Mimo kategórií
Rychločtení ještě jednou

Před několika dny jsem na otázku k rychločtení vložil odkaz, jak učí rychločíst děti v Číně. Co je však zajímavé, že si nikdo z kolegů nevšiml, že děti ty knihy čtou se zavázanýma očima. Že tedy již jsou po výcviku vidění bez očí prostřednictvím šišinky, čakry „všemocného oka šivova“ (je odpovědné za komplexní vnímání a také za komunikaci). Bez toho by tu knihu v tom fofru normálníma očima přečíst nezvládly.


Poučení: začátek snahy o zvládnutí čehokoliv spočívá v prvotním výcviku psychiky, tedy odstranění uměle implantovaných programových bloků v mozku.


Před několika dny jsem na otázku k rychločtení vložil odkaz, jak učí rychločíst děti v Číně. Co je však zajímavé, že si nikdo z kolegů nevšiml, že děti ty knihy čtou se zavázanýma očima. Že tedy již jsou po výcviku vidění bez očí prostřednictvím šišinky, čakry „všemocného oka šivova“ (je odpovědné za komplexní vnímání a také za komunikaci). Bez toho by tu knihu v tom fofru normálníma očima přečíst nezvládly. Poučení: začátek snahy o zvládnutí čehokoliv spočívá v prvotním výcviku psychiky, tedy odstranění uměle implantovaných programových bloků v mozku.

Asi máš viac informácií, tak prípadne posuň. Lebo to na videu mi príde ako akési vnemové cvičenie na podporu nejakých podvedomých algoritmov.
A vŕta mi hlavou - ak by vedeli čítať nejakým spôsobom bez priameho pohľadu, potrebovali by tou knihou listovať?


Asi máš viac informácií, tak prípadne posuň. Lebo to na videu mi príde ako akési vnemové cvičenie na podporu nejakých podvedomých algoritmov. A vŕta mi hlavou - ak by vedeli čítať nejakým spôsobom bez priameho pohľadu, potrebovali by tou knihou listovať?
Upravené 11. 2. 2021 o 16:24

My sme mali u nás v centre kurz videnia bez očí pre deti do 11 rokov. Trvalo to týždeň, každý deň jedna hodina (viac deti nevydržia). Princípy sú celkom jednoduché, len problém je s našim mozgom, teda skôr s našimi presvedčeniami. Deti do 10-11 ešte nemajú žiadne, resp. malo. Poslúchajú ako hodinky dospelých a veria im. To čo povie dospelý, tak to je pravda. Takže keď dospelí povie, že sa to dá, tak sa to proste dá. To sa u dospelých nedá - každý má už nejaký zafixovaný názor - a to je ten kľúčový problém.
Skúšal som to aj ja, pravdupovediac, veľmi mi to nešlo, ale ani veľa času som na to nemal. Ale mali sme tam mamičky tých detí, ktoré videli farby skoro okamžite. V každom prípade je to len tréning.
Prvá fáza je priame videnie toho, čo je pred tebou, ale bez očí. Potom sa pokračuje ďalej. Niečo táke bolo pravdepodobne na tom videu. Princíp taky istý, len rozvinutejšia technika. Jeden Rus na to robí aj kurzy po celom svete.


My sme mali u nás v centre kurz videnia bez očí pre deti do 11 rokov. Trvalo to týždeň, každý deň jedna hodina (viac deti nevydržia). Princípy sú celkom jednoduché, len problém je s našim mozgom, teda skôr s našimi presvedčeniami. Deti do 10-11 ešte nemajú žiadne, resp. malo. Poslúchajú ako hodinky dospelých a veria im. To čo povie dospelý, tak to je pravda. Takže keď dospelí povie, že sa to dá, tak sa to proste dá. To sa u dospelých nedá - každý má už nejaký zafixovaný názor - a to je ten kľúčový problém. Skúšal som to aj ja, pravdupovediac, veľmi mi to nešlo, ale ani veľa času som na to nemal. Ale mali sme tam mamičky tých detí, ktoré videli farby skoro okamžite. V každom prípade je to len tréning. Prvá fáza je priame videnie toho, čo je pred tebou, ale bez očí. Potom sa pokračuje ďalej. Niečo táke bolo pravdepodobne na tom videu. Princíp taky istý, len rozvinutejšia technika. Jeden Rus na to robí aj kurzy po celom svete.

Jeden Rus na to robí aj kurzy po celom svete.

Pravděpodobně máš na mysli Marka Komissarova, který pořádal kurzy i v Praze.
Za eura. A nebylo to právě laciné. (už si to přesně nevybavuju, ale byla to částka, která mi tehdy vyrazila dech, něco jako 800 éček)
Některé kurzy vede MK osobně, některé vedou jím vyškolení "Licensed trainers", ano MK má svoji mezinárodní síť trenérů. (od roku 1989 žije v New Yorku)
Před pár lety (někdy v letech 2009-2013) jsem se v Praze osobně zúčastnil jedné jeho "úvodní přednášky" zdarma na téma "vidění bez očí". Cílem přednášky bylo PR, tj. přesvědčit diváky k účasti na placeném kurzu.
Komissarov je extrémně charismatický člověk, přednáška byla strhující (v ruštině se simultánním překladem do češtiny).
Po úvodním slově, doprovázeném video nahrávkami dětí poslepu chodících, na kole jezdících, poslepu rozeznávajících barvy a čtoucích poslepu, následovala demonstrace jeho metody v praxi. (kurzy MK jsou dosti zaměřené na děti cca do 10 let, protože ty jsou "nezkažené" a tak dosahují lepších výsledků, než dospělí)
Kterýkoliv člověk z publika si mohl vyzkoušet jeho asistentku-absolventku kurzu, že opravdu "čte bez očí". Vlastnoručně jsem si mohl ověřit (spolu s dalšími), že fakt "čte poslepu". Asistentka měla oči překryté maskou podobnou té, která se používá v letadlech, když chce někdo spát. Předtím bylo samozřejmě přístrojem (jakousi krabičkou s čidlem a displejem) prokázáno, že asistentka má pod maskou tmu. Potom proběhla demonstrace, že přístroj jde ve tmě na nulu a na světle vykazuje nějakou nenulovou hodnotu.
Stál jsem před figurantkou cca 3 metry a dělal jsem všelijaké pózy rukama, nohama a vždycky popsala, jakou figuru jsem zaujal. Byl jsem ohromen, dojem byl velmi silný.


Když jsem se vrátil do publika a popřemýšlel jsem, dospěl jsem k jednoznačnému závěru. Sofistikovaná iluze čili podvod, prostě vystoupení na úrovni "kouzelnického" představení. Indicie, které mne k tomu vedly vynechám, už tak jsem dlouhý.
Ale bylo to opravdu přesvědčivé, sám jsem chvíli věřil. Už si nevybavuji, jestli někoho na místě ulovil nebo ne.


Ostatně počítám s tím, že třetí oko neslouží k suplování 1. a 2. oka (tj. běžných očí :-)


O kurzech MK například zde
https://mkomissarov.com/en/
https://www.eft-cb.cz/news/komissarova-metoda-pro-deti-do-12-let-/
https://www.intuitivni-vnimani.eu/menu/o-autorovi/mark-komissarov/


[quote="pid:3273, uid:303"]Jeden Rus na to robí aj kurzy po celom svete.[/quote] Pravděpodobně máš na mysli Marka Komissarova, který pořádal kurzy i v Praze. Za eura. A nebylo to právě laciné. (už si to přesně nevybavuju, ale byla to částka, která mi tehdy vyrazila dech, něco jako 800 éček) Některé kurzy vede MK osobně, některé vedou jím vyškolení "Licensed trainers", ano MK má svoji mezinárodní síť trenérů. (od roku 1989 žije v New Yorku) Před pár lety (někdy v letech 2009-2013) jsem se v Praze osobně zúčastnil jedné jeho "úvodní přednášky" zdarma na téma "vidění bez očí". Cílem přednášky bylo PR, tj. přesvědčit diváky k účasti na placeném kurzu. Komissarov je extrémně charismatický člověk, přednáška byla strhující (v ruštině se simultánním překladem do češtiny). Po úvodním slově, doprovázeném video nahrávkami dětí poslepu chodících, na kole jezdících, poslepu rozeznávajících barvy a čtoucích poslepu, následovala demonstrace jeho metody v praxi. (kurzy MK jsou dosti zaměřené na děti cca do 10 let, protože ty jsou "nezkažené" a tak dosahují lepších výsledků, než dospělí) Kterýkoliv člověk z publika si mohl vyzkoušet jeho asistentku-absolventku kurzu, že opravdu "čte bez očí". Vlastnoručně jsem si mohl ověřit (spolu s dalšími), že fakt "čte poslepu". Asistentka měla oči překryté maskou podobnou té, která se používá v letadlech, když chce někdo spát. Předtím bylo samozřejmě přístrojem (jakousi krabičkou s čidlem a displejem) prokázáno, že asistentka má pod maskou tmu. Potom proběhla demonstrace, že přístroj jde ve tmě na nulu a na světle vykazuje nějakou nenulovou hodnotu. Stál jsem před figurantkou cca 3 metry a dělal jsem všelijaké pózy rukama, nohama a vždycky popsala, jakou figuru jsem zaujal. Byl jsem ohromen, dojem byl velmi silný. Když jsem se vrátil do publika a popřemýšlel jsem, dospěl jsem k jednoznačnému závěru. Sofistikovaná iluze čili podvod, prostě vystoupení na úrovni "kouzelnického" představení. Indicie, které mne k tomu vedly vynechám, už tak jsem dlouhý. Ale bylo to opravdu přesvědčivé, sám jsem chvíli věřil. Už si nevybavuji, jestli někoho na místě ulovil nebo ne. Ostatně počítám s tím, že třetí oko neslouží k suplování 1. a 2. oka (tj. běžných očí :-) O kurzech MK například zde https://mkomissarov.com/en/ https://www.eft-cb.cz/news/komissarova-metoda-pro-deti-do-12-let-/ https://www.intuitivni-vnimani.eu/menu/o-autorovi/mark-komissarov/
Upravené 11. 2. 2021 o 13:00

Ostatně počítám s tím, že třetí oko neslouží k suplování 1. a 2. oka (tj. běžných očí :-)
Máš pravdu, 3. oko je tomu nadřazeno.


...viac informácií, tak prípadne posuň...
Problém je, že přestože je řada různě silných technik, tak vždy vyžadují nějaký delší trénink, vynaložení úsilí, práci, energii. A také tréninky podpůrné a trochu i změnu názorového nahlížení na existenci světa. A vždy to nějaký čas trvá. Stejně jako kvas - nestačí natrhat švestky do bečky a ... příští týden jedeme do palírny smile Tedy i o trpělivosti to je a lidském zrání.
Proto ten výcvik dětí jde tak snadno a proti tomu trénink dospělých jde mnohem hůře a na několik kurzů a s větší dřinou. Rozpuštění a neutralizace zafixovaných programů v podvědomí bránících zvládnutí něčeho nového je těžší, než se to nové naučit. Jenže bez tohoto postupu se to nedá. Napřed nutno připravit "tabulu rasa". Takže především je to vždy o trpělivé psychické přípravě a zvládnutí sebe sama.


Jinak kurzy rychločtení samozřejmě byly a tuším stále ještě jsou (https://www.rozectise.cz/cze/).
Pro jednu osobu bych nabídku měl.


[quote="pid:3304, uid:240"]Ostatně počítám s tím, že třetí oko neslouží k suplování 1. a 2. oka (tj. běžných očí :-)[/quote]Máš pravdu, 3. oko je tomu nadřazeno. [quote="pid:3271, uid:178"]...viac informácií, tak prípadne posuň...[/quote]Problém je, že přestože je řada různě silných technik, tak vždy vyžadují nějaký delší trénink, vynaložení úsilí, práci, energii. A také tréninky podpůrné a trochu i změnu názorového nahlížení na existenci světa. A vždy to nějaký čas trvá. Stejně jako kvas - nestačí natrhat švestky do bečky a ... příští týden jedeme do palírny (:| Tedy i o trpělivosti to je a lidském zrání. Proto ten výcvik dětí jde tak snadno a proti tomu trénink dospělých jde mnohem hůře a na několik kurzů a s větší dřinou. Rozpuštění a neutralizace zafixovaných programů v podvědomí bránících zvládnutí něčeho nového je těžší, než se to nové naučit. Jenže bez tohoto postupu se to nedá. Napřed nutno připravit "tabulu rasa". Takže především je to vždy o trpělivé psychické přípravě a zvládnutí sebe sama. Jinak kurzy rychločtení samozřejmě byly a tuším stále ještě jsou (https://www.rozectise.cz/cze/). Pro jednu osobu bych nabídku měl.

no, ja som vzdy chapala 3 oko ako nieco, co umoznuje vidiet tak povediac pod povrch, hlbsie....chapat cloveka aj s jeho povahou (bez toho aby ho ten dotycny nejak velmi poznal). Nie je cvicenie "citania bez pozerania" v tomto pohlade skor presmerovanie energie a ucelu? miesto toho, aby clovek videl hlbsie, bude vediet citat to, co maju vediet oci, co je zbytocne.
Niekde bola taka prupovidka: ze mudrc prepusti svojich ucenikov, ktori uz su pripraveni, do sveta a povie im, aby sa vratili o rok s novou schopnostou.A jeden sa vrati o rok s tym ze vie chodit po vode a cely pysny prejde na druhy breh rieky a naspat. A ucitel mu povie, ty hlupak, cely rok si stratil trenovanim schopnosti, ktora ti prinesie len to, co by si inak za par drobnych zaplatil prevoznikovi tuto vedla


no, ja som vzdy chapala 3 oko ako nieco, co umoznuje vidiet tak povediac pod povrch, hlbsie....chapat cloveka aj s jeho povahou (bez toho aby ho ten dotycny nejak velmi poznal). Nie je cvicenie "citania bez pozerania" v tomto pohlade skor presmerovanie energie a ucelu? miesto toho, aby clovek videl hlbsie, bude vediet citat to, co maju vediet oci, co je zbytocne. Niekde bola taka prupovidka: ze mudrc prepusti svojich ucenikov, ktori uz su pripraveni, do sveta a povie im, aby sa vratili o rok s novou schopnostou.A jeden sa vrati o rok s tym ze vie chodit po vode a cely pysny prejde na druhy breh rieky a naspat. A ucitel mu povie, ty hlupak, cely rok si stratil trenovanim schopnosti, ktora ti prinesie len to, co by si inak za par drobnych zaplatil prevoznikovi tuto vedla

Chvíľu mi trvalo, kým som sa k tomu dostal a máličko pátral. Áno, bolo to čítanie - tzv. kvantové čítanie, pôvodom z Japonska, aktuálne zažíva boom v Číne. Nejaké info v slovenčine som našiel napr. tu: https://www.biosferaklub.info/cinske-deti-trenuju-citanie-bez-oci/
Zaujímavé... Čo všetko ešte sme zabudli?


Chvíľu mi trvalo, kým som sa k tomu dostal a máličko pátral. Áno, bolo to čítanie - tzv. kvantové čítanie, pôvodom z Japonska, aktuálne zažíva boom v Číne. Nejaké info v slovenčine som našiel napr. tu: https://www.biosferaklub.info/cinske-deti-trenuju-citanie-bez-oci/ Zaujímavé... Čo všetko ešte sme zabudli?

Vidieť v tme sa naozaj dá. Dokáže to úplne každý. Niektorý z nás to zažili na vlastnej koži ale neuvedomujú si to. Nie je to o treťom oku šišinke či o čomukoľvek inom. Je to výhradne v komunikácii mozgu. Tam sú bloky vtlkane do hláv od narodenia. Čítať knihu som zaviazanými očami nedokážem. No mám inú skúsenosť. Raz v noci som sa zobudil , vstal som zašiel do pivnice po niečo, chvíľu som to hľadal priniesol to. A až v kuchyni keď sa ma opýtali ako som to videl bez sviečky mi došlo že nebude elektrina. Niekoľko krát to zafungovalo na nevedomej úrovni. Oči budú skôr visokocitlivé skenery.


Vidieť v tme sa naozaj dá. Dokáže to úplne každý. Niektorý z nás to zažili na vlastnej koži ale neuvedomujú si to. Nie je to o treťom oku šišinke či o čomukoľvek inom. Je to výhradne v komunikácii mozgu. Tam sú bloky vtlkane do hláv od narodenia. Čítať knihu som zaviazanými očami nedokážem. No mám inú skúsenosť. Raz v noci som sa zobudil , vstal som zašiel do pivnice po niečo, chvíľu som to hľadal priniesol to. A až v kuchyni keď sa ma opýtali ako som to videl bez sviečky mi došlo že nebude elektrina. Niekoľko krát to zafungovalo na nevedomej úrovni. Oči budú skôr visokocitlivé skenery.
600
7
6
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept