Zahraniční analytici
Jaké je pozadí konfliktu na Ukrajině

To je moje analýza založená na shromážděných datech a všem, co souvisí s klíčovým konfliktem nebo válkou na Ukrajině. Analýza je v chorvatštině a na blogu máte k dispozici překladač, pomocí kterého můžete analýzu dokončit. https://overgolu.blogspot.com/


To je moje analýza založená na shromážděných datech a všem, co souvisí s klíčovým konfliktem nebo válkou na Ukrajině. Analýza je v chorvatštině a na blogu máte k dispozici překladač, pomocí kterého můžete analýzu dokončit. https://overgolu.blogspot.com/

ani jeden komentář k mé analýze..zajímavé..Moje analýza zjevně nespadá do vašeho rámce vedení teorií KSB. To, co jsem napsal, jsou fakta o té válce na Ukrajině a ne nějaké problemi Luhanské a Doněcké republiky.


ani jeden komentář k mé analýze..zajímavé..Moje analýza zjevně nespadá do vašeho rámce vedení teorií KSB. To, co jsem napsal, jsou fakta o té válce na Ukrajině a ne nějaké problemi Luhanské a Doněcké republiky.

ja som to cital a dal som Ti palec hore nezobrazuje sa a vypisuje mi ze nemozem opakovane hodnotit dufam ze je to len nejaka porucha a nie zamer. Dobre si pisal ze vojna bude a tu si zozal vysmech a opovrhnutie. Citam vselico malokedy hodnotim a nejake skupinove lyncovanie je mi cudzie.


ja som to cital a dal som Ti palec hore nezobrazuje sa a vypisuje mi ze nemozem opakovane hodnotit dufam ze je to len nejaka porucha a nie zamer. Dobre si pisal ze vojna bude a tu si zozal vysmech a opovrhnutie. Citam vselico malokedy hodnotim a nejake skupinove lyncovanie je mi cudzie.

Moje analýza zjevně nespadá


Cituji z analýzy:


Konec této krize a války nastane, až bude Rusko spokojeno s tím, čeho dosáhlo, bude spokojeno s výkonem a dá pod kontrolu ukrajinskou vládu.


S tím plně souhlasím.


Článek se zabývá porovnáním USA a Ruska hlavně na 6.prioritě, jejich zbraněmi. Tam ještě dodám převaha v kvantitě letadel USA je omezena obrannými systémy Ruska a současnou vysokou zranitelností letadlových lodí, která brání jejich zapojení do bojů. Dřívější jediná úspěšná americká taktika v boji s nepřítelem - vybombardovat ho z vysokých výšek - je již nenávratně pryč. Ve všech ostatních oblastech vždy USA prohrávalo a moc bojovat neumělo.


[quote="pid:64229, uid:747"]Moje analýza zjevně nespadá[/quote] Cituji z analýzy: Konec této krize a války nastane, až bude Rusko spokojeno s tím, čeho dosáhlo, bude spokojeno s výkonem a dá pod kontrolu ukrajinskou vládu. S tím plně souhlasím. Článek se zabývá porovnáním USA a Ruska hlavně na 6.prioritě, jejich zbraněmi. Tam ještě dodám převaha v kvantitě letadel USA je omezena obrannými systémy Ruska a současnou vysokou zranitelností letadlových lodí, která brání jejich zapojení do bojů. Dřívější jediná úspěšná americká taktika v boji s nepřítelem - vybombardovat ho z vysokých výšek - je již nenávratně pryč. Ve všech ostatních oblastech vždy USA prohrávalo a moc bojovat neumělo.
Upravené 20. 3. 2022 o 13:26

ja som to cital a dal som Ti palec hore nezobrazuje sa a vypisuje mi ze nemozem opakovane hodnotit dufam ze je to len nejaka porucha a nie zamer. Dobre si pisal ze vojna bude a tu si zozal vysmech a opovrhnutie. Citam vselico malokedy hodnotim a nejake skupinove lyncovanie je mi cudzie.


Kým si si prečítal komentár, niekto iný mu dal mínus. Keď si dal plus, prirátalo ho k tomu mínusu a až vtedy ti zobrazilo aktuálny stav. Preto to vyzeralo, že sa nič nestalo. Lenže sa stali dve veci.


K tomu lynčovaniu: Pre niektorých, ktorí neznesú iný názor je to typické. Nečítajú čo kto píše, ale kto to píše. Sú ako malé deti. Maj s nimi trpezlivosť. Nejaké plusy a mínusy sú úplne nepodstatné. Hlavne, keď sa neregistrovaným vôbec nezobrazujú. Plusy a mínusy sú prejavom určitej stádovidosti, keď niektorí z komunity považujú niektorých za autority a iných za vyvrheľov. Ešte nedorástli. Slovania nemajú autority.


[quote="pid:64233, uid:777"]ja som to cital a dal som Ti palec hore nezobrazuje sa a vypisuje mi ze nemozem opakovane hodnotit dufam ze je to len nejaka porucha a nie zamer. Dobre si pisal ze vojna bude a tu si zozal vysmech a opovrhnutie. Citam vselico malokedy hodnotim a nejake skupinove lyncovanie je mi cudzie.[/quote] Kým si si prečítal komentár, niekto iný mu dal mínus. Keď si dal plus, prirátalo ho k tomu mínusu a až vtedy ti zobrazilo aktuálny stav. Preto to vyzeralo, že sa nič nestalo. Lenže sa stali dve veci. K tomu lynčovaniu: Pre niektorých, ktorí neznesú iný názor je to typické. Nečítajú čo kto píše, ale kto to píše. Sú ako malé deti. Maj s nimi trpezlivosť. Nejaké plusy a mínusy sú úplne nepodstatné. Hlavne, keď sa neregistrovaným vôbec nezobrazujú. Plusy a mínusy sú prejavom určitej stádovidosti, keď niektorí z komunity považujú niektorých za autority a iných za vyvrheľov. Ešte nedorástli. Slovania nemajú autority.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 20. 3. 2022 o 13:33

Tých analýz je už plno..... Toto sú naše dohady a čas (možno) ukáže , aká je pravda. Aj o 2. svetovej vojne sme už počuli všeličo, hlavne ostatných 10 rokov.


Treba aj žiť a rozmýšľať ako žiť ďalej. To je všetko...


Tých analýz je už plno..... Toto sú naše dohady a čas (možno) ukáže , aká je pravda. Aj o 2. svetovej vojne sme už počuli všeličo, hlavne ostatných 10 rokov. Treba aj žiť a rozmýšľať ako žiť ďalej. To je všetko...

ani jeden komentář k mé analýze

Globalisté, operácia denacifikácie a demilitarizácie Ukrajiny bude úspešne zavŕšená ešte v tomto roku, počítam, že do dvoch mesiacov.
Ukrajina je len epizódou v oveľa dlhodobejšom a rozsiahlejšom procese, ktorého začiatok môžme vytušiť, keď pravidelne začali určité, a pritom vždy tie isté štáty pustošiť lesné požiare, tam kde to nešlo požiarmi, nastúpili lesné kalamity víchrom a lykožrútom...
Borisova teória dumming effectu a dve snímky NASA ovzdušia nad Wuhanom n tesne pred začiatkom lockdownu v ňom a potom cca dva týždne po jeho zavedení...
Aj o tom bola diskusia na vodaksb...
Nebuďme davom s pamäťou +- 2 týždne...
Komerciu zo života vytesníš najrýchlejšie, ak zaútočíš na ponuku a aj na dopyt zároveň...
Dopyt spotrebiteľov v strachu o budúcnosť sa prudko preorientuváva na základné potreby a ponuka obmedzovaním zdrojov sa tiež sústreďuje len na základnú ponuku.
Vojna na Ukrajine je dobrým odôvodnením pre reštrikcie na oboch frontoch: fronte dopytu aj fronte ponuky.
Všetko ostatné sú len rôzne kulisy pre rôzne dejstvá tohto jedného procesu.
Potešiteľnou správou je, že záver scenáru bol počas "filmovania" prepísaný - je to tá verzia s tým šťastným koncom


[quote="pid:64229, uid:747"]ani jeden komentář k mé analýze[/quote] Globalisté, operácia denacifikácie a demilitarizácie Ukrajiny bude úspešne zavŕšená ešte v tomto roku, počítam, že do dvoch mesiacov. Ukrajina je len epizódou v oveľa dlhodobejšom a rozsiahlejšom procese, ktorého začiatok môžme vytušiť, keď pravidelne začali určité, a pritom vždy tie isté štáty pustošiť lesné požiare, tam kde to nešlo požiarmi, nastúpili lesné kalamity víchrom a lykožrútom... Borisova teória dumming effectu a dve snímky NASA ovzdušia nad Wuhanom n tesne pred začiatkom lockdownu v ňom a potom cca dva týždne po jeho zavedení... Aj o tom bola diskusia na vodaksb... Nebuďme davom s pamäťou +- 2 týždne... Komerciu zo života vytesníš najrýchlejšie, ak zaútočíš na ponuku a aj na dopyt zároveň... Dopyt spotrebiteľov v strachu o budúcnosť sa prudko preorientuváva na základné potreby a ponuka obmedzovaním zdrojov sa tiež sústreďuje len na základnú ponuku. Vojna na Ukrajine je dobrým odôvodnením pre reštrikcie na oboch frontoch: fronte dopytu aj fronte ponuky. Všetko ostatné sú len rôzne kulisy pre rôzne dejstvá tohto jedného procesu. Potešiteľnou správou je, že záver scenáru bol počas "filmovania" prepísaný - je to tá verzia s tým šťastným koncom

Ukrajina je len epizódou v oveľa dlhodobejšom a rozsiahlejšom procese


Vojna na Ukrajine je súčasťou toho istého procesu, ktorého súčasťou bola epidémia. Obmedzenie spotreby, zadĺženie štátov a jednotlivcov a zavedenie digitálneho koncentráku v podobe Veľkého resetu, de facto moderného feudalizmu (online kniha Veľký reset od Klausa Schwaba). Už sa im ho nepodarí zaviesť, minimálne nie v takej forme a miere ako plánovali, ale budú o to usilovať aj naďalej, pretože nie sú ochotní vzdať sa moci. Zmeniť sa nechcú a nemôžu, rovnako ako kliešť nemôže prestať piť krv iným. Ešte aj muchy sú užitočné, aj keď sú otravné. Paraziti nie sú dobrí na nič.


[quote="pid:64285, uid:112"]Ukrajina je len epizódou v oveľa dlhodobejšom a rozsiahlejšom procese[/quote] Vojna na Ukrajine je súčasťou toho istého procesu, ktorého súčasťou bola epidémia. Obmedzenie spotreby, zadĺženie štátov a jednotlivcov a zavedenie digitálneho koncentráku v podobe Veľkého resetu, de facto moderného feudalizmu ([online kniha Veľký reset od Klausa Schwaba](http://www.stripkyzesveta.cz/cz/knihovna/3169/klaus-schwab-thierry-malleret-covid-19-velky-reset)). Už sa im ho nepodarí zaviesť, minimálne nie v takej forme a miere ako plánovali, ale budú o to usilovať aj naďalej, pretože nie sú ochotní vzdať sa moci. Zmeniť sa nechcú a nemôžu, rovnako ako kliešť nemôže prestať piť krv iným. Ešte aj muchy sú užitočné, aj keď sú otravné. Paraziti nie sú dobrí na nič.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 21. 3. 2022 o 09:38

čím déle ten konflikt trvá tím více jsem zmatený z toho, komu a čemu slouží. Myslím si, že se Putin hodně přepočítal, a podcenil Ukrajince a jejich stínové spojence. Říkám si, zda to bylo opravdu nutné tam vpadnout. Oni by se tam pozabíjeli mezi sebou, jen by to trvalo déle, všeci ti svidomí a banderovci. Takhle mám pocit, že Putin jednal pod tlakem a už ho vůbec nevnímám jako toho posla světla. Myslím si, že z té izolace do které Rusko dostal se už nevyhrabou. A to svou image si dokonale zruinoval. Jsem strašně rozzlobený, že nám sem nahnal tu banderovskou kukačku a musíme je tady živit a trpět je zde. Oni už se totiž na Ukrajinu nikdy nevrátí, dle mého názoru. Celou tuhle Operaci co měla trvat pár dní, zcela podcenil a nebo to byl jeho záměr, což je ještě horší. Nejsem slepým obdivovatelem Putina, ale klesl teď u mě hodně. Vím že Ukrajinu řídilo USA a SPOL. ale měli nechat na Ukrajincích aby si s tím sami poradili. Co bylo tak akutní na tom tam vpadnout? On snad věří tomu, že ti co to tam řídi tam zůstanou a nechají se "denacifikovat"? Ne naserou se na SK, ČR a budou dělat bordel tu. Díky


čím déle ten konflikt trvá tím více jsem zmatený z toho, komu a čemu slouží. Myslím si, že se Putin hodně přepočítal, a podcenil Ukrajince a jejich stínové spojence. Říkám si, zda to bylo opravdu nutné tam vpadnout. Oni by se tam pozabíjeli mezi sebou, jen by to trvalo déle, všeci ti svidomí a banderovci. Takhle mám pocit, že Putin jednal pod tlakem a už ho vůbec nevnímám jako toho posla světla. Myslím si, že z té izolace do které Rusko dostal se už nevyhrabou. A to svou image si dokonale zruinoval. Jsem strašně rozzlobený, že nám sem nahnal tu banderovskou kukačku a musíme je tady živit a trpět je zde. Oni už se totiž na Ukrajinu nikdy nevrátí, dle mého názoru. Celou tuhle Operaci co měla trvat pár dní, zcela podcenil a nebo to byl jeho záměr, což je ještě horší. Nejsem slepým obdivovatelem Putina, ale klesl teď u mě hodně. Vím že Ukrajinu řídilo USA a SPOL. ale měli nechat na Ukrajincích aby si s tím sami poradili. Co bylo tak akutní na tom tam vpadnout? On snad věří tomu, že ti co to tam řídi tam zůstanou a nechají se "denacifikovat"? Ne naserou se na SK, ČR a budou dělat bordel tu. Díky

Jsem strašně rozzlobený, že nám sem nahnal tu banderovskou kukačku a musíme je tady živit a trpět je zde.


A čo sme urobili u nás, aby fašizmus zanikol? Čakali sme na mierotvorcu, na spásu od Putina? Hnevať sa môžeš len a len na seba. Na nikoho iného. Dokonca neovplyvníš ani vlastné dieťa, pretože jediná cesta opäť vedie cez zmenu seba. Nie cez násilnú zmenu iných.


Strach a pochybnosti, dva dôvody, ktoré bránia úsudku.


[quote="pid:64378, uid:149"]Jsem strašně rozzlobený, že nám sem nahnal tu banderovskou kukačku a musíme je tady živit a trpět je zde.[/quote] A čo sme urobili u nás, aby fašizmus zanikol? Čakali sme na mierotvorcu, na spásu od Putina? Hnevať sa môžeš len a len na seba. Na nikoho iného. Dokonca neovplyvníš ani vlastné dieťa, pretože jediná cesta opäť vedie cez zmenu seba. Nie cez násilnú zmenu iných. Strach a pochybnosti, dva dôvody, ktoré bránia úsudku.

Moderátor

Upravené 21. 3. 2022 o 13:45

A čo sme urobili u nás, aby fašizmus zanikol?
Jenže nejhorší je, že fašismus, budeme li to tak označovat, se zakamufloval, udělal mimikru a pronikl do společnosti, dříve okrajová záležitost, dnes mainstream, a otěže převzal korporátní fašizmus, který je prodlouženou rukou toho fašizmu z "ulice".


Nevolil jsem dnešní garnituru, já mám svědomí čisté. Pětispolek nejsou moji lidé, neuznávám je a jejich počínání považuji za bláznovství, ale co více mohu dělat, demonstrace a podobné věci jsou k ničemu, lidi jsou indoktrinovaní, raději zničí vlastní národ a životy ve jménu pomoci trpcí Ukraině, všude visí vlajky, premiér volá Slava Ukrajině, kde byl když se ničila Lybie a vraždil kadáfíí? Kde byl když umírali lidé v Syrii a všude kde vlezla noha USA. To měli u zádele, ale dneska se bude mávat vlajkou ukrajiny a běda jak nemáváš, tak jsi třídní nepřítel.
Ano Strach mám, ale jen z toho jací lidé nám vládnou, jakoby, Fiala a spol co by prodali vlastní matku kdyby se tím zavděčili "spojencům", kteří to vlastně jsou? Celý západ dal ruky od toho pryč, ale mi Blbí Češi se angažujeme, jako bychom to měli být mi kdo válčí s Ruskem. Na papíře s Ruskem válčíme od převratu, furt Rusko je takové a makové, a dneska si to hold musíme vypít, já to vím, ale chcu říct, že já je nikdy jako nepřátele nevnímal a nevím proč bych měl chcípnout v troskách svého města, jen kvůli nějakého chuja jménem Fiala.


[quote="pid:64395, uid:127"]A čo sme urobili u nás, aby fašizmus zanikol?[/quote]Jenže nejhorší je, že fašismus, budeme li to tak označovat, se zakamufloval, udělal mimikru a pronikl do společnosti, dříve okrajová záležitost, dnes mainstream, a otěže převzal korporátní fašizmus, který je prodlouženou rukou toho fašizmu z "ulice". Nevolil jsem dnešní garnituru, já mám svědomí čisté. Pětispolek nejsou moji lidé, neuznávám je a jejich počínání považuji za bláznovství, ale co více mohu dělat, demonstrace a podobné věci jsou k ničemu, lidi jsou indoktrinovaní, raději zničí vlastní národ a životy ve jménu pomoci trpcí Ukraině, všude visí vlajky, premiér volá Slava Ukrajině, kde byl když se ničila Lybie a vraždil kadáfíí? Kde byl když umírali lidé v Syrii a všude kde vlezla noha USA. To měli u zádele, ale dneska se bude mávat vlajkou ukrajiny a běda jak nemáváš, tak jsi třídní nepřítel. Ano Strach mám, ale jen z toho jací lidé nám vládnou, jakoby, Fiala a spol co by prodali vlastní matku kdyby se tím zavděčili "spojencům", kteří to vlastně jsou? Celý západ dal ruky od toho pryč, ale mi Blbí Češi se angažujeme, jako bychom to měli být mi kdo válčí s Ruskem. Na papíře s Ruskem válčíme od převratu, furt Rusko je takové a makové, a dneska si to hold musíme vypít, já to vím, ale chcu říct, že já je nikdy jako nepřátele nevnímal a nevím proč bych měl chcípnout v troskách svého města, jen kvůli nějakého chuja jménem Fiala.
Upravené 21. 3. 2022 o 13:58

Myslím si, že z té izolace do které Rusko dostal se už nevyhrabou
Podívej se na mapu světa a pak mluv o izolaci. Rusko izolovali jen USA s ostatními anglosasy a EU s Jižní Koreo a Japonskem.
Jinak celá Ázie, Afrika a Jižní Amerika stojí na straně Ruska a drží mu pěsti, aby už konečně tu Anglosaskou hydru zničil.
Putin dělá jen to, co je nevyhnutné. Až zvítězí, nikdo nebude protestovat. Vítěz má vždy pravdu.


[quote="pid:64378, uid:149"]Myslím si, že z té izolace do které Rusko dostal se už nevyhrabou[/quote]Podívej se na mapu světa a pak mluv o izolaci. Rusko izolovali jen USA s ostatními anglosasy a EU s Jižní Koreo a Japonskem. Jinak celá Ázie, Afrika a Jižní Amerika stojí na straně Ruska a drží mu pěsti, aby už konečně tu Anglosaskou hydru zničil. Putin dělá jen to, co je nevyhnutné. Až zvítězí, nikdo nebude protestovat. Vítěz má vždy pravdu.

Putin dělá jen to, co je nevyhnutné. Až zvítězí, nikdo nebude protestovat. Vítěz má vždy pravdu.
Znáš taktiku spálené země? Ti naši debily jsou toho schopni, pamatuj na to! Třeba když spojenci bombardovali škodovku, aby zničili infrastrukturu atd. Ještě dotaz, jak podle tebe bude vypadat ono "vítězství"?


[quote="pid:64419, uid:312"]Putin dělá jen to, co je nevyhnutné. Až zvítězí, nikdo nebude protestovat. Vítěz má vždy pravdu.[/quote]Znáš taktiku spálené země? Ti naši debily jsou toho schopni, pamatuj na to! Třeba když spojenci bombardovali škodovku, aby zničili infrastrukturu atd. Ještě dotaz, jak podle tebe bude vypadat ono "vítězství"?
Upravené 21. 3. 2022 o 14:14

Celý svět odsoudil Rusko za intervenci na Ukrajině ! Opravdu celý ? Tady je mapa toho světa, který odsoudil Rusko:


62388369cd199


Včera jsem mluvil s jedním kamarádem, kubáncem Ramonem. Ramon mi řekl u nás na Kubě všichni fandí Rusku. A nejenom my. Celá jižní Amerika. I Asie a Afrika. Ti všichni drží palce Rusku a se zatajeným dechem sledují ten gigantický zápas mezi Ruskem a Západem. A my kubánci máme Západu a sólo USA plné zuby ... Ramon se v práci pohádal se svými českými kamarády, vmetl jim, USA zničili Vietnam, kde bylo 4,5 milionů mrtvých, , Irák, 1,5 milionů obětí, Jugoslávii, 800000 mrtvých, Lybie, několik set tisíc mrtvých, Sýrii a to je v pořádku ? Češi zůstali stát s otevřenou hubou a zmohli se jen na: "Ale to bylo daleko ! a teď se válčí u našich hranic !" A Ramon se jich zeptal: Když je to daleko, tak vás to nezajímá a teď máte strach ? A ti mrtví to nebyli lidé ? A odešel. Ramon mi řekl, že se na druhý den chystali znovu otravovat, ale on se jim vyhnul. Toto je mešlení běžných českých biorobotů masírovaných současnou protiruskou propagandou ...


Celý svět odsoudil Rusko za intervenci na Ukrajině ! Opravdu celý ? Tady je mapa toho světa, který odsoudil Rusko: ![62388369cd199](serve/attachment&path=62388369cd199) Včera jsem mluvil s jedním kamarádem, kubáncem Ramonem. Ramon mi řekl u nás na Kubě všichni fandí Rusku. A nejenom my. Celá jižní Amerika. I Asie a Afrika. Ti všichni drží palce Rusku a se zatajeným dechem sledují ten gigantický zápas mezi Ruskem a Západem. A my kubánci máme Západu a sólo USA plné zuby ... Ramon se v práci pohádal se svými českými kamarády, vmetl jim, USA zničili Vietnam, kde bylo 4,5 milionů mrtvých, , Irák, 1,5 milionů obětí, Jugoslávii, 800000 mrtvých, Lybie, několik set tisíc mrtvých, Sýrii a to je v pořádku ? Češi zůstali stát s otevřenou hubou a zmohli se jen na: "Ale to bylo daleko ! a teď se válčí u našich hranic !" A Ramon se jich zeptal: Když je to daleko, tak vás to nezajímá a teď máte strach ? A ti mrtví to nebyli lidé ? A odešel. Ramon mi řekl, že se na druhý den chystali znovu otravovat, ale on se jim vyhnul. Toto je mešlení běžných českých biorobotů masírovaných současnou protiruskou propagandou ...

Znáš taktiku spálené země?
Ale toto řešit je již pozdě. Jsem jeden z mála, který byl proti Sametu, proti vstupu do EU, proti NATO. Nikdy jsem nevolil proti zájmům této země.
Celý život mě živí znalost Ruštiny. Vím o Rusku o něco málo méně, než rodilí Rusové. Celý život jedu v jedné lajně, nemusel jsem se probouzet. No a vidíš, nepomohlo to. Víc nemohu udělat. Posledních 30 let mi bylo kdekým spíláno, ale já neuhnul.
A teď mi budeš něco vykládat o spálené zemi? Zřejmě si to tato země zaslouží, když lidé v ní žijící pořád spí, a nejsou ochotni se probudit. No a z toho důvodu jsme se ocitli, tam, kde jsme. Házet vinu na Putina svědčí, jen o tom, že i když ses probudil, ještě si neprozřel. Diplomaticky to nešlo vyřešit. Sám si to sledoval v přímém přenosu. Nemáš informace, na základě kterých se Putin rozhodoval. Otálet zřejmě znamenalo větší hrůzu, než probíhá teď.
Tak dlouho dráždili medvěda, až vylezl ze své nory a rozhodl se udělat pořádek. Že to nebude v rukavičkách je snad zřejmé.


[quote="pid:64424, uid:149"]Znáš taktiku spálené země?[/quote]Ale toto řešit je již pozdě. Jsem jeden z mála, který byl proti Sametu, proti vstupu do EU, proti NATO. Nikdy jsem nevolil proti zájmům této země. Celý život mě živí znalost Ruštiny. Vím o Rusku o něco málo méně, než rodilí Rusové. Celý život jedu v jedné lajně, nemusel jsem se probouzet. No a vidíš, nepomohlo to. Víc nemohu udělat. Posledních 30 let mi bylo kdekým spíláno, ale já neuhnul. A teď mi budeš něco vykládat o spálené zemi? Zřejmě si to tato země zaslouží, když lidé v ní žijící pořád spí, a nejsou ochotni se probudit. No a z toho důvodu jsme se ocitli, tam, kde jsme. Házet vinu na Putina svědčí, jen o tom, že i když ses probudil, ještě si neprozřel. Diplomaticky to nešlo vyřešit. Sám si to sledoval v přímém přenosu. Nemáš informace, na základě kterých se Putin rozhodoval. Otálet zřejmě znamenalo větší hrůzu, než probíhá teď. Tak dlouho dráždili medvěda, až vylezl ze své nory a rozhodl se udělat pořádek. Že to nebude v rukavičkách je snad zřejmé.

Znáš taktiku spálené země? Ti naši debily jsou toho schopni, pamatuj na to! Třeba když spojenci bombardovali škodovku, aby zničili infrastrukturu atd. Ještě dotaz, jak podle tebe bude vypadat ono "vítězství"?


Ide o poštvanie Slovákov a Čechov proti Rusom na desiatky (dúfajme, že nie stovky) rokov dopredu. Nechápali sme, nepredvídali sme, nekonali sme v predstihu... Za tieto chyby možno budeme musieť platiť. Liberáli sa nedostali tam kde sú zo dňa na deň.


Lenže to nie je hra len o nás. To isté je v Spojených štátoch amerických. Čím skôr nastane rozpad Spojených štátov amerických, tým skôr prestanú škodiť všade vo svete, vrátane u nás. Dovtedy budeme len pešiaci v rukách veľkých hráčov. Želajme Amerike, aby čo najskôr odišla na smetisko dejín. Dnes to nie je sever proti juhu. Dnes sú to liberáli proti konzervatívcom. Bude to ich hrozný koniec alebo hrôza bez konca. Osobne je mi to jedno, len nech nám už prestanú škodiť.


[quote="pid:64424, uid:149"]Znáš taktiku spálené země? Ti naši debily jsou toho schopni, pamatuj na to! Třeba když spojenci bombardovali škodovku, aby zničili infrastrukturu atd. Ještě dotaz, jak podle tebe bude vypadat ono "vítězství"?[/quote] Ide o poštvanie Slovákov a Čechov proti Rusom na desiatky (dúfajme, že nie stovky) rokov dopredu. Nechápali sme, nepredvídali sme, nekonali sme v predstihu... Za tieto chyby možno budeme musieť platiť. Liberáli sa nedostali tam kde sú zo dňa na deň. Lenže to nie je hra len o nás. To isté je v Spojených štátoch amerických. Čím skôr nastane rozpad Spojených štátov amerických, tým skôr prestanú škodiť všade vo svete, vrátane u nás. Dovtedy budeme len pešiaci v rukách veľkých hráčov. Želajme Amerike, aby čo najskôr odišla na smetisko dejín. Dnes to nie je sever proti juhu. Dnes sú to liberáli proti konzervatívcom. Bude to ich hrozný koniec alebo hrôza bez konca. Osobne je mi to jedno, len nech nám už prestanú škodiť.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 21. 3. 2022 o 15:44

Tak dlouho dráždili medvěda, až vylezl ze své nory a rozhodl se udělat pořádek. Že to nebude v rukavičkách je snad zřejmé.
Proč ale většina lidí popírá to, že ho dráždili? Mám pocit že jsou v nějaké davové psychoze či co. Jediné co mi furt omílají, je že zabral Krym a bla bla... Ale zločiny USA, nejsou vnímaný jako zločiny, a nemluví se o nich, a když o nic hačneš mluvit, jsi Rusofil a máš táhnout do Ruska, má zkušenost. Prostě dvojí metr jako prase.


[quote="pid:64436, uid:312"]Tak dlouho dráždili medvěda, až vylezl ze své nory a rozhodl se udělat pořádek. Že to nebude v rukavičkách je snad zřejmé.[/quote] Proč ale většina lidí popírá to, že ho dráždili? Mám pocit že jsou v nějaké davové psychoze či co. Jediné co mi furt omílají, je že zabral Krym a bla bla... Ale zločiny USA, nejsou vnímaný jako zločiny, a nemluví se o nich, a když o nic hačneš mluvit, jsi Rusofil a máš táhnout do Ruska, má zkušenost. Prostě dvojí metr jako prase.

Proč ale většina lidí popírá to, že ho dráždili? Mám pocit že jsou v nějaké davové psychoze či co. Jediné co mi furt omílají, je že zabral Krym a bla bla... Ale zločiny USA, nejsou vnímaný jako zločiny, a nemluví se o nich, a když o nic hačneš mluvit, jsi Rusofil a máš táhnout do Ruska, má zkušenost. Prostě dvojí metr jako prase.


Chce to chladnú hlavu. Hlavne v prípade diskusie so spiacimi. Keď si zachováš nadhľad a nespadneš na ich energie, dokážeš lepšie argumentovať. A argumenty sú to, v čom sú neskutočne slabí. Si argumentačne slabý aj ty? Ak áno, pracuj na sebe. Internet je dobrý trenažér. Veľa z vás ma má v zuboch, ale ja vás čiastočne cvičím pre reálny svet. A reálny svet nie je milujúca komunita rovnakých názorov. Takže keď mám na niečo iný názor, napíšem ho. Keď do mňa rýpete, vrátim vám to.


Otázka znie, či má zmysel s takými ľuďmi vôbec diskutovať. Oni majú vymyté mozgy propagandou a argmunenty nie sú to, čím sa riadia. Riadia sa tým, že majú pocit, že vedia. Že majú pocit, že majú pravdu. Že majú pocit, že sú na správnej strane. Že majú pocit, že sú morálne nadradení. Pritom sú len naivní, hlúpi, pokryteckí a neskutočne primitívni. Má s takými ľuďmi zmysel strácať čas? Alebo je lepšie zamerať sa na tých nerozhodnutých, ktorí sú ochotní počúvať a možno aj sami prídu po radu?


Vysvetľovaním, diskusiou a argumentmi nič nevyriešime. Túto možnosť sme prepásli. Teraz to pôjde už len inak. Dúfajme, že to nebude hladom a chladom, alebo ešte niečím horším. Miera fanatizmu niektorých indivíduí je taká veľká, že to v ich prípade inak nepôjde. Týchto fanatikov je asi 30%. Áno, je to veľa. Ale je tu stále veľká väčšina prorusky orientovaných ľudí. Podľa prieskumu je Slovensko najviac proruské z celej Európy, s výnimkou Srbska (a asi Bieloruska, ale tam tento prieskum robený nebol). Týmto to chcú u nás zmeniť. Ako to dopadne, udivíme.


[quote="pid:64440, uid:149"]Proč ale většina lidí popírá to, že ho dráždili? Mám pocit že jsou v nějaké davové psychoze či co. Jediné co mi furt omílají, je že zabral Krym a bla bla... Ale zločiny USA, nejsou vnímaný jako zločiny, a nemluví se o nich, a když o nic hačneš mluvit, jsi Rusofil a máš táhnout do Ruska, má zkušenost. Prostě dvojí metr jako prase.[/quote] Chce to chladnú hlavu. Hlavne v prípade diskusie so spiacimi. Keď si zachováš nadhľad a nespadneš na ich energie, dokážeš lepšie argumentovať. A argumenty sú to, v čom sú neskutočne slabí. Si argumentačne slabý aj ty? Ak áno, pracuj na sebe. Internet je dobrý trenažér. Veľa z vás ma má v zuboch, ale ja vás čiastočne cvičím pre reálny svet. A reálny svet nie je milujúca komunita rovnakých názorov. Takže keď mám na niečo iný názor, napíšem ho. Keď do mňa rýpete, vrátim vám to. Otázka znie, či má zmysel s takými ľuďmi vôbec diskutovať. Oni majú vymyté mozgy propagandou a argmunenty nie sú to, čím sa riadia. Riadia sa tým, že majú pocit, že vedia. Že majú pocit, že majú pravdu. Že majú pocit, že sú na správnej strane. Že majú pocit, že sú morálne nadradení. Pritom sú len naivní, hlúpi, pokryteckí a neskutočne primitívni. Má s takými ľuďmi zmysel strácať čas? Alebo je lepšie zamerať sa na tých nerozhodnutých, ktorí sú ochotní počúvať a možno aj sami prídu po radu? Vysvetľovaním, diskusiou a argumentmi nič nevyriešime. Túto možnosť sme prepásli. Teraz to pôjde už len inak. Dúfajme, že to nebude hladom a chladom, alebo ešte niečím horším. Miera fanatizmu niektorých indivíduí je taká veľká, že to v ich prípade inak nepôjde. Týchto fanatikov je asi 30%. Áno, je to veľa. Ale je tu stále veľká väčšina prorusky orientovaných ľudí. Podľa prieskumu je Slovensko najviac proruské z celej Európy, s výnimkou Srbska (a asi Bieloruska, ale tam tento prieskum robený nebol). Týmto to chcú u nás zmeniť. Ako to dopadne, udivíme.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 21. 3. 2022 o 16:58

Vysvetľovaním, diskusiou a argumentmi nič nevyriešime. Túto možnosť sme prepásli. Teraz to pôjde už len inak


Presne tak... to ako s tým Covidom a očkovaním... proste určitej mase chýba kritické myslenie a sú mainstreamom doslova zhypnotizovaní, doslova. Nikomu nevadí, že utenčencov netreba testovať, kontrolovať na karanténu. Nikto sa nad tým nepozastaví....


Proste nikto sa nezamýšla nad naratívom, vakcína je 100% určite sa nenakazíte, potom môžete sa nakaziť, ale nebude mať ťažký priebeh, potom môže byť aj ťažký priebeh. Pamäť davu plus minus 2 týždne, v normalnom svete, keď Ťa niekto oklame, tak max mu dáš znovu šancu, niekedy ani to nie, ale tu proste permanentne, denno-denne použijúc slová Lichtnera klamú. A nič. Ľudia sa tvária, že im veria.


To isté - Šnídl vypotil zoznam argumentov, čo dala na FB Zuza, že ako spoznať popierača udalostí na Ukrajine:


  • každá minca má 2 strany (a nemá?!?!? pýtam sa ja)
  • akcia vyvolá rekaciu (to keď povie učiteľ na fyzike, má akože problém?!?)

  • tak si vypni ruský plyn (veď k tomu vyzývala Zuza, tak teraz je to zle?!??)


veď oni sú už totál zufalí. A tí, čo im to žerú (sorry za výraz), sa snáď prebudia, keď nebude čo jesť, alebo ja už neviem, čo. Týmto neželám nikomu nič zlé a to, čo sa tam deje je zlé, vojna je vždy zlá.


[quote="pid:64441, uid:623"]Vysvetľovaním, diskusiou a argumentmi nič nevyriešime. Túto možnosť sme prepásli. Teraz to pôjde už len inak[/quote] Presne tak... to ako s tým Covidom a očkovaním... proste určitej mase chýba kritické myslenie a sú mainstreamom doslova zhypnotizovaní, doslova. Nikomu nevadí, že utenčencov netreba testovať, kontrolovať na karanténu. Nikto sa nad tým nepozastaví.... Proste nikto sa nezamýšla nad naratívom, vakcína je 100% určite sa nenakazíte, potom môžete sa nakaziť, ale nebude mať ťažký priebeh, potom môže byť aj ťažký priebeh. Pamäť davu plus minus 2 týždne, v normalnom svete, keď Ťa niekto oklame, tak max mu dáš znovu šancu, niekedy ani to nie, ale tu proste permanentne, denno-denne použijúc slová Lichtnera klamú. A nič. Ľudia sa tvária, že im veria. To isté - Šnídl vypotil zoznam argumentov, čo dala na FB Zuza, že ako spoznať popierača udalostí na Ukrajine: - každá minca má 2 strany (a nemá?!?!? pýtam sa ja) - akcia vyvolá rekaciu (to keď povie učiteľ na fyzike, má akože problém?!?) - tak si vypni ruský plyn (veď k tomu vyzývala Zuza, tak teraz je to zle?!??) veď oni sú už totál zufalí. A tí, čo im to žerú (sorry za výraz), sa snáď prebudia, keď nebude čo jesť, alebo ja už neviem, čo. Týmto neželám nikomu nič zlé a to, čo sa tam deje je zlé, vojna je vždy zlá.
Upravené 21. 3. 2022 o 16:11

Presne tak... to ako s tým Covidom a očkovaním... proste určitej mase chýba kritické myslenie a sú mainstreamom doslova zhypnotizovaní, doslova


Malá úvaha jak s tím zacházet.


Za prvé je to faktor prostředí, víme o davu, víme jaké má vlastnostmi a můžeme jeho chování snadno predikovat. Dav není subjekt to je objekt. Takže s davem se v žádném případě nebojuje ten se ovládá a řídí. My (co ctíme Boha snažíme se vytvořit království Boží na zemi) bojujeme s těmi kdo dav ovládají. Mají výhodu v tom, že disponují prostředky na ovládání davu, ale také nevýhodu, že jsou absolutně tupí.


Je potřeba trpělivost a vyhýbat přímému středu v otázkách, kde dav podléhá hysterii. Trpělivě vyhledávat mezi obyvatelstvem, ty kteří se davu děsí a jsem překvapen jak si z očí do očí občas popovídám třeba se zákazníkem a jak je mu jasné jako mě, že jsme zotročeni.


Osobně mě mám toto téma a ještě mi ho nikdo nezpochybnil. Oznamuji, že kolektivní západ zkrachoval a že my to odnášíme jako první (bývalé socialistické státy - nejdražší energie, nejdražší internet, nejdražší mobilní služby, bankovní poplatky atd...). Do důvodu zacházím až podle situace a inteligence toho s kým hovořím - například že jsme nesvéprávná kolonie.


Poznámka:
Hodně se dá působit na mladou generaci, oni mladí jsou ještě trochu čistí a poznají kdo je upřímný, ale opět se musí dovedně a netlačit a vhodné příklady dávat mimo politiku, rozvíjet jejich rozlišení a oni už si pak v dospělosti poradí, když budou mít rozlišení - než se bude KSB vyučovat ve školách, pak rozlišovací dovednosti budou získávat i ve škole.


[quote="pid:64444, uid:273"]Presne tak... to ako s tým Covidom a očkovaním... proste určitej mase chýba kritické myslenie a sú mainstreamom doslova zhypnotizovaní, doslova[/quote] Malá úvaha jak s tím zacházet. Za prvé je to faktor prostředí, víme o davu, víme jaké má vlastnostmi a můžeme jeho chování snadno predikovat. Dav není subjekt to je objekt. Takže s davem se v žádném případě nebojuje ten se ovládá a řídí. My (co ctíme Boha snažíme se vytvořit království Boží na zemi) bojujeme s těmi kdo dav ovládají. Mají výhodu v tom, že disponují prostředky na ovládání davu, ale také nevýhodu, že jsou absolutně tupí. Je potřeba trpělivost a vyhýbat přímému středu v otázkách, kde dav podléhá hysterii. Trpělivě vyhledávat mezi obyvatelstvem, ty kteří se davu děsí a jsem překvapen jak si z očí do očí občas popovídám třeba se zákazníkem a jak je mu jasné jako mě, že jsme zotročeni. Osobně mě mám toto téma a ještě mi ho nikdo nezpochybnil. Oznamuji, že kolektivní západ zkrachoval a že my to odnášíme jako první (bývalé socialistické státy - nejdražší energie, nejdražší internet, nejdražší mobilní služby, bankovní poplatky atd...). Do důvodu zacházím až podle situace a inteligence toho s kým hovořím - například že jsme nesvéprávná kolonie. Poznámka: Hodně se dá působit na mladou generaci, oni mladí jsou ještě trochu čistí a poznají kdo je upřímný, ale opět se musí dovedně a netlačit a vhodné příklady dávat mimo politiku, rozvíjet jejich rozlišení a oni už si pak v dospělosti poradí, když budou mít rozlišení - než se bude KSB vyučovat ve školách, pak rozlišovací dovednosti budou získávat i ve škole.
Upravené 26. 3. 2022 o 12:48

Ještě jsem si vzpomněl na příklad. Jsem třeba v obchodu, kde se znám s prodavačem a jsme "na stejné straně". Tak se mě ptá co na to říkám, co se teď děje. Jenže v obchůdku jsou ještě nějací zákazníci, které hodnotím jako zmanipulované (třeba podle oblečení). Tak řeknu hlasitě, aby to slyšeli všichni v obchodě: "Teď je to jako za protektorátu, teď o tom nemůžeme mluvit, nastává doba, kdy poznat kdo je kolaborant a kdo ne je otázka života a smrti !". Buďme vtipní, buďme vynalézaví, nenechávejme se nachytat, neútočme na nikoho osobně - šikovně nastavujme zrcadla. Však švejkovat my Češi umíme smile


Ještě jsem si vzpomněl na příklad. Jsem třeba v obchodu, kde se znám s prodavačem a jsme "na stejné straně". Tak se mě ptá co na to říkám, co se teď děje. Jenže v obchůdku jsou ještě nějací zákazníci, které hodnotím jako zmanipulované (třeba podle oblečení). Tak řeknu hlasitě, aby to slyšeli všichni v obchodě: "Teď je to jako za protektorátu, teď o tom nemůžeme mluvit, nastává doba, kdy poznat kdo je kolaborant a kdo ne je otázka života a smrti !". Buďme vtipní, buďme vynalézaví, nenechávejme se nachytat, neútočme na nikoho osobně - šikovně nastavujme zrcadla. Však švejkovat my Češi umíme :)
Upravené 26. 3. 2022 o 13:22

Teď je to jako za protektorátu, teď o tom nemůžeme mluvit, nastává doba, kdy poznat kdo je kolaborant a kdo ne je otázka života a smrti !".


to by som chcela vidieť tie výrazy ostatných v obchode. Ja si nahradím slovo "protektorát" socíkom, pretože tam tiež nebolo možné o niektorých veciach hovoriť. To bude autentické. Za protektorátu som nežila, môžem sa len domnievať.


[quote="pid:65278, uid:426"]Teď je to jako za protektorátu, teď o tom nemůžeme mluvit, nastává doba, kdy poznat kdo je kolaborant a kdo ne je otázka života a smrti !".[/quote] to by som chcela vidieť tie výrazy ostatných v obchode. Ja si nahradím slovo "protektorát" socíkom, pretože tam tiež nebolo možné o niektorých veciach hovoriť. To bude autentické. Za protektorátu som nežila, môžem sa len domnievať.

Iný pohľad na príčiny udalostí na Ukrajine:
https://youtu.be/oqWIgt1RSGM?t=6485


Dal som to do kategórie Rusko vs. Amerika, ale dám to aj sem, pretože to sem tématicky patrí.


Iný pohľad na príčiny udalostí na Ukrajine: https://youtu.be/oqWIgt1RSGM?t=6485 Dal som to do kategórie Rusko vs. Amerika, ale dám to aj sem, pretože to sem tématicky patrí.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
2.98k
22
10
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept