takže v klidu ...


[quote="pid:50197, uid:216"]Hezké, jen témat jak v "Hloupém domě". Aby sis vzal do volenou na VF procesy.[/quote] Chápu ... ]:) Jisté kruhy tyto staré a národem milované věci hodně sejří ... Ale Davide, jsou Vánoce a potěším tě. Nové pohádky, natočené po roce 1989 jsou už příkladně myšlenkově inertní a poskytovateli grantů na jejich produkci pěkně vypucované. Takže v klidu ...

Je to krásna rozprávka. A bola by dokonalá, keby do sudu tohto medu nepridali aj lyžičku jedu.
V pasáži, keď vyhlásili vojnu je jedna kratučká scéna, keď strieľajú z veľkého dela, ale ešte pred výstrelom skočí do dela (z nepochopiteľných dôvodov) nejaký vojak. Pozeral som tú rozprávku ešte ako malý chlapec, možno prváčik. A táto scéna mi pripadala ako z hororu, a nechápal som vtedy vo svojej detskej duši, prečo toho vojaka museli takto popraviť. Prišlo mi to ako vidieť popravu v priamom prenose. A to paradoxne v rozpore s tým, že v tom kráľovstve všetkým odsúdeným udelovali milosť, lebo nezniesli pohľad na krv. Nechápem, koho to bol "skvelý" nápad takto tú rozprávku poškvrniť.


Je to krásna rozprávka. A bola by dokonalá, keby do sudu tohto medu nepridali aj lyžičku jedu. V pasáži, keď vyhlásili vojnu je jedna kratučká scéna, keď strieľajú z veľkého dela, ale ešte pred výstrelom skočí do dela (z nepochopiteľných dôvodov) nejaký vojak. Pozeral som tú rozprávku ešte ako malý chlapec, možno prváčik. A táto scéna mi pripadala ako z hororu, a nechápal som vtedy vo svojej detskej duši, prečo toho vojaka museli takto popraviť. Prišlo mi to ako vidieť popravu v priamom prenose. A to paradoxne v rozpore s tým, že v tom kráľovstve všetkým odsúdeným udelovali milosť, lebo nezniesli pohľad na krv. Nechápem, koho to bol "skvelý" nápad takto tú rozprávku poškvrniť.

V pasáži, keď vyhlásili vojnu je jedna kratučká scéna, keď strieľajú z veľkého dela, ale ešte pred výstrelom skočí do dela


Tato scéna je dle mého cirkusový prvek (střílení člověka z děla jsem viděl v několika filmech o cirkusech), ale máš pravdu ... V tomto filmu je několik kapek zla a jedu proti ruskému světu (je to pochopitelné, film se točil v roce 1969). Princezna Helena v jednom momentě použije ruské slovo "ничево" а pan X s Y v dalším momentě z radosti spolu tančí "Козачок". Ale v myslích prostých a obyčejných lidí film zanechal hluboký protiválečný vjem. Vzpomínám si, jak moje teta Ира (Jiřina), kterou v době hladomoru v roce 1933 na Volyni, honili ukrajinci po vesnici a chtěli ji zaříznout a sežrat (byla taková tlusťoučká, kulaťoučká), tak této mojí tetě uvázl v mysli ten moment, jak v ringu a v bahně před zraky obyčejných lidí spolu bojují zlí a válkychtiví intrikáni pánové X a Y. Teta Ира jednou prohlásila, že takto by se měly místo války řešit mezinárodní konflikty. Až teprve později jsem pochopil, že tento podnět a vizi má z této konkrétní pohádky ...


[quote="pid:50213, uid:6"]V pasáži, keď vyhlásili vojnu je jedna kratučká scéna, keď strieľajú z veľkého dela, ale ešte pred výstrelom skočí do dela[/quote] Tato scéna je dle mého cirkusový prvek (střílení člověka z děla jsem viděl v několika filmech o cirkusech), ale máš pravdu ... V tomto filmu je několik kapek zla a jedu proti ruskému světu (je to pochopitelné, film se točil v roce 1969). Princezna Helena v jednom momentě použije ruské slovo "ничево" а pan X s Y v dalším momentě z radosti spolu tančí "Козачок". Ale v myslích prostých a obyčejných lidí film zanechal hluboký protiválečný vjem. Vzpomínám si, jak moje teta Ира (Jiřina), kterou v době hladomoru v roce 1933 na Volyni, honili ukrajinci po vesnici a chtěli ji zaříznout a sežrat (byla taková tlusťoučká, kulaťoučká), tak této mojí tetě uvázl v mysli ten moment, jak v ringu a v bahně před zraky obyčejných lidí spolu bojují zlí a válkychtiví intrikáni pánové X a Y. Teta Ира jednou prohlásila, že takto by se měly místo války řešit mezinárodní konflikty. Až teprve později jsem pochopil, že tento podnět a vizi má z této konkrétní pohádky ...
Upravené 29. 12. 2021 o 21:09

Přidávám se s oblibou téhle pohádky. Výborných scén a myšlenek je v ní více. A také v téhle pohádce miluju hudbu.


Přidávám se s oblibou téhle pohádky. Výborných scén a myšlenek je v ní více. A také v téhle pohádce miluju hudbu.

Miluji tuhle nádhernou pohádku, skvělé herecké výkony, nádherné obrázky od neprakty, nedostizna hudba... Za posledních třicet let :blee, na to by se nevyblilo ani prase, zrůdy typu táborský, Holubová, Chýlková, dulava, Dejdar... To jsme tedy klesli až na dno!!! Ještě líbání buzerantu a je to komplet... 😋


Miluji tuhle nádhernou pohádku, skvělé herecké výkony, nádherné obrázky od neprakty, nedostizna hudba... Za posledních třicet let :blee, na to by se nevyblilo ani prase, zrůdy typu táborský, Holubová, Chýlková, dulava, Dejdar... To jsme tedy klesli až na dno!!! Ještě líbání buzerantu a je to komplet...
954
6
6
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept