Zahraničná politika
Rusko vs. Amerika, Rusko vs. NATO 4

Pamatujete, jak jsem psal, že na smrt ostřelovače Wala uvěřím, až uvidím jeho mrtvolu. No a teď buďto promluvil jeho duch, nebo je pořád živý.

Nikde v odkazech jsem neviděl důkaz, že by byl naživu. Že by byl tak velký problém natočit krátké video?


[quote="pid:64768, uid:312"]Pamatujete, jak jsem psal, že na smrt ostřelovače Wala uvěřím, až uvidím jeho mrtvolu. No a teď buďto promluvil jeho duch, nebo je pořád živý.[/quote] Nikde v odkazech jsem neviděl důkaz, že by byl naživu. Že by byl tak velký problém natočit krátké video?

Spytam sa tak, existuje nieco ako medzinarodne pravo?


Odpoviem ti vetičkou z francúzkej komédie, ktorú dávali v pondelok na RTVS, volala sa Finále. Dedko s Alzheimerom tam povedal svojmu vnukovi, keď ho posielal za volant auta. Vnuk sa ohradil, že nemá vodičák a teda ani právo jazdiť. Dedko mu odvetil: právo nedostaneš, právo si musíš vedieť zobrať.


Doplním, že v medziach mravnosti a miery.


Je to podobné, ako s neutralitou, funguje len vtedy, keď ju uznáva okolie, darmo by si ai ju vyhlásil sám. Funguje len pri konsenze. Preto stále píšem, že bez konsenzu niet cesty vpred.


[quote="pid:64733, uid:10"]Spytam sa tak, existuje nieco ako medzinarodne pravo?[/quote] Odpoviem ti vetičkou z francúzkej komédie, ktorú dávali v pondelok na RTVS, volala sa Finále. Dedko s Alzheimerom tam povedal svojmu vnukovi, keď ho posielal za volant auta. Vnuk sa ohradil, že nemá vodičák a teda ani právo jazdiť. Dedko mu odvetil: právo nedostaneš, právo si musíš vedieť zobrať. Doplním, že v medziach mravnosti a miery. Je to podobné, ako s neutralitou, funguje len vtedy, keď ju uznáva okolie, darmo by si ai ju vyhlásil sám. Funguje len pri konsenze. Preto stále píšem, že bez konsenzu niet cesty vpred.

Moderátor

Upravené 23. 3. 2022 o 09:45

Nikde v odkazech jsem neviděl důkaz, že by byl naživu. Že by byl tak velký problém natočit krátké video?

Wali asi fakt žije. Našel jsem kanadské video ze včerejška , kde tvrdí, že žije. https://www.cbc.ca/news/politics/wali-alive-despite-russian-disinformation-1.6393191?&sznclid=2c0a3f81b0a5409bb5998d4978d21c57


[quote="pid:64771, uid:826"]Nikde v odkazech jsem neviděl důkaz, že by byl naživu. Že by byl tak velký problém natočit krátké video?[/quote] Wali asi fakt žije. Našel jsem kanadské video ze včerejška , kde tvrdí, že žije. https://www.cbc.ca/news/politics/wali-alive-despite-russian-disinformation-1.6393191?&sznclid=2c0a3f81b0a5409bb5998d4978d21c57

Nikde v odkazech jsem neviděl důkaz, že by byl naživu.
A důkaz o jeho smrti si viděl?


[quote="pid:64771, uid:826"]Nikde v odkazech jsem neviděl důkaz, že by byl naživu.[/quote]A důkaz o jeho smrti si viděl?

A důkaz o jeho smrti si viděl?


Po raketovém útoku asi moc důkazů nenasbíráš a řekl bych, že sběrem vzorků DNA pro pozdější identifikaci se asi nikdo nezdržuje.


[quote="pid:64780, uid:312"]A důkaz o jeho smrti si viděl?[/quote] Po raketovém útoku asi moc důkazů nenasbíráš a řekl bych, že sběrem vzorků DNA pro pozdější identifikaci se asi nikdo nezdržuje.

Po raketovém útoku asi moc důkazů nenasbíráš a řekl bych, že sběrem vzorků DNA pro pozdější identifikaci se asi nikdo nezdržuje.
No, nevím, jak velký si představuješ vzorek DNA, celý chlap ti bude stačit? Chlápek ve videu výše neví o tom, že je již mrtev.


[quote="pid:64794, uid:826"]Po raketovém útoku asi moc důkazů nenasbíráš a řekl bych, že sběrem vzorků DNA pro pozdější identifikaci se asi nikdo nezdržuje.[/quote]No, nevím, jak velký si představuješ vzorek DNA, celý chlap ti bude stačit? Chlápek ve videu výše neví o tom, že je již mrtev.

Všímáte si co dělá Polsko?


VOJÁCI NATO PŘIPRAVENI VSTOUPIT NA UKRAJINU: POD JINOU VLAJKOU
Šedá eminence polské politiky, polský vicepremiér Jarosław Kaczynski navrhl zavedení „mírové mise“ NATO na Ukrajině. Polský prezident Andrzej Duda hodlá tuto myšlenku předložit k diskusi na summitu NATO, který se bude konat 24. března v Bruselu. Spojené státy myšlenku podporují, ačkoli říkají, že samy se na ní nechtějí podílet. Šídlo do pytle neschováš: NATO se snaží získat formální oporu na Ukrajině pod vlajkou nastolení míru podle kosovského vzoru.
https://tsargrad.tv/articles/vojska-nato-gotovy-vojti-na-ukrainu-pod-drugim-flagom_516267


Kaczyňski s mírovou misí NATO vsadil na vabank
https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/kaczynski-s-mirovou-misi-nato-vsadil-na-vabank-40391329


Polská zpravodajská služba požaduje vyhoštění 45 ruských diplomatů ze země
Ruský velvyslanec Sergej Andrejev je předvolán na polské ministerstvo zahraničí
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/14153765?utm_source=yandex.ru&utm_medium=organic&utm_campaign=yandex.ru&utm_referrer=yandex.ru


Lavrov: Mírová mise NATO na Ukrajinu by byla přímou konfrontací s Ruskem
Vyslání mírových sil NATO na Ukrajinu by vedlo k přímému střetu sil Severoatlantické aliance a ozbrojených sil Ruské federace, prohlásil ve středu šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Misi chce navrhnout Polsko. Lavrov současně obvinil Spojené státy, že jednání mezi Ukrajinou a Ruskem „maří“.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/lavrov-mirova-mise-nato-na-ukrajinu-by-byla-primou-konfrontaci-s-ruskem-40391359


**Všímáte si co dělá Polsko?** VOJÁCI NATO PŘIPRAVENI VSTOUPIT NA UKRAJINU: POD JINOU VLAJKOU Šedá eminence polské politiky, polský vicepremiér Jarosław Kaczynski navrhl zavedení „mírové mise“ NATO na Ukrajině. Polský prezident Andrzej Duda hodlá tuto myšlenku předložit k diskusi na summitu NATO, který se bude konat 24. března v Bruselu. Spojené státy myšlenku podporují, ačkoli říkají, že samy se na ní nechtějí podílet. Šídlo do pytle neschováš: NATO se snaží získat formální oporu na Ukrajině pod vlajkou nastolení míru podle kosovského vzoru. https://tsargrad.tv/articles/vojska-nato-gotovy-vojti-na-ukrainu-pod-drugim-flagom_516267 **Kaczyňski s mírovou misí NATO vsadil na vabank https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/kaczynski-s-mirovou-misi-nato-vsadil-na-vabank-40391329 ** **Polská zpravodajská služba požaduje vyhoštění 45 ruských diplomatů ze země** Ruský velvyslanec Sergej Andrejev je předvolán na polské ministerstvo zahraničí https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/14153765?utm_source=yandex.ru&utm_medium=organic&utm_campaign=yandex.ru&utm_referrer=yandex.ru **Lavrov: Mírová mise NATO na Ukrajinu by byla přímou konfrontací s Ruskem** Vyslání mírových sil NATO na Ukrajinu by vedlo k přímému střetu sil Severoatlantické aliance a ozbrojených sil Ruské federace, prohlásil ve středu šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Misi chce navrhnout Polsko. Lavrov současně obvinil Spojené státy, že jednání mezi Ukrajinou a Ruskem „maří“. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/lavrov-mirova-mise-nato-na-ukrajinu-by-byla-primou-konfrontaci-s-ruskem-40391359

No, nevím, jak velký si představuješ vzorek DNA, celý chlap ti bude stačit? Chlápek ve videu výše neví o tom, že je již mrtev.

Vůbec nejde o to, co stačí mě. Toho videa jsem si prve nevšiml. S angličtinou na tom nejsem nejlépe, nicméně nenašel jsem ve videu byť pouhou indicii, že použité záběry jsou aktuální.


[quote="pid:64800, uid:312"]No, nevím, jak velký si představuješ vzorek DNA, celý chlap ti bude stačit? Chlápek ve videu výše neví o tom, že je již mrtev.[/quote] Vůbec nejde o to, co stačí mě. Toho videa jsem si prve nevšiml. S angličtinou na tom nejsem nejlépe, nicméně nenašel jsem ve videu byť pouhou indicii, že použité záběry jsou aktuální.

Neviem kam to dať. Dám to sem. Nerozumiem jednej veci. Snáď už všetci podpindosníci v Rusku sa odkopali. V armáde sú zradcovia. Niekedy keď čítam vyjadrenia Peskova, tak mám pocit, že sa vymenil s VVP. Chápem, že za nimi stoja klany, tiež slúžiace páničkovi. Je naozaj také ťažké sa týchto podpindonosov zbaviť. Mám pocit, že ide o všetko. Pindosi budú zrádzať Rusko stále. Sú tak mentálne nastavený. Dolárový systém - nebolo by lepšie, aby krachol čím skorej ako dlhotrvajúca agónia?


Neviem kam to dať. Dám to sem. Nerozumiem jednej veci. Snáď už všetci podpindosníci v Rusku sa odkopali. V armáde sú zradcovia. Niekedy keď čítam vyjadrenia Peskova, tak mám pocit, že sa vymenil s VVP. Chápem, že za nimi stoja klany, tiež slúžiace páničkovi. Je naozaj také ťažké sa týchto podpindonosov zbaviť. Mám pocit, že ide o všetko. Pindosi budú zrádzať Rusko stále. Sú tak mentálne nastavený. Dolárový systém - nebolo by lepšie, aby krachol čím skorej ako dlhotrvajúca agónia?

Polská zpravodajská služba požaduje vyhoštění 45 ruských diplomatů ze země
Ruský velvyslanec Sergej Andrejev je předvolán na polské ministerstvo zahraničí
To je příprava Polska na vstup na Ukrajinu. Asistovat by mu měli další trpaslíci. Toto je také úmysl USA. Biden bude křičet, že je proti tomu, ale bude je všemožně povzbuzovat, aby do války vstoupili. Pro USA to bude znamenat, že válka v EU bude, ale článek 5. NATO nebude aktivován. Pak si USA počká, až se strany konfliktu navzájem oslabí a vstoupí jako poslední jako vítěz. Stačí se podívat na postup USA v I. i II. světové válce a modus operandi USA bude jasný. USA těžili ze všech válek.
Takže Biden dnes do EU přichází s prvním a druhým krokem. Všem v NATO sdělí, že nesouhlasí s NATO mírotvůrci na Ukrajině a zároveň nezakáže Polsku a ostatním zasáhnout na vlastní pěst. Tím se vyváže z 5.článku NATO a zároveň vyvolá válku v Evropě.


[quote="pid:64807, uid:158"]Polská zpravodajská služba požaduje vyhoštění 45 ruských diplomatů ze země Ruský velvyslanec Sergej Andrejev je předvolán na polské ministerstvo zahraničí[/quote]To je příprava Polska na vstup na Ukrajinu. Asistovat by mu měli další trpaslíci. Toto je také úmysl USA. Biden bude křičet, že je proti tomu, ale bude je všemožně povzbuzovat, aby do války vstoupili. Pro USA to bude znamenat, že válka v EU bude, ale článek 5. NATO nebude aktivován. Pak si USA počká, až se strany konfliktu navzájem oslabí a vstoupí jako poslední jako vítěz. Stačí se podívat na postup USA v I. i II. světové válce a modus operandi USA bude jasný. USA těžili ze všech válek. Takže Biden dnes do EU přichází s prvním a druhým krokem. Všem v NATO sdělí, že nesouhlasí s NATO mírotvůrci na Ukrajině a zároveň nezakáže Polsku a ostatním zasáhnout na vlastní pěst. Tím se vyváže z 5.článku NATO a zároveň vyvolá válku v Evropě.

Nadbihani Polská Německu před 2. sv. válkou mělo za následek 6 mil polskych obeti. Vzpomene si tam na to někdo?


Nadbihani Polská Německu před 2. sv. válkou mělo za následek 6 mil polskych obeti. Vzpomene si tam na to někdo?

Nadbihani Polská Německu před 2. sv. válkou mělo za následek 6 mil polskych obeti. Vzpomene si tam na to někdo?
Nic ti neříká citát: "Na světě je lidí jako sraček".


[quote="pid:64823, uid:462"]Nadbihani Polská Německu před 2. sv. válkou mělo za následek 6 mil polskych obeti. Vzpomene si tam na to někdo?[/quote]Nic ti neříká citát: "Na světě je lidí jako sraček".

Putin nařídil převést smlouvy o plynu s nepřátelskými zeměmi na rubly
Prezident Vladimir Putin nařídil, aby vydalií směrnici Gazpromu, aby převedl smlouvy na rubly pro nepřátelské země. Zásobování ruského zboží do EU, USA a přijímání plateb v dolarech a eurech podle jeho názoru "pro nás nemá žádný smysl." Na tomto pozadí se rubl posunul k růstu na moskevské burze.


„Jak USA, tak EU v podstatě nesplnily své závazky vůči Rusku. A nyní každý na světě ví, že závazky v dolarech a eurech nemusí být splněny. <...> Je zcela zřejmé, že v tomto ohledu pro nás nemá smysl dodávat zboží do EU i USA a přijímat platby v dolarech, eurech a řadě dalších měn. Proto jsem se rozhodl v co nejkratším čase zavést soubor opatření k převodu plateb za náš zemní plyn dodávaný nepřátelským zemím do ruských rublů,“ řekl Putin na setkání s vládou.


Prezident pověřil centrální banku a vládu, aby do týdne určily pořadí operací pro nákup rublů na domácím trhu nákupčími ruského plynu. Tvrdí, že Rusko bude nadále dodávat plyn „v souladu s objemy a podle cenových zásad uzavřených ve smlouvách“.
https://www.kommersant.ru/doc/5271384?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


**Putin nař&iacute;dil přev&eacute;st smlouvy o plynu s nepř&aacute;telsk&yacute;mi zeměmi na rubly** Prezident Vladimir Putin nař&iacute;dil, aby vydali&iacute; směrnici Gazpromu, aby převedl smlouvy na rubly pro nepř&aacute;telsk&eacute; země. Z&aacute;sobov&aacute;n&iacute; rusk&eacute;ho zbož&iacute; do EU, USA a přij&iacute;m&aacute;n&iacute; plateb v dolarech a eurech podle jeho n&aacute;zoru &quot;pro n&aacute;s nem&aacute; ž&aacute;dn&yacute; smysl.&quot; Na tomto pozad&iacute; se rubl posunul k růstu na moskevsk&eacute; burze. &bdquo;Jak USA, tak EU v podstatě nesplnily sv&eacute; z&aacute;vazky vůči Rusku. A nyn&iacute; každ&yacute; na světě v&iacute;, že z&aacute;vazky v dolarech a eurech nemus&iacute; b&yacute;t splněny. &lt;...&gt; Je zcela zřejm&eacute;, že v tomto ohledu pro n&aacute;s nem&aacute; smysl dod&aacute;vat zbož&iacute; do EU i USA a přij&iacute;mat platby v dolarech, eurech a řadě dal&scaron;&iacute;ch měn. Proto jsem se rozhodl v co nejkrat&scaron;&iacute;m čase zav&eacute;st soubor opatřen&iacute; k převodu plateb za n&aacute;&scaron; zemn&iacute; plyn dod&aacute;van&yacute; nepř&aacute;telsk&yacute;m zem&iacute;m do rusk&yacute;ch rublů,&ldquo; řekl Putin na setk&aacute;n&iacute; s vl&aacute;dou. Prezident pověřil centr&aacute;ln&iacute; banku a vl&aacute;du, aby do t&yacute;dne určily pořad&iacute; operac&iacute; pro n&aacute;kup rublů na dom&aacute;c&iacute;m trhu n&aacute;kupč&iacute;mi rusk&eacute;ho plynu. Tvrd&iacute;, že Rusko bude nad&aacute;le dod&aacute;vat plyn &bdquo;v souladu s objemy a podle cenov&yacute;ch z&aacute;sad uzavřen&yacute;ch ve smlouv&aacute;ch&ldquo;. https://www.kommersant.ru/doc/5271384?utm_source=yxnews&amp;utm_medium=desktop

Ruskym lodim zakazali pristup do zahranicnich pristavu. Bude prijato odpovidajici reseni.


Ruskym lodim zakazali pristup do zahranicnich pristavu. Bude prijato odpovidajici reseni.

Putin nařídil převést smlouvy o plynu s nepřátelskými zeměmi na rubly

A jsme v háji. Odkud Evropa bude tahat plyn. Od USA když ani ony ho od Ruska nedostanou ? Ted ještě ropa a můžeme se jít pást.


[quote=&quot;pid:64834, uid:158&quot;]Putin nař&iacute;dil přev&eacute;st smlouvy o plynu s nepř&aacute;telsk&yacute;mi zeměmi na rubly[/quote] A jsme v h&aacute;ji. Odkud Evropa bude tahat plyn. Od USA když ani ony ho od Ruska nedostanou ? Ted je&scaron;tě ropa a můžeme se j&iacute;t p&aacute;st.

Jarek

Ruskym lodim zakazali pristup do zahranicnich pristavu

Do jakých zahraničních přístavů ?


[quote=&quot;pid:64836, uid:68&quot;]Ruskym lodim zakazali pristup do zahranicnich pristavu[/quote] Do jak&yacute;ch zahraničn&iacute;ch př&iacute;stavů ?

Jarek

To je příprava Polska na vstup na Ukrajinu. Asistovat by mu měli další trpaslíci. Toto je také úmysl USA. Biden bude křičet, že je proti tomu, ale bude je všemožně povzbuzovat, aby do války vstoupili. Pro USA to bude znamenat, že válka v EU bude, ale článek 5. NATO nebude aktivován. Pak si USA počká, až se strany konfliktu navzájem oslabí a vstoupí jako poslední jako vítěz. Stačí se podívat na postup USA v I. i II. světové válce a modus operandi USA bude jasný. USA těžili ze všech válek.

Tahle válka nebude v hranicích druhé světové . Pokud to bouchne , tak kompletně , po celé planetě . Tady chytračení nebude nikomu nic platné . Stačí se podívat na planetu Mars . Asi takové tady bude prima-klima .
Nicméně , pokud to nepůjde jinak , tak než žít dál generačně v otroctví , tak ať to tady vyletí do povětří všechno .


[quote=&quot;pid:64819, uid:312&quot;]To je př&iacute;prava Polska na vstup na Ukrajinu. Asistovat by mu měli dal&scaron;&iacute; trpasl&iacute;ci. Toto je tak&eacute; &uacute;mysl USA. Biden bude křičet, že je proti tomu, ale bude je v&scaron;emožně povzbuzovat, aby do v&aacute;lky vstoupili. Pro USA to bude znamenat, že v&aacute;lka v EU bude, ale čl&aacute;nek 5. NATO nebude aktivov&aacute;n. Pak si USA počk&aacute;, až se strany konfliktu navz&aacute;jem oslab&iacute; a vstoup&iacute; jako posledn&iacute; jako v&iacute;těz. Stač&iacute; se pod&iacute;vat na postup USA v I. i II. světov&eacute; v&aacute;lce a modus operandi USA bude jasn&yacute;. USA těžili ze v&scaron;ech v&aacute;lek.[/quote] Tahle v&aacute;lka nebude v hranic&iacute;ch druh&eacute; světov&eacute; . Pokud to bouchne , tak kompletně , po cel&eacute; planetě . Tady chytračen&iacute; nebude nikomu nic platn&eacute; . Stač&iacute; se pod&iacute;vat na planetu Mars . Asi takov&eacute; tady bude prima-klima . Nicm&eacute;ně , pokud to nepůjde jinak , tak než ž&iacute;t d&aacute;l generačně v otroctv&iacute; , tak ať to tady vylet&iacute; do povětř&iacute; v&scaron;echno .

To je příprava Polska na vstup na Ukrajinu

Souhlas. Takže se přiblíží čtvrté dělení Polska. No jo, národ který zapomene na minulost a nepoučí se z ní, pak přichází o svoji budoucnost. Jestliže se tak stane, počítejme že válka přijde i k nám. V takovém případě očekávám přesun Ukrajinců, kteří jsou ted v Polsku k nám. Budou utíkat před válkou v Polsku. A nakonec nejhorší situace bude v české kotlině, protože Německo k sobě už další Ukrajince k sobě nepustí. Česko možná je plánováno jako jakási třešinka na dortu. To bude děs.


[quote=&quot;pid:64819, uid:312&quot;]To je př&iacute;prava Polska na vstup na Ukrajinu[/quote] Souhlas. Takže se přibl&iacute;ž&iacute; čtvrt&eacute; dělen&iacute; Polska. No jo, n&aacute;rod kter&yacute; zapomene na minulost a nepouč&iacute; se z n&iacute;, pak přich&aacute;z&iacute; o svoji budoucnost. Jestliže se tak stane, poč&iacute;tejme že v&aacute;lka přijde i k n&aacute;m. V takov&eacute;m př&iacute;padě oček&aacute;v&aacute;m přesun Ukrajinců, kteř&iacute; jsou ted v Polsku k n&aacute;m. Budou ut&iacute;kat před v&aacute;lkou v Polsku. A nakonec nejhor&scaron;&iacute; situace bude v česk&eacute; kotlině, protože Německo k sobě už dal&scaron;&iacute; Ukrajince k sobě nepust&iacute;. Česko možn&aacute; je pl&aacute;nov&aacute;no jako jak&aacute;si tře&scaron;inka na dortu. To bude děs.

Jarek

A jsme v háji. Odkud Evropa bude tahat plyn. Od USA když ani ony ho od Ruska nedostanou ? Ted ještě ropa a můžeme se jít pást.


Německo jasně říká, že ruský plyn ještě potřebuje. Takže bude prostě nakupovat v rublech.


[quote=&quot;pid:64837, uid:471&quot;]A jsme v h&aacute;ji. Odkud Evropa bude tahat plyn. Od USA když ani ony ho od Ruska nedostanou ? Ted je&scaron;tě ropa a můžeme se j&iacute;t p&aacute;st.[/quote] Německo jasně ř&iacute;k&aacute;, že rusk&yacute; plyn je&scaron;tě potřebuje. Takže bude prostě nakupovat v rublech.

Jde o to, jestli těch rublů má dostatek. Když budu chtít od Rusa plyn a ten mě řekne, že přijme jen rubly, tak je nejdřív od Rus za nějaký jiný peníz nakoupit. Německo určitě nebude mít žádnou velkou zásobu rublů. Rus řekne, že doláče a éčka si můžu strčit do zadku. A je otázka, jestli Rusko nepovažuje Německo za nepřátelskou zemi, protože oni tam taky nějaké zbraně dodali. Nejlépe se má Orbán. Tiše sedí a do ničeho se neplete. Jednou Orbánovi postaví mauzoleum jako Leninovi.


Jde o to, jestli těch rublů m&aacute; dostatek. Když budu cht&iacute;t od Rusa plyn a ten mě řekne, že přijme jen rubly, tak je nejdř&iacute;v od Rus za nějak&yacute; jin&yacute; pen&iacute;z nakoupit. Německo určitě nebude m&iacute;t ž&aacute;dnou velkou z&aacute;sobu rublů. Rus řekne, že dol&aacute;če a &eacute;čka si můžu strčit do zadku. A je ot&aacute;zka, jestli Rusko nepovažuje Německo za nepř&aacute;telskou zemi, protože oni tam taky nějak&eacute; zbraně dodali. Nejl&eacute;pe se m&aacute; Orb&aacute;n. Ti&scaron;e sed&iacute; a do ničeho se neplete. Jednou Orb&aacute;novi postav&iacute; mauzoleum jako Leninovi.

Jarek

Jde o to, jestli těch rublů má dostatek
Proč by neměl? Rotačky snad pracují ne?


[quote=&quot;pid:64850, uid:471&quot;]Jde o to, jestli těch rublů m&aacute; dostatek[/quote]Proč by neměl? Rotačky snad pracuj&iacute; ne?

Německo plánuje s Ruskem kamarádit.
K tomu ale potřebuje 2 věci:


  • srovnat do latě Ukrajince Poláky Slováky a Čechy
  • zbavit se kancléřského aktu a nebo alespoň získat povolení z Washingtonu

To první se právě děje, ke druhému Washington donutí Čína bych řekl.


Německo pl&aacute;nuje s Ruskem kamar&aacute;dit. K tomu ale potřebuje 2 věci: - srovnat do latě Ukrajince Pol&aacute;ky Slov&aacute;ky a Čechy - zbavit se kancl&eacute;řsk&eacute;ho aktu a nebo alespoň z&iacute;skat povolen&iacute; z Washingtonu To prvn&iacute; se pr&aacute;vě děje, ke druh&eacute;mu Washington donut&iacute; Č&iacute;na bych řekl.

Proč by neměl? Rotačky snad pracují ne?

To jako že Němec si bude tisknout jakoby své RUB ? To asi ne, že.


[quote=&quot;pid:64851, uid:312&quot;]Proč by neměl? Rotačky snad pracuj&iacute; ne?[/quote] To jako že Němec si bude tisknout jakoby sv&eacute; RUB ? To asi ne, že.

Jarek

Německo plánuje s Ruskem kamarádit.

USA plánují, aby Německo s Ruskem nekamarádilo. Je to zapotřebí k prosazení plánu hegemonie Německa v politické, hospodářské a nakonec i vojenské oblasti v příští Evropě. Zatím to vypadá, že s novou vládou se jim daří.


[quote=&quot;pid:64852, uid:402&quot;]Německo pl&aacute;nuje s Ruskem kamar&aacute;dit.[/quote] USA pl&aacute;nuj&iacute;, aby Německo s Ruskem nekamar&aacute;dilo. Je to zapotřeb&iacute; k prosazen&iacute; pl&aacute;nu hegemonie Německa v politick&eacute;, hospod&aacute;řsk&eacute; a nakonec i vojensk&eacute; oblasti v př&iacute;&scaron;t&iacute; Evropě. Zat&iacute;m to vypad&aacute;, že s novou vl&aacute;dou se jim dař&iacute;.

To první se právě děje, ke druhému Washington donutí Čína bych řekl

Může být. V takovém případě by se otevřela cesta k společnému ekonomickému prostoru od Lisabonu po Vladivostok, kde by hlavní centrum bylo řekněme v Moskvě a druhé centrum pro západní oblast v Berlíně, které by bylo ale pod Moskvou.


[quote=&quot;pid:64852, uid:402&quot;]To prvn&iacute; se pr&aacute;vě děje, ke druh&eacute;mu Washington donut&iacute; Č&iacute;na bych řekl[/quote] Může b&yacute;t. V takov&eacute;m př&iacute;padě by se otevřela cesta k společn&eacute;mu ekonomick&eacute;mu prostoru od Lisabonu po Vladivostok, kde by hlavn&iacute; centrum bylo řekněme v Moskvě a druh&eacute; centrum pro z&aacute;padn&iacute; oblast v Berl&iacute;ně, kter&eacute; by bylo ale pod Moskvou.

Jarek

To jako že Němec si bude tisknout jakoby své RUB ? To asi ne, že.
Němec si bude muset nejdříve Rubli koupit. Za co si je koupí určí Rusko. Co ti není jasné?


[quote=&quot;pid:64853, uid:471&quot;]To jako že Němec si bude tisknout jakoby sv&eacute; RUB ? To asi ne, že.[/quote]Němec si bude muset nejdř&iacute;ve Rubli koupit. Za co si je koup&iacute; urč&iacute; Rusko. Co ti nen&iacute; jasn&eacute;?

Co ti není jasné?

Samozřejmě, že mě je to jasné. Ale za co ten Germán ty rublíky koupí ? A jak to bude pro Germána drahé ? A bude mu to vůbec povoleno ? Podle mě se nabízí juáán, rupie. Vidí někdo jinou měnu ?


[quote=&quot;pid:64858, uid:312&quot;]Co ti nen&iacute; jasn&eacute;?[/quote] Samozřejmě, že mě je to jasn&eacute;. Ale za co ten Germ&aacute;n ty rubl&iacute;ky koup&iacute; ? A jak to bude pro Germ&aacute;na drah&eacute; ? A bude mu to vůbec povoleno ? Podle mě se nab&iacute;z&iacute; ju&aacute;&aacute;n, rupie. Vid&iacute; někdo jinou měnu ?

Jarek

USA plánují, aby Německo s Ruskem nekamarádilo

USA se o toto snaží min. 100 let. Třeba se jim to tentokrát nepovede když dolar půjde do nebytí.


[quote=&quot;pid:64854, uid:810&quot;]USA pl&aacute;nuj&iacute;, aby Německo s Ruskem nekamar&aacute;dilo[/quote] USA se o toto snaž&iacute; min. 100 let. Třeba se jim to tentokr&aacute;t nepovede když dolar půjde do nebyt&iacute;.

Jarek

Třeba se jim to tentokrát nepovede když dolar půjde do nebytí.

To nestačí. Dedolarizace je součástí plánu.


[quote=&quot;pid:64862, uid:471&quot;]Třeba se jim to tentokr&aacute;t nepovede když dolar půjde do nebyt&iacute;.[/quote] To nestač&iacute;. Dedolarizace je souč&aacute;st&iacute; pl&aacute;nu.

Ale za co ten Germán ty rublíky koupí ?
Za to, co bude vyhovovat Rusku.


[quote=&quot;pid:64861, uid:471&quot;]Ale za co ten Germ&aacute;n ty rubl&iacute;ky koup&iacute; ?[/quote]Za to, co bude vyhovovat Rusku.

Tahle válka nebude v hranicích druhé světové . Pokud to bouchne , tak kompletně , po celé planetě .
A kto kedy videl poliaka v prvej linii ? smile Keď sa začína vojna, tak poliaci väčšinou húfne zutekajú do rumunska. Poliak to je dosť čudná nátura. NV minulosti volali okolité narody - psy. Preto na Východnom Slovensku stále poliakov voláme Pšonci, Psia krev. 3 Kalibre zaletia na ich 10 tis pluk a bude po hzenistických chúťkach. Aj kadejakí žoldáci šli na ukrajinu ako hrdinovia a po pár týždňoch odtiaľ utekali ako zbití psi, a to pritom ešte ani do prvej línie sa nedostali. USA a Rusko nedopustia Mars 2. Inak sa povráva, že Mars bol výsledkom stretu dvoch rôznych civilizácií, ľudskej a nejakej inej, neľudskej.


[quote=&quot;pid:64839, uid:185&quot;]Tahle v&aacute;lka nebude v hranic&iacute;ch druh&eacute; světov&eacute; . Pokud to bouchne , tak kompletně , po cel&eacute; planetě .[/quote]A kto kedy videl poliaka v prvej linii ? :D Keď sa zač&iacute;na vojna, tak poliaci v&auml;č&scaron;inou h&uacute;fne zutekaj&uacute; do rumunska. Poliak to je dosť čudn&aacute; n&aacute;tura. NV minulosti volali okolit&eacute; narody - psy. Preto na V&yacute;chodnom Slovensku st&aacute;le poliakov vol&aacute;me P&scaron;onci, Psia krev. 3 Kalibre zaletia na ich 10 tis pluk a bude po hzenistick&yacute;ch ch&uacute;ťkach. Aj kadejak&iacute; žold&aacute;ci &scaron;li na ukrajinu ako hrdinovia a po p&aacute;r t&yacute;ždňoch odtiaľ utekali ako zbit&iacute; psi, a to pritom e&scaron;te ani do prvej l&iacute;nie sa nedostali. USA a Rusko nedopustia Mars 2. Inak sa povr&aacute;va, že Mars bol v&yacute;sledkom stretu dvoch r&ocirc;znych civiliz&aacute;ci&iacute;, ľudskej a nejakej inej, neľudskej.

Takže se přiblíží čtvrté dělení Polska.
Aby to nebylo dělení páté, protože na Vídeňském kongresu se taky leccos měnilo. Třeba zaniklo Varšavské knížectví, a naopak vzniko Polské království, které bylo pod kontrolou Ruské říše.


[quote=&quot;pid:64844, uid:471&quot;]Takže se přibl&iacute;ž&iacute; čtvrt&eacute; dělen&iacute; Polska.[/quote]Aby to nebylo dělen&iacute; p&aacute;t&eacute;, protože na V&iacute;deňsk&eacute;m kongresu se taky leccos měnilo. Třeba zaniklo Var&scaron;avsk&eacute; kn&iacute;žectv&iacute;, a naopak vzniko Polsk&eacute; kr&aacute;lovstv&iacute;, kter&eacute; bylo pod kontrolou Rusk&eacute; ř&iacute;&scaron;e.

ednou Orbánovi postaví mauzoleum jako Leninovi.
Jako budoucímu sjednotiteli Velké Maravy? Koneckonců proč ne.


[quote=&quot;pid:64850, uid:471&quot;]ednou Orb&aacute;novi postav&iacute; mauzoleum jako Leninovi.[/quote]Jako budouc&iacute;mu sjednotiteli Velk&eacute; Maravy? Koneckonců proč ne.

NATO bude jednat o prodloužení Stoltenbergova mandátu generálního tajemníka.


Vedoucí představitelé NATO budou ve čtvrtek jednat o prodloužení funkčního období generálního tajemníka Jense Stoltenberga i po jeho plánovaném odchodu letos v létě, protože spojenci se obávají možných důsledků změny vedení v době ruské invaze na Ukrajinu.


Několik představitelů aliance vedené Spojenými státy sdělilo listu Financial Times, že vidí rostoucí podporu pro prodloužení Stoltenbergova funkčního období, které by měl ukončit na konci září. Očekávalo se, že v prosinci zahájí funkční období v norské centrální bance.


Vedoucí představitelé NATO se ve čtvrtek sejdou v Bruselu na summitu zaměřeném na reakci aliance na ruskou invazi.


Spojené státy podporují prodloužení Stoltenbergova funkčního období, uvedl jeden z amerických představitelů. Představitel Bílého domu uvedl, že jde o "rozhodnutí pro alianci".


"O tom musí rozhodnout 30 spojenců. Já se soustředím na přípravu zítřejšího summitu uprostřed nejvážnější bezpečnostní situace za poslední desetiletí," odpověděl Stoltenberg ve středu na otázku, zda by byl připraven prodloužit své funkční období. "Rozhodnutí o dalších věcech nechávám na spojencích."


**NATO bude jednat o prodloužen&iacute; Stoltenbergova mand&aacute;tu gener&aacute;ln&iacute;ho tajemn&iacute;ka. ** Vedouc&iacute; představitel&eacute; NATO budou ve čtvrtek jednat o prodloužen&iacute; funkčn&iacute;ho obdob&iacute; gener&aacute;ln&iacute;ho tajemn&iacute;ka Jense Stoltenberga i po jeho pl&aacute;novan&eacute;m odchodu letos v l&eacute;tě, protože spojenci se ob&aacute;vaj&iacute; možn&yacute;ch důsledků změny veden&iacute; v době rusk&eacute; invaze na Ukrajinu. Několik představitelů aliance veden&eacute; Spojen&yacute;mi st&aacute;ty sdělilo listu Financial Times, že vid&iacute; rostouc&iacute; podporu pro prodloužen&iacute; Stoltenbergova funkčn&iacute;ho obdob&iacute;, kter&eacute; by měl ukončit na konci z&aacute;ř&iacute;. Oček&aacute;valo se, že v prosinci zah&aacute;j&iacute; funkčn&iacute; obdob&iacute; v norsk&eacute; centr&aacute;ln&iacute; bance. Vedouc&iacute; představitel&eacute; NATO se ve čtvrtek sejdou v Bruselu na summitu zaměřen&eacute;m na reakci aliance na ruskou invazi. Spojen&eacute; st&aacute;ty podporuj&iacute; prodloužen&iacute; Stoltenbergova funkčn&iacute;ho obdob&iacute;, uvedl jeden z americk&yacute;ch představitelů. Představitel B&iacute;l&eacute;ho domu uvedl, že jde o &quot;rozhodnut&iacute; pro alianci&quot;. &quot;O tom mus&iacute; rozhodnout 30 spojenců. J&aacute; se soustřed&iacute;m na př&iacute;pravu z&iacute;třej&scaron;&iacute;ho summitu uprostřed nejv&aacute;žněj&scaron;&iacute; bezpečnostn&iacute; situace za posledn&iacute; desetilet&iacute;,&quot; odpověděl Stoltenberg ve středu na ot&aacute;zku, zda by byl připraven prodloužit sv&eacute; funkčn&iacute; obdob&iacute;. &quot;Rozhodnut&iacute; o dal&scaron;&iacute;ch věcech nech&aacute;v&aacute;m na spojenc&iacute;ch.&quot;

Zástupce těch , kteří bourají státní elitu . A s ní se bourá i jejich dílo .
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odporovali-USA-tohle-jsme-jim-provedli-Ukrajina-v-novych-souvislostech-696798
U Nás to je ruský šváb , zločinec a nebezpečný ideologický štváč . Tak jako několik dalších milionů lidí .


Z&aacute;stupce těch , kteř&iacute; bouraj&iacute; st&aacute;tn&iacute; elitu . A s n&iacute; se bour&aacute; i jejich d&iacute;lo . https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odporovali-USA-tohle-jsme-jim-provedli-Ukrajina-v-novych-souvislostech-696798 U N&aacute;s to je rusk&yacute; &scaron;v&aacute;b , zločinec a nebezpečn&yacute; ideologick&yacute; &scaron;tv&aacute;č . Tak jako několik dal&scaron;&iacute;ch milionů lid&iacute; .

@Mirec D. No tak do toho !Pokud víš jak...

@Mirec D. No tak do toho !Pokud v&iacute;&scaron; jak...

@Dynamo - to vypadá na roli hajzlpapíru. Nikomu se nechce do funkce,tak to Štolwerk spláchne sám se sebou.

@Dynamo - to vypad&aacute; na roli hajzlpap&iacute;ru. Nikomu se nechce do funkce,tak to &Scaron;tolwerk spl&aacute;chne s&aacute;m se sebou.

Stoltenberg: Je třeba zajistit, aby válka nepřerostla v konflikt mezi NATO a Ruskem
https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/stoltenberg-je-treba-zajistit-aby-valka-neprerostla-v-konflikt-mezi-nato-a-ruskem.522ff061/

NATO bude jednat o prodloužení Stoltenbergova mandátu generálního tajemníka.


**Stoltenberg: Je třeba zajistit, aby v&aacute;lka nepřerostla v konflikt mezi NATO a Ruskem** https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/stoltenberg-je-treba-zajistit-aby-valka-neprerostla-v-konflikt-mezi-nato-a-ruskem.522ff061/ [quote=&quot;pid:64884, uid:307&quot;]NATO bude jednat o prodloužen&iacute; Stoltenbergova mand&aacute;tu gener&aacute;ln&iacute;ho tajemn&iacute;ka.[/quote]

Asi to dám sem...


Čubajs rezignoval na funkce a prchnul z Ruska!!!!


https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-valka-invaze-anatolij-cubajs-sergej-sojgu.A220323_132839_zahranicni_kha


Dnes to jsou bomby. Platby za plyn, útěk Čubajse...


Asi to d&aacute;m sem... **Čubajs rezignoval na funkce a prchnul z Ruska!!!!** https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-valka-invaze-anatolij-cubajs-sergej-sojgu.A220323_132839_zahranicni_kha Dnes to jsou bomby. Platby za plyn, &uacute;těk Čubajse...
Upravené 23. 3. 2022 o 18:12

Plytby za plyn
To je jen začátek. Putin se vyslovil o všech dodávkách zboží. To ale bude uváděno postupně. Ruble se nebudou prodávat na zahraničních burzách. Bude se prodávat jen v Rusku. Tak se zabrání spekulacím na rubl.


[quote=&quot;pid:64906, uid:372&quot;]Plytby za plyn[/quote]To je jen zač&aacute;tek. Putin se vyslovil o v&scaron;ech dod&aacute;vk&aacute;ch zbož&iacute;. To ale bude uv&aacute;děno postupně. Ruble se nebudou prod&aacute;vat na zahraničn&iacute;ch burz&aacute;ch. Bude se prod&aacute;vat jen v Rusku. Tak se zabr&aacute;n&iacute; spekulac&iacute;m na rubl.
Upravené 23. 3. 2022 o 18:08

Dnes to jsou bomby

Já myslím, že jsou to pozitivní bomby nebo ne ?


[quote=&quot;pid:64906, uid:372&quot;]Dnes to jsou bomby[/quote] J&aacute; mysl&iacute;m, že jsou to pozitivn&iacute; bomby nebo ne ?

Jarek

Já myslím, že jsou to pozitivní bomby nebo ne ?


No pochopitelně, koho by napadl opak?


[quote=&quot;pid:64914, uid:471&quot;]J&aacute; mysl&iacute;m, že jsou to pozitivn&iacute; bomby nebo ne ?[/quote] No pochopitelně, koho by napadl opak?

Prokuratúra oznámila varovania spoločnostiam IKEA a OBI so sídlom v moskovskom regióne pod zahraničnou kontrolou, ako aj výrobcom Michelin, Grundfos a JCB, aby zabránili porušovaniu práv zamestnancov. Agentúre TASS to oznámil zdroj z orgánov činných v trestnom konaní.


"Varovania, aby sa predišlo porušovaniu pracovných práv zamestnancov a daňových zákonov, boli vydané spoločnostiam IKEA a OBI, francúzskemu výrobcovi pneumatík Michelin, výrobcovi stavebnej a poľnohospodárskej techniky JCB a dánskemu výrobcovi čerpacej techniky Grundfos. Čoskoro bude vydané varovanie americký výrobca 3M a švédska spoločnosť H&M,“ uviedol zdroj agentúry.


Generálna prokuratúra Ruskej federácie už skôr nariadila organizovať každodenné monitorovanie dodržiavania zákona organizáciami pod cudzím vplyvom a pôsobiacimi v Moskovskej oblasti.
https://tass.ru/ekonomika/14161861


Prokurat&uacute;ra ozn&aacute;mila varovania spoločnostiam IKEA a OBI so s&iacute;dlom v moskovskom regi&oacute;ne pod zahraničnou kontrolou, ako aj v&yacute;robcom Michelin, Grundfos a JCB, aby zabr&aacute;nili poru&scaron;ovaniu pr&aacute;v zamestnancov. Agent&uacute;re TASS to ozn&aacute;mil zdroj z org&aacute;nov činn&yacute;ch v trestnom konan&iacute;. &quot;Varovania, aby sa predi&scaron;lo poru&scaron;ovaniu pracovn&yacute;ch pr&aacute;v zamestnancov a daňov&yacute;ch z&aacute;konov, boli vydan&eacute; spoločnostiam IKEA a OBI, franc&uacute;zskemu v&yacute;robcovi pneumat&iacute;k Michelin, v&yacute;robcovi stavebnej a poľnohospod&aacute;rskej techniky JCB a d&aacute;nskemu v&yacute;robcovi čerpacej techniky Grundfos. Čoskoro bude vydan&eacute; varovanie americk&yacute; v&yacute;robca 3M a &scaron;v&eacute;dska spoločnosť H&amp;M,&ldquo; uviedol zdroj agent&uacute;ry. Gener&aacute;lna prokurat&uacute;ra Ruskej feder&aacute;cie už sk&ocirc;r nariadila organizovať každodenn&eacute; monitorovanie dodržiavania z&aacute;kona organiz&aacute;ciami pod cudz&iacute;m vplyvom a p&ocirc;sobiacimi v Moskovskej oblasti. https://tass.ru/ekonomika/14161861

útěk Čubajse..
Dnes byl vyfocen u bankomatu v Istanbulu.


[quote=&quot;pid:64906, uid:372&quot;]&uacute;těk Čubajse..[/quote]Dnes byl vyfocen u bankomatu v Istanbulu.

Podle čtyř nejmenovaných zdrojů chtěla guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullina po ruském vpádu na Ukrajinu rezignovat, Putin jí ale řekl, aby zůstala (Bloomberg)


https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-03-23/russia-central-banker-wanted-out-over-ukraine-but-putin-said-no?srnd=premium-europe


Podle čtyř nejmenovan&yacute;ch zdrojů chtěla guvern&eacute;rka rusk&eacute; centr&aacute;ln&iacute; banky **Elvira Nabiullina** po rusk&eacute;m vp&aacute;du na Ukrajinu rezignovat, **Putin j&iacute; ale řekl, aby zůstala** (Bloomberg) https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-03-23/russia-central-banker-wanted-out-over-ukraine-but-putin-said-no?srnd=premium-europe
Upravené 23. 3. 2022 o 19:20

Putin jí ale řekl, aby zůstala

No když zůstane a neuteče, tak přežije na rozdíl od pana Čubajse. Třeba nakonec bude pracovat ve prospěch záměrů Putinova týmu. Nejsou kádry.


[quote=&quot;pid:64931, uid:307&quot;]Putin j&iacute; ale řekl, aby zůstala[/quote] No když zůstane a neuteče, tak přežije na rozd&iacute;l od pana Čubajse. Třeba nakonec bude pracovat ve prospěch z&aacute;měrů Putinova t&yacute;mu. Nejsou k&aacute;dry.

Jarek

Podle čtyř nejmenovaných zdrojů chtěla guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullina po ruském vpádu na Ukrajinu rezignovat, Putin jí ale řekl, aby zůstala
Pravda, psal jsem o tom hned, kdy podala výpověď.


[quote=&quot;pid:64931, uid:307&quot;]Podle čtyř nejmenovan&yacute;ch zdrojů chtěla guvern&eacute;rka rusk&eacute; centr&aacute;ln&iacute; banky Elvira Nabiullina po rusk&eacute;m vp&aacute;du na Ukrajinu rezignovat, Putin j&iacute; ale řekl, aby zůstala[/quote]Pravda, psal jsem o tom hned, kdy podala v&yacute;pověď.

predaj tovaru z Ruska len za ruble, ich nákup možný len na moskovskej burze... Takže jedine moskovská burza bude určovať paritu rubľa voči iným menám...
hmm..., šikovne vymyslené, takto všetci, čo okradli Rusko po 1991, nakradnuté vrátia späť.
A ČR po Kolářovych vyhrážkach ruskej ambasáde aj to, čo nakradli čsl. légie po 1917 v Rusku a najmä na Sibíri.


predaj tovaru z Ruska len za ruble, ich n&aacute;kup možn&yacute; len na moskovskej burze... Takže jedine moskovsk&aacute; burza bude určovať paritu rubľa voči in&yacute;m men&aacute;m... hmm..., &scaron;ikovne vymyslen&eacute;, takto v&scaron;etci, čo okradli Rusko po 1991, nakradnut&eacute; vr&aacute;tia sp&auml;ť. A ČR po Kol&aacute;řovych vyhr&aacute;žkach ruskej ambas&aacute;de aj to, čo nakradli čsl. l&eacute;gie po 1917 v Rusku a najm&auml; na Sib&iacute;ri.

Tak prý Madlenka Olbrajtová, rozená Korbelová, už to má za sebou.


Tak pr&yacute; Madlenka Olbrajtov&aacute;, rozen&aacute; Korbelov&aacute;, už to m&aacute; za sebou.

Francúzska automobilka Renault znovu otvára závod v Moskve.


Renault vlastní aj väčšinový podiel v ruskej automobilke AvtoVAZ ( Lada ) od konca roku 2016.


Franc&uacute;zska automobilka Renault znovu otv&aacute;ra z&aacute;vod v Moskve. Renault vlastn&iacute; aj v&auml;č&scaron;inov&yacute; podiel v ruskej automobilke AvtoVAZ ( Lada ) od konca roku 2016.

Mišustin :


Rusko zvýšilo hranicu pre bezcolný dovoz tovaru 5 násobne z 200 na 1 000 eur.


Zároveň zostali rovnaké požiadavky na hmotnosť balíka - do 31 kg.


Rusi budú môcť nakupovať cez internet (napr. alienexpres) "trošičku viacej". Limit je zatiaľ dočasne zvýšený do 1. októbra.


Mi&scaron;ustin : Rusko zv&yacute;&scaron;ilo hranicu pre bezcoln&yacute; dovoz tovaru 5 n&aacute;sobne z 200 na 1 000 eur. Z&aacute;roveň zostali rovnak&eacute; požiadavky na hmotnosť bal&iacute;ka - do 31 kg. Rusi bud&uacute; m&ocirc;cť nakupovať cez internet (napr. alienexpres) &quot;tro&scaron;ičku viacej&quot;. Limit je zatiaľ dočasne zv&yacute;&scaron;en&yacute; do 1. okt&oacute;bra.

Země EU reagovaly na Putinovo prohlášení o prodeji plynu za rubly


Evropská unie reagovala na rozhodnutí Ruska převést platbu za dodávky plynu do rublů. Německý vicekancléř, ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habek podle agentury TASS věří, že ruské rozhodnutí přejít na rubly bude porušením stávajících smluv na dodávky modrého paliva.


"Budeme diskutovat s našimi evropskými partnery, jak na to reagovat," řekl Habek na tiskové konferenci v Berlíně.


"Toto prohlášení o platbách v rublech je porušením smluv," řekl. Postoj Moskvy podle německého ministra ukazuje, že Rusko údajně není ve věci dodávek energie „stabilním partnerem“.


Publikace zároveň s odvoláním na šéfa výboru Bundestagu pro energetiku a ochranu klimatu Klause Ernsta uvádí, že platba za dodaný ruský zemní plyn v rublech je technicky možná, ale EU to donutí obejít své vlastní sankce. a rozehřát diskuse o bojkotu nosičů energie z Ruské federace.


Šéf průmyslového sdružení Zukunft Gas Timm Köhler uvedl, že německý plynárenský průmysl byl tímto prohlášením zmaten .


"Zprávu, že Rusko chce platit za dodávky plynu pouze v rublech, jsme vzali s velkým zmatkem," řekl. "Jaké konkrétní důsledky to bude mít pro obchod s plynem, v tuto chvíli nemůžeme předvídat," dodal Koehler.


Názor, že platba za dodávky ruského plynu v rublech je způsob, jak obejít sankce , vyjádřil i ekonomický poradce italského premiéra Francesco Javazzi .


"Můj názor je, že musíte platit v eurech, protože placení v rublech by znamenalo obcházení sankcí, takže si myslím, že budeme i nadále platit v eurech," citovala ho agentura. Upřesnil však, že vláda žádné rozhodnutí neučinila.


OMV se chystá platit za plyn Rusku v souladu se stávající smlouvou v eurech. Oznámil to ve středu šéf rakouské ropné a plynárenské společnosti OMV Alfred Stern.


"Viděl jsem také zprávu v médiích. Zatím se nám nikdo neozval a máme platné smlouvy, nic takového tam dohodnuto nebylo. Teď počkám, jestli se nám někdo ozve," řekl Stern.


Na otázku, zda bude společnost nadále platit Rusku v eurech, Stern odpověděl: "Samozřejmě. Nemáme žádný jiný smluvní základ, nemohl jsem jinak."
https://www.nakanune.ru/news/2022/03/23/22649107/


Jak z jejích reakcí vyplývá, smlouvy a dohody může porušovat pouze západ. Jestli mu to někdo vrácí, tak je to hned "nespolehlivý partnér". Jsou asi hodně zaskočení. smile


**Země EU reagovaly na Putinovo prohl&aacute;&scaron;en&iacute; o prodeji plynu za rubly** Evropsk&aacute; unie reagovala na rozhodnut&iacute; Ruska přev&eacute;st platbu za dod&aacute;vky plynu do rublů. Německ&yacute; vicekancl&eacute;ř, ministr hospod&aacute;řstv&iacute; a ochrany klimatu Robert Habek podle agentury TASS věř&iacute;, že rusk&eacute; rozhodnut&iacute; přej&iacute;t na rubly bude poru&scaron;en&iacute;m st&aacute;vaj&iacute;c&iacute;ch smluv na dod&aacute;vky modr&eacute;ho paliva. &quot;Budeme diskutovat s na&scaron;imi evropsk&yacute;mi partnery, jak na to reagovat,&quot; řekl Habek na tiskov&eacute; konferenci v Berl&iacute;ně. &quot;Toto prohl&aacute;&scaron;en&iacute; o platb&aacute;ch v rublech je poru&scaron;en&iacute;m smluv,&quot; řekl. Postoj Moskvy podle německ&eacute;ho ministra ukazuje, že Rusko &uacute;dajně nen&iacute; ve věci dod&aacute;vek energie &bdquo;stabiln&iacute;m partnerem&ldquo;. Publikace z&aacute;roveň s odvol&aacute;n&iacute;m na &scaron;&eacute;fa v&yacute;boru Bundestagu pro energetiku a ochranu klimatu Klause Ernsta uv&aacute;d&iacute;, že platba za dodan&yacute; rusk&yacute; zemn&iacute; plyn v rublech je technicky možn&aacute;, ale EU to donut&iacute; obej&iacute;t sv&eacute; vlastn&iacute; sankce. a rozehř&aacute;t diskuse o bojkotu nosičů energie z Rusk&eacute; federace. &Scaron;&eacute;f průmyslov&eacute;ho sdružen&iacute; Zukunft Gas Timm K&ouml;hler uvedl, že německ&yacute; plyn&aacute;rensk&yacute; průmysl byl t&iacute;mto prohl&aacute;&scaron;en&iacute;m zmaten . &quot;Zpr&aacute;vu, že Rusko chce platit za dod&aacute;vky plynu pouze v rublech, jsme vzali s velk&yacute;m zmatkem,&quot; řekl. &quot;Jak&eacute; konkr&eacute;tn&iacute; důsledky to bude m&iacute;t pro obchod s plynem, v tuto chv&iacute;li nemůžeme předv&iacute;dat,&quot; dodal Koehler. N&aacute;zor, že platba za dod&aacute;vky rusk&eacute;ho plynu v rublech je způsob, jak obej&iacute;t sankce , vyj&aacute;dřil i ekonomick&yacute; poradce italsk&eacute;ho premi&eacute;ra Francesco Javazzi . &quot;Můj n&aacute;zor je, že mus&iacute;te platit v eurech, protože placen&iacute; v rublech by znamenalo obch&aacute;zen&iacute; sankc&iacute;, takže si mysl&iacute;m, že budeme i nad&aacute;le platit v eurech,&quot; citovala ho agentura. Upřesnil v&scaron;ak, že vl&aacute;da ž&aacute;dn&eacute; rozhodnut&iacute; neučinila. OMV se chyst&aacute; platit za plyn Rusku v souladu se st&aacute;vaj&iacute;c&iacute; smlouvou v eurech. Ozn&aacute;mil to ve středu &scaron;&eacute;f rakousk&eacute; ropn&eacute; a plyn&aacute;rensk&eacute; společnosti OMV Alfred Stern. &quot;Viděl jsem tak&eacute; zpr&aacute;vu v m&eacute;di&iacute;ch. Zat&iacute;m se n&aacute;m nikdo neozval a m&aacute;me platn&eacute; smlouvy, nic takov&eacute;ho tam dohodnuto nebylo. Teď počk&aacute;m, jestli se n&aacute;m někdo ozve,&quot; řekl Stern. Na ot&aacute;zku, zda bude společnost nad&aacute;le platit Rusku v eurech, Stern odpověděl: &quot;Samozřejmě. Nem&aacute;me ž&aacute;dn&yacute; jin&yacute; smluvn&iacute; z&aacute;klad, nemohl jsem jinak.&quot; https://www.nakanune.ru/news/2022/03/23/22649107/ Jak z jej&iacute;ch reakc&iacute; vypl&yacute;v&aacute;, smlouvy a dohody může poru&scaron;ovat pouze z&aacute;pad. Jestli mu to někdo vr&aacute;c&iacute;, tak je to hned &quot;nespolehliv&yacute; partn&eacute;r&quot;. Jsou asi hodně zaskočen&iacute;. :)

Rada bezpečnosti OSN nepřijala návrh ruské rezoluce o Ukrajině vyzývající k vyjednanému příměří pro evakuaci civilistů, dokument nezískal potřebných devět z 15 hlasů, uvádí zpravodaj RIA Novosti.
Rusko a Čína hlasovaly pro rezoluci. Zbývající členové Rady bezpečnosti OSN se zdrželi hlasování. Počet spolupředkladatelů rezoluce zahrnoval Bělorusko , Severní Korea a Sýrie.
Stálý představitel Ruska v organizaci Vasilij Něbenzja kritizoval západní země za politizaci procesu a vyjádřil politování nad tím, že Rada bezpečnosti nepřijala rezoluci, která by pomohla vyřešit humanitární otázky.
"Hlasování vyneslo na světlo všechny ty, pro které je politizace humanitárního spisu důležitější než pomoc OSN při poskytování humanitární pomoci Ukrajincům v nouzi. Od některých delegací, zejména z delegace USA, jsme slyšeli, že nechtějí zúčastnit se jakékoli rezoluce navržené Ruskem. Proč jste se v tomto případě zdrželi hlasování? Hlasovali byste proti. Dobře rozumíme skutečným motivům vašeho zdržení se, abyste nevyužili práva veta, které byste jinak využili, “ řekl Nebenzya.


Na rozhodnutí Západu si stěžoval i Čang Jun, stálý představitel Číny při OSN.


Podstata dokumentu
Podle navrhovaného dokumentu Rada bezpečnosti vyzývá k „vyjednanému příměří, které zajistí rychlou, bezpečnou, dobrovolnou a nerušenou evakuaci všech civilistů“. Jak je uvedeno v textu, vyžaduje to dohody o humanitárních přestávkách.


Dokument, jehož kopii má RIA Novosti k dispozici, rovněž uvádí, že Rada bezpečnosti OSN požaduje plnou ochranu civilistů, včetně humanitárních pracovníků a osob ve zranitelné situaci, včetně žen a dětí.
Kromě toho text vyzývá k nevyužívání civilní infrastruktury k hostování vojenských zařízení a také k jejich neinstalaci v hustě obydlených oblastech.
Rada bezpečnosti podle předlohy požaduje, aby všechny strany zajistily ochranu veškerého zdravotnického a humanitárního personálu, jeho vozidel a vybavení, nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Projekt vyzývá všechny strany, aby umožnily bezpečné a neomezené cestování mimo Ukrajinu , včetně cizích občanů bez diskriminace, a usnadnily bezpečný a neomezený přístup k humanitární pomoci potřebným na Ukrajině a v jejím okolí.
Jak je uvedeno v textu, Rada bezpečnosti OSN „vyzývá členské státy, aby financovaly bleskovou výzvu OSN pro humanitární pomoc na Ukrajině a také Regionální akční plán pro uprchlíky pro Ukrajinu“.
https://ria.ru/20220324/rezolyutsiya-1779768340.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Zvěřejní tohle naše méédia? Pochybuji. Mají plnou hubu strádajících civilistů, ve všem obviňují Rusko, ale náramně jím vyhovuje status quo, kdy civilisté jsou brány jako štít pro nacistické skupiny.
Západu vyhovuje, aby počet obětí v řadách civilistů byl, co největší. Teď se pod to všichni podepsali.


**Rada bezpečnosti OSN nepřijala n&aacute;vrh rusk&eacute; rezoluce o Ukrajině vyz&yacute;vaj&iacute;c&iacute; k vyjednan&eacute;mu př&iacute;měř&iacute; pro evakuaci civilistů, dokument nez&iacute;skal potřebn&yacute;ch devět z 15 hlasů, uv&aacute;d&iacute; zpravodaj RIA Novosti.** Rusko a Č&iacute;na hlasovaly pro rezoluci. Zb&yacute;vaj&iacute;c&iacute; členov&eacute; Rady bezpečnosti OSN se zdrželi hlasov&aacute;n&iacute;. Počet spolupředkladatelů rezoluce zahrnoval Bělorusko , Severn&iacute; Korea a S&yacute;rie. **St&aacute;l&yacute; představitel Ruska v organizaci Vasilij Něbenzja kritizoval z&aacute;padn&iacute; země za politizaci procesu a vyj&aacute;dřil politov&aacute;n&iacute; nad t&iacute;m, že Rada bezpečnosti nepřijala rezoluci, kter&aacute; by pomohla vyře&scaron;it humanit&aacute;rn&iacute; ot&aacute;zky.** &quot;Hlasov&aacute;n&iacute; vyneslo na světlo v&scaron;echny ty, pro kter&eacute; je politizace humanit&aacute;rn&iacute;ho spisu důležitěj&scaron;&iacute; než pomoc OSN při poskytov&aacute;n&iacute; humanit&aacute;rn&iacute; pomoci Ukrajincům v nouzi. Od někter&yacute;ch delegac&iacute;, zejm&eacute;na z delegace USA, jsme sly&scaron;eli, že nechtěj&iacute; z&uacute;častnit se jak&eacute;koli rezoluce navržen&eacute; Ruskem. Proč jste se v tomto př&iacute;padě zdrželi hlasov&aacute;n&iacute;? Hlasovali byste proti. Dobře rozum&iacute;me skutečn&yacute;m motivům va&scaron;eho zdržen&iacute; se, abyste nevyužili pr&aacute;va veta, kter&eacute; byste jinak využili, &ldquo; řekl Nebenzya. **Na rozhodnut&iacute; Z&aacute;padu si stěžoval i Čang Jun, st&aacute;l&yacute; představitel Č&iacute;ny při OSN.** **Podstata dokumentu Podle navrhovan&eacute;ho dokumentu Rada bezpečnosti vyz&yacute;v&aacute; k &bdquo;vyjednan&eacute;mu př&iacute;měř&iacute;, kter&eacute; zajist&iacute; rychlou, bezpečnou, dobrovolnou a neru&scaron;enou evakuaci v&scaron;ech civilistů&ldquo;. Jak je uvedeno v textu, vyžaduje to dohody o humanit&aacute;rn&iacute;ch přest&aacute;vk&aacute;ch.** Dokument, jehož kopii m&aacute; RIA Novosti k dispozici, rovněž uv&aacute;d&iacute;, že Rada bezpečnosti OSN požaduje plnou ochranu civilistů, včetně humanit&aacute;rn&iacute;ch pracovn&iacute;ků a osob ve zraniteln&eacute; situaci, včetně žen a dět&iacute;. **Kromě toho text vyz&yacute;v&aacute; k nevyuž&iacute;v&aacute;n&iacute; civiln&iacute; infrastruktury k hostov&aacute;n&iacute; vojensk&yacute;ch zař&iacute;zen&iacute; a tak&eacute; k jejich neinstalaci v hustě obydlen&yacute;ch oblastech.** Rada bezpečnosti podle předlohy požaduje, aby v&scaron;echny strany zajistily ochranu ve&scaron;ker&eacute;ho zdravotnick&eacute;ho a humanit&aacute;rn&iacute;ho person&aacute;lu, jeho vozidel a vybaven&iacute;, nemocnic a dal&scaron;&iacute;ch zdravotnick&yacute;ch zař&iacute;zen&iacute;. Projekt vyz&yacute;v&aacute; v&scaron;echny strany, aby umožnily bezpečn&eacute; a neomezen&eacute; cestov&aacute;n&iacute; mimo Ukrajinu , včetně ciz&iacute;ch občanů bez diskriminace, a usnadnily bezpečn&yacute; a neomezen&yacute; př&iacute;stup k humanit&aacute;rn&iacute; pomoci potřebn&yacute;m na Ukrajině a v jej&iacute;m okol&iacute;. Jak je uvedeno v textu, Rada bezpečnosti OSN &bdquo;vyz&yacute;v&aacute; člensk&eacute; st&aacute;ty, aby financovaly bleskovou v&yacute;zvu OSN pro humanit&aacute;rn&iacute; pomoc na Ukrajině a tak&eacute; Region&aacute;ln&iacute; akčn&iacute; pl&aacute;n pro uprchl&iacute;ky pro Ukrajinu&ldquo;. https://ria.ru/20220324/rezolyutsiya-1779768340.html?utm_source=yxnews&amp;utm_medium=desktop Zvěřejn&iacute; tohle na&scaron;e m&eacute;&eacute;dia? Pochybuji. Maj&iacute; plnou hubu str&aacute;daj&iacute;c&iacute;ch civilistů, ve v&scaron;em obviňuj&iacute; Rusko, ale n&aacute;ramně j&iacute;m vyhovuje status quo, kdy civilist&eacute; jsou br&aacute;ny jako &scaron;t&iacute;t pro nacistick&eacute; skupiny. Z&aacute;padu vyhovuje, aby počet obět&iacute; v řad&aacute;ch civilistů byl, co největ&scaron;&iacute;. Teď se pod to v&scaron;ichni podepsali.

Putin opět šachista a zároveň judista - využil sílu protivníka, aby ho zničil.


Každopádně je to logickej tah. ,,Mám suroviny, nerostný bohatství, do toho jsem na 1. místě na světě ve vývozu obilí no a .... já chci, abyste to vy krysy zaplatily v mojí měně a co budete dělat teď?"


Pokud jde o ropu a zemní plyn, prodával bych tyto suroviny za rubly. Kdo je chce, nechť si smění svojí měnu za rubl.


Co bych tedy udělal? Protože vim, že mě mohou státy zabavit tyto měny či zmrazit svý měny, tak přebytky těchto měn utratím. Jak? Nakoupím zlato a tím zlatem podložím svou měnu.


Co udělá "můj" Rubl? Logicky zpevní. Fiat měny se tedy budou hnát za mojí měnou, abych jim prodával suroviny. A protože ECB a FED zatím tisknou jako o závod, budou tyhle ceny v porovnání s rublem krytým zlatem, ztrácet.


Další věc. Co země jako Venezuela, Írán. Mohou odmítnout obchodovat ropu za USD. A tím se pomstít USA za roky embarg. Další věc. Všimli jste si, že Saudská Arábie nepřistoupila na návrh USA o zvýšení těžby? Největším kupcem jejich ropy je Čína. A je otázka času, kdy Saudská Arábie začne 25% ropy prodávat za juany.


Nechci jít do detailů, ale asi je jednoduchý predikovat, že Čína Rusko podrží, protože je jí jasný, že dalším na řadě by byla ona.


No a - abych to zkrátil, tak to ještě bude hodně zajímavý a jsem zvědavej, jak se k tomu "západ" postaví, ale mám takový tušení, že bude shánět Rubly - a taky Juany. smile


Putin opět &scaron;achista a z&aacute;roveň judista - využil s&iacute;lu protivn&iacute;ka, aby ho zničil. Každop&aacute;dně je to logickej tah. ,,**M&aacute;m suroviny, nerostn&yacute; bohatstv&iacute;, do toho jsem na 1. m&iacute;stě na světě ve v&yacute;vozu obil&iacute; no a .... j&aacute; chci, abyste to vy krysy zaplatily v moj&iacute; měně a co budete dělat teď?**&quot; Pokud jde o ropu a zemn&iacute; plyn, prod&aacute;val bych tyto suroviny za rubly. Kdo je chce, nechť si směn&iacute; svoj&iacute; měnu za rubl. Co bych tedy udělal? Protože vim, že mě mohou st&aacute;ty zabavit tyto měny či zmrazit sv&yacute; měny, tak přebytky těchto měn utrat&iacute;m. Jak? **Nakoup&iacute;m zlato a t&iacute;m zlatem podlož&iacute;m svou měnu.** Co uděl&aacute; &quot;můj&quot; Rubl? Logicky zpevn&iacute;. Fiat měny se tedy budou hn&aacute;t za moj&iacute; měnou, abych jim prod&aacute;val suroviny. A protože ECB a FED zat&iacute;m tisknou jako o z&aacute;vod, budou tyhle ceny v porovn&aacute;n&iacute; s **rublem kryt&yacute;m zlatem**, ztr&aacute;cet. Dal&scaron;&iacute; věc. **Co země jako Venezuela, &Iacute;r&aacute;n**. Mohou odm&iacute;tnout obchodovat ropu za USD. A t&iacute;m se pomst&iacute;t USA za roky embarg. Dal&scaron;&iacute; věc. V&scaron;imli jste si, že Saudsk&aacute; Ar&aacute;bie nepřistoupila na n&aacute;vrh USA o zv&yacute;&scaron;en&iacute; těžby? Největ&scaron;&iacute;m kupcem jejich ropy je Č&iacute;na. A je ot&aacute;zka času, kdy Saudsk&aacute; Ar&aacute;bie začne 25% ropy prod&aacute;vat za juany. Nechci j&iacute;t do detailů, ale asi je jednoduch&yacute; predikovat, že Č&iacute;na Rusko podrž&iacute;, protože je j&iacute; jasn&yacute;, že dal&scaron;&iacute;m na řadě by byla ona. No a - abych to zkr&aacute;til, tak to je&scaron;tě bude hodně zaj&iacute;mav&yacute; a jsem zvědavej, jak se k tomu &quot;z&aacute;pad&quot; postav&iacute;, ale m&aacute;m takov&yacute; tu&scaron;en&iacute;, že bude sh&aacute;nět Rubly - a taky Juany. :D

predaj tovaru z Ruska len za ruble, ich nákup možný len na moskovskej burze... Takže jedine moskovská burza bude určovať paritu rubľa voči iným menám...
hmm...

Kromě toho jde o odpojení západu od dalšího zdroje umožňujícího financování války. Rusko má možnost cenu modifikovat podle svých potřeb (a tím obejít ceny stanovené v dlouhodobých kontraktech), pokud západní jelita nebudou chtít složit zbraně. Možná reakce na popostrkování PL do války ze strany Londýna a USA.
Naši fašisti dál posílají zbraně = podporují zabíjení. Ti co nesouhlasí, ve většině mlčí. Včera jsem na cestě potkal několik kamiónů s tankem na návěsu, směr východ. Vydrancovaná, zchudlá střední Evropa nás s tímto přístupem nemine. Budeme rádi, když se vyhneme otevřené válce.
Tímto krokem nám Rusko opět dává šanci vyhnout se nejhoršímu scénáři.


[quote=&quot;pid:64937, uid:112&quot;]predaj tovaru z Ruska len za ruble, ich n&aacute;kup možn&yacute; len na moskovskej burze... Takže jedine moskovsk&aacute; burza bude určovať paritu rubľa voči in&yacute;m men&aacute;m... hmm...[/quote] Kromě toho jde o odpojen&iacute; z&aacute;padu od dal&scaron;&iacute;ho zdroje umožňuj&iacute;c&iacute;ho financov&aacute;n&iacute; v&aacute;lky. Rusko m&aacute; možnost cenu modifikovat podle sv&yacute;ch potřeb (a t&iacute;m obej&iacute;t ceny stanoven&eacute; v dlouhodob&yacute;ch kontraktech), pokud z&aacute;padn&iacute; jelita nebudou cht&iacute;t složit zbraně. Možn&aacute; reakce na popostrkov&aacute;n&iacute; PL do v&aacute;lky ze strany Lond&yacute;na a USA. Na&scaron;i fa&scaron;isti d&aacute;l pos&iacute;laj&iacute; zbraně = podporuj&iacute; zab&iacute;jen&iacute;. Ti co nesouhlas&iacute;, ve vět&scaron;ině mlč&iacute;. Včera jsem na cestě potkal několik kami&oacute;nů s tankem na n&aacute;věsu, směr v&yacute;chod. Vydrancovan&aacute;, zchudl&aacute; středn&iacute; Evropa n&aacute;s s t&iacute;mto př&iacute;stupem nemine. Budeme r&aacute;di, když se vyhneme otevřen&eacute; v&aacute;lce. T&iacute;mto krokem n&aacute;m Rusko opět d&aacute;v&aacute; &scaron;anci vyhnout se nejhor&scaron;&iacute;mu sc&eacute;n&aacute;ři.

priatelia USA
623c227e8e50e


priatelia USA ![623c227e8e50e](serve/attachment&amp;path=623c227e8e50e)

Francúzska automobilka Renault znovu otvára závod v Moskve.


už ho opět zavřela


[quote=&quot;pid:64959, uid:928&quot;]Franc&uacute;zska automobilka Renault znovu otv&aacute;ra z&aacute;vod v Moskve.[/quote] už ho opět zavřela

🍀 10 vojen, 6 miliónov mŕtvych, 0 sankcií
A jedna Nobelovka za mier k tomu


[quote=&quot;pid:65005, uid:78&quot;]

už ho opět zavřela


Myslím že by mali konečne pristúpiť k znárodneniu. A samozrejme plnej ignorancii "intelektuálneho vlastníctvu (priemyselný vzor, autorské práva, patenty)"


To by bol dobrý krok po prechodu na plyn za rubeľ.
A zaplatiť im za tie podniky tými dolármi a eurom ktoré dostanú za rubeľ.


[quote=&quot;pid:65008, uid:307&quot;]už ho opět zavřela[/quote] Mysl&iacute;m že by mali konečne prist&uacute;piť k zn&aacute;rodneniu. A samozrejme plnej ignorancii &quot;intelektu&aacute;lneho vlastn&iacute;ctvu (priemyseln&yacute; vzor, autorsk&eacute; pr&aacute;va, patenty)&quot; To by bol dobr&yacute; krok po prechodu na plyn za rubeľ. A zaplatiť im za tie podniky t&yacute;mi dol&aacute;rmi a eurom ktor&eacute; dostan&uacute; za rubeľ.
Upravené 24. 3. 2022 o 09:49

Suroviny a plyn za Ruble....no safra, to Schwab musí mít z Putina pořádnou radost, konečně se Evropa nebude moct vymlouvat a ukončí energetiku založenou na uhlovodících...přece je nebude od Rusa nakupovat v jeho měně... smilesmile


Napadla mě taková karikatura...jak Schwab vlaje za velkým rozpadajícím se vozíkem s jedním chybějícím kolem a nápisem green deal a great reset z prudkého kopce dolů, po cestě plné výmolů, děr a bazalů a dole ho čeká škarpa plná chřestýšů, ostrých skal a kaktusů...


Pokud teda nebylo v plánu pokrýt těmito výmysly jen Evropu a z Ruska udělat globální objekt.


Suroviny a plyn za Ruble....no safra, to Schwab mus&iacute; m&iacute;t z Putina poř&aacute;dnou radost, konečně se Evropa nebude moct vymlouvat a ukonč&iacute; energetiku založenou na uhlovod&iacute;c&iacute;ch...přece je nebude od Rusa nakupovat v jeho měně... :D:D Napadla mě takov&aacute; karikatura...jak Schwab vlaje za velk&yacute;m rozpadaj&iacute;c&iacute;m se voz&iacute;kem s jedn&iacute;m chyběj&iacute;c&iacute;m kolem a n&aacute;pisem green deal a great reset z prudk&eacute;ho kopce dolů, po cestě pln&eacute; v&yacute;molů, děr a bazalů a dole ho ček&aacute; &scaron;karpa pln&aacute; chřest&yacute;&scaron;ů, ostr&yacute;ch skal a kaktusů... Pokud teda nebylo v pl&aacute;nu pokr&yacute;t těmito v&yacute;mysly jen Evropu a z Ruska udělat glob&aacute;ln&iacute; objekt.
Upravené 24. 3. 2022 o 10:37

A zaplatiť im za tie podniky tými dolármi a eurom ktoré dostanú za rubeľ.


Samozrejme na splátky. Na dlhodobé splátky. A samozrejme je potrebné to všade hlásať aby nevyzerali že kradnú.


Aj keď západ bude stále kvičať a to hlavne tu kde to ma dobre informačne obšliapnuté.


[quote=&quot;pid:65010, uid:202&quot;]A zaplatiť im za tie podniky t&yacute;mi dol&aacute;rmi a eurom ktor&eacute; dostan&uacute; za rubeľ.[/quote] Samozrejme na spl&aacute;tky. Na dlhodob&eacute; spl&aacute;tky. A samozrejme je potrebn&eacute; to v&scaron;ade hl&aacute;sať aby nevyzerali že kradn&uacute;. Aj keď z&aacute;pad bude st&aacute;le kvičať a to hlavne tu kde to ma dobre informačne ob&scaron;liapnut&eacute;.

Napadla mě taková karikatura...jak Schwab vlaje za velkým vozíkem s jedním chybějícím kolem a nápisem green deal a great reset z průdkého kopce dolů

Na 6-té prioritě na Rusko nemají, na 5-té moc neuspěli (s Covidem) a nyní došla řada na 4-tou a opět prohra...
Managementy korporací jsou minimálně zaskočené, někde až v panice - podle oboru podnikání. Už jsem slyšel vyjádření typu, že Green deal je nesmyl, pouze marketingová kampaň, to by si před nedávnem ještě nikdo nedovolil. Proti realitě se staví pouze prázdné ideologické kecy o záchraně planety, které jelita za sebe nemyslí vážně...
To je pro západ nová situace, zatím vždy stačilo někde něco ukrást a bylo vyřešeno. Z nutnosti se posouváme k otevřenému boji ideologií a koncepcí. Západ a jeho jelita se zatím zmohli jen na démonizování Putina a Ruska a to nemůže fungovat donekonečna.


[quote=&quot;pid:65011, uid:9&quot;]Napadla mě takov&aacute; karikatura...jak Schwab vlaje za velk&yacute;m voz&iacute;kem s jedn&iacute;m chyběj&iacute;c&iacute;m kolem a n&aacute;pisem green deal a great reset z průdk&eacute;ho kopce dolů[/quote] Na 6-t&eacute; prioritě na Rusko nemaj&iacute;, na 5-t&eacute; moc neuspěli (s Covidem) a nyn&iacute; do&scaron;la řada na 4-tou a opět prohra... Managementy korporac&iacute; jsou minim&aacute;lně zaskočen&eacute;, někde až v panice - podle oboru podnik&aacute;n&iacute;. Už jsem sly&scaron;el vyj&aacute;dřen&iacute; typu, že Green deal je nesmyl, pouze marketingov&aacute; kampaň, to by si před ned&aacute;vnem je&scaron;tě nikdo nedovolil. Proti realitě se stav&iacute; pouze pr&aacute;zdn&eacute; ideologick&eacute; kecy o z&aacute;chraně planety, kter&eacute; jelita za sebe nemysl&iacute; v&aacute;žně... To je pro z&aacute;pad nov&aacute; situace, zat&iacute;m vždy stačilo někde něco ukr&aacute;st a bylo vyře&scaron;eno. Z nutnosti se posouv&aacute;me k otevřen&eacute;mu boji ideologi&iacute; a koncepc&iacute;. Z&aacute;pad a jeho jelita se zat&iacute;m zmohli jen na d&eacute;monizov&aacute;n&iacute; Putina a Ruska a to nemůže fungovat donekonečna.

@Dynamo Putin má Nabiulinu přečtenou a to je nesporná výhoda. Řídí procesně a ne personálně.Pak je vždy lepší, když má nepřitele co nejblíže a co nejviditelněji. Centrobank ovládal ruskou ekonomiku přes vnější dolarové úvěrování, Putin ho oslabuje a posiloje rublový oběh a tím oslabuje,m.j., i vliv Centrobanky na rublizaci ruské ekonomiky a zejména rublový investiční příliv. Hlavní zadání každé centrální banky (dcery FEDu a Londýn.City) je udržet stabilní úvěrování v dolarech a potlačit úvěrování přes domácí měnu.je to velmi jednoduchý až primitivní mechanizmus kolonializmu 21.století.

@Dynamo Putin m&aacute; Nabiulinu přečtenou a to je nesporn&aacute; v&yacute;hoda. Ř&iacute;d&iacute; procesně a ne person&aacute;lně.Pak je vždy lep&scaron;&iacute;, když m&aacute; nepřitele co nejbl&iacute;že a co nejviditelněji. Centrobank ovl&aacute;dal ruskou ekonomiku přes vněj&scaron;&iacute; dolarov&eacute; &uacute;věrov&aacute;n&iacute;, Putin ho oslabuje a posiloje rublov&yacute; oběh a t&iacute;m oslabuje,m.j., i vliv Centrobanky na rublizaci rusk&eacute; ekonomiky a zejm&eacute;na rublov&yacute; investičn&iacute; př&iacute;liv. Hlavn&iacute; zad&aacute;n&iacute; každ&eacute; centr&aacute;ln&iacute; banky (dcery FEDu a Lond&yacute;n.City) je udržet stabiln&iacute; &uacute;věrov&aacute;n&iacute; v dolarech a potlačit &uacute;věrov&aacute;n&iacute; přes dom&aacute;c&iacute; měnu.je to velmi jednoduch&yacute; až primitivn&iacute; mechanizmus kolonializmu 21.stolet&iacute;.

Ministerstvo obrany ukáže nové dokumenty o amerických biologických laboratořích na Ukrajině


Experti ruských jednotek odhalili nové skutečnosti dokazující zapojení amerického ministerstva obrany do vývoje komponent biologických zbraní na Ukrajině. Ve čtvrtek 24. března to oznámil oficiální zástupce ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov .


Ruské vojenské oddělení podle něj brzy předloží originální dokumenty, které potvrdí, že biologický projekt U-Pi-2 byl vyvinut a schválen právě v Pentagonu .


Hlavním cílem projektu U-Pi-2 bylo provést na molekulární úrovni analýzu zvláště nebezpečných infekcí endemických na Ukrajině, upřesnil Konašenkov. „Tato práce zahrnovala odběr vzorků patogenu na starých pohřebištích dobytka za účelem získání nových kmenů antraxu,“ uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany.


Již dříve také informoval , že pokusy Američanů v biolaboratořích se neomezovaly pouze na rozvoj nebezpečných infekcí. Jistá farmaceutická společnost, která podepsala smlouvu s ministerstvem obrany USA, podle něj plánovala společně s ukrajinským ministerstvem obrany testovat neregistrované léky na ukrajinském vojenském personálu.


  1. března vyšlo najevo , že v biolaboratořích vytvořených a financovaných Spojenými státy na Ukrajině se provádějí experimenty se vzorky koronaviru.https://lenta.ru/news/2022/03/24/dokumenti/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

**Ministerstvo obrany uk&aacute;že nov&eacute; dokumenty o americk&yacute;ch biologick&yacute;ch laboratoř&iacute;ch na Ukrajině** Experti rusk&yacute;ch jednotek odhalili nov&eacute; skutečnosti dokazuj&iacute;c&iacute; zapojen&iacute; americk&eacute;ho ministerstva obrany do v&yacute;voje komponent biologick&yacute;ch zbran&iacute; na Ukrajině. Ve čtvrtek 24. března to ozn&aacute;mil ofici&aacute;ln&iacute; z&aacute;stupce rusk&eacute;ho ministerstva obrany Igor Kona&scaron;enkov . Rusk&eacute; vojensk&eacute; oddělen&iacute; podle něj brzy předlož&iacute; origin&aacute;ln&iacute; dokumenty, kter&eacute; potvrd&iacute;, že biologick&yacute; projekt U-Pi-2 byl vyvinut a schv&aacute;len pr&aacute;vě v Pentagonu . Hlavn&iacute;m c&iacute;lem projektu U-Pi-2 bylo prov&eacute;st na molekul&aacute;rn&iacute; &uacute;rovni anal&yacute;zu zvl&aacute;&scaron;tě nebezpečn&yacute;ch infekc&iacute; endemick&yacute;ch na Ukrajině, upřesnil Kona&scaron;enkov. &bdquo;Tato pr&aacute;ce zahrnovala odběr vzorků patogenu na star&yacute;ch pohřebi&scaron;t&iacute;ch dobytka za &uacute;čelem z&iacute;sk&aacute;n&iacute; nov&yacute;ch kmenů antraxu,&ldquo; uvedl mluvč&iacute; rusk&eacute;ho ministerstva obrany. Již dř&iacute;ve tak&eacute; informoval , že pokusy Američanů v biolaboratoř&iacute;ch se neomezovaly pouze na rozvoj nebezpečn&yacute;ch infekc&iacute;. Jist&aacute; farmaceutick&aacute; společnost, kter&aacute; podepsala smlouvu s ministerstvem obrany USA, podle něj pl&aacute;novala společně s ukrajinsk&yacute;m ministerstvem obrany testovat neregistrovan&eacute; l&eacute;ky na ukrajinsk&eacute;m vojensk&eacute;m person&aacute;lu. 10. března vy&scaron;lo najevo , že v biolaboratoř&iacute;ch vytvořen&yacute;ch a financovan&yacute;ch Spojen&yacute;mi st&aacute;ty na Ukrajině se prov&aacute;děj&iacute; experimenty se vzorky koronaviru. https://lenta.ru/news/2022/03/24/dokumenti/?utm_source=yxnews&amp;utm_medium=desktop

NATO zapříčinilo konflikt na Ukrajině, řekl světoznámý politolog Mearsheimer a uvedl, jakým způsobem


Jeden z nejvlivnějších odborníků na mezinárodní vztahy, americký profesor John Mearsheimer tvrdí, že názor na příčiny konfliktu na Ukrajině, panující na Západě, je chybný. Mearsheimer ve svém článku v britském týdeníku The Economist zdůrazňuje, že jde o nejnebezpečnější mezinárodní krizi od roku 1962, kdy se odehrávala Karibská krize.
Západní média reprezentují konflikt na Ukrajině jako důsledek iracionálního rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina, který usiluje o vytvoření jakési velké říše na územích bývalého Sovětského svazu. Na Západě totiž mnozí vnímají Putina jako agresora, který je mimo realitu a je hlavním viníkem ukrajinské krize. Profesor Chicagské univerzity a všeobecně uznávaný odborník na mezinárodní vztahy John Mearsheimer podotýká, že tato tvrzení nemají téměř nic společného s realitou.


Mearsheimer nepopírá, že ruský prezident Vladimir Putin je iniciátorem samotné vojenské kampaně, která momentálně probíhá na Ukrajině, a nese odpovědnost za to, jakým způsobem je tato vojenská operace prováděna. Nicméně, odpovědnost za celou ukrajinskou krizi, která odstartovala v únoru 2014, nese Severoatlantická aliance v čele se Spojenými státy, píše Mearsheimer ve svém článku v týdeníku The Economist.


Původ tohoto konfliktu přitom musíme hledat již v roce 2008, kdy se konal 20. summit NATO v Bukurešti a kde Bushova administrace dala jasně najevo, že Washington má zájem o vstup Ukrajiny a Gruzie do Aliance v budoucnu. Následně Rusko poukazovalo na to, že integrace Ukrajiny do NATO představuje existenční hrozbu pro ruský stát a že v případě, jestliže bude Kyjev aktivně usilovat o vstup do Aliance, Moskva bude muset podniknout odvetná opatření. Další fáze napětí přišla na začátku roku 2014, když došlo ke státnímu převratu a sesazení tehdejšího ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, což údajně mělo proběhnout s podporou americké strany. V konečném důsledku Kreml reagoval tím, že připojil Krym a napomohl proruským aktivistům v Donbasu, kteří usilovali o nezávislost regionu vůči Ukrajině.


Cesta ke konfliktu


Nehledě na probíhající válku v Donbasu a územní spor s Ruskem ohledně poloostrova Krym, což fakticky znemožňovalo aktivní integraci do NATO, ukrajinská vláda pokračovala v intenzivní vojenské spolupráci se Spojenými státy a dalšími členy Aliance. Podle slov Mearsheimera byla Ukrajina na cestě k tomu, aby se fakticky stala členem NATO, o čemž svědčil nákup zbraní od Washingtonu a jiných členských zemí, přítomnost cizích vojáků na ukrajinském území, kteří cvičili ukrajinskou armádu, a účast Ozbrojených sil Ukrajiny na společných cvičení s vojáky NATO. Jedním z takových cvičení bylo mezinárodní cvičení Sea Breeze, které se konalo v loňském létě v Černém moři.


Dalším krokem k upevnění spolupráce se Spojenými státy a pokračování kurzu na integraci do atlantických struktur se stala Charta o strategickém partnerství uzavřená mezi USA a Ukrajinou, v jejímž rámci byla deklarována podpora Ukrajiny ze strany Washingtonu ohledně vstupu do NATO. Kromě toho se předpokládalo, že bude prohloubena spolupráce mezi dvěma zeměmi v oblasti obrany. Rusko vnímalo tyto kroky jako další hrozbu pro svou bezpečnost a národní zájmy, v souvislosti s čímž otevřeně prohlásilo o svém nesouhlasu s pokračující expanzí NATO k ruským hranicím. V posledních měsících se Moskva pokoušela vyvinout nátlak na Ukrajinu a Západ a dát jasný signál, když shromáždila své jednotky u hranic. Kromě toho Moskva požádala o poskytnutí bezpečnostních záruk, včetně záruky, že se Ukrajina nikdy nestane členem NATO. Nicméně Spojené státy spolu s dalšími členy NATO žádost Moskvy odmítly.


Právě tato strategie NATO v čele s Washingtonem vedla k další eskalaci napětí ve východní Evropě a v konečném důsledku přivedla k vypuknutí vojenského konfliktu na Ukrajině. Mearsheimer je přesvědčen, že se ruské vedení v čele s Vladimirem Putinem řídí nikoliv imperskými ambicemi, jak se to prezentuje na Západě, ale snahou odvrátit budoucí nebezpečí pro vlastní stát, které může způsobit další expanze Severoatlantické aliance.


Zdroj: https://cz.sputniknews.com/20220323/nato-zapricinilo-konflikt-na-ukrajine-rekl-svetoznamy-politolog-mearsheimer-a-uvedl-jakym-zpusobem-18077682.html


**NATO zapř&iacute;činilo konflikt na Ukrajině, řekl světozn&aacute;m&yacute; politolog Mearsheimer a uvedl, jak&yacute;m způsobem** Jeden z nejvlivněj&scaron;&iacute;ch odborn&iacute;ků na mezin&aacute;rodn&iacute; vztahy, americk&yacute; profesor John Mearsheimer tvrd&iacute;, že n&aacute;zor na př&iacute;činy konfliktu na Ukrajině, panuj&iacute;c&iacute; na Z&aacute;padě, je chybn&yacute;. Mearsheimer ve sv&eacute;m čl&aacute;nku v britsk&eacute;m t&yacute;den&iacute;ku The Economist zdůrazňuje, že jde o nejnebezpečněj&scaron;&iacute; mezin&aacute;rodn&iacute; krizi od roku 1962, kdy se odehr&aacute;vala Karibsk&aacute; krize. Z&aacute;padn&iacute; m&eacute;dia reprezentuj&iacute; konflikt na Ukrajině jako důsledek iracion&aacute;ln&iacute;ho rozhodnut&iacute; rusk&eacute;ho prezidenta Vladimira Putina, kter&yacute; usiluje o vytvořen&iacute; jak&eacute;si velk&eacute; ř&iacute;&scaron;e na &uacute;zem&iacute;ch b&yacute;val&eacute;ho Sovětsk&eacute;ho svazu. Na Z&aacute;padě totiž mnoz&iacute; vn&iacute;maj&iacute; Putina jako agresora, kter&yacute; je mimo realitu a je hlavn&iacute;m vin&iacute;kem ukrajinsk&eacute; krize. Profesor Chicagsk&eacute; univerzity a v&scaron;eobecně uzn&aacute;van&yacute; odborn&iacute;k na mezin&aacute;rodn&iacute; vztahy John Mearsheimer podot&yacute;k&aacute;, že tato tvrzen&iacute; nemaj&iacute; t&eacute;měř nic společn&eacute;ho s realitou. Mearsheimer nepop&iacute;r&aacute;, že rusk&yacute; prezident Vladimir Putin je inici&aacute;torem samotn&eacute; vojensk&eacute; kampaně, kter&aacute; moment&aacute;lně prob&iacute;h&aacute; na Ukrajině, a nese odpovědnost za to, jak&yacute;m způsobem je tato vojensk&aacute; operace prov&aacute;děna. Nicm&eacute;ně, odpovědnost za celou ukrajinskou krizi, kter&aacute; odstartovala v &uacute;noru 2014, nese Severoatlantick&aacute; aliance v čele se Spojen&yacute;mi st&aacute;ty, p&iacute;&scaron;e Mearsheimer ve sv&eacute;m čl&aacute;nku v t&yacute;den&iacute;ku The Economist. Původ tohoto konfliktu přitom mus&iacute;me hledat již v roce 2008, kdy se konal 20. summit NATO v Bukure&scaron;ti a kde Bushova administrace dala jasně najevo, že Washington m&aacute; z&aacute;jem o vstup Ukrajiny a Gruzie do Aliance v budoucnu. N&aacute;sledně Rusko poukazovalo na to, že integrace Ukrajiny do NATO představuje existenčn&iacute; hrozbu pro rusk&yacute; st&aacute;t a že v př&iacute;padě, jestliže bude Kyjev aktivně usilovat o vstup do Aliance, Moskva bude muset podniknout odvetn&aacute; opatřen&iacute;. Dal&scaron;&iacute; f&aacute;ze napět&iacute; při&scaron;la na zač&aacute;tku roku 2014, když do&scaron;lo ke st&aacute;tn&iacute;mu převratu a sesazen&iacute; tehdej&scaron;&iacute;ho ukrajinsk&eacute;ho prezidenta Viktora Janukovyče, což &uacute;dajně mělo proběhnout s podporou americk&eacute; strany. V konečn&eacute;m důsledku Kreml reagoval t&iacute;m, že připojil Krym a napomohl prorusk&yacute;m aktivistům v Donbasu, kteř&iacute; usilovali o nez&aacute;vislost regionu vůči Ukrajině. **Cesta ke konfliktu** Nehledě na prob&iacute;haj&iacute;c&iacute; v&aacute;lku v Donbasu a &uacute;zemn&iacute; spor s Ruskem ohledně poloostrova Krym, což fakticky znemožňovalo aktivn&iacute; integraci do NATO, ukrajinsk&aacute; vl&aacute;da pokračovala v intenzivn&iacute; vojensk&eacute; spolupr&aacute;ci se Spojen&yacute;mi st&aacute;ty a dal&scaron;&iacute;mi členy Aliance. Podle slov Mearsheimera byla Ukrajina na cestě k tomu, aby se fakticky stala členem NATO, o čemž svědčil n&aacute;kup zbran&iacute; od Washingtonu a jin&yacute;ch člensk&yacute;ch zem&iacute;, př&iacute;tomnost ciz&iacute;ch voj&aacute;ků na ukrajinsk&eacute;m &uacute;zem&iacute;, kteř&iacute; cvičili ukrajinskou arm&aacute;du, a &uacute;čast Ozbrojen&yacute;ch sil Ukrajiny na společn&yacute;ch cvičen&iacute; s voj&aacute;ky NATO. Jedn&iacute;m z takov&yacute;ch cvičen&iacute; bylo mezin&aacute;rodn&iacute; cvičen&iacute; Sea Breeze, kter&eacute; se konalo v loňsk&eacute;m l&eacute;tě v Čern&eacute;m moři. Dal&scaron;&iacute;m krokem k upevněn&iacute; spolupr&aacute;ce se Spojen&yacute;mi st&aacute;ty a pokračov&aacute;n&iacute; kurzu na integraci do atlantick&yacute;ch struktur se stala Charta o strategick&eacute;m partnerstv&iacute; uzavřen&aacute; mezi USA a Ukrajinou, v jej&iacute;mž r&aacute;mci byla deklarov&aacute;na podpora Ukrajiny ze strany Washingtonu ohledně vstupu do NATO. Kromě toho se předpokl&aacute;dalo, že bude prohloubena spolupr&aacute;ce mezi dvěma zeměmi v oblasti obrany. Rusko vn&iacute;malo tyto kroky jako dal&scaron;&iacute; hrozbu pro svou bezpečnost a n&aacute;rodn&iacute; z&aacute;jmy, v souvislosti s č&iacute;mž otevřeně prohl&aacute;silo o sv&eacute;m nesouhlasu s pokračuj&iacute;c&iacute; expanz&iacute; NATO k rusk&yacute;m hranic&iacute;m. V posledn&iacute;ch měs&iacute;c&iacute;ch se Moskva pokou&scaron;ela vyvinout n&aacute;tlak na Ukrajinu a Z&aacute;pad a d&aacute;t jasn&yacute; sign&aacute;l, když shrom&aacute;ždila sv&eacute; jednotky u hranic. Kromě toho Moskva pož&aacute;dala o poskytnut&iacute; bezpečnostn&iacute;ch z&aacute;ruk, včetně z&aacute;ruky, že se Ukrajina nikdy nestane členem NATO. Nicm&eacute;ně Spojen&eacute; st&aacute;ty spolu s dal&scaron;&iacute;mi členy NATO ž&aacute;dost Moskvy odm&iacute;tly. Pr&aacute;vě tato strategie NATO v čele s Washingtonem vedla k dal&scaron;&iacute; eskalaci napět&iacute; ve v&yacute;chodn&iacute; Evropě a v konečn&eacute;m důsledku přivedla k vypuknut&iacute; vojensk&eacute;ho konfliktu na Ukrajině. Mearsheimer je přesvědčen, že se rusk&eacute; veden&iacute; v čele s Vladimirem Putinem ř&iacute;d&iacute; nikoliv impersk&yacute;mi ambicemi, jak se to prezentuje na Z&aacute;padě, ale snahou odvr&aacute;tit budouc&iacute; nebezpeč&iacute; pro vlastn&iacute; st&aacute;t, kter&eacute; může způsobit dal&scaron;&iacute; expanze Severoatlantick&eacute; aliance. Zdroj: https://cz.sputniknews.com/20220323/nato-zapricinilo-konflikt-na-ukrajine-rekl-svetoznamy-politolog-mearsheimer-a-uvedl-jakym-zpusobem-18077682.html

Na vebu Naskoc s námi dává vojenský veterán slovenským poslancům sodu ohledně Ukrajiny a Putina. Je to tak výživné, on tak šťavnate nadává, pěkně sprostě, musela jsem si to dvakrát pustit. Mluví o Kosovu, nandal to Másle i Vencovi Vlasce. Lidi neumím dát link, ale najděte si to. Stojí to za to. Je tak naštvaný ohledně války a lžím o Ukrajině, takhle jsem ještě neslyšela nikoho mluvit. Bomba.


Na vebu Naskoc s n&aacute;mi d&aacute;v&aacute; vojensk&yacute; veter&aacute;n slovensk&yacute;m poslancům sodu ohledně Ukrajiny a Putina. Je to tak v&yacute;živn&eacute;, on tak &scaron;ťavnate nad&aacute;v&aacute;, pěkně sprostě, musela jsem si to dvakr&aacute;t pustit. Mluv&iacute; o Kosovu, nandal to M&aacute;sle i Vencovi Vlasce. Lidi neum&iacute;m d&aacute;t link, ale najděte si to. Stoj&iacute; to za to. Je tak na&scaron;tvan&yacute; ohledně v&aacute;lky a lž&iacute;m o Ukrajině, takhle jsem je&scaron;tě nesly&scaron;ela nikoho mluvit. Bomba.

Jmenuje se Robert Bačinský a video je jeden den staré.


Jmenuje se Robert Bačinsk&yacute; a video je jeden den star&eacute;.

NATO vytvoří čtyři nové bojové skupiny na východě aliance
NATO zvýší vojenskou přítomnost v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku


Na základě výsledků summitu v Bruselu se vedoucí představitelé NATO rozhodli zvýšit svou vojenskou přítomnost na východě a vytvořit čtyři nové bojové skupiny. To je hlášeno v distribuovaném výpisu bloku.


„Vytváříme čtyři další mnohonárodní bojové skupiny v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Přijímáme veškerá nezbytná opatření a rozhodnutí k zajištění bezpečnosti a ochrany všech spojenců ve všech regionech a komplexním přístupem. Naše opatření zůstávají preventivní, přiměřená a neeskalační,“ stojí v prohlášení.


Je také třeba poznamenat, že Severoatlantická aliance již rozmístila 40 000 vojáků na východním křídle.


Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg 23. března řekl , že NATO je odpovědné za zajištění toho, aby nepřátelské akce nepřesáhly Ukrajinu. Navíc znovu ujistil, že aliance nepošle na Ukrajinu vojenské síly.
https://lenta.ru/news/2022/03/24/nato_army_east/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


**NATO vytvoř&iacute; čtyři nov&eacute; bojov&eacute; skupiny na v&yacute;chodě aliance NATO zv&yacute;&scaron;&iacute; vojenskou př&iacute;tomnost v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku** Na z&aacute;kladě v&yacute;sledků summitu v Bruselu se vedouc&iacute; představitel&eacute; NATO rozhodli zv&yacute;&scaron;it svou vojenskou př&iacute;tomnost na v&yacute;chodě a vytvořit čtyři nov&eacute; bojov&eacute; skupiny. To je hl&aacute;&scaron;eno v distribuovan&eacute;m v&yacute;pisu bloku. &bdquo;Vytv&aacute;ř&iacute;me čtyři dal&scaron;&iacute; mnohon&aacute;rodn&iacute; bojov&eacute; skupiny v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Přij&iacute;m&aacute;me ve&scaron;ker&aacute; nezbytn&aacute; opatřen&iacute; a rozhodnut&iacute; k zaji&scaron;těn&iacute; bezpečnosti a ochrany v&scaron;ech spojenců ve v&scaron;ech regionech a komplexn&iacute;m př&iacute;stupem. Na&scaron;e opatřen&iacute; zůst&aacute;vaj&iacute; preventivn&iacute;, přiměřen&aacute; a neeskalačn&iacute;,&ldquo; stoj&iacute; v prohl&aacute;&scaron;en&iacute;. Je tak&eacute; třeba poznamenat, že Severoatlantick&aacute; aliance již rozm&iacute;stila 40 000 voj&aacute;ků na v&yacute;chodn&iacute;m kř&iacute;dle. Gener&aacute;ln&iacute; tajemn&iacute;k NATO Jens Stoltenberg 23. března řekl , že NATO je odpovědn&eacute; za zaji&scaron;těn&iacute; toho, aby nepř&aacute;telsk&eacute; akce nepřes&aacute;hly Ukrajinu. Nav&iacute;c znovu ujistil, že aliance nepo&scaron;le na Ukrajinu vojensk&eacute; s&iacute;ly. https://lenta.ru/news/2022/03/24/nato_army_east/?utm_source=yxnews&amp;utm_medium=desktop

V takovém případě to znamená, že se Rusku nepodaří dostat NATO na pozice z roku 1997.


V takov&eacute;m př&iacute;padě to znamen&aacute;, že se Rusku nepodař&iacute; dostat NATO na pozice z roku 1997.

Jarek

V takovém případě to znamená, že se Rusku nepodaří dostat NATO na pozice z roku 1997.
Proč myslíš? Toto je jen začátek. Polsko již se chystá trhat Ukrajinu. Kalibry a hypersoniky jsou již pro ně připraveny. A pokud mu NATO nepomůže, kdo ví, co udělají ostatní psy? Ti se chovají jak smečka. Pokud starý vůdce selže, přimkne se k novému.


[quote=&quot;pid:65046, uid:471&quot;]V takov&eacute;m př&iacute;padě to znamen&aacute;, že se Rusku nepodař&iacute; dostat NATO na pozice z roku 1997.[/quote]Proč mysl&iacute;&scaron;? Toto je jen zač&aacute;tek. Polsko již se chyst&aacute; trhat Ukrajinu. Kalibry a hypersoniky jsou již pro ně připraveny. A pokud mu NATO nepomůže, kdo v&iacute;, co udělaj&iacute; ostatn&iacute; psy? Ti se chovaj&iacute; jak smečka. Pokud star&yacute; vůdce selže, přimkne se k nov&eacute;mu.
12345678 ... 12
166.46k
897
88
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept