Mimo kategórií
Sebestačnosť a Spolupráca

Dnes v obchodě vyprávěla paní souseda že její manžel koupil pšenici v pátek v zemědělském družstvu za 450 Kč za metrák ( myslím že mluvila o metráku) měl velké štěstí. Ode dneška stojí metrák 1000 Kč. I chléb a pečivo ode dneška dražší, i těstoviny o padesát procent. Začíná mě připadat panika.


Dnes v obchodě vyprávěla paní souseda že její manžel koupil pšenici v pátek v zemědělském družstvu za 450 Kč za metrák ( myslím že mluvila o metráku) měl velké štěstí. Ode dneška stojí metrák 1000 Kč. I chléb a pečivo ode dneška dražší, i těstoviny o padesát procent. Začíná mě připadat panika.
Upravené 13. 4. 2022 o 10:03

Počítám s cenou 100 až 150 kč za bochník chleba. Pokud ovšem bude. Kamarád co prodává hnojiva mi v pátek řekl, že cena 1 tuny hnojiva vyskočila z 5000,- na 40 000,-, což vede k tomu, že je zemědělci nenakupují ...


Počítám s cenou 100 až 150 kč za bochník chleba. Pokud ovšem bude. Kamarád co prodává hnojiva mi v pátek řekl, že cena 1 tuny hnojiva vyskočila z 5000,- na 40 000,-, což vede k tomu, že je zemědělci nenakupují ...
Upravené 11. 4. 2022 o 14:17

Takže skutečně hlad. To mě děsí. Bez jídla nelze žít


Takže skutečně hlad. To mě děsí. Bez jídla nelze žít

pride mi to, ze Zapad hraje All in, ak do jesene neporazi a nevyžere Rusko, skoncil.


pride mi to, ze Zapad hraje All in, ak do jesene neporazi a nevyžere Rusko, skoncil.

Moderator

Upravené 11. 4. 2022 o 14:28

Západ a my také... kdo na to bude mít ? Rozdávají Ukr a naši ? Vždyť na to nebudou peníze. Nejhorší je, že ani nebude to obilí, čili chleba.


Západ a my také... kdo na to bude mít ? Rozdávají Ukr a naši ? Vždyť na to nebudou peníze. Nejhorší je, že ani nebude to obilí, čili chleba.

pride mi to, ze Zapad hraje All in, ak do jesene neporazi a nevyžere Rusko, skoncil.

No v podstatě ano. Jediné s čím se dá polemizovat, je časová osa, ale jinak je to vše řekl bych už od začátku operace nad Slunce jasné...


[quote="pid:67417, uid:10"]pride mi to, ze Zapad hraje All in, ak do jesene neporazi a nevyžere Rusko, skoncil.[/quote] No v podstatě ano. Jediné s čím se dá polemizovat, je časová osa, ale jinak je to vše řekl bych už od začátku operace nad Slunce jasné...

Tak nezbývá, než si už dnes domluvit u zeměděců nějaký ten metrák obilí...
To chce trošku rozvahu a hlavně žádnou paniku. Chce to třeba i tu vzduchovku na nějakého toho holuba, rybářský prut na nějakou tu rybu. A jak říkal Werich "hlavně se z toho neposr_at".


Tak nezbývá, než si už dnes domluvit u zeměděců nějaký ten metrák obilí... To chce trošku rozvahu a hlavně žádnou paniku. Chce to třeba i tu vzduchovku na nějakého toho holuba, rybářský prut na nějakou tu rybu. A jak říkal Werich "hlavně se z toho neposr_at".

No nevím....u nás v kalné řece ryby nejsou a jíst holuby z měst.. střílet na ně..a kde to obilí asi námelu....pos..se nechci, ale východisko nevidím. Jsou určité skupiny lidí a je jich dost, co budou mít vážné problémy s koupí potravin. Navíc drahá elektřina a plyn a benzín..jde to je krachu, rychle a odnesou to ti nejslabší.


No nevím....u nás v kalné řece ryby nejsou a jíst holuby z měst.. střílet na ně..a kde to obilí asi námelu....pos..se nechci, ale východisko nevidím. Jsou určité skupiny lidí a je jich dost, co budou mít vážné problémy s koupí potravin. Navíc drahá elektřina a plyn a benzín..jde to je krachu, rychle a odnesou to ti nejslabší.

Propadáš panice... Bůh pomáha tomu, kdo si pomáhá sám...


Propadáš panice... Bůh pomáha tomu, kdo si pomáhá sám...

Lidé měli čas se na nadcházející události připravit, informací na netu bylo dost, například film vyšetřujícího novináře Michaela C. Rupperta: Konec světa trochu jinak. Film je z roku 2009.
Zde je link ke stažení:
https://ulozto.cz/hledej?q=konec%20sveta%20ruppert


Lidé měli čas se na nadcházející události připravit, informací na netu bylo dost, například film vyšetřujícího novináře Michaela C. Rupperta: Konec světa trochu jinak. Film je z roku 2009. Zde je link ke stažení: https://ulozto.cz/hledej?q=konec%20sveta%20ruppert

Do určité míry jsem připravená. Nepropadam panice, zatím jen úzkost a špatný pocit. Někdo se připravit může a někdo ne. Mám zavařeno a plné regály. Na jak dlouho to nevím. Musela jsem podporovat dceru v inv.duchodu a pak vnučku. Lidi kteří mají dost peněz a nikoho nepodporují, jsou ve výhodě. Věděla jsem to , vím to, co bude, přesto mám obavy. Zejména o děti. Ono se to připravuje když jsou možnosti a peníze. Takže tak.


Do určité míry jsem připravená. Nepropadam panice, zatím jen úzkost a špatný pocit. Někdo se připravit může a někdo ne. Mám zavařeno a plné regály. Na jak dlouho to nevím. Musela jsem podporovat dceru v inv.duchodu a pak vnučku. Lidi kteří mají dost peněz a nikoho nepodporují, jsou ve výhodě. Věděla jsem to , vím to, co bude, přesto mám obavy. Zejména o děti. Ono se to připravuje když jsou možnosti a peníze. Takže tak.

Navíc vím že reakce ostatních, které jsem varovala a říkala co mají dělat jsou vlažné.Nikdo z lidí co znám to nebral vážně a nevěří tomu. Ono se v tom špatně žije... až prijde ten šok.. já jsem z velké části připravena. Ale ostatní ne a ti ovlivňují i nás.


Navíc vím že reakce ostatních, které jsem varovala a říkala co mají dělat jsou vlažné.Nikdo z lidí co znám to nebral vážně a nevěří tomu. Ono se v tom špatně žije... až prijde ten šok.. já jsem z velké části připravena. Ale ostatní ne a ti ovlivňují i nás.

já jsem z velké části připravena
Musíš si říct, udělala jsem vše, co je v mých silách. Ostatní je v rukou Božích.


[quote="pid:67444, uid:88"]já jsem z velké části připravena[/quote]Musíš si říct, udělala jsem vše, co je v mých silách. Ostatní je v rukou Božích.

Jo je.. ale dívat se na ně, jak nemají.. stejně jim taky dám. Vím jen jedno, nejhorší je dívat se na utrpení a strach blízkých. Těch které máte rádi. Tohle utrpení je nejhorší. Z toho mám strach. Většina netuší nic nebo nechce nic vědět. My leccos víme, ale dívat se na to a prožívat to, z toho mám obavy.


Jo je.. ale dívat se na ně, jak nemají.. stejně jim taky dám. Vím jen jedno, nejhorší je dívat se na utrpení a strach blízkých. Těch které máte rádi. Tohle utrpení je nejhorší. Z toho mám strach. Většina netuší nic nebo nechce nic vědět. My leccos víme, ale dívat se na to a prožívat to, z toho mám obavy.

Nepropadam panice, zatím jen úzkost a špatný pocit.


Jano, rozumim vam. tu uzkost mam take. musime si ze vseho zleho zkusit vzit neco dobreho. pamatuju si, kdyz babicka nevyhodila ani kurku a rikavala, ze chleba je bozi dar. vzdycky na to myslim a kdyz se mi stane, ze nejakou potravinu nestacim spotrebovat a pak se uz neda jist, vycitam si to. lidi se naucili hodne plytvat s potravinami, nevazit si zadnych veci. neopravovalo se, hned se to vyhazovalo. to se pak preneslo i do vztahu. sotva meli lidi problem, tak se jim to nechtelo resit a sli od sebe. tolerance, pochopeni, kompromisy, to jednoduse bylo pro lidi moc narocne.
to mi tak psal jeden znamy z nemecka, ktery mi jeste pred par mesici vycital, ze neverim vakcine, ze uznavam orbana atd. pred par dny mi psal, ze cetl, ze data o covidu byla falsovana, taky psal, ze nechape, ze najednou se covid neresi, pritom incidence je nekde vyssi, jak kdyz byly lockdowny. zacal si klast otazky a najednou se mu oteviraji oci. to je prave to, ze lidem se uz oteviraji oci a tech lidi je vic a vic. lidstvo zvladlo vsechno, musime zvladnout i to, co prijde. zase si lidi zacnou vazit toho, co maji. jakkoliv je to tezke, zachovejme si optimismus a viru.


[quote="pid:67443, uid:88"]Nepropadam panice, zatím jen úzkost a špatný pocit.[/quote] Jano, rozumim vam. tu uzkost mam take. musime si ze vseho zleho zkusit vzit neco dobreho. pamatuju si, kdyz babicka nevyhodila ani kurku a rikavala, ze chleba je bozi dar. vzdycky na to myslim a kdyz se mi stane, ze nejakou potravinu nestacim spotrebovat a pak se uz neda jist, vycitam si to. lidi se naucili hodne plytvat s potravinami, nevazit si zadnych veci. neopravovalo se, hned se to vyhazovalo. to se pak preneslo i do vztahu. sotva meli lidi problem, tak se jim to nechtelo resit a sli od sebe. tolerance, pochopeni, kompromisy, to jednoduse bylo pro lidi moc narocne. to mi tak psal jeden znamy z nemecka, ktery mi jeste pred par mesici vycital, ze neverim vakcine, ze uznavam orbana atd. pred par dny mi psal, ze cetl, ze data o covidu byla falsovana, taky psal, ze nechape, ze najednou se covid neresi, pritom incidence je nekde vyssi, jak kdyz byly lockdowny. zacal si klast otazky a najednou se mu oteviraji oci. to je prave to, ze lidem se uz oteviraji oci a tech lidi je vic a vic. lidstvo zvladlo vsechno, musime zvladnout i to, co prijde. zase si lidi zacnou vazit toho, co maji. jakkoliv je to tezke, zachovejme si optimismus a viru.
Upravené 12. 4. 2022 o 06:27

Takže skutečně hlad. To mě děsí. Bez jídla nelze žít


Dnes si pustím pusu na špacír.
Jenže ti idioti v BIS, u policie, úředníci na ministerstvech apod. si myslí, že jich se to netýká. Že snížení blahobytu (snížení spotřeby zdrojů na planetě Zemi), příp. snížení počtu obyvatelstva na planetě Zemi se týká ostatních, ale jich ne. Pokud hypoteticky připustím, že je v plánu snížit počet "obyčejných" obyvatel na planetě Zemi, potom je potřeba v přímé úměře snížit a řídící personál.
A koho se to tedy týká, když ne jich?


Dostala se ke mě informace od jednoho člověka z mlýnu na jižní Moravě, že už dlouho mlet nebudou - jejich dodavateli dochází obilí. Tak uvidím, jak to "dlouho" ve skutečnosti potrvá. Také jsme byli na firmě upozorněni z jedné firmy (obchod s kancelářskými potřebami) na problémy s papírem.


[quote="pid:67415, uid:88"]Takže skutečně hlad. To mě děsí. Bez jídla nelze žít[/quote] Dnes si pustím pusu na špacír. Jenže ti idioti v BIS, u policie, úředníci na ministerstvech apod. si myslí, že jich se to netýká. Že snížení blahobytu (snížení spotřeby zdrojů na planetě Zemi), příp. snížení počtu obyvatelstva na planetě Zemi se týká ostatních, ale jich ne. Pokud hypoteticky připustím, že je v plánu snížit počet "obyčejných" obyvatel na planetě Zemi, potom je potřeba v přímé úměře snížit a řídící personál. A koho se to tedy týká, když ne jich? Dostala se ke mě informace od jednoho člověka z mlýnu na jižní Moravě, že už dlouho mlet nebudou - jejich dodavateli dochází obilí. Tak uvidím, jak to "dlouho" ve skutečnosti potrvá. Také jsme byli na firmě upozorněni z jedné firmy (obchod s kancelářskými potřebami) na problémy s papírem.
Upravené 11. 4. 2022 o 19:42

úzkost a špatný pocit, no ... správy zo Španielska: kvôli vyšším cenám nafty prestáva fungovať zvážanie mlieka z drobných fariem, následne chovatelia - i pre nedostatok krmiva (pšenice z ukr.) vybíjajú stáda, nevyrábajú sa syry a iné mliečne výrobky, prenáša sa to do zásobovania, sever ešte stíha - ovšem doprava predražuje a nepustí ... šialené ... kto viete jazyky, prineste správy aj z iných štátov


úzkost a špatný pocit, no ... správy zo Španielska: kvôli vyšším cenám nafty prestáva fungovať zvážanie mlieka z drobných fariem, následne chovatelia - i pre nedostatok krmiva (pšenice z ukr.) vybíjajú stáda, nevyrábajú sa syry a iné mliečne výrobky, prenáša sa to do zásobovania, sever ešte stíha - ovšem doprava predražuje a nepustí ... šialené ... kto viete jazyky, prineste správy aj z iných štátov

Ke mě se dostala informace od člověka, který pracuje v zemědělství že hnojivo, které dosud stálo 8000 Kč stojí 40 000 Kč a že ho nekoupili. Dokonce propustili prý nějaké řidiče. Šetří.


Ke mě se dostala informace od člověka, který pracuje v zemědělství že hnojivo, které dosud stálo 8000 Kč stojí 40 000 Kč a že ho nekoupili. Dokonce propustili prý nějaké řidiče. Šetří.

A koho se to tedy týká, když ne jich?


presne na to v posledni dobe casto myslim, kdyz si nekdo mysli, ze jeho se to netyka, protoze treba je ted ve vlade nebo ma nejake konexe a pak si rikam, kdyz sleduju nejaky film, kde se treba ma rozdelovat nejaka korist, jak se tem gansterum ta korist rozdelovat nechce a radeji se zacnou eliminovat mezi sebou.


[quote="pid:67471, uid:573"]A koho se to tedy týká, když ne jich?[/quote] presne na to v posledni dobe casto myslim, kdyz si nekdo mysli, ze jeho se to netyka, protoze treba je ted ve vlade nebo ma nejake konexe a pak si rikam, kdyz sleduju nejaky film, kde se treba ma rozdelovat nejaka korist, jak se tem gansterum ta korist rozdelovat nechce a radeji se zacnou eliminovat mezi sebou.

Constanze máš pravdu s tím šetřením. I já občas něco chci vyhodit, ale slepice to zkonzumují, a proto to tak špatně nevidím. Ale vím že i my musíme šetřit s jídlem. Spíš jde o to, že žádné nebude. Proto za úzkost. Vím že kdyby jen zdražili a bylo jídlo, dalo by se to. Ale jde to tím směrem, že nebude. A tak bohatí nejsme, abychom mohli kupovat předražené z černého trhu. Což tak dopadne.


Constanze máš pravdu s tím šetřením. I já občas něco chci vyhodit, ale slepice to zkonzumují, a proto to tak špatně nevidím. Ale vím že i my musíme šetřit s jídlem. Spíš jde o to, že žádné nebude. Proto za úzkost. Vím že kdyby jen zdražili a bylo jídlo, dalo by se to. Ale jde to tím směrem, že nebude. A tak bohatí nejsme, abychom mohli kupovat předražené z černého trhu. Což tak dopadne.

Bůh pomáha tomu, kdo si pomáhá sám...


O tom dodnes vypráví většina mrtvých duší indiánů a nejen jich.


[quote="pid:67441, uid:472"]Bůh pomáha tomu, kdo si pomáhá sám...[/quote] O tom dodnes vypráví většina mrtvých duší indiánů a nejen jich.

Proto za úzkost. Vím že kdyby jen zdražili a bylo jídlo, dalo by se to. Ale jde to tím směrem, že nebude


Jano, nesmime tomu strachu podlehnout. vzdyt to prave ti nahore chteji. strach z nemoci ted vystridal strach z valky a hladu.
dnes jsem potkala sousedku, je ji skoro 80. chytra pani to je. rikala, ze asi prosla slabou mrtvici. rekla mi dnes, ze uz ji nebavi zit, ze to vsechno uz na ni doleha. pak mi psala kamaradka, ktera resi vazne nemocne dite, take byla na dne. vnimam to kolem sebe, ale snazim se utesovat a rikam si, ze tak zle jako v tom filmu o oblehani leningrandu to snad nebude, musime to nejak zvladnout a ucit se zit jinak.


[quote="pid:67476, uid:88"]Proto za úzkost. Vím že kdyby jen zdražili a bylo jídlo, dalo by se to. Ale jde to tím směrem, že nebude[/quote] Jano, nesmime tomu strachu podlehnout. vzdyt to prave ti nahore chteji. strach z nemoci ted vystridal strach z valky a hladu. dnes jsem potkala sousedku, je ji skoro 80. chytra pani to je. rikala, ze asi prosla slabou mrtvici. rekla mi dnes, ze uz ji nebavi zit, ze to vsechno uz na ni doleha. pak mi psala kamaradka, ktera resi vazne nemocne dite, take byla na dne. vnimam to kolem sebe, ale snazim se utesovat a rikam si, ze tak zle jako v tom filmu o oblehani leningrandu to snad nebude, musime to nejak zvladnout a ucit se zit jinak.

úzkost a špatný pocit, no ... správy zo Španielska: kvôli vyšším cenám nafty prestáva fungovať zvážanie mlieka z drobných fariem, následne chovatelia - i pre nedostatok krmiva (pšenice z ukr.) vybíjajú stáda


mate prosim odkaz na tyto clanky ze spanelska?


[quote="pid:67472, uid:649"]úzkost a špatný pocit, no ... správy zo Španielska: kvôli vyšším cenám nafty prestáva fungovať zvážanie mlieka z drobných fariem, následne chovatelia - i pre nedostatok krmiva (pšenice z ukr.) vybíjajú stáda[/quote] mate prosim odkaz na tyto clanky ze spanelska?

O tom dodnes vypráví většina mrtvých duší indiánů a nejen jich.

Přesně! Nebo třeba... Za první republiky byli lidé více soběstační než dnes. A navíc také více věřili Bohu. A pomohlo jim to za okupace?, když karatelé z wermachtu popravovali na místě rolníky, co si ulili třeba vepříka? Ne. Ta pomoc od Boha je jinde. To si nejdřív lidé musí zařídit společnost tak, aby žádnou elitu ani nenapadlo vysílat na lid zlodějské bandy drancovat jim majetek a vraždit je. Když to neumí, modlit se mohou do alelujá a je jim to prd platné. A jsme zase u koncepce že...


[quote="pid:67478, uid:216"]O tom dodnes vypráví většina mrtvých duší indiánů a nejen jich.[/quote] Přesně! Nebo třeba... Za první republiky byli lidé více soběstační než dnes. A navíc také více věřili Bohu. A pomohlo jim to za okupace?, když karatelé z wermachtu popravovali na místě rolníky, co si ulili třeba vepříka? Ne. Ta pomoc od Boha je jinde. To si nejdřív lidé musí zařídit společnost tak, aby žádnou elitu ani nenapadlo vysílat na lid zlodějské bandy drancovat jim majetek a vraždit je. Když to neumí, modlit se mohou do alelujá a je jim to prd platné. A jsme zase u koncepce že...

Vidim tu paralely s covidovanim, kedy sme sa miestami obavali, ze tomu neunikneme a aj proti nasej voli, nas ten blby stat donuti sa zaockovat. Nedonutil, sme tu a odmenou je nielen zdravie. A podobne to vidim aj u problemov so zasobovanim, mozme sa obavat, ze nebude nic a bude tu boj o posledny kus chleba a patricne sa to pripravovat alebo budeme vidiet, ze sa vratime co sa tyka zasobovania pred rok 89. Bolo by to naozaj lepsie, keby sme mali vo vedeni statu statnikov s viziou ale teraz sa rymuje doba s 2 svetovou, je to doba dekonstrukcie, doba vystavby noveho na troskach stareho este len pride.


Mali by sme sa tesit, ze konzumna spolocnost konci a namiesto toho sme plny obav, ja tiez samozrejme, ale do dalsieho kola perestrojky zivota prechadzame so zdravim. Co maju povedat ludia co sa dali 3x "zaockovat" a teraz s podlomenym zdravim budu riesit tieto veci?


Vidim tu paralely s covidovanim, kedy sme sa miestami obavali, ze tomu neunikneme a aj proti nasej voli, nas ten blby stat donuti sa zaockovat. Nedonutil, sme tu a odmenou je nielen zdravie. A podobne to vidim aj u problemov so zasobovanim, mozme sa obavat, ze nebude nic a bude tu boj o posledny kus chleba a patricne sa to pripravovat alebo budeme vidiet, ze sa vratime co sa tyka zasobovania pred rok 89. Bolo by to naozaj lepsie, keby sme mali vo vedeni statu statnikov s viziou ale teraz sa rymuje doba s 2 svetovou, je to doba dekonstrukcie, doba vystavby noveho na troskach stareho este len pride. Mali by sme sa tesit, ze konzumna spolocnost konci a namiesto toho sme plny obav, ja tiez samozrejme, ale do dalsieho kola perestrojky zivota prechadzame so zdravim. Co maju povedat ludia co sa dali 3x "zaockovat" a teraz s podlomenym zdravim budu riesit tieto veci?

Moderator

Vidim tu paralely s covidovanim, kedy sme sa miestami obavali, ze tomu neunikneme a aj proti nasej voli, nas ten blby stat donuti sa zaockovat.


Já už se znovu tak stresovat nezvládnu. :-)


Takže ačkoliv neočekávám procházku růžovým sadem, neočekávám ani hladomor, zombie apokalypsu nebo konec světa.


[quote="pid:67494, uid:10"]Vidim tu paralely s covidovanim, kedy sme sa miestami obavali, ze tomu neunikneme a aj proti nasej voli, nas ten blby stat donuti sa zaockovat.[/quote] Já už se znovu tak stresovat nezvládnu. :-) Takže ačkoliv neočekávám procházku růžovým sadem, neočekávám ani hladomor, zombie apokalypsu nebo konec světa.

neočekávám ani hladomor, zombie apokalypsu nebo konec světa.


Rozumny nazor.


[quote="pid:67501, uid:181"]neočekávám ani hladomor, zombie apokalypsu nebo konec světa.[/quote] Rozumny nazor.

Zapojte se do vznikajících svobodných buněk v ČR. Už asi rok pracuje svobodná buňka jihočeská, kde se lidé učí být soběstační a navzájem si pomáhají. Zakladatelé této buňky jezdí po ČR a pomáhají se zakládáním dalších buněk.


Zapojte se do vznikajících svobodných buněk v ČR. Už asi rok pracuje svobodná buňka jihočeská, kde se lidé učí být soběstační a navzájem si pomáhají. Zakladatelé této buňky jezdí po ČR a pomáhají se zakládáním dalších buněk.

Lze se na to dívat i jako na příležitost pro šíření svépomoci, komunit, sjednocování rozdělené společnosti, návrat k tomu podstatnému. Pokud přestává fungovat stávající systém a není schopen zajistit lidem základní podmínky pro jejich existenci, nic jiného jim nezbyde, než začít si budovat vlastní. Někoho to může naopak i naplňovat energií.


Lze se na to dívat i jako na příležitost pro šíření svépomoci, komunit, sjednocování rozdělené společnosti, návrat k tomu podstatnému. Pokud přestává fungovat stávající systém a není schopen zajistit lidem základní podmínky pro jejich existenci, nic jiného jim nezbyde, než začít si budovat vlastní. Někoho to může naopak i naplňovat energií.

Ono se to připravuje když jsou možnosti a peníze.

Jenže tací se na nic nepřipravují a jediná jejich starost momentálně je, kam pojedou / poletí na dovolenou. Jen zábava je zajímá. Peníze a zážitky. Je mi smutno.


[quote="pid:67443, uid:88"]Ono se to připravuje když jsou možnosti a peníze.[/quote] Jenže tací se na nic nepřipravují a jediná jejich starost momentálně je, kam pojedou / poletí na dovolenou. Jen zábava je zajímá. Peníze a zážitky. Je mi smutno.

a kde to obilí asi namelu....

A co třeba mlýnek na mák nebo nějaký moderní mixér?


[quote="pid:67439, uid:88"]a kde to obilí asi namelu....[/quote] A co třeba mlýnek na mák nebo nějaký moderní mixér?

U nás (Beskydy) zatím klid. Cena stabilní 11 Kč za kilo. Prodavačka jen poznamenala, že na Slovensku údajně 15 Kč a že někteří jezdí do Čech kde koupí i za 8 Kč. 🌾


U nás (Beskydy) zatím klid. Cena stabilní 11 Kč za kilo. Prodavačka jen poznamenala, že na Slovensku údajně 15 Kč a že někteří jezdí do Čech kde koupí i za 8 Kč.

A co třeba mlýnek na mák nebo nějaký moderní mixér?


To nebude fungovat. Namlet obilí není taková sranda. Prodávají se elektrické mlýnky na obilí s mlecími kameny (dříve jsem si na něm mouku mlela). Také lze použít nějaké prehistorické ruční mlecí kameny. U ruční metody je potřeba počítat, že to jde velmi pomalu a je to fyzicky dost náročné.


Po namletí je potřeba mouku přesít, aby se odstranily otruby. Takže je potřeba počítat s tím, že kilo zrní není kilo mouky.


Také se prodávají ruční strojky na mačkání vloček. Používají se na výrobu ovesných vloček z bezpluchého ovsa. Tady je výhoda, že se nic nemele, jen rozmáčkne a jde to snadno. To může být částečná alternativa k mouce. Jen sehnat ten bezpluchý oves.


[quote="pid:67535, uid:430"]A co třeba mlýnek na mák nebo nějaký moderní mixér?[/quote] To nebude fungovat. Namlet obilí není taková sranda. Prodávají se elektrické mlýnky na obilí s mlecími kameny (dříve jsem si na něm mouku mlela). Také lze použít nějaké prehistorické ruční mlecí kameny. U ruční metody je potřeba počítat, že to jde velmi pomalu a je to fyzicky dost náročné. Po namletí je potřeba mouku přesít, aby se odstranily otruby. Takže je potřeba počítat s tím, že kilo zrní není kilo mouky. Také se prodávají ruční strojky na mačkání vloček. Používají se na výrobu ovesných vloček z bezpluchého ovsa. Tady je výhoda, že se nic nemele, jen rozmáčkne a jde to snadno. To může být částečná alternativa k mouce. Jen sehnat ten bezpluchý oves.

Zapojte se do vznikajících svobodných buněk v ČR. Už asi rok pracuje svobodná buňka jihočeská, kde se lidé učí být soběstační a navzájem si pomáhají. Zakladatelé této buňky jezdí po ČR a pomáhají se zakládáním dalších buněk.
Mame nejake kontakty? Je niekto v Brne a okoli?


@Jana z Arku nebude ti vadit, ak tu temu premenujeme na Sebestacnost a Spolupraca? (ani staty nedokazu fungovat v autarkii, len prezivat, takze ani nam neostava nic ine, nez spoliehat sa nielen na seba, ale aj na druhych).

Do pozornosti davam opat tuto fcbk skupinu s receptami na domace susene maso https://www.facebook.com/groups/878060469318005/files ja uz susim bucek i panenku:


62552a9d8c4ec


Tento rok planujem spravit vela povidiel a v zime sa pucit moravskymi kolacmi smile


[quote="pid:67524, uid:58"]Zapojte se do vznikajících svobodných buněk v ČR. Už asi rok pracuje svobodná buňka jihočeská, kde se lidé učí být soběstační a navzájem si pomáhají. Zakladatelé této buňky jezdí po ČR a pomáhají se zakládáním dalších buněk.[/quote]Mame nejake kontakty? Je niekto v Brne a okoli? @Jana z Arku nebude ti vadit, ak tu temu premenujeme na Sebestacnost a Spolupraca? (ani staty nedokazu fungovat v autarkii, len prezivat, takze ani nam neostava nic ine, nez spoliehat sa nielen na seba, ale aj na druhych). Do pozornosti davam opat tuto fcbk skupinu s receptami na domace susene maso https://www.facebook.com/groups/878060469318005/files ja uz susim bucek i panenku: ![62552a9d8c4ec](serve/attachment&path=62552a9d8c4ec) Tento rok planujem spravit vela povidiel a v zime sa pucit moravskymi kolacmi :P

Moderator

Upravené 12. 4. 2022 o 09:40

Mame nejake kontakty? Je niekto v Brne a okoli?


@Jana z Arku nebude ti vadit, ak tu temu premenujeme na Sebestacnost a Spolupraca? (ani staty nedokazu fungovat v autarkii, len prezivat, takze ani nam neostava nic ine, nez spoliehat sa nielen na seba, ale aj na druhych).

Do pozornosti davam opat tuto fcbk skupinu s receptami na domace susene maso https://www.facebook.com/groups/878060469318005/files ja uz susim bucek i panenku:


Zde je pozvánka od SBJ, kterou jsme obdrželi na vlasteneckém setkání v Táboře a kterou si budeme přizpůsobovat pro svou buňku. Podle informací se v Brně také formuje skupina lidí, naše skupinka je od Břeclav - Hodonín.


[quote="pid:67552, uid:10"]Mame nejake kontakty? Je niekto v Brne a okoli? @Jana z Arku nebude ti vadit, ak tu temu premenujeme na Sebestacnost a Spolupraca? (ani staty nedokazu fungovat v autarkii, len prezivat, takze ani nam neostava nic ine, nez spoliehat sa nielen na seba, ale aj na druhych). Do pozornosti davam opat tuto fcbk skupinu s receptami na domace susene maso https://www.facebook.com/groups/878060469318005/files ja uz susim bucek i panenku:[/quote] Zde je pozvánka od SBJ, kterou jsme obdrželi na vlasteneckém setkání v Táboře a kterou si budeme přizpůsobovat pro svou buňku. Podle informací se v Brně také formuje skupina lidí, naše skupinka je od Břeclav - Hodonín.

Zde je pozvánka od SBJ, kterou jsme obdrželi na vlasteneckém setkání v Táboře a kterou si budeme přizpůsobovat pro svou buňku. Podle informací se v Brně také formuje skupina lidí, naše skupinka je od Břeclav - Hodonín.


Nedaří se mi tu pozvánku vložit jako pdf, tak ji kopíruji:



Už nechceš žít v Matrixu?
Máš kuráž na to
vzít svou budoucnost do svých rukou už teď?
Klíčem je soběstačnost a orientace v současné situaci v ČR a ve světě
Hledáte v současné situaci, kdy se starý systém organizace společnosti rozpadá, způsob, jak přežít s
minimem šrámů a ztrát?
Pokud ano, rádi se s vámi podělíme o své zkušenosti a rozhodnete se svobodně, zda se k nám
připojíte..
Před více než rokem byla v Českých Budějovicích založena Svobodná Buňka Jihočeská, která svou
činností inspiruje ostatní lidi, kteří chtějí něco podobného založit ve svém místě.
Kdo jsme?
Jsme skupina obyčejných lidí, kteří pochopili, že se musí o sebe postarat sami.
Vytváříme sít lidí, kteří o sobě vzájemně vědí, pravidelně se scházíme a propojujeme své síly.
Cílem je připravit sebe a své blízké na nadcházející období krize (jak finanční, tak hospodářské,
energetické, zdravotní, morální atd.)
Intenzivně pracujeme na propojování lidí se stejným nastavením.
Pravidelně setkáváme a pořádáme různé akce, praktické přednášky, společné víkendy v přírodě,
vzděláváme se v soběstačnosti atd.
Snažíme se vytvořit "podhoubí" pro dobu změny, která přichází odspodu v době, kdy se systém
rozkládá. Jsme si vzájemně oporou v místě bydliště podporujeme se navzájem.
Navazujeme kontakty s místními farmáři a producenty, řešíme energetickou i potravinovou
soběstačnost, problémy "obyčejných" lidí, včetně těch, které plynou z nesmyslných a nezákonných
vládních rozhodnutí a nařízení.
Vždy zůstáváme mimo politické dění a k žádným stranám se nepřipojujeme.
Nemluvíme o tom co by bylo potřeba a co bychom měli dělat, ale skutečně to děláme.



[quote="pid:67556, uid:58"]Zde je pozvánka od SBJ, kterou jsme obdrželi na vlasteneckém setkání v Táboře a kterou si budeme přizpůsobovat pro svou buňku. Podle informací se v Brně také formuje skupina lidí, naše skupinka je od Břeclav - Hodonín.[/quote] Nedaří se mi tu pozvánku vložit jako pdf, tak ji kopíruji: >Už nechceš žít v Matrixu? Máš kuráž na to vzít svou budoucnost do svých rukou už teď? Klíčem je soběstačnost a orientace v současné situaci v ČR a ve světě Hledáte v současné situaci, kdy se starý systém organizace společnosti rozpadá, způsob, jak přežít s minimem šrámů a ztrát? Pokud ano, rádi se s vámi podělíme o své zkušenosti a rozhodnete se svobodně, zda se k nám připojíte.. Před více než rokem byla v Českých Budějovicích založena Svobodná Buňka Jihočeská, která svou činností inspiruje ostatní lidi, kteří chtějí něco podobného založit ve svém místě. Kdo jsme? Jsme skupina obyčejných lidí, kteří pochopili, že se musí o sebe postarat sami. Vytváříme sít lidí, kteří o sobě vzájemně vědí, pravidelně se scházíme a propojujeme své síly. Cílem je připravit sebe a své blízké na nadcházející období krize (jak finanční, tak hospodářské, energetické, zdravotní, morální atd.) Intenzivně pracujeme na propojování lidí se stejným nastavením. Pravidelně setkáváme a pořádáme různé akce, praktické přednášky, společné víkendy v přírodě, vzděláváme se v soběstačnosti atd. Snažíme se vytvořit "podhoubí" pro dobu změny, která přichází odspodu v době, kdy se systém rozkládá. Jsme si vzájemně oporou v místě bydliště podporujeme se navzájem. Navazujeme kontakty s místními farmáři a producenty, řešíme energetickou i potravinovou soběstačnost, problémy "obyčejných" lidí, včetně těch, které plynou z nesmyslných a nezákonných vládních rozhodnutí a nařízení. Vždy zůstáváme mimo politické dění a k žádným stranám se nepřipojujeme. Nemluvíme o tom co by bylo potřeba a co bychom měli dělat, ale skutečně to děláme.
Upravené 12. 4. 2022 o 09:53

a kde to obilí asi námelu.

Tí čo chovajú hydinu používajú na mletie obilia do krmovín šrotovníky. Dnes sa predávajú také z vymeniteľnými sitami ktorými sa nastavuje jemnosť/hrubosť výsledného produktu - od krúpov po múku - aj za cca 150 Eur. Nemyslím, že by mal byť problém aj pre prípravu ľudskej stravy týmto spôsobom.
Okrem toho sa dá na Aliexprese kúpiť i kamenný mlynček na ručný pohon. Možno by bolo dobré pouvažovať, či by niečo podobné nevyrobili aj zlaté české (slovenské) ručičky.6255dfa4dbe8f


[quote="pid:67439, uid:88"]a kde to obilí asi námelu.[/quote] Tí čo chovajú hydinu používajú na mletie obilia do krmovín šrotovníky. Dnes sa predávajú také z vymeniteľnými sitami ktorými sa nastavuje jemnosť/hrubosť výsledného produktu - od krúpov po múku - aj za cca 150 Eur. Nemyslím, že by mal byť problém aj pre prípravu ľudskej stravy týmto spôsobom. Okrem toho sa dá na Aliexprese kúpiť i kamenný mlynček na ručný pohon. Možno by bolo dobré pouvažovať, či by niečo podobné nevyrobili aj zlaté české (slovenské) ručičky.![6255dfa4dbe8f](serve/attachment&path=6255dfa4dbe8f)
Upravené 12. 4. 2022 o 22:23

Kancelár, nevadí mi to. Naopak je to výborný nápad! Ráda se poučim. Nevíte někdo o skupině z Plzeňska?


Kancelár, nevadí mi to. Naopak je to výborný nápad! Ráda se poučim. Nevíte někdo o skupině z Plzeňska?

Iberia, to je super... takhle s dávat dohromady a pomáhat si. Jsem nadšená. Já bych se hned nějak zapojila.


Iberia, to je super... takhle s dávat dohromady a pomáhat si. Jsem nadšená. Já bych se hned nějak zapojila.

Takže ačkoliv neočekávám procházku růžovým sadem, neočekávám ani hladomor, zombie apokalypsu nebo konec světa.

To je právě chyba.


Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší !


[quote="pid:67501, uid:181"]Takže ačkoliv neočekávám procházku růžovým sadem, neočekávám ani hladomor, zombie apokalypsu nebo konec světa.[/quote] To je právě chyba. Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší !

pride mi to, ze Zapad hraje All in, ak do jesene neporazi a nevyžere Rusko, skoncil.

tí rozumní sa v objektívne možnej miere pripravia a ignoranti budú musieť prijať nový "Marshallow plán" - len akurát z tej druhej strany - z Ruska.
Rusko a Putinov tým obratne využíva všetky aktuálne aj v minulosti použité plány a prostriedky vojny a riadenia Západu, no tentokrát proti nim samotným. Marshallow plán definitívne rozdelil po 2. sv. vojne Európu. Teraz ju "Marshallow plán" z Ruska zjednotí...


[quote="pid:67417, uid:10"]pride mi to, ze Zapad hraje All in, ak do jesene neporazi a nevyžere Rusko, skoncil.[/quote] tí rozumní sa v objektívne možnej miere pripravia a ignoranti budú musieť prijať nový "Marshallow plán" - len akurát z tej druhej strany - z Ruska. Rusko a Putinov tým obratne využíva všetky aktuálne aj v minulosti použité plány a prostriedky vojny a riadenia Západu, no tentokrát proti nim samotným. Marshallow plán definitívne rozdelil po 2. sv. vojne Európu. Teraz ju "Marshallow plán" z Ruska zjednotí...

Ináč v zmysle toho, čo ide sme sa rozhodli chovať sliepky. Na začiatok 4 a potom sa uvidí. No a objednali sme si kurín a prišla odpoveď, že majú veľa objednávok a problém zaistiť dopravu hneď, takže sa to o pár dní oneskorí. Tak asi ľudia začali viac o týchto veciach uvažovať.


Ináč v zmysle toho, čo ide sme sa rozhodli chovať sliepky. Na začiatok 4 a potom sa uvidí. No a objednali sme si kurín a prišla odpoveď, že majú veľa objednávok a problém zaistiť dopravu hneď, takže sa to o pár dní oneskorí. Tak asi ľudia začali viac o týchto veciach uvažovať.

Ináč v zmysle toho, čo ide sme sa rozhodli chovať sliepky. Na začiatok 4 a potom sa uvidí. No a objednali sme si kurín a prišla odpoveď, že majú veľa objednávok a problém zaistiť dopravu hneď, takže sa to o pár dní oneskorí. Tak asi ľudia začali viac o týchto veciach uvažovať.
len ho dajte dalej od okien, v dazdivom pocasi ten kurin riadne smrdi, my sme ho kedysi mali pod oknom kuchyne, nebolo to moc prijemne smile ale bral by som to hned spat, keby som uz v byte nebyval.


[quote="pid:67879, uid:273"]Ináč v zmysle toho, čo ide sme sa rozhodli chovať sliepky. Na začiatok 4 a potom sa uvidí. No a objednali sme si kurín a prišla odpoveď, že majú veľa objednávok a problém zaistiť dopravu hneď, takže sa to o pár dní oneskorí. Tak asi ľudia začali viac o týchto veciach uvažovať.[/quote]len ho dajte dalej od okien, v dazdivom pocasi ten kurin riadne smrdi, my sme ho kedysi mali pod oknom kuchyne, nebolo to moc prijemne :D ale bral by som to hned spat, keby som uz v byte nebyval.

Moderator

en ho dajte dalej od okien, v dazdivom pocasi ten kurin riadne smrdi, my sme ho kedysi mali pod oknom kuchyne,


Už máme vyhliadnuté miesto, pri šope s náradím, úplne v rohu v pozemku. Moja mama je dievča z dediny, vie ako nato. Navrhla aj kozu, že môžme skúsiť. Tak uvidíme.


Inac na TG kanále bola takáto anketa včera.


625846ca74ec0


Ľudia tomu asi neprisudzuje patričnú dôležitosť alebo neviem. Toto je alternatíva, tam zaznie aj profesor Stanek, Dr. Weis, možno aj Oriho sledujú. Keď som robila tu fotku, malo to cca 1400 respondentov. Skoro ako volebný prieskum:-)


[quote="pid:67964, uid:10"]en ho dajte dalej od okien, v dazdivom pocasi ten kurin riadne smrdi, my sme ho kedysi mali pod oknom kuchyne,[/quote] Už máme vyhliadnuté miesto, pri šope s náradím, úplne v rohu v pozemku. Moja mama je dievča z dediny, vie ako nato. Navrhla aj kozu, že môžme skúsiť. Tak uvidíme. Inac na TG kanále bola takáto anketa včera. ![625846ca74ec0](serve/attachment&path=625846ca74ec0) Ľudia tomu asi neprisudzuje patričnú dôležitosť alebo neviem. Toto je alternatíva, tam zaznie aj profesor Stanek, Dr. Weis, možno aj Oriho sledujú. Keď som robila tu fotku, malo to cca 1400 respondentov. Skoro ako volebný prieskum:-)
Upravené 14. 4. 2022 o 18:09
2.86k
45
21
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept