Mimo kategórií
Křesťanské pojetí Boha versus Bůh jako Jednota nerozlišených protikladů

Takže, jestliže je Bible mix informací a dezinformací, je vůbec nějaká metoda jak ty dezinformace odfiltrovat?


Taktiez odporucam materialy k tandemovemu dialektickemu principu.
http://m.leva-net.webnode.cz/products/koncepcia-socialnej-bezpecnosti/


[quote="pid:54029, uid:612"]Takže, jestliže je Bible mix informací a dezinformací, je vůbec nějaká metoda jak ty dezinformace odfiltrovat?[/quote] Taktiez odporucam materialy k tandemovemu dialektickemu principu. http://m.leva-net.webnode.cz/products/koncepcia-socialnej-bezpecnosti/

Omyl, vždy to tak neprobíhalo, Bůh stvořil ze slova.
...„Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.“ (Ján 1:1, Katolícky preklad).Takže keď zoberiem výnimočne do úvahy aj toto doslovné vonkajšie vyjadrenie v Biblii,tak aj z neho vyplýva že to Slovo bol Boh.Takže na počiatku bol Boh-Stvoriteľ-Večný-Najvyšší-Absolútny-HNR.Keďže v určitom bode nie-času a nie-priestoru začal Tvoriť,začal tvoriť k obrazu svojmu.Vtedy bol Boh Absolútna sebauvedomelá myseľ bez tela-Boh Duch.Keďže začal tvoriť zo seba na svoju Podobu a svoj Obraz-tak začal tvoriť taktiež sebauvedomelé mysle bez tiel-duchov.Avšak už relatívne mysle k Absolútnej.Keďze sebauvedomelá myseľ je najvyššou a večnou kvalitou v Stvorení,tak ani HNR ani ním stvorené entity nepotrebovali žiadne hlasivky ani vyrieknutie slova,z toho logicky vyplýva že priame Stvorenie Boha prebiehalo Čistou myšlienkou,vymyslením a statím sa.Aj následná komunikácia s entitami.To že niektoré relatívne entity neskôr začali byť"spurné,aktivovali opačný stav,pád, a keďže sa chceli podobať Bohu ale s opačnými charakteristikami a začali vlastnú pseudotvorbu-tak to je už ďalšia kapitola


[quote="pid:54074, uid:312"]Omyl, vždy to tak neprobíhalo, Bůh stvořil ze slova.[/quote]...„Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.“ (Ján 1:1, Katolícky preklad).Takže keď zoberiem výnimočne do úvahy aj toto doslovné vonkajšie vyjadrenie v Biblii,tak aj z neho vyplýva že to Slovo bol Boh.Takže na počiatku bol Boh-Stvoriteľ-Večný-Najvyšší-Absolútny-HNR.Keďže v určitom bode nie-času a nie-priestoru začal Tvoriť,začal tvoriť k obrazu svojmu.Vtedy bol Boh Absolútna sebauvedomelá myseľ bez tela-Boh Duch.Keďže začal tvoriť zo seba na svoju Podobu a svoj Obraz-tak začal tvoriť taktiež sebauvedomelé mysle bez tiel-duchov.Avšak už relatívne mysle k Absolútnej.Keďze sebauvedomelá myseľ je najvyššou a večnou kvalitou v Stvorení,tak ani HNR ani ním stvorené entity nepotrebovali žiadne hlasivky ani vyrieknutie slova,z toho logicky vyplýva že priame Stvorenie Boha prebiehalo Čistou myšlienkou,vymyslením a statím sa.Aj následná komunikácia s entitami.To že niektoré relatívne entity neskôr začali byť"spurné,aktivovali opačný stav,pád, a keďže sa chceli podobať Bohu ale s opačnými charakteristikami a začali vlastnú pseudotvorbu-tak to je už ďalšia kapitola

Taktiez odporucam materialy k tandemovemu dialektickemu principu.
Citace z materiálu KSB, na který si poslal odkaz:
. "Ideológie
(filozofie a pseudonáboženstvá ) touto globálnou protoelitou (GPP = Globálny prediktor, parazit)
využívané a koncipované sú založené na 2 hlavných princípoch:
a) Ateizme - simulácii HNR a identifikácii ním preferovaných tendencii s následnou snahou o ich podľa
možnosti mierne povychýlenie, či pribrzdenie vo svoj prospech.

b) Tlupoelitarizme – hierarchickej štruktúre, ktorá prevláda prakticky vo všetkých súčasných
systémoch."


Právě Hospodin Bůh se v Bibli jeví zmíněnou simulací Boha (HNR).


A dále: "Cca. 80% námetov klasickej západnej kultúry tvoria biblické motívy. Zvyšok grécke a rímske báje
a povesti + miestne národné tradície. Biblia sa teda javí byť Koncepciou riadenia západnej (biblickej)
kultúry.

H-is-tória magistra vitae est?.. nie je ani tak učiteľkou, ako skôr cvičiteľkou.
Zadáva totiž úlohy. Ak ich ľudia nevyriešia, zadá ich znova. Ako tréner."


Vlastně to potvrzuje, co jsem napsal výše, že "druzí" byli zformování na to, aby působili něco jako trenér na vývoj "prvních".


KSB použila stejné přirovnání, jaké jsem ve svých úvahách použil já.


A poslední citace:
"Pr.: Biblia - deštrukcia vnemovej chronológie.
Všetko v nej napísané je na príslušných úrovniach pravda.
Problémom (a zneužívanou príležitosťou a-sociálnych programátorov) je mixovanie úrovní chápania
pre obete(objekty) podľa potreby ad-hoc (determinizácia nevyhnutnej zombifikácie vyznavačov diela
imitujúceho monoteizmus dvoma Bohmi - 1. miluje a pomáha a 2.vraždí a ničí - výsledok: kolektívna
schizofrénia, psychózy cieľovej skupiny a jej jednotlivcov - bateriek ovládanej kolektívnej osobnosti,
agregátneho podprahovo-emočného modulu)."


Dva Bohové v Bibli imitující monoteizmus:
1.Bůh
2.Hospodin Bůh


[quote="pid:54087, uid:254"]Taktiez odporucam materialy k tandemovemu dialektickemu principu.[/quote]Citace z materiálu KSB, na který si poslal odkaz: . "Ideológie (filozofie a pseudonáboženstvá ) touto globálnou protoelitou (GPP = Globálny prediktor, parazit) využívané a koncipované sú založené na 2 hlavných princípoch: a) Ateizme - **simulácii HNR a identifikácii ním preferovaných tendencii s následnou snahou o ich podľa možnosti mierne povychýlenie, či pribrzdenie vo svoj prospech.** b) Tlupoelitarizme – hierarchickej štruktúre, ktorá prevláda prakticky vo všetkých súčasných systémoch." Právě Hospodin Bůh se v Bibli jeví zmíněnou **simulací** Boha (HNR). A dále: "Cca. 80% námetov klasickej západnej kultúry tvoria biblické motívy. Zvyšok grécke a rímske báje a povesti + miestne národné tradície. **Biblia sa teda javí byť Koncepciou riadenia západnej (biblickej) kultúry.** H-is-tória magistra vitae est?.. nie je ani tak učiteľkou, ako skôr cvičiteľkou. Zadáva totiž úlohy. **Ak ich ľudia nevyriešia, zadá ich znova. Ako tréner.**" Vlastně to potvrzuje, co jsem napsal výše, že "druzí" byli zformování na to, aby působili něco jako **trenér na vývoj "prvních".** KSB použila stejné přirovnání, jaké jsem ve svých úvahách použil já. A poslední citace: "Pr.: Biblia - deštrukcia vnemovej chronológie. Všetko v nej napísané je na príslušných úrovniach pravda. Problémom (a zneužívanou príležitosťou a-sociálnych programátorov) je mixovanie úrovní chápania pre obete(objekty) podľa potreby ad-hoc (determinizácia nevyhnutnej zombifikácie vyznavačov diela **imitujúceho monoteizmus dvoma Bohmi - 1. miluje a pomáha a 2.vraždí a ničí** - výsledok: kolektívna schizofrénia, psychózy cieľovej skupiny a jej jednotlivcov - bateriek ovládanej kolektívnej osobnosti, agregátneho podprahovo-emočného modulu)." Dva Bohové v Bibli imitující monoteizmus: 1.Bůh 2.Hospodin Bůh
Upravené 24. 1. 2022 o 13:41

No, a tak je to se všemi náboženstvími. Jedno se upíná k bezúčelné hře prostoru mysli, který si ve své hravosti vytvoří tu to, tu zase ono a když je holt smůla, tak může padnout kostka na zničení a zmar, protože na absolutní úrovni Zlo a Dobro neexistuje. Druhé zase nabízí boha neschopného, malicherného a vznětlivého, který je zároveň všemocný a vševědoucí??? [dost nebezpečná kombinace]. A kdo ho nebude poslouchat, toho bůh postaví do latě. A kdyby si náhodou někdo přece jen nedal pořád říci, cherubíni mu domluví mečem.


Nemluvil bych především o náboženství, Míro. Buddha, Ježíš, Lao C a někteří další duchovní mistři totiž nevytvořili žádné náboženství, ale měli učedníky, kteří pochopili, alespoň zčásti, jejich učení. A šířili ho dál. Náboženství jako ideologie vytvořily církve či podobné instituce. Ta je zformulována např. v Bibli svaté, Koránu apod. Všimněte si, kolik je v Novém zákoně přímých citací Ježíše Krista a kolik popisů jeho života a skutků. Jde tedy především o výklad, interpretaci, záměrně a nebo pouze z nepochopení původního podstaty učení zkreslenou. A poté pro potřeby ovládání lidských duší vtělenou v kánon. Co se nehodilo, či vadilo (např. princip reinkarnace), bylo vypuštěno a případně zůstaly veřejnosti známé jakési apokryfy.
Také bych pro Boha nepoužíval termín prostor mysli. Především mysl bývá chápána jako nástroj produkující myšlenky a emoce. Někdy se uvádí božská nebo absolutní mysl, ale slova tu ztrácejí smysl a bývají zavádějící. Nutí nás k určité představě, často hmotné. Proto např. Eckhart Tolle, duchovní autorita současnosti, místo toho volí termín bytí, případně to. Vychází z hinduismu (v sánskrtu sat čit ánanda, bytí, vědomí blaho). Když položíme do nitra otázku, jak nás učí šrí Ramana Maháriší z Arunáčaly "kdo jsem já?", ozve se nám jako odpověď právě silně vnímaný pocit bytí, vědomí blaha (lásky).
Když nebudeme troškaři a začneme problém řešit od "Adama", musíme se ptát:


  1. Kdo jsme?
  2. Proč jsme tady?
  3. Proč trpíme, např. vinou GP, elit, covidu apod.?

Mudrc odpovídá:

  1. Já jsem syn Boží, vy jste dítka Boží (Ježíš). Já a otec jedno jsme, ale on je větší. (Ježíš) Nejsme ani tělo, ani mysl, ale klid (sat čit ánanda) za myšlenkami. Pozorovatel vlastních myšlenek. (Eduard Tomáš). Nejsme individuality (nejčastější omyl), ale součást Boha (i když menší). Říkáme přece moje myšlenky, můj dům atd. Ale přece nejsme dům. Tělo a mysl je pouhý nástroj pro existenci v hmotném projeveném světě.

  2. Jednota poznává sama sebe. Jde o boží hru. My jsme tu jako ve škole, abychom poznali, pochopili. Od 1. třídy po univerzitu se učíme po mnohá vtělení porozumět duchovnímu učení. Nebo snad máte jiný, lepší účel existence člověka?

  3. Protože se ztotožňujeme s myslí, trpíme. (Eckhart Tolle) Osvícení, prozření je stav bez dukhy - utrpení. (Buddha). Až najdeme své pravé Já, trpět už nebudeme nutné. Už nás nikdo nebude ve škole mlátit pravítkem přes prsty.


[quote="pid:53362, uid:612"]No, a tak je to se všemi náboženstvími. Jedno se upíná k bezúčelné hře prostoru mysli, který si ve své hravosti vytvoří tu to, tu zase ono a když je holt smůla, tak může padnout kostka na zničení a zmar, protože na absolutní úrovni Zlo a Dobro neexistuje. Druhé zase nabízí boha neschopného, malicherného a vznětlivého, který je zároveň všemocný a vševědoucí??? [dost nebezpečná kombinace]. A kdo ho nebude poslouchat, toho bůh postaví do latě. A kdyby si náhodou někdo přece jen nedal pořád říci, cherubíni mu domluví mečem.[/quote] Nemluvil bych především o náboženství, Míro. Buddha, Ježíš, Lao C a někteří další duchovní mistři totiž nevytvořili žádné náboženství, ale měli učedníky, kteří pochopili, alespoň zčásti, jejich učení. A šířili ho dál. Náboženství jako ideologie vytvořily církve či podobné instituce. Ta je zformulována např. v Bibli svaté, Koránu apod. Všimněte si, kolik je v Novém zákoně přímých citací Ježíše Krista a kolik popisů jeho života a skutků. Jde tedy především o výklad, interpretaci, záměrně a nebo pouze z nepochopení původního podstaty učení zkreslenou. A poté pro potřeby ovládání lidských duší vtělenou v kánon. Co se nehodilo, či vadilo (např. princip reinkarnace), bylo vypuštěno a případně zůstaly veřejnosti známé jakési apokryfy. Také bych pro Boha nepoužíval termín prostor mysli. Především mysl bývá chápána jako nástroj produkující myšlenky a emoce. Někdy se uvádí božská nebo absolutní mysl, ale slova tu ztrácejí smysl a bývají zavádějící. Nutí nás k určité představě, často hmotné. Proto např. Eckhart Tolle, duchovní autorita současnosti, místo toho volí termín bytí, případně to. Vychází z hinduismu (v sánskrtu sat čit ánanda, bytí, vědomí blaho). Když položíme do nitra otázku, jak nás učí šrí Ramana Maháriší z Arunáčaly "kdo jsem já?", ozve se nám jako odpověď právě silně vnímaný pocit bytí, vědomí blaha (lásky). Když nebudeme troškaři a začneme problém řešit od "Adama", musíme se ptát: 1. Kdo jsme? 2. Proč jsme tady? 3. Proč trpíme, např. vinou GP, elit, covidu apod.? Mudrc odpovídá: 1. Já jsem syn Boží, vy jste dítka Boží (Ježíš). Já a otec jedno jsme, ale on je větší. (Ježíš) Nejsme ani tělo, ani mysl, ale klid (sat čit ánanda) za myšlenkami. Pozorovatel vlastních myšlenek. (Eduard Tomáš). Nejsme individuality (nejčastější omyl), ale součást Boha (i když menší). Říkáme přece moje myšlenky, můj dům atd. Ale přece nejsme dům. Tělo a mysl je pouhý nástroj pro existenci v hmotném projeveném světě. 2. Jednota poznává sama sebe. Jde o boží hru. My jsme tu jako ve škole, abychom poznali, pochopili. Od 1. třídy po univerzitu se učíme po mnohá vtělení porozumět duchovnímu učení. Nebo snad máte jiný, lepší účel existence člověka? 3. Protože se ztotožňujeme s myslí, trpíme. (Eckhart Tolle) Osvícení, prozření je stav bez dukhy - utrpení. (Buddha). Až najdeme své pravé Já, trpět už nebudeme nutné. Už nás nikdo nebude ve škole mlátit pravítkem přes prsty.

Pavel Kačer

Jednota poznává sama sebe. Jde o boží hru.

Souhlasím. Strvoření je jenom Jednota rozložená v čase a prostoru.


[quote="pid:54153, uid:795"]Jednota poznává sama sebe. Jde o boží hru.[/quote] Souhlasím. Strvoření je jenom Jednota rozložená v čase a prostoru.

Od 1. třídy po univerzitu se učíme po mnohá vtělení porozumět duchovnímu učení. Nebo snad máte jiný, lepší účel existence člověka?
..Áno.Prichádzame(inkarnujeme nie neustále reinkarnujeme)tu vlastnou voľbou niektorí kvôli spoznaniu dobra a niektorí kvôli spoznaniu zla.Len na tejto planéte sa môžu skúsenostne v ľuďoch stretnúť pozitívne aj negatívne charakteristiky.Pozitívne,večné,od HNR sú ukryté v pravej mysli,pravom ja som a negatívne dočasné od padlých božích synov v egu,nepravom ja som.Charakteristiky zvierat sú vyfabrikované v hmotných telách.Cieľ je ilustrácia prirodzenosti tohto"hybridného" typu života kvôli spoznaniu a poučeniam celého Stvorenia.Vyšší cieľ je návrat k Bohu ako stvorené sebauvedomelé mysle no nie rozplynutie sa.


[quote="pid:54153, uid:795"]Od 1. třídy po univerzitu se učíme po mnohá vtělení porozumět duchovnímu učení. Nebo snad máte jiný, lepší účel existence člověka?[/quote]..Áno.Prichádzame(inkarnujeme nie neustále reinkarnujeme)tu vlastnou voľbou niektorí kvôli spoznaniu dobra a niektorí kvôli spoznaniu zla.Len na tejto planéte sa môžu skúsenostne v ľuďoch stretnúť pozitívne aj negatívne charakteristiky.Pozitívne,večné,od HNR sú ukryté v pravej mysli,pravom ja som a negatívne dočasné od padlých božích synov v egu,nepravom ja som.Charakteristiky zvierat sú vyfabrikované v hmotných telách.Cieľ je ilustrácia prirodzenosti tohto"hybridného" typu života kvôli spoznaniu a poučeniam celého Stvorenia.Vyšší cieľ je návrat k Bohu ako stvorené sebauvedomelé mysle no nie rozplynutie sa.

Jednota poznává sama sebe. Jde o boží hru. My jsme tu jako ve škole, abychom poznali, pochopili. Od 1. třídy po univerzitu se učíme po mnohá vtělení porozumět duchovnímu učení. Nebo snad máte jiný, lepší účel existence člověka?


Filosofie, která se mi líbí říká: "Základem života je svoboda, výsledkem života je růst a smyslem života je radost". Proto mi ta představa žáčka ve škole připadá tak trochu málo, i když je to v určitém smyslu pravda. Protože každý musí nejdříve dospět, aby dokázal použít to, co mu bylo dáno a převzít za to odpovědnost, a pak jedině může maximálně rozvinout svůj potenciál. Také to chce odvahu a odhodlanost postavit se na vlastní nohy a stát se sám sobě oporou a autoritou. Nezbytná je samozřejmě touha poznat sám sebe a nahlédnout na to, co se skrývá za myšlenkami. S naplněním této touhy přichází i maximální radost.


[quote="pid:54153, uid:795"]Jednota poznává sama sebe. Jde o boží hru. My jsme tu jako ve škole, abychom poznali, pochopili. Od 1. třídy po univerzitu se učíme po mnohá vtělení porozumět duchovnímu učení. Nebo snad máte jiný, lepší účel existence člověka?[/quote] Filosofie, která se mi líbí říká: "Základem života je svoboda, výsledkem života je růst a smyslem života je radost". Proto mi ta představa žáčka ve škole připadá tak trochu málo, i když je to v určitém smyslu pravda. Protože každý musí nejdříve dospět, aby dokázal použít to, co mu bylo dáno a převzít za to odpovědnost, a pak jedině může maximálně rozvinout svůj potenciál. Také to chce odvahu a odhodlanost postavit se na vlastní nohy a stát se sám sobě oporou a autoritou. Nezbytná je samozřejmě touha poznat sám sebe a nahlédnout na to, co se skrývá za myšlenkami. S naplněním této touhy přichází i maximální radost.
Upravené 25. 1. 2022 o 11:23

Proč trpíme,

Až najdeme své pravé Já, trpět už nebudeme nutné
...S týmto vcelku môžem súhlasiť,ak "vydolujeme"so svojej pravej duchovnej mysle svoje pravé Ja som,zistíme kto sme,prečo sme tu atď.atď.,tak prežiarením a vedením sa môžme vnútorne oprostiť od utrpenie spôsobujuceho nevedomého negatívneho ega(no kým sme v hmotných telách tak to úplne nie je celkom možné).No ešte stále tu je nedokonalé-chorobám,starnutiu,bolestiam atď.podliehajúce živočíšne telo.Myslíš že veľkí mudrcovia,guruovia vrátane veľkých duchovných učiteľov ľudstva v ľudských telách netrpeli?


[quote="pid:54153, uid:795"]Proč trpíme,[/quote] [quote="pid:54153, uid:795"]Až najdeme své pravé Já, trpět už nebudeme nutné[/quote]...S týmto vcelku môžem súhlasiť,ak "vydolujeme"so svojej pravej duchovnej mysle svoje pravé Ja som,zistíme kto sme,prečo sme tu atď.atď.,tak prežiarením a vedením sa môžme vnútorne oprostiť od utrpenie spôsobujuceho nevedomého negatívneho ega(no kým sme v hmotných telách tak to úplne nie je celkom možné).No ešte stále tu je nedokonalé-chorobám,starnutiu,bolestiam atď.podliehajúce živočíšne telo.Myslíš že veľkí mudrcovia,guruovia vrátane veľkých duchovných učiteľov ľudstva v ľudských telách netrpeli?

ak "vydolujeme"so svojej pravej duchovnej mysle svoje pravé Ja som,zistíme kto sme,prečo sme tu atď.atď


Z mojho pohladu to bez spoluprace s Bohom nie je mozne, inac sa clovek zapletie do "sekreťáckeho" (film secret) sposobu zivota a podobnych scestnych duchovnych ciest.


[quote="pid:54223, uid:191"]ak "vydolujeme"so svojej pravej duchovnej mysle svoje pravé Ja som,zistíme kto sme,prečo sme tu atď.atď[/quote] Z mojho pohladu to bez spoluprace s Bohom nie je mozne, inac sa clovek zapletie do "sekreťáckeho" (film secret) sposobu zivota a podobnych scestnych duchovnych ciest.

Z mojho pohladu to bez spoluprace s Bohom nie je mozne
..Samozrejme,ak jednotlivec úprimne hľadá bez vedľajších úmyslov kvôli Pravde samotnej(Bohu),tak mu bude skôr či neskôr dané.


[quote="pid:54226, uid:254"]Z mojho pohladu to bez spoluprace s Bohom nie je mozne[/quote]..Samozrejme,ak jednotlivec úprimne hľadá bez vedľajších úmyslov kvôli Pravde samotnej(Bohu),tak mu bude skôr či neskôr dané.

Jinak ale docela hezká představa. S tím rozdílem, že tvůrce videohry musí naprogramovat úplně všechno, nejen jak bude reagovat prostředí, ale i chování postav, včetně celého děje od začátku až do konce. Postavy tedy nemají žádnou svobodnou vůli, nejsou živé, nemohou rozhodovat o sobě, o svojí existenci, hra se sama nebude posouvat, pokud nebude impuz zvenčí.


Mne sa tiež tá analógia páči. Na programovanie sa používa programovací jazyk, t.j. programátor tvorí svojim slovom, podobne ako Boh stvoril svet slovom. Povedal a stalo sa. Programátor napísal a stalo sa.
Ak čítaš nejaký román, tak čo myslíš, majú románové postavy slobodnú vôľu? Bráni im niečo rozhodovať o svojom živote, alebo tvrdia, že ich život je predurčený? V čom a od čoho je vôľa slobodná? Môže byť vôľa človeka slobodná od Boha? Môže sa človek rozhodovať tak, že Boh nebude mať potuchy, ako sa človek rozhodne? A ak Boh správne predvída každý čin človeka, je ľudská vôľa slobodná? Mohol by Boh úspešne riadiť svet, ak by nevedel predvídať každý čin človeka? Čo robí človeka naozaj živým a čo je v ňom len mŕtvou matériou, algoritmom? Čo sa stvoriť dá, a čo sa stvoriť nedá nikým, ani Bohom?


Z môjho pohľadu existuje len jediný živý nemateriálny princíp, a to je Vedomie. Toto slovo býva často chápané rôzne, ba až materiálne. Ja pod tým ale myslím len číru schopnosť vnímať akékoľvek vnemy, ktorých môžu byť miliardy, nielen zrak, sluch, hmat, čuch a chuť, emócie, city a intelektuálne vnímanie sveta... Keďže vnímanie je jediný spôsob ako vnímať svet a život, tak toto vnímanie možno nazvať samotným Životom.


Jediným zdrojom tohto vnímania je podľa mňa Boh. Toto je jediná vec, ktorú ani Boh nedokáže stvoriť v rovnakej kvalite, akú sám vlastní. Boh nedokáže stvoriť rovnakého Boha. Boh môže tvoriť iba v sebe, vo svojom vnútornom svete, holograficky, rekurzívne... A aj keď nedokáže stvoriť nové vedomie, tak jeho vedomie má schopnosť sa rozmnožovať. Patologicky to vidíme aj u človeka, ak sa mu rozštiepi osobnosť. Prirodzene to prežívame vtedy, ak pozeráme film alebo čítame knihy: svojim vedomím oživujeme všetky postavy v románe alebo filme.
Z toho vyplýva aj to, čo tvrdia budhisti alebo hinduisti, že na tejto úrovni sme všetci jedno, všetci sme prepojení. Skutočné oživujúce "ja" (Boh), je aj mojim "ja", aj tvojim "ja", aj "ja" každého človeka. V Bohu, ktorý vymyslel scenár života na Zemi sme všetci jedno "ja", hoci v samotnom scenári sme iluzórne rozdelení do oddelených osôb. Jedinou živou bytosťou je tu Boh, naše "ja" je v skutočnosti (mimo divadelné dosky tohto Sveta) Jeho "Ja". Ak nejaký človek cíti bolesť alebo krivdu, v skutočnosti to všetko cíti Boh sám. No rovnako tak prežíva aj radosť každého človeka. Len v Bohu sme živí. Naša osobnosť, náš charakter a vlastnosti sú niečo, čo sme na seba prijali, ako keď herec príjme divadelnú rolu. Je to súčasť misie každého človeka a určitého Božieho Zámeru.
Ktovie, možno po tomto živote sa naše "ja" ešte nevráti k Bohu, ale bude pokračovať v nejakej ďalšej posmrtnej hre, divadle. Možno to divadlo bude o reinkarnáciách, a možno to divadlo bude o kresťanskom raji. Ale to nič nemení na tom, že na úrovni Božieho vedomia sme všetci jedno, a nie sme medzi sebou nijako rozdelení. Existuje len jedno Božské ja, jedno Božské vedomie.


Je zaujímavé, že budhisti sa snažia z tohto divadla umelo uniknúť. Je to ako keby herec premýšľal o tom, ako čo najrýchlejšie utiecť zo scény, ktorú považuje za ilúziu a väzenie. To je ale paradox, lebo tým prejavuje nedôveru k Bohu, a pritom Božie "ja" a ľudské "ja" je jedno, a sám pred sebou sa utiecť nedá.


Skrátka, Boh si z nejakého dôvodu vytvoril tento svet a všetky bytosti v ňom. Pridelil postavám ich charakter a osudy, a má to určitý zmysel. Človek by išiel sám proti sebe a v ústrety nihilizmu, ak by nedôveroval Bohu (t.j. samému seba v najhlbšej skrytej podstate), že to má dobrý účel a zmysel. Kto by chcel dobrovoľne škodiť sám sebe, najmä ak prejavil vo Stvorení sveta tak obrovskú múdrosť?


Bohu sa najviac podobá spisovateľ. Aj spisovateľ je v rámci svojho stvoreného sveta všemohúci, vševediaci, všadeprítomný. Rozprávku najlepšie reflektujú realitu a poslanie človeka. Človek sa narodí, potom prechádza rôznymi skúškami, a ak ich zvládne, tak ho čaká dobrý koniec. Svet ako taký je tiež rozprávka s dobrým koncom, hoci kým nastane, dej môže byť dramatický.


[quote="pid:53943, uid:802"]Jinak ale docela hezká představa. S tím rozdílem, že tvůrce videohry musí naprogramovat úplně všechno, nejen jak bude reagovat prostředí, ale i chování postav, včetně celého děje od začátku až do konce. Postavy tedy nemají žádnou svobodnou vůli, nejsou živé, nemohou rozhodovat o sobě, o svojí existenci, hra se sama nebude posouvat, pokud nebude impuz zvenčí.[/quote] Mne sa tiež tá analógia páči. Na programovanie sa používa _programovací **jazyk**_, t.j. programátor tvorí svojim slovom, podobne ako Boh stvoril svet slovom. Povedal a stalo sa. Programátor napísal a stalo sa. Ak čítaš nejaký román, tak čo myslíš, majú románové postavy slobodnú vôľu? Bráni im niečo rozhodovať o svojom živote, alebo tvrdia, že ich život je predurčený? V čom a od čoho je vôľa slobodná? Môže byť vôľa človeka slobodná od Boha? Môže sa človek rozhodovať tak, že Boh nebude mať potuchy, ako sa človek rozhodne? A ak Boh správne predvída každý čin človeka, je ľudská vôľa slobodná? Mohol by Boh úspešne riadiť svet, ak by nevedel predvídať každý čin človeka? Čo robí človeka naozaj živým a čo je v ňom len mŕtvou matériou, algoritmom? Čo sa stvoriť dá, a čo sa stvoriť nedá nikým, ani Bohom? Z môjho pohľadu existuje len jediný živý nemateriálny princíp, a to je Vedomie. Toto slovo býva často chápané rôzne, ba až materiálne. Ja pod tým ale myslím len číru schopnosť vnímať akékoľvek vnemy, ktorých môžu byť miliardy, nielen zrak, sluch, hmat, čuch a chuť, emócie, city a intelektuálne vnímanie sveta... Keďže vnímanie je jediný spôsob ako vnímať svet a život, tak toto vnímanie možno nazvať samotným Životom. Jediným zdrojom tohto vnímania je podľa mňa Boh. Toto je jediná vec, ktorú ani Boh nedokáže stvoriť v rovnakej kvalite, akú sám vlastní. Boh nedokáže stvoriť rovnakého Boha. Boh môže tvoriť iba v sebe, vo svojom vnútornom svete, holograficky, rekurzívne... A aj keď nedokáže stvoriť nové vedomie, tak jeho vedomie má schopnosť sa rozmnožovať. Patologicky to vidíme aj u človeka, ak sa mu rozštiepi osobnosť. Prirodzene to prežívame vtedy, ak pozeráme film alebo čítame knihy: svojim vedomím oživujeme všetky postavy v románe alebo filme. Z toho vyplýva aj to, čo tvrdia budhisti alebo hinduisti, že na tejto úrovni sme všetci jedno, všetci sme prepojení. Skutočné oživujúce "ja" (Boh), je aj mojim "ja", aj tvojim "ja", aj "ja" každého človeka. V Bohu, ktorý vymyslel scenár života na Zemi sme všetci jedno "ja", hoci v samotnom scenári sme iluzórne rozdelení do oddelených osôb. Jedinou živou bytosťou je tu Boh, naše "ja" je v skutočnosti (mimo divadelné dosky tohto Sveta) Jeho "Ja". Ak nejaký človek cíti bolesť alebo krivdu, v skutočnosti to všetko cíti Boh sám. No rovnako tak prežíva aj radosť každého človeka. Len v Bohu sme živí. Naša osobnosť, náš charakter a vlastnosti sú niečo, čo sme na seba prijali, ako keď herec príjme divadelnú rolu. Je to súčasť misie každého človeka a určitého Božieho Zámeru. Ktovie, možno po tomto živote sa naše "ja" ešte nevráti k Bohu, ale bude pokračovať v nejakej ďalšej posmrtnej hre, divadle. Možno to divadlo bude o reinkarnáciách, a možno to divadlo bude o kresťanskom raji. Ale to nič nemení na tom, že na úrovni Božieho vedomia sme všetci jedno, a nie sme medzi sebou nijako rozdelení. Existuje len jedno Božské ja, jedno Božské vedomie. Je zaujímavé, že budhisti sa snažia z tohto divadla umelo uniknúť. Je to ako keby herec premýšľal o tom, ako čo najrýchlejšie utiecť zo scény, ktorú považuje za ilúziu a väzenie. To je ale paradox, lebo tým prejavuje nedôveru k Bohu, a pritom Božie "ja" a ľudské "ja" je jedno, a sám pred sebou sa utiecť nedá. Skrátka, Boh si z nejakého dôvodu vytvoril tento svet a všetky bytosti v ňom. Pridelil postavám ich charakter a osudy, a má to určitý zmysel. Človek by išiel sám proti sebe a v ústrety nihilizmu, ak by nedôveroval Bohu (t.j. samému seba v najhlbšej skrytej podstate), že to má dobrý účel a zmysel. Kto by chcel dobrovoľne škodiť sám sebe, najmä ak prejavil vo Stvorení sveta tak obrovskú múdrosť? Bohu sa najviac podobá spisovateľ. Aj spisovateľ je v rámci svojho stvoreného sveta všemohúci, vševediaci, všadeprítomný. Rozprávku najlepšie reflektujú realitu a poslanie človeka. Človek sa narodí, potom prechádza rôznymi skúškami, a ak ich zvládne, tak ho čaká dobrý koniec. Svet ako taký je tiež rozprávka s dobrým koncom, hoci kým nastane, dej môže byť dramatický.

Ešte malý kúsoček na zamyslenie. Programátorské tvorenie má s Božím tvorením aj to spoločné, že Boh tvorí pomocou Informácie a Miery. Ich spojením vzniká aj matéria nadelená informáciou a mierou. A všetky materiálne procesy sa dajú najlepšie vyjadriť pomocou jazyka Informačných technológií. Počítač dokáže simulovať akýkoľvek materiálny proces, a stačí na to len málo: materiálny nosič - hardware, a dáta prúdiace algoritmami. Algoritmy sú synonymom Miery, dáta sú synonymom Informácie, a HW je synonymom matérie.


Čím je charakteristická Miera? Už samotný názov hovorí o tom, že popisuje MERAteľné charakteristiky matérie. Je to všetka metrika sveta. Všetko čo sa dá opísať číslami (v IT svete digitálne): veľkosť, vzdialenosť, pomer, hmotnosť (farba, chuť, vôňa - tieto veci treba preddefinovať do nejakej škály druhov a intenzity a potom porovnávať so vstupom). Prakticky každá miera sa dá vyjadriť číslami, matematicky.


Čo je na matematike a číselných algoritmoch zaujímavé? Že bez ohľadu na mieru zložitosti vzorcov a výpočtov, je každý matematický výstup predvídateľný, t.j. predurčený. Matematika je presná veda, a nie je v nej nič neurčité. Neurčitý matematický výstup môže byť len vtedy, ak je neurčitý aj vstup.
Čo to znamená?
Znamená to, že nič stvorené z matérie nemôže byť zo svojej podstaty nepredvídateľné!!!


Lenže ako vidíme, tak vo svete sa prejavuje aj určitosť, ale aj neurčitosť v procesoch. Keďže matéria je metrická, tak sama o sebe nemôže byť zdrojom neurčitosti. Neurčitosť sa prejavuje v štatistických procesoch, najčastejšie neurčitosť nazývame náhodou. A čo je to náhoda?
"Náhoda je pseudonymom Boha, ak sa nechce pod proces podpisovať vlastným menom". To znamená, že jediným zdrojom neurčitosti v matérii je Boh.


Človek sa podľa KSB skladá z materiálneho tela, z materiálneho ducha-biopoľa (ktoré je nosičom jeho psychiky), a duše, ktorá nie je materiálna, pochádza od Boha, čiže dalo by sa povedať, že duša je tzv. "Božia iskra" v človeku, alebo to, čo som vyššie nazval jediným živým Vedomím (prepožičaným človeku, aby zahral určitú životnú rolu na Zemi).
Ak je ľudská psychika (duch) materiálna, potom sama o sebe nemôže byť zdrojom žiadnej neurčitosti - t.j. ničoho, čo by sa vymykalo predvídateľným algoritmom psychiky; nemôže byť zdrojom výstupov, ktoré by Boh nebol schopný predvídať. Prvky neurčitosti (mystickej neurčitej slobodnej vôle) jej môže dať len Boh sám, ako nemateriálny subjekt, priamym zásahom do materiálnych procesov psychiky. Len Boh môže byť zdrojom neurčitosti v ľudskej psychike.


A je to skutočne tak, človek ako stvorená bytosť nemôže byť nikdy natoľko slobodná, aby mohla Boha v niečom prekvapiť. Akúkoľvek slobodu a neurčitosť jej môže dať len Boh, ktorý môže zariadiť, že správanie človeka sa vymkne akýmkoľvek ustáleným algoritmom a odkloní nejaký proces pre ľudí nepredvídateľným smerom.


Ja ako osoba "JaroslavB" som neživá materiálna bytosť s psychikou nadelenou algoritmami intelektu, inštinktov a intuície, a sám som súčasťou hierarchicky nadradených algoritmov, ktoré sú metrické a teda každý ich krok by mal mať predvídateľný, predurčený, no akékoľvek neurčitosti, náhody, anomálie vnáša do procesov jedine Boh, svojou vôľou (aj cez zásahy do psychiky ľudí - keď ich niečo "osvieti" alebo dá im "rozlíšenie" ). Celé je to ako hodinový mechanizmus. Ale v skutočnosti som živý a schopný vnímať jedine preto, lebo vo mne žije ŽIVÝ BOH (tak ako v každej bytosti), a on v tejto osobe "JaroslavB" prežíva dobrodružstvo. Nie ja, ale On žije tento život.


Takto nejako to vnímam a chápem ja.


Ešte malý kúsoček na zamyslenie. Programátorské tvorenie má s Božím tvorením aj to spoločné, že Boh tvorí pomocou Informácie a Miery. Ich spojením vzniká aj matéria nadelená informáciou a mierou. A všetky materiálne procesy sa dajú najlepšie vyjadriť pomocou jazyka Informačných technológií. Počítač dokáže simulovať akýkoľvek materiálny proces, a stačí na to len málo: materiálny nosič - hardware, a dáta prúdiace algoritmami. Algoritmy sú synonymom Miery, dáta sú synonymom Informácie, a HW je synonymom matérie. Čím je charakteristická Miera? Už samotný názov hovorí o tom, že popisuje MERAteľné charakteristiky matérie. Je to všetka metrika sveta. Všetko čo sa dá opísať číslami (v IT svete digitálne): veľkosť, vzdialenosť, pomer, hmotnosť (farba, chuť, vôňa - tieto veci treba preddefinovať do nejakej škály druhov a intenzity a potom porovnávať so vstupom). Prakticky každá miera sa dá vyjadriť číslami, matematicky. Čo je na matematike a číselných algoritmoch zaujímavé? Že bez ohľadu na mieru zložitosti vzorcov a výpočtov, je každý matematický výstup predvídateľný, t.j. predurčený. Matematika je presná veda, a nie je v nej nič neurčité. Neurčitý matematický výstup môže byť len vtedy, ak je neurčitý aj vstup. Čo to znamená? Znamená to, že nič stvorené z matérie nemôže byť zo svojej podstaty nepredvídateľné!!! Lenže ako vidíme, tak vo svete sa prejavuje aj určitosť, ale aj neurčitosť v procesoch. Keďže matéria je metrická, tak sama o sebe nemôže byť zdrojom neurčitosti. Neurčitosť sa prejavuje v štatistických procesoch, najčastejšie neurčitosť nazývame náhodou. A čo je to náhoda? "Náhoda je pseudonymom Boha, ak sa nechce pod proces podpisovať vlastným menom". To znamená, že jediným zdrojom neurčitosti v matérii je Boh. Človek sa podľa KSB skladá z materiálneho tela, z materiálneho ducha-biopoľa (ktoré je nosičom jeho psychiky), a duše, ktorá nie je materiálna, pochádza od Boha, čiže dalo by sa povedať, že duša je tzv. "Božia iskra" v človeku, alebo to, čo som vyššie nazval jediným živým Vedomím (prepožičaným človeku, aby zahral určitú životnú rolu na Zemi). Ak je ľudská psychika (duch) materiálna, potom sama o sebe nemôže byť zdrojom žiadnej neurčitosti - t.j. ničoho, čo by sa vymykalo predvídateľným algoritmom psychiky; nemôže byť zdrojom výstupov, ktoré by Boh nebol schopný predvídať. Prvky neurčitosti (mystickej neurčitej slobodnej vôle) jej môže dať len Boh sám, ako nemateriálny subjekt, priamym zásahom do materiálnych procesov psychiky. Len Boh môže byť zdrojom neurčitosti v ľudskej psychike. A je to skutočne tak, človek ako stvorená bytosť nemôže byť nikdy natoľko slobodná, aby mohla Boha v niečom prekvapiť. Akúkoľvek slobodu a neurčitosť jej môže dať len Boh, ktorý môže zariadiť, že správanie človeka sa vymkne akýmkoľvek ustáleným algoritmom a odkloní nejaký proces pre ľudí nepredvídateľným smerom. Ja ako osoba "JaroslavB" som neživá materiálna bytosť s psychikou nadelenou algoritmami intelektu, inštinktov a intuície, a sám som súčasťou hierarchicky nadradených algoritmov, ktoré sú metrické a teda každý ich krok by mal mať predvídateľný, predurčený, no akékoľvek neurčitosti, náhody, anomálie vnáša do procesov jedine Boh, svojou vôľou (aj cez zásahy do psychiky ľudí - keď ich niečo "osvieti" alebo dá im "rozlíšenie" ). Celé je to ako hodinový mechanizmus. Ale v skutočnosti som živý a schopný vnímať jedine preto, lebo vo mne žije ŽIVÝ BOH (tak ako v každej bytosti), a on v tejto osobe "JaroslavB" prežíva dobrodružstvo. Nie ja, ale On žije tento život. Takto nejako to vnímam a chápem ja.
Upravené 25. 1. 2022 o 16:28

Z môjho pohľadu existuje len jediný živý nemateriálny princíp, a to je Vedomie. Toto slovo býva často chápané rôzne, ba až materiálne. Ja pod tým ale myslím len číru schopnosť vnímať akékoľvek vnemy, ktorých môžu byť miliardy, nielen zrak, sluch, hmat, čuch a chuť, emócie, city a intelektuálne vnímanie sveta... Keďže vnímanie je jediný spôsob ako vnímať svet a život, tak toto vnímanie možno nazvať samotným Životom.
..V poriadku.To sa týka všetkých žijúcich entít,tvorov,subtvorov, zvierat atď.N o Boh tvorí bytosti na svoju Podobu a Obraz.Príklad:vedomiu zvierat chýba sebauvedomenie,myseľ.Sebauvedomelá(relatívna) myseľ vytvorená HNR si okamžite po stvorení vie pomyslieť:Ja som,ja existujem.Následne nastávajú vnemy okolité,kde sa vlastne nachádza a pod.no nemusí byť ešte umiestnená v žiadnom tele ani do žiadneho prostredia či stavu.Takže sebauvedomenie s následným vedomím sú životom...Absolútna Entita nemôže vytvoriť druhú Absolútnu lebo by sa znegovali.Absolútne môže vytvoriť len relatívne(sebauvedomelé mysle a následne vedomé bytosti)k Absolútnu.


[quote="pid:54261, uid:6"]Z môjho pohľadu existuje len jediný živý nemateriálny princíp, a to je Vedomie. Toto slovo býva často chápané rôzne, ba až materiálne. Ja pod tým ale myslím len číru schopnosť vnímať akékoľvek vnemy, ktorých môžu byť miliardy, nielen zrak, sluch, hmat, čuch a chuť, emócie, city a intelektuálne vnímanie sveta... Keďže vnímanie je jediný spôsob ako vnímať svet a život, tak toto vnímanie možno nazvať samotným Životom.[/quote]..V poriadku.To sa týka všetkých žijúcich entít,tvorov,subtvorov, zvierat atď.N o Boh tvorí bytosti na svoju Podobu a Obraz.Príklad:vedomiu zvierat chýba sebauvedomenie,myseľ.Sebauvedomelá(relatívna) myseľ vytvorená HNR si okamžite po stvorení vie pomyslieť:Ja som,ja existujem.Následne nastávajú vnemy okolité,kde sa vlastne nachádza a pod.no nemusí byť ešte umiestnená v žiadnom tele ani do žiadneho prostredia či stavu.Takže sebauvedomenie s následným vedomím sú životom...Absolútna Entita nemôže vytvoriť druhú Absolútnu lebo by sa znegovali.Absolútne môže vytvoriť len relatívne(sebauvedomelé mysle a následne vedomé bytosti)k Absolútnu.

Príklad:vedomiu zvierat chýba sebauvedomenie,myseľ.Sebauvedomelá(relatívna) myseľ vytvorená HNR si okamžite po stvorení vie pomyslieť:Ja som,ja existujem.


Stále neviem, či ťa správne chápem. Či tým myslíš nejakú intelektuálnu činnosť alebo len senzuálnu... Ak intelektuálnu a verbálnu, tak ťažko si bez slov povieš "Ja som". Ani čerstvo narodené bábo si nevie nič také povedať, lebo nevie hovoriť, o slovách nemá ani potuchy. Jediné, čo robí, je, že intenzívne vníma svet, až kým sa neunaví.


Rozdiel medzi vnímaním sveta živej bytosti a neživého plechového robota nie je v tom, že by si niečo sám sebe hovoril, ale v tom, že robot nedokáže vnímať. On iba imituje vnímanie. Robot to sú len mŕtve algoritmy, mŕtvy duch - psychika. Nemá v sebe život a nevie čo je to živý vnem. Skrátka nemá dušu, čo je individualizované Božie Vedomie - jediný nositeľ života, jediná substancia schopná živých vnemov.


Neviem si predstaviť, ako by človek mohol dokázať, či zvieratá majú dušu alebo nie, či sú to len mŕtve bioroboty, alebo živé vnímajúce bytosti prepojené s Božím vedomím napriamo. Keďže to dokázať neviem, beriem ich radšej ako živé bytosti s dušou.


[quote="pid:54274, uid:191"]Príklad:vedomiu zvierat chýba sebauvedomenie,myseľ.Sebauvedomelá(relatívna) myseľ vytvorená HNR si okamžite po stvorení vie pomyslieť:Ja som,ja existujem.[/quote] Stále neviem, či ťa správne chápem. Či tým myslíš nejakú intelektuálnu činnosť alebo len senzuálnu... Ak intelektuálnu a verbálnu, tak ťažko si bez slov povieš "Ja som". Ani čerstvo narodené bábo si nevie nič také povedať, lebo nevie hovoriť, o slovách nemá ani potuchy. Jediné, čo robí, je, že intenzívne vníma svet, až kým sa neunaví. Rozdiel medzi vnímaním sveta živej bytosti a neživého plechového robota nie je v tom, že by si niečo sám sebe hovoril, ale v tom, že robot nedokáže vnímať. On iba imituje vnímanie. Robot to sú len mŕtve algoritmy, mŕtvy duch - psychika. Nemá v sebe život a nevie čo je to živý vnem. Skrátka nemá dušu, čo je individualizované Božie Vedomie - jediný nositeľ života, jediná substancia schopná živých vnemov. Neviem si predstaviť, ako by človek mohol dokázať, či zvieratá majú dušu alebo nie, či sú to len mŕtve bioroboty, alebo živé vnímajúce bytosti prepojené s Božím vedomím napriamo. Keďže to dokázať neviem, beriem ich radšej ako živé bytosti s dušou.

Inak niekto tu alebo v inom vlákne písal o polarite, a Ferri vysvetlil, že muž a žena nie sú protipólmi. To je naozaj pravda. Najlepší spôsob, ako si overiť, čo je protipólom a čo nie, je podľa toho, či sa to odpudzuje. Kým v materiálnej úrovni sa protipóly priťahujú, tak v duchovnej sfére sa odpudzujú.
Dobro a zlo sa odpudzuje. Dobrý a zlý človek sa spolu neznesú. Muž a žena nie sú protipólmi. Ich psychiky sú ako dve skladačky puzzle, ktoré do seba zapadajú a dopĺňajú sa. Samotná mužská psychika a samotná ženská psychika nie je dokonalá. Dokonalá psychika a dokonalá kolektívna bytosť vznikne len vtedy, ak muž a žena vytvoria harmonický pár. Vtedy spolu tvoria dokonalú bytosť, plnohodnotného Človeka (špeciálne ak aj sami individuálne sú v režime psychiky Človek).


Inak niekto tu alebo v inom vlákne písal o polarite, a Ferri vysvetlil, že muž a žena nie sú protipólmi. To je naozaj pravda. Najlepší spôsob, ako si overiť, čo je protipólom a čo nie, je podľa toho, či sa to odpudzuje. Kým v materiálnej úrovni sa protipóly priťahujú, tak v duchovnej sfére sa odpudzujú. Dobro a zlo sa odpudzuje. Dobrý a zlý človek sa spolu neznesú. Muž a žena nie sú protipólmi. Ich psychiky sú ako dve skladačky puzzle, ktoré do seba zapadajú a dopĺňajú sa. Samotná mužská psychika a samotná ženská psychika nie je dokonalá. Dokonalá psychika a dokonalá kolektívna bytosť vznikne len vtedy, ak muž a žena vytvoria harmonický pár. Vtedy spolu tvoria dokonalú bytosť, plnohodnotného Človeka (špeciálne ak aj sami individuálne sú v režime psychiky Človek).

Takže sebauvedomenie s následným vedomím sú životom...
..večným životom mysliacej bytosti priamo z Boha.Sebauvedomelá myseľ stvorená HNR si to vie nie povedať(žiadne hmotné hlasivky) ale pomyslieť-čisté pravé Ja som.Malé bábo na našej zemi má sebauvedomelú pravú myseľ zapuzdrenú s malým"otvorčekom"energie Života a namiesto nej začne vystupovať do popredia nepravé vyfabrikované ja som-ego, ktoré preberá kontrolu nad telom a taktiež si vie pomyslieť a povedať ja som,ja jestvujem,ja chcem túto hračku.


[quote="pid:54274, uid:191"]Takže sebauvedomenie s následným vedomím sú životom...[/quote]..večným životom mysliacej bytosti priamo z Boha.Sebauvedomelá myseľ stvorená HNR si to vie nie povedať(žiadne hmotné hlasivky) ale pomyslieť-čisté pravé Ja som.Malé bábo na našej zemi má sebauvedomelú pravú myseľ zapuzdrenú s malým"otvorčekom"energie Života a namiesto nej začne vystupovať do popredia nepravé vyfabrikované ja som-ego, ktoré preberá kontrolu nad telom a taktiež si vie pomyslieť a povedať ja som,ja jestvujem,ja chcem túto hračku.

Protože se ztotožňujeme s myslí, trpíme.


No ešte stále tu je nedokonalé-chorobám,starnutiu,bolestiam atď.podliehajúce živočíšne telo.Myslíš že veľkí mudrcovia,guruovia vrátane veľkých duchovných učiteľov ľudstva v ľudských telách netrpeli?


Netrpíme jen proto, že se ztotožňujeme s myslí, ale taky proto že neumíme mysl správně používat. Záleží na tom, jaké myšlenky k sobě pustíme, pokud přijímáme myšlenky, které nám způsobují utrpení, pak to v nás vyvolává negativní emoce, stres a to se pak odráží na našem těle. Skoro všechny nemoci jsou psychosomatické - ze stresu. Ve východních učeních se myslím klade důraz na to, dostat se do stavu bez mysli, a také zde existují názory že je jedno co se kolem nás děje, jestli jsou to věci šťastné nebo bolestné a člověk by měl zaujmout pozici nezávislého pozorovatele. Dosažení stavu klidu je přínosné a má to důležitou funkci, ale stejně důležité je naučit se řídit svoje myšlenky a vybírat si takové, které vedou k radosti a ne k utrpení. Nemůžeme přestat hodnotit věci, to není naše přirozenost, ale můžeme k nim zaujmout takový náhled, který bude užitečný a nebude nás zraňovat. Někdy to není jednoduché, ale všechno co se děje v konečném důsledku směřuje k dobru. Důležité je cítit se dobře tady a teď, potom může dojít k transformaci a duchovnímu růstu. Snažit se to tady nějak přetrpět a doufat že se potom dostaneme do lepších podmínek nefunguje. To co se děje kolem nás je jen odrazem našeho nitra.


[quote="pid:54153, uid:795"]Protože se ztotožňujeme s myslí, trpíme.[/quote] [quote="pid:54223, uid:191"]No ešte stále tu je nedokonalé-chorobám,starnutiu,bolestiam atď.podliehajúce živočíšne telo.Myslíš že veľkí mudrcovia,guruovia vrátane veľkých duchovných učiteľov ľudstva v ľudských telách netrpeli?[/quote] Netrpíme jen proto, že se ztotožňujeme s myslí, ale taky proto že neumíme mysl správně používat. Záleží na tom, jaké myšlenky k sobě pustíme, pokud přijímáme myšlenky, které nám způsobují utrpení, pak to v nás vyvolává negativní emoce, stres a to se pak odráží na našem těle. Skoro všechny nemoci jsou psychosomatické - ze stresu. Ve východních učeních se myslím klade důraz na to, dostat se do stavu bez mysli, a také zde existují názory že je jedno co se kolem nás děje, jestli jsou to věci šťastné nebo bolestné a člověk by měl zaujmout pozici nezávislého pozorovatele. Dosažení stavu klidu je přínosné a má to důležitou funkci, ale stejně důležité je naučit se řídit svoje myšlenky a vybírat si takové, které vedou k radosti a ne k utrpení. Nemůžeme přestat hodnotit věci, to není naše přirozenost, ale můžeme k nim zaujmout takový náhled, který bude užitečný a nebude nás zraňovat. Někdy to není jednoduché, ale všechno co se děje v konečném důsledku směřuje k dobru. Důležité je cítit se dobře tady a teď, potom může dojít k transformaci a duchovnímu růstu. Snažit se to tady nějak přetrpět a doufat že se potom dostaneme do lepších podmínek nefunguje. To co se děje kolem nás je jen odrazem našeho nitra.
Upravené 25. 1. 2022 o 16:56

@Kiru
Zdravia ti Kúru.
Je to obrazné. Človek okúsil ovocie stromu poznania. Vymenili večný život a nevedomosť za neobmedzené poznanie s obmedzením časom. Pretože vydržať byť vekom nesmrteľný by bola strašná nuda. Zato relatívne krátky život prináša to čomu sa vraví korenie života. Práve to lákalo v starých mýtoch Grécka ich olypských bohov na smrteľníkoch. To že všetko žili tak ako keby to bolo naposledy.
S pozdravom Peter.

Toto má aj inú rovinu. Vybrali si trenažér poznania dobra a zla. V tomto trenažéri sa ľudia učia na svojich chybách, niektorí v tých chybách uviaznu a stávajú sa zlými bytosťami. Boh určite nepotrebuje, aby zlé bytosti mali večný život. Preto zaslúžene umierajú. Podľa biblie je tento svet len trenažér, kde sa ľudia učia spoznávať dobro a zlo, a pritom majú možnosť zachovať si v sebe dobro a rozvíjať ho.


Podľa Biblie na konci sveta Boh všetkých oživí, tých dobrých si nechá, a všetkých ostatných vrátane padlých anjelov i satana nechá zomrieť, dopraje im večné nebytie. Pričom ich oživujúca podstata (duša - "božia iskra" ) sa vráti naspäť k Bohu. No a pre tých dobrých stvorí nové nebo a novú zem, kde bude panovať spravodlivosť a večný život. Toľko podľa biblie.


[quote="pid:53992, uid:14"]@Kiru Zdravia ti Kúru. Je to obrazné. Človek okúsil ovocie stromu poznania. Vymenili večný život a nevedomosť za neobmedzené poznanie s obmedzením časom. Pretože vydržať byť vekom nesmrteľný by bola strašná nuda. Zato relatívne krátky život prináša to čomu sa vraví korenie života. Práve to lákalo v starých mýtoch Grécka ich olypských bohov na smrteľníkoch. To že všetko žili tak ako keby to bolo naposledy. S pozdravom Peter.[/quote] Toto má aj inú rovinu. Vybrali si trenažér poznania dobra a zla. V tomto trenažéri sa ľudia učia na svojich chybách, niektorí v tých chybách uviaznu a stávajú sa zlými bytosťami. Boh určite nepotrebuje, aby zlé bytosti mali večný život. Preto zaslúžene umierajú. Podľa biblie je tento svet len trenažér, kde sa ľudia učia spoznávať dobro a zlo, a pritom majú možnosť zachovať si v sebe dobro a rozvíjať ho. Podľa Biblie na konci sveta Boh všetkých oživí, tých dobrých si nechá, a všetkých ostatných vrátane padlých anjelov i satana nechá zomrieť, dopraje im večné nebytie. Pričom ich oživujúca podstata (duša - "božia iskra" ) sa vráti naspäť k Bohu. No a pre tých dobrých stvorí nové nebo a novú zem, kde bude panovať spravodlivosť a večný život. Toľko podľa biblie.

Takže, jestliže je Bible mix informací a dezinformací, je vůbec nějaká metoda jak ty dezinformace odfiltrovat? Už když tu otázku píši, tak jsem si vědom toho, že jednoduchá odpověď asi nebude.

Asi najlepšou cestou bude jednak používať ako filter svedomie: brať ako relevantné to, čo cez neho prejde. A potom klásť otázky HNR a spoliehať sa pri hľadaní pravdy na Neho.


Preto píšem HNR, lebo dôležitá je "presná adresa a telefónne číslo" Boha. Na svete už boli stovky bytostí, čo sa vydávali za Boha, preto by ti mohol odpovedať aj niekto, od koho odpoveď nechceš. Ale "Hierarchicky najvyššie riadenie (rozum) v objektívnej realite" je vyčerpávajúco presná adresa na nadviazanie spojenia s Najvyšším. Ak spojenie nadviažeš, potom ho už môžeš oslovovať aj familiarne.


Čo sa týka tandemového princípu, tak ten je primárne stvorený na dialóg človek s Bohom. Kde Boh odpovedá jazykom životných okolností. A aby tandemový princíp s Bohom fungoval, človek musí naň reagovať a okresávať seba od balastu... Pretože vyššie poznanie prichádza s vyššou mravnosťou.


[quote="pid:54029, uid:612"]Takže, jestliže je Bible mix informací a dezinformací, je vůbec nějaká metoda jak ty dezinformace odfiltrovat? Už když tu otázku píši, tak jsem si vědom toho, že jednoduchá odpověď asi nebude.[/quote] Asi najlepšou cestou bude jednak používať ako filter svedomie: brať ako relevantné to, čo cez neho prejde. A potom klásť otázky HNR a spoliehať sa pri hľadaní pravdy na Neho. Preto píšem HNR, lebo dôležitá je "presná adresa a telefónne číslo" Boha. Na svete už boli stovky bytostí, čo sa vydávali za Boha, preto by ti mohol odpovedať aj niekto, od koho odpoveď nechceš. Ale "Hierarchicky najvyššie riadenie (rozum) v objektívnej realite" je vyčerpávajúco presná adresa na nadviazanie spojenia s Najvyšším. Ak spojenie nadviažeš, potom ho už môžeš oslovovať aj familiarne. Čo sa týka tandemového princípu, tak ten je primárne stvorený na dialóg človek s Bohom. Kde Boh odpovedá jazykom životných okolností. A aby tandemový princíp s Bohom fungoval, človek musí naň reagovať a okresávať seba od balastu... Pretože vyššie poznanie prichádza s vyššou mravnosťou.

Keďže v určitom bode nie-času a nie-priestoru začal Tvoriť,začal tvoriť k obrazu svojmu.Vtedy bol Boh Absolútna sebauvedomelá myseľ bez tela-Boh Duch.

Ono sa to zdá ako oxymoron, niečo, čo popiera samo seba - "urobiť niečo v určitom bode nie-času a nie-priestoru". Podstatou vysvetlenia tohto paradoxu je ale to, že Boh žije v jednom čase (večnosti), ktorý je absolútne oddelený od časopriestoru, ktorý stvoril. Boh vo svojej večnosti sa môže hrať so stvoreným časom a priestorom ako s plastelínou. Je to podobné, ako rozdiel medzi vnútorným svetom a vonkajším svetom človeka. Ten vonkajší svet je objektívny (jeho zákony nevieme zmeniť) a ten vnútorný je relatívny, vnútorný, môžeme v ňom meniť čokoľvek. Ľubovoľne cestovať v čase a priestore. Boh skrátka musí žiť v čase, inak by nemohol tvoriť, ale tá realita v ktorej žije je pre neho objektívna, a realita ktorú stvoril je pre neho relatívna a pre nás objektívna.


S tým tvorením pomocou myšlienky alebo slova je to podobné ako pri lucidnom snívaní. Ak sa človek prebudí vo sne a uvedomí si že sníva, tak môže toho urobiť ešte viac ako Neo v matrixe. Jedinou myšlienkou môžeš zmeniť kulisy zlého sna a premeniť ich na príjemné miesto. Jedinou myšlienkou si môžeš vo sne stvoriť priateľské osoby a rozprávať sa s nimi o všeličom. V lucidnom sne vidíš svet tak sýto a pestrofarebne ako v realite. Fungujú všetky zmysly. Nielen zrak a sluch, ale realistické sú aj hmatové dojmy, vône a chute. Len celý dej a všetky obrazy má človek vo svojej réžii. Budeš si priať aby znela obľúbená pieseň? Pomyslíš, a bude znieť ako z ozajstného rádia. Nie je problém lietať, vznášať sa. Prakticky nič nie je nedostupné. Je to virtuálna realita tvorená a ovládaná vlastnými myšlienkami - veľmi rýchlo a pohotovo. Nejak tak približne, podľa mňa, mohol tvoriť aj HNR náš svet.


[quote="pid:54094, uid:191"]Keďže v určitom bode nie-času a nie-priestoru začal Tvoriť,začal tvoriť k obrazu svojmu.Vtedy bol Boh Absolútna sebauvedomelá myseľ bez tela-Boh Duch.[/quote] Ono sa to zdá ako oxymoron, niečo, čo popiera samo seba - "urobiť niečo v určitom bode nie-času a nie-priestoru". Podstatou vysvetlenia tohto paradoxu je ale to, že Boh žije v jednom čase (večnosti), ktorý je absolútne oddelený od časopriestoru, ktorý stvoril. Boh vo svojej večnosti sa môže hrať so stvoreným časom a priestorom ako s plastelínou. Je to podobné, ako rozdiel medzi vnútorným svetom a vonkajším svetom človeka. Ten vonkajší svet je objektívny (jeho zákony nevieme zmeniť) a ten vnútorný je relatívny, vnútorný, môžeme v ňom meniť čokoľvek. Ľubovoľne cestovať v čase a priestore. Boh skrátka musí žiť v čase, inak by nemohol tvoriť, ale tá realita v ktorej žije je pre neho objektívna, a realita ktorú stvoril je pre neho relatívna a pre nás objektívna. S tým tvorením pomocou myšlienky alebo slova je to podobné ako pri lucidnom snívaní. Ak sa človek prebudí vo sne a uvedomí si že sníva, tak môže toho urobiť ešte viac ako Neo v matrixe. Jedinou myšlienkou môžeš zmeniť kulisy zlého sna a premeniť ich na príjemné miesto. Jedinou myšlienkou si môžeš vo sne stvoriť priateľské osoby a rozprávať sa s nimi o všeličom. V lucidnom sne vidíš svet tak sýto a pestrofarebne ako v realite. Fungujú všetky zmysly. Nielen zrak a sluch, ale realistické sú aj hmatové dojmy, vône a chute. Len celý dej a všetky obrazy má človek vo svojej réžii. Budeš si priať aby znela obľúbená pieseň? Pomyslíš, a bude znieť ako z ozajstného rádia. Nie je problém lietať, vznášať sa. Prakticky nič nie je nedostupné. Je to virtuálna realita tvorená a ovládaná vlastnými myšlienkami - veľmi rýchlo a pohotovo. Nejak tak približne, podľa mňa, mohol tvoriť aj HNR náš svet.

Až najdeme své pravé Já, trpět už nebudeme nutné.

Toto asi treba zažiť. Uvedomiť si a zažiť, že moje "JA" nemá nič spoločné s mojim telom a dokonca ani s psychikou, ľudskou identitou. Telo aj psychika sú len matéria, výtvor božieho matrixu. "Ja" je to, čo nie je výtvorom matrixu, v skutočnosti je len pasívnym divákom sediacim za oponou mysle a sleduje a vníma, čo sa deje v mysli, čo sa deje vo vonkajšom svete. "Ja" je čiastočkou živého Božieho vedomia. Len ono je živé, len ono nie je stvorené a nie je matrix. Toto sa veľmi ťažko vysvetľuje druhým, ktorí to nezažili. Je to podobné ako vysvetľovať jav, na ktorý druhí ľudia nemajú pojem, a môj pojem im nič nehovorí.


Tú frázu, že trpieť po tomto uvedomení už nebude nutné, vnímam tak, že život nie je náhodný zhluk udalostí, ale je to živý jazyk Boha. Podľa toho, čo nás chce naučiť, také nám posiela do života udalosti. Ak si človek niečo dôležité uvedomí, tak okamžite na to zareaguje aj samotný Život. Zmenia sa okolnosti okolo samotného človeka. Budhisti neoperujú s pojmom Boh, ja áno. Preto aj v Živote (to, čomu na Východe hovoria Samsára) vidím inteligentnú reč Boha a nesnažím sa z tohto prostredia zutekať, ale lepšie ho pochopiť.


Ak to preženiem, tak uvedomiť si svoje "Ja" je podobné prebudeniu vo vlastnom sne, z ktorého sa stane lucidný sen. Kým človek sníva, tak je len pasívnym účastníkom snového matrixu, bez ohľadu na to, čo robí a ako vo sne reaguje. Keď si však uvedomí, že jeho "Ja" nie je z tohto sna, ale z hierarchicky vyššej úrovne, ktorá má moc tvoriť sny, tak sa všetko zmení. Už žiaden matrix snu nad ním nemá moc. Už sa ti nebude snívať nič, čo by sa ti nepáčilo. Máš moc zmeniť celý matrix podľa ľubovôle, aj keď v realite to robiť nebudeš, lebo v ňom nie si sám, ale je plný živých bytostí a nemôžeš nezodpovedne zasahovať do ich životov a vytvárať zmätok.


[quote="pid:54153, uid:795"]Až najdeme své pravé Já, trpět už nebudeme nutné.[/quote] Toto asi treba zažiť. Uvedomiť si a zažiť, že moje "JA" nemá nič spoločné s mojim telom a dokonca ani s psychikou, ľudskou identitou. Telo aj psychika sú len matéria, výtvor božieho matrixu. "Ja" je to, čo nie je výtvorom matrixu, v skutočnosti je len pasívnym divákom sediacim za oponou mysle a sleduje a vníma, čo sa deje v mysli, čo sa deje vo vonkajšom svete. "Ja" je čiastočkou živého Božieho vedomia. Len ono je živé, len ono nie je stvorené a nie je matrix. Toto sa veľmi ťažko vysvetľuje druhým, ktorí to nezažili. Je to podobné ako vysvetľovať jav, na ktorý druhí ľudia nemajú pojem, a môj pojem im nič nehovorí. Tú frázu, že trpieť po tomto uvedomení už nebude nutné, vnímam tak, že život nie je náhodný zhluk udalostí, ale je to živý jazyk Boha. Podľa toho, čo nás chce naučiť, také nám posiela do života udalosti. Ak si človek niečo dôležité uvedomí, tak okamžite na to zareaguje aj samotný Život. Zmenia sa okolnosti okolo samotného človeka. Budhisti neoperujú s pojmom Boh, ja áno. Preto aj v Živote (to, čomu na Východe hovoria Samsára) vidím inteligentnú reč Boha a nesnažím sa z tohto prostredia zutekať, ale lepšie ho pochopiť. Ak to preženiem, tak uvedomiť si svoje "Ja" je podobné prebudeniu vo vlastnom sne, z ktorého sa stane lucidný sen. Kým človek sníva, tak je len pasívnym účastníkom snového matrixu, bez ohľadu na to, čo robí a ako vo sne reaguje. Keď si však uvedomí, že jeho "Ja" nie je z tohto sna, ale z hierarchicky vyššej úrovne, ktorá má moc tvoriť sny, tak sa všetko zmení. Už žiaden matrix snu nad ním nemá moc. Už sa ti nebude snívať nič, čo by sa ti nepáčilo. Máš moc zmeniť celý matrix podľa ľubovôle, aj keď v realite to robiť nebudeš, lebo v ňom nie si sám, ale je plný živých bytostí a nemôžeš nezodpovedne zasahovať do ich životov a vytvárať zmätok.

Nečekal jsem, že na KSB fóru, které primárně není duchovní, bude vedena bohatá diskuze na tak vysoké duchovní úrovni. Jsem mile překvapen a i to znamená, že lidé se duchovně probouzejí. KSB, pokud má mít ambici měnit svět, mezilidské vztahy, musí obsahovat mravní a duchovní imperativ. A on ho obsahuje v dostatečné míře chápání komunity - a jistě do budoucna ho bude dál rozvíjet.
Duchovní učení musí mít několik úrovní. Já to přirovnal k vzdělávacímu systému, kdy začínáme už vlastně od prvních matčiných slov přes mateřskou a základní školu po univerzitu. A na všech úrovních se musí "učit" pravda. Avšak jde o relativní pravdy než se dostaneme až k té absolutní. Jak uvedl na jedné přednášce v Lucerně Eduard Tomáš o druhém, absolutním břehu poznání. Nemůžete říci člověku, který ještě neumí plavat, aby k vám doplaval. Tedy, je třeba se začít učit prvními tempy na mělčině a postupně se dostat do větší a větší hloubky. A teprve, když k vám ten člověk doplave, můžete mu vysvětlit, že neexistuje žádný druhý břeh. Pouze jednota. Tedy ani já, ty, ostatní, projevený svět, ale jen bytí. A sánskrtu sat čit ánanda. Mana rupa, totiž jméno a tvar, jsou z nejvyššího hlediska iluze, klam.
Tady se dá poznat Bůh v klidné (neprojevené) fázi a v dynamické fázi jako Stvořitel. Neustále tvoří kosmos a mikrokosmos, včetně nás. To je to kmitání, když jdeme do jádra hmoty. Avšak nakonec zjistíme, že hmota a duch, tedy dualita, neexistuje. Jen to věčné bytí bez začátku a bez konce. Dobrá zpráva: Až zemřeme jako Boží stvoření (zanikne naše mysl a tělom dál zůstaneme jako součást absolutna. To jsme, vždy byli a vždy budeme.


Nečekal jsem, že na KSB fóru, které primárně není duchovní, bude vedena bohatá diskuze na tak vysoké duchovní úrovni. Jsem mile překvapen a i to znamená, že lidé se duchovně probouzejí. KSB, pokud má mít ambici měnit svět, mezilidské vztahy, musí obsahovat mravní a duchovní imperativ. A on ho obsahuje v dostatečné míře chápání komunity - a jistě do budoucna ho bude dál rozvíjet. Duchovní učení musí mít několik úrovní. Já to přirovnal k vzdělávacímu systému, kdy začínáme už vlastně od prvních matčiných slov přes mateřskou a základní školu po univerzitu. A na všech úrovních se musí "učit" pravda. Avšak jde o relativní pravdy než se dostaneme až k té absolutní. Jak uvedl na jedné přednášce v Lucerně Eduard Tomáš o druhém, absolutním břehu poznání. Nemůžete říci člověku, který ještě neumí plavat, aby k vám doplaval. Tedy, je třeba se začít učit prvními tempy na mělčině a postupně se dostat do větší a větší hloubky. A teprve, když k vám ten člověk doplave, můžete mu vysvětlit, že neexistuje žádný druhý břeh. Pouze jednota. Tedy ani já, ty, ostatní, projevený svět, ale jen bytí. A sánskrtu sat čit ánanda. Mana rupa, totiž jméno a tvar, jsou z nejvyššího hlediska iluze, klam. Tady se dá poznat Bůh v klidné (neprojevené) fázi a v dynamické fázi jako Stvořitel. Neustále tvoří kosmos a mikrokosmos, včetně nás. To je to kmitání, když jdeme do jádra hmoty. Avšak nakonec zjistíme, že hmota a duch, tedy dualita, neexistuje. Jen to věčné bytí bez začátku a bez konce. Dobrá zpráva: Až zemřeme jako Boží stvoření (zanikne naše mysl a tělom dál zůstaneme jako součást absolutna. To jsme, vždy byli a vždy budeme.

Pavel Kačer

Boh určite nepotrebuje, aby zlé bytosti mali večný život. Preto zaslúžene umierajú.

Podľa Biblie na konci sveta Boh všetkých oživí, tých dobrých si nechá, a všetkých ostatných vrátane padlých anjelov i satana nechá zomrieť, dopraje im večné nebytie. Pričom ich oživujúca podstata (duša - "božia iskra" ) sa vráti naspäť k Bohu. No a pre tých dobrých stvorí nové nebo a novú zem, kde bude panovať spravodlivosť a večný život. Toľko podľa biblie.
...Podľa biblie.No podľa princípov Absolútnej Lásky,Pochopenia Akceptovania,Súcitu,Empatie,Milosrdenstva,Odpustenia je taktiež umožnené aj totálne(nie Absolútne)zlým bytostiam umožnená cesta späť k Bohu,Otcovi,HNR na základe Ním implantovanej Slobody voľby do všetkých sebauvedomelých vedomých myslí.Tým ktorí to odmietnu(vzdialená možnosť)budú odňaté životné energie pretože stav odklonu od HNR je len dočasná skúsenosť Stvorenia pred Novými Érami bytia.


[quote="pid:54280, uid:6"]Boh určite nepotrebuje, aby zlé bytosti mali večný život. Preto zaslúžene umierajú.[/quote] [quote="pid:54280, uid:6"]Podľa Biblie na konci sveta Boh všetkých oživí, tých dobrých si nechá, a všetkých ostatných vrátane padlých anjelov i satana nechá zomrieť, dopraje im večné nebytie. Pričom ich oživujúca podstata (duša - "božia iskra" ) sa vráti naspäť k Bohu. No a pre tých dobrých stvorí nové nebo a novú zem, kde bude panovať spravodlivosť a večný život. Toľko podľa biblie.[/quote]...Podľa biblie.No podľa princípov Absolútnej Lásky,Pochopenia Akceptovania,Súcitu,Empatie,Milosrdenstva,Odpustenia je taktiež umožnené aj totálne(nie Absolútne)zlým bytostiam umožnená cesta späť k Bohu,Otcovi,HNR na základe Ním implantovanej Slobody voľby do všetkých sebauvedomelých vedomých myslí.Tým ktorí to odmietnu(vzdialená možnosť)budú odňaté životné energie pretože stav odklonu od HNR je len dočasná skúsenosť Stvorenia pred Novými Érami bytia.

Podstatou vysvetlenia tohto paradoxu je ale to, že Boh žije v jednom čase (večnosti), ktorý je absolútne oddelený od časopriestoru, ktorý stvoril.
...Nenazval by som to ani termínom "v jednom čase "ale skôr v stave bezčasovosti a bezpriestorovosti.Vytvorený čas v rôznych priestoroch a dimenziách plynie ako vystrelené šípy no v stave Tvorby Boha je irelevantný.


[quote="pid:54287, uid:6"]Podstatou vysvetlenia tohto paradoxu je ale to, že Boh žije v jednom čase (večnosti), ktorý je absolútne oddelený od časopriestoru, ktorý stvoril.[/quote]...Nenazval by som to ani termínom "v jednom čase "ale skôr v stave bezčasovosti a bezpriestorovosti.Vytvorený čas v rôznych priestoroch a dimenziách plynie ako vystrelené šípy no v stave Tvorby Boha je irelevantný.

...Nenazval by som to ani termínom "v jednom čase "ale skôr v stave bezčasovosti a bezpriestorovosti.Vytvorený čas v rôznych priestoroch a dimenziách plynie ako vystrelené šípy no v stave Tvorby Boha je irelevantný.

Ta bezčasovosť je pohľad na Boha z nášho času a priestoru. Pretože čas u Boha nemá s našim časom nič spoločné. Sú úplne oddelené.
O čase u Boha hovorím preto, lebo akékoľvek rozhodovanie a tvorenie je lineárny proces, prebieha krok po kroku, a bez dynamiky času nie je možná žiadna postupná činnosť. No v prípade, ak u Boha neexistuje žiaden objektívny svet, iba ten relatívny, ktorý si sám vytvoril, potom je čas u neho naozaj irelevantný.


[quote="pid:54321, uid:191"]...Nenazval by som to ani termínom "v jednom čase "ale skôr v stave bezčasovosti a bezpriestorovosti.Vytvorený čas v rôznych priestoroch a dimenziách plynie ako vystrelené šípy no v stave Tvorby Boha je irelevantný.[/quote] Ta bezčasovosť je pohľad na Boha z nášho času a priestoru. Pretože čas u Boha nemá s našim časom nič spoločné. Sú úplne oddelené. O čase u Boha hovorím preto, lebo akékoľvek rozhodovanie a tvorenie je lineárny proces, prebieha krok po kroku, a bez dynamiky času nie je možná žiadna postupná činnosť. No v prípade, ak u Boha neexistuje žiaden objektívny svet, iba ten relatívny, ktorý si sám vytvoril, potom je čas u neho naozaj irelevantný.

Jsem mile překvapen a i to znamená, že lidé se duchovně probouzejí. KSB, pokud má mít ambici měnit svět, mezilidské vztahy, musí obsahovat mravní a duchovní imperativ.

Já za velký přínos této diskuse považuji to, že zde zazněly termíny jako Bytí, Absolutno, Jednota, Věčnost. Že si účastníci diskuse nepředstavují Boha jako nějakého vousatého dědka sedícího na obláčku.
61f0fb738197d
Toto je obrázek z rakouského kostela v Mariazell. Má to znázorňovat trojjedinost boží - Bůh Otec, Syn a Duch Svatý (ještě je tam někde holub, ale ten není moc vidět).


[quote="pid:54313, uid:795"]Jsem mile překvapen a i to znamená, že lidé se duchovně probouzejí. KSB, pokud má mít ambici měnit svět, mezilidské vztahy, musí obsahovat mravní a duchovní imperativ.[/quote] Já za velký přínos této diskuse považuji to, že zde zazněly termíny jako Bytí, Absolutno, Jednota, Věčnost. Že si účastníci diskuse nepředstavují Boha jako nějakého vousatého dědka sedícího na obláčku. ![61f0fb738197d](serve/attachment&path=61f0fb738197d) Toto je obrázek z rakouského kostela v Mariazell. Má to znázorňovat trojjedinost boží - Bůh Otec, Syn a Duch Svatý (ještě je tam někde holub, ale ten není moc vidět).

Baroko je obzvlášť pompézní, nabubřelé. Uvědomuji si, jak žili lidé ještě před stoletím. Byli absolutně závislí na vrchnosti - světské a duchovní. Ta dokázala zneužít i touhu (vědomou nebo podvědomou) každého člověka po spojení s Bohem, s jeho pravou podstatou, z níž jsme vyšli narozením a do níž se toužíme vrátit. V kostelích sice můžeme najít spoustu uměleckých dě hodných obdivu, ale především symbolů moci a nutnosti podrobit se autoritě. Proto také ve feudalizmu bylo jasné, kdo je pán a kdo kmán. Pak přišla doba kapitalizmu a demokracie, v níž už si "lid vládl sám. A začal ten pravý zmatek. Už nebylo na první pohled tak zřejmé who´s who. A oslím můstkem se dostávám k dnešní covidové době. Pandemie sňala masky demokratům a pod nimi na nás cení zuby despocie.


Baroko je obzvlášť pompézní, nabubřelé. Uvědomuji si, jak žili lidé ještě před stoletím. Byli absolutně závislí na vrchnosti - světské a duchovní. Ta dokázala zneužít i touhu (vědomou nebo podvědomou) každého člověka po spojení s Bohem, s jeho pravou podstatou, z níž jsme vyšli narozením a do níž se toužíme vrátit. V kostelích sice můžeme najít spoustu uměleckých dě hodných obdivu, ale především symbolů moci a nutnosti podrobit se autoritě. Proto také ve feudalizmu bylo jasné, kdo je pán a kdo kmán. Pak přišla doba kapitalizmu a demokracie, v níž už si "lid vládl sám. A začal ten pravý zmatek. Už nebylo na první pohled tak zřejmé who´s who. A oslím můstkem se dostávám k dnešní covidové době. Pandemie sňala masky demokratům a pod nimi na nás cení zuby despocie.

Pavel Kačer

Má to znázorňovat trojjedinost boží - Bůh Otec, Syn a Duch Svatý (ještě je tam někde holub, ale ten není moc vidět).

Prosím tě - a kde to má být? Já vnímám jen spodní třetinu oltáře, ten zbytek je příšerný - a vršek mi přijde jak zapatlaný montážní pěnou. smile Kde v tom hledat svatou trojici a holuba.... nehledě na to, že u nás se většinou Duch svatý zobrazuje jako holub...


[quote="pid:54376, uid:430"]Má to znázorňovat trojjedinost boží - Bůh Otec, Syn a Duch Svatý (ještě je tam někde holub, ale ten není moc vidět).[/quote] Prosím tě - a kde to má být? Já vnímám jen spodní třetinu oltáře, ten zbytek je příšerný - a vršek mi přijde jak zapatlaný montážní pěnou. :) Kde v tom hledat svatou trojici a holuba.... nehledě na to, že u nás se většinou Duch svatý zobrazuje jako holub...

Toto asi treba zažiť. Uvedomiť si a zažiť, že moje "JA" nemá nič spoločné s mojim telom a dokonca ani s psychikou, ľudskou identitou.


Koncept "JÁ", který je oddělen od celku. Dobro, zlo. Dualita.
Položme si otázku, za jakých podmínek lze dosáhnout stavu, kdy si naše individuální mysl uvědomí, že naše tělo, naše mysl, která si říká "JÁ" je součástí celku.


Technicky by se tato podmínka mohla definovat jako prožitek toho, že všechny jevy (procesy) jsou součástí celku. Jakmile naše individuální mysl prožije takříkajíc na vlastní kůži skutečnost, že všechno souvisí se vším, pak zmizí závoje oddělenosti a následně i potřeba rozdělovat jevy na DOBRÉ a ZLÉ.
Je to něco podobného, jako kdybych se probral z nějakého zlého snu, ve kterém by jednotlivé části mého těla mezi sebou soupeřily, nebo se dokonce snažily jedna druhou zabít. Například v tom snu byla má kolena byla docela sečtělá. Veřejně by se hlásila k duchovně-filozofickému systému Slepého Střeva, které během svého krátkého života šířilo myšlenky jednoho CELKU, jednoho TĚLA. Intelektuálně by to sice obě kolena chápala, ale v celku jim to bylo houby platné, protože takovou realitu nebyla schopna prožívat. S takovou představou se Kolena nebyla schopna plně ztotožnit. Levé koleno mělo jiné zájmy než pravé. A tak měla obě kolena své vlastní představy, co je dobro a zlo a každé si prožívalo svou vlastní dualitu. Starodávné báje se sice zmiňovaly o tom, že existuje tajemný svět jménem Hlava, ve kterém dochází ke sjednocení protikladů. Ale nikdy v minulosti se nepodařilo dosáhnout shody na tom, jak taková Hlava může vlastně vypadat. Jaké má cíle, na co myslí a především jaké záměry může Tajemná Hlava s jednotlivými účastníky mít.
A tak v okamžiku, kdy jsem se probudil a vzpomněl si na ten bláznivý sen, nevěřícně jsem zíral na bláhové představy obou Kolen. Vždyť je přece naprosto Jasné, že se musím starat o celé Tělo a že žádná část ve mně nežije izolovaně. Všechny jsou na sobě závislé. To přece nejde mít rád jedno koleno s tím že je DOBRÉ a nenávidět to druhé, že je ZLÉ.


Omlouvám se, jestli jsem se moc rozepsal, ale myslím si, že lidé jsou v podobné situaci. Procitnutí je možné, ale cesta k němu je dlouhá a trnitá. Lidé jsou od HNR vybaveni:
a) Svobodnou vůlí umožňující jak budovat, tak i ničit.
b) Zpětnovazebním kontrolním mechanismem v podobě Svědomí
c) Systémem dokonalé Nápovědy a sadou ukazatelů známou jako JŽO – Jazyk životních událostí.
Aby došlo u člověka ke kvalitativnímu skoku na vyšší úroveň, do stavu „HLAVY„ , bude muset prokázat, že ačkoliv tuto JEDNOTU neprožívá a je lapen ve světě DUALITY, přesto se chová tak, jako by už stavu „HLAVY“ dosáhl. A pak, po určité době, kdy načerpá dostatek zkušeností, třeba i po mnoha a mnoha reinkarnací, nebo jiného mechanismu, se Člověku takový skok podaří. Pak už nebude řešit co je DOBRO a co je ZLO. Přesto však bude velmi dobře chápat co tyto stavy pro něj znamenaly a jak obrovské úsilí musel pomocí Svědomí vynaložit, aby se těch závojů oddělenosti zbavil. A také bude chápat, že to byl zároveň jediný způsob, jak se kvalifikovat do vyššího levelu, protože takové podmínky HNR stanovil.


[quote="pid:54295, uid:6"]Toto asi treba zažiť. Uvedomiť si a zažiť, že moje "JA" nemá nič spoločné s mojim telom a dokonca ani s psychikou, ľudskou identitou.[/quote] Koncept "JÁ", který je oddělen od celku. Dobro, zlo. Dualita. Položme si otázku, za jakých podmínek lze dosáhnout stavu, kdy si naše individuální mysl uvědomí, že naše tělo, naše mysl, která si říká "JÁ" je součástí celku. Technicky by se tato podmínka mohla definovat jako prožitek toho, že všechny jevy (procesy) jsou součástí celku. Jakmile naše individuální mysl prožije takříkajíc na vlastní kůži skutečnost, že všechno souvisí se vším, pak zmizí závoje oddělenosti a následně i potřeba rozdělovat jevy na DOBRÉ a ZLÉ. Je to něco podobného, jako kdybych se probral z nějakého zlého snu, ve kterém by jednotlivé části mého těla mezi sebou soupeřily, nebo se dokonce snažily jedna druhou zabít. Například v tom snu byla má kolena byla docela sečtělá. Veřejně by se hlásila k duchovně-filozofickému systému Slepého Střeva, které během svého krátkého života šířilo myšlenky jednoho CELKU, jednoho TĚLA. Intelektuálně by to sice obě kolena chápala, ale v celku jim to bylo houby platné, protože takovou realitu nebyla schopna prožívat. S takovou představou se Kolena nebyla schopna plně ztotožnit. Levé koleno mělo jiné zájmy než pravé. A tak měla obě kolena své vlastní představy, co je dobro a zlo a každé si prožívalo svou vlastní dualitu. Starodávné báje se sice zmiňovaly o tom, že existuje tajemný svět jménem Hlava, ve kterém dochází ke sjednocení protikladů. Ale nikdy v minulosti se nepodařilo dosáhnout shody na tom, jak taková Hlava může vlastně vypadat. Jaké má cíle, na co myslí a především jaké záměry může Tajemná Hlava s jednotlivými účastníky mít. A tak v okamžiku, kdy jsem se probudil a vzpomněl si na ten bláznivý sen, nevěřícně jsem zíral na bláhové představy obou Kolen. Vždyť je přece naprosto Jasné, že se musím starat o celé Tělo a že žádná část ve mně nežije izolovaně. Všechny jsou na sobě závislé. To přece nejde mít rád jedno koleno s tím že je DOBRÉ a nenávidět to druhé, že je ZLÉ. Omlouvám se, jestli jsem se moc rozepsal, ale myslím si, že lidé jsou v podobné situaci. Procitnutí je možné, ale cesta k němu je dlouhá a trnitá. Lidé jsou od HNR vybaveni: a) Svobodnou vůlí umožňující jak budovat, tak i ničit. b) Zpětnovazebním kontrolním mechanismem v podobě Svědomí c) Systémem dokonalé Nápovědy a sadou ukazatelů známou jako JŽO – Jazyk životních událostí. Aby došlo u člověka ke kvalitativnímu skoku na vyšší úroveň, do stavu „HLAVY„ , bude muset prokázat, že ačkoliv tuto JEDNOTU neprožívá a je lapen ve světě DUALITY, přesto se chová tak, jako by už stavu „HLAVY“ dosáhl. A pak, po určité době, kdy načerpá dostatek zkušeností, třeba i po mnoha a mnoha reinkarnací, nebo jiného mechanismu, se Člověku takový skok podaří. Pak už nebude řešit co je DOBRO a co je ZLO. Přesto však bude velmi dobře chápat co tyto stavy pro něj znamenaly a jak obrovské úsilí musel pomocí Svědomí vynaložit, aby se těch závojů oddělenosti zbavil. A také bude chápat, že to byl zároveň jediný způsob, jak se kvalifikovat do vyššího levelu, protože takové podmínky HNR stanovil.

Kde v tom hledat svatou trojici a holuba....

Ježíš na kříži - Syn. Za ruku ho drží vousatý dědek - Bůh Otec a toho holuba tam nemůžu najít ani při velkém zvětšení. Ale je tam, viděl jsem ho, když jsem ten kostel navštívil.


[quote="pid:54513, uid:203"]Kde v tom hledat svatou trojici a holuba....[/quote] Ježíš na kříži - Syn. Za ruku ho drží vousatý dědek - Bůh Otec a toho holuba tam nemůžu najít ani při velkém zvětšení. Ale je tam, viděl jsem ho, když jsem ten kostel navštívil.

Nečekal jsem, že na KSB fóru, které primárně není duchovní,


Chceš oddeliť pravovernú činnosť od Boha?


Podľa mňa koncepcia spoločnej bezpečnosti vyplýva zo Zámeru. Preto je tvoje počudovanie počudovanie hodné.


Dôvod prečo sa pisatelia KSB priamo a podrobne, nezaoberajú tým o čom píše jardob je jednoduchý. Existuje veľa šarlatánov/vykladačov a "duchovných" ponoukačou (ako je Satan a podobný) a každý človek cíti napojenosť na Boha cez svedomie.


Vo svojej podstate problém s "duchovnosťou" vyjadril jardob takto:
"Je to podobné ako vysvetľovať jav, na ktorý druhí ľudia nemajú pojem, a môj pojem im nič nehovorí."
To vyjavili aj pisatelia KSB neviem teraz v ktorom diele.


ps. Ospravedlňujem sa za moju ostrosť text moje príspevku som zmenil


[quote="pid:54313, uid:795"]Nečekal jsem, že na KSB fóru, které primárně není duchovní,[/quote] Chceš oddeliť pravovernú činnosť od Boha? Podľa mňa koncepcia spoločnej bezpečnosti vyplýva zo Zámeru. Preto je tvoje počudovanie počudovanie hodné. Dôvod prečo sa pisatelia KSB priamo a podrobne, nezaoberajú tým o čom píše jardob je jednoduchý. Existuje veľa šarlatánov/vykladačov a "duchovných" ponoukačou (ako je Satan a podobný) a každý človek cíti napojenosť na Boha cez svedomie. Vo svojej podstate problém s "duchovnosťou" vyjadril jardob takto: "Je to podobné ako vysvetľovať jav, na ktorý druhí ľudia nemajú pojem, a môj pojem im nič nehovorí." To vyjavili aj pisatelia KSB neviem teraz v ktorom diele. ps. Ospravedlňujem sa za moju ostrosť text moje príspevku som zmenil
Upravené 27. 1. 2022 o 10:10

Lidé jsou od HNR vybaveni
...Keďže sa už dlhodobo zaoberám,študujem a skúmam záležitosti duchovného charakteru,tak len úplne v jednoduchom náčrte téza štruktúry ľudskej mysle:1.Pravá myseľ,pravé Ja,priame napojenie na HNR,vytvorená HNR.Obsahujeme 5%tejto mysle ktorá sa skladá z troch stupňov a každý stupeň ešte má ešte 3 úrovne.Táto myseľ v sebe neobsahuje nič negatívne,falošné, nepravdivé.2.Nepravá myseľ,nepravé ja,ego,pseudomyseľ nevytvorená HNR.Tejto mysle obsahujeme 95%, taktiež sa skladá so svojich troch stupňov a deviatich úrovní.Táto myseľ obaľuje pravú myseľ a prekrúca a falšuje podstatnú časť toho čo prúdi z pravej mysle.Neobsahuje nič pozitívne,dobré a pravdivé.Je symbiózna s telom,no pri uvedomení si aspektov a charakteristík pravého Ja aj nepravého ja ustupuje ego do pozadia,no nedá sa úplne potlačiť.


[quote="pid:54537, uid:612"]Lidé jsou od HNR vybaveni[/quote]...Keďže sa už dlhodobo zaoberám,študujem a skúmam záležitosti duchovného charakteru,tak len úplne v jednoduchom náčrte téza štruktúry ľudskej mysle:1.Pravá myseľ,pravé Ja,priame napojenie na HNR,vytvorená HNR.Obsahujeme 5%tejto mysle ktorá sa skladá z troch stupňov a každý stupeň ešte má ešte 3 úrovne.Táto myseľ v sebe neobsahuje nič negatívne,falošné, nepravdivé.2.Nepravá myseľ,nepravé ja,ego,pseudomyseľ nevytvorená HNR.Tejto mysle obsahujeme 95%, taktiež sa skladá so svojich troch stupňov a deviatich úrovní.Táto myseľ obaľuje pravú myseľ a prekrúca a falšuje podstatnú časť toho čo prúdi z pravej mysle.Neobsahuje nič pozitívne,dobré a pravdivé.Je symbiózna s telom,no pri uvedomení si aspektov a charakteristík pravého Ja aj nepravého ja ustupuje ego do pozadia,no nedá sa úplne potlačiť.

Koncept "JÁ", který je oddělen od celku. Dobro, zlo. Dualita.
Položme si otázku, za jakých podmínek lze dosáhnout stavu, kdy si naše individuální mysl uvědomí, že naše tělo, naše mysl, která si říká "JÁ" je součástí celku.


Aj na tvojej reakcii vidno, ako sa ťažko vysvetľuje pojem "vedomie" a "Ja". Každý si pod tým predstavuje niečo iné. Ja osobne nestotožňujem "Ja" s "mysľou". Myseľ je produktom psychiky, intelektu. V tomto zmysle dokáže "myslieť" aj robot. Myseľ odráža naprogramovanú osobnosť, jej maniere, vlastnosti, mravnosť, stereotypy: to všetko sa odráža vo vnútornom monológu, vo voľbe toho, na čo myseľ zameriava pozornosť. "Ja" je v skutočnosti divákom, ktorý vníma to, čo robí myseľ vo vnútornom svete, aj to, čo sa koná vo vonkajšom svete. V drvivej väčšine prípadov "Ja" vôbec neurčuje, na čo má myseľ zamerať pozornosť. Myseľ to robí sama podľa algoritmov svojej psychiky a vonkajších a vnútorných podnetov. Skutočná vôľa vychádzajúca z "Ja" by sa prejavila až vtedy, ak by si sa dokázal odosobniť od svojej mysle, od toho kým si v tomto svete, od zákonitostí Matrixu a spomenul by si si na to, kým si mimo matrix. To by ti pomohlo uveriť, že matrix je len iluzórny a viera v tebe by slobodne dokázala meniť matrix okolo teba jedinou myšlienkou. Až v tomto bode by si konal na základne slobodnej vôle prameniacej z duše, z tvojho "Ja". Všetko ostatné nie je vôla, ale iba algoritmy mysle naprogramované matrixom.


Príliš to s tou dualitou komplikuješ. Ľavé koleno môže mať subjektívny názor na dobro a zlo. Pravé koleno môže mať subjektívny názor na dobro a zlo, ale hlava, riadiaca celé telo, bude mať tiež názor na dobro a zlo, a tento názor bude objektívny a záväzný pre celé telo (ľavé a pravé koleno to nemôže zmeniť). Je jedno, čo si ľudia myslia o dobro a zle, dôležité a záväzné je, čo si o dobre a zle myslí HNR... A Jeho názoru na dobro a zlo sa vraví objektívna mravnosť, pretože ňou riadi všetko stvorené, a stvorenia to nemôžu zmeniť.


A mňa zaujíma, prečo Boh stvoril svet plný dobra a zla?! Čo tým chcel povedať? Tváriť sa, že dobro a zlo neexistuje, sa mi nezdá správne, ak som najprv nepochopil, aký zmysel dal Boh tomuto svetu, prečo ma poslal na tento svet bez inštrukcií a chápania, čo tu mám robiť! Načo by som dostal do daru svedomie, ak by som sa mal tváriť, že dobro a zlo neexistuje, aj keby pred mojimi očami niekto vraždil človeka...


Dobro a zlo neexistuje iba v tom zmysle, že tento život je podobný snu, z ktorého sa raz prebudíme. No ak by v tomto živote malo byť najdôležitejším poznaním, že dobro a zlo neexistuje, tak nemalo by sa zmysel do tohto života (sna) ani rodiť. A už vôbec nie so svedomím. Preto hľadám iné vysvetlenie toho, na aký účel stvoril Boh tento svet, a prečo doň posiela živé duše s živými emóciami a vnemami. Vysvetlenie, ktoré bude dávať zmysel.


Veď ak ľudia po prebudení zo sna hľadajú zmysel a význam svojich snov, tak prečo by človek nemohol hľadať zmysel života, zmysel existencie reálneho sveta, ktorý mu bol daný Stvoriteľom?! A hoci je možné sa vo sne zobudiť (vo sne, nie zo sna!) a zastaviť všetky príjemné alebo desivé scény silou vôle, ukončiť v ňom všetko prípadné zlo, tak to ešte neznamená, že samotný sen nemal žiaden zmysel, a nesnažil sa mi niečo povedať. Tak sa podľa mňa aj život prihovára k človeku Zhora, a aj keď sa človek v živote prebudí a uvedomí si, že jeho "Ja" nie je z tohto sveta (z matrixu, zo "sna" , ale od Boha, skrze ktorého je prepojený a zjednotený so všetkými bytosťami), tak to ešte neznamená, že by mal tento svet a dianie v ňom ignorovať. Skôr si myslím, že by sa ho mal snažiť pochopiť: pochopiť, čo mu Boh cez život hovorí.


[quote="pid:54537, uid:612"]Koncept "JÁ", který je oddělen od celku. Dobro, zlo. Dualita. Položme si otázku, za jakých podmínek lze dosáhnout stavu, kdy si naše individuální mysl uvědomí, že naše tělo, naše mysl, která si říká "JÁ" je součástí celku.[/quote] Aj na tvojej reakcii vidno, ako sa ťažko vysvetľuje pojem "vedomie" a "Ja". Každý si pod tým predstavuje niečo iné. Ja osobne nestotožňujem "Ja" s "mysľou". Myseľ je produktom psychiky, intelektu. V tomto zmysle dokáže "myslieť" aj robot. Myseľ odráža naprogramovanú osobnosť, jej maniere, vlastnosti, mravnosť, stereotypy: to všetko sa odráža vo vnútornom monológu, vo voľbe toho, na čo myseľ zameriava pozornosť. "Ja" je v skutočnosti divákom, ktorý vníma to, čo robí myseľ vo vnútornom svete, aj to, čo sa koná vo vonkajšom svete. V drvivej väčšine prípadov "Ja" vôbec neurčuje, na čo má myseľ zamerať pozornosť. Myseľ to robí sama podľa algoritmov svojej psychiky a vonkajších a vnútorných podnetov. Skutočná vôľa vychádzajúca z "Ja" by sa prejavila až vtedy, ak by si sa dokázal odosobniť od svojej mysle, od toho kým si v tomto svete, od zákonitostí Matrixu a spomenul by si si na to, kým si mimo matrix. To by ti pomohlo uveriť, že matrix je len iluzórny a viera v tebe by slobodne dokázala meniť matrix okolo teba jedinou myšlienkou. Až v tomto bode by si konal na základne slobodnej vôle prameniacej z duše, z tvojho "Ja". Všetko ostatné nie je vôla, ale iba algoritmy mysle naprogramované matrixom. Príliš to s tou dualitou komplikuješ. Ľavé koleno môže mať subjektívny názor na dobro a zlo. Pravé koleno môže mať subjektívny názor na dobro a zlo, ale hlava, riadiaca celé telo, bude mať tiež názor na dobro a zlo, a tento názor bude objektívny a záväzný pre celé telo (ľavé a pravé koleno to nemôže zmeniť). Je jedno, čo si ľudia myslia o dobro a zle, dôležité a záväzné je, čo si o dobre a zle myslí HNR... A Jeho názoru na dobro a zlo sa vraví objektívna mravnosť, pretože ňou riadi všetko stvorené, a stvorenia to nemôžu zmeniť. A mňa zaujíma, prečo Boh stvoril svet plný dobra a zla?! Čo tým chcel povedať? Tváriť sa, že dobro a zlo neexistuje, sa mi nezdá správne, ak som najprv nepochopil, aký zmysel dal Boh tomuto svetu, prečo ma poslal na tento svet bez inštrukcií a chápania, čo tu mám robiť! Načo by som dostal do daru svedomie, ak by som sa mal tváriť, že dobro a zlo neexistuje, aj keby pred mojimi očami niekto vraždil človeka... Dobro a zlo neexistuje iba v tom zmysle, že tento život je podobný snu, z ktorého sa raz prebudíme. No ak by v tomto živote malo byť najdôležitejším poznaním, že dobro a zlo neexistuje, tak nemalo by sa zmysel do tohto života (sna) ani rodiť. A už vôbec nie so svedomím. Preto hľadám iné vysvetlenie toho, na aký účel stvoril Boh tento svet, a prečo doň posiela živé duše s živými emóciami a vnemami. Vysvetlenie, ktoré bude dávať zmysel. Veď ak ľudia po prebudení zo sna hľadajú zmysel a význam svojich snov, tak prečo by človek nemohol hľadať zmysel života, zmysel existencie reálneho sveta, ktorý mu bol daný Stvoriteľom?! A hoci je možné sa vo sne zobudiť (vo sne, nie zo sna!) a zastaviť všetky príjemné alebo desivé scény silou vôle, ukončiť v ňom všetko prípadné zlo, tak to ešte neznamená, že samotný sen nemal žiaden zmysel, a nesnažil sa mi niečo povedať. Tak sa podľa mňa aj život prihovára k človeku Zhora, a aj keď sa človek v živote prebudí a uvedomí si, že jeho "Ja" nie je z tohto sveta _(z matrixu, zo "sna" , ale od Boha, skrze ktorého je prepojený a zjednotený so všetkými bytosťami)_, tak to ešte neznamená, že by mal tento svet a dianie v ňom ignorovať. Skôr si myslím, že by sa ho mal snažiť pochopiť: pochopiť, čo mu Boh cez život hovorí.
Upravené 27. 1. 2022 o 20:42

Na co by nám dal HNR svědomí, kdyby dobro a zlo neexistovalo? Já tvrdím, že zlo vnesl do našich životů Bůh Hospodin, nebo Satan, je jedno jak ho pojmenujeme. No a abychom to zlo od Boha Hospodina poznali, dal nám HNR svědomí. Svědomí je pro nás nápověda od HNR, že to co vidíme, jako zlo, není od něj.


Na co by nám dal HNR svědomí, kdyby dobro a zlo neexistovalo? Já tvrdím, že zlo vnesl do našich životů Bůh Hospodin, nebo Satan, je jedno jak ho pojmenujeme. No a abychom to zlo od Boha Hospodina poznali, dal nám HNR svědomí. Svědomí je pro nás nápověda od HNR, že to co vidíme, jako zlo, není od něj.
Nečekal jsem, že na KSB fóru, které primárně není duchovní,

@ dusan Chceš oddeliť pravovernú činnosť od Boha?Chceš oddeliť pravovernú činnosť od Boha? Podľa mňa koncepcia spoločnej bezpečnosti vyplýva zo Zámeru. Preto je tvoje počudovanie počudovanie hodné.


Abychom si rozumněli: Jsou duchovní fóra, kde se neřeší, kdo je globální prediktor, státní elita, úloha Putinova Ruska apod. To neubírá KSB, tomuto fóru, resp. jeho účastníkům nic na duchovnosti.


Dôvod prečo sa pisatelia KSB priamo a podrobne, nezaoberajú tým o čom píše jardob je jednoduchý. Existuje veľa šarlatánov/vykladačov a "duchovných" ponoukačou (ako je Satan a podobný) a každý človek cíti napojenosť na Boha cez svedomie.


ps. Ospravedlňujem sa za moju ostrosť text moje príspevku som zmenil


Nevidím na tvém textu nic ostrého, proto omluvat se není za co. Jen cítím z tvé strany určité nepochopení.


Nečekal jsem, že na KSB fóru, které primárně není duchovní, @ dusan Chceš oddeliť pravovernú činnosť od Boha?Chceš oddeliť pravovernú činnosť od Boha? Podľa mňa koncepcia spoločnej bezpečnosti vyplýva zo Zámeru. Preto je tvoje počudovanie počudovanie hodné. Abychom si rozumněli: Jsou duchovní fóra, kde se neřeší, kdo je globální prediktor, státní elita, úloha Putinova Ruska apod. To neubírá KSB, tomuto fóru, resp. jeho účastníkům nic na duchovnosti. Dôvod prečo sa pisatelia KSB priamo a podrobne, nezaoberajú tým o čom píše jardob je jednoduchý. Existuje veľa šarlatánov/vykladačov a "duchovných" ponoukačou (ako je Satan a podobný) a každý človek cíti napojenosť na Boha cez svedomie. ps. Ospravedlňujem sa za moju ostrosť text moje príspevku som zmenil Nevidím na tvém textu nic ostrého, proto omluvat se není za co. Jen cítím z tvé strany určité nepochopení.

Pavel Kačer

"Ja" vôbec neurčuje, na čo má myseľ zamerať pozornosť. Myseľ to robí sama podľa algoritmov svojej psychiky a vonkajších a vnútorných podnetov. Skutočná vôľa vychádzajúca z "Ja" by sa prejavila až vtedy, ak by si sa dokázal odosobniť od svojej mysle, od toho kým si v tomto svete, od zákonitostí Matrixu a spomenul by si si na to, kým si mimo matrix
...Ja na rozdiel od teba stotožňujem pravé Ja(sebauvedomenie,vedomie)s pravou mysľou a pseudoja(viď.vyššie s vyfabrikovanou pseudomysľou,egom.Sám píšeš že"skutočná vôľa vychádzajúca z "Ja" by sa prejavila",to znamená že vôľa niečo urobiť už je stav a následne proces myslenia.


[quote="pid:54688, uid:6"]"Ja" vôbec neurčuje, na čo má myseľ zamerať pozornosť. Myseľ to robí sama podľa algoritmov svojej psychiky a vonkajších a vnútorných podnetov. Skutočná vôľa vychádzajúca z "Ja" by sa prejavila až vtedy, ak by si sa dokázal odosobniť od svojej mysle, od toho kým si v tomto svete, od zákonitostí Matrixu a spomenul by si si na to, kým si mimo matrix[/quote]...Ja na rozdiel od teba stotožňujem pravé Ja(sebauvedomenie,vedomie)s pravou mysľou a pseudoja(viď.vyššie s vyfabrikovanou pseudomysľou,egom.Sám píšeš že"skutočná vôľa vychádzajúca z "Ja" by sa prejavila",to znamená že vôľa niečo urobiť už je stav a následne proces myslenia.

dôležité a záväzné je, čo si o dobre a zle myslí HNR... A Jeho názoru na dobro a zlo sa vraví objektívna mravnosť, pretože ňou riadi všetko stvorené, a stvorenia to nemôžu zmeniť.

Načo by som dostal do daru svedomie

Shrnul jsem ty úvahy o morálce, mravnosti a svědomí, které tady zazněly do krátkého článku:


Morálka, mravnost, svědomí


Jednou jsem v diskusi na stránkách Ateisté ČR narazil na takovýto diskusní příspěvek:
"S tímhle jsem se svěřil jen několika lidem, gentlemani, a doufám, že už to nikdy nebudu muset vyprávět znovu, ale když jsem byl kdysi jako malý hoch na prázdninách v Überwaldu, procházel jsem se na břehu potoka, když jsem najednou zahlédl vydru s mláďaty. Myslím, že se mnou budete souhlasit, když řeknu, že to byl neobyčejně roztomilý pohled. Jak jsem se tak díval, matka vydra skočila do vody a vynořila se s tlustým lososem, kterého přemohla a vytáhla na padlý kmen stromu napůl ponořený ve vodě. Jak lososa požírala, i když byl samozřejmě ještě živý, rybí tělo puklo, a já si dodnes pamatuji sladce růžovou barvu jeho jiker, které vytryskly ven, k velkému potěšení malých vydrat, která lezla jedno přes druhé a snažila se dostat k té vzácné pochoutce. Jeden ze zázraků přírody, gentlemani, matka s dětmi hoduje na jiné matce s dětmi. Tehdy jsem se poprvé dozvěděl o zlu. Je nedílnou součástí základů samotného vesmíru. Každý svět se otáčí v bolestech. Pokud existuje nějaká svrchovaná bytost, pomyslel jsem si, je na nás všech, abychom byli morálně lepší než ona.“


Nová doba! Nová doba! Host vyhazuje vrchního a člověk chce učit Boha morálce!


V úvodním článku jsem vyslovil svoji domněnku, že svět je rozdělen do polarit jang a jin a Bůh jako Jednota nerozlišených protikladů stojí mimo tyto polarity – viz obrázek:
61f3949936c9f


„Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují.“ 1. Korintským 2,9


„Mé úmysly nejsou úmysly vaše a vaše cesty nejsou cesty moje“, je výrok Hospodinův. „Jako jsou nebesa vyšší než země, tak převyšují cesty mé cesty vaše a úmysly mé úmysly vaše.“ Izajáš 55, 8-9


Toto jsou dva různé světy. My rozděleni do polarity nechápeme Jednotu a Jednota nemůže pochopit náš duální svět. Proto Bůh není a nemůže být tvůrce nějakých morálních hodnot. Morální hodnoty si vytváří každá společnost či civilizace jiné a jsou rozdílné na celém světě. Kdyby byly od Boha, musely by být na celé Zemi stejné.


Křesťané za tyto morální hodnoty dané Bohem považují Desatero božích přikázání a budou před celým světem obhajovat, že právě tyto hodnoty jsou ty pravé, protože jim je přece seslal Bůh. Ale na Zemi je mnoho jiných kultur a náboženství a také existují i bez Desatera. Bůh je nezašlápne.


V islámu je mnohoženství, někde je kanibalismus, na nějakých ostrovech v Tichém oceánu je povolena pedofilie atd. Takže ty křesťanské morální hodnoty nejsou všeobecně platné, každá kultura si vytváří svoje morální hodnoty, které jim umožňují přežít.


Když se podíváme na to, jak pojmy morálka, mravnost a svědomí vysvětluje např. Slovník cizích slov, tak vidíme, že je v tom docela zmatek.
Ze slovníku cizích slov:
morálka >> mravnost, souhrn mravních zásad, norem
Takže morálka není vůbec vysvětlena, odkazuje na mravnost.
mravnost >>
• závaznost, které člověk podléhá při svém jednání
• všeobecný nárok, který míří na rozum člověka
• kvalita jednotlivce, který se v mravním posuzování a jednání orientuje k dobru a může proto rozlišovat dobro a zlo
svědomí>>individuální a situační úroveň vnitřních mravních předpisů člověka
Všechna vysvětlení směřují k tomu, že člověk dokáže rozlišit dobro a zlo. Ale kdo to dokáže rozlišit? Svědomí proto není od Boha, je to jen odraz naší přijaté morálky.
To, jak se máme chovat říká na několika místech Ježíš v Bibli (což je v podstatě zase jenom vyjádření principu jang-jin):
„Co člověk zaseje, to také sklidí.“
„Kdo seje vítr, sklidí bouři.“
„Jakou měrou měříte, takovou vám bude naměřeno.“
„Nesuďte, abyste nebyli souzeni.“
„Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi.“

Na co Desatero božích přikázání, když by stačilo jen jedno:
„Nečiň druhému to, co nechceš, aby druzí činili tobě.“


[quote="pid:54688, uid:6"]dôležité a záväzné je, čo si o dobre a zle myslí HNR... A Jeho názoru na dobro a zlo sa vraví objektívna mravnosť, pretože ňou riadi všetko stvorené, a stvorenia to nemôžu zmeniť.[/quote] [quote="pid:54688, uid:6"]Načo by som dostal do daru svedomie[/quote] Shrnul jsem ty úvahy o morálce, mravnosti a svědomí, které tady zazněly do krátkého článku: **Morálka, mravnost, svědomí** Jednou jsem v diskusi na stránkách Ateisté ČR narazil na takovýto diskusní příspěvek: "S tímhle jsem se svěřil jen několika lidem, gentlemani, a doufám, že už to nikdy nebudu muset vyprávět znovu, ale když jsem byl kdysi jako malý hoch na prázdninách v Überwaldu, procházel jsem se na břehu potoka, když jsem najednou zahlédl vydru s mláďaty. Myslím, že se mnou budete souhlasit, když řeknu, že to byl neobyčejně roztomilý pohled. Jak jsem se tak díval, matka vydra skočila do vody a vynořila se s tlustým lososem, kterého přemohla a vytáhla na padlý kmen stromu napůl ponořený ve vodě. Jak lososa požírala, i když byl samozřejmě ještě živý, rybí tělo puklo, a já si dodnes pamatuji sladce růžovou barvu jeho jiker, které vytryskly ven, k velkému potěšení malých vydrat, která lezla jedno přes druhé a snažila se dostat k té vzácné pochoutce. Jeden ze zázraků přírody, gentlemani, matka s dětmi hoduje na jiné matce s dětmi. Tehdy jsem se poprvé dozvěděl o zlu. Je nedílnou součástí základů samotného vesmíru. Každý svět se otáčí v bolestech. Pokud existuje nějaká svrchovaná bytost, pomyslel jsem si, je na nás všech, abychom byli morálně lepší než ona.“ Nová doba! Nová doba! Host vyhazuje vrchního a člověk chce učit Boha morálce! V úvodním článku jsem vyslovil svoji domněnku, že svět je rozdělen do polarit jang a jin a Bůh jako Jednota nerozlišených protikladů stojí mimo tyto polarity – viz obrázek: ![61f3949936c9f](serve/attachment&path=61f3949936c9f) _„Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují.“_ 1. Korintským 2,9 _„Mé úmysly nejsou úmysly vaše a vaše cesty nejsou cesty moje“, je výrok Hospodinův. „Jako jsou nebesa vyšší než země, tak převyšují cesty mé cesty vaše a úmysly mé úmysly vaše.“_ Izajáš 55, 8-9 Toto jsou dva různé světy. My rozděleni do polarity nechápeme Jednotu a Jednota nemůže pochopit náš duální svět. Proto Bůh není a nemůže být tvůrce nějakých morálních hodnot. Morální hodnoty si vytváří každá společnost či civilizace jiné a jsou rozdílné na celém světě. Kdyby byly od Boha, musely by být na celé Zemi stejné. Křesťané za tyto morální hodnoty dané Bohem považují Desatero božích přikázání a budou před celým světem obhajovat, že právě tyto hodnoty jsou ty pravé, protože jim je přece seslal Bůh. Ale na Zemi je mnoho jiných kultur a náboženství a také existují i bez Desatera. Bůh je nezašlápne. V islámu je mnohoženství, někde je kanibalismus, na nějakých ostrovech v Tichém oceánu je povolena pedofilie atd. Takže ty křesťanské morální hodnoty nejsou všeobecně platné, každá kultura si vytváří svoje morální hodnoty, které jim umožňují přežít. Když se podíváme na to, jak pojmy morálka, mravnost a svědomí vysvětluje např. Slovník cizích slov, tak vidíme, že je v tom docela zmatek. Ze slovníku cizích slov: morálka >> mravnost, souhrn mravních zásad, norem Takže morálka není vůbec vysvětlena, odkazuje na mravnost. mravnost >> • závaznost, které člověk podléhá při svém jednání • všeobecný nárok, který míří na rozum člověka • kvalita jednotlivce, který se v mravním posuzování a jednání orientuje k dobru a může proto rozlišovat dobro a zlo svědomí>>individuální a situační úroveň vnitřních mravních předpisů člověka Všechna vysvětlení směřují k tomu, že člověk dokáže rozlišit dobro a zlo. Ale kdo to dokáže rozlišit? **Svědomí proto není od Boha, je to jen odraz naší přijaté morálky.** To, jak se máme chovat říká na několika místech Ježíš v Bibli (což je v podstatě zase jenom vyjádření principu jang-jin): _„Co člověk zaseje, to také sklidí.“ „Kdo seje vítr, sklidí bouři.“ „Jakou měrou měříte, takovou vám bude naměřeno.“ „Nesuďte, abyste nebyli souzeni.“ „Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi.“ _ Na co Desatero božích přikázání, když by stačilo jen jedno: **„Nečiň druhému to, co nechceš, aby druzí činili tobě.“ **

Morálka, mravnost, svědomí
Pořád máš v tom zmatek
Tady zase cituješ dva Bohy z Bible, jednou Boha a podruhé Hospodina. Přičemž jeden citát odporuje druhému.
„Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují.“ 1. Korintským 2,9


„Mé úmysly nejsou úmysly vaše a vaše cesty nejsou cesty moje“, je výrok Hospodinův. „Jako jsou nebesa vyšší než země, tak převyšují cesty mé cesty vaše a úmysly mé úmysly vaše.“ Izajáš 55, 8-9


Morálka je lidský konstrukt. A morálka je v každé ideologii (náboženství) jiná. Takže to, co ty popisuješ jako mravnost u křesťanů, muslimů, nebo někoho jiného, není mravnost.
Morálka se váže k 2.prioritě řízení a narativu 1. priority současného světonázoru Rozděluj a panuj. (Narativ Satana=GP)
Zatím co mravnost, je dána od HNR a jeho narativ zní, Žij a nech žít. (Narativ HNR)
No a svědomí máme na to, abychom odlišili jeden narativ od druhého.
Pokud toto nejsme přes své svědomí schopni odlišit, pak přichází JŽO a ten nás má za úkol srovnat, abychom se pohybovali v mezích HNR záměru.


Proč tady pořád mudrovat. Já se zeptal HNR, jak to tedy je a on mi vyslal zprávu, kterou tady jenom předávám dál. Ptejte se HNR, a ne Biblí, Koránů, jingů a jangů. Ty byly napsány právě jen z toho důvodu, aby byl mezi lidi zaveden zmatek a schizofrenie. Proč chodit za kovaříky, když můžete jít rovnou za Kovářem. Je potřeba se oprostit od těchto knih a mluvit přímo s HNR!


Abych pravdu řekl, po přečtení předchozích duchovních úvah v mé hlavě nevznikaly žádné obrazy. Ať jsem ty příspěvky četl zas a znova, nic, žádný obraz. Asi nejsem na vaší intelektuální úrovni. No.


[quote="pid:54732, uid:430"]Morálka, mravnost, svědomí[/quote]Pořád máš v tom zmatek Tady zase cituješ dva Bohy z Bible, jednou Boha a podruhé Hospodina. Přičemž jeden citát odporuje druhému. „Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují.“ 1. Korintským 2,9 „Mé úmysly nejsou úmysly vaše a vaše cesty nejsou cesty moje“, je výrok Hospodinův. „Jako jsou nebesa vyšší než země, tak převyšují cesty mé cesty vaše a úmysly mé úmysly vaše.“ Izajáš 55, 8-9 Morálka je lidský konstrukt. A morálka je v každé ideologii (náboženství) jiná. Takže to, co ty popisuješ jako mravnost u křesťanů, muslimů, nebo někoho jiného, není mravnost. Morálka se váže k 2.prioritě řízení a narativu 1. priority současného světonázoru Rozděluj a panuj. (Narativ Satana=GP) Zatím co mravnost, je dána od HNR a jeho narativ zní, Žij a nech žít. (Narativ HNR) No a svědomí máme na to, abychom odlišili jeden narativ od druhého. Pokud toto nejsme přes své svědomí schopni odlišit, pak přichází JŽO a ten nás má za úkol srovnat, abychom se pohybovali v mezích HNR záměru. Proč tady pořád mudrovat. Já se zeptal HNR, jak to tedy je a on mi vyslal zprávu, kterou tady jenom předávám dál. Ptejte se HNR, a ne Biblí, Koránů, jingů a jangů. Ty byly napsány právě jen z toho důvodu, aby byl mezi lidi zaveden zmatek a schizofrenie. Proč chodit za kovaříky, když můžete jít rovnou za Kovářem. Je potřeba se oprostit od těchto knih a mluvit přímo s HNR! Abych pravdu řekl, po přečtení předchozích duchovních úvah v mé hlavě nevznikaly žádné obrazy. Ať jsem ty příspěvky četl zas a znova, nic, žádný obraz. Asi nejsem na vaší intelektuální úrovni. No.
Upravené 28. 1. 2022 o 09:05

Na co by nám dal HNR svědomí, kdyby dobro a zlo neexistovalo?
..Svedomie je súčasťou pravého Ja(ako som hore opísal), taktiež ako Sloboda Voľby,zmeny,schopnosť milovať,starať sa,schopnosť intuitívneho Rozlíšenia Pravdy a taktiež Rozlíšenia Dobra a zla,Múdrosť atď.Skreslené,sfalšované,prekrútené pravé princípy sú dôsledkom ich zachytenia a "prechodu"cez ego.Príkladsmileravá Láska je prekrútená len na sebalásku alebo lásku k vonkajšku,Múdrosť je prekrútená na pseudorozumovanie,Pravda je sfalšovaná,skreslená na rôzne pseudopravdy,nepravdy.....


[quote="pid:54690, uid:312"]Na co by nám dal HNR svědomí, kdyby dobro a zlo neexistovalo?[/quote]..Svedomie je súčasťou pravého Ja(ako som hore opísal), taktiež ako Sloboda Voľby,zmeny,schopnosť milovať,starať sa,schopnosť intuitívneho Rozlíšenia Pravdy a taktiež Rozlíšenia Dobra a zla,Múdrosť atď.Skreslené,sfalšované,prekrútené pravé princípy sú dôsledkom ich zachytenia a "prechodu"cez ego.Príklad:Pravá Láska je prekrútená len na sebalásku alebo lásku k vonkajšku,Múdrosť je prekrútená na pseudorozumovanie,Pravda je sfalšovaná,skreslená na rôzne pseudopravdy,nepravdy.....

Príkladravá Láska je prekrútená len na sebalásku alebo lásku k vonkajšku,Múdrosť je prekrútená na pseudorozumovanie,Pravda je sfalšovaná,skreslená na rôzne pseudopravdy,nepravdy.....
S tím bych celkem souhlasil, ale to přemýšlení o "já", jde mimo mě.
Z mého pohledu, jsem "já" jedinečná bytost, stvořena HNR k jeho obrazu. Abych si toto uvědomil mi dal HNR Um, Rozum a Svědomí. Nic víc nepotřebuji.
Abych přemýšlel o tom, jestli jsem to já, nebo jsem auto, není k ničemu, protože v tomto směru istinu zjistím až po smrti. Mě stačí, že s HNR komunikuji a že si rozumíme. Nic jiného mě netrápí.


[quote="pid:54751, uid:191"]Príkladravá Láska je prekrútená len na sebalásku alebo lásku k vonkajšku,Múdrosť je prekrútená na pseudorozumovanie,Pravda je sfalšovaná,skreslená na rôzne pseudopravdy,nepravdy.....[/quote]S tím bych celkem souhlasil, ale to přemýšlení o "já", jde mimo mě. Z mého pohledu, jsem "já" jedinečná bytost, stvořena HNR k jeho obrazu. Abych si toto uvědomil mi dal HNR **Um, Rozum a Svědomí**. Nic víc nepotřebuji. Abych přemýšlel o tom, jestli jsem to já, nebo jsem auto, není k ničemu, protože v tomto směru istinu zjistím až po smrti. Mě stačí, že s HNR komunikuji a že si rozumíme. Nic jiného mě netrápí.
Upravené 28. 1. 2022 o 09:59

Príkladravá Láska
..Pravá Láska...
Abych si toto uvědomil mi dal HNR Um i Rozum a svědomí. Nic víc nepotřebuji.
Áno,a ešte Slobodu Voľby,Schopnosť Milovať,Rozlíšenie-ako som hore opísal.Rozlíšenie je dôležité na selekciu čo prichádza priamo z pravého Ja a čo je už sfalšované v egu.


[quote="pid:54751, uid:191"]Príkladravá Láska[/quote]..Pravá Láska... [quote="pid:54753, uid:312"]Abych si toto uvědomil mi dal HNR Um i Rozum a svědomí. Nic víc nepotřebuji.[/quote]Áno,a ešte Slobodu Voľby,Schopnosť Milovať,Rozlíšenie-ako som hore opísal.Rozlíšenie je dôležité na selekciu čo prichádza priamo z pravého Ja a čo je už sfalšované v egu.

Rozlíšenie je dôležité na selekciu čo prichádza priamo z pravého Ja a čo je už sfalšované v egu.
Toto o čem píšeš se schovává právě v pojmech Um a Rozum.
Tyto pojmy jsou tisícileté a lidé si k nim dokáží vytvořit obrazy. Zatím co tvoje pojmy pravého "já" a zfalšovaného já, ega, nevytvářejí u druhých obrazy, a proto nechápou o čem mluvíš. I když nevylučuji, že tak nechápavý jsem jen já. Ale na co vymýšlet již vymyšlené. To mi tedy není jasné.


[quote="pid:54756, uid:191"]Rozlíšenie je dôležité na selekciu čo prichádza priamo z pravého Ja a čo je už sfalšované v egu.[/quote]Toto o čem píšeš se schovává právě v pojmech Um a Rozum. Tyto pojmy jsou tisícileté a lidé si k nim dokáží vytvořit obrazy. Zatím co tvoje pojmy pravého "já" a zfalšovaného já, ega, nevytvářejí u druhých obrazy, a proto nechápou o čem mluvíš. I když nevylučuji, že tak nechápavý jsem jen já. Ale na co vymýšlet již vymyšlené. To mi tedy není jasné.
Upravené 28. 1. 2022 o 10:06

Rozlíšenie je dôležité na selekciu čo prichádza priamo z pravého Ja a čo je už sfalšované v egu.
Na rozlíšení nám dal HNR Intuici.


[quote="pid:54756, uid:191"]Rozlíšenie je dôležité na selekciu čo prichádza priamo z pravého Ja a čo je už sfalšované v egu.[/quote]Na rozlíšení nám dal HNR **Intuici**.

Na rozlíšení nám dal HNR Intuici.

schopnosť intuitívneho Rozlíšenia Pravdy a taktiež Rozlíšenia Dobra a zla
...
nevytvářejí u druhých obrazy, a proto nechápou o čem mluvíš
...nevadí, je to slobodná voľba možno pochopiť neskôr.A čo sa týka komunikácie s HNR je to osobná,individuálna záležitosť u každého iná,no Princípy sú rovnaké.


[quote="pid:54760, uid:312"]Na rozlíšení nám dal HNR Intuici.[/quote] [quote="pid:54751, uid:191"]schopnosť intuitívneho Rozlíšenia Pravdy a taktiež Rozlíšenia Dobra a zla[/quote]... [quote="pid:54758, uid:312"]nevytvářejí u druhých obrazy, a proto nechápou o čem mluvíš[/quote]...nevadí, je to slobodná voľba možno pochopiť neskôr.A čo sa týka komunikácie s HNR je to osobná,individuálna záležitosť u každého iná,no Princípy sú rovnaké.

"Zatím co mravnost, je dána od HNR a jeho narativ zní, Žij a nech žít. (Narativ HNR)
No a svědomí máme na to, abychom odlišili jeden narativ od druhého."


Nerozumíme si proto, protože směšujeme dvě úrovně vědomí - nižší a vyšší. Na nižší úrovni se chápeme jako stvořené oddělené bytosti v projeveném světě. Je to úroveň Boha v dynamické fázi, kdy vše tvoří ve věčném teď (stvoření je kontinuální nekonečný proces, něco jako vlnění, energie). My to, co je vyjádřeno v sánskrtu jako mana rupa - jméno a tvar, vnímáme smysly. A většinou si neuvědomujeme, že to je pouze ta méně podstatná část bytí, vědomí blaho (sat čit ánanda). Naším pravým posláním je prohlédnout iluzi projeveného světa a Boha zažít tím, že na něj obráníme pozornost z vnějšku do nitra, do trvalého klidu za myslí. Pouze myšlenky nám brání, abychom zažili svou pravou podstatu Já. Stačí podle šrí Ramana Maharišiho použít jeho metodu átmavičáry (samodotazování), abychom božské zažili. Ptáme se, kdo jsem Já? Odpověď nepřijde slovy. Vycítíme ji, když udržíme pozornost v nitru.
Dobro, zlo, svědomí atd. jsou produkty naší mysli. To je překážka v prozření, osvícení. Můžeme ho zažít hned, protože božské Já jsme i my (Bůh je jednota, absolutno a proto vše je Boží, Bůh nemůže někde být a jinde nebýt). Protože jsme však navyklí žít v mysli, obvykle nás čeká dlouhá duchovní "křížová" cesta utrpení. Nicméně to že se lidé probouzejí, že tady vůbec o tom diskutujeme, že vše směřuje k jednomu duchovnímu cíli osvícení, je zákonitost Boží. I když mnozí si teprve chystají boty a jiní už jsou těsně pod vrcholem, není podstatné.


"Zatím co mravnost, je dána od HNR a jeho narativ zní, Žij a nech žít. (Narativ HNR) No a svědomí máme na to, abychom odlišili jeden narativ od druhého." Nerozumíme si proto, protože směšujeme dvě úrovně vědomí - nižší a vyšší. Na nižší úrovni se chápeme jako stvořené oddělené bytosti v projeveném světě. Je to úroveň Boha v dynamické fázi, kdy vše tvoří ve věčném teď (stvoření je kontinuální nekonečný proces, něco jako vlnění, energie). My to, co je vyjádřeno v sánskrtu jako mana rupa - jméno a tvar, vnímáme smysly. A většinou si neuvědomujeme, že to je pouze ta méně podstatná část bytí, vědomí blaho (sat čit ánanda). Naším pravým posláním je prohlédnout iluzi projeveného světa a Boha zažít tím, že na něj obráníme pozornost z vnějšku do nitra, do trvalého klidu za myslí. Pouze myšlenky nám brání, abychom zažili svou pravou podstatu Já. Stačí podle šrí Ramana Maharišiho použít jeho metodu átmavičáry (samodotazování), abychom božské zažili. Ptáme se, kdo jsem Já? Odpověď nepřijde slovy. Vycítíme ji, když udržíme pozornost v nitru. Dobro, zlo, svědomí atd. jsou produkty naší mysli. To je překážka v prozření, osvícení. Můžeme ho zažít hned, protože božské Já jsme i my (Bůh je jednota, absolutno a proto vše je Boží, Bůh nemůže někde být a jinde nebýt). Protože jsme však navyklí žít v mysli, obvykle nás čeká dlouhá duchovní "křížová" cesta utrpení. Nicméně to že se lidé probouzejí, že tady vůbec o tom diskutujeme, že vše směřuje k jednomu duchovnímu cíli osvícení, je zákonitost Boží. I když mnozí si teprve chystají boty a jiní už jsou těsně pod vrcholem, není podstatné.

Pavel Kačer

Je to úroveň Boha v dynamické fázi, kdy vše tvoří ve věčném teď (stvoření je kontinuální nekonečný proces, něco jako vlnění, energie).
Nezlob se na mě, ale s tím nemohu souhlasit. HNR stvořil svět za 6 dnů (není relevantní, jak byly ty dny dlouhé) a sedmý den odpočíval. Chápeš? Měl hotovo, konec, šlus.
Pokud by pokračoval, jak popisuješ, říkáš tím, že stvoření bylo nedokonalé a je potřeba jej opravovat.
Tak formuje Hospodin, ten co se za HNR jen vydává.
No a to tvoje obracení se k východní filozofii jsem už jednou odmítl. protože není harmonické. Západní preferuje materiálno, východní ducha, ale jenom Ruská civilizace dala materiálnímu i duchovnímu pojetí MÍRU. Jenom ona je harmonická a hlavně, neklade mezi člověka a HNR žádné prostředníky a vykladače.
Což pro pojetí východní, u tebe indické filozofie, neplatí. Chápeš? Pro člověka z Horní Dolní je fuk, co říká nějaký Ind, nebo indické pojetí Boha, on to nepotřebuje, on s HNR mluví přímo a rozumí si spolu.


A jako doplnění bych ještě podotkl a sice, jak se tato nemíra na západě a východě projevuje. Západ umí krást a prodávat, východ umí kopírovat, ale jenom Slované dokáží tvořit. Podívej se, jaké improvizace jsou Slované schopni, nikde jinde na světě to neuvidíš. A vše pramení z toho, že znají Míru. A to pramení dál z toho, že jenom Slované mají slovo "míra" už po tisíciletí ve svém jazyce. A míra je příčinou toho, že Slovan dokáže při své tvorbě spojit materiál a informaci. Protože pokud máš správné slovo, utvoří se ti v hlavě správný obraz.


[quote="pid:54805, uid:795"]Je to úroveň Boha v dynamické fázi, kdy vše tvoří ve věčném teď (stvoření je kontinuální nekonečný proces, něco jako vlnění, energie).[/quote]Nezlob se na mě, ale s tím nemohu souhlasit. HNR stvořil svět za 6 dnů (není relevantní, jak byly ty dny dlouhé) a sedmý den odpočíval. Chápeš? Měl hotovo, konec, šlus. Pokud by pokračoval, jak popisuješ, říkáš tím, že stvoření bylo nedokonalé a je potřeba jej opravovat. Tak formuje Hospodin, ten co se za HNR jen vydává. No a to tvoje obracení se k východní filozofii jsem už jednou odmítl. protože není harmonické. Západní preferuje materiálno, východní ducha, ale jenom **Ruská civilizace dala materiálnímu i duchovnímu pojetí MÍRU. Jenom ona je harmonická a hlavně, neklade mezi člověka a HNR žádné prostředníky a vykladače.** Což pro pojetí východní, u tebe indické filozofie, neplatí. Chápeš? Pro člověka z Horní Dolní je fuk, co říká nějaký Ind, nebo indické pojetí Boha, on to nepotřebuje, on s HNR mluví přímo a rozumí si spolu. A jako doplnění bych ještě podotkl a sice, jak se tato nemíra na západě a východě projevuje. Západ umí krást a prodávat, východ umí kopírovat, ale jenom Slované dokáží tvořit. Podívej se, jaké improvizace jsou Slované schopni, nikde jinde na světě to neuvidíš. A vše pramení z toho, že znají Míru. A to pramení dál z toho, že jenom Slované mají slovo "míra" už po tisíciletí ve svém jazyce. A míra je příčinou toho, že Slovan dokáže při své tvorbě spojit materiál a informaci. Protože pokud máš správné slovo, utvoří se ti v hlavě správný obraz.
Upravené 28. 1. 2022 o 14:00

donald: vsetko co pises je fajn, ale zivot ukazuje, ci teoriu vieme pouzit aj v praxi.....a tak aj ked viem, ze my tu vacsinou nie sme v rozpore, povedz, ako vychodne ucenie sa vie postavit k faktu ockovania, manipulacie pravdy, boja so Zapadom o existenciu, snahu o spravodlivejsiu spolocnost? vidno ti na vychodnej spolocnosti? tych joginov a vediacich je tam vela, ovplyvnuju aj politikov a obchodnikov, preco to na Indii nie je vidno? Jeden Putin vedel po 20 rokoch v akej takej miere vratit Rusom dostojnost a buducnost, preco to nedokazu v Indii ci celkovo v Azii? Neber to prosim ako utok, to je skor moje vysporaduvanie sa s vychodnou filozofiou, kedze tiez citam tieto knihy, ale neviem ich previest do zivota


donald: vsetko co pises je fajn, ale zivot ukazuje, ci teoriu vieme pouzit aj v praxi.....a tak aj ked viem, ze my tu vacsinou nie sme v rozpore, povedz, ako vychodne ucenie sa vie postavit k faktu ockovania, manipulacie pravdy, boja so Zapadom o existenciu, snahu o spravodlivejsiu spolocnost? vidno ti na vychodnej spolocnosti? tych joginov a vediacich je tam vela, ovplyvnuju aj politikov a obchodnikov, preco to na Indii nie je vidno? Jeden Putin vedel po 20 rokoch v akej takej miere vratit Rusom dostojnost a buducnost, preco to nedokazu v Indii ci celkovo v Azii? Neber to prosim ako utok, to je skor moje vysporaduvanie sa s vychodnou filozofiou, kedze tiez citam tieto knihy, ale neviem ich previest do zivota
Upravené 28. 1. 2022 o 15:12

Morálka se váže k 2.prioritě řízení

(již to zde vidím minimálně podruhé a nedá mi to než reagovat)...
Morálka se váže k 3. prioritě řízení, ne ke druhé, protože ...
A morálka je v každé ideologii (náboženství) jiná

a každá každá ideologie (náboženství) je 3. priorita řízení.


[quote="pid:54737, uid:312"]Morálka se váže k 2.prioritě řízení[/quote] (již to zde vidím minimálně podruhé a nedá mi to než reagovat)... Morálka se váže k 3. prioritě řízení, ne ke druhé, protože ... [quote="pid:54737, uid:312"]A morálka je v každé ideologii (náboženství) jiná[/quote] a každá každá ideologie (náboženství) je 3. priorita řízení.

pro Rusofil a JankaS: Odkud myslíte, že se vzali Slovani? Prapůvodní jejich vlast byla v Indii. Védy a vědy - mnoho českých slov má kořen v sánskrtu. Východní filozofie a západní mysticizmus má mnoho společného. Srovnejte učení Buddhy a Mistra Eckharta z Hohenheimu, šrí Ramana Marahrašiho z hory Arunáčaly a Eckharta Tolleho nebo Fráňu Drtikola. Pravda je totiž jediná a nedělitelná.
My musíme uvažovat nejen o této chvíli (lidský život z hledska vesmíru je jen mihnutí), ale i o tom, co bude po nás a po Putinovi. Skutečně to nastane již "zítra". Pak po smrti vám už žádná míra nepomůže, protože odejde se smrtí vašeho těla a vaší asi neomylné mysli (myšlenek). To jediné, co bylo, je a bude, bez počátku a bez konce lze naznat bytí v bezčasém teď, to přetrvá. Ani Vy se neztratíte. Už nebudete se vnímat jako od Boha oddělené bytosti, ale budeme zažívat bytí jako součást Božského Já.
Covid, války, buržoazie, podpindosníci zmizí, pokud se přestaneme ztotožňovat s těmito myšlenkovými konstrukty. Pokud myšlenky neopustíme, budou naše ega trpět, například při představě, že zemře Putin (a ten jako prezident RF není nesmrtelný), svět bude rozvrácen nukleárním válkou a pražská kavárna otevře další lokál


pro Rusofil a JankaS: Odkud myslíte, že se vzali Slovani? Prapůvodní jejich vlast byla v Indii. Védy a vědy - mnoho českých slov má kořen v sánskrtu. Východní filozofie a západní mysticizmus má mnoho společného. Srovnejte učení Buddhy a Mistra Eckharta z Hohenheimu, šrí Ramana Marahrašiho z hory Arunáčaly a Eckharta Tolleho nebo Fráňu Drtikola. Pravda je totiž jediná a nedělitelná. My musíme uvažovat nejen o této chvíli (lidský život z hledska vesmíru je jen mihnutí), ale i o tom, co bude po nás a po Putinovi. Skutečně to nastane již "zítra". Pak po smrti vám už žádná míra nepomůže, protože odejde se smrtí vašeho těla a vaší asi neomylné mysli (myšlenek). To jediné, co bylo, je a bude, bez počátku a bez konce lze naznat bytí v bezčasém teď, to přetrvá. Ani Vy se neztratíte. Už nebudete se vnímat jako od Boha oddělené bytosti, ale budeme zažívat bytí jako součást Božského Já. Covid, války, buržoazie, podpindosníci zmizí, pokud se přestaneme ztotožňovat s těmito myšlenkovými konstrukty. Pokud myšlenky neopustíme, budou naše ega trpět, například při představě, že zemře Putin (a ten jako prezident RF není nesmrtelný), svět bude rozvrácen nukleárním válkou a pražská kavárna otevře další lokál

Pavel Kačer

a každá každá ideologie (náboženství) je 3. priorita řízení.
Ano, přiznávám, spletl jsem pořadí priority, ale myslel jsem na druh moci, která je pod konceptuální, a sice ideologická, na základě které se vypracovávají ideologie. I proto píšu, že autorem Bible, Koránu, Talmudu atd. je GP. Už si budu pamatovat, že je to 3. priorita. Děkuji za upozornění.
Na mém postoji tato chyba nic nemění.


[quote="pid:54867, uid:781"]a každá každá ideologie (náboženství) je 3. priorita řízení.[/quote]Ano, přiznávám, spletl jsem pořadí priority, ale myslel jsem na druh moci, která je pod konceptuální, a sice ideologická, na základě které se vypracovávají ideologie. I proto píšu, že autorem Bible, Koránu, Talmudu atd. je GP. Už si budu pamatovat, že je to 3. priorita. Děkuji za upozornění. Na mém postoji tato chyba nic nemění.

Děkuji za upozornění.
Na mém postoji tato chyba nic nemění.

Rádo se stalo smile Samozřejmě to nemá nic společného s Tvým postojem. Jenom to zde, asi oboje od tebe napsané, je již minimálně podruhé a nepletu-li se, tak stejnými slovy. A tak jsem předpokládal, že chyba je spíš někde mezi ctrl+c a ctrl+v. smile)) Prostě kopírovaný překlep. Ale je to dezinformace a zde je to docela seriózní fórum a chodí sem lidé toužící po znalosti koncepce. Tak aby se jim to neotisklo do hlav. Však víš... Čert nikdy nespí a nikdo nejsme dokonalí.


[quote="pid:54878, uid:312"]Děkuji za upozornění. Na mém postoji tato chyba nic nemění.[/quote] Rádo se stalo :) Samozřejmě to nemá nic společného s Tvým postojem. Jenom to zde, asi oboje od tebe napsané, je již minimálně podruhé a nepletu-li se, tak stejnými slovy. A tak jsem předpokládal, že chyba je spíš někde mezi ctrl+c a ctrl+v. :))) Prostě kopírovaný překlep. Ale je to dezinformace a zde je to docela seriózní fórum a chodí sem lidé toužící po znalosti koncepce. Tak aby se jim to neotisklo do hlav. Však víš... Čert nikdy nespí a nikdo nejsme dokonalí.

Odkud myslíte, že se vzali Slovani? Prapůvodní jejich vlast byla v Indii. Védy a vědy - mnoho českých slov má kořen v sánskrtu.
Ne, Slované nepocházejí z Indie. Ale Slované a Indové mají společnou kolébku a tou je severní Rusko, kam se uchýlili přeživší z Hyperborey. Pak se kvůli změně podnebí přesídlili na Altaj a tam se utvořila před cca 25 tisíci roky haploskupina R1a. Odtud se lidé začali přesídlovat dvěma směry do Indie a severním směrem další pokračovali až do Evropy. Důkazem původu Indů je i to, že při svatebním obřadu musí ženich darovat nevěstě, pokud si dobře pamatuji, krabičku ze dřeva břízy. A ta, jak jistě víš v Indii neroste.
Proto má Ruský jazyk se sanskrtem 53% podobnost. Dodnes má nejvyšší indická kasta haploskupinu R1a.
Toto je dokázáno a mohu tě odkázat na videa ruské etnoložky Světlany Žarnikové, která se výzkumem zabývala celý život. Několikrát se ji pokoušeli zneškodnit, a když publikovala závěry své práce řekla památnou větu: "Je příliš pozdě mě zabít."
Bohužel již nežije, a je v soupisu několika desítek jmen, které odešli na druhý svět podivným způsobem.
Takže ano, v jistém smyslu máš pravdu, naši Slovanští předkové a Indové mají společné předky, ale ti jsou z Altaje a potažmo z Hyperborey.
A na závěr, já se necítím být od HNR oddělen, a jednou s ním splynu, ale pro mě nemá smysl zkoumat to, co bude potom. Až to nastane, tak to nastane.
Vidím, že tě náš původ a vtah k Indii zajímá, tak ti dávám odkaz na videa Žarnikové.


https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%B6%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0+%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B0+%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0


[quote="pid:54876, uid:795"]Odkud myslíte, že se vzali Slovani? Prapůvodní jejich vlast byla v Indii. Védy a vědy - mnoho českých slov má kořen v sánskrtu.[/quote]Ne, Slované nepocházejí z Indie. Ale Slované a Indové mají společnou kolébku a tou je severní Rusko, kam se uchýlili přeživší z Hyperborey. Pak se kvůli změně podnebí přesídlili na Altaj a tam se utvořila před cca 25 tisíci roky haploskupina R1a. Odtud se lidé začali přesídlovat dvěma směry do Indie a severním směrem další pokračovali až do Evropy. Důkazem původu Indů je i to, že při svatebním obřadu musí ženich darovat nevěstě, pokud si dobře pamatuji, krabičku ze dřeva břízy. A ta, jak jistě víš v Indii neroste. Proto má Ruský jazyk se sanskrtem 53% podobnost. Dodnes má nejvyšší indická kasta haploskupinu R1a. Toto je dokázáno a mohu tě odkázat na videa ruské etnoložky Světlany Žarnikové, která se výzkumem zabývala celý život. Několikrát se ji pokoušeli zneškodnit, a když publikovala závěry své práce řekla památnou větu: "Je příliš pozdě mě zabít." Bohužel již nežije, a je v soupisu několika desítek jmen, které odešli na druhý svět podivným způsobem. Takže ano, v jistém smyslu máš pravdu, naši Slovanští předkové a Indové mají společné předky, ale ti jsou z Altaje a potažmo z Hyperborey. A na závěr, já se necítím být od HNR oddělen, a jednou s ním splynu, ale pro mě nemá smysl zkoumat to, co bude potom. Až to nastane, tak to nastane. Vidím, že tě náš původ a vtah k Indii zajímá, tak ti dávám odkaz na videa Žarnikové. https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%B6%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0+%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B0+%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0
Upravené 28. 1. 2022 o 18:10

Rádo se stalo Samozřejmě to nemá nic společného s Tvým postojem. Jenom to zde, asi oboje od tebe napsané, je již minimálně podruhé a nepletu-li se, tak stejnými slovy.
No ano, měl jsem to tak zafixované, tak si posluž, jen do mě. Mám ti nastavit i druhou tvář?


[quote="pid:54881, uid:781"]Rádo se stalo Samozřejmě to nemá nic společného s Tvým postojem. Jenom to zde, asi oboje od tebe napsané, je již minimálně podruhé a nepletu-li se, tak stejnými slovy.[/quote]No ano, měl jsem to tak zafixované, tak si posluž, jen do mě. Mám ti nastavit i druhou tvář?
Upravené 28. 1. 2022 o 18:13

No ano, měl jsem to tak zafixované, tak si posluž, jen do mě.

Proč? "Jít do Tebe" jsem neměl v úmyslu. smile Jen pomáhám čistotě fóra a že jsem dával smajlíky neznamenalo že se ti chci vysmívat. Používám je v pravém smyslu, čili psáno v s úsměvem. Já píšu jako bych mluvil z očí do očí. Za mými texty netřeba hledat ironii. Pokud bych chtěl být ironický, poznal bys to. Když je potřeba, servítky si neberu. smile Hele... Ať se tu s toho nestane kecárna o tom, jak to kdo myslel. Je tu jiné téma. Máme jasno ne... Ahoj R.


[quote="pid:54886, uid:312"]No ano, měl jsem to tak zafixované, tak si posluž, jen do mě.[/quote] Proč? "Jít do Tebe" jsem neměl v úmyslu. :) Jen pomáhám čistotě fóra a že jsem dával smajlíky neznamenalo že se ti chci vysmívat. Používám je v pravém smyslu, čili psáno v s úsměvem. Já píšu jako bych mluvil z očí do očí. Za mými texty netřeba hledat ironii. Pokud bych chtěl být ironický, poznal bys to. Když je potřeba, servítky si neberu. :) Hele... Ať se tu s toho nestane kecárna o tom, jak to kdo myslel. Je tu jiné téma. Máme jasno ne... Ahoj R.
Upravené 28. 1. 2022 o 18:56

Rusofil
Moc děkuji za upřesnění, jak to s těmi Slovany je, pálil jsem od boku. Samozřejmě se s historií předků seznámím rád. smile


Rusofil Moc děkuji za upřesnění, jak to s těmi Slovany je, pálil jsem od boku. Samozřejmě se s historií předků seznámím rád. ]:)

Pavel Kačer

Toto o čem píšeš se schovává právě v pojmech Um a Rozum.
Tyto pojmy jsou tisícileté

Môžeš prosím ťa popísať, ako chápeš rozdiel medzi pojmami um a rozum? Vďaka.


[quote="pid:54758, uid:312"]Toto o čem píšeš se schovává právě v pojmech Um a Rozum. Tyto pojmy jsou tisícileté[/quote] Môžeš prosím ťa popísať, ako chápeš rozdiel medzi pojmami um a rozum? Vďaka.

ako chápeš rozdiel medzi pojmami um a rozum
Už jsme se přece o tom bavili v jednom z dílů o Ruském jazyce. Myslím, že právě tys mi zadával otázku, jaký je rozdíl, nebo si to nebyl ty? Každopádně to tam najdeš zevrubně vysvětleno.
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/1361/v-yacute-znamov-eacute-roviny-rusk-eacute-ho-slovansk-eacute-ho-jazyka-aneb-rusk-yacute-jazyk-netradi%C4%8Dn%C4%9B/1#post-22976


[quote="pid:54924, uid:6"]ako chápeš rozdiel medzi pojmami um a rozum[/quote]Už jsme se přece o tom bavili v jednom z dílů o Ruském jazyce. Myslím, že právě tys mi zadával otázku, jaký je rozdíl, nebo si to nebyl ty? Každopádně to tam najdeš zevrubně vysvětleno. https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/1361/v-yacute-znamov-eacute-roviny-rusk-eacute-ho-slovansk-eacute-ho-jazyka-aneb-rusk-yacute-jazyk-netradi%C4%8Dn%C4%9B/1#post-22976
Upravené 28. 1. 2022 o 21:15

"Určitě každý ví, že pravá strana mozku řídí levou stranu těla, a levá strana mozku řídí pravou stranu těla. Takže levá strana mozku se jmenuje "UM" a řídí pravou část těla a pravá strana mozku "ROZUM" a řídí levou část těla.
"UM" je přesnost výpočtu, fakta, odhady, podmínky, pracuje s naším položením v prostoru a čase. No "ROZUM" jsou city. Je mimo prostor a čas, on je nezná, ani je nechce znát, je v muzice, melodii, barvách, vůních, chutích, je pohlcen vztahy, závislostmi atp. Jestli náš rozum vítězí nad umem, tj. city převládnou nad fakty, tak tomu říkáme mužské se chovalo za ženské. tj schovalo se pod ženskou zástěru."......takto je vysvetlený um a rozum.To o čom hovorím ja je niečo čo nesúvisí z ľavou a pravou hemisférou ani s pojmami maskulinity a feminity,ani s rozumom a citmi.Tých 95%ega,pseudomysle ktorú obsahujeme súvsťaží so všetkými ľudskými typmi psychiky(podľa KSB)-okrem Človeka.Človek je tých 5%pravej mysle,pravého Ja som.


"Určitě každý ví, že pravá strana mozku řídí levou stranu těla, a levá strana mozku řídí pravou stranu těla. Takže levá strana mozku se jmenuje "UM" a řídí pravou část těla a pravá strana mozku "ROZUM" a řídí levou část těla. "UM" je přesnost výpočtu, fakta, odhady, podmínky, pracuje s naším položením v prostoru a čase. No "ROZUM" jsou city. Je mimo prostor a čas, on je nezná, ani je nechce znát, je v muzice, melodii, barvách, vůních, chutích, je pohlcen vztahy, závislostmi atp. Jestli náš rozum vítězí nad umem, tj. city převládnou nad fakty, tak tomu říkáme mužské se chovalo za ženské. tj schovalo se pod ženskou zástěru."......takto je vysvetlený um a rozum.To o čom hovorím ja je niečo čo nesúvisí z ľavou a pravou hemisférou ani s pojmami maskulinity a feminity,ani s rozumom a citmi.Tých 95%ega,pseudomysle ktorú obsahujeme súvsťaží so všetkými ľudskými typmi psychiky(podľa KSB)-okrem Človeka.Človek je tých 5%pravej mysle,pravého Ja som.

Človek je tých 5%pravej mysle,pravého Ja som.
Kde se mluví v KSB, že Člověk je těch 5% pravého já? Byl bych rád, kdybys vysvětlil tvé chápání ega. Také co je to ta pravá mysel. To fakt nechápu. Poprosil bych to vysvětlení tak, abych byl schopen vytvořit si v hlavě nějaký obraz.


[quote="pid:54958, uid:191"]Človek je tých 5%pravej mysle,pravého Ja som.[/quote]Kde se mluví v KSB, že Člověk je těch 5% pravého já? Byl bych rád, kdybys vysvětlil tvé chápání ega. Také co je to ta pravá mysel. To fakt nechápu. Poprosil bych to vysvětlení tak, abych byl schopen vytvořit si v hlavě nějaký obraz.
Upravené 29. 1. 2022 o 08:58

Kde se mluví v KSB,
...nikde,napísal som
súvsťaží so všetkými ľudskými typmi psychiky(podľa KSB
.Niekto potrebuje obrazy,niekto slová,niekto písmo,niekto myšlienky.Keďže mne sa nevytvárajú až tak obrazy ako skôr idey,myšlienky,tak už som to síce písmom vysvetľoval vyššie,skúsim inak.Čo sa týka ľudstva(nie zvierat,iných bytostí,entít duchovného charakteru-pozitívnych,negatívnych,iných tvorov).Pravá myseľ,pravé Ja-to je duchovná mysliaca entita ktorú stvoril HNR,Absolútny a napojená priamo Naň.Nachádza sa v každom človeku.Predstav si ju ako večné svetielko momentálne sa nachádzajúce v mozgu.V jej prirodzenosti je všetko pozitívne,pravdivé,dobré,láskavé,múdre,neskreslené,pravé atď.atd.To svetielko je avšak obalené nejakou inou entitou(predstav si napríklad nejakú schránku,ktorá je egom-ktorá idey prýštiace z pravej mysle komolí,skresľuje,falšuje,prekrúca(písané vyššie.)V prirodzenosti tej schránky sa nenachádza nič pravé.Výstupy z tej schránky môžme pomenovať ako ľudské typy psychiky(biorobot atď.podľa KSB).Charakteristiky a Prirodzenosť HNR je len v pravom Ja,vo svetielku-Človek.Je dnoduchšie to už neopíšem.


[quote="pid:54963, uid:312"]Kde se mluví v KSB,[/quote]...nikde,napísal som [quote="pid:54958, uid:191"]súvsťaží so všetkými ľudskými typmi psychiky(podľa KSB[/quote].Niekto potrebuje obrazy,niekto slová,niekto písmo,niekto myšlienky.Keďže mne sa nevytvárajú až tak obrazy ako skôr idey,myšlienky,tak už som to síce písmom vysvetľoval vyššie,skúsim inak.Čo sa týka ľudstva(nie zvierat,iných bytostí,entít duchovného charakteru-pozitívnych,negatívnych,iných tvorov).Pravá myseľ,pravé Ja-to je duchovná mysliaca entita ktorú stvoril HNR,Absolútny a napojená priamo Naň.Nachádza sa v každom človeku.Predstav si ju ako večné svetielko momentálne sa nachádzajúce v mozgu.V jej prirodzenosti je všetko pozitívne,pravdivé,dobré,láskavé,múdre,neskreslené,pravé atď.atd.To svetielko je avšak obalené nejakou inou entitou(predstav si napríklad nejakú schránku,ktorá je egom-ktorá idey prýštiace z pravej mysle komolí,skresľuje,falšuje,prekrúca(písané vyššie.)V prirodzenosti tej schránky sa nenachádza nič pravé.Výstupy z tej schránky môžme pomenovať ako ľudské typy psychiky(biorobot atď.podľa KSB).Charakteristiky a Prirodzenosť HNR je len v pravom Ja,vo svetielku-Človek.Je dnoduchšie to už neopíšem.

Alebo si to predstav ako tú tmavú polovicu s malým svetlým krúžkom vo východnom jin-jangu.Tá polovica je akokeby celá ľudská myseľ.


Alebo si to predstav ako tú tmavú polovicu s malým svetlým krúžkom vo východnom jin-jangu.Tá polovica je akokeby celá ľudská myseľ.

Niekto potrebuje obrazy,niekto slová,niekto písmo,niekto myšlienky
No právě, tvé chápání mě zarazilo, jelikož KSB je založeno na tvorbě obrazů. Pokud si člověk nedokáže vytvořit obraz, nemůže informaci sdělení pochopit. Proč si myslíš, že moderátoři v rádiu, nebo TV mluví tak rychle, doslova drmolí? To proto, aby si lidé nestačili vytvářet obrazy a tím i chápat, co jim protistrana sděluje. Proto také prodejci, kteří ti chtějí něco vnutit mluví rychle. Takže ještě jednou, nezáleží, jakou formou informaci dostaneš, ale jestli si schopen utvořit si obraz té informace, tj. míru. To, jak jsou obrazy důležité, říká i slovo "образование" což v překladu zní "vzdělání". Vzdělávání je vlastně tvorba obrazů. Pokud si obraz nevytvoříš, nechápeš!


Pokud bych tedy dopustil, že Člověk, o kterém mluví KSB je jenom těch 5% o kterých mluvíš, tak mi není jasné, jak by ten člověk ve společnosti vůbec fungoval, tedy bez umu, rozumu, intuice a svědomí. Tak můžou fungovat snad jenom mniši, kteří celý den meditují a kterým nosí ostatní lidé jídlo.
Jsme ale na stránkách KSB, kde je člověk charakterizován jinak, než ho chápeš ty. V tvém chápání nikdo není schopen dosáhnout těch 5%.
Tedy vyvstává další otázka, proč nám tedy HNR dával um, rozum, intuici a svědomí? Vždyť nás stvořil k obrazu svému. Chápu to tak, že my jsme jeho odraz v zrcadle, jak vnější, tak i vnitřní.


Nevysvětlil si mi, co chápeš pod pojmem ego. Nezajímá mě běžná definice, jelikož i Člověka nechápeš pod běžnou definicí KSB, ale tvoje chápání.


Závěrem, já přece netvrdím, že v nás ta jiskra HNR není. Já tvrdím, že Člověk není jenom těch 5% o kterých mluvíš, protože v tom případě bychom byli také HNR, jelikož bychom se od něj vůbec nelišili. My s HNR ale nejsme totožní, my jsme jenom podobní.


Doplnění k videím. O pochopení, na základě obrazů 33:30


Zaznobin, poctivá analýza obrazů I, II
https://www.youtube.com/watch?v=z8Xs_TaVpb8&ab_channel=insightattitude


https://www.youtube.com/watch?v=3P4leY75pAM&ab_channel=insightattitude


[quote="pid:54967, uid:191"]Niekto potrebuje obrazy,niekto slová,niekto písmo,niekto myšlienky[/quote]No právě, tvé chápání mě zarazilo, jelikož KSB je založeno na tvorbě obrazů. Pokud si člověk nedokáže vytvořit obraz, nemůže informaci sdělení pochopit. Proč si myslíš, že moderátoři v rádiu, nebo TV mluví tak rychle, doslova drmolí? To proto, aby si lidé nestačili vytvářet obrazy a tím i chápat, co jim protistrana sděluje. Proto také prodejci, kteří ti chtějí něco vnutit mluví rychle. Takže ještě jednou, nezáleží, jakou formou informaci dostaneš, ale jestli si schopen utvořit si obraz té informace, tj. míru. To, jak jsou obrazy důležité, říká i slovo "образование" což v překladu zní "vzdělání". Vzdělávání je vlastně tvorba obrazů. Pokud si obraz nevytvoříš, nechápeš! Pokud bych tedy dopustil, že Člověk, o kterém mluví KSB je jenom těch 5% o kterých mluvíš, tak mi není jasné, jak by ten člověk ve společnosti vůbec fungoval, tedy bez umu, rozumu, intuice a svědomí. Tak můžou fungovat snad jenom mniši, kteří celý den meditují a kterým nosí ostatní lidé jídlo. Jsme ale na stránkách KSB, kde je člověk charakterizován jinak, než ho chápeš ty. V tvém chápání nikdo není schopen dosáhnout těch 5%. Tedy vyvstává další otázka, proč nám tedy HNR dával um, rozum, intuici a svědomí? Vždyť nás stvořil k obrazu svému. Chápu to tak, že my jsme jeho odraz v zrcadle, jak vnější, tak i vnitřní. Nevysvětlil si mi, co chápeš pod pojmem ego. Nezajímá mě běžná definice, jelikož i Člověka nechápeš pod běžnou definicí KSB, ale tvoje chápání. Závěrem, já přece netvrdím, že v nás ta jiskra HNR není. Já tvrdím, že Člověk není jenom těch 5% o kterých mluvíš, protože v tom případě bychom byli také HNR, jelikož bychom se od něj vůbec nelišili. My s HNR ale nejsme totožní, my jsme jenom podobní. Doplnění k videím. O pochopení, na základě obrazů 33:30 Zaznobin, poctivá analýza obrazů I, II https://www.youtube.com/watch?v=z8Xs_TaVpb8&ab_channel=insightattitude https://www.youtube.com/watch?v=3P4leY75pAM&ab_channel=insightattitude
Upravené 29. 1. 2022 o 12:05

Keďže mne sa nevytvárajú až tak obrazy ako skôr idey,

Tomu nerozumím, já si ideu (myšlenku) bez obrazu nedokážu představit (zobrazit). A jsme asi u jádra problému - pokud k pojmu neexistuje obraz, je to jen heslo - kombinace písmen. V ruštině je ne nadarmo pro vzdělání výraz (pojem) "obrazovanie" - čili něco jako pojímání obrazů.


[quote="pid:54967, uid:191"]Keďže mne sa nevytvárajú až tak obrazy ako skôr idey,[/quote] Tomu nerozumím, já si ideu (myšlenku) bez obrazu nedokážu představit (zobrazit). A jsme asi u jádra problému - pokud k pojmu neexistuje obraz, je to jen heslo - kombinace písmen. V ruštině je ne nadarmo pro vzdělání výraz (pojem) "obrazovanie" - čili něco jako pojímání obrazů.

Pro Ladiče, chci ti doložit, proč jsem měl ideologie a náboženství spojeny s druhou prioritou řízení. Já věděl, že jsem to někde od Zaznobina slyšel a uložil si to do paměti a tam zafixoval. Povedlo se mi najít video, ze kterého jsem čerpal. Zmíněná informace je od 1:08
https://www.youtube.com/watch?v=z8Xs_TaVpb8&ab_channel=insightattitude


Pro Ladiče, chci ti doložit, proč jsem měl ideologie a náboženství spojeny s druhou prioritou řízení. Já věděl, že jsem to někde od Zaznobina slyšel a uložil si to do paměti a tam zafixoval. Povedlo se mi najít video, ze kterého jsem čerpal. Zmíněná informace je od 1:08 https://www.youtube.com/watch?v=z8Xs_TaVpb8&ab_channel=insightattitude

Pokud si člověk nedokáže vytvořit obraz,
..Povedal som že mne sa nevytvárajú až tak obrazy,nie že nemám obrazovú predstavivosť.Jednoducho aj Pravda sa ti môže objaviť a prísť v ideách,myšlienkach ako keby si ju začul svojim hlasom v mysli(samozrejme nemám na mysli halucinujúcich schizofrenikov ktorí počujú cudzie hlasy nie v mysli ale v hlave sluchom).


[quote="pid:54972, uid:312"]Pokud si člověk nedokáže vytvořit obraz,[/quote]..Povedal som že mne sa nevytvárajú až tak obrazy,nie že nemám obrazovú predstavivosť.Jednoducho aj Pravda sa ti môže objaviť a prísť v ideách,myšlienkach ako keby si ju začul svojim hlasom v mysli(samozrejme nemám na mysli halucinujúcich schizofrenikov ktorí počujú cudzie hlasy nie v mysli ale v hlave sluchom).

tak mi není jasné, jak by ten člověk ve společnosti vůbec fungoval, tedy bez umu, rozumu, intuice a svědomí. Tak můžou fungovat snad jenom mniši, kteří celý den meditují a kterým nosí ostatní lidé jídlo.
Jsme ale na stránkách KSB, kde je člověk charakterizován jinak, než ho chápeš ty. V tvém chápání nikdo není schopen dosáhnout těch 5%.
Tedy vyvstává další otázka, proč nám tedy HNR dával um, rozum, intuici a svědomí?
..Tu je nepochopenie.Um,Rozum,Intuícia,Svedomie atď-to všetko je súčasťou Pravého Ja.Odstraňovanie častí schránky,nánosov ega je predsa dostupné v rôznych literatúrach.Dôležité je vedome sa snažiť fungovať z pozície pravého Ja a uvedomovať si kedy fungujem z ega.Človek s malým č v spoločnosti funguje väčšinou z ega to znamená z pseudoumu,pseudorozumu,pseudointuície,pseudosvedomia(príklad populárny film Leon).


[quote="pid:54972, uid:312"]tak mi není jasné, jak by ten člověk ve společnosti vůbec fungoval, tedy bez umu, rozumu, intuice a svědomí. Tak můžou fungovat snad jenom mniši, kteří celý den meditují a kterým nosí ostatní lidé jídlo. Jsme ale na stránkách KSB, kde je člověk charakterizován jinak, než ho chápeš ty. V tvém chápání nikdo není schopen dosáhnout těch 5%. Tedy vyvstává další otázka, proč nám tedy HNR dával um, rozum, intuici a svědomí?[/quote]..Tu je nepochopenie.Um,Rozum,Intuícia,Svedomie atď-to všetko je súčasťou Pravého Ja.Odstraňovanie častí schránky,nánosov ega je predsa dostupné v rôznych literatúrach.Dôležité je vedome sa snažiť fungovať z pozície pravého Ja a uvedomovať si kedy fungujem z ega.Človek s malým č v spoločnosti funguje väčšinou z ega to znamená z pseudoumu,pseudorozumu,pseudointuície,pseudosvedomia(príklad populárny film Leon).

Nevysvětlil si mi, co chápeš pod pojmem ego.
...Keďže Boh,HNR je Pravá Absolútna Pravda,Láska,Dobro,Múdrosť,Tvorba,Život,Šťastie a všetky ďalšie Absolútne Pozitíva-Jeho Stvorenie je to isté len bez slova Absolútna.Ego je opačnej prirodzenosti,nevytvorené HNR takže anti-alebo pseudo-pravda,pseudoláska,pseudomúdrosť,pseudodobro,pseodoživot,pseudotvorba a všetky ďalšie relatívne negatíva.


[quote="pid:54972, uid:312"]Nevysvětlil si mi, co chápeš pod pojmem ego.[/quote]...Keďže Boh,HNR je Pravá Absolútna Pravda,Láska,Dobro,Múdrosť,Tvorba,Život,Šťastie a všetky ďalšie Absolútne Pozitíva-Jeho Stvorenie je to isté len bez slova Absolútna.Ego je opačnej prirodzenosti,nevytvorené HNR takže anti-alebo pseudo-pravda,pseudoláska,pseudomúdrosť,pseudodobro,pseodoživot,pseudotvorba a všetky ďalšie relatívne negatíva.

Já tvrdím, že Člověk není jenom těch 5% o kterých mluvíš, protože v tom případě bychom byli také HNR, jelikož bychom se od něj vůbec nelišili. My s HNR ale nejsme totožní, my jsme jenom podobní.
..V ľudskej mysli je to púhych 5 percent.V mysli Človeka,anjela,pozitívnej bytosti je to opačne(zase predstava napr.jin-jang ale svetlá polovica s čiernym krúžkom ktorý je uchovaný v relatívnej pozitívnej mysli ako sloboda voľby odmietnuť HNR a jeho princípy)A HNR nemôžme byť lebo Absolútna Bytosť je len Jedna.Môžme byť len relatívnymi k Absolútnu-napr.anjelmi a pod.


[quote="pid:54972, uid:312"]Já tvrdím, že Člověk není jenom těch 5% o kterých mluvíš, protože v tom případě bychom byli také HNR, jelikož bychom se od něj vůbec nelišili. My s HNR ale nejsme totožní, my jsme jenom podobní.[/quote]..V ľudskej mysli je to púhych 5 percent.V mysli Človeka,anjela,pozitívnej bytosti je to opačne(zase predstava napr.jin-jang ale svetlá polovica s čiernym krúžkom ktorý je uchovaný v relatívnej pozitívnej mysli ako sloboda voľby odmietnuť HNR a jeho princípy)A HNR nemôžme byť lebo Absolútna Bytosť je len Jedna.Môžme byť len relatívnymi k Absolútnu-napr.anjelmi a pod.

Dum, moc tomu, co jsi napsal v posledním příspěvku nerozumím. O obrazech, jako o nezbytnosti pro chápaní a porozumění mluví Zaznobin v prvním videu 33:30. Popřemýšlej o tom, co tam říká.


Dum, moc tomu, co jsi napsal v posledním příspěvku nerozumím. O obrazech, jako o nezbytnosti pro chápaní a porozumění mluví Zaznobin v prvním videu 33:30. Popřemýšlej o tom, co tam říká.

Teze, že v Genesis 2 vystupuje někdo jiný než v Genesis 1, je samozřejmě ultimátní hovadina, dá se to ukázat celkem lehce:


Kdo stvořil zvířata, podle Genesis 1? Bůh
Kdo stvořil zvířata, podle Genesis 2? Hospodin Bůh.


Ale kdo chce věřit, čemu chce, ať si pro mě za mě věří, dle mého je jednoduše oklamaný. Kdo si nevybírá z textu Genesis 1 a 2 jen to co se mu do jeho teorií hodí, ale čte celý text, ten může dle mého dojít jen k jednomu závěru, jednoduše proto, že jakýkoliv jiný závěr je v rozporu se smyslem textu.


Jinak, v originále je v místech, která se překládají v našich končinách jako Hospodin Bůh, napsáno "Jahveh Elohim". Elohim znamená "duchovní bytost" a "Jahveh" znamená "Ten, díky němuž věci existují". Nejpřesnější překlad do moderní češtiny termínu Jahveh Elohim by tedy zněl přibližně následovně:


Nemateriální duchovní bytost, která způsobuje že všechny věci existují.


nebo


Nemateriální duch, který způsobuje že věci existují.


Teze, že v Genesis 2 vystupuje někdo jiný než v Genesis 1, je samozřejmě ultimátní hovadina, dá se to ukázat celkem lehce: Kdo stvořil zvířata, podle Genesis 1? Bůh Kdo stvořil zvířata, podle Genesis 2? Hospodin Bůh. Ale kdo chce věřit, čemu chce, ať si pro mě za mě věří, dle mého je jednoduše oklamaný. Kdo si nevybírá z textu Genesis 1 a 2 jen to co se mu do jeho teorií hodí, ale čte celý text, ten může dle mého dojít jen k jednomu závěru, jednoduše proto, že jakýkoliv jiný závěr je v rozporu se smyslem textu. Jinak, v originále je v místech, která se překládají v našich končinách jako Hospodin Bůh, napsáno "Jahveh Elohim". Elohim znamená "duchovní bytost" a "Jahveh" znamená "Ten, díky němuž věci existují". Nejpřesnější překlad do moderní češtiny termínu Jahveh Elohim by tedy zněl přibližně následovně: Nemateriální duchovní bytost, která způsobuje že všechny věci existují. nebo Nemateriální duch, který způsobuje že věci existují.
Upravené 29. 1. 2022 o 12:35

Kdo stvořil zvířata, podle Genesis 1? Bůh
Kdo stvořil zvířata, podle Genesis 2? Hospodin Bůh.
Přesná citace:
Genesis 1:
20Bůh řekl: „Ať se vody zahemží množstvím živočichů a nad zemí pod nebeskou oblohou ať létají ptáci!“ 21Bůh tedy stvořil velké mořské obludy a všemožné druhy čilých živočichů, jimiž se zahemžily vody, i všemožné druhy okřídlených ptáků. A Bůh viděl, že je to dobré. 22Bůh jim požehnal a řekl: „Ploďte a množte se a naplňte vody v mořích; také ptáci ať se rozmnožují na zemi.“ 23Byl večer a bylo ráno, den pátý.
24Bůh řekl: „Ať země vydá různé druhy živočichů: různé druhy dobytka, drobné havěti i polní zvěře!“ – a stalo se.


Podotýkám, že Bůh stvořil zvířata ještě před stvořením člověka.


Genesis 2:
19(Hospodin Bůh totiž zformoval ze země všechnu polní zvěř i všechno nebeské ptactvo a přivedl je k Adamovi, aby viděl, jak je pojmenuje. Jakkoli pak Adam nazval kterého živočicha, tak se jmenoval. 20Adam tedy pojmenoval všechen dobytek, nebeské ptactvo i všechnu polní zvěř.


Zajímalo by mě. proč Bůh Hospodin, musí vodit Adama, aby viděl... Když je jednou Bůh, tak ví a nemusí nikoho vodit, aby viděl. Toto je možné jen v jednom případě a to, že ten, který si říká Bůh Hospodin, není Bohem, a Boha jenom imituje.


Hospodin Bůh postupoval v takovém pořadí: nejprve zformoval Adama, pak zformoval zvířata (podotýkám bez vodních živočichů) a až pak zformoval Evu.

Zatímco Bůh stvořil muže a ženu najednou až po stvoření zvířat


Stvoření a zformování není totéž.


Závěrem, také si věř, čemu chceš.


[quote="pid:54994, uid:235"]Kdo stvořil zvířata, podle Genesis 1? Bůh Kdo stvořil zvířata, podle Genesis 2? Hospodin Bůh.[/quote]Přesná citace: Genesis 1: 20Bůh řekl: „Ať se vody zahemží množstvím živočichů a nad zemí pod nebeskou oblohou ať létají ptáci!“ 21Bůh tedy **stvořil** velké mořské obludy a všemožné druhy čilých živočichů, jimiž se zahemžily vody, i všemožné druhy okřídlených ptáků. A Bůh viděl, že je to dobré. 22Bůh jim požehnal a řekl: „Ploďte a množte se a naplňte vody v mořích; také ptáci ať se rozmnožují na zemi.“ 23Byl večer a bylo ráno, **den pátý**. 24Bůh řekl: „Ať země vydá různé druhy živočichů: různé druhy dobytka, drobné havěti i polní zvěře!“ – a stalo se. Podotýkám, že Bůh **stvořil** zvířata ještě **před stvořením člověka.** Genesis 2: 19(Hospodin Bůh totiž **zformoval** ze země všechnu polní zvěř i všechno nebeské ptactvo a **přivedl je** k Adamovi, **aby viděl**, jak je pojmenuje. Jakkoli pak Adam nazval kterého živočicha, tak se jmenoval. 20Adam tedy pojmenoval všechen dobytek, nebeské ptactvo i všechnu polní zvěř. Zajímalo by mě. proč Bůh Hospodin, musí **vodit** Adama, aby **viděl**... Když je jednou Bůh, tak ví a nemusí nikoho vodit, aby viděl. Toto je možné jen v jednom případě a to, že ten, který si říká Bůh Hospodin, není Bohem, a Boha jenom imituje. Hospodin Bůh postupoval v takovém pořadí: nejprve **zformoval** Adama, pak **zformoval** zvířata (podotýkám bez vodních živočichů) a až pak **zformoval** Evu. ** Zatímco Bůh stvořil muže a ženu najednou až po stvoření zvířat** Stvoření a zformování není totéž. Závěrem, také si věř, čemu chceš.
Upravené 30. 1. 2022 o 10:02

V Genesis 1 není uvedeno, jak konkrétně Bůh člověka stvořil, kdo čte pozorně, ten si toho všimne. Z textu je také patrné, že Genesis 1 je jakoby shrnutí, a Genesis 2 se jakoby vrací zpět k některým věcem detailněji, tento princip je i na mnoha jiných místech bible. Kromě toho, na začátku Genesis 2 stojí:


To je příběh nebe a země, o jejich stvoření.
Tenkrát, když Hospodin Bůh učinil zemi a nebe, na zemi ještě nebylo žádné polní křoví a nerostly žádné polní byliny. Hospodin Bůh na zem ještě nesesílal déšť a nebyl ani člověk, který by obdělával půdu.


Z čehož je nad slunce jasné že Genesis 2 se chronologicky neodehrává PO Genesis 1. Kdo chce tvrdit že ano tak překrucuje smysl textu nebo si jen vybírá pasáže které se mu hodí, což není korektní přístup k textu.


V Genesis 1 není uvedeno, jak konkrétně Bůh člověka stvořil, kdo čte pozorně, ten si toho všimne. Z textu je také patrné, že Genesis 1 je jakoby shrnutí, a Genesis 2 se jakoby vrací zpět k některým věcem detailněji, tento princip je i na mnoha jiných místech bible. Kromě toho, na začátku Genesis 2 stojí: To je příběh nebe a země, o jejich stvoření. Tenkrát, když Hospodin Bůh učinil zemi a nebe, na zemi ještě nebylo žádné polní křoví a nerostly žádné polní byliny. Hospodin Bůh na zem ještě nesesílal déšť a nebyl ani člověk, který by obdělával půdu. Z čehož je nad slunce jasné že Genesis 2 se chronologicky neodehrává PO Genesis 1. Kdo chce tvrdit že ano tak překrucuje smysl textu nebo si jen vybírá pasáže které se mu hodí, což není korektní přístup k textu.

Z čehož je nad slunce jasné že Genesis 2 se chronologicky neodehrává PO Genesis 1. Kdo chce tvrdit že ano tak překrucuje smysl textu nebo si jen vybírá pasáže které se mu hodí, což není korektní přístup k textu.
S tvojí verzí nesouhlasím, a nebudu se k tvým příspěvkům vyjadřovat, jelikož bych se musel už jen opakovat
Podle KSB je Bible chronologická, na rozdíl od Koránu. Takže tvoje tvrzení není v souladu s KSB.


[quote="pid:55002, uid:235"]Z čehož je nad slunce jasné že Genesis 2 se chronologicky neodehrává PO Genesis 1. Kdo chce tvrdit že ano tak překrucuje smysl textu nebo si jen vybírá pasáže které se mu hodí, což není korektní přístup k textu.[/quote]S tvojí verzí nesouhlasím, a nebudu se k tvým příspěvkům vyjadřovat, jelikož bych se musel už jen opakovat Podle KSB je Bible **chronologická**, na rozdíl od Koránu. Takže tvoje tvrzení není v souladu s KSB.
Upravené 30. 1. 2022 o 10:09
123456 ... 8
13.19k
591
32
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept